Recommended Posts

با همه عزیزان ... ؛
نمیتونین بجای تحلیل شخصیت همدیگه ، کلام یکدیگر رو نقد و بررسی کنین ! ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر می یاد اینقدر که مذاکرات از خارج اون به بن بست کشیده شد ار داخل اون میل بیشتری به رسیدن به تفاهم بود ... شیخ نشین های عرب و اسرائبل اصلا علاقه مند به رسیدن تفاهم نبودن که هرکدوم هم منافع خودشون رو دارن از شکست این مذاکرات ... با تغییر حکومت فرانسه بنظر میاد هژمونی جدیدی در 5+1 شکل بگیره از طرف دیگه آمریکا در استانبول نرمش بیشنری داشت بگذریم که در بغداد درخواست ها دوباره متفاوت شد ... بهر حال انزوا و تحریم ایران در دراز مدت اصلا به نفع کشور نیست و بحث خودکفائی سال هاست در دنیا معنی ندارد در واقع امکان پذیر نیست ... ادامه مذاکرات به این روند منجر به اتفاق خاصی نخواهد نشد نگرانی اصلی شخص من در صورت شکست مذاکرات پیشبرد دیپلماسی اسرائیل می باشد که تحت عنوان حمله پیشگیرانه تعقیب می شود البته به نظر من اسرائیل توان انجام عملیات موفق را ندارد و حتی جرات اینکار هم فعلا در اینکشور نیست ولی با این موضع اسرائیل فشار بر روی افزایش و تحریم ها را دنبال خواهد کرد ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
باور کنید اگه ما کل غنی سازی رو هم تعلیق کنیم باز اینا دست بردار نیستن.تا لحظه اخر نمیشه پیش بینی کرد که چه اتفاقی میفته مخصوصا این غربیها که دم به دقیقه تغییر موضع میدن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]باور کنید اگه ما کل غنی سازی رو هم تعلیق کنیم باز اینا دست بردار نیستن.تا لحظه اخر نمیشه پیش بینی کرد که چه اتفاقی میفته مخصوصا این غربیها که دم به دقیقه تغییر موضع میدن.[/quote]
درست می گوئید در شرائط هم آمده بود درخواست کرده بودند علاوه بر تعلیق 20 درصد و بستن سایت فردو , 5 درصد نیز فعلا متوقف شود و در عوض تحریم های جدید صرفا اعمال نخواهد شد و تحریم فعلی بر قرار خواهد ماند ... این واقعا عدول از صحبت های اولیه مذاکرات بود و قابل قبول نیست ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تمام این صفحات رو مطالعه کردم مطالب جالب و آموزنده ایی در آنها بود
تحلیل شخصی خودم
این مذاکرات به سرانجام نخواهد رسید
نمیدونم چرا یاده پلیس خوب و بد افتادم چین و روسیه پلیس خوبه آمریکا و دوستانش پلیس بده پس حرف پلیس خوبه رو گوش میکنیم اما در خفا پلیس ها یک هدف دارن و ما فکر میکنیم پلیس خوب ناجی ما هستند
همان طور که دوستان اشاره کردند 5+1 چند بار بر ادامه مذاکرات تاکید کرده
اما جالب تر بعد از خبر مذاکرات یک خبر بود
[b]افزایش 53 درصدی واردات نفت چین از ایران[/b]
در اینحا 2 تا تحلیل دارم
1 احتمال تحریمهای شدید در آینده هست و اونه در حال ذخیره سازی حاملهای انرژی هستند تا به مرور شرایط و ساختار پالایشگاههای خود رو تغییر بدن و سازگاری کامل یا انواع نفتهای دیگر رو انجام بدن
2 چین داره دلالی نفت میکنه از ما داره نفت ارزان تهیه میکنه و با چند در صد سود به کشورهای دیگر میفروشه که در دراز مدت سود خوبی رو نصیب یکی از قدرتها میکنه که در موردش بقییه هم هم نظر هستند و باعث همکاری یا توافقات پشت پرده بقییه قدرتها در مورد مسائل دیگر شده
------------------------------------------------------------------------------------------------
واما جالب تر سفر تیم مذاکره کننده آمریکایی به فلسطین اشغالی هست که نشان دهنده مشخص کننده خط دهنده اصلی 5+1 است

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]جسارتا شما چقدر اطلاعات اقتصادی دارید؟

از سیستمهای نقل و انتقال پولی بین المللی چقدر می دونید؟

از دلایل حضور دریایی ایران در دریاهای بین المللی چی می دونید؟

اسم شرکتهای چند ملیتی به گوشتون خورده؟

روشهای فعالیت تجار ایرانی از حدود 5 سال قبل در کشورهای دیگه رو می دونید چی هست؟ [/quote]

بنظر شما یه اقتصاد 70 اندی میلیونی تاچه مدت میشه این طوری اداره کرد؟!

از وضعیت گروه های صنعتی ما بخصوص بخش خصوصی که به دلار دولتی دسترسی ندارن اطلاعی دارید! از مشکلات صنایعی که زمانی سالانه فقط چند میلیون دلار به کشور های همسایه صادارات داشتند ولی الان حتی توان پرداخت حقوق کارگران خودشون ندارن اطلاع دارد؟!

چند وقت پیش به یکی از شهرک های صنعتی اطراف تهران رفتم با یکی از کارمندای شرکت بیمه ای که با اکثر کارخانجات اونجا برای بیمه کردن کارگراشون قرارداد بسته بودن صحبت می کردم می گفت اکثر کارخانجات به فکر تعدیل نیرو هستن...

کافی فقط به اداره کار شهر خودتون مراجعه کنید و امار تعداد نیروی انسانی که بخش خصوصی امسال جذب کرده و تحت پوشش وازرت کار در اومدن با امار 2 سال پیش مقایسه کنید متاسفانه دولت این امارها یک مشت کاغذ پاره می دونه!... icon_rolleyes

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب MOHAMMAD:
متاسفانه مواضع شما مخلوطی از ناآگاهی، بی اطلاعی، شعار زدگی و قضاوت های کاریکاتور گونه است. جای بسی تاسف داره که دشمنان ما برنامه های خودشون رو با زیرکی و خردمندی به پیش میبرند، اما افرادی مثل شما که متاسفانه در سیاست خارجی کشور هم نفوذ کرده اند، با رفتارهای نمایشی و دلقک گونه دارن کشور ما رو به تباهی و ویرانی می کشونند.
شما اینقدر دچار بی خبری هستید که نمیدونید ایران به دلیل تحریم های بانکی حتی برای دریافت پول نفت خودش هم دچار مشکلات عدیده شده، و رو به ارز های غیر رایج و مبادله کالا به کالا آورده:

[quote][color=red]ده میلیارد دلار پول نفت هند، چگونه به ایران می‌رسد؟[/color][/size] "]با تشدید فشارها بر نقل و انتقالات مالی خارجی ایران، از هند خواسته شده است که بخشی از بدهی نفتی خود به ایران را به صورت «ین» پرداخت کند.

به گزارش «تابناک» به نقل از بلومبرگ، در نشست‌هایی که در هفته اخیر در تهران برگزار شده است، هند پیشنهاد کرده که هزینه نفت وارداتی از ایران را ـ که دومین صادر کننده نفت به هند است ـ با روپیه و از طریق یک حساب بانکی در هند بازپرداخت کند.

ولی طرف ایرانی درخواست کرده است که بخشی از این پرداخت، به صورت ین باشد، زیرا این نگرانی هست که در تبدیل روپیه به ارزهای رایج‌تر، مشکلاتی پدید آید و عملی نباشد.

پس از این که بانک مرکزی هند، مکانیزم پرداخت با دلار و یورو را در دسامبر 2010، از کار انداخت، حال طرفین به دنبال راهی هستند که رابطه نه و نیم میلیارد دلاری صادرات نفت ایران به هند حفظ شود.

بنا بر این گزارش، هم‌اکنون ارتباطات مالی دو طرف از طریق بانکی در آنکارا (Turkiye Halk Bankasi AS (HALKB)) برقرار است، ولی بانک ترک به پالایشگاه‌های هندی اعلام نموده که پس از این نمی‌تواند نقش میانجی را بازی کند.

در این باره باید گفت، روپیه هند در یک سال اخیر، نزدیک 10 درصد از ارزش خود را از دست داده، ولی در این دوره زمانی، ارزش ین ژاپن، نزدیک 6.5 درصد تقویت شده است.

گزینه «ین»

هند به دنبال یافتن راهی برای پرداخت با ین به ایران بوده و ایران نیز در حال مطالعه این گزینه است که حسابی را در بانکی هندی باز کند که پالایشگاه‌های هند، بهای نفت وارداتی از ایران را به آن واریز کنند تا واردات ایران از هند نیز از این منبع تأمین اعتبار شود.
ناگفته نماند که افتتاح حساب در بانک هندی از سوی هند، به تأیید بانک مرکزی هند نیاز دارد.

نگرانی ایران این است که صادرات هند به ایران به مراتب کمتر از میزان نفتی است که به هند صادر می‌شود. واردات سالانه ایران از هند، نزدیک 2.5 میلیارد دلار و ارزش صادرات نفت به هند سالانه نزدیک 9.5 میلیارد دلار است. به همین دلیل، ایران از هند خواسته است که در پروژه‌‌های زیربنایی ایران سرمایه‌گذاری کند.

یک مقام هندی در این باره گفته است: کشورهای دیگر همچون چین، ژاپن و روسیه ترتیبات مشابهی را با ایران به اجرا گذاشته‌اند. مشکلی نیست که پول نفت ایران را به این کشورها بپردازیم، به ویژه که آنها تراز تجاری متعادلی با ایران دارند.

بر پایه این گزارش، هم‌اکنون مذاکرات با گاز پروم بانک روسیه نیز در جریان است.

بنا بر این گزار، چند روز پیش، رویترز به نقل از منابع آگاه از نهایی شدن مذاکرات ایران و هند برای پرداخت پول نفت ایران به روپیه خبر داده بود که بر پایه آن، بانک مرکزی ایران باید حسابی را در بانک‌های هندی باز می‌کرد و پول نفت ایران به این حساب واریز می‌شد.

گفتنی است، هند در هفته‌های اخیر قراردادی را با ژاپن بسته است تا نقش دلار در روابط دو طرف کمتر شود.

از سوی دیگر، «رانجان ماتای»، وزیر خارجه هند در هفتم ژانویه (شش روز پیش) گفته که هند با تحریم ایران، فراتر از قطع‌نامه‌های سازمان ملل مخالف است و به واردات نفت از ایران ادامه خواهد داد.
http://www.tabnak.ir/fa/news/221583/%D8%AF%D9%87-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D8%AF%D9%84%D8%A7%D8%B1-%D9%BE%D9%88%D9%84-%D9%86%D9%81%D8%AA-%D9%87%D9%86%D8%AF-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%B1%D8%B3%D8%AF[/quote]

[quote][size=18]توافق ایران و هند درمورد نحوه پرداخت پول نفت[/size][/color]"]
ایران و هند درباره نحوه پرداخت پول نفت وارداتی هند از ایران به توافق رسیدند.
به گزارش ایسنا، هند 45 درصد پول نفت ایران را در حساب ایران در یک بانک هندی واریز و همچنین هند در زیرساخت‌های ایران سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

گروه مشاور بین‌المللی "گلوبال اینسایت" اعلام کرد: این اقدامات هند نشان‌دهنده دشواری اجرای تحریم‌ها علیه ایران به دلیل اتکای آسیا به نفت این کشور است.

سید مهدی نبی‌زاده ـ سفیر ایران در هند ـ تایید کرد که ایران در بانک‌های هندی حسابهایی را باز کرده تا پول نفت را به روپیه دریافت کند.

نبی‌زاده افزود: ما چند دور گفت‌وگو از جمله مذاکرات هفته گذشته در تهران را برگزار کردیم و یک مکانیزم توافقی برای هر دو طرف حاصل شده است.

وی گفت: یکی از بانکهای هندی که ایران در آن حساب باز کرده بانک متحد بازرگانی هند(یو سی اُ) است ولی نمی‌توانم نام بانک‌های دیگر را فاش کنم.

به گزارش بی بی سی، انتظار می‌رود ایران از روپیه برای خرید ماشین آلات، فلزات و قطعات خودرو از هند استفاده کند.

شرکت‌های هندی نیز می‌توانند در پروژه‌های توسعه ایران از جمله میادین نفت و گاز و دیگر زیرساخت‌ها سرمایه‌گذاری کنند.
http://rajanews.com/detail.asp?id=116242[/quote]

حالا با این وضعیت چطور اقتصاد ایران میخواد به صادارات غیر نفتی 200 میلیارد دلاری و بالاتر از اون برسه؟ اینجاست که باید در جواب افرادی مثل شما به این جمله پیامبر اسلام اشاره کرد که فرمود: لا مصیبت اشد من الجهل.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب دکسون، قرار نیست شما بجای کس دیگه ای جواب بدید، حالا اگه هماهنگی بینتون هست اشکال نداره!

[quote]بنظر شما یه اقتصاد 70 اندی میلیونی تاچه مدت میشه این طوری اداره کرد؟![/quote]

بنظر شما همه 70 میلیون، در طول روز با تجارت بین المللی سرکار دارند؟!

[quote]از وضعیت گروه های صنعتی ما بخصوص بخش خصوصی که به دلار دولتی دسترسی ندارن اطلاعی دارید![/quote]

اتفاقا چون در جریان راهها و روشهاش هستم اینو میگم، دوستی دارم که در یکی از کشورهای آسیای میانه در شرکتی ایرانی که در آن کشور کار پیمانکاری می کند، مشغول است، دوست دیگرم همین اخیرا کارخانه ای را از خارج از کشور وارد کرده است، کارخانه دیگری را نیز از اتریش در دست ورود داشت، با افراد دیگری هم رابطه دارم که لزومی به بیان اونها برای شما نمی بینم.

یه سوال: روشهای تامین مالی بین المللی را نام ببرید؟! ( فقط نام بردن هم کافی است، لازم نیست حتی معنی آنها را بدانید!)

[quote]چند وقت پیش به یکی از شهرک های صنعتی اطراف تهران رفتم با یکی از کارمندای شرکت بیمه ای که با اکثر کارخانجات اونجا برای بیمه کردن کارگراشون قرارداد بسته بودن صحبت می کردم می گفت اکثر کارخانجات به فکر تعدیل نیرو هستن...

کافی فقط به اداره کار شهر خودتون مراجعه کنید و امار تعداد نیروی انسانی که بخش خصوصی امسال جذب کرده و تحت پوشش وازرت کار در اومدن با امار 2 سال پیش مقایسه کنید متاسفانه دولت این امارها یک مشت کاغذ پاره می دونه!...[/quote]

وجود برخی سیاستهای غلط دولت در عرصه حمایت از صنعت را قبول دارم، ولی اینکه برخی مثل شما کوچکترین حرکتی در صنعت و اقتصاد کشور را مرتبط با تحریمها می دانند را نیز قبول ندارم، زیرا منطقی پشت آن نیست!

صنایع شیر و بستنی کشور را در نظر بگیرید، شیر وارداتی نیست و بستنی هم همینطور، ولی آیا ما در صنعت شیر و بستنی مشکل نداریم؟!

-----------------------------

کاربر saeed86 این لحن شما بیشتر مناسب چاله میدان و دوستان خودتون هست، اینجا یک سایت تخصصی نظامی هست، اگر شما این فرصت را یافتید که یکبار به دیگران توهین کنید و برخوردی با شما نشده، نباید این مسأله شما را جری تر کند، یا به اصول بحث پایبند باشید یا اینکه مودبانه به گوشه ای نشسته و خواننده بحث دیگران باشید.

مواضع شما کاملا کپی پیست مواضع رادیوهای بیگانه هست( البته با کمی اغراض شخصی شما) .

[quote]اما افرادی مثل شما که متاسفانه در سیاست خارجی کشور هم نفوذ کرده اند، [/quote]

ممنونم که منو به وزارت خارجه بردید! البته من تا همین سر کوچه مون هم به زور میرم! وقتی میگم دیدگاه شما کانالیزه هست از همنی لحن و طرز بیانتون پیداست!

از دید شما همه کسانی که دیدگاهی موافق جمهوری اسلامی دارند، سر و ته یه کرباسند! البته من هم اصراری به تغییر اون ندارم چون آب در هاون کوبیدن است!

[quote]شما اینقدر دچار بی خبری هستید که نمیدونید ایران به دلیل تحریم های بانکی حتی برای دریافت پول نفت خودش هم دچار مشکلات عدیده شده، و رو به ارز های غیر رایج و مبادله کالا به کالا آورده:[/quote]

الان دیگه به این نتیجه رسیدم که پستهای منو نمی خونید و جواب میدید! icon_rolleyes icon_wink icon_wink

[quote]جسارتا شما چقدر اطلاعات اقتصادی دارید؟

از سیستمهای نقل و انتقال پولی بین المللی چقدر می دونید؟

از دلایل حضور دریایی ایران در دریاهای بین المللی چی می دونید؟

اسم شرکتهای چند ملیتی به گوشتون خورده؟

روشهای فعالیت تجار ایرانی از حدود 5 سال قبل در کشورهای دیگه رو می دونید چی هست؟[/quote]

مثل اون کسی که در بحث گوشهاشو گرفته و فقط داد می زنه!

راستی ممنون از 2 تا خبرتون، یکی از روشهای مبادله بین المللی با پول دو کشور طرف حساب و حذف ارز ثالث هست، همنی راهی که ایران با هند و برخی کشورها در پیش گرفته.

جهل خودتون رو هم به دیگران نسبت ندید، اگر جاهل نبودید لا اقل جواب سوالات منو می دادید!

-------------

[b]جلیلی: مذاکرات بغداد در [color=red]تعدیل [/color]مواضع 1+5 تاثیر زیادی داشت
[/b]
خبرگزاری فارس: دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در گفت‌وگو با فارس و پس از پایان مذاکرات 1+5 و ایران در عراق گفت که مذاکراتی که در بغداد صورت گرفت در تعدیل مواضع غرب در قبال ایران تاثیر زیادی داشت.

به گزارش فارس، "سعید جلیلی" دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران پس از پایان نشست 1+5 و ایران در بغداد در پاسخ به سوال خبرنگار فارس درباره چرخش مواضع غرب در روز دوم مذاکرات گفت که "طبیعتا مذاکرات بغداد در تعدیل مواضع 1+5 تاثیر زیادی داشت."

در روز نخست مذاکرات بغداد، گروه 1+5 با پشت کردن به تعهداتی که در نشست استانبول داده بودند، موضوعات دیگری را مطرح کردند و تعهدات خود بر اساس طرح گام به گام را نادیده گرفتند. این گروه همچنین در مقابل بسته پیشنهادی که ایران ارائه کرده بود قادر به تصمیم گیری نبود و اعلام کردند که باید موضوعات مطرح شده توسط ایران را با مقامات کشورهای خود مطرح و بررسی کنند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در ادامه این گفت‌وگو در خصوص نگرانی آمریکا از اورانیوم 20 درصد غنی شده ایران گفت: آیا آمریکا نباید نگران ناپدید شدن 120 کیلوگرم مواد هسته‌ای با غنای بالا در داخل خاک کشورش باشد؟

بیش از نزدیک به 40 سال است که 120 کیلوگرم مواد هسته‌ای در داخل آمریکا گم شده است اما دولت آمریکا تا کنون تحقیقی در این باره انجام نداده است و مردم آمریکا نیز همچنان از سرنوشت این مواد بی خبر هستند.

هنوز مشخص نیست که چه ارتباطی میان ناپدید شدن این حجم از مواد هسته‌ای و تسلیحات هسته‌ای رژیم صهیونیستی وجود دارد.

طبق گزارشی که خود آمریکا منتشر کرده است، این مواد هسته‌ای گم شده قابلیت ساخت سلاح هسته‌ای را دارد.

موضوع تسلیحات اتمی رژیم صهیونیستی یکی از موضوعات حساسی است که کشورهای منطقه خاورمیانه همواره از آن با نگرانی یاد می‌کنند.

سعید جلیلی در کنفرانس خبری که پس از نشست 1+5 و ایران در بغداد برگزار شد در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آیا در این مذاکرات، تسلیحات اتمی اسرائیل هم مورد بحث قرار گرفت یا نه، گفت: آنچه که در گفت‌وگوهای دو روزه ما مطرح شد، این بود که ما در زمینه همکاری‌های هسته‌ای یک فرایند را دنبال کنیم. همانطور که گفتیم، یکی از موضوعات اساسی در خصوص همکاری‌های هسته‌ای بحث مبارزه با اشاعه سلاح‌های هسته‌ای و تلاش برای خلع سلاح است.

http://farsnews.com/newstext.php?nn=13910306001423

البته بعید می دونم امثال شما، امثال آقای جلیلی را قبول داشته باشند!

ادامه این بحث هم بی فایده هست، چون یک طرف به مبانی بحث پایبند نیست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب MOHAMMAD،
خوشم میاد که نبود منطق و استدلال کافی برای قانع کردن دیگران شما رو به پریشان گویی وا داشته و نظرات شهروندان این مملکت رو که صاحبان اصلی این کشور هستند "رادیو بیگانه" قلمداد میکنید. فقط این رو بگم که دشمن نخست ما دشمنان و بیگانگان نیستند، بلکه دوستان نادان هستند. شما پای همون تلویزیون بنشنید و از تحلیل های هوشمندانه اون لذت ببرید. والسلام

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
MOHAMMAD عزیز شما درست می گید ادبیات صحبت دوستان جالب نبود خواهشا بهم احترام بگذارید
ولی من دقیقا نمی دونم شما کارتون چی هست ولی وضعیت مملکت به لحاظ اقتصادی اصلا مطلوب نیست من خودم یک کار آفرین هستم نزدیک به 20 نفر در شرکت ما مشغول به کار با ادامه روند مطمئن نیستم تا آخر سال دوام خواهیم آورد یا نه ؟
من چیزی که شخصا از آن سر در نمی آورم بسته پیشنهادی ایران بود که شامل مسائلی جدا مسئله هسته ای از قبیل بحرین و سوریه بود که واضح بود به دلیل عدم شرکت مسئولین این کشورها تیم 5+1 قادر به پاسخگوئی نبود و حتما بحرین این مسئله را دلیلی بر دخالت ایران در مسائل داخلی خود اعلام خواهد کرد ؟ اصلا سئوال من این هست ایا هدف ایران رسیدن به تفاهم بوده یا کش دادن مذاکرات گزینه انتخابی می باشد ؟ بهر حال نتیجه مذاکرات موجب نوسان دوباره شدید ارز و طلا شد ... اقتصاد که این حرف ها سرش نمی شود راه خودش را می رود با دستور و بخشنامه تغییری حاصل نمی شود ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]يعني اگر يه آدم به درد بخور توي اين مملكت باشه، همين حسين شريعتمداري هست. خيلي حرف جالبي زد.
تنها كاري كه ما تا الان كرديم، تامين نياز دشمن به مذاكره بوده. و ديگر هيچ![/quote]

سردبیر آن روزنامه زرد را می گویی که کل خوانندهاش به چندهزارتا هم نمیرسه؟چندمیلیلرد به تامین اجتماعی بده کاره و با این کمک های مالی هسن که هنوز برشکست نشده؟!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]يعني اگر يه آدم به درد بخور توي اين مملكت باشه، همين حسين شريعتمداري هست. خيلي حرف جالبي زد.
تنها كاري كه ما تا الان كرديم، تامين نياز دشمن به مذاكره بوده. و ديگر هيچ![/quote]

سردبیر آن روزنامه زرد را می گویی که کل خوانندهاش به چندهزارتا هم نمیرسه؟چندمیلیلرد به تامین اجتماعی بده کاره و با این کمک های مالی هسن که هنوز برشکست نشده؟![/quote]
كاري به روزنامه اش ندارم، ولي حداقل خودش مخاطب رو الاغ فرض نميكنه. مثل صدا و سيما نيست كه در گزارش هاش، مذاكراتي رو كه براي رفع نگراني هاي بين المللي درمورد برنامه هسته اي ايران برگزار شده رو ، مذاكره براي تاميين درخواست هاي ايران اعلام ميكنه و بعد ميگه چون اونا نتونستن درخواست هاي ايران رو تاميين كنن، مذاكرات به نفع ايران به پايان رسيد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب MOHAMMAD

شما ظاهرا تحریم هارو خیلی دست کم گرفتید اون دور زدنی که می گن در واقع به غرب باج نده 2 برابر به شرق باج بده هست !

درضمن در سال 85 اگه اشتباه نکنم مقام معظم رهبری غرب رو تهدید به بستن جاه های نفت و نفروختن نفت کردند

http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=17022
(از آخر پاراگراف 6 ام که بهش اشاره شده- معتبرترین منبع هست ! )

ولی امسال غرب رو که در واقع می خواست در چاه های ما بسته بشه رو تهدید کردیم اگه نفتمون تحریم بشه تنگه ی هرمز رو می بندیم ! و غیر مستقیم گفتیم باید نفت مارو بخرید !

