king-of-heaven

آیا احتمال جنگ در سال 2012 وجود دارد ؟

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]سلام
تا اینجا که داشتم نظراتو مرور میکردم صحبت از حمله نیرو های خارجی به سوریه بود.
اما ایابه نظر شما کودتا کم هزینه تر نیست؟اصلا امکان کودتا وجود داره؟[/quote]

تغییر رژیم در سوریه فقط از دو طریق ممکن است یا جنگ داخلی با حمایت خارجی یا کودتا

اما افسران و فرماندهان ارتش عموما علوی هستند یا مسیحی و چون این دو گروه جزو اقلیت ها هستند هر مقدار که از رژیم حالی ناراضی باشند اما دنبال تغییر رژبم نیستند!! عموما رده های بالای ارتش سوریه عموما از اطرافیان بشار اسد هستند!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]در اين كه يك پروژه دراز مدت براي حمله و در نهايت حذف مقاومت وجود دارد شكي نيست!
غربيها تصميم گرفتن كه شرايط منطقه قبل از انقلاب ايران رو برگردونن ،متاسفانه تا حدود بسيار زيادي هم موفق شده اند !
دوستان رژيم اسد 100درصد سقوط ميكنه در اين مورد شك نكنيد و متاسفانه بعد از سوريه هم نوبت ماست!با توجه به مشكلات داخلي و شرايط وخيم اقتصادي كشور و همچنين مسائلي كه بعد از انتخابات بوجود اومد نظام در بدترين دوران خودش قرار داره !برنامه غربيها بنظر من ابتدا ايجاد كودتاي مخملي و در صورت شكست ،حمله نظامي خواهد بود.
مسئولان بايد هوشيار باشند و از اختلافات پرهيز كنند و سريعا بايد مشكلات اقتصادي رو حل كنند و الا شاهد اتفاقات تاسف باري خواهيم بود كه موجب ويراني كشور خواهد شد.(آن روز بدور باد)
يا علي[/quote]
حرفتان تا حدی درست است !!
اما در مورد سقوط سوریه با تظاهرات برگزار کردن رژیم سقوط نمی کند چون هم دستگاه امنیتی و هم ارتش وفادارش هستند اگر قرار بود علیه اش قیام کنند باید توی این شش ماه انجام می دادند در حالی جنایت های بزرگی رژیم سوریه انجام داد!!
از طرف دیگر اقلیت های سوریه که علوی ،مسیحی،شیعه ،دروزی و اسماعیلی هستند طرافدار رژیم سوریه هستند که حجمشان بین 25 تا 40 درصد جمعیت سوریه هست!!
علوی ها که این چند دهه حکومت دستشان هست به این راحتی آن را از دست نمی دهند!!
مسیحیانی که در عراق هر بلایی ممکن بود سرشان بیاید انجام شد و به همین خاطر خیلی از افراد از عراق به سوریه مهاجرت کردند از وضعیت سوریه بعد از اسد نگران هستند که نکند همان بلایی که در عراق سرشان بیاید در سوریه بیفتند و در سوریه هم مسیحیان رده های بالای حکومت را دارند نمی خواهند این موقعیت ها را از دست دهند

در نهایت راه سقوط رژیم سوریه فقط جنگ داخلی با حمایت خارجی و کودتا
و لاغیر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بهتر نیست یک تاپیک جدید با موضوع بررسی وضعیت سوریه ایجاد بشه تا این بحث‌ها به اونجا منتقل بشه ؟؟؟ icon_arrowd

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان فرسايشي شدن اعتراضات در سوريه فقط به نفع اسد هست. ميدونيد تو اين چند ماه چه فرصت طلايي براي دستگاه اطلاعاتي سوريه بوده كه سرشاخه هارو شناسايي كنه و البته تا حدودي اين كارو كرده. شما امروز در يمن ميبينيد با اين كه بخش زيادي از ارتش به مردم پيوسته اما كار به جايي نميرسه چون تظاهرات فرسايشي شده.
من فقط حيران اين تركيه هستم كه چطور داره خوش رقصي ميكنه و مطمءنا وعده اتحاديه اروپا كار خودش رو كرده. اي كاش ميشد در عربستان يك شورشي به پا بشه تا اين كشور بفهمه نبايد دلارهاش رو هرجايي خرج كنه.
باور كنيد 60درصد اين اتفاقات زير سر عربستان هست و تمام مسايل مالي اين اعتراضات توسط ال سعود تامين ميشه.
راستي دوستان نظرتون راجع به درگيري مصر واسراييل در نوار مرزي چيه فكر نميكنيد ميتونه افكار عمومي رو از سوريه به سينا سوق بده. icon_eek :( icon_arrowd

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بعضی از دوستان بدنبال همپیمان جدید میگردن برای ایران که این اشتباه هست و قضیه برعکسه چون بنظر من از این به بعد این کشورهای ضعیف دیگه هستن که بدنبال همپیمانی با ایران هستن در برابر جبهه متحد جهانی . و ایران رو قدرت محافظ و متحد مطمئن و قدرتمند خواهند یافت .

و اما ایران با درک درست از شرایط و باقی موندن در مسیر مقاومت اسلامی پیش بینی میشه که نقش بیشتری از این به بعد دارا بشه و همه نقش ترکیه رو هم مال خودش کنه . نه اینکه به زور یا فریب اینکار رو بکنه بلکه سیاست ترکیه این هدیه رو به ایران خو.اهد داد.

اگر سوریه از این مهلکه سالم بیرون بیاد ( که انشاء اله همینطور هم میشه ) به این معنی خواهد بود که ایران میتواند بطور مطمئنی نقش حامی مطمئن و متحد استراتژیک رو برای هر گروه و کشوری که خواهان استقلال هست داشته باشه چرا که حتی ناتو و آمریکا خواستند وارد فاز حمله نظامی به سوریه بشن ولی پیمان نظامی سوریه با ایران و اتحاد استراتژیکش با ایران و تهدید ایران اونها رو منصرف کرد . بهمین خاطر هم هست که جریان حاکم در سوریه با اعتماد به نفس عمل میکنه و نگرانی زیادی نداره و بعلاوه مردم سوریه هم مظطرب نیستن چون این حس اعتماد به قدرت ایران در اذهان اونها جدی هست .

بدون تردید از این به بعد ما شاهد قدرت استراتژیک و تعیین کننده ایران در منطقه خواهیم بود .

بنظر من وقوع انقلابهای عربی در منطقه فقط و فقط با اطمینان مردم منطقه و باور عمیقشون به این مساله بود که در صورت فروپاشی نظامشون و تضعیف ساختار سیاسی در اونها با وجود ایران به عنوان مدافع مسلمانان در هر منطقه جهان هیچ کشوری حتی اگر اون کشور آمریکا باشه جرات تعرض به اونها رو نداره . من مطمئن هستم که اگر این باور عمیق مردم منطقه نبود هیچ وقت امکان انقلاب در کشور همسایه اسرائیل (مصر ) نبود . واینکه چرا اسرائیل نتونسته از این فرصت بینظیر تاریخی کوچکترین استفاده ای کنه به همین برمیگرده و علت دیگه ای نداره .

قدرت ایران و باور ملت های منطقه به این قدرت فقط و فقط در سایه پایداری در مساله هسته ای و ایستادگی در برابر تهدیدات آمریکا بعنوان بزرگترین قدرت نظامی جهان که به همراه ناتو وارد شده بود و نترسیدن در برابر هر تهدیدی حتی تهدید به حمله اتمی و عدم موفقیت آمریکا در عمل به تهدیداتش بدست آورد . شکست آمریکا و همپیمانان داخلیش در کودتای مخملی سال 88 و موفق بیرون آمدن ایران از این جنگ نرم علاوه بر موارد فوق در اذهان مردم منطقه به این معناست که توازن قدرت نظامی و همچنین نرم افزاری بین آمریکا و ایران برقراره . بعلاوه شکست اسرائیل در جنگ ها 33 روزه و 22 روزه اسرائیل در منطقه بکلی ترس مردم از اسرائیل رو از بین برد و چون این پیروزی ها با حمایت ایران بدست اومد شکست اسرائیل بمنزله شکست آمریکا هم در نبرد نیابتی تلقی شده و این باور اطمینان بخش رو در اذهان مردم منطقه بوجود آورد . عدم توانایی اسرائیل و آمریکا در بهره برداری از قیامهای منطقه و حمله به کشورهای عربی و بهره برداری از این فرصت بینظیر تاریخی ، درستی درک مردم منطقه رو هم نشون میده .

