Cyrus

تاپیک جامع شهید کریمایی و شهید فصیحی ، سانحه اف-14 بوشهر

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote name='maverick100' timestamp='1405440028' post='393241']
شهید فصیحی ایجکت کردند شما نمیخواد این حادثه رو به من یادآوری کنی دوست عزیز

من خودم فرق شهید فصحی و قادر اسدی رو متوجه هستم
[/quote]

حالا چرا عصبانی شدی شما؟ اتفاقاً به عنوان يک کاربر اگه اشتباهی رخ داده بايد يادآوری کنم؛ مگه غير از اين است؟
اف-14 را اشتباه نوشتی اف-4، شهيد اسدی را نوشتی شهيد فصيحی، سيستان و بلوچستان را هم نوشتی بوشهر، مکانيزم چتر را هم نوشتی سکان عمودی! يک قصه بی سند درباره ايجکت شهيد فصيحی هم از خودت درآوردی! ديگه چی را متوجه هستی الله اعلم!
در هر حال ببخشيد، چون اصلاً قصد و منظور شخصی در پست اولم نداشتم. ویرایش شده در توسط Brave_Heart
  • Upvote 7
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Brave_Heart' timestamp='1405442543' post='393252']
حالا چرا عصبانی شدی شما؟ اتفاقاً به عنوان يک کاربر اگه اشتباهی رخ داده بايد يادآوری کنم؛ مگه غير از اين است؟
اف-14 را اشتباه نوشتی اف-4، شهيد اسدی را نوشتی شهيد فصيحی، سيستان و بلوچستان را هم نوشتی بوشهر، مکانيزم چتر را هم نوشتی سکان عمودی! يک قصه بی سند درباره ايجکت شهيد فصيحی هم از خودت درآوردی! ديگه چی را متوجه هستی الله اعلم!
در هر حال ببخشيد، چون اصلاً قصد و منظور شخصی در پست اولم نداشتم.
[/quote]

از دست افرادی چون شما باید عصبانی بشی :|

من خودم توی تشییع جنازه شهید فصیحی بودم روز بعد از شهادتش توی پایگاه هشتم توی دفتر امیر برخور بودم شما نمیخواد به من بگی ایشون چطوری شهید شده و چکار کرده و نکرده

شما سعی کن چیزایی رو یادآوری کنی که در موردش سواد کافی داری :winking:
  • Upvote 6
  • Downvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
احتمالا خواستن سالم بشوننش که نشده .بازم روحشون شاد ویرایش شده در توسط amina
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نمیشه جنگنده رو از رو همون قسمت سالم مونده دمش اورهال و بازسازی کرد icon_cheesygrin

--------------
پ.ن : می دونم موقعیت مناسبی برا شوخی نیست ولی سیاست حفظ تجهیزات کشوره دیگه چی کارش کنیم !!!
  • Upvote 7
  • Downvote 20

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام . احتمال زیاد بازم پدافند خودمون اشتباهی زده. تا حالا چند مرتبه این اشتباه رو کردن یکی در پرواز برگشت شهید بابایی و دیگری در سال 1390 هواپیمای اف 14 با خلبانی شهید کریمایی و شهید فصیحی. موندم چرا پدافند کشورمون نمی تونه تشخیص بده ؟
با این وضع تا چندین سال دیگه خودمون خودمون رو از بین می بریم. ویرایش شده در توسط naffah
  • Upvote 2
  • Downvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='naffah' timestamp='1405767672' post='394315']
سلام . احتمال زیاد بازم پدافند خودمون اشتباهی زده. تا حالا چند مرتبه این اشتباه رو کردن یکی در پرواز برگشت شهید بابایی و دیگری در سال 1390 هواپیمای اف 14 با خلبانی شهید کریمایی و شهید فصیحی. موندم چرا پدافند کشورمون نمی تونه تشخیص بده ؟
با این وضع تا چندین سال دیگه خودمون خودمون رو از بین می بریم.
[/quote]

با توجه به اینکه رادار از همه ی پروازهایی که در کشور قراره انجام بشه با خبر می شه و این پرواز هم قطعا در برنامه بوده و مورد خاصی هم در منطقه نبوده (وضعیت قرمز و ...) احتمال آتش خودی صفر هست.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با این وضع تا چندین سال دیگه خودمون خودمون رو از بین می بریم.

لطفا چرند بافی ها و شایعه پردازی هاتون رو برای صف نونوایی و توی تاکسی نگه دارید، اینجا برترین فروم تخصصی امور نظامی کشور هست و 90 درصد کاربرانش با یه نگاه به رد رو زمین هواپیمای سقوط کرده نحوه و علت سانحه رو به راحتی تشخیص میدن.
  • Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا چرند بافی ها و شایعه پردازی هاتون رو برای صف نونوایی و توی تاکسی نگه دارید، اینجا برترین فروم تخصصی امور نظامی کشور هست و 90 درصد کاربرانش با یه نگاه به رد رو زمین هواپیمای سقوط کرده نحوه و علت سانحه رو به راحتی تشخیص میدن.

اگر پدافند زده بودش باید یه مقداری از قطعات بر اثر انفجاربه فاصله حالا نه زیاد پخش بشن. فک نکنم این مورد این جوری شده باشه.
متاسفانه علت همون نقص فنیه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

وقتی که راجبش چیزی نمیدونی صحبت نکن. به خاطر اینکه آبروی کشور نره می گن نقص فنی داشته . در صورتی که زمان شهید بابایی هم حرف های زدو نقیض وجود داشته خیلی ها می گفتن پدافند دشمن زده اما به گفته خلبانان ارتش می گن خودی بوده حتی شما در فیلم شوق پرواز هم متوجه نشدیم که آیا دشمن زده یا خودی بوده و این نشون می ده که خودی بودن بیشتر صحت داره. در پرواز 6062 سال 90 به گفته خلبان ارتش هواپیما برای گشت برروی جزیره خارک بلند شده و در برگشت مورد اصابت خودی قرار گرفته که شایعاتی در مورد سقوط این هواپیما درست شده بوده می گفتن که مورد اصابت اف16 اسرائیل قرار گرفته یا مورد اصابت اف15 عربستان و این شایعات به بیشتربودن خودی کمک می کنه. حتی تشییع جنازه این دو خلبان هم مخفیانه بوده داداش.درآخر ما که خودمون دوست داریم پدافند قوی داشته باشم تا کسی تجاوز نکنه اما چیزی که واقعیت داره نباید انکارشو کرد.

• Upvote 4
  • Downvote 14

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با توجه به اینکه رادار از همه ی پروازهایی که در کشور قراره انجام بشه با خبر می شه و این پرواز هم قطعا در برنامه بوده و مورد خاصی هم در منطقه نبوده (وضعیت قرمز و ...) احتمال آتش خودی صفر هست.

حرف شما درست رادار از همه پرواز ها باخبر می شه ولی چرا خلبانان ارتش پدافند خودمون رو مقصر می دونن . شما می تونی تو سایت ارتشی دات کام تحقیق کنی تا ببینی.
  • Upvote 4
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اتفاقاً با توجه به اين که شاهدان عينی خروج آتش از کنار بدنه هواپيما را گزارش کرده اند، فرضيه اشتباه پدافند بسيار جدی است.
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حرف شما درست رادار از همه پرواز ها باخبر می شه ولی چرا خلبانان ارتش پدافند خودمون رو مقصر می دونن . شما می تونی تو سایت ارتشی دات کام تحقیق کنی تا ببینی.

سایت ارتشی منبع زیاد معتبری برای این امر نیست! :)
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

وقتی که راجبش چیزی نمیدونی صحبت نکن.

احسنت! به نظرتون این حرف در مورد خودتون صادق نیست؟!
  • Upvote 7
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='naffah' timestamp='1405795384' post='394436']
وقتی که راجبش چیزی نمیدونی صحبت نکن. به خاطر اینکه آبروی کشور نره می گن نقص فنی داشته . در صورتی که زمان شهید بابایی هم حرف های زدو نقیض وجود داشته خیلی ها می گفتن پدافند دشمن زده اما به گفته خلبانان ارتش می گن خودی بوده حتی شما در فیلم شوق پرواز هم متوجه نشدیم که آیا دشمن زده یا خودی بوده و این نشون می ده که خودی بودن بیشتر صحت داره. در پرواز 6062 سال 90 به گفته خلبان ارتش هواپیما برای گشت برروی جزیره خارک بلند شده و در برگشت مورد اصابت خودی قرار گرفته که شایعاتی در مورد سقوط این هواپیما درست شده بوده می گفتن که مورد اصابت اف16 اسرائیل قرار گرفته یا مورد اصابت اف15 عربستان و این شایعات به بیشتربودن خودی کمک می کنه. حتی تشییع جنازه این دو خلبان هم مخفیانه بوده داداش.درآخر ما که خودمون دوست داریم پدافند قوی داشته باشم تا کسی تجاوز نکنه اما چیزی که واقعیت داره نباید انکارشو کرد.
[/quote]

تا جایی که این حقیر اطلاع دارم وظیفه ی کشف اهداف بر عهده ی رادارهای هشدارزودهنگام است و معمولا رادارهای جستجو و آتش سامانه های پدافندی تنها در مواقع لزوم روشن می شوند. پس تا هنگامی که رادار هشدار زودهنگام که با مرکز کنترل هوایی نیز یقینا در ارتباط است و از پروازها خبر دارد، در یک منطقه حالت قرمز یا آماده باش اعلام نکند رادارهای آتش سامانه های پدافندی آن منطقه نیز شروع به کار نخواهند کرد لذا با توجه به شواهد و شرایط عادی منطقه باز هم متذکر می شوم که به عقیده ی بنده احتمال آتش خودی صفر هست.

در رابطه با تامکت شهیدان کریمایی و فصیحی نیز این موضوع صادق است مگر آنکه منطقه در حالت وضعیت قرمز و تهاجم قطعی یک متجاوز به حریم هوایی بوده باشد.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.