Recommended Posts

گریپن عزیز
بنده خودم در همین تاپیک زیاد درباره ایران نوشتم؛ آیا این موضوع شما رو آزار میده؟ خیلی از دوستان دیگر هم نوشتن، بله درسته ممکنه عده ای هم باشن که از چیزی یا کسی عصبانی و دلگیر هستن و درشت هم بنویسن؛ اما در کل با شما موافق ام که باید شفاف و صادقانه نوشت، شما هم شاید هم نظر باشید که تحولات دنیای عرب در دو ماه اخیر بر همسایگان هم اثر خواهد گذاشت: خواه تحلیل، خواه بازخورد در میان ملت ها، خواه واکنش و موضع گیری دولت ها. شاید هدف از نوشتن همه دوستان در اینجا صحبت درباره مصالح و منافع کشور خودمون باشه: برای مثال، بنده حقیر فکر می کنم حمایت ما از فلسطینیان و لبنان در مقابل رژیم صهیونیستی و همینطور سوریه موضعی اصولی و بر مبنای تعاریف ایدئولوژیک ما از روابط و منافع متقابله.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
همه چیز وقتی باریک میشه پاره میشه اماظلم وقتی کلفت میشه (ترجمه ضرب المثل کردی)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]آیا بین ماهایی که ادعای اسلام و پیروی از پیامبر اکرم (ص) رو داریم و ادعای پیروی از عقل و منطق رو یدک میکشیم انجام همچین اعمالی در برابر مردم مسلمان کشور خودمون آیا تناقضی با دین و آیین ما نداره؟
چرا باید همیشه بجای گوش دادن به حرف مردم اول اونهارو به خاک و خون بکشیم و وقتی که دیدیم مردم دست بردار نیستن و وضعیت وخیم تر شده تازه به حرف مردم گوش بدیم که چی میخوان و چی میگن؟
[/quote]
دوست خوبم انجل آف وار، (دقت کردی من آنتی وارم شما فرشتشی icon_wink )
به سوال شما به روش های مختلفی میشه جواب داد و در مصادیق مختلفی از سوال میشه توقف کرد و تامل انجام داد من جزییاتی رو می پرسم که سوال شما شفاف بشه بتونم بهش جواب بدم:
سوال دوم:
1. از کجا بفهمیم حرف مردم چیست؟ راهش چیه؟ مثلا اگر امروز جمعیتی آمدند چیزی خواستند فردا جمعیت دیگری، از کجا بفهمیم نظر مردم چیست؟
2. وقتی می گوییم مردم منظورمون کدوم مردم است؟ همه ی مردم؟ عقلای مردم؟ اکثرینت مردم؟ اونایی که موثرتر هستند؟ اونایی که محبوب ترند؟
3. خواسته ی اون مردم چی هست؟ مثلا اگر همه ی مردم جمع بشوند از حاکمشون بخوان یک فرد بی گناه رو بکشه، حاکم باید این کار رو بکنه؟
4. اگر پیغمبر یک نظری داشتن و همه ی مردم نظری مخالف اون، به نظرتون ایشون چه کاری باید انجام بدن؟ جواب شما به این سوال کمک می کنه که یک قدم به جواب نزدیک تر بشیم.

سوال اول:
1. کدام عمل؟ تا جایی که من متوجه میشوم هر عملی را باید جدا جدا بررسی کرد حتی اگر همه اش در یک واقعه اتفاق افتاده باشد. مثلا جند نفر در یک میدان با هم گلاویز می شوند و حاصل چند زحمی و چند کشته است. شما همه را می برید اعدام می کنید یا مورد به مورد بررسی می کنید؟
2. آن انسان های مسلمان که اعمال گفته شده در موردشان انجام داده شده دقیقا مشغول چه کاری بوده اند؟
3. در موارد مشابه که عده ای مشغول همان کاری که در سوال بالا جواب داده ایم بوده اند، پیغمبر خدا چگونه واکنش نشان داده است؟ دستور اسلام در موردشان چیست؟ مثلا اگر آن عده بر فرض محال در حال ایجاد هراس در بین مردم بلاد اسلامی بودند و برخی نیز اشهار سلاح کرده بودند پیغمبر واکنشش چه بوده؟
4. اگر کارشان ظاهرا منطقی بوده ولی پیغمبر به دلیلی مصلحت دانسته و آن را منع کرده و باز به آن کارشان ادامه می دهند، در آن صورت هنوز مسلمانند؟ اگر مسلمانند واکنش پیامبر در موارد مشابه چه بوده؟ پاسخ شما به این سوال باز ما را کمک خواهد کرد که موضع شما را متوجه شویم و بعدتر پاسخ مناسب ارائه کنیم.

