Recommended Posts

شما نماینده مردم عادی هستین ؟!

منظورم همون مردمیه که روز جمعه کار کارگریش رو تعطیل میکنه و میره راهپیمایی روز قدس.

« فقاتلوا ائمه الكفر »
« با پيشوايان و رهبران كفر جهاني مقاتله و مبارزه كنيد . » توبه 12

از جمعیت 80 میلیونی ایران اگه 1 میلیون نفر و جمع کنن بریزن تو خیابون برای مانورتبلیغاتی کافیه ...خود شما بهتراز هرکسی میدونی چجوری جمعیت و برای این روزها جمع میکنن!

مشکل ما با تظاهرات و این قبیل کارهای بیهوده حل نمیشه ..دوران تظاهرات و شعار و اعمال پوپولیستی بسر اومده...همین الان خود شما داری از تکنولوژی استکبار جهانی استفاده میکنی (اینترنت و کامپیوتر) اون آقایی که در تظاهرات شعار مرگ بر آمریکا میده از پشت میکروفون امریکایی و آمپلی فایر ژاپنی این کا رو انجام میده !

اگه میخوایم تو این دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم نباید انرژی خودمون و منابع کشور رو صرف کارهای بیهوده کنیم...

در مورد فلسطین هم بهتره به عقلتون رجوع کنید ببنید کجای دنیا هستیم و تو این 36 سالی که از تروریستهای فلسطینی حمایت شده چی نصیب ما شده...یا چقدر به نفع مردم عادی فلسطین بوده ...

• Upvote 8
  • Downvote 14

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دقیقا ، ما هم تا قبل 88 داشتیم به همین وضعیت میرسیدیم . انسجام ملی و اراده ی کشور که اون زمان برای پیشرفت و اقتدار کشور وجود داشت انقدر تاثیر گذار بود که خود آمریکایی ها داشتن از تحریم و فشار به مذاکره و پذیرفتن حقوق هسته ای ایران میرسیدند که نامه اوباما قبل انتخابات 88 به مقام معظم رهبری هم گواه همین قضیه بود اما متاسفانه بعد فتنه 88 تمام این دستاوردها در حوزه ژئوپلیتیک دود شد رفت هوا و دوباره برگشتیم سر خانه اول تحریم و فشار (تازه اونهم با چاشنی گرا دادن برخی آقایان)

جالب اینجاست که در عرصه سیاسی کشور همون هایی که با شلوغ بازی های اون سال انقدر به کشور ضربه زدن الان دنبال مقصر تحریم ها و وضعیت کشور میگردند !

والا تا اونجا كه ما ميدونيم يكي ديگه بود كه با تمسخر و تحقير نظام بين الملل و سازمان هاي بين المللي دول قدرتمند و تاثير گذار جهان  باعث هر چه بيشتر متحد شدن دول خارجي شد ديگه تاريخ رو تحريف نكنيم جناب چكا !! اوباما اون زمان تازه رئييس جمهور شده بود ميخواست از در دوستي با ما بياد ما چه كرديم همه تكرار ميكنم همه تو ايران مثل الان شما اين رور به حساب ضعف و ناتواني امريكا ويا بي اثر بودن تحريم ها  گذاشتن و نتيجه امروز شد ما خيلي دير فهميديم همه دنيا مثل ما نيستن كه وقتي تا گردن در مرداب غرق شدن دست دوستي دراز كنن!!!بدبختي اينه كه خيلي ديره خيلي !و بقيه دنيا هم ميدونن چرا ما از در دوستي اومديم 

• Upvote 10
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بر روی نقاط اشتراک در بحث ها متمرکز بشیم فکر کنم بحث ها باعث نارارحتی هم نمیشه. دنبال قدرتمند بودن یا نبودن ایران قبل از وقایع سال 88 نباشیم. دنبال مقصر هم نباشیم ( در جای خود البته یقینا تشخیص مقصر و دلایل باعث میشه اتفاقات تلخ تکرار نشه دوباره ) .

ولی فکر کنم نمیشه کتمان کرد پالسی که وقایع سال 88 به جهان ارسال کرد از افتراق جامعه ایرانی در اون مقطع و سرمایه گذاری و پررنگ کردن برخی شعارها و صد البته پالس برخی خیانتکاران داخلی و تصویری که کشورهای متخاصم از ایران تونست توسط رسانه ها به بقیه دنیا نشون بده، اعتماد به نفسی که ایران از دست داد، صلابتی که ایران در برابر دوستان و همپیمانان منطقه ای و جهانیش از دست داد، تمرکزی چون غافل شدن از موارد امنیتی به منظور پوشش دیگر حوزه ها که از دست داد ( خصوصا در مورد دانشمندان هسته ای ) ، تمرکز و اولویت هایی که چه در سیاست داخلی و خارجی تغییر کردند و صدها زیان دیگه ای که وقایع سال 88 به این کشور وارد کرد به نظرم همه را با همه سلایق سیاسی در حال حاضر اگر واقع بینانه نگاه کنیم غمگین خواهد کرد.

