Cyrus

تاپیک جامع شهید کریمایی و شهید فصیحی ، سانحه اف-14 بوشهر

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote][quote][b]سلام دوستان
شاید حرف منی که فعالیتی ندارم اینجا واستون مهم نباشه! و از کنارش رد بشین! ولی من چند ساله اینجا میام و میشناسم همتون رو
من بوشهریم! ابراهیم جان (واریور) اتفاقا اینجا تام کت داریم خوبشم داریم! خودم بارها شاهد پریدنشون بودم حتی از نزدیک!!
اما حالا موضوعی که از دیروز صبح اشکمو دراورده!
دوستان چه باور کنید چه نکنید من این خلبان رو میشناسم کامل!
من قبل از رسانه ها متوجه شدم همون اول صبح! یکی بهم زنگ زد و التماس میکرد که تورو خدا دعا کن پیدا شن تورو خدا دعا کن ایجکت کرده باشن! من شکه شده بودم! اشکم درومده بود! آخه چرا ایشون؟؟؟؟؟؟؟؟؟ icon_eek قلبم ایستاد! ای کاش 5 تا تام کت رو از دست میدادیم ولی ایشون رو نه! سرگرد عزیز شهادت گوارای وجودت....
اگه تیتراِژ اول شوق پروازو دیده باشد یه پرواز رویایی توی ابرا رو میبینید
این فیلمو سرگرد خودش گرفته بود یعنی پروازش ماله ایشون بود و با تام کت...
ای خدا چی بگم دارم دیوونه میشم!
نخبه بود همینو بس! مرد بود! شاید به مهارت ایشون فقط 2 3 نفر داشتیم!
حالا همه اینا به کناااااااااااااااااااار
وای خدا چرا آخه!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :mrgreen:
اگه بدونید ایشون چه پروژه ی رو دنبال میکردن و چقد پیشرفت داشتن باورتون نمیشه!
انقلابی قرار بود به واسطه ی پروژه ای ایشون در نیرو هواییمون رخ بده! که فرمانده ی نیرو هوایی هم تاکید داشته به تازگی!( منبعی ندارم ولی خدا شاهده عین حقیقته ) نمیتونم چیز زیادی بگم! فقط امیدوارم بهش بها بدن و ادامش بدن تا به تولید برسه و دیگه شاهد این اتفاقات نباشیم!!
در مورد علت سقوط هم مشخص نیست! اون موقع صبح حتما اتفاقی افتاده بوده که آلرت داشتن! چی بوده خدا میدونه! ولی مشکوکه! حس میکنم خرابکاری بوده! همه جا جاسوس هس! سرگردو شهید کردن! نمیدونم نمیدونم! هرچی بود نا امیدم کرد خیلییییییییییی!!!!
شایدم واقعا نقص فنی بوده آخه چند بار از خودشون شنیده بودم راجب این نقص ها....

روحت شاد شهید با اخلاق آسمانی.... :evil: [/b][/quote]

دوست عزیز از اینکه به جمع ما در این سایت پیوستید خوشحالم
درنگارشات بعدی خود از فونت درشت استفاده ننمایید
در ضمن از بیان مطالب غیر موثق و بدون منبع خودداری نمایید[/quote]

بنده هم خوشحالم
ولی توی این یکی دو سال بیشتر خواننده بودم اینجا!
چشم حتما رعایت میشه!
کاش میتونستم حرف بزنم! ببخشید که نمیتونم آمار دقیق بدم! اینقدر این حادثه سنگین بود واسم که نتونستم تحمل کنم و هیچی نگم!
بازم عذر میخوام
یا علی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فتح عزیز ، یکی از دلایل ساده ای که من مقاله نظامی نمی نویسم اینه که حاضر نیستم شعور خودمو فدای سانسور این کشور کنم ، اگر نمی افته تا قشنگ بیافتانمش واست ؟
وگرنه بسیاری از عزیزان میدونند از اب خوردن واسه من راحت تره در روز ده تا مقاله بنویسم و همه شم این ور و اون ور چاپ بشه ، شک داری کم نیستند اعضایی که تو همین سایت میدونند چی به چیه

ضمن اینکه ، ما ترجیح میدیم مقالات نظامی مجله جنگ افزار سال 83 رو ! در سال 90 در این سایت با رنگ و لعاب جدید بخونیم !!!! تا اینکه مقاله بنویسیم و وقتمونو تلف کنیم !