بنظر من سال 2012 میتونست سال تغییر خاورمیانه باشه که تبدیل به سال آغاز خروج آمریکا و ناتو از منطقه است . ( اگه جریان نفاق داخلی در این شرایط حساس بزاره ) .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یک سوال
اگر دادن حق یک بنده خدا باعث سقوط حکومت اسلامی شود
آیا حاضرید برای حق تلاش کنید و آن را به او بدهید یا به خاطر حفظ حکومت حاضرید حق او را پایمال می کنید؟
حضرت علی (ع) اگر بود چه می گفت؟

جواب کمی سخت است نه
اما جواب سوال بالا مشخص می کند آیا ما حق داریم به خاطر حفظ کشورمان به اسد و سوریه در سرکوب و کشتن مردمشان کمک کنیم یا نه

شرمنده شرمنده باز شرمنده
متاسفانه من تفکر صهیونیستی می بینم که می گوید ما نژاد برتریم و خون غیر از برای ما مباح است(از تلموت)
اما تفکر اسلامی می گوید هرچه خدا به خواهد ما به آن عمل می کنیم و برای خدا نفس می کشیم هر چند به ضرر ما باشد
و هیچ گاه ظلم در اراده خدا نمی گنجد و به ما هرگز اجازه تعدی و ظلم را نمی دهد
چیزی که صهیونیست ها می گویند این است که خدا به ما اجازه ظلم را داده است

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
جواب کمی سخت است نه
اما جواب سوال بالا مشخص می کند آیا ما حق داریم به خاطر حفظ کشورمان به اسد و سوریه در سرکوب و کشتن مردمشان کمک کنیم یا نه

[/quote]

ایران چه کمکی برای سرکوب کرده است؟!
ارتش فرستاده یا سلاح ؟؟ گرچه الان رسانه های وهابی و غربی دنیا را پرکرده اند که ایران چنین کاری را انجام داده است!! اما دلیلی برای حرفشان ندارد!!
یک نکته دیگر هم این است که کسی رژیم سوریه را رژیم سالم و بی گناهی ندانسته است اما همه نگرانی شان از اوضاع بعد از سقوط بشار اسد است!! کسی نه در سوریه و نه در خارج سوریه از رژیم بعث دل خوشی نداند اما حکومتی که بعد از آن هم می آید را بهتر از رژیم حالی نمی دانند!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظربنده سال 2012 سال اتفاقات بزرگ و شاید جنگ ها بزرگ باشه...
همه چیز در حال اماده شدن برای وارد شدن قدرت ها به جنگ هست و البته شرایط حاضر امریکا باعث شده که سیاست مردان انها به فکر جنگ بزرگ جدید باشند.(ابرقدرت ها در دو شرایط حتما به فکر جنگ هستند 1- زمانی که سرمایه و قدرت اقتصادی بالا و لازم رو دارند 2- در شرایطی که احساس می کنند در حال تضعیف شدن و ضعف اقتصادی هستند.)
در مورد سوریه هم بنده فکر میکنم حتما رژیم حاضر باقی خواهد ماند مگر اینکه از طریق حمله نظامی از بین نره (مدتی هست که گفته میشه عربستان مامور تغییرات در سوریه شده البته ترکیه با اینکه فدرت سیاسی و ... نداره ولی ارتش اون تقریبا جدا از سیاسیون هست و خودشون تصمیم میگیرند {روابط خوبی هم با ناتو دارند}
و اما ایران: دوستانی که وضعیت ایران رو وخیم و سیاه جلوه دادند به نظر بنده سعی در سیاه نمایی هستند. درسته مشکلات اقتصادی در بین مردم هست و اختلافات سیاسی که در هر کشوری عادی هست ولی ارتش و سپاه کاملا با ثبات و آماده هستند... وضعیت امنیتی کشور خوب و نسبت به گذشته با ثبات تر و تحت کنترل تر هست. اگر جنگی هم اتفاق بی افته در داخل ایران وضعیت خاصی پیش نمی اید میشه به راحتی کنترل کرد و در اخر احتمال جنگ ناتو با ایران بسیار بسیار کم است ولی امکان جنگ یا رژیم صهیونیستی وجود دارد که خود موجب همکاری ناتو خاوهد شد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب آرمین از کی تا حالا سرویسهای جاسوسی آمریکا و اسرائیل و عربستان و اردن شدن مردم مظلوم !!!!!

مردم مظلوم اینهمه تجهیزات فوق پیشرفته از کجا آوردن ؟؟؟؟؟

این مردم مظلوم چرا ده ها تن از نیروهای امنیتی رو زنده بگور کردن ؟؟؟؟؟

در زمان حضرت علی (ع) وقتی امپراتور روم از حضرت علی درخواست همپیمانی کرد و وعده کمک به حضرت داد حضرت فرمود اگه خیالی تو سرت باشه من با معاویه صلح میکنم و میام سر وقت تو . حالا جناب آرمین چرا همه کفار و سرا کفر و دشمنان خونی مسلمین دوستان شما هستند ؟؟؟؟

چرا غاصبان فلسطین و کشتار کنندگان مردم مظلوم فلسطین برای آشوبگران سوریه هورا میکشن ؟؟؟

چرا همه رسانه های دشمنان اسلام از این آشوبگران حمایت میکنن ؟؟؟؟

چرا اینها وعده صلح با اسرائیل رو پیشاپیش دادن ؟؟؟

چرا شماها که تنها چیزی که براتون مهم نیست دین و اسلام هست (کلا سکولار تشریف دارین ) در این جور جاها یه دفعه یاد مسلمونی تون گل میکنه و به همه درس اسلام و اخلاق و عرفان و ملکوت میدید ؟؟؟

شماها که حکومت اسلامی رو قبول ندارین چطور از حاکم اسلامی شاهد مثال میارید و وعظ و موعظه میکنید ؟؟؟

از کی تا حالا سرکوب کودتای مخملی به سبک و شیوه آمریکایی و با پول عربستان وهابی و کمک اطلاعاتی موساد شده جنایت ؟؟؟

اگر ملاک مردم سوریه هستن پس چرا اینها به رای اکثریت مردم سوریه که طرفدار حکومتشون هستن گردن نمیذارن و میخوان با کودتای مخملی آمریکایی و تبلیغات رسانه ای آمریکایی و غربی و حامیان منطقه ای شون و با زور اسلحه رای و نظر مردم رو لگدکوب کنن .؟؟؟

چه حقی دارن که برعلیه اکثریت و خواست عمومی اسلحه بکشن و مردم رو وادار به آمدن به خیابان با زور اسلحه کنن و مجبور به شعار دادن کنن ؟؟؟

از کی تا حالا حامیان مدافع آرمان فلسطین شدن صهیونیست که شما با صهیونیست ها مقایسه میکنید ؟؟؟ چرا صهیونیست ها برای آشوبگران سوریه دارن خودشون رو هلاک میکنن و از خوشحالی غش کردن ؟؟؟

چرا همیشه دشمنان اسلام دوستان شما هستند ؟؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حداقل 50 درصد عرب ها یک کلت یا کلاش تو خونه هاشون دارن حداقل تو خوزستان که اینجوریه دیگه چه برسه به کشورهای عربی ( اینو دیدم)

وقتی با سلاح به خانه ات حمله می کنند از خودت دفاع می کنی من به عنوان یک عرب می گویم عرب ها در این مسئله تعلل نمی کنند
تازه اگر سلاح پیرفته داشتند ارتش سوریه اینقدر راحت با تانک داخل شهر ها وارد نمی شد آیا تا به حال شنیدی یک تانک در سوریه هدف قرار بگیرد
اگر کلاش سلاح پیشرفته حساب می شود که هیچ

هر دو طرف نیز به یکدیگر اتهام زنده به گور کردن می زنند ولی بدون ارائه مدرک و شواهد

اگر همه استکبار یک چیز بگوید دلیل بر درستی یا عدم درستی آن نیست
خدا به ما عقل داده تا با شواهد و مدارک درستی یک حرف یا چیز را بسنجیم

تا جایی که من فهمیدم صهیونیستهای غاصب حکومت اسد را ترجیح می دهند چرا که امن ترین مرز ها را با سوریه دارند و مدت ها است در این مرزها گلوله ای شلیک نشده است.
حال اگر حکومتی دیگر بیاید برای پس گرفتن جولان دست به تحرکات نظامی خواهد زد چه کلاسیک و چه به صورت گروه های آزادی بخش
مردم در خیابان ها خواستار رفتن اسد و حزب بعث هستند و خواسته ای دیگر بیان نکرده اند

من نه سکولارم نه دموکرات و نه چیز دیگر و تنها تسلیم پروردگارم هستم.
مسلمون بودن همیشگی است و با عمل مشخص می شود و باید یادمان باشد اگر ظلم بد است برای همه بد است و ما نباید آن را برای خود مجاز بشماریم
و ما نباید راهی که صهیونیست ها در پیش گرفتند را در پیش بگیریم و اگرنه ما هم مثل آنها خواهیم شد

من می گویم مردم سوریه از اسد ناراضی اند چون فیلم های این حوادث در اینترنت پر است و منبع اصلی هم یوتیوب است ( البته بعضی خواهند گفت سایتی صهیونیستی است)
چون می بینم در سوریه گروهی اقلیت بر اکثریت حاکمیت می کنند و به آنها ظلم می کنند
اگر ما چشم بسته از دولت اسد حمایت کنیم به عربستان اجازه اشغال بحرین را داده ایم

من به این اعتقاد رسیده ام که راهی که پیامبران و امامان با راستی و صداقت در هدایت مردم پیمودند آهسته ولی پیوسته و پایدار و ریشه ای است.
و نهالی است که سال ها بعد به درختی تنومند تبدیل خواهد گشت.
واقعا اگر همه مردم جهان مسلمان بودند آیا باز جنگ رخ نمی داد مشکل عدم درک صحیح اسلام است

من هم می دانم که اگر سوریه سقوط کند تا حدود زیادی کار حزب الله سخت می گردد
و هدف بعدی ایران خواهد شد اما حاضر به پذیرش ظلم و سکوت در برابر آن نیستم چرا که آنوقت خجالت می کشم در شب شهادت حضرت علی ادعای شیعه بودن او را بکنم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کلا پشیمون شدم جواب دادم .

یه مقدار دیگه به حرفها و جواب هات نگاه کن

بنظر میاد سلفی باشی تا شیعه اما اگه شیعه هستی ....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
گرچه به ضرر ماست ولی اسد باید و باید وباید برود تا مردم سوریه نفس بکشن. icon_arrowd

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مردم سوریه حامی اسد هستند . واین رو در تظاهرات میلیونی نشون دادن .

چرا یه عده اقلیت در ایران و هر جا فکر میکنن اکثریتن و به هیچ ملاک و میزان و استدلالی هم پابند نیستن ؟؟؟

چرا اینقدر شباهت بین حامیان کودتاهای مخملی در ایران و جاهای دیگه هست ؟؟؟

چرا از روبرو شدن با واقعیت و آشکار شدن حقیقت برای مردم ترس دارن ؟؟؟؟

چرا آمریکا دوست مشترک همشونه و دشمن حقیقی ملت و کشورشون ؟؟؟

چرا اگه این آشوبگری و هیاهوشون طول بکشه مردم پی به واقعیات ببرن سریع خیابون ها رو خالی میکنن ؟؟؟؟

چرا بلندگوی تبلیغاتی اینها در همه جا مشترک و یکسانه ؟؟؟

اگر کسی واقعیات رو ندید واقعیت خودش رو تحمیل میکنه خواه خوشش بیاد یا نه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.