ALI

تاپیک جامع مقایسه تانک M1A2 - ABRAMS آمریکایی با تانک T 90 روسی (به روز شده)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

دلايلم براي انتخاب T90

الف - قيمت كمتر
ب - تعداد سرنشين كمتر ، كه تا اينجاي بحث اصلا مورد توجه دوستان نبوده !
ج - كاليبر توپ بزرگتر
======================================

اساتيد ، در مورد تفاوت ماكزيمم برد درگيري اين دو تا تانك چيزي مي دانيد ؟!
علي الظاهر توپ اصلي T90 و T72 هر دو يكيست البته با كاليبر متفاوت ! اگر برتري ابرامز بر تانكهاي عراقي در جنگ خليج فارس تنها به خاطر برد بيشتر و دقت بهتر آبرامز باشدو برد مفيد توپ T90 هم مثل T72 باشد كه راي من و شما خنده دار مي شود :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
می خواستم سوالی بپرسم که آیا تانک T90 روی آب شناور می مونه؟
و آیا این یک برتری هست؟
:mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]می خواستم سوالی بپرسم که آیا تانک T90 روی آب شناور می مونه؟
و آیا این یک برتری هست؟
:mrgreen:[/quote]

همه تانک های امروزی قابلیت شناوری را دارا می باشند . ( البته با یک سری تفاوت ها )

این دو تانک نیز قابلیت شناوری را دارا می باشند .

شناوری این دو تانک نیز در این مقایسه برای هیچ یک مزیتی را ایجاد نمی کند .
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خواهش می کنم دوست عزیز .

[quote]من قیمت ها رو از wiki چک کردم، T90 رو به نقل از منبع شماره 1 خودش در صفحه T90 در ویکی 1.3 میلیون دلار زده در تاریخ ژانویه 2011 و M1 به نقل از گلوبال سکیوریتی 6.21 میلیون دلار زده به عنوان قیمت متوسط. حالا این اعداد ارقام چقدر معتبرند و برای چه تجهیزات همراهی رو نمی دونم دقیقا.
[/quote]

البته بسیار بعید به نظر می رسد که تانک T90 دارای قیمتی معادل 1.3 میلیون دلار باشد . به احتمال

زیاد این قیمت ، مربوط به معاملات هند و روسیه است . تانک T 90 امروزه هیچ چیز نسبت به تانک های

هم رده خود کم ندارد . قطعا این تانک در سال جاری دارای قیمتی بیش از سه میلیون دلار می باشد .
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب یکم سخت هست تو رای دادن ولی من اصولا تجهیزات روسی و ترجیح میدم
اول اینکه روسها خیلی ساده و کارآمد ابزار نظامی می سازن ( مثل کلاش که همجا کار می کنه خیلی ساده هم هست )
دوم اینکه به نظر من وسایل خیلی پیچیده شاید اولش تو شرایط صلح یا جنگهایی که برندش از قبل معلوم خوب کار کنن ولی تو شرایط غیر قابل پیش بینی واقعا دست و پا گیرن ( مثل تانکهای فوق پیشرفته ی آلمان تو جنگ جهانی دوم که بخاطر تجهیزات زیاد تو برف روسیه گیر کردن )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]دوستان توجه کنید که هر چند تانک T 90 به نسبت رقیب خود در نبردهای گسترده

شرکت نکرده است ، اما در آزمایشات و تست هایی که توسط کارخانجات سازنده و

نیروهای نظامی صورت گرفت ، توانست توانایی خود را ثابت کند ، هر چند در جریان

نبرد های داغستان نیز کارنامه خوبی از خود بر جای گذاشت . در این نبرد یک تانک

T 90 پس از اینکه مورد اصابت چندین راکت RPG 7 قرار گرفت ، باز هم توانست ماموریت

خود را با موفقیت به پایان برساند و به سلامت به پایگاه باز گردد .

