Dezchilds

بررسی قدرت نظامی ایران و روسیه ، جنگ احتمالی را چگونه می بینید

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

آقا دعوا نکنین کشوری که تحریم باشه و با واسطه ی دلال و چندبرابر قیمت بتونه یه اسلحه رو بخره پر واضحه که به دنبال مهندسی معکوس اسلحه ها و یا تولید واختراع داخلی میره . مثل همین کاری که الان خودمون داریم انجام میدیم یکی از خوبی هایی هم که خودکفایی داره اینه که همه دنیا امار زرادخونه هاتو ندارن نه مثل عربستان و وابسته های دیگه که حتی غربیا تعداد فشنگ های اونا رو هم می دونن.!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان حالم به هم خورد از اين تاپيك ، پس مدیران کجان تا جواب یه سری مزخرف گو رو بدن !

حال ندارم جواب همه رو دونه دونه بدم همینجوری گزینشی چند تا پست رو جواب میدم :

[quote]نه بیشتره طبق نقل ویکی پدیا اس 400 5 ماخ سرعت داره سرعت خوبیه

و شهاب ما در فاز نهایی 2.1 ماخ سرعت داره و راحت هدف گرفته میشه چیزی حدود 2 برابر

البته اینم بگم در اصل s300 و s400 برای زدن موشک های بالستیک اونم ساخت آمریکا طراحی شدن و بعدن تغییر کاربری دادن و و برای پدافند استفاده کردن علت قدرت این سیستم ها در برابر جنگنده ها این هست سیستمی موشک بالستیک بتونه بزنه دیگه جنگنده که کاری نداره[/quote]

در جواب اون رفیقی که حرف بچه ها که ویکی معتبر نیست رو مسخره میکرد ، شاهد از غیب رسید ! icon_arrowd

یه آدم بیسواد مثل waffen_ss که هیچ سواد نظامی نداره میاد اینو میکنه منبع ( ویکی ) و روش پافشاری میکنه ، مردک دارم جلوی دهنم رو میگیرم هیچی بهت نمیگم فوری جول و پلاسط رو جمع کن ( درخواست حذف acc کن ) و مثل این چند سالی که مطالعه میکردی مطالعه کن و پست های مزخرف نده و گرنه یه جوری سنگ رو یخت میکنم که دیگه سمت میلیتاری هم نیای !

آخه این چه مزخرفاتی نوشتی ! ارزش جواب دادنم نداری ! بنده 15 سالم بیشتر نیست در حدی نیستم که به کسی اینجوری جواب بدم ولی شما دیگه داری خیلی رو مخم راه میری !

آخه ضد موشک از موشک سریع تره ؟ آخه اس 400 سرعتش دو برابر شهاب 3 هست !!!!!!
نمیخوام بیشتر از این به پستت گیر بدم چون اگه شروع کنم .....!
چی بگم !!!! شما همینجور مشغول مطالعه باش و پست نده و به اون تاریخ عضویتتم نناز چون مفت نمیارزه ، آدم باید یکمم سواد داشته باشه !

واسه یکسری ها متاسفم که کشورمون رو اینجور ضعیف در نظر گرفتن ، بذارید توضیحات تکمیلی رو در ادامه میدم تا ما رو اینجوری ضعیف در نظر نگیرید !

[quote]روسیه با ۱۷٬۰۷۵٬۴۰۰ کیلومتر مربع وسعت، پهناورترین کشور جهان است
ایران۱٬۶۴۸٬۱۹۵ کیلومترمربع وسعت (۱۸ام درجهان) است
روسیه حدود ۱۴۲ میلیون تن (براورد ۱۳۸۷) جمعیت دارد، که از این دید در جهان نهم است
جمعیت ایران سرشماری سال ۱۳۸۵ حدود ۷۰٬۴۷۲٬۰۰۰ نفر جمعیت است
اقتصاد روسیه صنعتی و نیز وابسته به منابع بزرگ انرژی این کشور به ویژه گاز است. و راههای ترابری این کشور نیز بسیار مهم هستند.
ایران جایگاهٔ مهمی را در اقتصاد جهانی به دلیل در اختیار داشتن صنعت نفت، صنعت پتروشیمی و گاز طبیعی برای خود بدست آورده است
نقشه روسیه
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/65/Russian_Federation_(orthographic_projection).svg/541px-Russian_Federation_(orthographic_projection).svg.png
نقشه ایران
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/a8/Iran_(orthographic_projection).svg/541px-Iran_(orthographic_projection).svg.png
اطلاعات تکمیل میشود دوستان لطف کنن یاری کنن
منبع ویکی پدیا[/quote]

بفرمائید بازم شاهد از غیب رسید که ویکی منبع معتبری نیست ! ایران هفدهمین کشور از لحاظ وسعته !