در مورد سوال های فوق بعد اگر خواستید سوالاتی که مربوط به پیامبر می شود را به امام معصوم، والی امام معصوم در بلاد اسلامی، فرمانده ی جنگی امام معصوم در میدان جنگ گسترش دهید.
ضمنا باید بعد از شما پرسید منبعی که به شما خبر آورده و گفته است مردم را به خاک و خون کشیدند و بعد که دیدند نشد عقب نشینی کردند، کیست؟ آیا منبع موثقی است یا مصداق و ان جائکم فاسق بنباء فتبینوا است؟

جناب گریپن وقتی جنگی یا دشمن خارجی ای برای کشوری ایجاد شود معمولا یک پارچگی مردم و احساس هم دردیشون بیشتر میشه. البته همون طور که شما گفتید این قضیه صد در صد نیست بلکه نسبی است. مختص کشور ما هم نیست تقریبا تمام کشورها و اصلا اجتماعات و هر دسته ای که بشه بهش اطلاق اجتماع کرد از این قضیه پیروی می کنه. فکر می کنید چرا آمریکا در به در دنبال دشمن می گردد؟ حتی از موجودات فضایی هم دریغ نمی کند. وضعیت ترس دایمی از دشمن خارجی باعث میشود که یک پارچگی بین مردم بیشتر شده، سطح خواسته هایشان کاهش یافته و جنبه ی هم دردی و مشارکت اجتماعیشان بالا رود.
توی این کشورهای در حال انقلاب، هر کشوری که بتواند این سطح هشدار را در ذهن مردمش ایجاد کند خود را واکسینه کرده!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]گریپن عزیز
بنده خودم در همین تاپیک زیاد درباره ایران نوشتم؛ آیا این موضوع شما رو آزار میده؟ خیلی از دوستان دیگر هم نوشتن، بله درسته ممکنه عده ای هم باشن که از چیزی یا کسی عصبانی و دلگیر هستن و درشت هم بنویسن؛ اما در کل با شما موافق ام که باید شفاف و صادقانه نوشت، شما هم شاید هم نظر باشید که تحولات دنیای عرب در دو ماه اخیر بر همسایگان هم اثر خواهد گذاشت: خواه تحلیل، خواه بازخورد در میان ملت ها، خواه واکنش و موضع گیری دولت ها. شاید هدف از نوشتن همه دوستان در اینجا صحبت درباره مصالح و منافع کشور خودمون باشه: برای مثال، بنده حقیر فکر می کنم حمایت ما از فلسطینیان و لبنان در مقابل رژیم صهیونیستی و همینطور سوریه موضعی اصولی و بر مبنای تعاریف ایدئولوژیک ما از روابط و منافع متقابله.[/quote]
دوست عزيز منظور آقاي گريپين شما نبوديد. در چند روز اخير عده اي از كاربران قديمي سايت كه بن شدند از فرصت باد آورده تعطيلات نوروز استفاده كرده و با ايجاد اكانت دوم (كه خلاف قوانين سايته) وارد بحثها شده و عقده هاي چند سال پيش رو بازگو ميكنند.
يكي از همين افراد آقاي ANGEL_of_WAR هستند كه قبلآ با نام كاربري call-of-duty در سايت فعاليت ميكردند كه مواضع ايشون در رابطه با رهبر و نظام و دولت و كلآ خيلي مسائل ديگه براي بيشتر كاربران قديمي سایت مشخصه.
براي آشنا شدن دوستان جديد هم با نظرات ايشون سري به اين لينك بزنند بخصوص در بخش بحث هاي سياسي:

