najaf47

**تصاویر**نمایشگاه پایگاه دوم شکاری بمناسبت دهه مبارکه فجر90 با صاعقه مسلح به سایدویندر**

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]به شما که باشه تمام به روز ترین تسلیحات دفاعی مدرن میبرید زیر سوال تو چند بار سوارش شدی آدم عقل داره تحلیل می کنه پسر خوب [/quote]
آدم با عقل تحلیل میکنه درست ولی وقتی اطلاعاتی ازش نیست چطوری عقل تحلیل کنه که این مشکل فنی داره یا خیر ؟

[quote]
اگه از نظر تو این هواپیما رادار گریز میشه من دیگه نمی دونم چی بگم بعد شما خیال می کنید اطلاعات فنی دوستان این سایت از فرمانده ارتش و وزیر دفاع کمتره ؟ اون ها بیشتر مدیر هستن تا کارشناس فنی بچه های این سایت مدام مطالعه دارن [/quote]

بنده کی گفتم این هواپیما رادار گیریزه؟!! خیر کسی این رو نگفته که بچه های سایت اطلاعاتشون کمه ولی شما وقتی میای میگی صاعقه مشکل فنی و...داره باید بگم از کجا میفهمی؟؟؟

[quote]
140 تحویلی به ما فقط 60 تا 75 از نوع E و F هستن (به نقل از ویکی پدیا) [/quote]

چه منبع معتبری ویکی رو که من همین الان 60 تا رو میتونم بکنم 160 تا!!

در ضمن دیگر نوع A در نیروی هوایی خدمت نمی کنه همین دو نمونه هم نفس های آخرشه چه برسه به A که به لقاء الله پیوسته:cry:

[quote]
اولا فکر کن تا ربطشو بفهمی یعنی این که یک آپگرید به F5 ها بزنیم و بتونیم هنوز این ابو طیاره ها رو استفاده کنیم [/quote]

منظورت رو اشتباه برداشت کرده بودم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]140 تحویلی به ما فقط 60 تا 75 از نوع E و F هستن (به نقل از ویکی پدیا) [/quote]
از شما بعيده به ويكي ارجاع كنيد :cry:
به نقل از ماهنامه صنايع هوايي شماره ي239....(12 بهمن 1343؛75 فروند شكاريf-5 كه از دو نوعA,B است-21 مه1973 ميلادي...100فروندتايگر2 ياF-5E به ايران فروخته شد...)
براي اطلاع خودم... نوع A (به خاطر وجود دو باك سوخت بصورت دائمي روي دو بال و وجود ورودي هاي خنك كننده موتور متفاوت روي انتهاي بالايي موتورنسبت به تايگر دو) گاو پيشوني سفيد است
تعدادي هم در دفاع مقدس منهدم شدن،خودم تو تمامي عكس هايي كه نگاه كردم بيشترين نوعA حدود 7 فروندبا ريجستري متفاوت در ايران موجوده البته گويا تعدادي هم در زمان شاه بازنشست و صرفه امور ديگه شدن
------------------------------------------------------------------------------------------
در اون تصوير هم تمام آلات كنترل تازه و نو هستن و رادار هم وجود داره پس قطعا نوع A نيست براي نگه داري از اف-5 ها چه دليلي براي تغيير در جنگنده براي بقا بيشتر وجود داره وقتي موتور تايگر كه ساده ترين موتور توربوجت تو ايران هست ديگه توليد ميشه...ايونيك و رادار هم كه قطعا بايد توليد بشه چون در غير اين صورت بايد جنگنده ها رو هل بديم...پس ديگه نيازي به تغيير اسم نيست اون جنگنده قطعا ايراني هست از فانتوم بگير تا تامكت حتما موردي بوده كه تصميم به تغيير و ساخت گرفتن
همين حالا هم اگه دقت كنيد در رژه قبلي با وجود پرواز صاعقه بر فراز منطقه رژه صاعقه ها در فرودگاه تبريز و تهران در حال استراحت بودن پس قطعا 4تا يا 14 تا هم نيست اينو دوستاني كه تو تبريز و تهران هستن تو رژه بعدي امتحان كنن
استوكا جان!بازديد فرمانده نيروي هوايي عمان از نيروي هوايي ياتون هست... ساخت قسمت هاي مختلف موتور...محل ساخت صاعقه!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]همين حالا هم اگه دقت كنيد در رژه قبلي با وجود پرواز صاعقه بر فراز منطقه رژه صاعقه ها در فرودگاه تبريز و تهران در حال استراحت بودن پس قطعا 4تا يا 14 تا هم نيست اينو دوستاني كه تو تبريز و تهران هستن تو رژه بعدي امتحان كنن [/quote]

منظور بنده هم این نبود که 4 فروند ساخته شده من گفتم اگر این مشکلاتی که ایشون میگن داشت توی همون یه دونه میموند و حداقل چهار فروند ساخته نمی شد و گرنه میدونستم تعداد واقعیش بیشتر از اینه تشکر !! :cry:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
موتور جی 85 ساخته نشده! هیچ منبعی هم وجود نداره که ثابت کنه ساخته شده! بجز چندتا عکس از ماکت موتور توی نمایشگاه ها!‌ در مورد صاعقه فقط بدنه رو بصورت کامل ساختیم و قسمتی از تجهیزات!‌ وگرنه موتور رو خیر!
اشاره کردید به بازدید فرمانده ی نیرو هوایی عمان!‌ توی دیدار ایشون چیزای دیگری رو هم بهش نشون دادن که کرک و پرش بریزه و واسه دنیا تعریف کنه! ولی بازم میگم ما موتور نساختیم!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این پروژه طوفان برای چه زمانی هست؟
این که چه مدل آلامو مورد استفاده قرار گرفته هم متاسفانه از تصویر معلوم نیست.
به احتمال قریب به یقین باید مربوط به نوع A باشه
در هر صورت از موشک هاوک خیلی مناسبتره
اگر فونیکس تولید میشه، منطقا باید قادر به تولید اسپارو هم که تکنولوژی پایین تری دارد باشیم!
دراین صورت چه دلیلی داره به سراغ هاوک و آلامو بریم؟
یک احتمال هم هست که رادار برخی از تامکت ها با نمونه روسی عوض شده در نتیجه از موشک های روسی در اونها استفاده شده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان مثل اینکه فراموش کردن پارسال اعلام شد که تعداد صاعقه ها به یک گردان رسیده :cry: یک گردان ۱۸ یا ۱۲ یا ۲۴ تایی هستش