وقایع سال 88 به یقین یکی از تلخ ترین و زیانبارترین اتفاقاتی بود که برای ایران اون هم در مقطعی حساس رخ داد. من بارها از زاویه های مختلف و با استدلال های افراد گوناگون بهش نگاه کردم و قصد قضاوت عمومی در موردش را ندارم ولی چیزی که برای من همیشه فاجعه بارترش میکنه اینه که حادثه به اون هولناکی! بسیار ساده اصلا میتونست رخ نده.

ویرایش شده در توسط alala
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حادثه به اون هولناکی! بسیار ساده اصلا میتونست رخ نده.

وقتی پشت قضیه تز های مربوط به انقلاب های رنگی یا مخملی وجود داشته باشد ، عقبش به تیر 78 و غیر برسد ، دیگه ساده محسوب نمی شود !

• Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سود بانک ها در ایران بسیار بالاست. ای کاش راهی بود ما سرمایمون رو می یوردیم ایران . در اسرائیل بانک ها نهایت سودشون 0.25 درصده تازه اون هم در نهایت ارفاغ تا حالا هیچ وقت سود بالای 1 درصد در اسرائیل نداشتیم. شنیدم در ایران از 25 30 درصد به بالاست . یکی از نشانه های اقتصاد های بیمار سود بالای بانکیشونه . به هر حال . 

من هم با نظر دوستمون نصیرایرانی موافقم . شاید در بین 192 کشور فقط دو یا سه کشور باشند که بخاطر فرهنگ حاکم سختکاری و سختکوشی مردم کشور های قدرتمندی هستند . در این عرصه فقط می شه از المان ژاپن و کره نام برد . حتی در مورد فرانسه انگلیس یا امریکا هم نمی شه یک همچین تعریفی کرد . کشور هایی که سختکوش هستند و در کنار سختکوشی ایده های مهندسی و نواوریشون باعث دادن میوه های پیشرفت شده. مردم چین هم مردم سختکوشیهستند اما سختکوشیشون توهم با نواوری نیست و میوه سختکوشیشون محصولات بسیار ضعیفه. در این بین کره بیشتر به ایران نزدیکه . کره هم کشوری بود که در دهه ی 60 و 70 بشدت فقیر بود و از لحاظ تکنولوژی و تولید هم حرفی برای گفتن نداشت . در دهه ی 60 بود که کره رئیس جمهوری تازه ای انتخاب شد و ایشون یک برنامه جامع اقتصادی برای کره کشید . اکثر پروژه هاشون رو با گرفتن وام از انگلیس شروع کردند . امروز کره جنوبی یکی از بزرگترین کشتی سازی های دنیا رو داره . در دهه ی 60 مشاور رئیس جمهور کره برای سرمایه گذاری در کشتی سازی کره رفت انگلیس و  وام گرفت. داستان بسیار جالبی هم هست که الان فرصتش نیست تعریف کنم . اما به نقل از خودش می گفت وقتی رفتم وام بگیریم چیزی جز تمسخر از طرف انگلیسی نشنیدم .می گفت یکی از بانکداران بقدری خندید که از صندلیش افتاد .  ولی در نهایت یکی از بانک های انگلیس موافقت می کنه که وام رو در اختیار کره قرار بده .  در طی 30 سال تبدیل شد به غول کشتی سازی که امروز هست . در زمینه خودرو سازی هم ، کره ای ها کارشون رو با کمک ژاپنی ها شروع کردند . با خرید موتور و مونتاژ موتور های خودرو ژاپنی در کره از اونجا شروع به نواوری کردند . در اول هم کارشون بسیار بد بود و محصولاتشون بسیار بی کیفیت اما با روحیه ای که بر روی اون مردم حاکم بود پله های ترقی رو یکی یکی پشت سر گذاشتند . 

