Recommended Posts

دوستان عزيز اين نظريه از خيلي از جهات قابل قبوله ولي با شرايط بسيار بد اقتصادي در امارات در حال حاضر اين حماقت تير خلاصي براي اينده انان مي باشد

دوم در گيري اين كشور نيم وجبي با ما مستلزم حضور امريكاييها بطور مستقيم مي باشد در غير اينصورت مسيله كاملا روشنه (شخم)

در صورت ورود امريكاييها به اين جنگ انها به دلايلي كه فرصت بحث ان وجود ندارد بايد از خليج فارس ناوگان خود را خارج كنند كه اين نابودي كشور مورد بحث را حاصل مي كند
البته بايد دوستان خاطره گريختن حاكمان كويت يادشان باشد من فكر ميكنم چنين شجاعتي در حاكمان امارات وجود نداشته باشد كه خود را وارد چنين حادثه اي عظيم كنند

سوم اگر منظور دوستان ورود اسراييل به اين مركه باشد خدمت عزيزان عرض كنم بله اين اتفاق طبق برنامه ريزي انان بايد رخ مي داد ولي حوادث 33 روزه مانع تحقق اهدافشان شد و مطمين باشيد اسراييل تا زماني كه مشكل خود رو با حزب الله حل نكنه فكر تجاوز به ايران رو نداره

واون درد زايماني كه رايس ميگفت همين بود كه محقق نشد

اما در مورد امريكاييها بايد بگم كه توي تاريخ جنگهايشان بعد از جنگ جهاني دوم به هيچ كشور قدرتمند حمله نكردند وما بايد بدانيم روزي مورد تجاوز قرار مي گريم كه اختلا فات داخلي بالا بگيرد و انسجام كشور ازبين برود و توان دفاعي ما كاهش يابد كه تاريخ گذشته ايران گواه اين مدعاست ولي تا مادامي كه متحد هستيم باوجود اين شرايط جغرافيايي بي نظير و اين نيروهاي مسلح جان بركف هيچ گزندي بر ما ايجاد نمي شود

و انسانهاي بادرايت هيچگاه ازاين تهديدات نمي هراسند و هيچگاه انان را بي ارزش نمي پندارند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
وریور همیشه منو شگفت زده میگنی با این تجسس و حافظه ای که داری ( تلسی تاکسیتو یادت میاد که پروفسوری کار اونها رو راه مینداخت ؟ پروفسور تویی :oops: )

دوست عزیزمان اقا مصطفی کلا نگاه جالبی به قضایا داره. خوبه دوستان تاپیکش رو بخونن بعد اگر خواستن بحث رو ادامه میدیم.

و اما وریور عزیز جوونهای ما هم تقصیری ندارن. ادمی مثل ماشین و یا خونه یه نقشه داره و دشمنان رند و زیرک ما هم این نقشه رو بدست اوردن. هر موقع که بخوان انگشت روی دکمه بالا برنده حرارت مرکزی میزارن و باعث میشن فقط به رو خونی مطالب بسنده کنن.

به عقیده من این حرکتها تازه اول کاره.من منتظر حرکتهای مهره های مهمتری هستم. شایدم تا حدودی بشه حدس زد فیل حرکت کنه یا وزیر. بیچاره که این عربها هم شاه این صفحه شطرنج هستند که عاقبتی جز مات شدن ندارن. ( این وسط هم ما چند تا مهره سرباز هم میدیم )

ولی نزدیکترین پیش بینی دعوای اقا سعید هست با ما . :?

