امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

با سلام خدمت همه دوستان گرامي
اين درست است كه جنگنده هاي نسل قبل نسبت به نسلهاي جديد داراي محدوديتهايي هستند و باز هم اين درست است كه در شرايط تحريم و سن بالاي جنگندها استفاده از آنها سخت تر مي شود اما اين دليل نمي شود كه آنها را فاقد ارزش عملياتي و قابليت استفاده در درگيري هاي هوايي بدانيم . اولا مورد ميراژها و اف 14 ها به ساختار غربي جنگنده ها و روشن بودن زير و بم آنها براي غربي ها بر مي گردد همانطور كه در درگيري دريايي ايران و آمريكا در سال آخر جنگ شكست نيروي دريايي ما ناشي و از دست دادن ناوهاي جوشن و سهند به همين دليل بود . اما در سالهاي بعد از جنگ بهينه سازي ها و سازگارسازي هاي مختلفي ر روي جنگنده هاي ما انجام شده است . در واقع اين هواپيماهاي ما همان هواپيماهاي قبلي نيستند و بسياري از سيستمها و زير سيستمهاي استفاده شده در آنها تغيير كرده است . در زمان جنگ ميگ 21 عراقي با موشك فرانسوي سازگار شده با آن يك اف 14 ايراني را شكار كرد در حالي كه در روي كاغذ چنين تواني براي اين هواپيما ديده نمي شد . همينطور اف 5 ايراني كه ميگ 25 عراقي را سرنگون كرد . خود سلاح چيزي است و نحوه استفاده از سلاح چيز ديگر . به همين دليل هم پنهانكاري زياد در دستور كار نيروهاي مسلح ما قرار دارد . در نبرد كلاسيك بنا بر مقتضيات اين نوع نبرد شانس پيروزي ايران بسيار كم خواهد بود . اما ما نيز بنابر مقتضيات دكترين جنگ نامتقارن قطعا راهكارهايي را براي پيروزي و عدم شكست در جنگ احتمالي در پيش خواهيم گرفت . حداقل مي توانيم مطمپن باشيم كه جنگنده هاي ايراني مثل هواپيمايهاي نيروي هوايي عراق در زمين دفن نخواهند شد و استفاده مي شوند .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote] حداقل مي توانيم مطمپن باشيم كه جنگنده هاي ايراني مثل هواپيمايهاي نيروي هوايي عراق در زمين دفن نخواهند شد و استفاده مي شوند .[/quote]

در این رابطه هم مطمئن نباش ، :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote] حداقل مي توانيم مطمپن باشيم كه جنگنده هاي ايراني مثل هواپيمايهاي نيروي هوايي عراق در زمين دفن نخواهند شد و استفاده مي شوند .[/quote]

در این رابطه هم مطمئن نباش ، :|[/quote]
با سلام خدمت همه دوستان گرامي
تفاوت نيروي هوايي ايران و عراق و دست و پنجه نرم كردن با تحريمهاي مختلف و دور زدن آنها و پريدن هواپيماهايي كه روي كاغذ بايد زمين گير باشند و ساخت داخل بودن بسياري از تجهيزات و سيستمها و صدها عامل ديگر به ما ياد آوري مي كند كه روي اين موضوع بايد حساب كرد و اتفاقا به طور ويژه هم حساب كرد . ضمن اينكه هميشه جايي براي چيزهايي كه نمي بينيم و نمي دانيم هم بايد در نظر گرفت نظير مورد آر كيو 170 icon_wink

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نمي دونم چرا هر وقت حرف از جنگ و تهديد عليه ايرارن مي شه همه يه راست كل ضعف هاي نيروهاي نظامي رو فراموش مي كنيم يه راست مي ريم سراغ نيروي هوايي ؟
باور كنيد در نيروي زميني و دريايي هم ضعف ها ونقصان هاي زيادي داريم !
اين مطلب درست هستش كه هركس برتري هوايي داشته باشه به ميزان زيادي دست بالا رو روي زمين ميتونه داشته باشه اما همه مطلب اين نيست
اين خوبه كه نظر همه افراد از بزرگ بيني صرف به واقعيت بيني داره تغيير مي كنه اما اين جريانبايد در نيروهاي زميني و دريايي هم دنبال بشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]برادر بزرگوارم جناب Sorena_Noshad
با سلام و احترام بیکران به شما [/quote]

با سلام و درود خدمت برادر بزرگم جناب patriot1979

در [url=http://www.quora.com/McDonnell-Douglas-F-15-Eagle/What-are-the-differences-between-F-15s-supplied-to-Israel-and-F-15s-supplied-to-Saudi-Arabia]این[/url] لینک که شما ارائه کردید مقایسه ای بین نمونه های جنگنده اف-15 در اختیار اسرائیل و عربستان سعودی انجام گرفته شده و توضیحاتی در مورد تفاوت ها و برتری های نمونه اسرائیلی بر نمونه سعودی داده شده است.

[b]اما حالا بحث در مورد درگیری عربستان و اسرائیل و برتری ایگل های اسرائیلی بر سعودی نیست بلکه بحث در مورد کارایی ایگل های سعودی در مقابل نیروی هوایی ایران است.[/b]

همه ما میدانیم که دانگرید کردن جنگنده ها از سوی کشور سازنده به منظور فروش به خریداران خارجی چیز جدیدی نیست کما این که تمامی هواپیماهای خارجی موجود در نیروی هوایی ایران چه آمریکایی چه روسی چه چینی و... همه نسخه های ضعیف تر از نمونه کشور سازنده هستند.

صحبت بنده اینجاست که اف-15 های دانگرید شده سعودی کارایی بیشتری نسبت به اف-4 یا اف-5 یا.... دانگرید شده ایران دارد... و به زبانی دیگر اف-15 دانگرید شده خیلی بهتر از فانتوم و تایگر دانگرید شده است!

[quote]
حقیر بی سواد و جاهل و شما برادر مطلع و آگاه تر خود خواهید توانست مقایساتی را صورت دهید.
باز هم در خدمت تان خواهم بود.
[/quote]

شکست نفسی میفرمایید بنده کجا و شما کجا...

حرف شما درسته و در یک مقایسه گذرا به خوبی می توان برتری ایگل های اسرائیلی رو بر سعودی و همینطور برتری خلبانان اسرائیلی رو بر خلبانان سعودی تشخیص داد...، اما به نظر بنده همین اف-15 های سعودی که در مقابل ایگل های اسرائیلی ضعیف تر هستند از جنگنده های قدیمی و فرسوده ما که از قضا آن ها هم از سوی فروشنده <<دانگرید>> شده اند برتری خواهند داشت.[/quote]

سلام

در مورد ایگل های سعودی باید بگم که تمامی پرند های اسرائیلی رو به عنوان " خودی " می شناسند و اجازه ی قفل راداری و قاعدتا شلیک موشک به طرفشون رو ندارند ... و به همین دلیل ایگل هاشون حتی توان نفوذ و حملات به نیروهای زمینی ارتش اسرائیل رو هم نداره !!!

پس یعنی ایگل هاشون در برابر اسرائیل به اندازه ی اف 5 های ما هم کارایی نخواهد داشت ( البته به شرطی که تغییر در نرم افزارهای ایگل ها ایجاد نکنند )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام بر پاتریوت گرامی

بعد از ظهر عالی بخیر

این دوستمون در صفحه شخصی شون فقط به خودشون زحمت داده اند و از روی کتاب Iran - iraq war in the air تام کوپر مطالبی رو بیان کردند..

اما نظرات ایشون بیشتر تکراری هستن و در بعضی موارد نادرست..برای مثال ایشون از تهیه قطعه تامکت ها از خارج از ایران صحبت می کنه در حالی که در حال حاضر به غیر از ایران هیچ کشوری اف-14 رو در اختیار نداره که ما بخوایم از اون راه قطعات رو دریافت کنیم و اگر در این جا از اف-4 یا میگ-29 حرفی اومده بود یه جوری می شد قبول کرد !

در بخش دیگری هم ایشون به عملیاتی بودن 40 فروند تامکت اشاره می کنه که باز هم این رقم رو نمیشه تایید یا رد کرد..

اما یک مشکلی که در اینجا وجود داره ایشون نقش اف-14 رو در مقابل اسرائیل بررسی کردند! در حالی که در صورت تهاجم اسرائیل تمام سعی شون بر عدم درگیری و اصل غافلگیری خواهد بود و امکان درگیری جنگنده ها به مراتب از پدافند هوایی کم تره..

ایشون چند پیشنهاد داشتند مانند خاموش بودن رادار تامکت تا زمانی که به فاصله ای از هدف برسه که بلافاصله پس از روشن کردن رادار بتونه با هدف درگیر و سرنگونش کنه که باید بگم در کشور ما همیشه نقاط کور راداری وجود داره البته در صحبت های فرماندهان گفته شده که این نقاط پوشش داده شده ولی وجود هزاران سرباز دیده بان که در نقاط کور راداری مستقر هستند گواهی بر نقاط کور راداری در کشور ما هستش .. به همین منظور هنوز (البته کمتر) از اف 14 برای پوشش این نقاط استفاده می شود - ودر این جا سوالی که پیش میاد اینه که اگر اف-14 بخواد رادارش رو در هنگام درگیری خاموش کنه تکلیف اف-4 و اف-5 در این وسط چیه ؟

دیگر پیشنهاد ایشون هم پراکنده کردن تامکت ها از پایگاه هشتم شکاری اصفهان به دیگر فرودگاه ها و پایگاه هاست که از نابودی اون ها از روی زمینی جلوگیری بشه...باید گفت که در حال حاضر هم این جنگنده ها چندان تمرکز در پایگاه هشتم ندارن و اف-14 در تهران ، شیراز و بوشهر هم وجود داره (هرچند مرکز اصلی هنوز اصفهانه).. و باید عرض کنم که انتقال جنگنده ای مانند اف-14 هزینه های گزافی رو به نیرو تحمیل خواهد کرد مانند هزینه انتقال قطعات یا انتقال پرسنل فنی و...

اما کامنت های این پست هم تا حدی تعجب آور است...!

یکی از نظر دهند گان گفته بود تنها 6 (!) تامکت عملیاتی در شرایط صلح و در شرایط جنگی حداکثر 20 تامکیت عملیاتی در نیروی هوایی موجود است !! اما در این جا از انگیزه و روحیه خلبانان ایرانی سخن به میان آورده ولی در مقابل گفته که به دلیل ساعات پروازی پایین آن ها مهارت آن ها نسبت به خلبانانی که در آمریکا تحصیل کرده و در جنگ حضور داشته اند کمتره (یه چیز دیگه هم گفته که...!)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام

هیچ کس از زحمات بچه های نیروی هوایی غافل نیست و حتی فرماندهی هم باتوجه به نبود بودجه و اهمیت تهدید به سمت پدافند هوایی رفتند تا هواپیما
اما توان نیروی هوایی ما همین قدر است اگر تنها به ایمان بود، یاران امام حسین (ع) با 72 نفر بر لشکر کوفه و یزید غلب می شدند
دوستان درست می گویند ما اکنون نیرو لازم برای شروع جنگ یا میل به جنگ نداریم پس باید سیاست به خرج بدیم ( همان که انجام نمی دهیم )

دوستمان گفتند

[quote]می گی چکار کنیم؟ چون نیرو هوایی ضعیفی داریم از تمام اصول مون که سی و اندی ساله پاش واسادیم کشته دادیم ادعاهای واهی نخاله های اطراف رو تحمل کردیم جنگ و ترور بهمون تحمیل شد بکشیم کنار و بگیم غلط کردیم ببخشین هر چی گفتین قبول به ما هواپیما بدین تو رو خدا؟ [/quote]
همان کاری را می کنیم که بعد از جنگ انجام دادیم و امامان و همه انبیا انجام دادند
با توجه به موقعیت صلح امام حسن (ع) واگر موقعیت ایجاب کرد راه امام حسین (ع)
کسی اینجا از جنگیدن نمی ترسد بحث این است در انتخاب گزینه باید به سراغ راه معقول تر رفت

یکی از بزرگان چه خوب گفت که کسی که صلح امام حسن (ع) را درک نکرده حماسه کربلا را درک نخواهد نمود

الان تنها لایه دفاعی ما در برابر کشورهای خلیج فارس اول خدا و بعد توازن موشکی ماست و بعد از آن نیروی پدافند هوایی و دریایی مابین ما
و بعدش تنها جوانانی که برای دفاع از خاکشان با علم به رفتن به سوی مرگ سوار بر پرنده های آهنین بالی می شوند و خود را برای دفاع از کشور و دفع تجاوز دشمن به آتش می کشند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یعنی رهبر هم نمی فهمن که استراتژی رو تغییر به تهدید در برابر تهدید کردن .حتما ایشون هم صلح امام حسن رو نفهمیدن دیگه. :| تعجب می کنم از این تحلیل ها وقتی رهبر عظیم الشان می فرمایند ما در شرایط بدر و خیبریم و استراتژی ما تهدید در برابر تهدید است کسی از دم از صلح بزنه.
البته این به این معنی نیست ما تنش درست کنیم و دنبال جنگ باشیم ولی در برابر تهدید و گزافه گویی هم کوتاه نمی آییم چون اصولا برداشت برخی دوستان اشتباه هست و ما رو چنان از قبل بازنده می دونن که سریع یاد امام حسن می افتن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]یعنی رهبر هم نمی فهمن که استراتژی رو تغییر به تهدید در برابر تهدید کردن .حتما ایشون هم صلح امام حسن رو نفهمیدن دیگه. تعجب می کنم از این تحلیل ها وقتی رهبر عظیم الشان می فرمایند ما در شرایط بدر و خیبریم و استراتژی ما تهدید در برابر تهدید است کسی از دم از صلح بزنه.
البته این به این معنی نیست ما تنش درست کنیم و دنبال جنگ باشیم ولی در برابر تهدید و گزافه گویی هم کوتاه نمی آییم چون اصولا برداشت برخی دوستان اشتباه هست و ما رو چنان از قبل بازنده می دونن که سریع یاد امام حسن می افتن.[/quote]

اتفاقا رهبر بهتر از من و شما شرایط امروز و بحث صلح امام حسن (ع) و جنگ امام حسین (ع) را فهمیده است
و اگرنه تا حالا از این کشور جز خرابه ای و مستعمره ای چیزی نمانده بود

ایشان هم خوب می دانند که برنده جنگ کسی است که آسمان را از آن خود کند
و برای ایران این مساله حیاتی است چرا که زیر ساخت های کشور در معرض تهدید هستند
شکست آمریکا ضرورتا معین کننده برنده بودن ما نیست برای مثال در جنگ ویتنام در واقعیت هم آمریکا و هم ویتنام بازنده بودند
[b]حفظ زیر ساخت و توان کشور درجنگ و شکست دشمن شرط پیروزی ماست[/b]

اینجا کسی نمی گوید که آمریکا می برد بلکه می گوییم جنگ باخت باخت می شود که تنها همسایگان ما این وسط سود می کنند
جمله من را اگر دوباره بخوانید بهتر می فهمید
[quote]همان کاری را می کنیم که بعد از جنگ انجام دادیم و امامان و همه انبیا انجام دادند
با توجه به موقعیت صلح امام حسن (ع) واگر موقعیت ایجاب کرد راه امام حسین (ع)
کسی اینجا از جنگیدن نمی ترسد بحث این است در انتخاب گزینه باید به سراغ راه معقول تر رفت [/quote]
منظور این جمله حداقل برای من واضح است بکار گیری سیاست در مقابله با دشمن و عدم احساس گرایی و جوگرفتگی ( چیزی که رهبری مدام بر آن تاکید دارد )

بردن در نظر من یعنی ضربه کردن آمریکا بدون زخمی شدن یا شکستن خودمان
(با اجازه ار روی گمان خودم)، بردن از دید شما یعنی ضربه کردن آمریکا به هر قیمتی، و گاهی برای بعضی از دوستان بردن یعنی زیر کتک سرپا ماندن

[quote]ما در شرایط بدر و خیبریم و[/quote]

نه در بدر و نه در خیبر مسلمانان آغاز گر جنگ نبودند
و در بدر مسلمانان دنبال جنگ نبودند و این کفار بودند که به امید پایان کار مسلمانان جنگ را شروع کردند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]تفاقا رهبر بهتر از من و شما شرایط امروز و بحث صلح امام حسن (ع) و جنگ امام حسین (ع) را فهمیده است
و اگرنه تا حالا از این کشور جز خرابه ای و مستعمره ای چیزی نمانده بود

ایشان هم خوب می دانند که برنده جنگ کسی است که آسمان را از آن خود کند
و برای ایران این مساله حیاتی است چرا که زیر ساخت های کشور در معرض تهدید هستند
شکست آمریکا ضرورتا معین کننده برنده بودن ما نیست برای مثال در جنگ ویتنام در واقعیت هم آمریکا و هم ویتنام بازنده بودند
حفظ زیر ساخت و توان کشور درجنگ و شکست دشمن شرط پیروزی ماست

اینجا کسی نمی گوید که آمریکا می برد بلکه می گوییم جنگ باخت باخت می شود که تنها همسایگان ما این وسط سود می کنند
جمله من را اگر دوباره بخوانید بهتر می فهمید [/quote]
بحث این هست ایشون میگن استراتژی ما از این به بعد تهدید در برابر تهدید خواهد بود و تمام حرفهای شما رو همه می دانند و من نیرز قبول دارم.
در مورد وضعیت آمریکا غرب و ایران و منطقه خیلی وقته می خوام مقاله ای بنویسم که وضعیت رو برای دوستان برای چند دهه آینده روشن کنه ولی وقت به من اجازه نمیده اما برخی اوقات قبل از اینکه رهبر به اون در عید امسال اشاره کنن به صورت سر بسته اشاراتی کرده بودم.ان شا الله به وقتش می نویسم و اون زمان می فهمیم موضع ما چه خواهد بود .

مطمئنا ایران در هیچ زمانی شروع کننده درگیری و جنگی نخواهد بود اما نمی توان دهن هم بست و حرفی نزد و یا مانور نداد و ...... چون دیپلماسی و بار روانی به معنای جنگ عملی نیست.

[quote]منظور این جمله حداقل برای من واضح است بکار گیری سیاست در مقابله با دشمن و عدم احساس گرایی و جوگرفتگی ( چیزی که رهبری مدام بر آن تاکید دارد )

بردن در نظر من یعنی ضربه کردن آمریکا بدون زخمی شدن یا شکستن خودمان
با اجازه ار روی گمان خودم، بردن از شما یعنی ضربه کردن آمریکا به هر قیمتی، و گاهی برای بعضی از دوستان بردن یعنی زیر کتک سرپا ماندن

[/quote]
در بکار گیری سیاست این راه یکبار به بد شکلی تجربه شده و نشون داده کارایی در برابر واضعین اصلی اون نداره.فراموش نکنید تمام این مباحث مربوط به علوم سیاسی هست که تدوین خود اونهاست و همین الان به لطف اساتید محترم در دانشگاه هم تدریس میشه خیلی ساده لوحانه هست که فکر کنیم ما می تونیم از روش خود اونها به اونها ضربه بزنیم.
ان شا الله در مورد چالش غرب و ایران در این زمینه هم مطلبی در ذهن دارم که مشکل کار کجاست و چرتا این چالش پایان نداره.

اگر فکر شما بردن از آمریکا بدون ضربه هست باید بگم تنها در توهم و تخیل هستید و به هر حال در درگیری ما هم تلفات خواهیم داد حال اگر بگیم کم اون منطقی هست (ما با یک غول بی شاخ و دم طرفیم )
بحث من این هست وقتی روز جنگ شد نه وقت دیپلماسی هست و نه سیاست و.... شروع نمی کنیم جنگ رو ولی شروع شد جنگ رو براشون معنا می کنیم حالا شده با ناخن گیر .
[quote]
نه در بدر و نه در خیبر مسلمانان آغاز گر جنگ نبودند
و در بدر مسلمانان دنبال جنگ نبودند و این کفار بودند که به امید پایان کار مسلمانان جنگ را شروع کردند
[/quote]
کجای حرفهای بنده نوشته بود ما بریم بزنیم به تیپ و تاپ غربی ها یا اعراب؟
در بدر نیز شروع کننده جنگ دقیقا مسلمانان بودند که قصد مصادره کاروان مکه رو داشتن و این باعث تحریک دشمن برای جنگ شد.
اما نکته قابل تامل در این دو جنگ این بود که در بدر مسلمانان در برابر تعداد ۳۱۳ نفری خود تنها ۱۰۰ شمشیر در حداکثر توان خودشون داشتن ، زرهی نداشتن و امکانات بسیار کم و تهیه جنگ هم کامل نبود و حتی اسب و شتر کافی هم نداشتن اما طرف مقابل در توان کامل و تجهیز کامل بود اما خداوند لشگر فرشتگان رو به کم مجاهدینی که با تمام ایمان می جنگیدن فرستاد و نتیجه اونی شد که همه دیدن.
منظور این نیست ما دنبال اسلحه نبودیم و نیستیم و یا نباشیم منظور این هست که کل توانمون همینه و با همین و با توکل باید بجنگیم.

در خیبر هم که باز همین مورد بود و بدتر تمام دشمنان اسلام از مشرکین و منافقین و کفار و اهل کتاب به میدان آمده بودند و استعداد و تجهیزات دشمن باز برتری مطلق داشت (در حال هم آمریکا ، غرب ، شرق و اعراب و کشورهای همسایه و اسرائیل) و باز مسلمانان در لاک دفاعی فرو رفتن و تنها با تاکتیک و کمک خداوند تونستن جنگ رو ببرن و ایضا فداکاری و رشادت حضرت امیر که سر فتنه روچنان زد که دیگه بقیه جرات ورود نکردن.امروز کشور تجلی علی دیگری می خواد که با تمام سن کم و هیکل ریز و کم تجربگی شمشیر بدست و بارها اعلام آمادگی سر این هیولای بد طینت رو ببره .
زیاد بودن در صف مسلمانان کار کشته و جنگ دیده اون روزها که عمر بن عبود و رو میشناختن و می گفتن این اینقدر جی تحمل می کنه این قدر زره اش قویه ، این قدر سرعت داره توپش اینقدر در دقیقه شلیک می کنه گاتلینگش اندازه .... و جرات ابراز وجود نداشتن و به میدان رفتن حضرت امیر تنها برای عبدود و بقیه سپاه دشمن مایه خنده بود.
در خیبر هم توکل بر خدا بود که باد وزانی فرستاد و اون جنگ شد آخرین تلاش جبهه شدمن.

منظور آقا هم روشن هست با تمام کمبودها و تلاش دشمن و جبهه شدنش در کنار تلاش برای کندن و خندق و تفکر باید توکل بر خود خدا کرد \که همیشه سلاح کارساز نیست.

باز عرض می کنم این صحبت ها به معنای عدم آمادگی و تلاش برای به دست آوردن سلاح نیست ولی توکل یعنی تمام تلاشت رو بکنی و بقیه رو به خود خدا بسپری اونجاست که خدا یک نفر رو با دست خالی برابر ۱۰ نفر قدرت میده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
احسنت برادر فنج کنونی و اپرا سابق . حرف دل ما رو شما حوصله میکنی بیان میکنی
خدایش خیلی حال دارید این همه تایپ میکنید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]در بکار گیری سیاست این راه یکبار به بد شکلی تجربه شده و نشون داده کارایی در برابر واضعین اصلی اون نداره.فراموش نکنید تمام این مباحث مربوط به علوم سیاسی هست که تدوین خود اونهاست و همین الان به لطف اساتید محترم در دانشگاه هم تدریس میشه خیلی ساده لوحانه هست که فکر کنیم ما می تونیم از روش خود اونها به اونها ضربه بزنیم. [/quote]

جنگ جزئی از سیاست است و مستقل نیست وقتی طرف مشتش را رها کرد و این مست به سمت شما می آید نه من و نه هیچ کس انتظار ندارد که شما بایستید و مشت را بخورید بلکه
انتظار دارند شما بعنوان یک حرفه ای جا خالی دهید و طرف را ناکام و مسخره عام بگذارید و اگر هم مشت را خوردید یک مشت در جواب بدهید
اما نکته مهمتر این است که شما نه بگذارید بحث به سمت جنگ برود و نه در موقعیت مشت خوردن قرار بگیرید البته این مساله نباید بسمت استعمار شما برود

[quote]شروع نمی کنیم جنگ رو ولی شروع شد جنگ رو براشون معخر نا می کنیم حالا شده با ناخن گیر . [/quote]
این جمله شما همان چیزی است که منظور من در عمل است اما یک دامنه نظامی و فکری و آمادگی و دیپلماتیک در قبل آن خیلی خیلی مهم است

[quote]در بدر نیز شروع کننده جنگ دقیقا مسلمانان بودند که قصد مصادره کاروان مکه رو داشتن و این باعث تحریک دشمن برای جنگ شد. [/quote]
بعد از خاتمه ماجرا کاروان ، کفار در بازگشت تصمیم به حمله به مسلمانان گرفته بودند

[quote]زیاد بودن در صف مسلمانان کار کشته و جنگ دیده اون روزها که عمر بن عبود و رو میشناختن و می گفتن این اینقدر جی تحمل می کنه این قدر زره اش قویه ، این قدر سرعت داره توپش اینقدر در دقیقه شلیک می کنه گاتلینگش اندازه .... و جرات ابراز وجود نداشتن و به میدان رفتن حضرت امیر تنها برای عبدود و بقیه سپاه دشمن مایه خنده بود.
در خیبر هم توکل بر خدا بود که باد وزانی فرستاد و اون جنگ شد آخرین تلاش جبهه شدمن. [/quote]

پیامبر همه محاسباتش را انجام داد و در خندق و خیبر مثل بقیه نبرد ها تنها ایمان به خدا و پیامبرش بود که حلقه آخر بود و سرنوشت ساز
شب عملیات خط شکن ها که به خط می زدند نمونه کوچکی از این ایمان به خدا و راهشان و فرماندهانشان بودند چیزی که عراقی ها نداشتند چرا ایمان فراتر از امید است و خود امید ساز است
اما بعد از شکستن خط این منطق و نقشه ها بود که کار می کرد
بله هر جایی خط شکستنی دارد اما بی منطق خودکشی می شود

امروز حداقل من از توان واقعی نیروی یران خبر ندارم و بهترین کسی که خبر دارد رهبری است
ممکن است ایران واقعا آنچنان در پدافند پیشرفت کرده باشد و آرکیو5 دوباره اتفاق بیفتد که حتی نیاز به بلند کردن یک اف 5 هم نباشد
اما از دید من و با چیزهایی که من می بینم جنگ بدون داشتن آسمان شکست برای ایران است اگرچه تمام ناوگان آمریکا غرق شود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]جنگ جزئی از سیاست است و مستقل نیست وقتی طرف مشتش را رها کرد و این مست به سمت شما می آید نه من و نه هیچ کس انتظار ندارد که شما بایستید و مشت را بخورید بلکه
انتظار دارند شما بعنوان یک حرفه ای جا خالی دهید و طرف را ناکام و مسخره عام بگذارید و اگر هم مشت را خوردید یک مشت در جواب بدهید
اما نکته مهمتر این است که شما نه بگذارید بحث به سمت جنگ برود و نه در موقعیت مشت خوردن قرار بگیرید البته این مساله نباید بسمت استعمار شما برود [/quote]
حتی سیستم نظامی رو هم باز دارین در قالب تعابیر غربی بیان می کنید اصولا حوزه های ارگانیک بر هم تاثیر متقابل دارن و در این حرفی نیست .
نذاشتن به طرف جنگ رفتن شرایط یعنی هیچی نگفتن در برابر زورگویی و تحمل تمام بد بیراه ها و حق خوریها در این شرایط بارزترین موضوع تحمل هست اما با تعیین استراتژی تهدید در برابر تهدید دیگه دوره تحمل تمام شده در نظر گرفته میشه یعنی چی یعنی اینکه اگر طرف مقابل تهدید کرد ما هم متقابل تهدید می کنیم و جواب گویی در سطح مقابله(این هم نظر جدید رهبر معظم هست) یعنی هر گونه تهدید و دست درازی به منافع ما برابر با مقابله به مثل ماست و در آخر اگر مشتی رها شد آنچنان مشتی به طرف می زنیم که تا عمر داره قل دری نتونه بکنه.

مشکل بعدی موضوع مطروحه شما بر می گرده به اینکه اصولا ما از استعمار شدن گذر کردیم و الان جنگ ما جنگ استعمار شدن نیست بلکه جنگ حفظ آبرو و جایگاه و ایجاد هژمونی برای خودمون هستیم پس میشه گفت شما از نظر استراتژیکی یک مرحله از واقعیت دور هستین.

[quote]بعد از خاتمه ماجرا کاروان ، کفار در بازگشت تصمیم به حمله به مسلمانان گرفته بودند [/quote]
در پست بالا عرض کردم اقدام ابتدا از طرف مسلمانان بود و این خودش یعنی شروع جنگ و بالطبع دشمن برای از بین بردن مسلمانان و با توجه به اینکه ۳برابر مسلمانان شمشیر زن آماده و سواره نظام ۳۰۰ تایی داشتن به جنگ برگشتن ولی تنها خدا بود که کمک کرد.
فردی در میان مشرکین (اگر اشتباه نکنم مغیره) فریاد می زد و همه رو تهیج به حمله می کرد و همه پشت سر او که پرچم به دست داشت به طرف مسلمانان هجوم بردن اما در میانه راه پشت به سپاه مسلمین فرار می کنه و همین باعث شکست سپاه مشرکین میشه و وقتی می پرسن چرا فرار می کنی در حالی که ما از هر لحاظ آماده تر و بیشتر و مجهزتر هستیم گفت:من چیزی می بینم که شما نمی بینید.
می دونید این فرد کی بود .این فرد شیطان بود که خودش رو به شکل این فرد مجسم کرده بود و سپاه مشرکین رو تهیج می کرد و اون فرد در مکه بود و همراه سپاه مکه نبود که بعد از مراجعت سپاه پرسیدن تو چرا وسط جنگ پشت کردی جواب داد: من که اصلا از مکه بیرون نیومدم اون من نبودم.
پیامبر به یارانش گفتن اون فرد شیطان بود و اون چیزی که دیده بود و بقیه نمی دیدن از جمله شما (شاید فقط علی می دید) لشگر فرشتگانی بود که خداوند به کمک سپاه ما فرستاد و شیطان اونها رو میدید و فرار کرد.
بلی دوست عزیز خداوند هرگاه نیاز باشه به کمک مومنین خودش لشگر فرشتگان خواهد فرستاد و فقط ایمان لازمه و شرط اون هست.و اهل ایمان آنهایی هستند که به غیب ایمان دارند.
[color=red]مقام معظم رهبری در دیدار جمعی از فرماندهان ارتش:
فرمانده معظّم كل قوا در جمع فرماندهان يگانهاي عملياتي و رزمي نيروي زميني ارتش، مهمترين موضوع در نيروهاي مسلح را، توجه به اهتمام و انگيزه ناشي از ايمان ديني دانستند و تأكيد كردند: بايد در مديريت نيروهاي مسلح، تقويت انگيزه هاي ديني عميق و ماندگار، همواره مد نظر باشد و از آن، لحظه اي غفلت نشود.
البته فرماندهان نظامي نيز بايد ضمن برخورداري از علم و دانش و استحكام شخصيتي، داراي روحيه اخلاص و دلبسته نبودن به دنيا باشند.
ايشان با تأكيد بر اينكه ايمان به خداوند و ايمان به غيب زمينه ساز انگيزه هاي مستحكم و مؤثر است، افزودند: تأثير انگيزه هاي عميق و ماندگار در انسانهاي مؤمن و شجاع، در مقاطع حساس و سرنوشت ساز، نمايانگر مي شود، همانگونه كه رزمندگان اسلام و نيروهاي مسلح توانستند 8 سال در مقابل ارتش بعثي و كاملا مجهز صدام كه مورد پشتيباني قدرتهاي بزرگ بود، مقاومت كنند و به پيروزي برسند.
(۱۳۹۱/۲/۳)[/color]
[quote]
پیامبر همه محاسباتش را انجام داد و در خندق و خیبر مثل بقیه نبرد ها تنها ایمان به خدا و پیامبرش بود که حلقه آخر بود و سرنوشت ساز
شب عملیات خط شکن ها که به خط می زدند نمونه کوچکی از این ایمان به خدا و راهشان و فرماندهانشان بودند چیزی که عراقی ها نداشتند چرا ایمان فراتر از امید است و خود امید ساز است
اما بعد از شکستن خط این منطق و نقشه ها بود که کار می کرد
بله هر جایی خط شکستنی دارد اما بی منطق خودکشی می شود