[quote]کاری نداره حساب کردنش
وزنشو که داریم فقط رنج ارتفاعی شو پیدا نکردم اگه باشه با یه فرمول ساده فیزیک چون موشک سقوط آزاد می کنه حالا ما فرض می کنیم موشک عمودی سقوط می کنه حدودی به دست میاد از مقاومت هوا که سرعت کمترم می کنه صرف نظر می کنیم

m*g*h= 1/2(m*v^2)
خوب وزن که داریم فقط ارتفاع باشه راحت v مجهول

چیزی که نوشته از دو نوع موشک استفاده می کنه
9M96 سرعتش 5 ماخ توان ا
40N6 سرعتش 12 ماخ !!!!!!

البته باید فرمول بالا رو برای سطح زمین حساب نکرد براری ارتفاعی که اس 400 توان درگیری داره حساب کرد که قوی ترینش 60 تا 70 کیلومتر[/quote]

جناب سواد فیزیکیتم صفره !
بنده مطمئنم که بچه های علی آباد کتولم این دو تا فرمولو بلدن !
یادمه سرعت کپسولی رو با این فرمول حساب میکردم نه موشک رو !
حال ندارم کلاس فیزیک بذارم ، خودتون یکم اون دو گوله رو تکون بدین !

[quote]دوست عزيز جناب بروسلي . لحن نوشته شما ( و البته اندازه تيتر شما) icon_wink نشون ميده كه شما اين پست رو در اوج هيجان و احساسات نوشتين. لطفا كمي واقع بين باش . جنگهاي الان ديگه مثل 400 سال پيش تن به تن نيست كه روحيه و ايمان و اعتماد به نفس موثر باشه . الان همه چيز تجهيزات نظامي و مهمتر از همه نيروي هوايي هست ( يعني برتري هوايي ) كه اگه نباشه نيرو حتي توي پادگانها نابود ميشن. دوست عزيز ما زمان جنگ اف 14 داشتيم كه آمريكا ( يا به قول شما شيطان بزرگ) به ما داده بود . icon_wink . كه بهترين جنگنده هم عصرش يعني ميراژها هم جلوش كم ميآوردن. در مورد نيروي دريايي هم كافيه ناوچه پيكان رو به ياد بياريم كه سه تا ناو رو غرق كرد كه به نظر من بخش مهمش به علت آموزش عالي و تكنولوژي ناوچه بود. پس طوري وانمود نكنين كه ما فقط شمشير و تير كمون داشتيم. ارتش شاه بهترين در آسياي غربي بعد از شوروي بود ولي خوب نظمش در سال 57 به هم ريخت :lol:

همه چيز ايمان نيست . رباط و موشك و بمب ايمان سرش نميشه . :oops:
اگه ما هشت سال جنگيديم ( و ايمان داشتيم) ويتناميها 16 سال جنگيدن و كومونيست( به قول شما كافر) بودن. در ضمن علاوه بر دشمن خارجي با دشمن داخلي و كامبوج هم جنگيدن. شايد شما بگي شوروي ازش حمايت ميكرد . بسيار خوب. آيا سال 59 شوروي به ما پيشنهاد كمك نداده بود ؟ چرا ما با غرور بي مورد اين پيشنهاد رو رد كرديم كه بعدش مجبور بشيم 1 ميليون شهيد و كشته بديم؟ آيا شما الان از زندگي جانبازها خبر داري و ميدوني هر لحظه چه زجري ميكشن؟ كه اينطوري با غرور و هيجان در موردش صحبت ميكني؟ :cry:

اگه خريد سلاح از شوروي ننگ بود پس اس 200 و سوخو 24 و bmp و از همه مهمتر كلاشينكف و آرپي جي هايي كه مثل نقل و نبات دست نيروهاي مسلح بود از كجا اومد؟ شايد بگي از چين . مگه جين خودش كمونيست و كافر نيست؟؟ :!: پس چه فرق بين دو تا كافر؟

منظور شما از ايمان رو فقط ميشه پيدا كردن گوشت دم توپ ترجمه كرد. نه چيز ديگه كه باعثش خودخواهي عده اي انگشت شمار هست. :cry:

شما داستان جنگ اول ايران و عراق رو ميدوني كه چجوري عراق طرف 3 روز تسليم شد و صدام از ترسش مجبور شد قرارداد الجرابر رو مثل موش امضا كنه؟؟ icon_arrowd

در مورد روسيه هم جنگ راه انداختن كاري نداره . ولي الان تو كل دنيا مگه ما چند تا دوست ساده داريم؟ :lol:

گر تواني دلي به دست آور ــ دل شكستن هنر نميباشد[/quote]

