mvb_mehrdad

مقايسه قدرت نظامي ايران و عربستان

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote][quote]بينم من كجاي جملم نوشتم كلهك هسته اي براي خودتون تحليل كردين؟
مگه فقط موشك ها براي بردن كلهك هسته اي به كار ميره
لطفا با دقت بخوانيد پست ها.[/quote]
شما نگرفتین منظورمو!
منظورم این بود مگه روی شهاب 1 و 2 کلاهک هسته ای سوار کردی؟
با چه بینشی میگید با 50 تا جنگ تموم میشه؟ بگید تا ماهم روشن بشیم.[/quote]
به نظرت مردم عربستان چقدر دوام ميرن زير موشك بارون به نظرت با قدرت تمام ميايستند زير موشك بارون يا فرار وبرقرار ترجيح ميدن اصلا تاحالا يك جنگ درستو حسابي ديدن درجنگ عراق كويت عربستان از ترس دست به دامن امريكا شد مقداري از خاكشم خالي كرد ونيروهاش وعقب برد مردمشم داشتم ميرفتن به سمت جنوبي ترين نقطه عربستان .
اگر50 عدد موشك با تخريب بسيارزياد به سمت عربستان شليك بشه شك نكن مردمش كه هيچ خود السعودم در ميرن كلا خاصين عربهاي حاشيه خليج پارس همينه انسانهاي خوش گذراني هستن كارهاي سخت فرارين چه برسه به يك جنگ سخت بيشتر دوست دارن براشون بجنگنو انه هم پولشو بدن باز ذم عراقيا گرم در مقابل ما عربستان كه نصف توان عراقم نداره
تمام پايگاه هوايي عربستان 4 عدد مي باشد به نظرت با چه تواني ميشه 4 عدد پايگاه هواييو با خاك يكسان كرد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]به نظرت مردم عربستان چقدر دوام ميرن زير موشك بارون به نظرت با قدرت تمام ميايستند زير موشك بارون يا فرار وبرقرار ترجيح ميدن اصلا تاحالا يك جنگ درستو حسابي ديدن درجنگ عراق كويت عربستان از ترس دست به دامن امريكا شد كه هيچ مقداري از خاكشم خالي كرد ونيروهاش وعقب برد مردمشم داشتم ميرفتن به سمت جنوبي ترين نقطه عربستان .
اگر50 عدد موشك با تخريب بسيارزياد به سمت عربستان شليك بشه شك نكن مردكش كه هيچ خود السعودم درم ميرن
[/quote]
انشاالله که همینطور باشه! وبه راحتی جنگ رو ببریم!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مقایسه نمیخواد که
عربستان حرفی برای گفتن نداره
ارباب های عربستان توی جنگ های فرضی شبیه سازی شده خودشونو بازنده میبینن
البته اینم بگم جنگ مجازی خیلی با واقعیت فرق میکنه یعنی توی واقعیت وضعیت براشون خیلی بدتر از اونیه که تو شبیه سازها میبینن

حتی اگر بخوایم با جانب داری از عربستان مقایسه کنیم بازم حرفی برای گفتن نداره
عربستان برای ساده ترین امور نظامیش هم از آمریکا و اروپا کمک میگیره
چند وقت پیش شنیدم برای آموزش نیروی زمینی خودش از نظامیان اسپانیایی کمک میگیره
فکر میکنم که از فقر خلبان دست به استخدام خلبانان خارجی در نیروی هواییش زده

تجهیزات ما در نیروی هوایی نسبت به اونا ضعیف تره ولی مطمئن باشید که خلباناشون با دیدن هواپیماهای ما و دیوار آتش خطوط پدافندی هرچی بمب و موشک دارن توی خلیج فارس خالی میکنن سریع برمیگردن به پایگاهشون

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با توهم نميشه جنگيد ....
بحث منطقي كنيد و از اغراق و بزرگنمايي بيدليل در مورد قدرت ايران پرهيز كنيد.
منم قبول دارم كه عربستان در جنگ با ايران ممكنه شكست بخوره ولي مطمئنا خسارتهايي رو كه عربستان به ايران وارد ميكنه هم خيلي بيشتر از محاسبات شماست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
واقعیت دیگه حرفی برای گفتن نداره
ضمنا خسارت هایی هم که ایران به عربستان وارد میکنه خیلی بیشتر از محاسبات شماست

