mph1

تقابل جنگ ایران و عربستان

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

من متوجه نمیشم . :| بودجه نظامی ایران 300 میلیارد دلار است :evil: خودت فهمیدی چی نوشتی برادر عزیز . اینکه بودجه نظامی آمریکا است . :? اگر ما 300 میلیارد دلار بودجه نظامیمون بود الان جهان رو فتح کرده بودیم . :evil: vivak عزیز اولا با مدیر سایت درست صحبت کن :mrgreen: بعد از اون هم یکم بررسی بفرما سر بودجه نظامی کشور ها . بعد از این هم مثل اینکه شما با کاربران مخصوصا مدیرن سایت دعوا داری :mrgreen: من هم فکر نمی کنم شما 30 سال داشته باشید چراکه از اون پست اخری که دادید معلومه که حتی 20 سالتون هم نیست . و با منتطق بحث نمی کنید :? :evil: ولی در کل ازت خواهش می کنم فضای سایت رو متشنج نکن و با ملایمط برخورد کن و همچنین احترام دیگران رو هم نگهداری . ما توی این سایت نیومدیم برای دعوا . اومدیم اطلاعات نظامیمون بره بالا . حالا اگر آقا سعید یا هر کس دیگه اشتباه حرف می زنه نیازی نیست انقدر تند حرف بزنی . در ضمن بودجه نظامی ایران طبق آخرین اطلاعات بین 6 تا 8 میلیارد دلار در سال بوده . در ضمن با این اطلاعاتی که شما دادید معلومه که برادر ویوا شما هیچی سرت نمی شه :!:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان سلام کرکس جان گرچه بنده هم با ایشون و شیوه صحبتشون مخالفم ولی ایشون بودجه کل کشور رو گفت و اصلا بودجه نظامی ایران رو بیان نکرد ایشون اگه 30سال هم داشته باشن پستاشون اینطوری نشون نمیده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
صد بار گفتم يک بار ديگه ميگم اشتباهای لقتی من را ببخشيد چون وقط ندارم ........ سعيد اين همه چيز گفتم ولی فقط لحن من را شنيدی تو به چه دليلی نمی خای نيرو هوايی ايران قوی باشد شايد دلت ميخاد ايران زود از بين بره يک کشور تو دنيا نيست ک قدرت مالی و اقتسادی قوی داشته باشه ولی خرج نيرو هوای نکنه مالزی ک پلی در مقابل ايران نداره سو-30 ميخره و هر سال اقتصاد بهتری داره کره جنوبی هم اقتصادش از ايران بهتره هم نيرو هوايی قوی تر داره پس حرف شما ک خريدن تسليهات برای کشور سمه همش دروقه و ترز فکر مثل شما برای کشور سمه هيچ کشوری تو دنيا نيست ک بدجه 300$ ميلياردی داشته باشه ولی کمتر از $10 ميليارد خرج نيرو نزامی بکنه تو ميخواهی بگی کل دنيا خر هستند و شما بهتر بلدی ترز فکر شما برای ايران سمه و فقط دشمن ايران ميخواهد ايران قوی تر نباشد اگر امريکا ميخواهست ايران خرج نيرو هوای بکنه پس چرا وقطی ما 100 MiG-29 سفارش داديم چرا آمد MiG-29 روسی را خريد تا دسته ما نياد امريکا حاضر جت از دشمن خود بخره تا ايران نروی هوايی قوی نداشته باشه ترز فکر شما را دشمن تو گوشه شما کرده است برای همين هر کس جلو قوی شدن نيرو هوايی ايران را ميخواهد بقيرد دشمن ايران است يا عقلش کار نميکند چون خواستش با دشمن ايران يکيه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
karkas بدجه کل ايران برای سال 2008 هست 300$ USD Billion بدجه نزامی ايرن زيره 10$ ميليارد است سال پيش بود %2.5 GDP (nominal ک ميشه نزديک 8$ ميليارد نترس من از کل شما بيشتر هليمه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
vivak, میشه نیروی هوایی رو تعریف کنید؟ شما که فقط نیروی هوایی را در میگ29 و اف14 ... میبینید! من ادعا نکردم که از کل دنیا بیشتر اطلاع دارم اما شما چرا؟! شما ادعا میکنید که از فرماندهان نظامی کشور بیشتر میدونید؟! نیروی هوایی هم فقط در میگ29 و اف14 خلاصه نمیشود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اول از همه باید اعلام کنم که ویواک عزیز شتباه می کنید . قصد شایعه پراکنی ندارم ولی اطلاعات کامل کامل کامل در مورد نیروی هوایی در اختیار نیست که شما اینطوری حرف می زنی . ما هنوز نمی دونیم تعداد جنگنده های نیروی هوایی چقدر است . چه برسه بخوایم نوعشون هم مشخص بکنیم پس نظر دادن در مورد نیروی هوایی کار کسیه که خودش ژنرال باشه icon_frown در همین مورد باید عرض کنم که اظهار نظر کردن در مورد نیروی هوایی کار هر کسی نیست و اصلا خلاف قوانین سایت است که بخوای اطلاعات بدی بدین منظور بهتره در مورد نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران نظر ندیم چراکه اطلاعاتی مرجع و با منبعی ازش در دست نیبست . در ضمن شما از کجا می دونید که ایران تا الان خریداتی نکرده ؟؟؟؟؟ مسئولین ما از من و شا بیشتر حالیشونه و اگر اون ها فکر کنند که نیروی هوایی ایران واقعا انقدر ضعیفه حتما کاری می کنند .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

1.اگه واقعا آقای احمدی نژاد بودجه نظامی رو کم کرده باشه باید بهش آفرین گفت. پر واضحه که آمریکا یکی از اهدافش اینکه با تحریک ایران اونا وارد یک مسابقه تسلیحاتی کنه مخصوصا با کشور های عربی با این کار همون بلایی سر ایران میاد که سر شوروی اومد اقتصاد ما به سرعت فدای تجهیزات نظامی میشه. بنا بر این بهتر است ما به جای بلند پروازی به حداقل ها در مسایل نظامی اکتفا کنیم به همان اندازه که بقیه از انتقام ما بترسند که برای این کار هم همین موشک های ما کفایت می کنه و نیاز به هواپیماهای گران قیمت نیست. به هر حال هر چه قدر اقتصاد و قدرت ما افزایش پیدا کرد به مقدار نیاز باید تجهیزات نظامی رو هم باز سازی کنیم.
2. ما مشکلمون با آمریکاست توی این منطقه ما با هر کی در بیفتیم مثل اینه که با آمریکا وارد در گیری بشیم بنا بر این بهتره که اول به فکر اون باشیم که درگیری ایجاد نشه و بعد هم برنامه هامون رو در صورت درگیری برا ی ایا لات متحده آماده کنیم
3. عرب ها ی عربستان رو دستکم نگیرید مخصوصا این وهابی ها رو . یادتون باشه اینا همونایی هستند که تو افغانستان طالبان رو درست کردند .مشکل اینه که اون ها هم و قتی پای جنگ با ایران بشه مساله رو سریعا مذهبی می بینند یعنی جنگ شیعه وسنی و عقیدتی می جنگند مثل خود ما که این امر جنگ رو خونین می کنه .

hamed312

نه خوب نيست شما چون يک کشور به من نميتوانی نشان دهی ک بودجه 300$ usd Billion
داشته باشه ولی کمتر از 10$ Billion خرج دفاع از کشور بکنه

ايران چند سال پيش 100 جت سفارش داد ولی امريکا آمد و جت ها را خريد تا دست ايران نياد پس حرف
شما کاملّن چرت است

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
vivak جان چرا خوتو عصبي مي كني عزيز شما عضو جديد هستي و بهتره با دوستان بيشتر اشنا شوي و با هم دوستان بحث كنيم بنده هيچ چيزي از اقتصاد سرم نمي شه چون 15 سالمه ولي اينو مي دونم كه اگه دوست داري واقعا از اين سايت استفاده كني نبايد به لحني تند با سعيد خان و كركس و ديگر دوستان صحبت كنيد به هر حال خوشحال مي شم در اين تاپيك ac-130 هم شما و دیگر دوستان نظر دهید .ممنون :cry: icon_frown مقصودم نصيحت نبود چون به هر حال شما از بنده بزرگ تري. :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

vivak,
میشه نیروی هوایی رو تعریف کنید؟

شما که فقط نیروی هوایی را در میگ29 و اف14 ... میبینید!

من ادعا نکردم که از کل دنیا بیشتر اطلاع دارم اما شما چرا؟!

شما ادعا میکنید که از فرماندهان نظامی کشور بیشتر میدونید؟!

نیروی هوایی هم فقط در میگ29 و اف14 خلاصه نمیشود.

ف-14 ايران در جنگ 160 هواپيما عراق را در هوا زدن و فقط نزديک 10 از ف-14 ما کشته شد
تو من را نميشناسی و نميدانی من چی ميدانم و چی نميدانم

شما تاريخ کشور و جنگ ايران را هم بلد نيستيد

شما هچی بلد نيستيد جت جنقی چيزی نيست ک ادم بتواند تو انبار نقه دارد برای روز مبادا

کسی ک کمی اينگليسی بلد باشه چرت پرت نميگه
مثل امريکا مخواهد ايران جت روسی بخره

http://www.defenseli...anscriptID=1197

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اول از همه باید اعلام کنم که ویواک عزیز شتباه می کنید .

قصد شایعه پراکنی ندارم ولی اطلاعات کامل کامل کامل در مورد نیروی هوایی در اختیار نیست که شما اینطوری حرف می زنی .

ما هنوز نمی دونیم تعداد جنگنده های نیروی هوایی چقدر است . چه برسه بخوایم نوعشون هم مشخص بکنیم پس نظر دادن در مورد نیروی هوایی کار کسیه که خودش ژنرال باشه icon_frown

در همین مورد باید عرض کنم که اظهار نظر کردن در مورد نیروی هوایی کار هر کسی نیست و اصلا خلاف قوانین سایت است که بخوای اطلاعات بدی بدین منظور بهتره در مورد نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران نظر ندیم چراکه اطلاعاتی مرجع و با منبعی ازش در دست نیبست .

در ضمن شما از کجا می دونید که ایران تا الان خریداتی نکرده ؟؟؟؟؟

مسئولین ما از من و شا بیشتر حالیشونه و اگر اون ها فکر کنند که نیروی هوایی ایران واقعا انقدر ضعیفه حتما کاری می کنند .

حالا خوبه

Iran
http://in.reuters.com/article/worldNews/idINIndia-32005420080218

Israel

http://www.reuters.com/article/topNews/idUSL0319060320070603?pageNumber=2&virtualBrandChannel=0

Saudi Arabia

http://uk.reuters.com/article/oilRpt/idUKDXB00005720071210

شما شايعه ميپرنی داداش

http://www.defenselink.mil/Transcripts/Transcript.aspx?TranscriptID=1197

بگو کدام يک از هرف ها من را قبل نداری تا جواب بدم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
vivak عزيز كه من چاكرتم مي شه لطفا انقدر خودت رو عصبي نكني و يكم با ملايمط با اين مسپله برخورد كني :lol: به مولا علي مي شه اين بحث رو خيلي دوستان و خيلي مؤدبانه ادامه داد و از برخورد های این چنینی با مدیر سایت اصلا سزاوار اخلاق یک فرد نیست . اگر آقا سعید اشتباه می گه خیلی راحت بگو که آقا سعید جناب عالی اشتباه می کنی چرا می پری به اعضا ؟؟؟ خیلی آروم برادر من . اینجا که میدون جنگ نیست :cry: در ضمن جنگنده رو نمی کشن انهدام می کنند . icon_frown می شه از اطلاعاتی که در مورد نیرو هوایی در اختیار داری یکم بگی تا ما روشن بشیم . شما و من و بقیه اینجا اومدیم که اطلاعاتمون بالا بره و بتونیم در مسائل نظامی اطلاعات داشته باشیم نه اینکه بخوایم به هم بپریم . در مورد مطلبی که جناب ویواک ارائه کردند من یک چیز رو بگم : جنگنده های اف-14 ایران در جنگ ایران و عراق به وسیله جنگنده هایی مثل میراژ میگ-21 ساقط شدند که البته آمار بقیه اف-14 که منهدم شدند معلوم نیست یعنی در واقع دو اف-14 مفقود شدنند که البته هیچ دلیلی نبود و معلوم نشد کجا رفتند . یکی دیگر هم در نبردی به نام داگ فایت از بین رفت . در واقع باید گفت که ایران در ازای از دست دادن یک اف-14 بیش از 20 جنگنده عراق رو نابود کرده که باید گفت نقش اصلی و اساسی نیروی هوایی رو اف-14 در زمان جنگ ایران و عراق بازی کرده . البته باید بگم که اف-14 هایی که منهدم شدند یا به دلیل قطعات و نقص فنی بوده و همه به دلیل برخورد موشک ساقط نشدند ./ چراکه هیچ وقت یک میراژ و یا یک میگ-21 حرفی برای گفتن در مقابل اف-14 ها ندارند . در همین مورد باید عرض کنم که جنگنده اف-14 در زمان خودش یکی از بهترین جنگنده ها بوده و قدرتش ر زمان جنگ ایران و عراق کاملا آشکار شده . در کل باید گفت که اف-14 یکی از میراس پر ارزش ایران است و بهترین جنگنده برای ایران بود که خیلی به ایارن خدمت کرد که البته نباید زحمات خلبانان ماهر اون رو از یاد برد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
يک سال طول کشيد تا ما يک ف-4 را شبيه سازی کنيم شما دلتان خوش است

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

vivak عزيز كه من چاكرتم

مي شه لطفا انقدر خودت رو عصبي نكني و يكم با ملايمط با اين مسپله برخورد كني :lol:

به مولا علي مي شه اين بحث رو خيلي دوستان و خيلي مؤدبانه ادامه داد و از برخورد های این چنینی با مدیر سایت اصلا سزاوار اخلاق یک فرد نیست .

اگر آقا سعید اشتباه می گه خیلی راحت بگو که آقا سعید جناب عالی اشتباه می کنی چرا می پری به اعضا ؟؟؟

خیلی آروم برادر من . اینجا که میدون جنگ نیست :cry:

در ضمن جنگنده رو نمی کشن انهدام می کنند . icon_frown
می شه از اطلاعاتی که در مورد نیرو هوایی در اختیار داری یکم بگی تا ما روشن بشیم .

شما و من و بقیه اینجا اومدیم که اطلاعاتمون بالا بره و بتونیم در مسائل نظامی اطلاعات داشته باشیم نه اینکه بخوایم به هم بپریم .

در مورد مطلبی که جناب ویواک ارائه کردند من یک چیز رو بگم :

جنگنده های اف-14 ایران در جنگ ایران و عراق به وسیله جنگنده هایی مثل میراژ میگ-21 ساقط شدند که البته آمار بقیه اف-14 که منهدم شدند معلوم نیست یعنی در واقع دو اف-14 مفقود شدنند که البته هیچ دلیلی نبود و معلوم نشد کجا رفتند . یکی دیگر هم در نبردی به نام داگ فایت از بین رفت .

در واقع باید گفت که ایران در ازای از دست دادن یک اف-14 بیش از 20 جنگنده عراق رو نابود کرده که باید گفت نقش اصلی و اساسی نیروی هوایی رو اف-14 در زمان جنگ ایران و عراق بازی کرده .

البته باید بگم که اف-14 هایی که منهدم شدند یا به دلیل قطعات و نقص فنی بوده و همه به دلیل برخورد موشک ساقط نشدند ./ چراکه هیچ وقت یک میراژ و یا یک میگ-21 حرفی برای گفتن در مقابل اف-14 ها ندارند .

در همین مورد باید عرض کنم که جنگنده اف-14 در زمان خودش یکی از بهترین جنگنده ها بوده و قدرتش ر زمان جنگ ایران و عراق کاملا آشکار شده .