[url=http://nforum.gigfa.com/index.php]جنجال فروم[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوست عزيز منظور آقاي گريپين شما نبوديد. در چند روز اخير عده اي از كاربران قديمي سايت كه بن شدند از فرصت باد آورده تعطيلات نوروز استفاده كرده و با ايجاد اكانت دوم (كه خلاف قوانين سايته) وارد بحثها شده و عقده هاي چند سال پيش رو بازگو ميكنند.
يكي از همين افراد آقاي ANGEL_of_WAR هستند كه قبلآ با نام كاربري call-of-duty در سايت فعاليت ميكردند كه مواضع ايشون در رابطه با رهبر و نظام و دولت و كلآ خيلي مسائل ديگه براي بيشتر كاربران قديمي سایت مشخصه.
براي آشنا شدن دوستان جديد هم با نظرات ايشون سري به اين لينك بزنند بخصوص در بخش بحث هاي سياسي: [/quote]
آفرین!
خودم اون تاپیکو یادم رفته بود که شما از فرط بیکاری و بیهوده پرسه زدن اونرو پیدا کردید.
جنسیت شما برای من جای سوال داره! اما 90% دختر رو نسبت میدم به شما!
اونهم زیر 9 سال که هنوز به سن بلوغ نرسیدن.
انشاالله در سنین بالاتر باهاتون بحث خواهم کرد.
........................
جناب آنتی وار ادم از حرف زدن با شما لذت میبره چون بر خلاف خیلی ها سعی در طفره رفتن و تهمت زدن رو ندارید.
[quote]1. از کجا بفهمیم حرف مردم چیست؟ راهش چیه؟ مثلا اگر امروز جمعیتی آمدند چیزی خواستند فردا جمعیت دیگری، از کجا بفهمیم نظر مردم چیست؟
2. وقتی می گوییم مردم منظورمون کدوم مردم است؟ همه ی مردم؟ عقلای مردم؟ اکثرینت مردم؟ اونایی که موثرتر هستند؟ اونایی که محبوب ترند؟
3. خواسته ی اون مردم چی هست؟ مثلا اگر همه ی مردم جمع بشوند از حاکمشون بخوان یک فرد بی گناه رو بکشه، حاکم باید این کار رو بکنه؟
4. اگر پیغمبر یک نظری داشتن و همه ی مردم نظری مخالف اون، به نظرتون ایشون چه کاری باید انجام بدن؟ جواب شما به این سوال کمک می کنه که یک قدم به جواب نزدیک تر بشیم.
[/quote]
1. بنظر من یک حاکم اگه خودش از مردم باشه یعنی از مردم برخواسته باشه میتونه بفهمه که مردمش چه نیازی دارن! مثلا در کشورمون چه چیزی مهمتر از مسئله بیکاری جوانان کشور هست؟ امنیت شغلی! آینده روشن و...
2. قطعا اکثریت مردم! فقط توجه به یک قشر از جامعه و بیتوجهی به قسمت بیشتر جامعه باعث دو دستگی در جامعه میشه که زیان هاشو خودتون میدونید.
3. مردم که فکر نکنم همه جمع بشن بگن سر فلانی رو ببرید!
یک مثال ساده رو میگم! بنده،شما و همه کسایی که میان توی این سایت به اینرتنت وصل هستن! وضعیت اینرتنت کشور از لحاظ سرعت و قیمت و کیفیت جز 5 تای آخر دنیا هستیم! بنده از خودم میپرسم چرا؟ مگه سرعت من 1 مگ باشه یا 100 مگ باشه به کشور و نام آسیبی میرسونه؟ یا خیر! باعث پیشرفت جامعه میشه؟
4. امیدوارم بعدا حاکمان رو بجای پیغمبران مثال نیارین.
پیغمبران با خداوند درارتباط بوده و ایا کسی بجز خداوند از مصلحت بشر باخبر هست؟

[quote]1. کدام عمل؟ تا جایی که من متوجه میشوم هر عملی را باید جدا جدا بررسی کرد حتی اگر همه اش در یک واقعه اتفاق افتاده باشد. مثلا جند نفر در یک میدان با هم گلاویز می شوند و حاصل چند زحمی و چند کشته است. شما همه را می برید اعدام می کنید یا مورد به مورد بررسی می کنید؟
2. آن انسان های مسلمان که اعمال گفته شده در موردشان انجام داده شده دقیقا مشغول چه کاری بوده اند؟
3. در موارد مشابه که عده ای مشغول همان کاری که در سوال بالا جواب داده ایم بوده اند، پیغمبر خدا چگونه واکنش نشان داده است؟ دستور اسلام در موردشان چیست؟ مثلا اگر آن عده بر فرض محال در حال ایجاد هراس در بین مردم بلاد اسلامی بودند و برخی نیز اشهار سلاح کرده بودند پیغمبر واکنشش چه بوده؟
4. اگر کارشان ظاهرا منطقی بوده ولی پیغمبر به دلیلی مصلحت دانسته و آن را منع کرده و باز به آن کارشان ادامه می دهند، در آن صورت هنوز مسلمانند؟ اگر مسلمانند واکنش پیامبر در موارد مشابه چه بوده؟ پاسخ شما به این سوال باز ما را کمک خواهد کرد که موضع شما را متوجه شویم و بعدتر پاسخ مناسب ارائه کنیم. [/quote]
تاحالا شده توی این مدت که این شورش و انقلاب و هرچی که اسمشو بذارید در کشور ما و کشورهای عربی رخ داده و داره میده به چه علت بوده؟
اگه یک نظر سنجی در این سایت انجام بدم 80% شایدم بیشتر میگن با تلقین آمریکا بوده!
حالا اگه در بین کل کاربران اینترنت ایران انجام بدیم نتیجه بسیار متفاوت خواهد بود!
خود بنده هم در این شکی ندارم که آمریکا و غرب نقش اساسی را در این شورش ها برعهده داشته اند.
اما چرا؟ مثلا چرا ما نمیتوانیم در آمریکا شورش مشابهی ایجاد کنیم؟
علت چیست که اونها در مردم بلاد اسلام پتانسیل و ظرفیت و انگیزه لازم برای شورش رو پیدا کردن؟
اگه بگوییم بهانه در کشور ما تلقین واهی تقلب در انتخابات و فقر و بیکاری و فساد بود! در کشورهای دیگر چه بود؟ لطفا نگویید در بحرین مردم مشکل اقتصادی و مالی داشتن!
مشکل از خود ماست! خود ما هنوز به این باور نرسیدیم که حق ما چیست و از حکومت خود چه انتظاری باید داشته باشیم!
مثلا در همین بحرین! اگر بین شیعه و سنی اختلاف وجود نداشت چه بهانه ای برای اعتراض میبود؟
در مصر! به قول دوستان همه چیز آزاد بود! اگر مبارک انتخوابات آزاد برگذار میکرد و خودشو پادشاهی در لباس رئیس جمهور نمیکرد مردم به چی اعتراض میکردن؟
بنظر من ریشه تمام این شورش ها از خود حکومت ها بوده! و فقط جرقه رو شاید غرب زده باشه!
شاید با این حرفهام خیلی هارو اینجا عصبانی کردم چون میپندارن تماما کار کار آمریکا بوده و مردم رو شستشوی مغزی داده و...
شاید هم حق با شما باشه. من فقط از حق خودم برای بیان نظرم استفاده کردم.
و اخرین پست من در یک تاپیک غیر نظامی در این سایت بود.اینو قسم میخورم.
یا علی.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزیز، جناب فرشته سپاه یا فرشته نبرد
اگر مایل هستید قدری عمیق تر درباره "مردم" صحبت کنیم ... در گام اول بیایم مردم رو مجموعه ای مرکب ببینیم که قائل به تقسیم بندی اون هستیم؛ حال، شما می تونید از چند مِتُد مختلف برای چنین تقسیم بندی استفاده کنید:

1- سکشن قومیتی (قومیت) 2- جغرافیای جامعه شناختی (ترکیب قومیت/اقلیم و همچنین سکونت در هارتلند و حواشی [مرز]) 3- رتبه بندی دسترسی به جریان اطلاعات (اعم از انواع رسانه ها با تاکید بر ) 4- برخورداری و محرومیت (کلانشهرها، مراکز استان، شهرستان ها، شهرهای بزرگ، شهرهای کوچک، دهستان ها و ...)، 5- رتبه بندی دهک درآمدی ... و قس علیهذا

شما حتی می تونید از نقش های (کارکردهای) تاریخی و فرهنگی هم در چنین نقشه دموگرافیک (مردم شناختی) برای تقسیم بندی های دقیق تر استفاده کنید. (هر چند که تمامی مقیاس های یاد شده ارتباطات سیستمیکی با هم دارن)

این تقسیم بندی و در حقیقت این تجزیه موءلفه های جامعه شناختی به ما این امکان رو خواهد داد که برهمکنش های جزئی و کلان مردم: حکومت رو بهتر درک کنیم؛ برای مثال، بنده پیشتر درباره لایه متوسط شهرنشین قدری صحبت کردم چند نفر از دوستان و سروران هم محبت داشتن و تذکرات و پست های ارزشمندی به بنده دادن.
شما هم اگر مایل باشید می تونیم در حضور دوستان عزیز بیشتر با هم صحبت کنیم و گفتگو رو از همین نقطه آغاز کنیم. چقدر خوبه که ما بتونیم به دور از احساسات و هیجانات لحظه ای و گذرا با هم گفتگو کنیم.

با عرض معذرت من باید یکی از عبارات رو تکمیل کنم:

3- رتبه بندی دسترسی به جریان اطلاعات (اعم از انواع رسانه ها با تاکید بر کیفیت دسترسی به اطلاعات)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بــــــــله!!! باز هم يه واكنش غريزي از طرف دوستان مدعي دموكراسي به سبك غربي!
دوستانی که اگر صدها بار هم جواب سولات تکراریشون رو بدی باز هم از روی غرض ورزی همون سوال رو با پس و پيش کردن جملات دوباره تکرار میکنند. دوستاني كه آرزوشون تكرار حوادث بعد از انتخابات در ايرانه.دوستاني كه از هر فرصتي براي توهين و ضربه زدن به اين انقلاب استفاده ميكنند كه نمونه جديدش در 25 بهمن و 1 اسفند بود.دوستاني كه دروغ بخش جدايي ناپذيري از زندگيشون شده و اگه يه روز صبح از خواب بيدار بشن و به اين مملكت و دوسدارانش فحش ندن روزشون شب نميشه. دوستاني كه چهره واقعيشون رو در روز عاشورا نشون دادند و امسال مريم رجوي تو پيام نوروزيش واسشون نامه فدايت شوم فرستاده!!
با اين تفاسير نميدونم چرا هنوز دارم بهشون ميگم دوست . ميگن هر كسي رو بايد از روي گروه دوستانش شناخت .در مورد شما كه دنباله رو و پيرو بزرگترين خائنان چند سال گذشته اين كشور هستيد اين شناخت حاصل شده.بنده پاسخ به پست شما رو با همون سبک خودتون نه در شان خودم ميدونم و نه در شان اين سايت.باشد كه آيندگان از اين روزها قضاوت كنند.

چند خبر از حوادث كشور هاي منطقه:

[color=blue][b]نيروهاي امنيتي بحرين به مردم حمله كردند [/b][/color]

نيروهاي امنيتي بحرين كه از پشتيباني نظاميان عربستاني برخوردار هستند به تظاهرات مسالمت‌آميز امروز مردم بحرين حمله كردند.
شبكه خبري پرس‌تي‌وي گزارش داد كه نيروهاي امنيتي بحرين به تظاهرات مردم اين كشور حمله‌ور شدند.
هزاران بحريني امروز و پس از نماز جمعه تظاهرات بزرگي را عليه رژيم آل‌خليفه برگزار كردند.
اين در حالي است كه همزمان با روز خشم در بحرين،‌ تانك‌ها و خودروهاي زرهي رژيم آل‌خليفه در مناطق مختلف شهرهاي اين كشور مستقر شده‌اند.
[url=http://www.tabnak.ir/fa/news/155263]منبع[/url]

[color=blue][b]حمله مزدوران پادشاه اردن به انقلابيون [/b][/color]

برخي از مزدوران دولت اردن با پرتاب سنگ به سوي معترضان اين كشور در ميدان "جمال عبدالناصر " واقع در "امان " منجر به زخمي شدن صدها تن از انقلابيون اردني شدند.
به گزارش فارس به نقل از شبكه "بي‌بي‌سي "، مزدوران دولت اردن در اقدامي امروز جمعه با معترضان اين كشور كه خواستار اصلاحات بودند در "امان " پايتخت اردن درگير شدند.
گزارشگران اعلام كردند كه حاميان پادشاه اردن به سمت صدها معترض اين كشور كه در ميدان "جمال عبدالناصر " تجمع كرده بودند، سنگ پرتاب كردند و شماري از آنها را مجروح كردند.
به گفته شبكه بي‌بي‌سي، معترضان خواستار استعفاي "معروف بخيت " نخست‌وزير اردن، ايجاد اصلاحات در پارلمان و محاكمه مقامات فاسد اين كشور شدند.
عبدالله دوم ماه گذشته، بخيت را پس از آنكه تظاهرات گسترده خياباني در اردن برگزار شد، به عنوان نخست‌وزير برگزيد.
بر اساس اين گزارش، تظاهرات روز گذشته در اردن نشان داد كه چپگرايان و اعضاي اسلام‌گراي مخالف دولت اردن به تظاهرات دانشجويان اين كشور پيوستند.
برخي از شاهدان ماجرا اعلام كردند كه در اين تظاهرات نزديك به 35 نفر زخمي شدند كه بيشتر آنها از قسمت سر دچار جراحت شدند.
در نامه‌اي كه روز چهارشنبه در روزنامه‌هاي اردن به چاپ رسيد، ملك عبدالله از بخيت خواسته تا اصلاحاتي را در پارلمان به وجود آورد.
[url=http://www.tabnak.ir/fa/news/155241]منبع[/url]

[color=blue][b]سوریه حامی مقاومت می‌ماند [/b][/color]

مشاور رئیس جمهوری سوریه ضمن تاکید بر حمایت از مقاومت و اقدامات گسترده دولت برای حل مشکلات اقتصادی مردم، خاطر نشان کرد : سوریه به خاطر حمایت از مقاومت، در معرض توطئه های دشمنان قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه(سانا)، "بثینه شعبان" گفت : سوریه به زودی تصمیمات مهمی در راستای توجه به درخواستهای مردمی اتخاذ خواهد کرد. مردم ما در تصمیمات کشور سهیم خواهند شد.

وی افزود : کمیته ای برای بررسی اوضاع درعا و خواسته های مردمی تشکیل شده است.اقداماتی برای افزایش حقوق کارکنان دولتی و بیمه آنها، ایجاد فرصتهای شغلی برای بیکاران و مقابله با فساد انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: لغو حالت فوق العاده مورد بررسی قرار می گیرد و قانون جدیدی برای احزاب در سوریه وضع می شود. همچنین قانون جدیدی برای رسانه ها وضع می شود تا آزادی و شفافیت بیشتری را به دنبال داشته باشد. با بازداشتهای بی مورد برخورد می شود.

شعبان گفت : سوریه به خاطر حمایت از مقاومت مورد هدف قرار گرفته است؛ ما همواره حامی مقاومت بوده ایم و حامی آن باقی می مانیم. هر کس که روزنامه اسرائیلی را بخواند متوجه این حملات می شود. بی ثباتی به نفع مردم سوریه نیست.

از سوی دیگر، مقامات سوری باندهای مسلح را مسئول وقایع شهر درعا که جمع زیادی کشته شدند دانستند. آنها طرفهای خارجی را به نشر اکاذیب متهم کردند.

اخبار دیگر اینکه بشار اسد رئیس جمهوری سوریه "فیصل احمد کلثوم" استاندار درعا را برکنار کرده است.

[url=http://www.tabnak.ir/fa/news/155244]منبع[/url][hr]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در ادامه ناآرامي‌ها در سوريه روي داد؛
10 كشته در درگيري‌هاي روز گذشته در جنوب سوريه
خبرگزاري فارس: ناآرامي‌ها در جنوب سوريه همچنان ادامه دارد و بنا بر گزارش‌ها در درگيري‌هاي روز گذشته 10 نفر كشته شدند.

به گزارش فارس، همزمان با ادامه ناآرامي‌ها در سوريه يك مقام مسئول در گفت‌وگو با خبرگزاري فرانسه گفت 10 معترض در شهر "الصنمين " در جنوب اين كشور كشته شدند.

معترضان با به آتش كشيدن لاستيك در خيابان هاي شهر و آسيب به اموال عمومي با نيروهاي امنيتي سوري درگير شدند كه در اين درگيري‌ها تعدادي نيز زخمي شدند.

از سوي ديگر برخي منابع از تظاهرات‌هاي پراكنده در دمشق خبر دادند و همچنين درگيري‌هايي نيز در شهر درعا صورت گرفته كه در آن افراد مسلح به مقر نيروهاي امنيتي در اين شهر حمله كردند، تاكنون گزارشي از تلفات احتمالي اين درگيري‌ها ارائه نشده است.

همچنين تعدادي از مردم در دمشق در حمايت از بشار اسد پس از نماز جمعه تظاهرات كردند.