یکی از دوستان در صفحات قبل گفته بود که اگر جنگی رخ بده بازنده اصلی هردو کشور هستند
من با این حرفش کاملا موافقم
قبول دارم که خسارت های جبران ناپذیری رو متحمل میشیم
برای همینه که هر دولتی در هر جای دنیا هرچقدر هم که جنگ طلب باشه تمام سعی خودشو میکنه که جنگی رخ نده

فکر نمیکنم که مبالغه کرده باشم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام به دوستان دولت عربستان پوشالي تراز اوني كه همه ما ها فكرميكنيم ارتش عربستان زبون بودن خودش رو توي جنگ يمن نشون داد اونا خيلي آسيب پذيرتر از اوني هستند كه همه ما فكر ميكنيم به نظر شما اگه جنگ عربستان شروع كنه ضربه اول رو كدوم كشور ميخوره ما يا عربستان ! به نظر من عربستان چون قبل ازاينكه جنگنده هاي اونا از رو باند بلند بشن موشكهاي ما تمامي خاك اونا رو از جمله كاخها خاندان سلطنتي رو هدف قرار دادند اين موضوع را حاكم دبي در جواب جرج بوش كه وقتي سوال كرده بود كه آيا شما حاضريد اگه جنگي رخ بده با ما در اين جنگ شركت كنيد گفته بود تا وقتي كه موشكهاي ايراني قبل از رسيدن هواپيماها ي ما به خاك ايران مي توانند سرتاسر خاك ما رو تبديل به تلي از خاك كنند هيچ عاقل دست به چنين ريسكي نميزنه !
ما با مردم هيچ كدوم از كشورهاي مسلمان عربي هيچ جنگي نداريم مگر اينكه حكومت خودفروخته اونها دست به يك عمل ديوانه وار بزنه و ما درمقابل فقط بخوايم عمل بازدارنده از خودمون نشون بديم و دفاع كنيم . حاكمان خود فروخته و وابسته كشورهاي عربي فقط روز شب ميكنند اميدي به فردا ندارند اونا نمي دونند فردا چي ميشه ! بي ثباتي ضريب خيلي بالايي رو در كشور اونا داره لذا اگه بهترين سلاح دنيا رو در دست داشته باشند صفوف ارتش اونا به راحتي در هم ريخته خواهد شد در سرتاسر تاريخ ارتشهاي مجهز بسياري بودند كه توسط گروهي اندك طعم شكست رو چشيدند !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام به دوستان
شخصا با ایده دوست عزیزمون جناب shahm بیشتر موافق ام؛ قواره سیاسی و جهانی این دار و دسته اونقدر مضحکه که معمولا در محاسبات جانبی و فرعی بیشتر در نظر گرفته میشن تا اینکه قرار باشه خیلی جدی گرفته بشن. نه پایگاه مردمی دارن و نه حتی یک فقره فناوری مستقل ...
غربی ها خیلی در دهه اخیر تلاش بخرج دادن بلکه بتونن بنحوی این حضرات رو وارد فرمولاسیون های بازی جهانی بکنن اما یحتمل اگر از دیوار صدایی بلند بشه از این راهکار یانکی ها و اروپایی ها! هم بخاری برمیاد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام این بحث ایران عربستان چقدر داغ شده فکر کنم خیلی طرف دار داره اما نظر شخصی من تو جنگ ایران و عربستان فقط نیروی انسانی است که سرنوشت سازه البته تو هر جنگی همین طور هست که ما توش خیلی سر تر هستیم اما جنگ با عربستان لطماتی هم داره یک طالبان ناتو هم پیمانان غربی و عربی عربستان که فکر کنم همشون عقده ایران دارن اون موقع جنگیدن تو چند جبهه و جنگ های نا منظم طالبان ....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پس چه موقع مکه و مدینه رو ازاد می کنیم ؟ چه موقع کربلا رو ازاد می کنیم ؟ چه موقع راه قدس از کربلا می گذرد >

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشكر از موضوعي كه مطرح كردين

باز هم مثل ساير دوستان خواهش دارم در مورد احتمال جنگ بين ايندو صحبت نكنيد و فقط قدرت نظامي بين دو كشور را مقايسه فرماييد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بنده هم بنوبه خودم از اینکه خارج از موضوع پست دادم از مدیران محترم عذرخواهی می کنم.