مسلما ارتش هند و روسیه که این تانک را به خدمت گرفته اند ، از توانایی های آن

اطمینان داشته اند که مبادرت به بکارگیری این تانک در نیروهای نظامی خود کردند

و این اطمینان به وسیله آزمایش این تانک در شرایط دشوار صورت گرفته

است . پس دوستان توجه کنید که اینکه تانک T 90 به نسبت آبرامز در نبرد کمتری

شرکت جسته است ، دلیل بر مخفی بودن کارایی های آن نیست . [/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من به تي 90 راي دادم چون تجهيزات زميني روس ها رو بيشتر ترجيح ميدم از طرفي اگه بخواهيم براي كشور خودمون استفاده كنيم همون تي 90 مناسب هستش ( با در نظر نگرفتن تحريم ها ). چون ما تقريبا در زمينه تانك به خودكفايي رسيديم و حتي تي 72 توليد ميكنيم پس خيلي نياز به پشتيبني روسها نداريم .

در ضمن به نسبت وزن و تجهيزات ٬ تي 90 به شدت از آبراماز قويتره چون 20 تن اختلاف وزن دارن و آبراماز برتري مطلقي بر تانك روسي نداره و همين كه با اين اختلاف وزن زياد قابل قياس با هم هستند خيليه .

با تشر از دوستان .

كوچيك همه .

محمد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]10- از نظر میزان مهمات قابل حمل، با 4 عدد گلوله بیشتر، برتری به آبرامز می رسه.[/quote] ویکی برای ابرامز 42 گلوله نوشته ...

منابع مختلف مقادیر متفاوت ذکر کردن اما برخی منابع روسی نوشتن که 22 عدد در اتولودر و کلا 43 گلوله حمل میکنه .. و میتونه 7.8 گلوله در دقیقه شلیک کنه ..

نرخ سرعت مهمات گذاری در آبرامز چقدر هست ؟ این مقدار در یک نبرد جدی تانک به تانک خیلی مهم هست ....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام
من به T90 رای دادم ولی تفاوت بالایی بین عملکرد این دو تانک نمی بینم .
معمولا در تمام تجهیزاتی که روسها می سازند راحتی خدمه در اولویت دوم قرار دارد و یک موضوع دیگر هم این است که روسها وظایف بیشتری را بر عهده خدمه قرار می دهند ( به قول خودمون وسایل مورد نیاز را با خرج کمتری می سازند. ) در مقابل غربی ها و مخصوصا آمریکایی ها راحتی خدمه و سلامت آنها را در اولویت اصلی قرار می دهند و سعی می کنند بار کاری کمتری را هم بر خدمه تحمیل کنند.
تا زمانی که این دو تانک عملا با هم روبرو نشده اند نمی توان در مورد قابلیتهای آنها در مقابل هم نظر واقعی داد . رویارویی تانکهای t72 عراق با m1a1 های آمریکایی را هم نباید الگویی برای مقایسه تجهیزات آمریکایی با روسی قرار دهیم چون اون دو تا تانک اصلا هم رده هم محسوب نمی شدند.
در نهایت می خواهم بگویم در تمام مقایسه های دوستان یک قلم مهم جا افتاده بود و اون هم نقش خدمه بود . در دو تا تانک هم رده مثل این دو تا می توان گفت که این خدمه تانک هستند که حرف اول را می زنند و نه خود وسیله ها!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]در دو تا تانک هم رده مثل این دو تا می توان گفت که این خدمه تانک هستند که حرف اول را می زنند و نه خود وسیله ها!
[/quote]

ولي هم روس ها به نيروهاشون خوب آموزش ميدن هم آمريكايي ها .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][color=darkblue]با تشکر از دوستان عزیز

[quote]مقایسه جالبی نبود .اصل مقایسه بین این دو mbt رکوردهای هدف قرار دادن اهداف در حال سکون و در حال حرکت بود که من در این مقایسه ندیدم[/quote]

هر دو این تانک ها توانایی هدفگیری و شلیک در حین حرکت را به طور کامل دارا می باشند . اما

اینکه رکورد این دو را در زمینه شلیک در حال حرکت با هم مقایسه کنیم کار صحیحی نیست ، به هر

حال تانک آمریکایی به نسبت تانک روسی بیشتر در جنگ ها و ماموریت های مختلف شرکت کرده

است و صحیح نیست که ما رکورد شلیک های در حال حرکت این دو تانک را با هم مقایسه کنیم .[/color][/quote]
عزیز dashali کشورهای سازنده تانکها ممکن است اقدام به برگزاری مانوورهایی برای آزمایش تانک کنند منظور بنده رکوردهایی است که در این مانوور ها بدست می آید :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در مورد تی 90 باید بگم زرهش به پای آبرامز نمیرسه. اگه لینک عکسشو پیدا کنم براتون می زارم اما قطر زره آبرامز آ1 که از آ2 بسیار ضعیف تره باز هم بسیار زیاده. حالا چه برسه به آبرامز آ2 که زره اورانیومی و ... هم داره. بنابر این تی 90 هر کاری بکنه نمیتونه آبرامزو از جلو بزنه. مگر این که روش یه توپ با کالیبر بالاتر نصب کنن.
آبرامز تا چند سال پیش همین مشکل رو داشت.چون توی یه آزمایش آمریکایی ها دیدن که گلوله هاشون به زره واکنشگر کانتکت 5 بی اثره. اما بعد از یه مدتی یه گلوله جدید ساختن که این دفعه موثر بود. البته روسیه بعد ادعا کرد یه زره جدید با قدرت دو برابر ساخته. اما من هنوز حرفی از عملیاتی شدنش نشنیده ام.
حالا بریم سراغ یه بحث جالب:
تانک های روسی کلا برای جاهای سرد ساخته شده اند. یعنی توی بیابون به هیچ وجه خوب عمل نمیکنن. خیلیا میگن آبرامز برای جاهای گرم ساخته شده (که من این موضوعو رد یا تایید نمیکنم. چون اصلا درباره اش مطمئن نیستم). پس احتمالا در جاهای سرد خوب عمل نخواهد کرد. پس اگه فرض دوم رو درست بگیریم میشه گفت اگه کشورمون سردسیره باید تی 90 و در غیر این صورت باید آبرامز بخریم.

پس من میگم اصلا نمیشه به این شکل در موردشون نظر داد. ولی اگه نظر منو بخواین، اگه هر دو تانک در موقعیت قدرتمندشون قرار داشته باشن یا بر عکس (یعنی آبرامز بره تو قطب و تی 90 بره به صحرا) در اون صورت احتمالا آبرامز برنده اس. پس من آبرامزو انتخاب می کنم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]نرخ سرعت مهمات گذاری در آبرامز چقدر هست ؟ این مقدار در یک نبرد جدی تانک به تانک خیلی مهم هست ....[/quote]

ریتم آتش آبرامز نیز 7 الی 8 گلوله در دقیقه می باشد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببخشيد Aspahbod

ولي اكثر تانك هاي روسي همه فن حريف هستن :mrgreen: منظورم از اين جمله اينه كه روسها تانك هايي كه ميسازن معمولا تو همه شرايط خوب كار ميكنه ( البته تو مناطق گرمسيري نياز به يه تهويه هواي قدرتمند داره كه فكر نكنم گزاشتنش خيلي سخت باشه . ) نمونه هاي قبلي اين موضوع رو تاييد ميكنن همونطور كه همه ميدونيم اين موضوع در جنگ هاي قبلي هم اثبات شده مثل جنگ تحميلي و جنگ هاي اعراب و اسراييل كه كلا در بيابان بود .
پس از اين جهت هم برتري با تانك روسي هستش .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.