mahdi42

آبدیت اطلاعات درمورد توانایی ارتش های مهم منطقه (بی طرفانه و منصفانه)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

توی همه موارد به طور کاملا مشخص هند اول هست مثلا ترکیه و اسرائیل میخان با f16 های خودشون حریف سوخو 30 های کاملا بهینه سازی شده هند بشن؟ مثل پشه له خواهند شد!حتی امریکا هم نمی تونه در منطقه سرزمینی هند حریف نیروی هوایی هند بشه این تو رزمایش های مشترک هوایی که با هم برگزار کردند کاملا مشهود بود در ضمن هند قصد خرید pak fa داره تا برتری کامل هواییش به همه دیکته کنه مطمئنا با این خرید جنگنده های نسل 5 اون دوتا کشور نخواهد توانست کاری بکنن چون pak fa خواهد بود بعلاوه بهترین سیستم ها پدافندی... ما هم که هیچی!

در ضمینه موشکی هم هند اسرائیل و پاکستان بعد ایران چون اونها به کلاهک اتمی مجهر هستند...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هند كه تو نظر سنجي نبود ! ...

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خيلي بچگانه است كشوري مثله عربستان رو با ايران مقايسه ميكنيد بعدشم اين راه وروش محاسبه قدرت نظامي نيست بگيم چون فلاني اف-15 داره برتره يه نظامي اين تايك رو بخونه ونظرات رو ببينه خندش ميگيره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]از نظر تجهيزات ارتش اسرائيل قويتره و در جنگ كلاسيك ميتونه همه كشورهاي منطقه رو شكست بده!
icon_rolleyes[/quote]

اگر ميتوانست همان حزب ا... را در جنگ 33 روزه شكست مي داد. چه طوري مي خواد با كشور هاي منطقه در بيافتد. تنها نكته اتكا اين رژيم منحوس نيروي هوايي و كلاهك هاي هسته اي مي باشد. نيروي زميني اسرائيل جلوي هيچكدام از ارتشهاي منطقه حرفي براي گفتن ندارد. در ضمن تنها مسئله داشتن تجهيزات مدرن نيست بلكه مسئله مهمتر حداكثر استفاده بهينه از تجهيزات و روحيه جنگ آوري است. دقيقا همين عامل باعث توقف ارتش بعث عراق در جنگ تحميلي و كم آوردن در مقابل بروبچه هاي مدافعان حق شد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته ایران و ترکیه دو مزیت خیلی مهم دارند که در دیگر کشور ها کمتر دیده میشه.اون هم روحیه میهن پرستیه.از لحاظ معنوی هم نیرو های ایران خیلی قوی هستند.البته پاکستان رو نمیدونم مردمش چقدر میهن پرستن.عربستان هم که هیچی!یه بمب بخوره تو ریاض همه از کشور فرار میکنن میرن.اسراییل سرباز هاش به دلیل کمبود نیرو معمولا بسیار آموزش دیده و زبده هستن.ولی فعلا دارن از این مهارت برای کشتن زن و بچه ها استفاده می کنن.
دوستان خواهشا بمب اتم رو تو محاسباتشون استفاده نکنن.این قدر ها هم الکی نیست تا جنگ شد یکی بمب اتم استفاده کنه.بیشتر خاصیت بمب اتم خاصیت بازدارندگیش هست تا کسی نتونه به راحتی به کشور دارای این بمب حمله کنه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظرمن نيروي هوايي ايران خيلي قويتراز اين حرف هاست ورونمي كنه چون اگه روكنه دست يك سري كشورها رو ميشه كه چرا به ايران كمك كردند!!!!!!!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]هند كه تو نظر سنجي نبود ! ...