در کل باید گفت که اف-14 یکی از میراس پر ارزش ایران است و بهترین جنگنده برای ایران بود که خیلی به ایارن خدمت کرد که البته نباید زحمات خلبانان ماهر اون رو از یاد برد .

خوب شما ک اين را ميدانی چرا با خريد جت نو مخالفت مکنيد

ف-18 ، ف-16 و MiG-29 در مقابل ف-14 آ عدد ی نيستند

خلبانها ما کم کم بايد روزی 2 ساعت در هوا تمرين بکنند ولی در حال هازر اين کار انجام نميشود
بخاتره قديمی بودن اسکلت جتها

امسل ما 1 ف-4 را شبيه سازی کرديم و يک سال طول کشيد ما اين کار را بکنيم

امريکا 30 سال است ک ميخواهد نيرو هوايی ايران را خراب کند برای هميم من عصبی مشوم وقتی
يک ايرانی به من مقه ما لازم نيست بد از 30 سال جت از ف-14 بهتر بخريم چون يا داريم يا خودمان
داريم ميسازيم
و اگر بخريم استقلال خود را از دست خواهيم داد

اين همش چرت و پرت و دشمن اين را تو سر ما کرده

از نيرو هوايی چی بگم ؟

حقيقت اين است ک زمان جنگ نيرو هوايی با پاسداران حرفشان شد و تا امروز مثل بچها با هم بد
هستند

و داستان چند خلبلان خاعن را ک هتمن ميدانی

و بچها پاسداران خيلی نزديکتر به رهبر هستند تا بچه ها ارتش

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ویواک عزیز

من کی گفتم که نباید جنگنده بخریم .

من جزو کسانی در این سایت هستم که می گم باید حتما نیروی هوایی خودمون رو قوی تر بکنیم ..

من در تاپیک ها همیشه گفتم که نیروی هوایی 30 سال پیش نمی تونه با نیروی هوایی آمریکا که الان تهدید بزرگی درمنطقه هست بجنگه .

نیروی هوایی یکی از ارگان های اصلی ما است .

دشمن های ما فرا منطقه ای هستند . مثل عراق نیست که بخوایم از راه زمین یا دریا باهاشون بجنگیم .

تا روسیه هست باید جنگنده هایی مثل سوخو-30 یا سوخو 27 و یا سوخو 37 و یا میراژ و یا حتی میگ -31 خریداری کنیم .

این ها از نمونه های برتر هستند که می تونند در نیروی هوایی ایران جای خوبی داشته باشند .

ولی بودجه نظامی ایران چنین مجالی رو به ما نمی ده .

بودجه نظامی ایارن بین 6 تا 9 میلیارد دلار در سال . طبق آمار رسمی .

باید گفت که ایران هم اکنون باید این جنگنده های اف-4 و اف-5 که از قدیم موندن رو بریزه دور .

ما خودمون الان داریم جنگنده ای بهتر از جنگنده های اف-5 تایگر درست می کنیم و با دانش خودمون و از نوع ارتقاع یافته و جدید . ولی اون فانتوم ها و اف-5 های تایگر جز خرابی و تعمیرات و هزینه روی دست نیروی هوایی چیزی نداشته .

در مورد جنگنده های تامکت هم باید بگم که جنگنده های تامکت دیگه عمر خودشون رو کردند . منظورم اینه که تامکت جنگنده بسیار خوبی است ولی به دلیل کمبود قطعات و قدیمی بودن برای ایران به صرفه نیست .

جنگنده هایی که من الان به نظر ایارن داره خوب روش کار می کنه صاعقه و آذرخش است که در نوع های بعدی که ان شان ان الله طراحی خواهد شد نمونه های برتری رو خواهیم دید .

خرید جنگنده و تقویت نیروی هوایی بسیار کار خوبی است . در جنگ این مهم نیست که دانش بومی باشه و یا خارجی . مهم اینه که کی در جنگ برنده است .

همون جنگنده هایی که خدمتتون گفتم به نظر بنده حقیر جنگنده هایی خوبی هستند که البته اگر بخوایم نامردی روس ها در قیمت رو هم حساب کنیم باید بیش از 15 میلیارد دلار مایع بزاریم .

15 میلیارد دلار کافی است برای اینکه بتونیم قدرت اول در منطقه از بعد نیروی هوایی باشیم و قدرتی فرا تر از عربستان و ترکیه و اسرائیل و ... بگیریم .

این حرفی که زدم طبق مقاله ای بود که آقا سعید نوشته بود که مقاله واقعا زیبایی بود و من کیف کردم .

به هر حال نیروی هوایی هر چه بیشتر باید جنگنده های ساخت داخل رو تولید کنه و جنگنده هایی مثل سوخو-30 یا سوخو 27 و یا سوخو 37 و یا میراژ و یا حتی میگ -31 خریداری کنیم .

به هر حال این حرف من بود . وابستگی به کشور های خارجی خوب نیست ولی به شرطی که خودمون از پسش بر نیایم . ما الان از پس ساختن یک جنگنده در مقایسه با اف-22 و یا سوخو 37 بر نمی یام پس بهتره نیروی هوایی خودمون رو به این جنگنده ها مجهز کنیم .

اون جنگنده هایی هم کگه روسیه بهمون پروند مثل میگ-39 خیلی مضخرف بودند و رادار هاشون بسیار ضعیف بود .

به هر حال من با خرید جنگنده مخالفتی ندارم . ولی نه جنگنده ای که خودمون قدرت ساختش رو داشته باشیم .

متاسفانه دشمن های ایارن روز به روز دارند قدرتمند تر می شند .

در ضمن بحث در مورد عربستان و ایارن بود نه در مورد نیروی هوایی ایران . پس لطفا این بحث رو به تاپیک دیگری منتقل کن . ویواک جان یا خودت یه تاپیک درباره این موضوع بزن یا اینکه بحث رو همینجا پایان بده :lol:

جنگنده های مناسب برای نیروی هوایی ایران .

سوخو 37

تصویر
سوخو 35

تصویر
میراژ اف-1

تصویر

بقیش رو هم خودتون می دونید :|

از نظر من این جنگنده ها از لحاظ برد ، سرعت و جنگ افزار خیلی قدرتمند هستند مخصوصا سوخو 37 و 35 .

نامردی روس ها در گران فروشی هم یادتون نره icon_frown

پیشرفت ایران در زمینه نیروی هوایی واقع چشمگیر بوده تازه با این همه تحریم و بدبختی ولی اگر شما به جنگ بین ایران و عراق یک نگاهی بندازی متوجه خواهی شد که اگر نیروی زمینی ما پشتیبانی هوایی داشت الان بصره جزو ایران بود و می تونستیم خیلی به عراق صدمه بزنیم و به شکر خدا هم اکنون داریم جنگنده ای رو تولید می کنیم که می تونه یکی از جنگنده های پشتیبان نیروی زمینی در عملیات ها باشه ولی همونطور که گفتم دشمنان ما مثل آمریکا و اسرائیل فرامنطقه ای هستند و برای ضربه زدن بسیار شدید به اونها باید نیروی هوایی و همچنین موشکی و باز هم باید بگم پدافند ها و سامانه های ضد هواییمون رو تقویت کنیم .

ولی دوستان بودجه کو که بخوایم این ها رو بخریم . :mrgreen: :cry:

اجازه بده من یک توضیح در مورد جنگنده های سوخو-27 و همچنین جنگنده سوخو-37 بدم که روشن بشید .

جنگنده سوخو-27 یکی از جنگنده های قدرتمند روسیه است که از همون اوایل که تولید شد بدن اعضای ناتو رو لرزوند . میزان جنگ افزار هایی که می تونه حمل کنه و میزان اوج گیری بالا و همچنین مانور خیلی عالی ، سيستم هدايت Fly by wire آنالوگ ، توانايي حمل 10موشک هوابه هوا مانند AA-10C با برد حدود 112 کيلومتر . همچنین یکی از ویژگی هاش اینه که بیش از 4000 هزار کیلومتر برد داره . این جنگنده برای مقابله با اسرائیل و آمریکا بسیار کار امد است و نیاز به سوخت های هوایی نیست . برای مثال اگر ما بخوایم پایگاه های آمریکا رو بمباران کنیم اول از همه به نیروی موشکی اتکا داریم بعد از اون هم به جنگنده ها که این جنگنده می تونه هم بره و هم برگرده و بدون سوختگیری هوایی . رادار قدرتمند پالس داپلرسوخو 27 ميتواند ضمن رد گيري همزمان چندين هدف ، فضاي اطراف را براي جستجوي تهديدهاي ديگر اسکن کرده و به هواپيما قابليت نگاه به پايين/شليک به پايين را ميدهند .