ضمن اینکه من اصولا تحلیلگر هستم !!! نه مقاله نویس اونم از نوع .... !

البته شکر که شما گنبد اهنین رو کماکان اشتباه بنده میدونین ! خدا رو شکر که به خاطر تیکه ای که انداختم و هنوز متوجه ش نشدین بن نشدیم ! هرچند انسان جایز الخطاست و من حداقل ادعای پیامبری و امامت مثل بعضی عزیزان ندارم :mrgreen:

تا اونجا که یادمه یک جمله اشتباه کلا در سایت میلیتاری گفتم و اونم قبول دارم و اونم نه توسط بچه کوچولوها بلکه ادم بزرگا بیان شده که شخص مصطفی هست

من یکبار گفتم به جرات میگم با نصف سرهنگ های ایرانی سپاه حرف زدم که جمله احمقانه ای بود و مصطفی گفت ادیب وجدانا از عصبانیت گفتی اینو یا واقعا اشتباه این چنینی کردی؟
گفتم از هر دو ولی اشتباه بود !

بقیه ش رو هنوز کسی ندیدم تو این سایت و دیگر سایت ها توانایی رد کردن داشته باشه ، مگر خودم در موعدی دیگر ، وقتی که تحقیقاتم بیشتر شد فهمیدم اشتباهند !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حالم به هم میخوره از این جور تاپیک ها نه به خاطر عنوان و خبرشون . بلکه به خاطر بعضی از افراد از خود راضی وهمیشه سیاه نما که فکر میکنن .
.
.
............
هستن.
اقایون با فضل و دانش شیوه تحلیل که اینگونه می فرمایید نیست .
این طور اتفاقات شده فرصت خوبی برای بعضی از افراد که فقط تو این نوع زمینه ها یک دفعه میشن تحلیل گر . امیدوارم که اقایون فوق تحلیل گر اداب تحلیل رو رعایت کنند .
جدا خیلی مایه تاسف هست .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote][quote]امروز با یکی از پرسنل پدافند پایگاه ششم صحبت میکردم حرفای عجیبی میزد از اون سقوط!!! میگفت تامکت قبل از سقوط تو هوا منفجر شده بوده! این یعنی...
ببخشید ربطی به موضوع تاپیک نداشت[/quote]
موتور جدید؟!![/quote]
بازم شایعه؟
4 تا بچه 20 ساله اسرار ملی رو می دونن؟!
دوستتون توی پایگاه ششم احیانا معاون جهاد خودکفایی بودن؟اخه مگه هر کسی تو پایگاه ششم از اینکه توی اون تامکت چه خبر بوده خبر داره؟ایشون از کجا متوجه شده که تامکت قبل از برخورد با زمین منفجر شده؟

اخه برادرا موتور جدید روی تامکت؟تست موتور که پروازی نیست دوستان
تازه موقع پرواز هم که روی تامکت تست نمی کنن[/quote]
برادر جان من از خودم حرف در نیاوردم! فقط حرف ایشون رو نقل کردم که خود ایشون هم از مافوقشون شنیدن! البته من از منبع خیلی معتبر تری شنیدم!
بهتر بود از واژه های تمسخر آمیز استفاده نمیکردید! شاید اون کسی که مورد خطاب قرارش دادید از شما بیشتر بدونه!
یا علی...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote][quote]امروز با یکی از پرسنل پدافند پایگاه ششم صحبت میکردم حرفای عجیبی میزد از اون سقوط!!! میگفت تامکت قبل از سقوط تو هوا منفجر شده بوده! این یعنی...
موتور جدید؟!![/quote]
نه بابا موتور جدید کجا بود! تامکت ساعت 4.30 صبح واسه تست موتور آلرت نمیخوره! مطمئنا مشکلی پیش اومده بوده! شایعه زیاده نمیدونم والا ولی میگن زدنش! با اینکه نمیتونم باور کنم که همچین جراتی داشته باشن که تامکت مارو تو خاک خودمون بزنن! اینم یه سقوط مرموز دیگه بود مثه تمامی سقوط های مرموز توی ایران که بهترین هامون رو ازمون گرفتن!!![/quote]
بهتر نیست ما به شایعات دامن نزنیم؟!
تامکت شکاریه خطری برای هیچ ناوگانی نداره حتی بیرون از مرز ایران هم کسی نمی زندش!
مردم حرف زیاد می زنن
با جعبه سیاه هم ماه ها طول میکشه تا بشه فهمید چه اتفاقی افتاده اونوقت من نمی دونم چجوری می گن تامکت توی هوا منفجر شده .
مگه منطقه مسکونی بوده؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote][quote][quote]امروز با یکی از پرسنل پدافند پایگاه ششم صحبت میکردم حرفای عجیبی میزد از اون سقوط!!! میگفت تامکت قبل از سقوط تو هوا منفجر شده بوده! این یعنی...
موتور جدید؟!![/quote]
نه بابا موتور جدید کجا بود! تامکت ساعت 4.30 صبح واسه تست موتور آلرت نمیخوره! مطمئنا مشکلی پیش اومده بوده! شایعه زیاده نمیدونم والا ولی میگن زدنش! با اینکه نمیتونم باور کنم که همچین جراتی داشته باشن که تامکت مارو تو خاک خودمون بزنن! اینم یه سقوط مرموز دیگه بود مثه تمامی سقوط های مرموز توی ایران که بهترین هامون رو ازمون گرفتن!!![/quote]
بهتر نیست ما به شایعات دامن نزنیم؟!
تامکت شکاریه خطری برای هیچ ناوگانی نداره حتی بیرون از مرز ایران هم کسی نمی زندش!
مردم حرف زیاد می زنن
با جعبه سیاه هم ماه ها طول میکشه تا بشه فهمید چه اتفاقی افتاده اونوقت من نمی دونم چجوری می گن تامکت توی هوا منفجر شده .
مگه منطقه مسکونی بوده؟[/quote]
برادر من که گفتم باور نمیکنم و این یه شایعست!
من از رو حرف مردم نتیجه نمیگیرم! ادعایی هم نکردم که من فلانم! ولی رو هوا حرف نمیزنم! حتما...
نمیدونید؟ خوب مطمئن باشید که توی هوا منفجر شده! منبعم رو نمیتونم بگم!
فقط اینکه هیچ گونه تماس یا وضعیت قرمز یا آتش گرفتن موتور توسط شهید کریمایی اعلام نشده بوده!
تقریبا دو دقیقه بعد از پریدن از روی رادار محو میشن! به قدری سریع بوده که فرصت هیچ کاری نداشتن! حالا درکش بهتر شد دوست عزیز؟
ولی علت هنوز مشخص نیست! یا انفجار موتور یا انفجار موشک زیر بدنه!
من خودم فیلم انفجار تامکت آمریکایی توی آسمون رو دیدم پس اصلا دور از ذهن نیست!
نخیر منطقه مسکونی نبوده! نزدیک جزیره ی شیف حدود 35 کیلومتریه بوشهر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
صحنه ای از شهید کریمایی در سریال شوق پرواز

بنده ارادت خاصی به این شهید دارم و همیشه مدیون جناب جنت سرشت هستم که ما رو به زیارت مزار این شهید بردند

http://host3.aparat....eb821277461.mp4
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='9km' timestamp='1405439108' post='393235']
واقعا ناراحت شدم فکر کنم اخرین باری که یک خلبان موفق به ایجکت شد متعلق به سوخوی 24 بود که بعد از برخورد با زمین خلبان هاش ایجکت کردن
[/quote]

نخیر اون حادثه مال عهد بوقه دوست عزیز

چند سال پیش یک فانتوم در بوشهر ایجکت کرد توی همین حادثهی شهید کریمایی و شهید فصیحی در بوشهر ، شهید فصیحی ایجکت کردن که متاسفانه با سکان عمودی برخورد می کنند و سرشون قطع میشه :(

اون اف 5 ی هم که توی دزفول خورد به یک وانت فکر کنم ایجکت کرد الان دقیق یادم نیست :|
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]واقعا ناراحت شدم فکر کنم اخرین باری که یک خلبان موفق به ایجکت شد متعلق به سوخوی 24 بود که بعد از برخورد با زمین خلبان هاش ایجکت کردن[/quote]

یه مورد موفقیت آمیز هم تو تبریز داشتیم.