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ[/quote]
تو نظر سنجی نبود ولی توی پست اول در مقایسه با بقیه اسمش بود ...
[quote]5-نیروی هوایی هند با سوخو30 های تازه نفس [/quote]

[quote]به نظرمن نيروي هوايي ايران خيلي قويتراز اين حرف هاست ورونمي كنه چون اگه روكنه دست يك سري كشورها رو ميشه كه چرا به ايران كمك كردند!!!!!!!!![/quote]
شما این روس ها رو خیلی خوب فرض کردی! بی همه چیز تر از این حرفان!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من گاهی وقت ها این سایت نگاه می کنم یادم میره اینجا فروم نظامی و آدم هایی اینجا هستن که هر کدوم برای خودشون صاحب بظر هستن و من به تک تک شون احترام می زارم
من کمتر سعی می کنم در این بحث ها درگیر بشم ولی وقتی بعضی نظر ها رو می بینم دیگه نمی تون نظر ندم
----------------------------------------------------
ببنید دوستان وقتی صحبت از توان نظامی میشه به آمار ادوات نظامی کیفیت ادوات نظامی و تکنولوژی اون کشور باید نگاه کرد
اینکه اسرائیل حریف حزب الله نشد این تحلیل نیست پس چرا پیروزی های اسرائیل در برابر ارتش های تا دندان مسلح چندین کشور عربی رو در نظر نمی گیرید
من به 33 روز جنگ چریکی با نیرو های معرکه حزب الله اونم با 200 کشته نمره بدی نمی دم ولی برای اسرائیل یه شکست بود جنگ چیریکی رو با جنگ کلاسیک یکی نکنید
کسی با جنگ چریکی پیروز نمیشه و جایی رو فتح نمی کنه
---------------------------------------
و اما قدرتمند ترین
از لحاظ تکنولوژی اسرائیل با هیچ کدوم از این کشور ها یکی نیست یه فاصله داره که حالا حالا ها پر نمیشه
در مقام بعدی هم در بعضی زمینه ها ما برتریم
--------------
از لحاظ نیروی هوایی باز هم بیشک اسرائیل سر تر از همه هست اینو هم آمار نشون میده و هم اینکه خلبان های خوبی هم داره
و ما هم اون آخر لیست یه جایی داریم خودمونو گول می زنیم اگه بگیم با این هواپیما ها از دیگران بهتریم هواپیماهایی که همه بعد از این همه سال به خصوص 8 سال جنگ خسته گی سازه دارن که آدمی که این کاره باشه میدونه یه هواپیما چه بلایی سرش میاد
----------------------------
پدافند هم ما بد نیستیم ولی بازم اسرائیل از دیگران بهتره
-------------------------------
نیروی زمینی
من چند وقت پیش یه مطلبی خوندم که نوشته بود فرانسه و بریتانیا می گن که نیروی زمینی شون کهنه شده ولی وقتی امکانات عجیب غریبی می بینی اصلا رنگ کهنگی ندارن
نیروی زمینی ما هم اصلا اون شرایط ایده آل نداره مثلا T72 ما از لکرک امارات بهتره بهتر نیست دیگه یا موارد دیگه که مشخص هست این یه مثال بود
من نیروی زمینی خودمون رو نیرویی می بینم که کمتر بهش توجه شده
--------------------------------
نیروی دریایی هم بهترین نیستیم ولی خوبیم
من تنها نقطه برتری خودمون رو در بعد موشکی می بینم و اینو کاملا از خبر های نظامی که پخش میشه میشه متوجه شد
علت ضعف بخش هایی دیگه این است که ما بیشتر بودجه تحقیقات اختصاص ادیم به بخش موشکی و چون هزینه سرسام آوری داره خود به خود تاثیر شو در بخش های دیگه میزاره و البته مجبوریم راه دیگه نداریم
البته تکنولوژی موشکی ما از اسرائیل عقب تر هست ولی بعد اسرائیل از بعد موشکی ما اختلاف از همه بهتریم شکی هم نیست
----------------------------------------
مصر هم دست کم نگیرید اگر بحث موشک کنار بزارید رو کاغذ از ما قوی تره و مدرن تر
-----------------------------------
نیروی هسته ای اسرائیل رو هم در نظر بگیرید چون اگه هیچ کشوری از بمب اتمی استفاده نکنه مطمئن باشید شک ندارم اسرائیل اونقدر دیوانه و بیرحم هست که این کار و بکنه
اگه در خطر بیوفته حتما استفاده می کنه