می تونی متوجه بشی توی 5 سال چه بر سر اقتصادمون و روابط بین مللی ما اومده؟!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote][quote]يعني اگر يه آدم به درد بخور توي اين مملكت باشه، همين حسين شريعتمداري هست. خيلي حرف جالبي زد.

سردبیر آن روزنامه زرد را می گویی که کل خوانندهاش به چندهزارتا هم نمیرسه؟چندمیلیلرد به تامین اجتماعی بده کاره و با این کمک های مالی هسن که هنوز برشکست نشده؟![/quote]
كاري به روزنامه اش ندارم، ولي حداقل خودش مخاطب رو الاغ فرض نميكنه. مثل صدا و سيما نيست كه در گزارش هاش، مذاكراتي رو كه براي رفع نگراني هاي بين المللي درمورد برنامه هسته اي ايران برگزار شده رو ، مذاكره براي تاميين درخواست هاي ايران اعلام ميكنه و بعد ميگه چون اونا نتونستن درخواست هاي ايران رو تاميين كنن، مذاكرات به نفع ايران به پايان رسيد.[/quote]

این سیاست صداو سیما رو قبول ندارم ولی سخنان اون آقا که 10 برابر بیشتر میشه قبول نداشت حداقل مذاکره می گه نیت بمب اتمی نداریم یا حاضر به توافق هستیم هرچند به شروطی ! به هر حال بهتر از حاضر به مذاکره و هر گونه توافق نبودن هست در نزد افکار عمومی جهان

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[/quote] ناب دکسون، قرار نیست شما بجای کس دیگه ای جواب بدید، حالا اگه هماهنگی بینتون هست اشکال نداره! [quote]
توهم توطئه ...

[quote]بنظر شما همه 70 میلیون، در طول روز با تجارت بین المللی سرکار دارند؟! [/quote]

مشکلاتی که در تجارت بین المللی برای ما ایجاد شده روی اقتصاد تک تک اون 70 میلیون تاثیر گذاشته...

[quote]
اتفاقا چون در جریان راهها و روشهاش هستم اینو میگم، دوستی دارم که در یکی از کشورهای آسیای میانه در شرکتی ایرانی که در آن کشور کار پیمانکاری می کند، مشغول است، دوست دیگرم همین اخیرا کارخانه ای را از خارج از کشور وارد کرده است، کارخانه دیگری را نیز از اتریش در دست ورود داشت، با افراد دیگری هم رابطه دارم که لزومی به بیان اونها برای شما نمی بینم.

یه سوال: روشهای تامین مالی بین المللی را نام ببرید؟! ( فقط نام بردن هم کافی است، لازم نیست حتی معنی آنها را بدانید!) [/quote]

اجازه بدید من هم یک سوالی بپرسم این دوستان شما خصوصی هستند یا دولتی یا... بنظر میاد هیچ مشکلی چه در تامین منابع ارزی عبور از مسائل تحریمی ندارند خیلی راحت کارخانه وارد می کنند(پس این همه تولید کننده از این مشکلات تولید چه دروغ هایی می بافن!) توی امریکا هم نمیشه این قدر راحت کار کرد! چغدر خوب کلا چه دوستان خفنی دارید!

بزارید یک مثال از مسائل دنیای واقعی برای شما بزنم! من از نزدیک شاهد در خاست یک گروه صنعتی از وزارت صنایع برای دریافت 5 میلیون دلار ارز با قیمت دولتی برای خرید تعدای قطعات از ایتالیا بودم (نوعی لوله شیشه ای)بعد گذشتن از هفت خان رستم البته سختر! که مثلا یه دونه خنده دارش نوشتن دفترچه توجیه پروژه که مسئولش میگفت حداقل یه 1000 صفحه بشه! icon_rolleyes خلاصه اخر کار که نوبت به تحویل پول رسید یهو صندوق اونها مثل صندوق زخیره ارزی خالی شد! و در واقع دست تولید کننده گذاشتن تو پوست گردو که لازم به ذکر هست این پروسه کلی زمان و هزینه از تولید کننده به هدر داد!!

http://www.tabnak.ir/fa/news/243127/%DA%86%D8%B1%D8%A7-%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA-%D8%AA%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%86-%D8%A7%D8%B1%D8%B2-%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF-%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF%D9%87-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF

http://alef.ir/vdcezp8zwjh8exi.b9bj.html?146312

وقتی از دنیای سراسر زیبایی خودتون خارج شدید می تونید جواب سوال اخرتون از نویسنده این دو لینک بالا(البته تعدادشون خیلی بیشتر این دوتا برای مثال هست!)یا تولید کننده های درحال ورشکستگی بپرسید چرا از من می پرسید!! من که دانشجوی ارشد بی خودی بیش نیستم! البته شاید اونها به دریای بی کران اطلاعات و امکانات شما و دوستان خفن شما دسترسی ندارند یک اسفند برای خودتون دود کنید...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط EBRAHIM
      IRIS و پدید آمدن برنامه فضایی ایران (قسمت اول )

