Sorena_Noshad

بدون سرنشین عمود پرواز Ghost

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

به نام ایزد توانا

IAI_Ghost_UAV.jpg

صنایع هوا و فضای اسرائیل امروزه یکی از بزرگترین و عمده ترین شرکت های تولید کننده هواپیماهای بدون سرنشین در انواع مختلف است ، در این تاپیک با یکی دیگر از ساخته های این شرکت آشنا می شویم.

نیروهای مسلح اسرائیل خواستار پهپادی بودند که بتواند کار شناسایی و جاسوسی از مبارزان فلسطینی را به خوبی و بدون سر و صدا ! انجام دهد از این رو صنایع هوا و فضای اسرائیل تصمیم به تولید هلیکوپتر بدون سرنشین و کم صدای Ghost گرفت.

هلیکوپتر بدون سرنشین Ghost که به تازگی از سوی صنایع هوا و فضای اسراییل در کنفرانس Latrun رونمایی شده است ، برای انجام ماموریت های شناسایی و جاسوسی طراحی و ساخته شده است.

هلیکوپتر بدون سرنشین شبح اساسا برای انجام عملیات های شناسایی و جاسوسی شهری طراحی شده ولی امکان استفاده از آن در روی کشتی های نظامی نیز وجود دارد هر چند که استفاده از چنین پهپادی با این برد کم بر روی کشتی های نظامی کاری نابخردانه به نظر می رسد.

مهمترین ویژگی این پهپاد توانایی نشست و برخاست عمودی آن است که به لطف وجود دو موتور الکتریکی به وجود می آید و همین ویژگی استفاده از آن را توسط نیروهای ویژه و سربازان در حین نبرد آسان کرده است.

این هلیکوپتر بدون سرنشین دارای دو موتور است که دارای صدایی بسیار کم و قدرتی مناسب بوده و تعمیر و تعویض آن بسیار آسان است.موتور های این پهپاد توسط باتری شارژ می شوند ، در کوله پشتی همراه خدمه یک عدد از این باتری ها همیشه موجود است تا در صورت اتمام باتری اول بتوان از آن استفاده کرد.

پهپاد روح دارای برد 4 کیلومتر ، مداومت پروازی 6 ساعت و سرعت 37 مایل بر ساعت می باشد.طول این پهپاد 9 فوت است و می تواند تا 17.5 پوند بار را حمل کند که این بار می تواند انواع حسگرها ،دوربین های دید در روز و شب و یک نشانه گذار لیزری باشد.

هدایت این پهپاد بسیار آسان است و بیشتر شبیه بازی های رایانه ای است ، این ویژگی یعنی هدایت آسان باعث کم شدن هزینه های آموزش خدمه می شود.هدایت پهپاد روح توسط دو نفر انجام می گیرد و می توان سیستم های هدایت آن در یک کوله پشتی به راحتی جا به جا کرد.

ghost_mini_UAV.jpg

عکس های بیشتر:

acqseeccuax.jpeg

ghost-650x433.jpg

fmgqkkmqkwy.jpeg

مشخصات:

سازنده:صنایع هوا و فضای اسرائیل

کاربردها:شناسایی و جاسوسی

طول:9 فوت

ظرفیت حمل:17.5 پوند

مداومت پروازی:6 ساعت

بیشینه سرعت:37 مایل بر ساعت

برد:4 کیلومتر

خدمه:2 نفر

موتور:دو موتور الکتریکی

================================

گرد آوری و ترجمه:سورنا

منابع:

1

2

استفاده از مطلب تنها با ذکر نام مترجم و منبع مجاز می باشد.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسم رب شهدا

خسته نباشی دوست عزیز.چقدر شبیه هلیکوپتر ch-47 شینوک هست این نشون میده طراحیه خوبی داره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
وسیله ای فوق العاده ایه برای جاسوسی،اصولآ رژیم صهیونیستی توجه ویژه ای به صنایع پهپادسازی داره و در خیلی زمینه ها بعد از امریکا حرف اول رو در جهان می زنه.
ما در ساخت پهپاد های سبک و نیمه سنگین مشگلی ندارم و جزو بهترین های دنیا هستیم (گرچه خیلی از پهپادهای ما رونمایی نشده است) اما بایستی بر روی میکرو پهپادها مثل روح و همچنین پهپادهای غول اسا چیزی در حد گلوبال هاوک سرمایه گذاری ویژه ای بکنیم.

