Recommended Posts

نياز به محاسبات خيلي دقيقي هست. واگر احيانا خللي در ثانيه هاي شليك موشك بوجود بياد با سرعتي كه ماهواره ها در حال حركتند ممكنه به هدف خسارتي وارد نكنه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
همين ماهواره بااين ابعاد و قيمت بعد از اتمام ماموريت بهترين بهترين گزينه براي تست اين تسليحاته !

ماهواره هاي جاسوسي اوفك 5 و 7 هم هر روز چندين بار از آسمان ايران رد ميشن و من يكبار مدارشون رو بررسي كردم دقيقا از شمال اصفهان رد ميشدند ! اونها هم براي تست مناسبند ! حتي اگه نشه زدشون امروز يجايي من يدونه وسيله ديدم كه تا 35 كيلومتر به وسايل مخابراتي اسيب جدي ميزد البته يك نفر بطور شخصي ساخته بودش ! چون بجاي جعبه گذاشته بود توي سيني پلاستيكي ! ميشه يدونه ئی ام پی با برد محدود در مدار نزدیک اون ترکوند و کارش رو خلاص کرد !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]همين ماهواره بااين ابعاد و قيمت بعد از اتمام ماموريت بهترين بهترين گزينه براي تست اين تسليحاته !

ماهواره هاي جاسوسي اوفك 5 و 7 هم هر روز چندين بار از آسمان ايران رد ميشن و من يكبار مدارشون رو بررسي كردم دقيقا از شمال اصفهان رد ميشدند ! اونها هم براي تست مناسبند ! حتي اگه نشه زدشون امروز يجايي من يدونه وسيله ديدم كه تا 35 كيلومتر به وسايل مخابراتي اسيب جدي ميزد البته يك نفر بطور شخصي ساخته بودش ! چون بجاي جعبه گذاشته بود توي سيني پلاستيكي ! ميشه يدونه ئی ام پی با برد محدود در مدار نزدیک اون ترکوند و کارش رو خلاص کرد ![/quote]

وريور جان به قول شما خوزستانيها دنيا رو با اين emp پكونيديم !!!
در دنيا چه روشي رو براي انهدام ماهواره بكار ميبرن؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تا اونجا که من میدونم گویا در عرف بین الملل زدن ماهواره یک کشور یک عمل شدیدا خصمانه و معادل اعلان جنگه،

همچنین اگر اشتباه نکنم تا حالا دو کشور چین و آمریکا تونستن توسط موشک از سطح ماهواره رو هدف قرار بدن،

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
وريور جان به قول شما خوزستانيها دنيا رو با اين emp پكونيديم !!!
در دنيا چه روشي رو براي انهدام ماهواره بكار ميبرن؟

[/quote]ماهواره هاي مدارات بالا مثل geo رو براحتی میشه زد فقط باید موشکی داشته باشی که بتونه تا اون مدار بالابره ! منتها بیشتر ماهواره های جاسوسی در همین مدار پایین هستند !
یک سری موشک برای این کار طراحی شده که از زمین پرتاب میشن یک سری دیگه هم از هواپیما ! که میگ 31 و اف 15 فعلا این موشکها رو تست کردند .

روش دیگه استفاده از لیزر برای کور کردن یا از کار انداختن وجود داره !
و یک روش امتحان نشده همونیه که گفتم چون ممکنه خیلی از ماهواره ها موجود در اون مدار از کار بیفتن.

[quote]تا اونجا که من میدونم گویا در عرف بین الملل زدن ماهواره یک کشور یک عمل شدیدا خصمانه و معادل اعلان جنگه،

همچنین اگر اشتباه نکنم تا حالا دو کشور چین و آمریکا تونستن توسط موشک از سطح ماهواره رو هدف قرار بدن،

[/quote]
یه سوال این شامل ماهواره های جاسوسی یا نظامی هم میشه !؟

و اینکه منظر من از تلاش برای انهدام ماهواره همین امید خودمون یا یه چیزی مشابه اون بود .
البته این امید یک خاطره محسوب میشه و نباید این کار رو کرد اما بعدا برای ازمایش ماهواره دیگری مثل این که ارزانتر هم باشه در مدار قرار بدیم ! چینی ها برای اینکا از ماهواره قدیمیشون استفاده کردن ! که صدای امریکا به خاطر انهدام در نیومد بلکه بیشتر به این خاطر بود که ممکنه قطعات منهدم شده باعث خسارت به باقی چند صد ماهواره امریکا در این مدار و برخی کشورهای دیگه بشه ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ميشه در مورد اون چيزي كه دوستت درست كرده بود بگي؟
راستي خود شما كه دستي بر آتش داشتي و داري چرا خاطراتي يا اون چيزي كه ميشه از طرح هاي كنسل شده يا رد شدت برامون بنويسي مطمعنم همه كفبر ميشن!
خلي دوست دارم بدونم مشكل از طرف اونها(وزارت دفاع) بوده يا از شما ؟ مشكل اقتصادي بوده يا نداشتن پارتي؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اون طرف دوست نزديك ما نيست يكي بچه هاي مخترعين كه تعداد بيشماري اختراع به همراه گروهشون ثبت كردن ! و يكي از اونها همين وسيله بود !

نميشد فهميد كه طرف چي داشت ميگفت يه جوراي حس ميكردم يا چيزي حاليش نيست يا اينكه اين كار خودش نبود ٬ اما چون از نزديك ديدمش باورم شد كه ميتونه يه چيزي باشه و ماكت هم نبود ! بهش گفتم اين از همون اي ام پي هاست ديگه . گفتش كه نه اين اصلا با امواج كار نميكنه ! هر چي بهش گفتم بابا پس اگه با امواج كار نميكنه با چي كار ميكنه ! گفت يه روش جديده كه خودمون كشف كرديم و... بعد از كلي بحث فهميدم كه طرف نميخواد در مورد وسيله اش توضيح بده !!! و قانع شدم كه يه كارهايي كردن !

از قرار معلوم براي تداخل امواج بود و 100 در 100 با امواج كار ميكرد چون دو تا آنتن داشت مثل انتن روي تلويزيون اول فكر كردن از اين انتنهاي ياگي باشه ولي دوتا انتن غير مرتبط بوط مثل ماركني بود كه از توي دو تا سيني پلاستيكي در مي اومد ! چون دايركتد يا جهت دار نبود و اين انتن در همه سمت امواج منتشر ميكنند حدس زدم كه اخلالگر ecm مانند باشه چون اگر emp بود اون وسیله کاملا بدون حفاظ اول خودش منهدم میشد !

اما به هر حال یه کارهایی کرده بودند دیگه طرف میگفت 35 کیلومتر محدوده هدفشه و ...

هر کی اهوازه امروز یا فردا پی ام بده تا بهش بگم کجا بره ببینتش [size=24]![/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان اگر بحث منحرف نشه به نظرم بهتره

هنوز روي سجيل به نتيجه كاملي نرسيديم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یشالا چند روز دیگه اگه سرم خلوت شد یه تایپیک خفن در مورد انواع مسیر و نحوه پرتاب وفازهای موشکهای بالستیک وماهواره بر میزنم .
انهدام ماهواره کار اسانی نیست و با کاوش گر 2 نمی شه اونو زد ایشالا توهمون تایپیک بسیاری از این مسائل از جمله ارتفاع پروازی موشکها وسرعت موشکها در فازهای مختلف ونحوه هدایت و دقت انواع هدایتها را بحث می کنم . به امید حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تمام تاسيسات هسته‌اي اسرائيل در تير رس موشك‌هاي ايران است

خبرگزاري فارس: فرمانده كل سپاه با بيان اين كه جمهوري اسلامي ايران در بهترين شرايط براي دفاع از تماميت ارضي خود است، گفت: تمامي تاسيسات هسته‌اي در نقاط مختلف سرزمين‌هاي تحت اشغال رژيم صهيونيستي در تيررس موشكي ايران قرار دارد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از ستاد خبري كنفرانس بين المللي حمايت از فلسطين، سردار سرلشكر محمدعلي جعفري فرمانده كل سپاه پاسداران افزود:‌ دكترين نظام ما دفاعي است. ولي در صورت هرگونه اقدام دشمنان از جمله رژيم صهيونيستي، با قاطعيت تمام توانايي پاسخگويي موشكي و دفع حملات را داريم.
وي اظهار داشت: امروز جمهوري اسلامي ايران داراي موشك‌هايي با برد بيش از 2 هزار كيلومتر است و بر همين اساس تمامي خاك رژيم صهيونيستي از جمله تاسيسات هسته‌اي اين رژيم در سيطره توانايي موشكي ما قرار دارد .
وي در خصوص تهديد نظامي كشورمان از سوي برخي مقامات رژيم صهيونيستي گفت: رژيم صهيونيستي براي بقاي خود چاره اي جز بيان اين حرف ها ندارد و اين گونه ياوه گويي هاي نظامي هيچ گونه مبنا و اتكايي به لحاظ نظامي ندارد .
فرمانده كل سپاه با بيان اين كه ايران امروز در اوج آمادگي دفاعي است، افزود: جمهوري اسلامي ايران در شرايط كاملا برتر نظامي در منطقه قرار دارد و توان نظامي و دفاعي امروز ما اصلا با گذشته قابل مقايسه نيست.
جعفري افزود: امروز به لحاظ نظامي و دفاعي در شرايطي قرار داريم كه آمريكا و رژيم صهيونيستي توان هيچ گونه تحرك و اقدام نظامي عليه كشورمان را ندارد.
وي تاكيد كرد اكنون به اذعان دوست و دشمن، ‌جمهوري اسلامي ايران به لحاظ نظامي در شرايطي كاملا مقتدرانه و برتر قرار دارد و من هم امروز با قاطعيت جمله معروف امام راحل (ره) را تكرار مي كنم كه "آمريكا و اسرائيل هيچ غلطي نمي توانند بكنند ".