من به شدت کتاب My Vision شیخ محمد امیر دبی رو پیشنهاد می کنم . در زمینه ایده های اقتصادی و زیر ساختی یک شاهکار به تمام معنا بود . تئوریسین های جمهوری اسلامی خوب 35 سال وقت داشتند طرح اقتصادی بدن و کشور رو در جریان یک طرح 20 ساله قرار بدند که ندانند . بهترین راهکار اینه که شما با مطالعه چگونگی پیشرفت اقتصادی کره سنگاپور ترکیه مالزی و امارات و چین ایده هاشون رو رصد کنی و یک نمونه ایرانی از اون رو طراحی کنید . اما همه این کشور ها برای پیشرفت چیزی داشتند که شما بیشتر از همه در مقابلش مقاومت می کنی اون هم رابطه بسیار خوب با غرب . در اکثر کتاب هایی که در مورد پیشرفت کره داشتم نقش وام دهی و سرمایه گذاری غرب غیر قابل انکار بود . کشوری مثل روسیه هم در طی سالیان گذشته صد ها میلیارد دلار وام از غرب گرفته . فقط از المان 40 میلیارد دلار وام گرفته بود . خاطرات تیمسار خادمی رئیس هما زمان شاه رو که می خواندم ایشون می فرمود پیشرفت هما از جایی اغاز شد که انگلیس به ما یک وام بسیار مناسب برای خرید هواپیما داد در اوایل دهه ی 60 بود فکر می کنم . دوستان چه خوششون بیاد چه نیاد امروز قدرت بزرگ مالی و وام دهی و انتقال تکنولوژی دنیا در غرب خوابیده نوشته ها و خاطرات ماهاتمیر محمد پدر مالزی نوین هم پر بود از ام دهی و سرمایه گذاری غرب و نقش اون در پیشرفت مالزی. شما در ورحله نخست باید اختلافتتون رو با غرب حل کنید تا دسترسیتون به تکنولوژی و سرمایه گذاری راحت بشه . 

• Upvote 7
  • Downvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ما هنوز یه جنگنده درست حسابی که بشه روش مانور داد و جایگزین جنگنده های فرسودمون کنیم نساخیتم

و همش ماکت و یا ........ دیدیم بعد دوستان میان نظر میدن و قدرت جنگنده رو با f35 و f22 و.. مقایسه میکنن

صاعقه هم اشغالی بیش نیست این حرف من نیست حرف خیلی از کسایی که در این زمینه متخصص هستن (صاعقه بیشتر حکم پرواز خلبان با یه جنگنده رو داره)

متاسفانه ما توانایی تولید بهتر از این رو داریم اما 1- مدیریت ضعیف 2- زیرساخت ضعیف 3- در بعضی مواقع هزینه مالی ضعف

داریم

دوستان اشتباه نکنند من خودم مخالفم تعلیق سازمان فضایی هستم ولی  قبول کنید هیچ برنامه درستی حسابی و هدف گذاری صحیح نداریم همش یا موازی کاری و یا دور زدن همدیگه

خود سازمانها به جای همکاری با هم انفرادی کار میکنن کلا هرکی ساز خودشو میزنه بعد انتظارات می بریم بالا

قاهر هم در صورت اماده و پرواز انتظار یه جنگنده خیلی پیشرفته رو ازش نداشته باشید  و توی توهمات غرق نشید

ویرایش شده در توسط milad021
  • Upvote 7
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این یه بحث داخلیه به دیگران ربطی نداره که ما میخوایم چکار کنیم یا نکنیم همین مونده یه صهیونیست برا ما نسخه بپیچه شرم آوره

• Upvote 4
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

والا تا اونجا كه ما ميدونيم يكي ديگه بود كه با تمسخر و تحقير نظام بين الملل و سازمان هاي بين المللي دول قدرتمند و تاثير گذار جهان  باعث هر چه بيشتر متحد شدن دول خارجي شد ديگه تاريخ رو تحريف نكنيم جناب چكا !! اوباما اون زمان تازه رئييس جمهور شده بود ميخواست از در دوستي با ما بياد ما چه كرديم همه تكرار ميكنم همه تو ايران مثل الان شما اين رور به حساب ضعف و ناتواني امريكا ويا بي اثر بودن تحريم ها  گذاشتن و نتيجه امروز شد ما خيلي دير فهميديم همه دنيا مثل ما نيستن كه وقتي تا گردن در مرداب غرق شدن دست دوستي دراز كنن!!!بدبختي اينه كه خيلي ديره خيلي !و بقيه دنيا هم ميدونن چرا ما از در دوستي اومديم 

احمدی نژاد 5 سال داشت همین کار ها رو میکرد غرب یکدفعه یادش افتاد میتونه تحریم های قطعنامه 1929 رو انجام بده ؟ کتاب "از دیکتاتوری تا دموکراسی" جین شارپ رو بخونید اونجا دقیقا گفته تحریم های خارجی "چه زمانی" به کار میاد !