مدتیست که از رسانه های جهانی،خبرهایی به گوش میرسد که ایران در حال تولید موشکی است که توانایی حمل ماهواره به فضا دارد.آيا چنين چيزي امكان دارد؟آيا اين ماجرا يك بلوف سياسيست يا حقيقت دارد؟
      دوستان از نظرات مفيد خودشون دريق نكنند امیدوارم مبحث جالبی شود.
      با تشكر

چند نکته قبال از خواندن مقاله :مطمئنا نظرات نویسنده با نظرات مترجم یکی نیست!!!
      در این مقاله موشک IRIS معادل موشک شهاب 3 دی فرض شده که آن هم به نوبه خود معادل موشک نو دونگ کره شمالی را در اختیار گرفته
      موشک IRIS ویا شهاب 3 دی اولین موشک ماهواره بر سبک ایران فرض شده اند (پراکنده بودن اطلاعات اجازه سخن قطعی را نمیدهد )
      موشک شهاب پنج معادل تائه دو پونگ دو کره شمالی فرض شده (البته از سوی نویسنده آن که آمریکایی هستند ) و عنوان اولین ماهواره بر سنگین ایران را بر دوش میکشد
      =============================================

نخستین ظهور موشک ماهواره بر IRIS/IRSL-X-1

با وجود ادعاهای ایران مبنی بر عدم بالابردن برد شهاب 3 دولت ایران در حال حاضر مشغول به ساخت و توسعه نخستین ماهواره بر خود موسوم به IRIS میباشد .
      پرتابگر ماهواره IRIS در ظاهر دارای ترکیب ساختمانی از موشک بالستیکShahab3 است که در مرحله اول از طراحی
      ان بهره میبرد و در مرحله دوم پرتابگر دارای دوقسمت موتور جامد و نیز محل حمل ماهواره (قسمت سوم) توسط پرتابگر است که قطر این مرحله از مرحله اول کمی بیشتر است و میتواند ماهواره های مخابراتی و علمی را در مدار زمین قرار دهد .
      .پرتابگر IRIS با پیکر بندی انجام شده بر روی آن پرتابگریست ایده آل به عنوان کاوشکر یا موشک اکتشافی که میتواند برای حمل کلاهک جنگی و یا توسعه کلاهک های فضایی قابل بازگشت و یا در نهایت برای ارسال محموله های علمی به فضا مورد استفاده قرار گیرد .البته این پرتابگر درحال حاضر نمیتواند ماهواره ها و یا محموله های با جرم بالا را به سمت مدار پرتاب کند . مگر اینکه مرحله سومی نیز به آن اضافه شود تا تبدیل به یک پرتابگر سنگین گردد .
      با توجه به آزمایش موشک چند مرحله ای شهاب 3 نویسنده بر این عقیده است که در صورتی که پرتاب آز مایشی موشک Shahab-3D نخستین پرواز آزمایشی پرتابگر IRIS باشد در آن صورت پرتابهای موشک های
      Shahab - 5 دومین و سومین مرحله از برنامه ساخت یک پرتابگر ماهواره ای است که ایران ادعا دارد در حال توسعه آن است .
      اولین تصویر از موشک IRIS در یکی از نمایشگاههای هوا و فضای ایرانیان در اندازه یک ماکت یک متری به نمایش گذاشته شد . نویسنده ادعا دارد که تستهای ناموفق پرتابی این موشک علت اصلی به تاخیر افتادن توسعه موشک حامل پرتابگر شهاب 5 تا کنون بوده است ولی با تردید بیان میکند که فقط زمان قادر به روشن ساختن این مطلب میباشد .

نویسنده مقاله ادعا دارد که اختمال توسعه نوع جدیدی از موشک های بالستیک از روی این نسخه پرتابی با نامهای جدیدتر از Shahab - 3d وجود دارد ، ونیز باتوجه به موتور سوخت جامد مورد استفاده در مرحله فوقانی و نیز تمام اطلاعاتی که از موشک شهاب 3 در اختیار است ، طراحی نمایش داده شده از IRIS یقینا طرحی مناسب با استفاده از طراحی موشک بالستیک شهاب 3 است . هرچند که پرتاب این سیستم آزمایشی پیشرفته که پیش از این در غرب و شرق مورد استفاده قرار گرفته و از متدهای غربی و شرقی نیز برای توسعه استفاده کرده برای ملل چیز چندان غیر عادی نخواهد بود ، ولی به سرعت بخشیدن برای توسعه اولین ماهواره بر سنگین ایران قبل از پرتاب کمک شایانی خواهد کرد .
      نویسنده در ادامه با بیان شباهت موجود بین شهاب 3d و نسخه های دوم و سوم موشک تائه دو پونگ کره شمالی این پرسشها
      را مطرح میکند که آیا شهاب 3D میتواند نسخه اصلاح شده از ماهواره بر ایرانی IRIS باشد که تست نخست خود را سپری کرده است ؟ آیا این موشک همان نسخه بالستیک فضایی از موشک تائه دو پونگ 2 کره شمالی وترکیب ماهواره بر شهاب 5 است و یا اینکه موشک بالستیکی ساخت ایران است ؟
      شاید تاحد زیادی بتوان گفت که ایران در حال همکاری با کره شمالی برای ساخت نسخه دوم و سوم ماهواره بر شهاب 5 است و هر دو در انجام این طرح مشارکت جدی دارند. کره شمالی که در سال های پایانی قرن 20 نسخه جدید و بهسازی شده ای از موشک تائه دو پونگ 1 را آزمایش کرده بود در بین 26 Juan و 2 Julay سال 2001 نخستسن نمونه پرتابی از موشک تائه دو پونگ دو را برای پرتاب بر روی سکوی تاسیسات پرتاب خود قرار داده بود .
      این کاملا واضح است که موشک شهاب 3 دی چند ثانیه پس از پرتاب و قبل از پایان مرحله اول در اولین تست خود در آسمان منفجر شد . با وجود طراحی متناسب موتور سوخت جامد آن و نیز پوشش آیرو دینامیک موشک متاسفانه انفجار باعث جلوگیری از آزمایش این قسمت ها گردید . در کل باید به این نتیجه رسید که در صورت تداوم برای ساخت و تکمیل شهاب 5 گلی به یاد ماندنی برای مردم ایران در بخش فضا به ثمر خواهد رسید .