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوستان عزيز اين نظريه از خيلي از جهات قابل قبوله ولي با شرايط بسيار بد اقتصادي در امارات در حال حاضر اين حماقت تير خلاصي براي اينده انان مي باشد

دوم در گيري اين كشور نيم وجبي با ما مستلزم حضور امريكاييها بطور مستقيم مي باشد در غير اينصورت مسيله كاملا روشنه (شخم)

در صورت ورود امريكاييها به اين جنگ انها به دلايلي كه فرصت بحث ان وجود ندارد بايد از خليج فارس ناوگان خود را خارج كنند كه اين نابودي كشور مورد بحث را حاصل مي كند
البته بايد دوستان خاطره گريختن حاكمان كويت يادشان باشد من فكر ميكنم چنين شجاعتي در حاكمان امارات وجود نداشته باشد كه خود را وارد چنين حادثه اي عظيم كنند

سوم اگر منظور دوستان ورود اسراييل به اين مركه باشد خدمت عزيزان عرض كنم بله اين اتفاق طبق برنامه ريزي انان بايد رخ مي داد ولي حوادث 33 روزه مانع تحقق اهدافشان شد و مطمين باشيد اسراييل تا زماني كه مشكل خود رو با حزب الله حل نكنه فكر تجاوز به ايران رو نداره

اما در مورد امريكاييها بايد بگم كه توي تاريخ جنگهايشان بعد از جنگ جهاني دوم به هيچ كشور قدرتمند حمله نكردند وما بايد بدانيم روزي مورد تجاوز قرار مي گريم كه اختلا فات داخلي بالا بگيرد و انسجام كشور ازبين برود و توان دفاعي ما كاهش يابد كه تاريخ گذشته ايران گواه اين مدعاست ولي تا مادامي كه متحد هستيم باوجود اين شرايط جغرافيايي بي نظير و اين نيروهاي مسلح جان بركف هيچ گزندي بر ما ايجاد نمي شود

و انسانهاي بادرايت هيچگاه ازاين تهديدات نمي هراسند و هيچگاه انان را بي ارزش نمي پندارند[/quote]

دوست خوب من اسپید جان

متوجه عرایض بنده نشدی اقا جان. کجای اقتصاد امارات بده ؟ مگر اینکه ضرر از سود هم جز وضعیت بد اقتصادی بکنی. در امارات تعداد زیادی از سرمایه های در گردش از خارج از اون اومده و مال خود اماراتیها در بانکهای سوئیس.
دوما مگه در جریان توافقنامه امنیتی امارات با انگلیس نیستی؟ و کپی اون با امریکا در حال بسته شدنه. امریکا میجنگه با خرج امارات و کشورهای عربی.
مذاکرات تمامی کشورهای عربی رو اخیرا با رژیم صهیونیستی نخوندی؟ مذاکره عربستان سرکرده اعراب رو جهت حذف ایران ؟
سوما این کشور نیم وجبی همونطور که زود خراب میشه زود هم اباد میشه.پول رو بریز بشین تا سه سوت شرکتهای چینی و کره ای برات بسازنش از نو.
ولی در عوض چی دوست دارن ؟ به خیال خام خودشون ایران رو از پایه فلج کنن و یا حکومتش رو .....!!!!

موشکهای کروز هم فکر کنم از اقیانوس هند هم بشه به طرف ایران روانه کرد.نه؟ نیازی به خلیج فارس هم نیست. کی بود میگفت هواپیمای بی -2 از امریکا بلند میشد میومد افغانستانو میزد و میرفت.بعدش هم حاکمان کویت اومدن و دوباره این کشور ساخته شد ولی عراق چی؟

حرف اخرت رو خوب اومدی. رمز پیروزی ما فقط یک کلمه هست : [color=red] اتحاد [/color].البته نه به حرف بلکه به عمل.واقعا از صمیم قلبم ارزو میکنم تمامی شماها یکم پخته تر نگاه کنید و تصمیم بگیرید.ما نه ترسی از کسی داریم نه بدهکار کسی هستیم. تحلیلهای اساسیتر بمونه واسه فردا.

ببخش تند تند جواب دادم. ساعت 3.5 هست و منم صبح سر کار.پست هم پشت سرهم شد.
:oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان كسي در مورد خبر ايجاد پايگاه نظامي فرانسه در امارات چيزي شنيده اگر تاپيك كنه ميشه اين مباحث رو كه اينجا معمولا انحراف گفته ميشه اونجا ادامه داد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوستان كسي در مورد خبر ايجاد پايگاه نظامي فرانسه در امارات چيزي شنيده اگر تاپيك كنه ميشه اين مباحث رو كه اينجا معمولا انحراف گفته ميشه اونجا ادامه داد.[/quote]

وریور جان

اگر خلاف مقررات نیست تو همینجا ادامه میدیم(فردا)

فقط من میخوام دوستان متوجه یه قضیه بکنم که فعلا خطر اصلی ما نه در امریکا هست و نه در امارات. درسته که اونها دارن زمینه چینی یکسری کارها رو میکنن ولی واقعیت اینه که عده ای در داخل چه از روی سهو و چه از روی عمد دارن اتیش بیار این معرکه میشن. وگرنه مسئولین ما با درایت خاصی دارن پیگیری کارها رو میکنن.
به هیچ وجه به عناوین سایتهای غیر رسمی و مغرض گوش ندین. ( پس تا فردا.انشاالله )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]تنها به زبان فارسي بايد گفته شود تا روبات از خود واكنش نشان دهد[/quote]

من تنها با این بخشش حال کردم . بقیه بخش هاش مثل اعراب و تمسخرشون رو ول کنید . اون ها اگر راست می گن خودشون یه دونه مثل همین بسازند . شما مردمی هستید که آب آشامیدنیتون رو از خارج وارد می کنید .

واقعا در زمینه واردات عرب ها روی محمد رضا شاه پهلوی رو سفید کردن .

شما همنش رو هم نمی تونید بسازید . :oops:

هر چی که باشه باید دست مهندسین پر قدرت جمهوری اسلامی رو که همیشه قدرتمندانه با دانش خود اینطوری به دهن دشمنان می زنند رو بوسید .

تنها مایم که به اماراتی ها و اعراب رو می دیم ( البته جسارت نشه . منظور من کشور های عربی هستند نه عرب های خون گرم جنوب ایران که از قبل ارادت داریم خدمتشون :? )

اگر دقت کنید فقط خودمونیم . این همه سرمایه رو به جای اینکه بریم بریزیم تو دهن اماراتی ها تا پیشرفت بکنند ، بیاریم در ایران اسلامی .

در ضمن اگر هم جنگی بشه ما همونطور که در جنگ جوانمردی و غیرت خود رو نشون دادیم هیچ وقت اون بمب ها و موشک هامون رو بر سر مردم بدبخت در شهر و ساختمان های مسکونی پایین نیوردیم و اکثر هدف های هواپیما ها و جنگنده های ما پالایشگاه ها ، تاسیسات نفتی ، پایگاه های نظامی و پایگاه های هوایی بود . حداکثر اگر روزی تصمیم بر این بشه که شهری رو بزنیم با اطلاع قبلی اون کار رو می کنیم .

ولی متاسفم برای اون مردمی که با پولی که از توی خود ایران بدست اوردند می رن و اون رو در کشور های عربی سرمایه گذاری می کنند . :oops:

مهندسین ما همیشه نشون دادند که از لحاظ خودکفایی 100 برابر اعراب پیشرفت داشته اند .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ولی متاسفم برای اون مردمی که با پولی که از توی خود ایران بدست اوردند می رن و اون رو در کشور های عربی سرمایه گذاری می کنند . [/quote]
واقعیت اینه که نظام دولتی اداری ایران برای سرمایه گذاری و مخصوصا سرمایه های کمی که میتونند شکوفآ بشن مشکلات بسیار ایجاد میکنه اصلا اگر توی ایران یکبار اراده کنی خط تولید چیزی رو راه بندازی و یا سرمایه گذاری به غیر از اونچیزی که دولت میخواد انجام بدی باید گور پیش خرید کنی.
کرکس جان ماجرای نوشابه رانی رو میدونی رییسش یه ایرانی الصله ولی بخاطر مشکلاتی که براش درست کردن الان کارخونش توی عربستانه و تمام فروشش توی ایران .
خیلی از صنایع دیگه که الان غیر فعال هستند و کلا فجایع اقتصادی و بی نظمی در این بخش بیداد میکنه ریسک بسیار بالایی در سرمایه گذاری بخش های کوچک و پردرامد وجود داره کلا اگر وارد کار عملی بشید و تجربه بدست بیارید متوجه اوج بدبختی های نظام اقتصادی کشور میشوید.
همین هم باعث میشه تا سرمایه ها بجای شکوفا شدن در ایران و افزایش اونها به خارج برن تا در مواقعی مثل بحران اخیر یکدفعه توسط سیستم اقتصادی اون کشورها هاپولی بشن . و کلا کشورهای عرب نزدیک تبدیل به مکانی آزاد برای جذب سرمایه های ایرانی ها شدند اما نمیدونم چرا سرمایه داران در این کشور ها به قدرت به سمت قدرت سیاسی و لابی گری نرفتند تا حکومت این کشورها حساب دستشون باشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان عزيز

خواهش ميكنم از بحث منحرف نشيد كه خداي ناكرده تاپيك قفل بشه

دوست ندارم نامي از كسي ببرم ولي صحيح نيست اگر در مورد اتفاقاتي (فوق محرمانه )كه مثلا فقط رييس جمهور و برخي سران حكومت خبر داشتن (كه حالا نميدونم شما چطور خبر دارين؟) قرار بوده بيوفته يا نيوفته گمانه زني كنيد

بحث در مورد خبر خبرگزاري رسمي از سايتي رسمي و مورد قبول نظام هست كه من و شما نميتونيم صلاحيت اين اخبار رو تاييد يا تكذيب كنيم

يادآوري ميكنم كه خبر در مورد لحن تمسخر آميز اين روزنامه اماراتي هست (فقط همين)

كسي نگفته لحن يك خبرنگار موضع رسمي ملت و دولت يك كشور هست

منظور من از فونت درشت توجه دوستان به اين روزنامه بوده نه كشور امارات

از آقاي newday
تشكر ميكنم چون فقط به روزنامه البيان اشاره كرد

درسته كه تبليغات سالهاي اخير چه در ايران و چه در امارات باعث كدورت شده ولي چه بخواهيم چه نخواهيم امارات همسايه قدرتمند(از لحاظ اقتصادي) ما در خليج فارس هست

شايد تا چند سال ديگه امارات هم در سياست خارجي ما مثل ونزويلا بشه و سران دو حكومت همديگر رو برادرانه در آغوش بگيرن

فقط سياست هست كه دوست و دشمن رو تعيين ميكنه

بعضي وقتها اين سياست كثيف باعث ميشه دشمن ترين دشمنان به يكباره دوست بشن

مثلا شما ميگيد اگه اوباما بگه با ايران ارتباط برقرار كنيم ايران چكار ميكنه؟

ميگه نه شما دشمن ماييد؟

اونوقت منافع روسيه چي ميشه؟

[size=24]اصلا چي ميشه؟[/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]همین چند وقته مسئولان انگلیسی و فرانسوی بخصوص سارکوزی که رئیس جمهور منتخب مردم فرانسه هست، چه اظهار نظر هایی بر ضد ایران و رییس جمهور کردن، کسی برگشت بگه سارکوزی فلانه و یا گردون براون و دیوید نیلبند بهمان؟ یا مردم فرانسه و انگلیس رو با اینجور فحشهایی که میبینید نوازش بده؟ [/quote]

باید بگم که این امر چند تا دلیل داره:

1-ادعای اعراب ... خاک عزیز کشور ماست که همیشه برای ما بعد از خدا و دینش مهمترین چیز بوده(شما اینو مقایسه با اون می کنی؟؟)

2-اعراب سال هاست که دارن با ما کلنجار میرن که در جنگ هم شاهد اون بودیم.

3-دشمنی ما با اعراب دشمنی دیرینه ایه.

4-شاید بگیم حالا یارو اینگلیسه بی خیال ولی وقتی یه عربی که دختر خودشون رو موقعی که تمدن و حقوق بشر مطرح بود زنده به گور می کردن بیان به ما شر ور بگن!!

5-خود امریکا با این تکنولوژِیش داره از جوون های ایرانی تو مراکز علمیش استفاده می کنه و هر ساله نمایندگان دانشگاه های مطرح جهان رو می فرسته دانشگاه ها ی امیر کبیر صنعتی شریف و... بعد این اقا که از روی بدبختی و عقده ای بودنش میاد این حرف رو می زنه ادم می ترکه!!شما نگاه کن کشور های پیشرفته ی دنیا هیچی به ما نمی گن و در بعضی موقع ها ما رو هم تشویق می کنن بعد ایشون که کشورش باقالی هم نیست میاد از این حرفا می زنه!!

حال انگلیس و فرانسه هم می گیریم ایشالله.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در بحث تكنولوژي خيلي دوست دارم بدونم اعراب در چه رتبه اي هستن فكر ميكنم مصر سرآمد همشون باشه البته تو منتاژ كاري

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]در بحث تكنولوژي خيلي دوست دارم بدونم اعراب در چه رتبه اي هستن فكر ميكنم مصر سرآمد همشون باشه البته تو منتاژ كاري[/quote]
در مورد اين قضيه نميشه آمار رسمي داد .
اما اينها انگار زماني كه ما امريكا رو بخاطر عقب موندن كشور از فناوري ها انداختيم بيرون عربها خوششون اومد رفتن اين كشور رو دست گرفتن و الان نوكري ميكنند فكر كنم اگر به هاي تك هم احتياجي داشته باشن بي زحمت بهوسيله دوستان امپرياليستشون در اختيار قرار ميگيره اما فقط براي استفاده نه براي پيشرفت يا...
در مورد سطح علمي اعراب وكلا كشور هاي منطقه به اين المپياد هادقت كنيدكه رتبه هاي اين كشورهاي تا الان چطور بوده مثلا توي چندتا المپاد رياضي فيزيك يا شيمي كه بين المللي برگزار ميشن مقام اول تا پنجم آوردن يا مقالات علمي توليدي اونها چقدره فكر كنم آمار هاي علمي كشورها روي نت باشه.در مورد مسابقات بين المللي اختراعات هم كه اون مسابقه اي برگزار نميشه مگر اينكه ايران رتبه اول بياره ديگه با بدبختي دوم [size=9]البته اين برنده شدن ها از ديد من خوشايند نيست و در نهايت به ضررما تموم خواهدشد [/size].

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]پیشاپیش بخاطر دادن پست متوالی هرگونه مجازاتی رو متحمل میشم.فقط امیدوارم این وسط یکی بیاد ما رو نجات بده. :oops:

گریپین عزیز

چند هفته پبیش من از خطری بزرگ با امین عزیز و سعید بزرگوار صحبت کردم که اقا سعید فرمودند که تو پی ام بگم تا ببینه قابل طرح هست یا نه .که بخاطر مشکلاتی نتونستم این کار رو بکنم.

در ماههای پایانی تابستون طرح حمله موقت اسرائیل به یکسری اهداف مشخص که بعضا فاقد حمایت پدافند کاملی هم بودند به تصویب رسیده بود. هشدارهای جدی اون توسط دوستان واسطه ما به سران مملکتی اعلام شد. فقط بواسطه درایت خاصی که رئیس جمهور ما کرد این حمله به تعویق افتاد. ( در اون زمان فقط چند نفر از سران بزرگ مملکتی از ماجررا خبر داشتند). این زیرکی و فراست رئیس جمهور ( وارد بحث سیاسی نمیشم) بعدها منو به وجد اورد.
امریکا هم بی میل نبود که این حمله صورت بگیره. خوشبختانه نیاز به حمایت کشوری چون روسیه و لابی های دیگه ما هم نشد.