امروز حداقل من از توان واقعی نیروی یران خبر ندارم و بهترین کسی که خبر دارد رهبری است
ممکن است ایران واقعا آنچنان در پدافند پیشرفت کرده باشد و آرکیو5 دوباره اتفاق بیفتد که حتی نیاز به بلند کردن یک اف 5 هم نباشد
اما از دید من و با چیزهایی که من می بینم جنگ بدون داشتن آسمان شکست برای ایران است اگرچه تمام ناوگان آمریکا غرق شود
[/quote]
در مورد پیامبر همین قدر عرض کنم ما مدیریت عرفانی در طول تاریخ حیات دینی بشر نداشتیم و همیشه عقلانیت مدیریت می کرده و نیازی به باز کردن مطلب ندارم اما من نمی دونم چرا ما ها برخی صحبت از ایمان می کنیم یکی میاد میگه می خواین نداشته ها رو باهاش بپوشونین یکی فکر می کنه ما مرتاض صفتانه عمل می کنیم و....اما من به خدا معتقدم و به حرفش به وقتش عقل هم به خرج میدم و غیر از این یکبار دیگر هم خدمت خود شما عرض کردم فرد مومن عاقل هم هست و عقل یکی از لوازم مومن هست آدم کودن و احمق و جاهل هیچگاه مومن نخواهد بود.

در مورد بعدی هم همینقدر عرض کنم اصولا ماهیت جنگ های امروزی داره عوض میشه و شاید دیگر شاهد جنگ های امروزی نباشیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]حتی سیستم نظامی رو هم باز دارین در قالب تعابیر غربی بیان می کنید[/quote]
این تعبیر غربی نیست شما فکر می کنید غربی است در حالی که من در زندگی روزمره خود از دیگران یاد گرفتم و بکار بستم و جواب داد
در رفتار پیامبر و انبیا هم این موارد را دیدم شما خیلی حساس شده اید

[quote]نذاشتن به طرف جنگ رفتن شرایط یعنی هیچی نگفتن در برابر زورگویی و تحمل تمام بد بیراه ها و حق خوریها در این شرایط بارزترین موضوع تحمل هست [/quote]
تو شهر ما دعوا یکی از چیز های رایج است گاهی لازم است از کنار حرف کسی بگذری و گاهی لازم است با بیانی قشنگ طرف را پشیمان کنی و در حالت آخر دعوا می کنی
اولین شرط درک موقعیت است که هیچ موقعیتی شبیه نیست و هست و اتخاذ موضع و عمل مناسب در قبال آن است
من شرایطی را داشتم که طرف قصد باج گیری کنار خانه فامیلمون داشت یک ساعت بعد داشتم باهاش فوتبال بازی می کردم، عمرا باور کنید ولی انجام شد فقط با بیان درست
متاسفانه برداشت من اینست که از نظر شما دعوا نکردن نشانه ترس و فرار از منافع است در حالی که معیاری بسیار غلط و ظاهری می باشد