حرفه ای ترین و کار کشته ترین هم بازم اسرائیل است اصلا این اسرائیل کشور جنگ و نظامی گری ساخته شده برای این کار آمادگی روحی و روانی جنگ فراهم هست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اگر ميتوانست همان حزب ا... را در جنگ 33 روزه شكست مي داد. چه طوري مي خواد با كشور هاي منطقه در بيافتد. تنها نكته اتكا اين رژيم منحوس نيروي هوايي و كلاهك هاي هسته اي مي باشد. نيروي زميني اسرائيل جلوي هيچكدام از ارتشهاي منطقه حرفي براي گفتن ندارد. در ضمن تنها مسئله داشتن تجهيزات مدرن نيست بلكه مسئله مهمتر حداكثر استفاده بهينه از تجهيزات و روحيه جنگ آوري است. دقيقا همين عامل باعث توقف ارتش بعث عراق در جنگ تحميلي و كم آوردن در مقابل بروبچه هاي مدافعان حق شد.
[/quote]
برادر !عرض كردم در جنگ كلاسيك ميتونه همه كشورهاي منطقه رو شكست بده اين يك واقعيته :x
جنگ چريكي واقعا سخته مخصوصا براي كشورهايي كه از كشته شدن نيروهاشون وحشت دارن ! ترس امريكا و اسرائيل از ايران هم همين موضوع هستش ! icon_rolleyes
كشورهاي عربي هم كه هيچ!اونها فقط كلكسيونر هستن! امريكا هم هيچوقت عربها رو به سلاح خوب مجهز نميكنه اينرو مطمئن باشيد!
تنها كشورهايي كه سلاحهاي استراتژيك خودشو داده اسرائيل و ايران قبل از انقلاب هست .
فقط مي مونه تركيه فكر كنم اگه از ما قويتر نباشن ضعيفتر نيستن!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]من گاهی وقت ها این سایت نگاه می کنم یادم میره اینجا فروم نظامی و آدم هایی اینجا هستن که هر کدوم برای خودشون صاحب بظر هستن و من به تک تک شون احترام می زارم
من کمتر سعی می کنم در این بحث ها درگیر بشم ولی وقتی بعضی نظر ها رو می بینم دیگه نمی تون نظر ندم

[color=darkblue].........[/color]
----------------------------------------------------
ببنید دوستان وقتی صحبت از توان نظامی میشه به آمار ادوات نظامی کیفیت ادوات نظامی و تکنولوژی اون کشور باید نگاه کرد
اینکه اسرائیل حریف حزب الله نشد این تحلیل نیست پس چرا پیروزی های اسرائیل در برابر ارتش های تا دندان مسلح چندین کشور عربی رو در نظر نمی گیرید
من به 33 روز جنگ چریکی با نیرو های معرکه حزب الله اونم با 200 کشته نمره بدی نمی دم ولی برای اسرائیل یه شکست بود جنگ چیریکی رو با جنگ کلاسیک یکی نکنید
کسی با جنگ چریکی پیروز نمیشه و جایی رو فتح نمی کنه

[color=darkblue]پس ما نباید به شهید مظلوممون شهید چمران نمره ای بدیم که تا آمادگیهای نیروهامون از پس ارتش عراق براومد و حتی فتح هم داشت
[/color]
و اما قدرتمند ترین
از لحاظ تکنولوژی اسرائیل با هیچ کدوم از این کشور ها یکی نیست یه فاصله داره که حالا حالا ها پر نمیشه
در مقام بعدی هم در بعضی زمینه ها ما برتریم