با این حال، نقش تجربه که برخی دوستان هم روی اون خیلی تاکید داشتن نمیشه دست کم گرفت؛ ایران کمی کمتر از یک دهه با عراق به پشتیبانی 42 کشور دنیا جنگید و بازوی نظامی اونها رو بشکل خیره کننده ای قطع کرد (نابودی نیروی دریایی عراق، حملات عمقی به اهداف راهبردی نظامی در خاک عراق [مرز عراق و اردن برای مثال] و ...) در حالی که نیروی زمینی عربستان براحتی در درگیری با شیعیان یمن در چند نقطه مهم مرزی گاف دادن. تجهیزات به روز و پیشرفته بجای خود اما ... نیروی انسانی ورزیده و با انگیزه هم جای خودشو داره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شاید از لحاظ تجهیزات و کیفیت..تجهیزات آل سعود(آل یهود) از مابهتر باشه

ولی از لحاظ کمیت تجربه جنگ روحیه قدرت موشکی خیلی خیلی جلوتر هستیم واصلا

قابل مقایسه نیستیم.

بهرحال قدرت ما بر قدرت اونا میچربه..فکرنکنم بیشتر از یک لشکر برای جنگ زمینی با اونا لازم بشه

همین سپاه کربلا ( لشکر 25 کربلا سابق ) برای فتح کل خاک اونجا کافیه!!!((چون خودم شمالی هستم))

:mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از چند بعد می شه این رویارویی رو بررسی کرد وقتی جنگی در می گیره فقط صرفا مسائل نظامی نیست که تعیین کننده است مسائلی مثل اقتصادی موقعیت سیاسی و بین المللی و اجتماعی و روانی جامعه هم در اون دخیل است

از لحاظ نظامی ما از لحاظ تجهیزات نظامی پایین تر از عربستان صعودی قرار داریم حتی نیروی زمینی بعضی دوستان می گن نیروی زمینی ما برتر است ولی نیست تنها چیزی از نیروی زمینی ما که به عربستان می چربه تعداد نیروی زیاد آماده به خدمت است که در مقابل عراق خودشو نشون داد که ما دیگر ظرفیت های قبلی رو برای از دست دادن ریاد سربازامون نداریم به دلایل متعدد
ما یک نیروی زمینی فرسوده داریم از توان زرهی بالایی برخوردار نیستیم در صورتی که عربستان از تانک های مدرن تری بهره می بره و از اون مهمتر از هوانیروز پیشرفته ای برخوردار که هر کی ندونه ما می دونیم که چه قدر به ما در مقابل عراق برتری داد و می تونه با هر لشکر زرهی مقابه کنه عربستان آپاچی داره

در مورد نیروی هوایی من با این حرفم موافق نیستم که گفته میشه خلبان های ما شجاعنو....
پس ما برنده ای

نه الان قرن 21 نبرد هوایی از آن کسی که فناوری به روز تری داشته باشه جنگ جهای نیست به مهارت خلبان خیلی وابسته بود الانم هست ولی روز به روز کمتر میشه
واقعا خلبان ما در مقابل F15 شانس کمی داره

اگه بتونن برسن به تهران خیلی بد میشه گرچه برای اونا مشکل ولی امتام تاسیسات نفتی بنادر ما رو در جنوب می زننما هم می زنیم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در مورد توان دریایی و برتری نیروی دریایی ایران به عرب ها باید این نکته را یاد اور شوم که در ادامه پکیج تسلیحاتی 60 میلیارد دلاری ایلات متحده به عربستان این کشور در راستای در معامله جدیدی به ارزش تقریی 20 میلیارد دلارخواستار تحویل کشتی های مجهز به سامانه های دفاع موشکی و تجهیزات ساحلی شده است
به هر حال به نظر نمیرسه که مسافت ابی بین ایران و عربستان بیش از 300 کیلومتر باشد که خوب این نزدیکی عامل برتری سازی برای ایران خواهد بود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.