========================================
      اما مشخصات موشک IRIS

حد اکثر بار قابل حمل توسط کلاهک موشک (کیلوگرم ): 760-987-1,158 بار فضایی و یا کلاهک جنگی .
      حداکثر برد ( کیلومتر ) : 1500
      تعداد مراحل : 2
      قطر موشک (متر ) : 1.32 - 1.35 – 1.85
      ارتفاع موشک : 17.1 متر
      وزن در حالت پرتابی سبک : 16000 کیلوگرم
      وظیفه : برای پرتاب محموله های فضایی علمی و تحقیقاتی و نیز ماهواره ها

اطلاعات مربوط به مرحله اول موشک
      ارتفاع : 14 متر
      قطر : 1.32 – 1.35 – 1.85 متر
      جرم :15092 کیلوگرم
      تراست : موثر 26051 کیلوگرم بر فوت مربع - واقعی 26,760-26,600 کیلوگرم بر فوت مربع
      زمان سوخت : 110 ثانیه
      نوع سوخت : TM-185 (20% Gasoline + 80% Kerosene)
      نوع اکسید کننده : AK-27I (27% N2O4 + 73% HNO3 + Iodium Inhibitor)
      جرم سوخت :12912 کیلو گرم

اطلاعات مربوط به مرحله دوم موشک
      ارتفاع : 3 الی 4 متر در کل
      قطر : 1.3 ای 2 متر
      وزن : نا معلوم
      تراست موتور : نامعلوم
      مدت زمان سوخت : 100 ثانیه
      نوع سوخت : جامد

لطفا اگر کسی تصویری از این پرتابگر داره در تاپک قرار بده

ادامه دارد ..........
      ======================
      منبع خبر:وبلاگ هوانوردی قرن 21
    • توسط Davood
      يك شركت آمريكايي ساخت هواپيما اعلام كرد مقام‌هاي اسراييلي تمايل دارند يكصد هواپيماي جنگي از نوع اف - ۳۵جديد را خريداري كنند.
      روزنامه اسراييلي معاريو روز پنج شنبه با اعلام اين خبر افزود، برخي مديران شركت لاكهيد مارتين به تازگي به تل‌آويو سفر كرده‌اند تا با اليعايزر شكيدي فرمانده نيروي هوايي اسراييل و برخي مقام‌هاي عالي رتبه ارتش اسراييل درباره اين معامله گفت و گو كنند.
      بر پايه اين خبر، هواپيماهاي اف ۳۵كه جديدترين در نوع خود است ، هواپيماي جنگي اصلي در نيروي هوايي آمريكا در آينده خواهد بود.
      روزنامه ياد شده نوشت : اگر اين معامله صورت گيرد، نيروي هوايي ارتش اسراييل ، اولين هواپيما از اين نوع را در سال۲۰۱۴ميلادي دريافت خواهد كرد.
      آمريكاطي سالهاي گذشته هر سال ميلياردها دلار كمك بلاعوض به سردمداران اسراييلي اهدا كرده كه بخش مهمي از آنها در قالب انواع تجهيزات پيشرفته نظامي ، سلاح‌هاي جديد و غير متعارف بوده است.
      بخشي از اين سلاحها را اسراييل در جنگ اخير خود عليه لبنان استفاده كرد و هزاران تن از مردم بي‌گناه اين كشور را با آنها به خاك و خون كشيد.

irna.ir
    • توسط MR9
      آیین معارفه فرمانده جدید سپاه قدس 

آیین معارفه فرمانده نیروی قدس سپاه برگزار شد

پی نوشت :

1- تاپیک جدید اخبار دفاعی جمهوری اسلامی ایران با مراسم معارفه فرمانده جدید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
      2- لینک تاپیک نخست در بند ذیل
      2- اخبار دفاعی جمهوری اسلامی ایران I
  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.