شما معنی ایمان رو نمیدونی ، اول بفهم بعدش بیا زر زر کن !
وقتی ما آمریکا رو ول کردیم مگه مرض داشتیم بریم از شوروی کمک بخواییم ؟ آمریکا هم بهتر بود هم بامرام تر و اگه ولش نمیکردیم اصلا جنگی هم نداشتیم ! اون قضیه قراردادم خیلی واضحه ما از متحدان بزرگ آمریکا بودیم و بسیار قدرتمند ولی عراق یه خورده پا واسه شوروی بود و سلاح های آنچنانی هم نداشت !
قضایای آر پی جی و ... هم واضحه ما باید از یک منبع این سلاح ها رو واسه جنگ تامین میکردیم و اونم از شوروی و اغمارش تامین میشد چون جهان دو قطبی بود در ضمن اینو یادت نره که ما به سرعت آر پی جی و چیزایی که میتونستیم رو ساختیم !
پست های شما جواب های چند صد خطی داره که من نه حالشو دارم نه در حوصله کسی میگنجه خودتون باید برید سراغ جواب این سوالات ! بنده نمیتونیم معجزه کنم ، مشکل میلیتاری این شده که یکسری بیسواد رو تو خودش جا داده که مطالعه نکرده شروع به پست دادن میکنن و یکسری سوال های ابتدایی که جواب های ساده ای داره ولی طولانی میکنن که این رو باید با مطالعه حل کنن !
اینقدر کوچیک هستید که من حقیر جوابتون رو به سادگی میدم پس برید روی خودتون فکر کنید !

[quote]من نمی دونم چرا بعضی ها با آدم دعوا دارن من که برای هر دو از ویکی پدیا مدرک آوردم دعوا که نداریم شما هم دارین رو کند اصلا کاری ندارم اشتباه یا درست ولی وقتی شما فرق 2.1 با 21 ماخ نمی دونی من چی بگ اشتباهم باشه اون 21 نیست 2.1
5 ماخ برای موشک ضعیتر قویترین موشکش 12 ماخ سرعت داره
شهاب همچین موشک سنگینی هم نیست در مقایسه با موشکی مثل توپل ام من در یک فیلم مستند سقوط 747 دیدم که سنگین تر از یک موشک شهاب داشت شیرجه می رفت همچین سرعتی که شما می گید نداشت
ولی خدمم شک دارم شما ارتفاع سقوط به من بدید یا خودتون حساب کنید راحت به دست می یاد همه راضی می شن
اطلاعات نظامی بنده رو هم زیر سوال نبرید من از قدیمی های این سایتم درست پستم کمه ولی همیشه در حال مطالعه هستم و از دوستان بهره می برم[/quote]

اتفاقا ایشون فرق 2.1 رو با 21 میدونن ، شما نمیدونی !

نمیخواد شما سرعت موشک رو حساب کنید ، حساب کردن سرعت گاریم واسه شما زیاده چه برسه به موشک !

واویلا .... واویلا ، قدیمی سایت ! اگه شما قدیمی این سایتی باید این سایت رو گل بگیرن ، مردک یه مشت آدم رو سرکار گذاشتی که چی ؟ به اون 2007 مینازی ؟ اگه به این که تیرکمون شاهم دکترای میلیتاری میگیره !

شرمنده یکم تند شد ولی :
تا نباشد حرف مفت ... کماندو نگوید تندی !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
واقعا دوستان تو این تاپیک دارن فقط شلوغ میکنن!!(به جز چند نفر)

اول از همه برای دو طرف جنگ عقل قایل بشین! الان بعضی اظهار نظرها روسیه رو مثل یک سگ هار در نظر میگیرن که فقط میخواد بیاد پاچه ما رو بگیره و هیچ چیزی براش مهم نیست!
روسیه تنها راهش در حال حاضر برای حمله به ایران هجوم از دریای خزر هست
خب با این همه سیستم موشکی که ما داریم(کوثر،رعد،خلیج فارس و ...)
با امکان مین ریزی و ..
[color=blue]من بهتون قول میدم اگه بتونه تو ساحل ایران نیرو پیاده کنه خیلی هنر کرده![/color]
کسی هم اگه بحثی داره رو این قضیه بگه.
حالا اومدیم و با تلفات سنگین نیرو و تانک و نفر بر رو پیاده کرد.خب حالا باید بیاد تو عمق خاک ایران دیگه، شمال هم که همه رفتن دیدن چه جغرافیایی داره!
به خدا از هر 10 تا تانک اگه دو تاش بتونه برسه به اونور البرز هنر کرده!!
[color=blue]روسها 1/10 قدرت پشتیبانی هوایی آمریکا رو ندارن (کسی شک داره بگه ) اون هواگردهایی هم که دارن فقط در مقابل دوش پرتاب های ما مطمئن باشین تلفات نجومی میدن.[/color]