سوخو 37

نمونه جدید و بسیار ارتقاع یافته جنگنده سوخو-27 همین جنگنده سوخو-37 است که به موتور قوی تر و سیستم کنترل دیجیتال FLY BY WIRE تجهی است . یکی دیگر از فواید ان حسگرهای مادون قرمز و سلاحهای پیشرفته تر نیز بدان افزوده شده .

البته از این نمونه جنگنده یک نمونه دیگر است به نام سوخو-33 که معمولا مخصوص فرود بر روی ناو های هواپیما بر است که به درد ایران نمی خوره .
البته سوخو 34 رو هم نباید از یاد برد ولی در کل جنگنده هایی که به نظر من ایران بدردش می خوره همین جنگنده های سوخو-27 یا سوخو-37 هستند ./

برای بهینه سازی کردن نیروی هوایی ایران در مقابل عربستان ، اسرائیل ، ترکیه و امریکا به این نمونه جنگنده هایی که عرض کردم نیاز است و البته اگر به میزان قابل توجهی خریداری بشه . اگر چنین کاری انجام بشه مطمئنا نیروی هوایی ایران جزو 3 کشور قدرتمند خاورمیانه از بعد نیروی هوایی خواهد بود . جنگنده های سوخو-37 و سوخو-27 و همچنین میگ-31 و میراژ جنگنده های قدرتمندی هستند که واقعا نیروی هوایی بهشون نیاز داره ./ و بعد از این ها ما باید سیستم ها و سامانه های پدافندیمون رو هم تقویت بکنیم .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ویواک عزیز

من کی گفتم که نباید جنگنده بخریم .

من جزو کسانی در این سایت هستم که می گم باید حتما نیروی هوایی خودمون رو قوی تر بکنیم ..

من در تاپیک ها همیشه گفتم که نیروی هوایی 30 سال پیش نمی تونه با نیروی هوایی آمریکا که الان تهدید بزرگی درمنطقه هست بجنگه .

نیروی هوایی یکی از ارگان های اصلی ما است .

دشمن های ما فرا منطقه ای هستند . مثل عراق نیست که بخوایم از راه زمین یا دریا باهاشون بجنگیم .

تا روسیه هست باید جنگنده هایی مثل سوخو-30 یا سوخو 27 و یا سوخو 37 و یا میراژ و یا حتی میگ -31 خریداری کنیم .

این ها از نمونه های برتر هستند که می تونند در نیروی هوایی ایران جای خوبی داشته باشند .

ولی بودجه نظامی ایران چنین مجالی رو به ما نمی ده .

بودجه نظامی ایارن بین 6 تا 9 میلیارد دلار در سال . طبق آمار رسمی .

باید گفت که ایران هم اکنون باید این جنگنده های اف-4 و اف-5 که از قدیم موندن رو بریزه دور .

ما خودمون الان داریم جنگنده ای بهتر از جنگنده های اف-5 تایگر درست می کنیم و با دانش خودمون و از نوع ارتقاع یافته و جدید . ولی اون فانتوم ها و اف-5 های تایگر جز خرابی و تعمیرات و هزینه روی دست نیروی هوایی چیزی نداشته .

در مورد جنگنده های تامکت هم باید بگم که جنگنده های تامکت دیگه عمر خودشون رو کردند . منظورم اینه که تامکت جنگنده بسیار خوبی است ولی به دلیل کمبود قطعات و قدیمی بودن برای ایران به صرفه نیست .