[color=darkblue]میشه اون فاصله ها رو نام ببرید[/color]
-------------------------------------
از لحاظ نیروی هوایی باز هم بیشک اسرائیل سر تر از همه هست اینو هم آمار نشون میده و هم اینکه خلبان های خوبی هم داره
و ما هم اون آخر لیست یه جایی داریم خودمونو گول می زنیم اگه بگیم با این هواپیما ها از دیگران بهتریم هواپیماهایی که همه بعد از این همه سال به خصوص 8 سال جنگ خسته گی سازه دارن که آدمی که این کاره باشه میدونه یه هواپیما چه بلایی سرش میاد

[color=darkblue]ما هم خلبانان خیلی خوب و زبردستی داریم در ضمن همه جنگنده های ما که از زمان جنگ نموندن!
[/color]
---------------------------------
پدافند هم ما بد نیستیم ولی بازم اسرائیل از دیگران بهتره

[color=darkblue]بازم میشه مثال بزنید؟پاتریوت بی عرضه یا آرو؟
[/color]
نیروی زمینی
من چند وقت پیش یه مطلبی خوندم که نوشته بود فرانسه و بریتانیا می گن که نیروی زمینی شون کهنه شده ولی وقتی امکانات عجیب غریبی می بینی اصلا رنگ کهنگی ندارن
نیروی زمینی ما هم اصلا اون شرایط ایده آل نداره مثلا T72 ما از لکرک امارات بهتره بهتر نیست دیگه یا موارد دیگه که مشخص هست این یه مثال بود
من نیروی زمینی خودمون رو نیرویی می بینم که کمتر بهش توجه شده

[color=darkblue]چه جوک قشنگی!اولا تی72های ما بهینه سازی شدند.ثانیا تعدادشون زیاده!ثالثا ما تانکهای نیرومندی داریم مثلا ذوالفقار یا شایدم تی90(خدا میدونه)
[/color]
نیروی دریایی هم بهترین نیستیم ولی خوبیم

[color=darkblue]نیروی دریایی آمریکا هم ازمون میترسه بهتره بگیم در حمله بدک نیستیم در دفاع عالی هستیم
[/color]
من تنها نقطه برتری خودمون رو در بعد موشکی می بینم و اینو کاملا از خبر های نظامی که پخش میشه میشه متوجه شد
علت ضعف بخش هایی دیگه این است که ما بیشتر بودجه تحقیقات اختصاص ادیم به بخش موشکی و چون هزینه سرسام آوری داره خود به خود تاثیر شو در بخش های دیگه میزاره و البته مجبوریم راه دیگه نداریم
البته تکنولوژی موشکی ما از اسرائیل عقب تر هست ولی بعد اسرائیل از بعد موشکی ما اختلاف از همه بهتریم شکی هم نیست

[color=darkblue]زرادخانه موشکی ایران از اسراییل بهتره هیچکدام از کشورهای خاورمیانه مثل ایران موشک ندارند
[/color]
----------------------------------------
مصر هم دست کم نگیرید اگر بحث موشک کنار بزارید رو کاغذ از ما قوی تره و مدرن تر

[color=darkblue]فقط اف16 و آبرامز صادراتی داره!
[/color]
-----------------------------------
نیروی هسته ای اسرائیل رو هم در نظر بگیرید چون اگه هیچ کشوری از بمب اتمی استفاده نکنه مطمئن باشید شک ندارم اسرائیل اونقدر دیوانه و بیرحم هست که این کار و بکنه
اگه در خطر بیوفته حتما استفاده می کنه

حرفه ای ترین و کار کشته ترین هم بازم اسرائیل است اصلا این اسرائیل کشور جنگ و نظامی گری ساخته شده برای این کار آمادگی روحی و روانی جنگ فراهم هست

[color=darkblue]ما هم 8سال در جنگ و بعدشم چند سال با چریکها فقط برای تفریح جنگیدیم به قول یه ارنستو رومل ادیب بنده خدایی چشمک[/color][/quote]

آبیها رو من نوشتم :x icon_rolleyes

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان من هند رو جز نظر سنجی نیاوردم چون گرچه باید روش تحلیل بشه ولی فعلا تهدیدی برای ایران نیست و مصر هم قدرت چندان زیاد وقابل اتکایی نداره که قابل مقایسه ای با ایران باشه.