بعضی ها میگن روسیه میاد موشک میزنه !
خب بزنه تا جونش دربیاد! مگه ما کشوری هستیم با موشک خوردن از اونها به غلط کردن بیفتیم!
ما هم به مقدار کافی داریم که تا حدی مقابله به مثل کنیم.
بعد یکی بیاد بگه نتیجه این موشک های خفن روسیه تو جنگ چیه ؟
[color=blue]یعنی تهران موشک میزنه ما تو شمال از جلو لشگر زرهیش فرار میکنیم؟![/color]

حالا یه بحث میمونه این که روسها بخوان به هر قیمتی ایران رو اشغال کنن (کاری که از نظر عقلی امکانش صفره) آره اگه حاضر بشه تا 30 درصد ارتش خودش رو خرج ایران کنه و تا چند ده هزار کشته رو به جون بخره (به عبارتی اگه دیوانه باشه!) میتونه ایران رو اشغال کنه !
اما مگه میتونه تو ایران بمونه!؟
کل اقتصادش رو خرج جنگ کنه بیشتر از 4 یا 5 سال نمیتونه اینجا بمونه آخر سر باید مثل افغانستان ( ده مرتبه بدتر) برگرده

حب کسی میتونه بگه کدوم آدم عاقلی این جنگ رو شروع میکنه!؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از مدیران سایت میخوام که هرچه سریعتر با این کاربر komando59 برخورد کنند که برخلاف تمام قوانین سایت عمل کرده. توهین و تمسخر آشکار دیگران و استفاده از کلمات زشت در تمام کامنتش موج میزنه.
متشکرم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]به خدا از هر 10 تا تانک اگه دو تاش بتونه برسه به اونور البرز هنر کرده!!
روسها 1/10 قدرت پشتیبانی هوایی آمریکا رو ندارن (کسی شک داره بگه ) اون هواگردهایی هم که دارن فقط در مقابل دوش پرتاب های ما مطمئن باشین تلفات نجومی میدن.
[/quote]

قربونت منم هي همين رو دارم ميگم. که بابا جان روسيه به هيچ وجه قدرت پشتيباني هوايي و تسلط هوايي آمريکا رو نظير آنچه آمريکا در عراق انجام داد رو نداره .اگر داشت ,در گرجستان رو ميکرد. ما که چيزي نديديم ! جز حمله گسترده زرهي به شيوه جنگ دوم جهاني .....
خيلي خيلي خيلي در اين زمينه از آمريکا پايين تر هست, حالا هي دوستان بيان بگن سوخوي بل داره , ميگ ال داره ! هرگز اتفاقي که براي عراق در جنگ با آمريکا افتاد براي ايران در جنگ با روسيه نخواهد افتاد .آسمان کشور بجز قسمت باريکي از مناطق شمالي در اختيار ايران خواهد بود. تمام قدرت روسيه روي نيروي زميني وحمله گسترده تانک و زره پوش مثل جنگ جهاني دوم هست که اون هم خوشبختانه ما مرز زميني نداريم ! اينکه بخواد در سواحل نيرو پياده کنه هم کلي توفير داره با زماني که مرز زميني داشته بشه .... مراکز حساس اقتصادي و نفتي هم که در جنوب کشور هستند بسيار کم در معرض تهديد هستند , موشک هاي کروز روسيه هم فراموش کنيد !!!! به هيچ وجهه با آمريکا قابل مقايسه نيست .
نميگم ما پيروز ميشيم اما تلفات زيادي به روسها وارد خواهد شد خيلي بيشتر از جنگ احتمالي ما با آمريکا خواهد بود .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]واقعا دوستان تو این تاپیک دارن فقط شلوغ میکنن!!(به جز چند نفر)

اول از همه برای دو طرف جنگ عقل قایل بشین! الان بعضی اظهار نظرها روسیه رو مثل یک سگ هار در نظر میگیرن که فقط میخواد بیاد پاچه ما رو بگیره و هیچ چیزی براش مهم نیست!
روسیه تنها راهش در حال حاضر برای حمله به ایران هجوم از دریای خزر هست
خب با این همه سیستم موشکی که ما داریم(کوثر،رعد،خلیج فارس و ...)
با امکان مین ریزی و ..
[color=blue]من بهتون قول میدم اگه بتونه تو ساحل ایران نیرو پیاده کنه خیلی هنر کرده![/color]
کسی هم اگه بحثی داره رو این قضیه بگه.
حالا اومدیم و با تلفات سنگین نیرو و تانک و نفر بر رو پیاده کرد.خب حالا باید بیاد تو عمق خاک ایران دیگه، شمال هم که همه رفتن دیدن چه جغرافیایی داره!
به خدا از هر 10 تا تانک اگه دو تاش بتونه برسه به اونور البرز هنر کرده!!
[color=blue]روسها 1/10 قدرت پشتیبانی هوایی آمریکا رو ندارن (کسی شک داره بگه ) اون هواگردهایی هم که دارن فقط در مقابل دوش پرتاب های ما مطمئن باشین تلفات نجومی میدن.[/color]

بعضی ها میگن روسیه میاد موشک میزنه !
خب بزنه تا جونش دربیاد! مگه ما کشوری هستیم با موشک خوردن از اونها به غلط کردن بیفتیم!
ما هم به مقدار کافی داریم که تا حدی مقابله به مثل کنیم.
بعد یکی بیاد بگه نتیجه این موشک های خفن روسیه تو جنگ چیه ؟
[color=blue]یعنی تهران موشک میزنه ما تو شمال از جلو لشگر زرهیش فرار میکنیم؟![/color]

حالا یه بحث میمونه این که روسها بخوان به هر قیمتی ایران رو اشغال کنن (کاری که از نظر عقلی امکانش صفره) آره اگه حاضر بشه تا 30 درصد ارتش خودش رو خرج ایران کنه و تا چند ده هزار کشته رو به جون بخره (به عبارتی اگه دیوانه باشه!) میتونه ایران رو اشغال کنه !
اما مگه میتونه تو ایران بمونه!؟
کل اقتصادش رو خرج جنگ کنه بیشتر از 4 یا 5 سال نمیتونه اینجا بمونه آخر سر باید مثل افغانستان ( ده مرتبه بدتر) برگرده

حب کسی میتونه بگه کدوم آدم عاقلی این جنگ رو شروع میکنه!؟[/quote]

دوست عزيز شما يا ارتش روسيه رو خيلي دست كم گرفتي يا ارتش ما رو شکست ناپذیر فرض كردي !

1- اولا مثل اينكه من بايد دوباره اين رو بگم كه بيشتر كشورهاي شوروي سابق (كه كشورهاي همسايه ي شمالي ما رو هم شامل ميشه) عضو پيمان دفاع مشترك كشورهاي مستقل مشترك المنافع (CSTO) هستند (http://en.wikipedia.org/wiki/Collective_Security_Treaty_Organisation / http://www.dkb.gov.ru/start/index.htm) يعني كمترين كاري كه اين كشورها در صورت جنگ احتمالي بين روسيه و ايران انجام ميدن اينه كه خاك و حريم هواييشون رو دربست در اختيار روسيه ميذارن يعني در واقع ما از تمام مرزهاي شمالي بايد احتمال حمله ي روسيه رو داشته باشيم . علاوه بر اين روسيه در ارمنستان و تاجيكستان و آذربايجان نيروي نظامي مستقر داره كه ميتونه از اونها هم استفاده كنه . پس بيخودي فكر نكنيد اگر درياي خزر رو محافظت كنيم تمومه .

2- واقعا نميدونم بعضي دوستان چطور فكر ميكنند ! روسها لشگرهاي چترباز و هوابردشون رو براي پياده كردن در خاك آمريكا آماده كرده اند حالا شما فكر ميكنيد پياده كردن نيرو پشت رشته كوههاي البرز و در صحراهاي ايران (خراسان و بقيه مناطق) كار سختيه ؟ لطفا كمي در مورد قابليتهاي VDV تحقیق بفرمایید !

3- لازمه یادآوری کنم موشکهای روسیه مثل موشکهای اسکاد و الحسین عراق نیست ! بزرگترین زرادخانه ی بالستیکی دنیا برای روسهاست و اگر بخواد واقعا حال بگیره تو موج اول موشکی بالای 70% زیرساخت های ما رو به فنا میده . (پدافند ضد بالستیک هم که نداریم اقلا دلمون رو خوش کنیم بهش)

4- اگر ماهم بخوایم موشکهامون رو بزنیم (البته اگر از حمله ی هوایی و موشکی روسها در امان بمونه) باید توجه داشته باشیم که روسها انواع سامانه های ضد موشکی پیشرفته دارن .

5-واقعا جای تعجبه با اون ناوگان عظیم بمب افکنهای استراتژیک و جنگنده ها دوستان نیروی هوایی روسیه رو انقدر درستکم میگیرن ! اين دومين نيروي هوايي دنياست كه داريد در موردش حرف ميزنيد !

6- 30درصد ارتش روسیه !!! اقلا یک آماری از ارتش روسیه در بیارید بعد تخمین بزنید ! بذارید یه آمار از ارتش روسیه بدم تا ببینیم بقول دوستان 30 درصد ارتش روسیه چقدر میشه ! [b]روسیه الان 22 هزار تا تانک داره که 30 درصدش میشه 6600 تانک ! بنظر شما ما اصلا به این اندازه تانک و موشک ضد تانک داریم که 6600 تا تانک رو بزنیم !؟!!؟
همچنین روسیه سرجمع یه چیزی بالای 50 هزار تا خودروی زرهی و ... داره که 30 درصدش میشه 15 هزار خودروی زرهی ![/b]

آقاي stuka فكر كنم جواب اين حرف شما رو هم قبلا دادم ! آمريكا هم استراتژي ضربات سنگين هواييش رو از زمان جنگ جهاني دوم داره كه البته همونطور كه عرض كردم فقط در جهت ضربه زدنه و آخر آمريكا بايد بياد رو زمين بجنگه ! جايي كه تخصص روسيه است .(اگر هم شما به برتري نيروي هوايي آمريكا انقدر اطمينان داري يك تاپيك براي مقايسه بين نيروي هوايي روسيه و آمريكا بزن كه ببينيم اوضاع چطوره !)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]قربونت منم هي همين رو دارم ميگم[/quote]
مخلصیم کاوه جان icon_arrowd

[quote]حالا هي دوستان بيان بگن سوخوي بل داره , ميگ ال داره ! [/quote]
دقیقا!
آقا میگن روسیه کاموف 50 و 52 داره!
سوخو 34 داره،میدونین از هرکدوم چند تا داره!؟
برین به این لینک :
http://en.wikipedia.org/wiki/Russian_Air_Force
منبع هر کدوم هم میتونید از رفرنس های آخر مقاله پیدا کنید!

میمونه یه 250 تا میل-24 و 250 تا سو-25 ، که من حدسم اینه که دوشپرتاب های ما روزی 5 تا از هرکدوم رو بندازن پایین!
بدون شوخی میگم،ظرف سه ماه دیگه چیزی ازشون نمیمونه خیالتون جمع

2[quote]- واقعا نميدونم بعضي دوستان چطور فكر ميكنند ! روسها لشگرهاي چترباز و هوابردشون رو براي پياده كردن در خاك آمريكا آماده كرده اند حالا شما فكر ميكنيد پياده كردن نيرو پشت رشته كوههاي البرز و در صحراهاي ايران (خراسان و بقيه مناطق) كار سختيه ؟ لطفا كمي در مورد قابليتهاي VDV تحقیق بفرمایید !
3- لازمه یادآوری کنم موشکهای روسیه مثل موشکهای اسکاد و الحسین عراق نیست ! بزرگترین زرادخانه ی بالستیکی دنیا برای روسهاست و اگر بخواد واقعا حال بگیره تو موج اول موشکی بالای 70% زیرساخت های ما رو به فنا میده . (پدافند ضد بالستیک هم که نداریم اقلا دلمون رو خوش کنیم بهش)
4- اگر ماهم بخوایم موشکهامون رو بزنیم (البته اگر از حمله ی هوایی و موشکی روسها در امان بمونه) باید توجه داشته باشیم که روسها انواع سامانه های ضد موشکی پیشرفته دارن .
5-واقعا جای تعجبه با اون ناوگان عظیم بمب افکنهای استراتژیک و جنگنده ها دوستان نیروی هوایی روسیه رو انقدر درستکم میگیرن !
6- 30درصد ارتش روسیه !!! اقلا یک آماری از ارتش روسیه در بیارید بعد تخمین بزنید ! بذارید یه آمار از ارتش روسیه بدم تا ببینیم بقول دوستان 30 درصد ارتش روسیه چقدر میشه ! روسیه الان 18 هزار تا تانک داره که 30 درصدش میشه 5400 تانک ! بنظر شما ما اصلا به این اندازه تانک و موشک ضد تانک داریم که 5400 تا تانک رو بزنیم !؟!!؟
همچنین روسیه سرجمع یه چیزی بالای 50 هزار تا خودروی زرهی و ... داره که 30 درصدش میشه 15 هزار خودروی زرهی ![/quote]

آره کار سختیه!
این که بتونه بیاد تو عمق خاک ایران با اون هواپیما به اون عظمت نیرو پیاده کنه خیلی کار سختیه،ومطمئن باش اونها هم زمین گیر میشن، شما که وارد هستین به استعداد روسیه یه تحقیق کنید ببینید چند هزار نفر رو میتونه تو عمق خاک ما پیاده کنه، بعد یه نیرو تو عمق خاک ایران بدون پشتیبانی لجستیکی چه قدر دووم میاره ...