تا اینکه زمان انتخابات در امریکا و انتخابات احزاب در اسرائیل رسید و خود به خود این امر منحل شد.
حالا یکسری کارهای هماهنگ در حال انجام هست که اگر دوستان تمایل داشتند بحث رو ادامه میدیم و گرنه ..... مخلص همه شماها هم هستیم. :?[/quote]

معذرت میخواهم اقای ارمانی ولی اینقدر سیستم اطلاعاتی ایران ضعیفه که دوستان شما به مسولین درباره یک چنین خطری هشدار دادند یا اینکه شما دستی در اتش داری و نمیگی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
معذرت میخواهم اقای ارمانی ولی اینقدر سیستم اطلاعاتی ایران ضعیفه که دوستان شما به مسولین درباره یک چنین خطری هشدار دادند یا اینکه شما دستی در اتش داری و نمیگی[/quote]
در مورد قدرت سيستم اطلاعاتي ايران بايد به آمار و گزارش هاي آمريكا رجوع كنيد .
[quote]در ماههای پایانی تابستون طرح حمله موقت اسرائیل به یکسری اهداف مشخص که بعضا فاقد حمایت پدافند کاملی هم بودند به تصویب رسیده بود. هشدارهای جدی اون توسط دوستان واسطه ما به سران مملکتی اعلام شد. فقط بواسطه درایت خاصی که رئیس جمهور ما کرد این حمله به تعویق افتاد.[/quote]
در اين مورد هم نيازي نبود سازمان اطلاعات بگه يا دوستان روزنامه هامكتوب مينوشتند و البت خيلي موارد ديگه كه از همين الان تا چند ساله ديگه قابل پيش بيني هستند . ماجراي ايران و اسراييل اينه كه فعلا روشون تو روي هم باز نشده يعني تا حال نه ايران حمله كرده و نه اسراييل البت از جنگ لبنان يكم قضيه فرق كرده و هدف اسراييل جبران اون قضيه براي بدست آوردن وجه خودشه يعني هر چي حزب الله زد تو سرشون ميخوان همه رو يكجا با قدرتنمايي عليه ايران برگردونند كه حالا راه هاشو خودتون پيش بيني كنيد هميشه هم باب اين قضيه بازه و هر آن ميشه يك برنامه اي از اين كشور مشاهده كرد الان تهديد نزديك تر اوايل شروع كار اوباماست كه ميخوان اين رييس جمهور روبه رويارويي مطلق با ايران بكشونند نه براي حمله يا مقابله نظامي براي اينكه روابطي برقرار نشه اعراب هم كه اساسا با اين قضيه موافقند و اگر اجاز داشتند خودشون پيش قدم ميشدند. منتهي يك سري مسايل هست كه نميشه اينجا گفت مثلا چه راهي براي خنثي سازي پيش گرفتيم و چطور داريم بازي ميديم اگه بگيم كه رو ميشه ولي اگر اخبار رو بخونيد و مباحث پيرامون دولت آينده متوجه ميشيد .