ناآرامي در سوريه پس از آن شروع شد كه تعدادي از اهالي شهر درعا با برگزاري تظاهرات در اين شهر مسجد "عمري " را اشغال كردند كه پس از آن با نيروهاي دولتي درگير شدند كه در اين درگيري‌ها تعدادي كشته شدند.

بشار اسد درپي اين درگيري‌ها استاندار درعا را بركنار كرد ولي خشونت‌ها در اين منطقه همچنان ادامه دارد.

منابع دولتي در سوريه اعلام كرده‌اند كه گروه‌هاي خرابكار در ناآرامي‌هاي اخير در درعا دست دارند و عوامل اطلاعاتي سوريه اعلام كردند كه دستگاه اطلاعاتي موساد در تلاش براي افزايش خشونت‌ها در جنوب سوريه است.

برخي ناظران سياسي بر اين باورند كه آمريكا و رژيم صهيونيستي به همراه كشورهاي غربي با مشاهده سقوط دولت‎هاي هم‎پيمان خود در منطقه در صدد هستند انقلاب مردمي را در كشورهاي مخالف خود كه اين روزها كاملا در آرامش هستند، شبيه‎سازي و از آن بهره‎برداري‎هاي سياسي و رسانه‎اي كنند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام یه سوال داشتم اونم اینه که چرا تو تلویزیون درباره تظاهرات تو سوریه صحبت نمیشه؟ البته شایدم صحبت شده و من ندیدم.اگه کسی چیزی دیده به ماهم بگه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
از معدود دفعاتی که تلویزیون ایران یه کار درست کرده همین سکوت خبری در مورد سوریه هست ...
دلیلش هم اینه :
1- اگه به دولت سوریه بتوپیم دو حالت داره :
الف » اگه حکومت بشار اسد باقی بمونه بر اساس رویه ی حکومت های عربی سعی در تلافی کردن می کنه و یا می ره سمت آمریکایی ها و یا برامون مشکلات ایجاد می کنه
ب » با توپیدنمون به دولت سوریه می تونیم یه بهانه به دست محالفانش بدیم و فشار مضاعفی بر دولت بشار اسد بزاریم و با دست خودمون یه حکومتی که بودنش بیشتر از نبودنش برامون می ارزه رو از دست بدیم (( کلا متحد که نمی شه گفت ))

2- اگه از دولت سوریه تعریف کنیم :
کل شعارهاموم بر باد می رن و وارد یه بازی بس خطرناک می شیم که هیچیش تو دست ما نیست ...

از نظر من فوق فوقش مسئولین کشور باید طرفین رو به خویش تنداری دعوت کنند و صدا و سیما هم در همین حد پوشش بده ...

هر چند که با بحرانی شدن اوضاع و افزایش احتمال فروپاشی حکومت بشار اسد ، صدا و سیما باید به آرامی اخبار سوریه رو پوشش بده تا هم بتونیم منافعمون رو حفظ کنیم و هم افکار ملل اسلامی رو با خودمون همگام کنیم و هم مردم خودمون رو برای از دست دادن یه متحد ( متحد که چی بگم ، یه باج گیر ) آماده کنند ...

راستی اگه حکومت بشار اسد سقوط کنه ، فکر کنم تمام کمک های مالی ( یا بهتره بگم ، همون بدوش بدوش سوری ها ) از طرف ما به سوریه از بین می ره یا حداقل ، محدود می شه .

اونوقت آمریکایی ها میان تو عرض شش ماه کل اقتصاد نداشته ی سوریه رو به صورت صد در صد تصاحب می کنن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اوضاع بحرین رو دقیقا کسی میدونه چه خبره؟ البته به عنوان یک بی طرف. دقیقا به چه سمتی پیش میره، تو دنیا چطور به این مسئله نگاه میشه و ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

یه آماری از بحرین به دست آوردم

جمعیت : 1.214.750
65 درصد بحرینی
35 غیر بحرینی

تو سایت سازمان سیا یه اطلاعات مختصری در مورد بحرین هست
لینکش رو می زارم .... قوانین یادم رفته

( از عجایب روزگار همین فیلتر نبودن سایت سازمان سیا تو ایران هست !!!!!!! )

https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/ba.html

اینم برای خوندن اخبار بحرین
http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/middleeast/bahrain/

اینم پرس تی وی

http://www.presstv.ir/section/3510202.html

کلا پیدا کردن حقیقت خیلی سخت شده ... حتی آدم نمی فهمه که دور ورش چی راسته و چی دروغ ، چه برسه به یه دولت شهری شبیه بحرین
[b]

در مورد کسانی که می گن رسانه ی ملی در مورد سوریه سکوت کرده[/b]
http://www.presstv.ir/detail/171659.html

فقط امیدوارم که منظورتون از رسانه ی ملی بخش ایرانی صدا و سیما نباشه که واقعا این بخش ایرانیش فقط برای حقوق دادن به کارمندهاش به درد می خوره

................
حالا که اینقدر اسپم کردم ، بزار دیگه کاملش کنم ....