ولی تعجبم در اینه که تا حالا عربستان رای زیادی نیاورده و دلیلشو نمیدونم چون واقعا نیروی هوایی کشنده ای داره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اقاي مهدي 42 درسته عربستان هواپيماهاي مدرن داره ولي توجه كن هواپيماي مدرن داشتن با توانايي بكارگيري اون در جنگ وتوانايي جنگيدن فرق ميكنه عربستان هواپيماي مدرن ميخره ولي ميبره انبار ميكنه نيروي هوايي كه خودش توانايي اموزش تعمير ونگهداري و حتي توانايي جنگيدن درست نداره به چه درد ميخوره نمونش ساله پيش در مبارزه با شيعيان الحوثي در يمن نيروي هوايي عربستان عملكرد بسيار ضعيف داشت تو گزارشات رسمي امريكا اومده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نمونه ديگه در جنگ با عراق نيروهاي اعتلاف طراحي يك عمليات مستقل تقريبا ساده رو درعراق انگليسيها به عربستان دادند جالبه حتي اونها نتونستن يه محاسبه ساده رفت وبرگشت رو محاسبه كنن وپيشنهاد دادن هواپيماهاي انگليسي جلو حركت كنن به هدف رسيدند بمبهاشونو بندازن بعد هواپيماهاي اونها بيان با راهنمايي اونها بمبهاشونو بندازن انگليسيها ازاين كار جا خوردن و عمليات رو لغو كردن و خودشون انجامش دادن حالا ميگيد نيروي هوايي قدرتمنديه عربستان.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در ضمن توجه داشته باشيد كشور ماايران بزرگترين منسجمترين و قدرتمندترين صنايع دفاعي منطقه و در دنيا جز يكي ازبهترينهاست به بيش از 50 تا60 كشور دنيا به شكل رسمي صادرات داره بيش از 98٪ نيازهاي خودشو توليد ميكنه اين چيزها در گزارشات رسمي بين المللي اومده توسط دشمنانمون . خيلي فرق ميكنه بين كشوري كه تانك و زيردريايي و ناوشكن هواپيما و بالگرد يا ساير وسايلو توليد ميكنه با كشوري كه فقط ميخره تازه بقيه براش اموزش ميدن و نگهداري ميكنن چند كشور تو منطقه اين توانايي مارو دارن فقط اسراييل در سطح ما هست . بعضيها نظرات حرفهايه بچگانه اي ميزنن كه نميدونم ازكجا مياد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آخه چه کشوری میاد نیروی هوایی رو بزاره کنار و همش رو موشک اتکا داشته باشه؟

شما بیا وضع خلبانان مارو ببین با چه حقوقی و چه جنگنده هایی دارن کار میکنن icon_rolleyes

ضعف مدیرت در وزارت دفاع کاملا پیداست که فقط رو موشک اتکا دارن و نیروی هوایی رو بیخیال شدن.

نمیخوان باور کنن که جنگ های امروزه خیلی کوتاه هستن و سرنوشت جنگ ها در دست نیروی هوایی هستش.

در مورد عربستان هم باید بگم هر چی باشن خلبانانشون رو آمریکایی ها آموزش میدن و بهترین جنگنده ها هم دارن ساعت پروازی استانداردی دارن حقوقشون 10 برابر خلبان های ماست و ...

ما نیروی هوایی مون از مصر هم ضعیف تره.

کاش مسولین بجای این همه هزینه که واسه موشک میکنن یه قسمتیش رو هم صرف نیروی هوایی میکردن.

وقتی دیپلماسی نباشه نمیتونیم خرید کنیم با این سیاست های.................. ولش کن

بعد دوستان هند که تو خاورمیانه نیست پس چرا ما در بارش صحبت میکنیم؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.