[quote]اما با تعیین استراتژی تهدید در برابر تهدید دیگه دوره تحمل تمام شده در نظر گرفته میشه یعنی چی یعنی اینکه اگر طرف مقابل تهدید کرد ما هم متقابل تهدید می کنیم و جواب گویی در سطح مقابله(این هم نظر جدید رهبر معظم هست) یعنی هر گونه تهدید و دست درازی به منافع ما برابر با مقابله به مثل ماست[/quote]
براشت من از منظور رهبری چیزی شبیه توازن قوا و ایجاد یک موازنه شبیه شوروی و آمریکا یا همین پاکستان و هند است
همین چند وقت پیش هند موشک ازمایش کرد و پاکستان هفته بعد
آمریکا به همسایه شوروی تسلیحات داد، شوروی هم داد،
اما یک جاهایی طوری رفتار می کردند که با یک بهانه مسخره جنگ شروع نشود، هواپیمای خطوط کره یا ژاپن ( دقیق یادم نیست ) در آسمان هدف قرار گرفت ولی جنگ شروع نشد و طرف دیگر هواپیمای مسافربری نزد
یا مثال های دیگر

[quote]در آخر اگر مشتی رها شد آنچنان مشتی به طرف می زنیم که تا عمر داره قل دری نتونه بکنه. [/quote]
وقتی ادم می تونه جا خالی بده و طرف دیگر را خراب کند چرا مشت متقابل بزند، نمونه جا خالی فرود آوردن آرکیو یا قفل روی پرنده آمریکایی و عدم شکستن توسط او

[quote]مشکل بعدی موضوع مطروحه شما بر می گرده به اینکه اصولا ما از استعمار شدن گذر کردیم و الان جنگ ما جنگ استعمار شدن نیست بلکه جنگ حفظ آبرو و جایگاه و ایجاد هژمونی برای خودمون هستیم پس میشه گفت شما از نظر استراتژیکی یک مرحله از واقعیت دور هستین. [/quote]
تعریف شما از استعمار چیست؟
اینکه چین در حال استعمار ما در این شرایط است چیزی است که در همه مسائل می بینید و بویژه قرار دادهایش با ایران و قبضه بازار ایران؟
اینکه همه کالا های ایران توسط کشورهای ترکیه و امارات واسطه می شود و هزینه ای دوچندان می شود استعمار نیست ؟
برداشت نفت از ذخایر ایران توسط کشورهای حاشیه خلیج فارس دزدی نیست؟
این همه هزینه که روسیه بابت سلاح هایش و نیروگاه بوشهر گرفت استعمار نیست؟

این همه موارد از بین برنده آبروی ما و هژمونی ما نیستند ؟
اتفاقا جنگ ما جنگ علیه استعمار نوین است و جنگ برای حفظ خاک از دست کشور های حاشیه خلیج فارس
چگونه کشور در زمان پهلوی تحت استعمار بود؟ مواظب باشید
چشمان خودمان را خودمان نبندیم و خود را به خواب نزنیم

[quote]در پست بالا عرض کردم اقدام ابتدا از طرف مسلمانان بود و این خودش یعنی شروع جنگ و بالطبع دشمن برای از بین بردن مسلمانان و با توجه به اینکه ۳برابر مسلمانان شمشیر زن آماده و سواره نظام ۳۰۰ تایی داشتن به جنگ برگشتن ولی تنها خدا بود که کمک کر[/quote]

همیشه خدا هست و خدا همانطور که در بدر بود در احد هم بود
اما چه شد که در احد شکست خوردیم؟واقعا چه شد؟
حضرت محمد (ص) که پیامبر خدا بود که تغییری نکرده بودند حضرت علی (ع) ، حمزه سیدالشهدا و انسان های پاک سرشت هم بودند پس واقعا چه شد؟
ایمان یک بال است و با یک بال نمی توان پرواز کرد
جنگ خندق را دوباره بیاد بیاوریم؟ و جلسه مشورتی پیامبر را را بیاد بیاوریم

به خدا جنگ های پیامبر و انبیا همه پر از درس و عبرت نظامی و عقلی هستند چه شکستشان و چه پیروزیشان

[quote]در مورد بعدی هم همینقدر عرض کنم اصولا ماهیت جنگ های امروزی داره عوض میشه و شاید دیگر شاهد جنگ های امروزی نباشیم.[/quote]
اصول جنگی همیشه می ماند و ثابت می ماند بلکه رنگ عوض می کنند
اصل روش حمله گاز انبری که توسط اشکانیان اجرا و ابداع شد در زمان جنگ ایران و عراق هم اجرا شد در طول تاریخ هم بارها اجرا شد

[quote]
[quote]امروز حداقل من از توان واقعی نیروی یران خبر ندارم و بهترین کسی که خبر دارد رهبری است
اما از دید من و با چیزهایی که من می بینم جنگ بدون داشتن آسمان شکست برای ایران است اگرچه تمام ناوگان آمریکا غرق شود[/quote]
در مورد پیامبر همین قدر عرض کنم ما مدیریت عرفانی در طول تاریخ حیات دینی بشر نداشتیم و همیشه عقلانیت مدیریت می کرده و نیازی به باز کردن مطلب ندارم اما من نمی دونم چرا ما ها برخی صحبت از ایمان می کنیم یکی میاد میگه می خواین نداشته ها رو باهاش بپوشونین یکی فکر می کنه ما مرتاض صفتانه عمل می کنیم و....اما من به خدا معتقدم و به حرفش به وقتش عقل هم به خرج میدم و غیر از این یکبار دیگر هم خدمت خود شما عرض کردم فرد مومن عاقل هم هست و عقل یکی از لوازم مومن هست آدم کودن و احمق و جاهل هیچگاه مومن نخواهد بود. [/quote]
ببخشید چند بار خواندم اما ربطش را نفهمیدم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.