اینم یه اطلاعات نسبتا جامع از سایت پرس تی وی ... روند رو به رشدی داشته

http://www.alexa.com/siteinfo/presstv.ir#

اینم در مورد العالم

http://www.alexa.com/siteinfo/alalam.ir#

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]سلام یه سوال داشتم اونم اینه که چرا تو تلویزیون درباره تظاهرات تو سوریه صحبت نمیشه؟ البته شایدم صحبت شده و من ندیدم.اگه کسی چیزی دیده به ماهم بگه.[/quote]
برادرم تا حالا کدوم کشور رو دیدی که اخباری ضد منافع متحد خودش پخش کنه؟؟به نظرم بهتره فعلآ چیزی از تحولات سوریه رسانه ای نشه.دلیلشو اقای شماره ی 100 فرمودند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بنوعی یک عرف بین الملل محسوب میشه: شما واکنش ایالات متحده رو به درگیری بریتانیا و آرژانتین بر سر مالکیت جزایر مالویناس (بقول بریتون ها: فالک لند) در اینترنت جستجو بفرمایید می بینید با اینکه حکام نظامی آرژانتین در دوره جنگ کثیف (دیکتاتوری نظامی ژنرال بنینو) از متحدین نزدیک یانکی ها بحساب میومدن ولی آمریکایی ها در قبال تهاجم و زیاده طلبی بریتانیایی ها در این محدوده سرزمینی آرژانتین سکوت کامل خبری رو رعایت کردن و کل اخبار منتشره در اون زمان محدود شد به دو سه تا تیتر خبری نه چندان قابل توجه... این موضوع تازگی نداره، وانگهی مگر ما بین منافع ملت سوریه (بعنوان یک مفهوم کلی عرض می کنم چون بنده از این منافع اطلاعی ندارم البته) و رابطه سوری ها با ایران تعارضی قائل هستیم؛ من نمی دونم چرا تا اسم تحول و تظاهرات و اعتراض مردم کشورهای عربی میاد ما سریعا نگران منافع یا روابط خودمون میشیم؛ رابطه دولت بشار اسد با ایران یک بحثه و کیفیت و نحوه نگرش دولت بشار اسد به مسائل داخلی سوریه یک بحث دیگه؛ می بخشید مگر هر روز صبح اول وقت اداری روزهای کاری هفته خدای نکرده وزارت امور خارجه کشورمون برای دفتر بشار اسد نسخه سیاست داخلی و خارجی تنظیم و ارسال می کنه ... اتحاد و دوستی دولت ها و کشورها بر اساس برهمکنش های پیچیده منطقه ای و جهانی بتدریج شکل می گیره نه حسب سلایق و علائق شخصی افراد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تعديل قانون اساسي؛
تغييراتي بزرگ در سوريه در راه است
خبرگزاري فارس: بزودي با ايجاد تعديلاتي در قانون اساسي سوريه، تحولاتي عمده در اين كشور صورت خواهد گرفت.

به گزارش فارس به نقل از شبكه العالم، رييس دفتر شبكه العالم در دمشق اعلام كرد، سوريه به زودي شاهد تعدد احزاب خواهد بود، و در سوريه پارلماني جديد شكل خواهد گرفت كه احزاب سياسي جديدي در آن فعاليت خواهند كرد.

بر اساس اين گزارش، رييس جمهوري سوريه قرار است شخصا بر تحقيقات درباره حوادث اخير در اين كشور نظارت كند.

رئيس دفتر شبكه العالم در دمشق خاطرنشان كرد، دولت سوريه به دستور رييس جمهوري اين كشور، در 48 ساعت آينده وضع فوق العاده را لغو خواهد كرد.

همچنين قرار است در چارچوب اين تغييرات، ماده 8 قانون اساسي كه بر اساس آن تنها حزب سوريه حزب حاكم است، لغو شود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.