[url="http://www.aparat.com/v/gizjC"]http://www.aparat.com/v/gizjC[/url]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='maverick100' timestamp='1405439391' post='393237']
نخیر اون حادثه مال عهد بوقه دوست عزیز

چند سال پیش یک فانتوم در بوشهر ایجکت کرد توی همین حادثهی شهید کریمایی و شهید فصیحی در بوشهر ، شهید فصیحی ایجکت کردن که متاسفانه با سکان عمودی برخورد می کنند و سرشون قطع میشه :(

اون اف 5 ی هم که توی دزفول خورد به یک وانت فکر کنم ایجکت کرد الان دقیق یادم نیست :neutral:
[/quote]

ماه رمضونی مثل اين که قند خونت پايين اومده ماوريک جان و حافظه ات ريخته به هم برادر! شهيدان کريميايی و فصيحی با اف-14 سقوط کردند (شليک به خودی پدافند) و جنازه هاشون پيدا نشد. اونی هم که سرش قطع شد شهيد قادر اسدی بود که با اف-5 اف تو سيستان و بلوچستان سقوط کرد (ترکش بمب). به سکان هم برخورد نکرد و مکانيزم چتر دور گردنش پيچيده بود.
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Stuka' timestamp='1405439444' post='393238']
یه مورد موفقیت آمیز هم تو تبریز داشتیم.

[url="http://www.aparat.com/v/gizjC"]http://www.aparat.com/v/gizjC[/url]
[/quote]

این حادثه هم قدیمیه آخررین مورد ایجکتی که من به درستی یادمه و ازش مطمئنم حادثه ی شهید رضایی بود در بوشهر که کابین عقب روی باند ایجکت کرد و کمرش شکست :(

یعنی ساختن دو تا راکت اینقدر سخته ؟ اصلا ایمنی پایگاه میذاره جنگنده بدون صندلی سالم بلند بشه ؟ نه داریم واقعا ؟ icon_eek

[quote name='Brave_Heart' timestamp='1405439913' post='393240']
ماه رمضونی مثل اين که قند خونت پايين اومده ماوريک جان و حافظه ات ريخته به هم برادر! شهيدان کريميايی و فصيحی با اف-14 سقوط کردند (شليک به خودی پدافند) و جنازه هاشون پيدا نشد. اونی هم که سرش قطع شد شهيد قادر اسدی بود که با اف-5 اف تو سيستان و بلوچستان سقوط کرد (ترکش بمب). به سکان هم برخورد نکرد و مکانيزم چتر دور گردنش پيچيده بود.
[/quote]

شهید فصیحی ایجکت کردند شما نمیخواد این حادثه رو به من یادآوری کنی دوست عزیز

من خودم فرق شهید فصحی و قادر اسدی رو متوجه هستم
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='AmirAzad' timestamp='1405440623' post='393244']
واقعا اون اف-14 هدف تور ام 1 قرار گرفت ؟؟؟
[/quote]

یکی میگه تور ام 1 بوده اونیکی میگه ورتیگو شدن و اشتباه خلبان
البته یه شلیک تور ام 1 به هواپیمای ارتش در حوالی نطنز اتفاق افتاده که ، موشک دیفیت میشه ( بیشتر به خاطر نابغه بودن کسی که شلیک کرده ( در بهترین حالت شلیک نکرده بوده ))
بدی این قضیه ها این هست که هیچوقت مراجع زیربط اطلاع رسانی نمیکنند که فلان اتفاق چرا افتاده . ما الان در مورد اتفاق های 20 30 سال پیش هم با حدس و گمان حرف میزنیم . در حالی که همه جای دنیا یه اتفاق بعد از این که علت اش مشخص میشه میگن به این دلیل بوده
ولی در کشور ما هیچ صحبتی نمیشه
  • Upvote 4
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.