اتفاقا تنها چیزی که اصلا وجودش نگرانی نداره همین سامانه ضد موشکی (اونم روسیش) هست

بله 30 درصد ارتش روسیه!
اون آماری که شما گفتی کل تانک های روسیه هست که درصد بالایی از اونها نیاز به بهینه سازی های اساسی دارن...
بله مطمینا همین مقداری که شما گقتی 5400 تا تانک برای اشغال ایران لازم داره(فکر کنم کم هم باشه)
شما روسیه رو با آمریکا مقایسه نکن،روسیه اتکاش به نیروی زرهی هست، همون 5400 تانک اگه تو ایران پخش بشه به هر استان 180 تا تانک میرسه
icon_arrowd
یعنی سپاه و ارتش یه استان ایران 180 تا موشک ضد زره ندارن!!!!!

اون ناوگان عظیم استراتژیک هوایی هم نمیتونه بهشون تو جنگ زمینی کمکی کنه ...

[quote]3- لازمه یادآوری کنم موشکهای روسیه مثل موشکهای اسکاد و الحسین عراق نیست ! بزرگترین زرادخانه ی بالستیکی دنیا برای روسهاست و اگر بخواد واقعا حال بگیره تو موج اول موشکی بالای 70% زیرساخت های ما رو به فنا میده . (پدافند ضد بالستیک هم که نداریم اقلا دلمون رو خوش کنیم بهش) [/quote]

اگه تمام موشک های متعارف خودش رو هم بزنه نمیتونه 70% زیرساخت های ما رو از بین ببره!
شما 70% زیرساخت ما رو هم دست کم گرفتی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
.مديران اين بخش و مخصوصا جناب داش علي لطفا حسن نيت خودتونو نشون بدين و با komando69 برخورد كنين تا اعتبار سايت حفظ بشه . icon_arrowd ايشون تمام قوانين سايت رو نقض ميكنه. مخصوصا اينكه به بيشتر اعضاي سايت توهين ميكنه. لطفا واكنشي نشون بدين.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ازنظر زمینی که مرز نداریم
ازنظر هوایی شاید کمی به مشکل بربخوریم ولی چون فاصله زیاد است باید حتما سوختگیری هوایی داشته باشند که دراین صورت امکان شکست آنها زیاد می شود
اما از نظر دریایی برایم جای سوال است که ما وآنها (در دریاچه خزر)چه تجهیزاتی داریم؟؟ icon_arrowd icon_arrowd

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مدیران محترم بخش و سایت لطفآ با این برادر komando59 یه برخوردی بکنید ایشون خیلی از حد گذشته .
برادر komando59 شما گناه دیگران رو نیازی نیست بخری .
البته اگه بعد از این پست به من نگی زر زر کردم و قدیمی سایتمو از این حرفا
حالا پیشاپیش قبل از اینکه بگی من معذرت خواهی میکنم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان از بحث خارج نشيم !...

زماني كه سر مسايل فني بحث ميكنيم ميزنيم به سياست ! حالا كه بحث استراتژيك هست ميزنيم به مسايل فني ؟!!

سرعت 21 ماخ و يا 20 ماخ براي موشك هاي ميانبرد يك واقعيت هست منتها زماني كه در مدار هستند ... اين موشكها معمولا با سرعت هاي متفاوت پرواز ميكنند اما در مدار بدليل نبود جو سرعت بسيار بالاتري دارند ... شهاب 3 با 5.5 ماخ از جو خارج ميشه و خارج از جو به 20 21 ماخ ميرسه همانند موشكهاي مشابه و با سرعت 5.5 ماخ به لايه هاي پاييني جو ميرسه كه در اين حالت روي هدف يك پرتابه هست و تا زمان رسيدن به زمين سرعت به عددي بين ماخ 1 و 2 كاهش پيدا ميكنه ... اما اين سرعت 5.5 ماخ در محدوده ترمينال سرعتي هست كه موشكهاي ضد موشك باهاش روبرو ميشن نه اون يكي دو ماخ زمان برخورد با زمين .....

[quote]6- 30درصد ارتش روسیه !!! اقلا یک آماری از ارتش روسیه در بیارید بعد تخمین بزنید ! بذارید یه آمار از ارتش روسیه بدم تا ببینیم بقول دوستان 30 درصد ارتش روسیه چقدر میشه ! روسیه الان 22 هزار تا تانک داره که 30 درصدش میشه 6600 تانک ! بنظر شما ما اصلا به این اندازه تانک و موشک ضد تانک داریم که 6600 تا تانک رو بزنیم !؟!!؟
همچنین روسیه سرجمع یه چیزی بالای 50 هزار تا خودروی زرهی و ... داره که 30 درصدش میشه 15 هزار خودروی زرهی ! [/quote]
تانك هاي تي 34 روسي رو هم حساب كردين ؟!