درمورد پيش بيني يك روش هست كه شما تمام برنامه ها روي كاغذ ميريزي و سعي ميكني هر كدام رو مستقل ادامه بدي و پيش بيني كني حالا يك درخت تشكيل ميشه اين درخت مثل كاج ميمونه تنه درخت رو برگها پوشوندن و نوك درخت مستقيم بالا ميره به سمتهدف در حالي كه شما نه به نوك دست رسي داريد و نه تنه اي كه ضخيم شده رو ميتونيد بشكنيد اين اهداف و برنامه هاي بازي ساز هم همون برگها هستند كه جلوي ديد شما در مورد رشد تنه اصلي درخت ميگيرند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کتاب اشتباهات و شکستهاي سازمانهاي اطلاعاتي رژيم صهيونيستي در فلسطين اشغالي منتشر شد.
پايگاه اينترنتي روزنامه دنيا الوطن نوشت کتابي در فلسطين اشغالي منتشر شده است که از اشتباهات و ناکاميهاي موساد در عراق ، لبنان و فلسطين پرده برداشت.
اين کتاب " نگاهي از داخل به 60 سال فعاليت اطلاعات اسرائيل " نام دارد و ژنرال بازنشسته عاموس غلبواع و دوستش افراييم لابيد بر تاليف ان نظارت داشتند.
نکته جالب در انتشار کتاب اين است که مرکز دولتي ميراث اطلاعات نظامي اسرائيل و روزنامه ايديعوت احارانوت ان را منتشر کردند.
در اين کتاب مجموعه اي از مقالات که به قلم مقامات عاليرتبه سازمانهاي امنيتي اسرائيل از جمله از مقامات سازمان امنيت کل (شاباک ) موساد (اطلاعات خارجي ) شعبه اطلاعات نظامي (امنيت ) ،سازمان اطلاعات نيروي هوايي اسرائيل و سازمان اطلاعات نيروي دريايي نوشته شده ؛ درج شده است .
در اين کتاب دوضميمه مهم منشتر شده است به عنوان مثال در يکي از اين ضمايم امده است در سال 2005 بخش اطلاعات نظامي و موساد گزارشي درباره توانمنديهاي حزب الله لبنان منتشر کرد و اين امر در پي اطلاعاتي بود که در ماه مه 2000 جمع اوري شده بود زماني که اسرائيل از جنوب لبنان عقب نشيني کرد در اين گزارش اطلاعات اسرائيل در ارزيابي توان نظامي حزب الله اشتباه کرد.
يک سال بعد و دقيقا در ژوئن 2006 ناکامي ديگري براي سازمانهاي امنيتي اسرائيل رقم خورد و اطلاعات اسرائيل از سلطه نظامي جنبش حماس بر نوار غزه غافلگير شد زيرا انتظار چنين تحولي را نداشت .
همچنين اطلاعات اسرائيل در ارزيابي نتايج انتخابات پارلماني در فوريه سال 2006 نيز اشتباه کرد زيرا پيروزي حماس با اکثريت قاطع در اين انتخابات راپيش بيني نکرده بود.
منبع:http://www.iribnews.ir

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوستان جوان و پر شورم سلام

سوای گفتهای این خبرنگار و مطالب این روزنامه که برای اولین بار هم نیست اینجور برخورد میکنه یه مساله دیگه رو خواهشا ، خواهشا دقت بفرمائید.

اگر دقت کرده باشین یه عده در داخل و خارج از کشور سعی دارن به نوعی روابط خوب ایران و کشورهای همسایه رو به هم بریزن. تو این چند وقته اینقدر مطلب از امارات تو سایتها میخونین که کم کم نگران میشین نکنه خبرایی باشه.
در سالهای گذشته کشورهای دیگه ای هم بودند که توهینهایی به مراتب بزرگتر به ادمهای مهم این مملکت کردن ولی اینقدر در بلندگوها هوار کشیده نشد. ولی چرا این چند وقته هی سعی دارن اعراب و ما رو یه جورایی تحریک کنن ؟؟؟
به تحلیل بنده بعد از شکست پروژه حمله اسرائیل به ایران ( که تا حدودی حتمی هم شده بود) فعلا دارن شجاعت رو به اعراب تزریق میکنن تا اتش جنگ بین ما و همسایه گان پولدارمون روشن بشه. این وسط نه امریکایی و نه انگلیسی کشته میشه و نه از جیب مالیات دهندگان خرج جنگ خواهد شد.

[color=red]احتمال میدم در صورت حماقت امارات، ما با یک حمله سریع و تصرف جزیره های سه گانه مواجه بشیم که بخاطر توافقات امنیتی جدید اعراب با امریکا و انگلیس در موضع سختی قرار بگیریم.

اگر یادتون باشه جوزف بایدن خبر یه اتفاق مهم در خارمیانه رو داده بود که اوباما با اون روبرو میشه.