در اخر با تشکر از سورنا

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بردش با مداومت پروازی و سرعتش نمی خونه! احتمالا اشتباهی نشده؟[/quote]

ببینید برد منظورش اینه که تا 4 کیلومتر میشه این پهپاد رو کنترل کرد و مداومت پروازی و سرعتش هم فکر نمیکنم ربطی به بردش داشته باشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جون میده برای عملیات ترور
یک موشک کوچیک ضد زره زیرش نصب بشه می تونه بدنه هر بنز ضد گلوله ای رو بشکافه

اتفاقا تو این چند روزه به همین فکر می کردم
اینجوری هیچ شخصی از کشوری که عملیات ترور رو انجام میده در خطر بازداشت و مشکلات سیاسی قرار نمیگیره
ضمنا در محیط شهری(منطقه عملیات ترور) ارتباطات وای فای خیلی طبیعی هست و هیچکس به امواج وای فای و یا ارتباط 3 جی مشکوک نمیشه
فرض کنید این هلی با یک سیم کارت 3جی می تونه چه ارتباط امن و بی دردسر و طبیعی(غیر مشکوکی ) رو ارائه میده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
واقعا یکی از بهترین تجهیزاتی هست که من دیدم بدون سرنشینها تو جنگ کارایی بیشتری دارن هم تلفات کمه وهم میتونن از ردارها عبور کنن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]جون میده برای عملیات ترور
یک موشک کوچیک ضد زره زیرش نصب بشه می تونه بدنه هر بنز ضد گلوله ای رو بشکافه

اتفاقا تو این چند روزه به همین فکر می کردم
اینجوری هیچ شخصی از کشوری که عملیات ترور رو انجام میده در خطر بازداشت و مشکلات سیاسی قرار نمیگیره
ضمنا در محیط شهری(منطقه عملیات ترور) ارتباطات وای فای خیلی طبیعی هست و هیچکس به امواج وای فای و یا ارتباط 3 جی مشکوک نمیشه
فرض کنید این هلی با یک سیم کارت 3جی می تونه چه ارتباط امن و بی دردسر و طبیعی(غیر مشکوکی ) رو ارائه میده[/quote]

موشکلی که ارتباطات درون شهری داره اینه که از فرکانس های به نسبت پایین تر استفاده می کنن و در نتیجه در برد این وسایل اثر می گذارد
مثلا سیستم های 4G که بسیار جدیدتر از 3G است بردی فقط در حد 24 کیلومتر داره
محدودیت برد استفاده از این فن تقریبا غیر ممکن می کنه ولی اگه بشه از ارتباطات معمولی که برد مناسبی دارن استفاده بشه خوب چیزی در میاد
البته برای همچین وسیله ای با برد 4 کیلومتر شاید مناسب باشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اتفاقا تو این چند روزه به همین فکر می کردم
فرض کنید این هلی با یک سیم کارت 3جی می تونه چه ارتباط امن و بی دردسر و طبیعی(غیر مشکوکی ) رو ارائه میده[/quote]
به چیز عجب جالبی اشاره کردین.
راستش من تو فکر ساخت یه هلی کوپتر مدل بودم.و برای فهمیدن کامل طرز کار یه هلی کوپتر مدل هم گرفتم به قیمت 70 تومن. خب تو بال ها که مشکلی نبود فوری بال ها رو طراحی کردم و لوازمی دم دست بود بال هاش رو ساختم.بهترین روش تو انتخاب مدل هم اینه که 4 تا بال به صورت دو به دو با یکم فاصله رو هم قرار بگیرن نه مثل شینوک و ... ولش کن.
بزرگترین مشکل تو هدایت از راه دور بود.چون با امواج رادیویی کارکردن اصلا جالب نیست و کلی درد سر داره اگه بخوای از روش دیجیتال هم استفاده کنی پیچیدگی کار میره بالا در مورد مادون قرمز هم که حرفی برای گفتن نیست و بلوتوث هم برد قابل توجی نداره.و بنابر این ولش کردم رفت پی کارش.

اما الان ایده جالبی را hadi222 بهم داد با دو تا سیم کارت و دستورات AT احتمالا بشه یه کنترلر توپ ساخت.بردش رو هم که ... ارتفاع پروازی هم بسیار میره بالا.عجب حالی کردم.

[color=blue]انشالله تو یه تاپیک جداگانه ریز به ریز مراحل ساخت هلی کوپتر مدل را شرح میدم.[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ساخت بالگرد مدل با سیم کارت چه جالب ! فقط دم انتخابات شاید یکم به مشکل بخوری

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]برد 4 کیلومتر کم نیست؟[/quote]

خیر

برد بسیار مناسبی هم هست چون وظیفه تعریف شده برای این پهپاد شناسایی و جاسوسی به خصوص در فضای شهری و در فاصله کمه و شما میتونید کلیپ رو دانلود و بیشتر با طرز کارش آشنا بشید.

یه مثال بزنم پهپاد اسکات که وظیفه ای مثل این پهپاد داره دارای برد 3 کیلومتره و مداومت پروازی 20 دقیقه ای رو داره که این پهپاد از هر نظر برش برتری داره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تاپیک ساخت هلی کوپتر را ایجاد کردم هرکی علاقه داشت میتونه استفاده کنه:

http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=237454&highlight=#237454

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
اینم کلیپش خیلی جالبه کاربردی هم هست
http://www.aparat.com/v/b508f99ee028a9d8582608f40bc36f5f129139

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.