روسيه كه نه ! ارتش شوروي سابق بدليل خواص كمونيستي و وجود جمهوري سابق وابسته به دولت مركزي همچنين وسعت سرزميني بسيار زياد (بزرگترين كشور دنيا)‌طبيعتا بزرگ ترين نيروي زميني جهان رو هم بايد در اختيار ميداشت و امروز هم بايد اينچنين باشه .
اما در كنار همين كميت بالا ميشه گفت كه كيفيت قرباني شده و هيچ كس از خوبي تسليحات روسي تعريف نميكنه (البته در مواردي مثل تسليحات موشكي بسيار متفاوت هستند) ..

بعدش دوستان به مقدار 6 هزار تا اشاره كردن ! آخه مگه كشكه 6 هزار تانك راه بيفتن برن جايي ؟ اينكار چقدر پشتيباني هوايي ؟ سوخترساني ؟ و ... ميخواد ؟!! كجا ميشه براي اين تعداد جهت حمله از فقط شمال كشور اونهم مناطق كوهستاني برنامه ريزي كرد ؟!
[b]شما فقط به تجهيزات نگاه نكنيد لجستيك و كيفيت رو هم در نظر بگيريد ..[/b]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام من بعنوان یک برادر کوچک ازتون خواهش میکنم با کمی تفکر جواب بدیم:

1-روسیه بزرگترین کشور جهان و بزرگترین قدرت اتمیه جهانه اما نمی تونه ازش استفاده کنه.چرا؟چون اولا ایران با شیمیایی جواب خواهد داد و ثانیا مجامع بین المللی محکومش میکنند.
2-روسیه دومین نیروی هوایی جهانه اما بازم بلا استفادست چرا؟چون فرض کنیم اصلا بکوب بیاد.خلبان در این مسیر طولانی خسته میشه.
3-ناوهای پیشرفته تری داره اما اصلا بدردش نمیخوره.(بدلیل وجود سامانه های پیشرفته کروز در ایران.)و یه احتمال ضعیف دیگه که اقیانوس ها رو دور بزنه و از خلیج فارس حمله کنه!
4-نیروی زمینی این کشور خیلی تهاجمیه ولی روسها اصلا به مسلخ گاه ایران نزدیک نمیشن.
5-روسها بهترین شرکاشون رو در صورت حمله از دست خواهند داد(ایران ونوزئلا سوریه و....)چون در اینصورت برای سوریه و ونوزئلا هیچ تضمینی وجود نخواهد داشت که خودشون مورد حمله قرار نگیرند icon_arrowd

کلا دوران جنگ بسر اومده.فقط جنگ نرم رو کورسه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من جزو مخاطب هايي نبودم كه كاربر كوماندو جواب بهشون داده بود پس از روي غرض ورزي حرف نميزنم ولي متاسفانه خيلي از واقعيات جنگ رو به مردم نگفتن و اين باعث ميشه بعضي ها دچار توهم بشن و تبليغات پوشالي يه عده باعث شده يه فرد 15 ساله اينقدر با اعتماد به نفس حرف هاي جالب بزنه و از اون مهمتر خيلي هم مطمين روش مانور بده و اصلا هم درصدي شك و خطا بهش راه نده كسايي كه تا حالا صداي گلوله به گوشش نخورده واسه ما به طبل جنگ ميكوبه منم تو جنگ نبودم ولي اينقدر ادم دور و برم ديدم كه اينجوري حرف نزنم مطمينم خيلي ها كه الان ادعاي له كردن و نابود كردن طرف مقابل رو دارن با صداي شنيدن اولين انفجار همش از سرشون ميپره من نميگم كه از دشمن بترسيد وطن پرستي قسمت بزرگي از شرافت انسانه اما بعضي چيزا حماقته و مصداقش زمين سفته سعي كن ما توي خيلي مسايل فوق العاده ايم من تا حالا نبردي رو نديدم كه كسايي واسه خوابيدن رو ميدون مين داوطلب بشن اما ما ميشديم ولي مطمين باشين توي جنگ اين چيزا اصليترين عامل نيست و اين افراد 2 درصد رو هم تشكيل نميدن مثلا دو دو تا سدمون رو بزنن 4 تا استان ميره زير آب ميتونن جوري نيروگاه هامون رو بزنن تا 2 سال ديگه نتونيم يه لامپمون رو روشن كنيم در موردش فكر كن اينها واقعيته ميتوني فحشكشم كني اما اين چيزي رو عوض نميكنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان عزيز ..

قرار نيست كه حتما جنگي بشه ! قراره يك شبيه سازي و امكانسنجي انجام بشه و دوستان هر تفكري كه در مورد توان نظامي و استراتژيك روسيه ايران در تقابل احتمالي دارن بگن . مهم هم نيست كي شكست ميخوره ! مهم خلوص نيته .. icon_arrowd

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.