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8712141711

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[align=center]مقامات ارشد اطلاعاتي آمريكا:[/align]

[align=center][size=18]آزمايش‌هاي موشكي تهران مرتبط با برنامه هسته‌اي آن نيست[/size][/align]

خبرگزاري فارس: مقامات ارشد اطلاعاتي آمريكا امروز در سخنان خود در مقابل كميته نيروهاي مسلح مجلس سناي آمريكا اعتراف كردند كه آزمايش‌هاي موشكي ايران با برنامه هسته‌اي اين كشور مرتبط نيست.

به گزارش فارس به نقل از رويترز، "دنيس بلر " لحظاتي پيش گفت: آزمايش‌هاي موشكي ايران لزوما مرتبط با برنامه هسته‌اي اين كشور نيست.
وي با اشاره به برنامه صلح‌آميز هسته‌اي ايران گفت: ايران فاقد اورانيوم با درصد غناي بالا است كه مناسب مقاصد تسليحاتي باشد. اين كشور هنوز تصميمي براي توليد اورانيوم با درصد غناي بالا نگرفته است.
بلر به همراه ژنرال "مايكل مپلز "، مدير آژانس اطلاعات دفاعي آمريكا گفتند: آزمايش‌هاي موشكي اخير ايران مستقيما با فعاليت‌هاي هسته‌‌اي آن مرتبط نيستند. اين دو برنامه در مسيرهاي پيشرفت متفاوت و جداگانه قرار دارند.
بلر در اين سخنان خود همچنين اعتراف كرد كه متوقف كردن تلاش هسته‌اي ايران كار "مشكلي " است.
وي مدعي شد: متقاعد كردن ايران براي توقف حركت مشكوك آن به سوي تسليحات هسته‌اي از طريق ابزارهاي ديپلماتيك كار مشكلي است.
بلر در مقابل كميته نيروهاي مسلح مجلس سناي آمريكا اظهار داشت: تهران ممكن است در برابر تركيبي از تهديدهاي بين‌الملل درباره فشارهاي شديد و رسيدگي دقيق، همزمان با مشوق‌ها تسليم شود.
وي افزود: مشخص كردن اينكه اين تركيب مي‌تواند شامل چه چيزهايي باشد، كار مشكلي است.
مدير اطلاعات ملي آمريكا ادامه داد: ارزيابي ما اين است كه متقاعد كردن مقامات ايران براي دست كشيدن از توسعه هسته‌اي مشكل خواهد بود.
اظهارات بلر در شرايطي است كه نهادهاي اطلاعاتي آمريكا در زمان تصدي "جرج بوش "، رئيس جمهور سابق آمريكا به تسليحاتي نبودن برنامه صلح آميز هسته‌اي ايران اعتراف كردند.
در عين حال، آژانس بين‌المللي انرژي اتمي در جديدترين گزارش خود درباره برنامه هسته‌اي ايران بار ديگر بر نبود انحراف در برنامه هسته‌اي كشورمان تاكيد كرد.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8712201160

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به گزارش خبرنگار ساسي خبرگزاري فارس، سردار مصطفي محمدنجار وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح در حاشيه جلسه امروز چهارشنبه هيئت دولت با بيان اينكه به زودي دستاوردهاي جديد جمهوري اسلامي ايران در بخش دفاعي اعلام خواهد شد، در خصوص ساخت انواع پيشرفته‌تر موشك‌هاي شهاب گفت: متخصصان ايراني با ساخت موشك‌هاي جديدي چون سجيل، از شهاب‌ها عبور كرده و قدرت دفاعي ايران را بسيار ارتقا داده‌اند.
وي همچنين در پاسخ به اينكه برخي رسانه‌هاي خارجي پس از اجلاس ژنو، به نقل از مقامات رژيم صهيونيستي بحث تهديد ايران را مطرح كرده‌اند، تصريح كرد: حضور رئيس‌جمهور در اجلاس ژنو و سخنراني با صداقت و قاطعيت وي در آنجا، ترفند دشمنان انقلاب و بشر را كه ترفند صهيونيست ها بود برملا و خنثي كرد.
نجار با تاكيد بر اينكه قواي مسلح ما همچنان با قدرت پا برجا هستند و اگر احساس تهديد كنيم با قاطعيت پاسخ خواهيم داد، گفت: البته اين اقتدار را قدرتي بازدارنده مي دانيم.

http://www.farsnews.net/newstext.php?nn=8802020487

[color=brown]
به بخش اخبار عمومي انتقال يافت.

Babakim1[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خب چه میشه کرد حداقل معنی شهاب را میدونیم یه چیزی تو مایه شهاب سنگهاست
ولی این سجیل را نمیدونم یعنی چی چی ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]خب چه میشه کرد حداقل معنی شهاب را میدونیم یه چیزی تو مایه شهاب سنگهاست
ولی این سجیل را نمیدونم یعنی چی چی ...[/quote]
فكر كنم به گل(به كسره ي گاف) خشك شده اطلاق ميشه البته ممكنه معاني ديگه اي هم داشته باشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم