mahdavi3d

آغاز بکار رسمی ایمیل ایرانی/ ایمیل بومی برای همه مردم

Recommended Posts

[align=justify]
[color=darkblue]معاون سازمان فناوری اطلاعات از آغاز به کار رسمی ایمیل ایرانی "ایران دات آی آر " خبر داد و گفت: این سرویس دهنده می تواند بدون هیچگونه محدودیتی به هر تعداد تقاضا برای دریافت پست الکترونیکی پاسخ دهد.[/color]
به گزارش خبرنگار مهر ، سازمان فناوری اطلاعات هفته گذشته با ارسال پیام کوتاهی به برخی از مشترکان موبایل از آغاز به کار سرویس ایمیل درگاه ملی خدمات الکترونیکی ایران خبر داد و از کاربران اینترنت خواست برای ایجاد و ثبت پست الکترونیکی ایرانی به درگاه IRAN.IR مراجعه کنند.
علی اصغر انصاری - معاون سازمان فناوری اطلاعات ایران در گفتگو با خبرنگار مهر در تشریح چگونگی عملکرد ایمیل ایرانی و آغاز بکار رسمی آن اظهار داشت: پست الکترونیکی درگاه ملی ایران پیش از این به صورت آزمایشی به بهره برداری رسیده بود و هم اکنون با حل مشکلات فنی می تواند به صورت عمومی به مراجعه هر تعداد کاربر برای دریافت ایمیل پاسخ دهد.
وی با بیان اینکه در این مرحله کاربر باید با پرکردن فرم اطلاعات اولیه خود، مانند ثبت نام در دیگر سرویس دهنده های ایمیل عمل کند، ادامه داد: برای ایجاد یک ایمیل چه از نوع داخلی و چه از نوع خارجی آن، ابراز هویت کاربر الزامی است.
معاون سازمان فناوری اطلاعات با تاکید براینکه ایمیل "ایران" در کنار دیگر ایمیلهای داخلی سرویس دهی خود را آغاز کرده و در داخل کشور میزبانی می شود، به وجود برخی نواقص در شروع به کار این سرویس اشاره کرد و گفت: هر سرویس در آغاز به کار خود قطعا با مشکلاتی روبرو بوده و ممکن است شرایط آن قابل رقابت با دیگر سرویس ها نباشد اما ایمیل "ایران" مزایای رقابتی خود را داشته و به تدریج و با امکانات در دست ارائه به طور قطع ایمیل "ایران" نیز قابل رقابت با دیگر سرویس دهنده ها خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: کاربران اینترنت می توانند در کنار تمامی پست های الکترونیکی که هم اکنون دارند و از آن بهره می برند از سرویس دهنده ایمیل ایرانی "ایران دات آی آر" هم استفاده کنند.

انصاری تاکید کرد که اقبال مردم به سرویس دهنده های اینترنتی تنها مختص به امکانات فنی نیست و بسیارند سرویس هایی که از سوی غولهای فناوری ارائه می شوند اما مورد استقبال قرار نمی گیرند و برای آنکه کاربران به استفاده از ایمیل ایرانی که برای تقویت توان فنی داخلی و حفظ هویت ایرانی ایجاد شده ترغیب شوند، درصدد راهکار ارائه مدلهای کسب و کار جدیدی هستیم که بتواند کاربران را جذب کند.
معاون سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به موتور جستجوی بومی در کشورهایی مانند چین، کره و روسیه که نسبت به موتورهای جستجوی گوگل و یاهو رتبه اول را در این کشورها دارند، گفت: استفاده از فناوری های بومی که با استفاده از توان فنی داخل هر کشوری ایجاد می شود به کاربری های داخلی پر استفاده نیز مربوط است.

انصاری با اشاره به فراخوان همکاری با بخش خصوصی برای پروژه موتور جستجو و ایمیل بومی که با هدف رونق کسب و کار در این بخش اعلام شده است، تاکید کرد: ایمیل ایرانی در حجم پیوست محدودیت ندارد و کاربران براساس نیاز خود می توانند فایل های پرحجم را نیز از طریق این سرویس ارسال کنند.
این مقام مسئول تاکید کرد که در آینده نزدیک برای استفاده از خدمات دولت الکترونیک استفاده از ایمیل ایرانی برای دستگاههای خدمات دهنده و نیز خدمات گیرندگان الزامی و برای تمامی مردم داشتن یک آدرس ایمیل بومی ضروری خواهد بود.

[color=olive]۱۳۹۰/۰۶/۱۶[/color]
منبع: خبرگزاري مهر
http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1400714[/align]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
و من هر کاری می کنم نمی تونم وارد این سایت بشم ، در حالی که همزمان وارد گوگل و یاهو شدم !!!! بهتره اول سایتشون رو یه کاری کنند که ما بتونیم واردش بشیم ، سرویس ایمیل پیشکش ...

www.iran.ir

به هر حال تو mihanmail ایمیل دارم و تمام ایمیل های گوگل رو هم حذف کردم ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به احتمال زیاد استقبال خوبی از این طرح نخواهد شد به خاطر این که هیچ تضمینی نداده اند که اطلاعات قرار گرفته بر روی این سرور در اختیار کسی قرار نگیره.......

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب چه تظمینی میدین که اطلاعات امثال من در اختیار وزارت اطلاعات قرار نگیره!!!؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اصلا یه آینده ی این سرویس امیدوار نیستم
1.بهتر بود یک دامنه مجزا برای اون ساخته بشه
2.بهتر بود یک شرکت خصوصی این امر رو به عهده می گرفت یعنی دولتی نبود(مثل بلاگفا)
سیستمشو بررسی نکردم ولی سیستم هایی مثل صبامیل واقعا افتضاح و فارسی شده ی اسکریپت های ضعیف انگلیسی بودند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب گوبلز همون تضمینی که در مورد سو استفاده از اطلاعات شما توسط سازمانهای اطلاعاتی بیگانه هست.فکر نمی کنم خیلی بدتر از این باشه که از اطلاعات من و شما و یا اکانت هامون برای سو استفاده علیه کشور خودمون استفاده بشه.
این امری طبیعی هست که تمام اطلاعات ما در اختیار سازمانهای جاسوسی بیگانه قرار میگیره مثلا یکی از منابع درآمد گوگل فروش اطلاعات به سازمان سیا هست.

من ترجیح میدم هموطنم در وزارت اطلاعات به اطلاعات مندسترسی داشته باشه تا سازمان سیا و موساد و.....

در ضمن ما نباید توهم توطُه داشته باشیم تمام سازمانهای ایرانی باید برای دسترسی به اطلاعات شهروندان ایرانی باید حکم قضایی داشته باشن شامل وزارت اطلاعات و یا سپاه و.... و این روند خیلی هم با قدرت اعمال میشه ولی هیچ نوع کنترلی روی سازمانهای خارجی نیست حتی در آمریکا تمام این اطلاعات بدون هیچ اجازه خاصی کنترل میشه و حتی خطوط تلفن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این سایته که واسه ثبت نام کل شجره نامه آدم رو می خواد از شماره تلفن خونه تا آدرس من که از خیرش گذشتم :?

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]جناب گوبلز همون تضمینی که در مورد سو استفاده از اطلاعات شما توسط سازمانهای اطلاعاتی بیگانه هست.فکر نمی کنم خیلی بدتر از این باشه که از اطلاعات من و شما و یا اکانت هامون برای سو استفاده علیه کشور خودمون استفاده بشه.
این امری طبیعی هست که تمام اطلاعات ما در اختیار سازمانهای جاسوسی بیگانه قرار میگیره مثلا یکی از منابع درآمد گوگل فروش اطلاعات به سازمان سیا هست.

من ترجیح میدم هموطنم در وزارت اطلاعات به اطلاعات مندسترسی داشته باشه تا سازمان سیا و موساد و.....

در ضمن ما نباید توهم توطُه داشته باشیم تمام سازمانهای ایرانی باید برای دسترسی به اطلاعات شهروندان ایرانی باید حکم قضایی داشته باشن شامل وزارت اطلاعات و یا سپاه و.... و این روند خیلی هم با قدرت اعمال میشه ولی هیچ نوع کنترلی روی سازمانهای خارجی نیست حتی در آمریکا تمام این اطلاعات بدون هیچ اجازه خاصی کنترل میشه و حتی خطوط تلفن.[/quote]
شما هم در ضمن سخنان گران مایه خودتون همیشه من رو متهم به چیزی بکنید نمونش توهم توطئه!!! :?
سپاه و وزارت اطلاعات که خودت میدونی حکم قضایی نمیخوان خودشون حکم رو صادر میکنن ولی از یک جهت مهم ایمیل ایرانی با غربی فرق داره که اونها دستشون به من نمیرسه ولی وزارت اطلاعات ایران چرا نهایت چیزی در ایمیل گفتم فردا مدرک جرم نمیشه بر علیه خودم خلاصه طرح خوبی است ولی من نمیپسندم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]جناب گوبلز همون تضمینی که در مورد سو استفاده از اطلاعات شما توسط سازمانهای اطلاعاتی بیگانه هست.فکر نمی کنم خیلی بدتر از این باشه که از اطلاعات من و شما و یا اکانت هامون برای سو استفاده علیه کشور خودمون استفاده بشه.

در ضمن ما نباید توهم توطُه داشته باشیم تمام سازمانهای ایرانی باید برای دسترسی به اطلاعات شهروندان ایرانی باید حکم قضایی داشته باشن شامل وزارت اطلاعات و یا سپاه و.... و این روند خیلی هم با قدرت اعمال میشه ولی هیچ نوع کنترلی روی سازمانهای خارجی نیست حتی در آمریکا تمام این اطلاعات بدون هیچ اجازه خاصی کنترل میشه و حتی خطوط تلفن.[/quote]
نکته اینجاست که دست اونها به آدم نمی رسه. من همون جی‌میل خودم رو ترجیح می‌دم. که البته اونم دیگه امن نیست :?

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
افرادى كه از دسترسى سازمانهاى امنيتى ايران به اطلاعاتشون نگرانند،مگر از حالا ميدونند كه قراره كار خلاف قانون انجام بدهند؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!
طبيعى كه در تمام دنيا سازمانهاى امنيتى به اطلاعات افراد دسترسى دارند،و ان فرمى كه هنگام ثبت نام به عنوان دفاع از PRIVACY امضا ميكنيد،هيچ ارزشى نداره و فقط جنبه نمايشى داره....گول تبليغات در باره سيستم قانونمند غرب رو نخوريد،اثلا به نظر شما چرا براى عضويت در هر جايى از مردم كلى مشخصات ميخوان؟؟؟اين خودش يك سيستم كنترل جديده كه غرب ابداع كرده....

حالا فرق اين يكى با ميهنميل و صباميل چيه؟چرا به اين ميگن اولين ميل ايرانى،انها كه قبل از اين بودند؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]افرادى كه از دسترسى سازمانهاى امنيتى ايران به اطلاعاتشون نگرانند،مگر از حالا ميدونند كه قراره كار خلاف قانون انجام بدهند؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!! [/quote]
نه داداش فقط یک همکاری اطلاعاتی میخواستم بکنم با سیا گفتم نکنه لو بره! :?
البته از من مزدور استکبار جهانی بعید نیست! :mrgreen:
باز هم میگم طرح خوبیه ولی من نمیپسندم شاید دوستان مورد قبولشان باشد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
منکه اگه سازمان اطلاعات ، چه خودی چه بیگانه به اطلاعات من دسترسی پیدا کنه برام مهم نیست این سرویسم میرم سر بزنم ببینم چه جوری اگه خوب باشه چرا استفاده نکنیم؟!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]افرادى كه از دسترسى سازمانهاى امنيتى ايران به اطلاعاتشون نگرانند،مگر از حالا ميدونند كه قراره كار خلاف قانون انجام بدهند؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!! [/quote]
نه داداش فقط یک همکاری اطلاعاتی میخواستم بکنم با سیا گفتم نکنه لو بره! icon_cheesygrin
البته از من مزدور استکبار جهانی بعید نیست! :mrgreen:
[/quote]
موفق باشى.... :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.