حالا یا ماباید جنگ رو پذیرفته و عواقب بعدش رو به جون بخریم و یا اینکه شاهد از دست رفتن این سه جزیره بشیم و سعی کنیم از طریق بین الملل اقدام کنیم. شاید 180 سال دیگه رای به نفع ما بدن !!![/color]

پس خواهش این شور و حرارت رو برای موقع نبرد واقعی نگه دارید و از ریختن اب به اسیاب دشمن خودداری کنید. ( اگر مطلب رو از بعد دیگه ای نگاه کنید مسخره ای نکرده که اینجور با تیتر درشت و سیاه خودمون تحریک کردیم )[/quote]
اقای ارمانی من فکر میکنم دلالیل زیادی برای به وقوع نپیوستن چنین اتفاقی هست
فکر میکنم که خانوم رایس هم چنین پیشبینی رو برای تابستان امسال کرد که نتیجشو همه دیدن
ولی در مورد امارات
به نظر من باید دید که امارات توان لازم برای این کار رو داره که مطمئنا نداره ولی اگه واقعیت رو بخواهیم در نظر بگیریم که عضویت امارات در شورای همکاری خلیج فارس هست و همچنین پشتیبانی امریکا و انگلیس از امارات شاید اونها رو متقائد کنه که در صورت یک حمله سریع و اشغال این جزایر کاری از ایران بر نخواهد امد
ولی امارات مشکلاتی هم خواهد داشت
امارات نمیتواند روی کمک همه کشورهای عضو شورای همکاری حساب کند نمونه اون در مورد جلسه ایست که مدتی پیش در امریکا باشرکت کشورهای عرب با کشورهای عضو گروه 5+1 برگزار شد که در اون کشورهای عمان کویت و قطر درش شرکت نکردند واین نشان از ترس این کشور ها از ایران داره که دعوت بزرگترین پشتیبان خودشون یعنی امریکا رو رد میکنند
حالا من با سواد ناچیز خودم دلایل حماین نکردن بعضی از این کشورها رو به طور مختصر میگم
قطر ایا در جنگ احتمالی حاضر میشه این همه سرمایه ای را که برای ساخت فقط میدان مشترک گازی با ایران رو خرج کرده در یک چشم به هم زدنی از دست بده حالا ما شورشهایی که ایرانیهای مقیم اونجا انجام میدهند رو نادیده میگیریم
بحرین با داشتن جمعیتی حدود 80 درصد ایرانی چطور میخواهد به امارات کمک کند حالا کوچک بودن این جزیره و توان نظامی بسیار ضعیف اون رو به این مشکلات اضافه کنید
کویت باز هم مشکلات قطر و بحرین رو داره به علاوه که نزدیکی یه خاک اصلی ایران حتی احتمال تصرف اون توسط ایران هم وجود خواهد داشت
عربستان مشکل اصلیش در جنگ با ایران قطع صدور نفتش از تنگه هرمز خواهد بود
در واقع تنها کشور عرب حامی امارات در جنگ با ایران فقط عربستان است به همراه کمکهای نصفه و نیمه مصر و در واقع پشتیبانی کننده اصلی جنگ امریکا و انگلیس خواهند بود که اونها هم مهمترین دلیل حمله نکردنشون در این چند ساله اخیر بستن تنگه هرمز توسط ایران است
ولی اگر چنین اتفاقی بیفته بزرگترین برنده اون اسراییل خواهد بود که در این میا بخواهد مراکز هسته ای ایران رو با کمترین خسارت و هزینه از بین ببرد
به نظر من رییس امارات باید یا یه اسراییلی باشه که بخواهد به ایران حمله کنه و یا یه دیوونه که به نظر من هر دو احتمال وجود داره
ولی یه نکته رو نباید فراموش کرد و اونهم خرید موشکهای ضد موشک امارات از امریکاست و خریدهای بزرگ دیگه که نمیتونه فقط برای ترسوندن ایران باشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.