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]موتور جی 85 ساخته نشده! هیچ منبعی هم وجود نداره که ثابت کنه ساخته شده! بجز چندتا عکس از ماکت موتور توی نمایشگاه ها!‌ در مورد صاعقه فقط بدنه رو بصورت کامل ساختیم و قسمتی از تجهیزات!‌ وگرنه موتور رو خیر!
اشاره کردید به بازدید فرمانده ی نیرو هوایی عمان!‌ توی دیدار ایشون چیزای دیگری رو هم بهش نشون دادن که کرک و پرش بریزه و واسه دنیا تعریف کنه! ولی بازم میگم ما موتور نساختیم![/quote]
دوست عزيز يكم تاپيك برادر نصير و اون بنر كه توليد موتور جي85 رو نشون ميده رو بخون!آخه اين موتور چي داره؟يه موتورتوربوجت اوليه...درسته اگه توليدش هم بكنيم مسكن موقتي هست ولي ديگه ساختش از ساخت پره هاي سيليكوني موتوراف-14 كه سختر نيست!
اگر به فرض موتور ساخته نشده پس يعني از سال68 تا حال اين جنگنده ها با نيروي الهي پرواز مي كردن؟وقتي شما موتور ماشين از سرسيلندر گرفته تاپيستون و شمع و...رو عوض ميكني به نظرتون هنوز همون موتور هست؟
البته برخلاف نظر شما فرمانده نيروي هوايي عمان بدجوري درونگرا و رازدار هستن چون هنوز آمريكايي ها چهارنعل دارن ميان سمت ما!!شايدم بر ما كرك و پر ريزون بوده...براي اونا... icon_cheesygrin نبوده!!
=============================
كاوه جون كم كم دارم اون مقاله صنايع هوايي در مورد وجودr-77 و r-37 تو ايران رو باور مي كنم
او موشك دقيقا مدل A هست البته مدل هاي ديگر فعال راداري و نيمه فعال راداري به جز در حمل سوخت بيشتر(در نتيجه سوخت بيشتر) و نوع رادار و تجهييزات الكترونيكي تفاوت خاص ظاهري ندارند....تصوير زير هم يك مدل ايراني شده آلامو هست(الان كه مقايسه كردم ديدم فاقد باله جلويي هست!!!) :cry:
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/_DSC0276.jpg[/img]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
وافن عزيز اگرم اطلاعات فرماندهان از بعضي دوستان اين سايت كمتر هست (كه بعيد ميدونم)مشاورين اونها و كساني كه تو بخش ساخت و طراحي هستن صد تاي اين دوستان تخصص و اطلاعات دارن بعضي دوستان ميگن پروژه صاعقه براي بروزكردن و جايگزيني اف5ها بوده خوب اين چه منافاتي با تحقيق و بهينه سازي رادار و تسليحات و كاهش سطح مقطع راداري اونها داره هيچ كس هم توقع نداره صاعقه بشه اف18 ولي دست روي دست هم نبايد گذاشت اف5 بهترين نمونه بود براي ورود به ساخت جنگنده و اينكه خبرنگار گفته نسل5 صاعقه يا جنگنده نسل 5 بيشتر از اينكه اهميت ژورناليستي يا فني داشته باشه انگار براي يه عده از دوستان كه عقده بعضي چيزارو دارن بهونه حمله به اين و اون ميشه icon_cheesygrin
يا اون دوستي كه با قطعيت ميگه ما موتور جت نساختيم منبع اطلاعات دقيق تون چه شخص يا كدوم فرمانده عالي رتبه هست :cry:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کاش تصویر کاکپیت صاعقه منتشر نمی شد. هر چند شخصا اعتقادی به اینکه صاعقه تولید میشه، ندارم، ولی این تصویر ابزاری میشه تو فرومای خارجی برای تمسخر صاعقه و ایرانی ها.

فکر می کردم حداقل از این هد آپ ها درش استفاده بشه:

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/headup2.jpg[/img]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]موتور جی 85 ساخته نشده! هیچ منبعی هم وجود نداره که ثابت کنه ساخته شده! بجز چندتا عکس از ماکت موتور توی نمایشگاه ها!‌ در مورد صاعقه فقط بدنه رو بصورت کامل ساختیم و قسمتی از تجهیزات!‌ وگرنه موتور رو خیر!
اشاره کردید به بازدید فرمانده ی نیرو هوایی عمان!‌ توی دیدار ایشون چیزای دیگری رو هم بهش نشون دادن که کرک و پرش بریزه و واسه دنیا تعریف کنه! ولی بازم میگم ما موتور نساختیم![/quote]
دوست عزيز يكم تاپيك برادر نصير و اون بنر كه توليد موتور جي85 رو نشون ميده رو بخون!آخه اين موتور چي داره؟يه موتورتوربوجت اوليه...درسته اگه توليدش هم بكنيم مسكن موقتي هست ولي ديگه ساختش از ساخت پره هاي سيليكوني موتوراف-14 كه سختر نيست!
اگر به فرض موتور ساخته نشده پس يعني از سال68 تا حال اين جنگنده ها با نيروي الهي پرواز مي كردن؟وقتي شما موتور ماشين از سرسيلندر گرفته تاپيستون و شمع و...رو عوض ميكني به نظرتون هنوز همون موتور هست؟
البته برخلاف نظر شما فرمانده نيروي هوايي عمان بدجوري درونگرا و رازدار هستن چون هنوز آمريكايي ها چهارنعل دارن ميان سمت ما!!شايدم بر ما كرك و پر ريزون بوده...براي اونا... :cry: نبوده!!
=============================ق
كاوه جون كم كم دارم اون مقاله صنايع هوايي در مورد وجودr-77 و r-37 تو ايران رو باور مي كنم[/quote]
سلام
من اون عکسا رو دیدم! هیچ موتوری ساخته نشده! اگر ساخته شده بود حتما رسانه ای میشد چون دلیلی واسه مخفی کردن نداشت ( با یه موشک بالستیک دوربرد خیلی فرق میکنه)
شما رو چه حسابی می فرمایید اون پره ها واسه موتور تامکت بود؟ نوع آلیاژ رو از عکس تشخیص دادید؟ برادر جان تی اف 30 و جی 85 رو نساختیم هنوز!
چندین سال پیش قرارداد بستن با یه بنده خدایی که جی 85 رو تولید کنه ولی بعد از اینهمه سال پیشرفت کار فقط 15٪ بوده و ایشون فقط پول بالا زدن! واسه منبع هم توقع لینک نداشته باشید!!!
موتورها تعمیر و اورهال میشن و در مواردی ممکنه بهینه سازی روشون صورت بگیره! ممکنه از بازار سیاه تهیه بشن! ممکنه از قبل تعدادی ذخیره موجود بوده و هزار احتمال دیگه! پس نمیشه گفت چون اینهمه ساله پرواز میکنن موتور ساختیم واسشون! اینا حاصل تلاش عزیزان نیرو هواییه که بعد از 40 سال هنوز جنگنده هامون سرزنده هستن!
من گفتم کرک و پر فرمانده ی نیرو هوایی عمان ریخت چون چیزایی دید که ماها نمیتونیم ببینیم!
اون دوست عزیز که فرمودند منبع حرفام کدوم مقام عالی رتبست؛ باید بگم ایشون یه مقام عالی رتبه بودن... و مدتی پیش به شهادت رسیدن...
درسته که مدرکی واسه حرفام ندارم ولی اینجا هر کسی میتونه هر برداشتی خواست بکنه و هر نظری خواست بده!
یا علی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]کاش تصویر کاکپیت صاعقه منتشر نمی شد. هر چند شخصا اعتقادی به تولید صاعقه ندارم، ولی این تصویر ابزاری میشه تو فرومای خارجی برای تمسخر صاعقه و ایرانی ها.

فکر می کردم حداقل از این هد آپ ها درش استفاده بشه:

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/headup2.jpg[/img][/quote]

ساخت جنگنده برای ما مثل بازی پازله .مرحله به مرحله و تیکه تیکه درست میکنیم :cry:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
[quote]او موشك دقيقا مدل A هست البته مدل هاي ديگر فعال راداري و نيمه فعال راداري ... [/quote]
با توجه به داشته ها و قطر موشک به نظر موشک مورد نظر از نوع R می باشد (نیمه فعال راداری) تا نمونه فعال راداری (A)

[quote]تصوير زير هم يك مدل ايراني شده آلامو هست[/quote]
تصویر مورد نظر نمونه تمرینی آلاموست.
[URL=http://www.myup.ir/viewer.php?file=82948638904064499439.jpg][img]http://www.myup.ir/images/82948638904064499439_thumb.jpg[/img][/URL]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1- لطفا بچه بازی در نیارید، اون چیزی که به عنوان صاعقه نشون میدن اگر یک پرنده رزمی بود اول استتارش رو عوض می کردند، پروتوتایپی که ارزش چند صد هزار تومن رنگ رو نداره، ارزش اویونیک چند میلیاردی هم نداره طبیعتا

2- از کی تا به حال یک هواپیمای بدون رادار موشک هدایت راداری نیمه فعال حمل می کنه؟

3- کولاک کرد نهاجا با اون آدر زیر بال تامکت

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
3- کولاک کرد نهاجا با اون آدر زیر بال تامکت[/quote]
ببخشید کدوم آدر زیر بال تامکت؟
راجع به تصویر خاصی صحبت می کنید؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
الان داشتم شوق پرواز می دیدم، آخراش یه گفتگویی بود با خلبان نادری که در آخرین پرواز شهید بابایی همراهشون بودن.
یه نمونه بزرگ از ماکت جنگنده دو سکانه تک موتوره معروف هم تو اتاق ایشون بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.