جنگنده هایی که من الان به نظر ایارن داره خوب روش کار می کنه صاعقه و آذرخش است که در نوع های بعدی که ان شان ان الله طراحی خواهد شد نمونه های برتری رو خواهیم دید .

خرید جنگنده و تقویت نیروی هوایی بسیار کار خوبی است . در جنگ این مهم نیست که دانش بومی باشه و یا خارجی . مهم اینه که کی در جنگ برنده است .

همون جنگنده هایی که خدمتتون گفتم به نظر بنده حقیر جنگنده هایی خوبی هستند که البته اگر بخوایم نامردی روس ها در قیمت رو هم حساب کنیم باید بیش از 15 میلیارد دلار مایع بزاریم .

15 میلیارد دلار کافی است برای اینکه بتونیم قدرت اول در منطقه از بعد نیروی هوایی باشیم و قدرتی فرا تر از عربستان و ترکیه و اسرائیل و ... بگیریم .

این حرفی که زدم طبق مقاله ای بود که آقا سعید نوشته بود که مقاله واقعا زیبایی بود و من کیف کردم .

به هر حال نیروی هوایی هر چه بیشتر باید جنگنده های ساخت داخل رو تولید کنه و جنگنده هایی مثل سوخو-30 یا سوخو 27 و یا سوخو 37 و یا میراژ و یا حتی میگ -31 خریداری کنیم .

به هر حال این حرف من بود . وابستگی به کشور های خارجی خوب نیست ولی به شرطی که خودمون از پسش بر نیایم . ما الان از پس ساختن یک جنگنده در مقایسه با اف-22 و یا سوخو 37 بر نمی یام پس بهتره نیروی هوایی خودمون رو به این جنگنده ها مجهز کنیم .

اون جنگنده هایی هم کگه روسیه بهمون پروند مثل میگ-39 خیلی مضخرف بودند و رادار هاشون بسیار ضعیف بود .

به هر حال من با خرید جنگنده مخالفتی ندارم . ولی نه جنگنده ای که خودمون قدرت ساختش رو داشته باشیم .

متاسفانه دشمن های ایارن روز به روز دارند قدرتمند تر می شند .

در ضمن بحث در مورد عربستان و ایارن بود نه در مورد نیروی هوایی ایران . پس لطفا این بحث رو به تاپیک دیگری منتقل کن . ویواک جان یا خودت یه تاپیک درباره این موضوع بزن یا اینکه بحث رو همینجا پایان بده :cry:

جنگنده های مناسب برای نیروی هوایی ایران .

سوخو 37
سوخو 35

میراژ اف-1

بقیش رو هم خودتون می دونید :lol:

از نظر من این جنگنده ها از لحاظ برد ، سرعت و جنگ افزار خیلی قدرتمند هستند مخصوصا سوخو 37 و 35 .

نامردی روس ها در گران فروشی هم یادتون نره icon_frown

karkas عزيز

من هم حرفم همينه بودجه نظامی ايران بايد زياد شود کم کم برای 5 سال تا ما بتوانيم جت جديد بخريم
ما ميتونيم Multi Roll Fighter بسازيم ولی برای Air Superiority Fighter کم کم 10-15 سال ديگر لازم داريم

برای همين بايد کم کم 150 سو-30 با TVC يا سو-37 بخريم

اگر 250 بخريم با قيمته 70$ ميليون و سلی 50 تا بگريم در کل 17.5$ ميليارد ميشود ک
در طول 5 سال مشه سالی 3.5$ ميليارد

اين پولی نيست برای ايران عربستان سالی 30$ ميليارد خرخ نظامی ميکند

برای همين به نزر من ما بايد سالی 15$ ميليارد خرج نيرو نظامی بکنيم نه سالی 8 ميليارد

ک ميشه نزديک %5 گ د پ

ولی ما ورد جت خارچی را ممنوع کرديم و اگر بخواهيم بخريم جت ها بايد ممتاژ ايران باشند
و در اين سورت توانايی ساخت بشتر از 10 جت در سال را نخواهيم داشت تازه اگر روسها
اجازه بدن

من برای هميم عصبانی هستم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.