• Upvote 8
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

احمدی نژاد 5 سال داشت همین کار ها رو میکرد غرب یکدفعه یادش افتاد میتونه تحریم های قطعنامه 1929 رو انجام بده ؟ کتاب "از دیکتاتوری تا دموکراسی" جین شارپ رو بخونید اونجا دقیقا گفته تحریم های خارجی "چه زمانی" به کار میاد !

ما يك مسير خيلي مشخص رو تو اين مدت رفتيم و نتيجه شد اين قدم به قدم رفتيم اون زماني كه ما رو ميبردن شوراي امنيت هم خيلي خوشحال بعضي ها ميگفتن بهتره !! بله يك مسير همين طور تحريم ها انقدر سنگين شد تا ديگه نشد تحملش كرد وهمه چي بهم ريخت شروع حركت ما به سمت تحريم بعد 88 نبود اين خيلي واضح هست !

• Upvote 9
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

واقعا متاسفم برای کسانی که منفی میدن اگه حرف من صحیح نیست نقد کنید تا من هم چیزی یاد بگیرم بهتر از اینکه با این خبر ها مردم فریب داده بشن

منطقی:"برهان" نسل جدید جنگنده شفق است

هرکشوری باید از جایی شروع کنه ولی حرف نباشه عمل باشه

• Upvote 2
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ما يك مسير خيلي مشخص رو تو اين مدت رفتيم و نتيجه شد اين قدم به قدم رفتيم اون زماني كه ما رو ميبردن شوراي امنيت هم خيلي خوشحال بعضي ها ميگفتن بهتره !! بله يك مسير همين طور تحريم ها انقدر سنگين شد تا ديگه نشد تحملش كرد وهمه چي بهم ريخت شروع حركت ما به سمت تحريم بعد 88 نبود اين خيلي واضح هست !

بله ولی غرب تا قبل از 88 به جایی رسید که دیگه از تحریم ها ناامید شده بود وقتی روند رو دید اما بعد از 88 که یه عده اومدن اخلال ایجاد کردند دشمن به تحریم ها امیدوار شد و شیبش رو بسیار بسیار تندتر کرد چراکه بهم ریختگی ایران و تضعیف اقتدار ملیش رو دیده بود

بازهم پیشنهاد میکنم کتاب تئوریسین انقلاب های رنگی رو بخونید ، در اون کتاب صراحتا جین شارپ میگه تحریم ها و فشارهای خارجی تنها در صورت وجود یک جریان برانداز داخلی قوی کارساز و باعث فلج اقتصادی کشور و نابودیش خواهد شد. 

اونها در 88 این جریان و شرایط مناسب رو دیدند و حداکثر توانشون رو برای فشار به حکومت گذاشتند و در مورد این هدفشون هم به وضوح اعلام کردند:

http://www.defenddemocracy.org/media-hit/disrupt-irans-oil-trade-aid-the-green-movement/
  • Upvote 13
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مگه اين جمله از آقاي احمدي نژاد نيست كه" انقدر قطعنامه بدهيد تا قطعنامه دان شما پاره شود

يا اين جمله ايشون "شما فکر مي‌کنيد اگر جمع شويد و کاغذ پاره صادر کنيد، مي‌توانيد جلوي پيشرفت ملت ايران را بگيريد

يعني احمدي نژاد مجري دستورات جين شارپ بوده؟

با تحليل شما آقاي احمدي نژاد متولي جريان برانداز قوي داخلي بوده

شما كه اين رييس جمهور و سه تا رييس جمهور گذشته رو قبول نداريد، ميشه بفرماييد چه شخصي از نظر شما خائن و برانداز داخلي نيست؟

ویرایش شده در توسط amirarsalankhan
  • Upvote 6
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مگه اين جمله از آقاي احمدي نژاد نيست كه" انقدر قطعنامه بدهيد تا قطعنامه دان شما پاره شود

يا اين جمله ايشون "شما فکر مي‌کنيد اگر جمع شويد و کاغذ پاره صادر کنيد، مي‌توانيد جلوي پيشرفت ملت ايران را بگيريد

يعني احمدي نژاد مجري دستورات جين شارپ بوده؟

با تحليل شما آقاي احمدي نژاد متولي جريان برانداز قوي داخلي بوده

شما كه اين رييس جمهور و سه تا رييس جمهور گذشته رو قبول نداريد، ميشه بفرماييد چه شخصي از نظر شما خائن و برانداز داخلي نيست؟

نخیر فتنه گران سال 88 بودند که متولیان جریان برانداز داخلی بوده اند !

Untitled-1~2.jpg

• Upvote 9
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم