Skyhawk

«پاسارگاد» ساخته‏ یهودیان یا ایرانیان؟

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]دوست گرامي.
تاريخ براي نقد شدن هست. وقتي ما درمورد تاريخ 30 ساله‌ي انقلابمون، دهها نقل قول متفاوت داريم، يعني باب تحقيق تاريخي بازه! وقتي ما درخصوص جنگ‌مون، نقل‌هاي مختلفي داريم، يعني حتي نمي‌شه درمورد واقعه‌اي به اين نزديكي هم حكم واحدي صادر كرد! حتي در قضاياي انتخابات دو سال گذشته، دهها نقل مختلف هست كه بايد بررسي بشه!

پس ايست و عدم بررسي تاريخي در هيچ قسمت از تاريخ معني نداره.

ولي درخصوص تاريخ باستان، دوستداران اين تاريخ اصلاً و ابداً معتقد به نقد تاريخي نيستن و فقط مجيز تاريخي رو مي‌پسندن كه اين، سر در برف فرو كردنه!

علت اينكه رويه‌ي بنده يا برادر علي يا امثالهم به چشم شما مياد، اين هست كه ما خلاف جريان آب داريم شنا مي‌كنيم و چون موضوع، تاريخ باستان هست اينطور مورد تفقد قرار مي‌گيريم!
حال اينكه همين ما وقتي مثلاً‌ درخصوص تاريخ جنگ‌هاي جهاني، يا فلان واقعه‌ي تاريخي حرف مي‌زنيم، مورد توجه دوستان هم قرار مي‌گيره!
معني‌اش اينه كه نقد تاريخ خوبه، ولي نه براي علايق ما!!

اينجاست كه مي‌گم تعصب به بخشي از تاريخ، باعث بسته شدن چشمان ما روي مجموعه‌ي حقايق مي‌شه.
تاريخ خوبه؛ ولي براي درس گرفتن. نه تعصب ورزيدن و پرستش!! [/quote]

همونطور که گفتم ما دو هویت داریم ایرانی و اسلامی وهیچ کدوم قابل انکار نیست. و باید هم مورد نقد قرار بگیره ولی مشکل ینجاست شماها فقط تا ریخ باستان رو نقد میکنید .مثلا اگه من بیام اعتقادات جناب گنجی رو بگم نه از این سایت بلکه از دنیای واقعی هم اخراج میشم .
من با حرف شما کاملا موافقم ولی به قول خودتون:

[quote]علت اينكه رويه‌ي بنده يا برادر علي يا امثالهم به چشم شما مياد، اين هست كه ما خلاف جريان آب داريم شنا مي‌كنيم و چون موضوع، تاريخ باستان هست اينطور مورد تفقد قرار مي‌گيريم!
حال اينكه همين ما وقتي مثلاً‌ درخصوص تاريخ جنگ‌هاي جهاني، يا فلان واقعه‌ي تاريخي حرف مي‌زنيم، مورد توجه دوستان هم قرار مي‌گيره!
معني‌اش اينه كه نقد تاريخ خوبه، ولي نه براي علايق ما!! [/quote]

مرگ خوبه ولی برای همسایه. شما هیچوقت اجازه نمیدین هویت اسلامی رو نقد کنیم ومیگین غیر قابل نقده ولی به تاریخ باستان میرسه دیگه قابل نقد میشه.

زیاد نمیخوام بحث کنم چون اخرش معلومه چند نفری میریزن رو سرمون

با احترام

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
همه ی کشورهای دنیا تحقیق و کنکاش می کنند تا تاریخ باستان کشورشون رو بیشتر کشف کنند و به دنیا بشناسونند، جاذبه و هویت تاریخی به مملکتشون میدند، اما متاسفانه در کشور ما عده ای به دنبال اون هستند تا هرچیزی که بوی ایران و ایرانیت میده رو حذف کنند. جالبتر اینه که تمام تمرکز خودشون رو هم بر روی حذف تاریخ ایرانِ پیش از اسلام قرار دادند. گویی برای اونها تبلیغ و گسترش اسلام با نابودی و تحریف تاریخ پیش از اسلام، تعریف شده. گویی برای پرورش یک تفکر یا تاریخ یا مکتب، باید تمام تفکرات و حوادث و مکاتب دیگه رو نابود و جعلی خوند.
واقعا جای خجالت داره. همه کشورهای اطرافمون مثل گرگ کمین کردند و یکی یکی مفاخر و بناهای تاریخی پارسی رو به نام خودشون جعل می کنند و عده ای از همه جا بیخبر در داخل، نادانسته با کاراشون به اونها کمک می کنند. همینطور میشه که 10 سال دیگه در لوگوی جام جهانی کلمه منحوس "خلیج عربی" نقش میبنده و ابوعلی سینا عرب میشه، دریای خزر هم احتمالا یه اسم ترکی پیدا میکنه و مولانا هم که اساسا پناهندگی ترکیه داشته و خوارزمی و فارابی و ابوریحان بیرونی و کوروش و داریوش هم میشن یهودی و صهیونیست و تاجیک! احتمال داره امیرکبیر هم تابعیت امارات متحده عربی رو بگیره!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چند نکته!

[quote]آستروناخ برای پاسارگادسازی تصمیم می‌گیرد که محل مزبور را از انظار پنهان کرده و سپس کار را آغاز کند. در این تصویر گرداگرد محل مزبور دیواری کشیده‌اند تا آن را از چشم‌های کنجکاو مردم محلی بپوشانند. چنان‌که شاهدیم تعدادی از پایه ستون‌ها کار گذاشته شده و قلمه ستون‌هایی که گویی با کامیون به این‌جا حمل شده‌اند در گوشه‌ای روی هم انبار گشته‌اند تا در جایی که آستروناخ و گروه یهودی همکارش معین می‌کنند، کار گذاشته شوند. این کاخ هم اکنون به کاخ پی(P) موسوم است. به محل بنای موسوم به زندان سلیمان در قسمت بالا و راست تصویر توجه فرمایید.
[/quote]

این دیوارها رو که مال زمانی است که میخواستن حفاری کنن یا اصلا دیوار نیست و به دلیل حفاری این شکلی شده به بالا و تپه ها نگاه کنید!

اینم دو تا عکس ببینید:

http://8200.6.img98.net/out.php/i116562_9.jpg

http://8200.6.img98.net/out.php/i116563_31.jpg

[quote]همین سنگ کتیبه‌دار که در تصویر شماره‌ی 12 نشان داده شد بر هیچ استوار شده است و به جایی متصل نیست، این موضوع به راحتی نشان می‌دهد که متعلق به این محل نبوده و از جای دیگری به این‌جا منتقل شده است. چنان‌که می‌بینیم کاخ موسوم به P نه کاخی 2500 ساله که بنایی ساخته شده به وسیله‌ی آستروناخ یهودی در سال 1343 هجری شمسی است. این اشتیاق یهود در تاریخ سازی برای ایران باستان، برای چیست؟
[/quote]

خوب نباید که بعد از 2000 و اندی سال همه چیز سالم بمونه! و یا این سنگ سرجاش باشه و تغییری نکنه 2000 سال کم نیست به خدا!

[quote]این تصویر، کاخ موسوم به S را نشان می‌دهد که به کاخ بارعام معروف است! حال چرا بارعام نیازی به دلیل نیست، هم‌چنان‌که برای سایر نام‌گذاری‌ها در این محوطه و سایر محوطه‌های هخامنشی دلیلی ارایه نمی‌شود. در این‌جا نیز با ریختن تعدادی قلمه ستون برای کوروش کاخی دیگر ساخته‌اند. تنها تک ستون بلند در کل این محوطه در این کاخ مورد استفاده قرار گرفته است.
[/quote]

ایشون توقع خیلی زیادی دارن و میخوان که بعد از این همه سال همه چیز سالم و دست نخورده باشه و از بین نره یا تغییر نکنه!

[quote]در این تصویر چنان‌که مشاهده می‌کنید در قسمت جنوب غربی تخت جمشید با یک بنای به وسعت تخت جمشید مواجه‌ایم که اکنون اثری از آن وجود ندارد و تمام مصالح آن به جز تعدادی پاره سنگ را برای ساختن کاخ‌هایی برای کوروش به پاسارگاد منتقل کرده‌اند. این بنا یونانی بوده و کتیبه‌های یونانی زیادی با اسامی خدایان یونانی از آن به دست آمده است. این بنا برای جعل پاسارگاد به مصرف رسیده و از بین رفته است. چنان‌که پیش‌تر اشاره شد شکل شال ستون‌های پاسارگاد کاملاً یونانی هستند.
[/quote]

در این تصویر که مشخص نیست که این کاخ بوده یا... و ایشون معلوم نیست از کجا میدونه که یونانی بوده و کتیبه درش پیدا شده و شکل شال ستون های پاسارگاد هم به این خاطر هستش که این بنا و تخت جمشید توسط بهترین مهندسان تمامی امپراطوری پارس ساخته شده و میتونیم الگوبرداری از یونانی ها رو در تخت جمشید به وضوح ببینیم!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام .

راستش این موضوع چیز ساده ای نیست که بخواهیم براحتی در موردش قضاوت کنیم .

ولی قصد دارم ابتدا مواردی رو بحث کنیم صرف نظر از صحت مطالب :

[quote]فضل الله موحد؛ بررسی نشانه‌های باستان شناسانه‌ی ایران در 2500 سال پیش هیچ گاه توسط منابع مستقل مورد بررسی دقیق قرار نگرفته و به ادعاهای محققین بیگانه که احتمالاً از اتفاق همگی یهودی هستند،[/quote]
هر کسی که روش تحقیق بخصوص بخصوص علوم اجتماعی دانشگاهی رو پاس کرده باشه از همین جمله میفهمه که این مطلب احساسی هست و قصد داره تا پیش از گفتن حقایق بر عواطف و احساسات مسلط بشه .
- پس از همینجا میشه فهمید که این مطلب در ادامه یک تحقیق بخصوص از نوع آکادمیک و میدانی نخواهد بود و بیشتر به یک مقله نظری نزدیک میشه .
[quote] با این همه ورود مستقل با مباحثی که توسط این عده بیان شده و بررسی موردی مسایل طرح شده تناقض‌های شگفت آوری را با حقایق تاریخی و بدتر از آن جعلیات فراوانی را آشکار می‌سازد که مایه‌ی شرمساری مراکز دانشگاهی غرب است. امنه‌ی این جعلیات بی‌حد و مرز بوده و غیرقابل تصور است تا حدی که شاهدیم دانشمندان پرادعای غرب از دانشگاه‌هایی که مرتب بر طبل بی‌طرفی علم و کار علمی آزاد کوبیده و هر مخالفتی با اندیشه‌هایشان را با صفاتی مانند ضدعلمی، ایدئولوژی‌گرایی، جزم اندیشی و ... محکوم و طرد می‌کنند.[/quote] پیش از دادن آگاهی اقدام به نتیجه گیری و حتی نشانه رفتن انگشت به سمت جهتی خاص که نشان از بینش سیاسی نویسنده دارد ! .

- در ادامه متوجه میشویم که تا این جا این مقاله نظری سعی در نگاه سیاسی به موضوع دارد ! .
و این کاملا بر خلاف عرف تحقیقات دانشگاهیست .

[quote]در مورد تاریخ ایران باستان ما شاهد جعلیات گسترده‌ای هستیم که همین مدعیان کار علمی انجام داده‌اند و آن‌ها را وسیله‌ای برای اختلاف افکنی بین مردم مسلمان ایران با سایر مسلمانان جهان قرار داده‌اند.[/quote]سوای حقانیت اسلام و یا هر ایدولوژی و مذهبی که داریم کاملا مشخص است که این مطلب بر اساس یک نیاز ایدولوژیکی یک عده (که گذشته ایران را مقابل اسلام میبینند !) نگارش شده است .

[quote]بررسی شخصیت تاریخی «کوروش» به عنوان پادشاه هخامنشی و کسی که بابل را فتح کرد، یهودیان را آزاد نمود و سلسله‌ی موسوم به هخامنشی را بنیان گذارد، با توجه به آرایه‌های مادی تاریخی قابل اثبات و پرهیز از خیالبافی، ما را با یکی از حقایق هولناک در زمینه‌ی خیانت فرهنگی و دروغ پردازی آشنا می‌کند. این جنایت فرهنگی به وسیله‌ی یک مورخ غربی یهودی به نام «دیوید آستروناخ» انجام شده است. آستروناخ در فاصله‌ی سال‌های 1340 تا 1343 در مجموعه‌ی پاسارگاد کاخ‌هایی ساخت و آن‌ها را به کوروش هخامنشی در 2500 سال پیش نسبت داد تا به این شخصیت مورد علاقه‌ی یهودیان هویت تاریخی مادی و قابل اثبات بخشد. برای اثبات این جعل به تصاویر و توضیحات مرتبط با آن، توجه فرمایید.[/quote]

من نمیدانم دوستان چطور برداشت میکنند .
اما مگر نه اینکه در آن زمان تنها دین آسمانی روی زمین آیین یهود (البته اگر بتوانیم بگوییم آیین) بوده است ! پس نجات یهودیان توسط شخصیتی به نام کوروش چه اشکالی از لحاظ تاریخی و مذهبی میتواند داشته باشد ؟

استفاده این چنینی از تعابیر ، القاب و تفکرات بیشتر جنبه برانگیختن قوای احساسی افراد به منظور ایجاد تضاد فکریست .

[quote]این تصویر سکه‌های یافته شده در مجموعه‌ی پاسارگاد را نشان می‌دهد که به کل یونانی هستند. تصاویر و نوشته‌های موجود بر سکه‌ها تماماً به خط یونانی بوده و اشکال نیز متعلق به تمدن، «هلنی» هستند. حتی یک سکه‌ی هخامنشی نیز در این مکان که آن را به کوروش می‌بخشند، یافت نشده است. آستروناخ به عنوان کسی که کار پلید و گناه نابخشودنی ساخت جاعلانه‌ی پاسارگاد را انجام داد نیز به یونانی بودن سکه‌ها که از زمان «اسکندر» آغاز شده و تا دوران سایر فرمانروایان سلوکی ادامه می‌یابد، اشاره می‌کند. وی آن‌ها را به دو گروه تقسیم کرده و می‌نویسد: «الف؛ سکه‌های ضرب شده برای اسکندر مقدونی در خلال زندگی و بلافاصله بعد از مرگ وی و ب؛ سکه‌های سلوکوس اول از نوعی که بعدها در تخت جمشید، ضرب شده است.[1][/quote]چگونه بپذیریم که این سکه ها را در پاسارگاد یافته اند ؟!

و اما در مورد عصر هلنسیم این مطالب هم نظریه هستند ولی بخوانید :

http://raavid.blogfa.com/page/5.aspx

در مورد باقی مطالب هم نمیشه نظری داد ! چرا اصل تاریخ نگاری بر اساس شواهد باستان شناسی استوار هست و در طی این سالها بارها این بنا ها یا مرمت شده اند یا توسط آدمیان و طبیعت دچار فرسودگی ..

---------------------------------------

نباید گفت که چرا تاریخ ایران رو یهودی ها نوشتن ، باید گفتن که چرا یهودی ها تاریخ قوم خودشون رو از 2500 سال پیش تا الان کامل و به دقت گشتن و نوشتن ؟!

---------------------------------------

[b]اما یک مسئله در مورد مطالب اینچنینی که خیلی مهم هست و انتظار دارم که دوستان بخونند .[/b]

نظری که من دارم در مورد کشف حقیقت یا تئوری توطئه نیست بلکه نگاه به اهداف سازمان یافته ای هست که از پس این گونه مطلب نویسی ها بیرون میاد .

ما سه گونه فرهنگ داریم .

1- فرهنگ رسوخ یافته (که از تاریخ گذشته با ما هست و کاریش هم نمیشه کرد و با ما هم خواهد بود مگر اینکه تغییری بکنه ولی نابود نخواهد شد مثل جشن عید نوروز ! )

2 - فرهنگ مدرن (نو ظهور) این فرهنگ میاد ! یا از بیرون میاد یا در اثر تغییرات درونی جامعه حاصل میشه که فرهنگ گذشته رو به ارامی دستخوش تغییر میکنه و یا چیز جدیدی رو خلق میکنه .(مثل چهارشنبه سوری های آتشین دیروز و اتمی امروز ! که مدرن تر هست)

3 - فرهنگ اعمال شده از بالا و دولتی (رسمی). (این فرهنگ توسط نهادهای وابسته به دولت از رسانه تا اموزش و پرورش تولید میشه و کاملا وابسته به اهداف سیاسی و ایدولوژیک هست )

تا اینجا به هیچ عنوان قصد خوب و بد کردن ماجرا رو نداشتم .

اما !

زمانی که فرهنگ رسمی میاد و روی چیز خاصی تبلیغ میکنه و یا همون فرهنگ نوظهور به طور طبیعی در تقابل با فرهنگ تاریخی رسوخ یافته ما در میاد .
نمونه بارز این تقابل رو میشه در کشف حجاب رضا خانی یافت ! .

حالا در این مورد هم به عقیده من اینچنین هست :
از متن بر میاد که هدف نویسنده به تقابل رسوندن تاریخ ما که فرهنگ غیر قابل انکار ایرانی هست (مثلا شخصیتی مثل کوروش) در برابر نیمه دیگر تاریخ ایران یعنی فرهنگ اسلامی که این فرهنگ ایدولوژی نظام حاکمیتی و فکر مردم ماست ! .
و میخواد نتیجه ای که از این تقابل حاصل میشه رو نه در راستای کشف حقیقت ، بلکه با هدف استحصاله فرهنگی و تقابلات ایدولوژیکی بکار ببره .

و اما این استحاله چیه ؟ ببینید دوستان بدیهیه که ما تاریخ قبل از اسلام رو داریم و کسی نمیتونه انکارش کنه حالا میخواد کم باشه یا زیاد درش تضادهایی هم دیده بشه ولی جنگ ساسانیان با رومیان رو که قران گفته نمیشه انکار کرد ! میشه ؟ پس وجودداشته .

اما این فرهنگ که اصالتا در صلب خودش کاملا ایرانی بوده و توسط ایرانی زاده شده رو ازتون بگیرن ! و جاش بدبختی های تاریخی تحویل بدن و یا همه اش رو منکر بشن نتیجه ای جز خالی شدن شما ازفرهنگ گذشته خودتون نداره ! .
و مطمئن باشین که بعد از این میان سراغ نیمه دوم فرهنگ شما ، (ایران دوره اسلامی) و اون رو هم سراسر بدبختی و بی خردی نشون میدن و شما رو از اون خالی میکنند .

در این حالت گویا انسان ایرانی از نو خلق شده و حالا چون هیچ پیش زمینه مناسب تاریخی و فرهنگی نداره به سرعت و به راحتی برای برنامه ریزی مجدد و نوسازی فکری آماده میشه تا مدرنیته و فرهنگ غربی رو بعنوان فرهنگ برتر بپذیره و این در حال حاضر به قوی ترین شکل ممکن در بین ما ایرانیان قابل مشاهده است ...

این است معنای استحاله ..

حالا مهم نیست که تاریخ ایران رو یهود درست نوشته باشه و یا غلط ! باید به این توجه کرد حقیقت مطالبی هست که بشه صد در صد اثباتش کرد یا نه ! و بدونین که تابوی این مسایل از هلوکاست هم بسیار بالاتر هست و به صرف یهودی بودن و یا مرمت شدن و تغییر یافتن برخی از آثار و انگیزه های پشت پرده نباید ساده لوحانه با این مسایل برخورد کرد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]امیدوارم دوستانی که ما رو به رعایت منبع دعوت میکنن و کتاب های تاریخی رو خیال پردازی میدونن خودشون هم منابعشون رو بگن.
لطفا دوستان با یک باستان شناس صحبت کنند و این حرف هاشون رو به اون بزنن و حتی قرار حضوری بزارن تا جواب سوال هاشون براشون مشخص بشه.
من که این حرف ها رو باور ندارم و به هیچ عنوان نمیتونم قصد و غرض نویسنده اون مقاله رو فراموش کنم و نادیده بگیرم.[/quote]
بيا بگذريم دوست من.
حقيقتش داشتم سعي مي‌كردم قسمت مربوطه به اين فرمايشات شما رو از فيلم جدا كرده و براتون آپلود كنم. ولي يكم كه فكر كردم گفتم الان بيام اين كارا رو هم بكنم. مگه فايده‌اي هم داره؟ جز هدر دادن وقت و اينترنت و اعصاب‌خرد كني، مگه نتيجه‌ي ديگري هم داره؟!

پس شما فرض بفرما كه اين چيزي كه عرض كردم، اصلاً واقعي نيست. تصاويري كه بنده در اختيار دارم هم خودم ساختم (لابد با فتوشاپ!!) و علي سامي هم در كتاب پاسارگاد، چنين حرفي نزده (بامزه اينكه حتي زحمت نمي‌كشين يه رجوع خيلي ساده به اين كتاب داشته باشين تا ببينين كسي همفكر شما كه در ساخت پاسارگاد هم نقش داشته وقتي اين موضوع رو تأييد كرده، ديگه شما چقدر شيفته‌ي اين تاريخ هستين كه نديده و نشنيده ردش مي‌فرمايين!!!).

علي اي حال، شما قبل از بررسي تاريخي، حكم خودتون رو صادر فرمودين و آوردن ادله و مستندات هم فايده‌اي براي شما نخواهد داشت.
پس ترجيح مي‌دم از اين زمان، استفاده‌ي بهتري ببرم و عقايد شما رو هم براي خودتون محترم بشمارم و شما رو وارد بحثي نكنم كه پايان منطقي‌اي براش متصور نخواهد بود.

پس موفق باشيد.

-------------------------------------------------

راستي. تا يادم نرفته عرض كنم كه تمامي تصاوير ديوار كشيده شده حول مجموعه‌ي پاسارگاد نيز موجوده و اتفاقاً اصلاً و ابداً شبيه به حفاري هم نيست.
لكن باز هم بررسي و پذيرفتنش از يك ذهن باز و آزاد از تعصبات تاريخي ساخته‌اس؛ نه قضاتي كه پيشاپيش رأي به صحت موضوع داده‌ان.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]و اما در مورد عصر هلنسیم این مطالب هم نظریه هستند ولی بخوانید :

http://raavid.blogfa.com/page/5.aspx[/quote]

وريور جان اين وبلاگ که ماشالله که ديگه ......
کلا حمله مغول و جنگ چالدران رو هم نفي کره بود!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]نميدونم چطور بعضي ها ميتونند به همين سادگي شخص بزرگي مثل كورش كبير رو كه جملات ديروزش مصاديق امروز هست و[color=red] در حد جملات و حديث هاي بزرگان دين هست زير سوال ببرند [/color]!!! اين يكي ديگه به هيچ وجه تو مخ من نميتونه بره !
يه چيزي بگم واسه هميشتون اگه مسئولين (اسم نميبرم) انقدر به آثار ملي ما بي اعتنايي نميكردند و سعي در به فنا بردن گذشته ما نداشتند ميشد يه جوري با اين متن كنار اومد ولي وقتي يه جايي مثل قبر كورش رو با بيل و كلنگ به جونش مي افتند مردم به هيچ وجه نميتونن همچين چيزايي رو باور كنند و برعكس جبهه گيري هم ميكنند ! دليل اين بي اعتنايي و كم لطفي هم كاملآ معلومه !
از ايران فقط يه خليج فارس مونده و بس ! ميخواستيم غرب زده نشيم عرب زده شديم به قول معروف از هول ديگ افتاديم تو حليم
تمام کشور های عضو سازمان ملل برا کوروش روز بزرگ داشت دارند اما تو خود ایران دیگه خودتون مییینید که ..............
اينجا رو هم بخونيد بد نيست سر نخ مياد دستتون قضيه از كجا آب ميخوره
http://www.***/topic-t82106.html[/quote]
بزرگان دين شما رو نمي دونم . اما كوروش يا هر كافر ديگه اي ( براي اثبات كفر و چندگانه پرستي ايشون به همون متن فوق مقدس ! منشور حقوق بشر مراجعه كنين . ا.نجا كه در پي كسب رضايت خدايان هستن ايشون ! ) اراجيفش قابل مقايسه با فرمايشات امامان معصوم ـ صلوات الله عليهم اجمعين - ما نيست !
اضافه شد.
[quote]و مطمئن باشین که بعد از این میان سراغ نیمه دوم فرهنگ شما ، (ایران دوره اسلامی) و اون رو هم سراسر بدبختی و بی خردی نشون میدن و شما رو از اون خالی میکنند .

در این حالت گویا انسان ایرانی از نو خلق شده و حالا چون هیچ پیش زمینه مناسب تاریخی و فرهنگی نداره به سرعت و به راحتی برای برنامه ریزی مجدد و نوسازی فکری آماده میشه تا مدرنیته و فرهنگ غربی رو بعنوان فرهنگ برتر بپذیره و این در حال حاضر به قوی ترین شکل ممکن در بین ما ایرانیان قابل مشاهده است ... [/quote]
خب اينها هم كه شما فرمودين به شدت احساسي ؛ نزديك به توهم توطءه و خارج از فضاي آكادميك بود .
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ضمن تشکر از اقا رضا بابت تاپیک
و دوستان worior و سینا و جناب مصطفی [b]خان[/b] بابت بحث منطقی....!
اما در این مورد من دو تا انتقاد دارم
1- متاسفانه در جامعه مجازی کوروش شده (نعوذبالله) بالاتر از خداوند چرا؟! معلومه شما جزء فروم های وهابیون تو هر فرومی که دل تنگتون بخواد برید و فقط یک بحث مناظره در مورد کوروش ایجاد کنید متاسفانه مواجه میشید با فحش و ناسزا وانگ افراطی گی
حال اگر تو همون فروم بیاید شبهه ای به [size=18]خدا[/size][color=red] پیغمبر امام زمان و....[/color] وارد کنید می بینید که اقایون میان میگن باید بحث منطقی کرد!
2- فکر کنم شما جریان اون شخص رو شنیدید که میره بازار و به یک شخص پول میده تا برای جنسش تبلیغ کنه و تحت تاثیر تبلیغ خودش قرار می گیره و خودش جنس خودشو می خره.....!
حالا جریان ما و کوروش دقیقا مثل همین شده !! دقیقا از زمانی که بنده وارد این دهکده مجازی شدم
با جعل جملات ادبی به اسم این شخصیت مواجه شدم !! متاسفانه بعضی به راحتی به خاطر [size=24]ایرانی[/size]بودنشون به راحتی از این جعلیات می گذرند اونوقت میان به قرآن و خدا شبهه های کاملا مسخره وارد می کنند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]حدود 60 درصد تخت جمشيد از قاجار تا امروز دزديده شده كه الان دوستا مي فرمايند تكميل نشده!!! راستي اگه بي ارزش بود دزديده نميشد پس حتما خوب مي ارزه كه موزه لور را پر كرده!!!
راستي ميتوانيد تعداد زيادي مقاله آي اس آي دار در مورد هخامنشيان و كلا همه تاريخ پيش از اسلام حتي پيش از زرتشت يعني دوران ميتراييسم را بيابيد والبته بازهم بگوييد دروغ است كه اين ديگه دست ما نيست!!!
راستي من موندم چرا بايد ديگران براي ايران تاريخ بسازند؟؟؟كه چي بشه؟ حالا خوبه خود غربيها همه ايران را جدا كردند واسه چي بايد براي ما تاريخ بسازند؟؟؟چرا به اين سوالات نميتوانيد پاسخ دهيد؟
راستي ايران تركيه نيست كه رو كشتار 1.5 ميليون ارمني بنا شده باشد ايران بر فهنگ خود استوار است خصوصا ما كردها خيلي ايرانپرستيم و پس از الحاق همه كردستانها به ايران خوب تو دهن تركيه ميزنيم[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]حقيقتش داشتم سعي مي‌كردم قسمت مربوطه به اين فرمايشات شما رو از فيلم جدا كرده و براتون آپلود كنم. ولي يكم كه فكر كردم گفتم الان بيام اين كارا رو هم بكنم. مگه فايده‌اي هم داره؟ جز هدر دادن وقت و اينترنت و اعصاب‌خرد كني، مگه نتيجه‌ي ديگري هم داره؟! [/quote]

منتظرم!

[quote]پس شما فرض بفرما كه اين چيزي كه عرض كردم، اصلاً واقعي نيست. تصاويري كه بنده در اختيار دارم هم خودم ساختم (لابد با فتوشاپ!!) و علي سامي هم در كتاب پاسارگاد، چنين حرفي نزده (بامزه اينكه حتي زحمت نمي‌كشين يه رجوع خيلي ساده به اين كتاب داشته باشين تا ببينين كسي همفكر شما كه در ساخت پاسارگاد هم نقش داشته وقتي اين موضوع رو تأييد كرده، ديگه شما چقدر شيفته‌ي اين تاريخ هستين كه نديده و نشنيده ردش مي‌فرمايين!!!). [/quote]

لطفا تصاویر رو ارائه بدهید.من دسترسی به منبعی که فرمودید یعنی کتاب پاسارگاد ندارم!

[quote]راستي. تا يادم نرفته عرض كنم كه تمامي تصاوير ديوار كشيده شده حول مجموعه‌ي پاسارگاد نيز موجوده و اتفاقاً اصلاً و ابداً شبيه به حفاري هم نيست.
لكن باز هم بررسي و پذيرفتنش از يك ذهن باز و آزاد از تعصبات تاريخي ساخته‌اس؛ نه قضاتي كه پيشاپيش رأي به صحت موضوع داده‌ان.
[/quote]
من هم نگفتم که حتما حفاری هستش! من گفتم یا حفاری نه لزوما حفاری چنین کاری هم نمیتونه دلیلی برای این فعالیت باشه چون دور کاخ کوروش در همین شهر خودمون هم دیوار کشیده! و این به خاطر آسیب نرسیدن به آثار هستش نه قایمکی کار کردن! من مشتاق دیدن مستندات و عکس هاتون هستم تا این موضوع رو بررسی کنیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]و اما در مورد عصر هلنسیم این مطالب هم نظریه هستند ولی بخوانید :

http://raavid.blogfa.com/page/5.aspx[/quote]

وريور جان اين وبلاگ که ماشالله که ديگه ......
کلا حمله مغول و جنگ چالدران رو هم نفي کره بود!!![/quote]

اشتوکای عزیز .

بنده گفتم که نظریه هستن ...

نظریه نظریه است و قابل نقد و رد ...
اتفاقا همون مقاله با لحن کاملا مشابهی اومده بود و فرهنگ اروپایی رو نقد کرده بود ! ایحال اگر تنها قسمت کوچکی از نظریاتش غلط باشه کل بحث میره زیر سوال ! .

پس نمیشه به هر اظهار نظری تکیه کرد و فرقی هم نداره که کی اون رو میگه چون آمانو هم برای تولید بمب اتم در ایران مدرک داره دلیل رو باید بر این بزاریم که حتما ایران بمب داره ؟! .

این مسایل طبیعی هست و هر وقت بتونیم بدون جانبداری تاکید میکنم بدون جانبداری به دنبال واقعیت باشیم مشکلات حل میشه ...

--------------------
[quote]
[quote]و مطمئن باشین که بعد از این میان سراغ نیمه دوم فرهنگ شما ، (ایران دوره اسلامی) و اون رو هم سراسر بدبختی و بی خردی نشون میدن و شما رو از اون خالی میکنند .

در این حالت گویا انسان ایرانی از نو خلق شده و حالا چون هیچ پیش زمینه مناسب تاریخی و فرهنگی نداره به سرعت و به راحتی برای برنامه ریزی مجدد و نوسازی فکری آماده میشه تا مدرنیته و فرهنگ غربی رو بعنوان فرهنگ برتر بپذیره و این در حال حاضر به قوی ترین شکل ممکن در بین ما ایرانیان قابل مشاهده است ... [/quote]
خب اينها هم كه شما فرمودين به شدت احساسي ؛ نزديك به توهم توطءه و خارج از فضاي آكادميك بود .[/quote]
آفرین ! استدلالتون چی هست ؟ من رو روشن بفرمایین .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]حقيقتش داشتم سعي مي‌كردم قسمت مربوطه به اين فرمايشات شما رو از فيلم جدا كرده و براتون آپلود كنم. ولي يكم كه فكر كردم گفتم الان بيام اين كارا رو هم بكنم. مگه فايده‌اي هم داره؟ جز هدر دادن وقت و اينترنت و اعصاب‌خرد كني، مگه نتيجه‌ي ديگري هم داره؟! [/quote]

منتظرم!

[quote]پس شما فرض بفرما كه اين چيزي كه عرض كردم، اصلاً واقعي نيست. تصاويري كه بنده در اختيار دارم هم خودم ساختم (لابد با فتوشاپ!!) و علي سامي هم در كتاب پاسارگاد، چنين حرفي نزده (بامزه اينكه حتي زحمت نمي‌كشين يه رجوع خيلي ساده به اين كتاب داشته باشين تا ببينين كسي همفكر شما كه در ساخت پاسارگاد هم نقش داشته وقتي اين موضوع رو تأييد كرده، ديگه شما چقدر شيفته‌ي اين تاريخ هستين كه نديده و نشنيده ردش مي‌فرمايين!!!). [/quote]

لطفا تصاویر رو ارائه بدهید.من دسترسی به منبعی که فرمودید یعنی کتاب پاسارگاد ندارم!

[quote]راستي. تا يادم نرفته عرض كنم كه تمامي تصاوير ديوار كشيده شده حول مجموعه‌ي پاسارگاد نيز موجوده و اتفاقاً اصلاً و ابداً شبيه به حفاري هم نيست.
[/quote]
من هم نگفتم که حتما حفاری هستش! من گفتم یا حفاری نه لزوما حفاری چنین کاری هم نمیتونه دلیلی برای این فعالیت باشه چون دور کاخ کوروش در همین شهر خودمون هم دیوار کشیده! و این به خاطر آسیب نرسیدن به آثار هستش نه قایمکی کار کردن! من مشتاق دیدن مستندات و عکس هاتون هستم تا این موضوع رو بررسی کنیم.[/quote]
دوست گرامي.
علي‌الظاهر شما بالكل مشتاق درست و كامل خواندن عرايض بنده يا ساير دوستان نيستين.
چرا كه در همين جايي كه نقل قول فرمودين، بنده از انصراف خودم از ارائه‌ي اين مستندات، به دلايلي كه عرض شد رو اعلام كرده‌ام و از بحث هم كنار رفته‌ام.
اگه هم اين پاسخ رو الان دارم عرض مي‌كنم، تنها به اين دليل هست كه فكر نفرمايين كه شما رو پيچوندم.

من دلايل خودم رو دارم و معتقدم كه بحثي كه نتيجه‌ي چنداني ازش گرفته نخواهد شد، بهتره از ابتدا اصلاً آغاز نشه.

---------------------------------------------------------

با اين حال اگه روزي روزگاري، حقيقتاً پي بررسي تاريخ (و نه گرفتن سوتي از عرايض بنده، يا اثبات نظرات خويش يا مثلاً رد مستندات ديگر) بودين، بنده با كمال ميل اين موارد رو در اختيارتون قرار خواهم داد.

ولي اين پيش‌فرضي نيست كه با كلام اثبات بشه و بگين‌ «نه. من مي‌خوام بررسي كنم». چون به قول شاعر «لبت نه گويد و پيداست مي‌گويد دلت آري».

پس ان شاءالله هر زمان تونستين اين بي‌طرفي تاريخي و روحيه‌ي تحقيق تاريخي رو به بنده نشون بدين، حتماً اون رو در اختيار شما قرار خواهم داد.

درصورت ترديد در عرايض بنده، موارد رو مي‌تونين از برادر اپرا (fath فعلي) سوال بفرمايين و بپرسين كه آيا بنده بلوف مي‌زنم يا خير.

موفق و پيروز باشيد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب sedmammad براي اخرين بار با افرادي مثل شما وشما اينجوري مودبانه صحبت ميكنم.
كوروش زرتشتي هست و زرتشت دين يگانه پرستي هست و در قران هم از كوروش كبير با عنوان شخصيت مثبت ياد شده.
شما ميتونيد از هر دبير ادبياتي بپرسيد كه خدايان چه معنايي داره و در متن ذكر شده خدايان يعني چه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جالبه غربیا میان ملیارد ها دلار خرج قهرمان سازی و ساخت استوره های واهی هم چون اسپایدر من و سوپرمن و.... می کنن و می کنن تو مخ ملتشون که ما ناجی عالمیم
ولی ما .............................

خوشم میاد بعضیا هم که ادعای دکترین نظامی و عقدیتی و تاریخی دارن تا می گی منبع بده سری می رن تو فاز فرا فکنی و................. :mrgreen:
شما اگر مدرک داری رو کن به کاربر خاصی توجه نکن مهم خواننده انجمن هست که می تونه با تکیه بر منابع ارائه شده تصمیم بگیره () نه اینکه بگید مختون باز نیست منبع نمی دم اتفاقا بطور غیر مستقیم به تمامی مخاطبان این مطالب توهین کردین و بطور مستقیم تخلف کردین چون برای حرفتون مدرک ارائه نمی دین و با ذکر اینکه مخاطبان فاقد قدرت قضاوت هستن از ارائه منبع تفره می رید

----------------------------------------------------
لازم بذکر که خیلی جا به شخصیت پردازی به کوروش و........... خیلی بها داده شده
مثلا در نجات یهودیان از بابل قلو های زیادی توسط هرودوت صورت گرفت برای مثلا وقتی شاه باببل اورشلیمرا به اتش کشید و یهودیان را به بابل کوچ دادن خیلی از یهودیان در بابل از وضعیت نسبتا خوبی برخوردار بودن و س از فتح کوروش فقط عده کمی از یهودیان به اورشلیم باز گشتن که همین نشون می ه یهودیان خودشون رو همیشه یکسری مظلوم نما می دونستن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خواهشا اينقدر بحث نكنيد :mrgreen:

با توجه به نوشتار اين نويسنده فرهيخته كه كاملا علمي و مستدل تنظيم گشته نتيجه ميگيريم :

[color=red]پاسارگارد توسط يهوديان ساخته شده است [/color] icon_frown

----------

[color=red][size=18]راستي چه خبر از 000/000/000/000/3 تومن[/size][/color]

---------

خداوند همه ما را عاقل كند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.