ColonelShak

درگیری نظامی امریکایی ها در افغانستان ( ویدئو - دوربین از دید سرباز )

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

کلنل جان دستت درد نکنه

راستی این جنگ بود یا جنگ بازی؟

کسی تو این دوتا ویدئو طالبانی دید؟ تنها افغانی ای که من دیدم لباس خاکستری پوشیده بود و مثل اینکه وظیفه رسوندن مهمات به سربازای آمریکایی رو داشت!

تو کیلیپ اول خودم فکر میکنم یه بابایی تو اون درختا با یه کلاشینکف و یه خشاب 30 تایی قایم شده بود و هر از گاهی یکی دوتا تیر هوایی میزد. این پت و مت ها هم نفری دو تا خشاب رو در و دیوار خالی میکردند!

تنها فایده ای که این روش جنگیدن داره پر شدن جیب کمپانی های اسلحه سازیه( و صد البته بالا رفتن بودجه نظامیه آمریکا!)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من واقعا عذر می خوام!!!
ما قراره با این منگل ها بجنگیم؟

فکر کنم یدونه چیریک ما اینا رو یه ماه معتل کنه :rose:
خیلی ضایع می جنگیدن!!
اصلا نمیدونستن طرف از کجا داره شلیک میکنه

این مردک هم که ماشین گان داشت پرت بود! الکی 4 ، 5 تا خشاب تیر زد
چه قدر هم سریع خشاب عوض میکرد icon_smile

در کل خیلی منگل بودن همشون ، الکی نیست آمریکا 8 ساله داره میجنگه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام....
ببخشید این ویدیو ها پاک شدن... میشه لینک به دانلود اینها یا گیر اوردن ویدیو های درگیری دیگه مثل این رو دوستان بدن؟!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کسی میدونه دوربین های روی کلاه ها چی هستن؟ چرا انقدر کیفیتشون بالاه ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسمه تعالی

با سلام

دوستان چند نکته:

اول اینکه جنگ امریکا و طالبان که هر دو خبیثن یه جنگ زرگری هست و کلا بیشتر به بازی میمونه تا جنگ...(((اصلا فلسفه بوجود اومدن و حیات ننگین طالبان این بود که اولا در خط مقاومت افغان تشتت ایجاد بشه و بعد هم خود امریکا کنترل این خط رو بدست بگیره. و ثانیا امریکا بهانه ای برای تقویت حضور نظامیش در منطقه و افغانستان داشته باشه برای محاصره ما و همچنین استیلا بر منابع و معادن غنی افغانستان.))) این تلفات دو طرف هم طی برخی درگیریهاشون اینطوریه که مثل توی بازی فوتبال که دو طرف با همدیگه دوستن ولی در اثر یه خطا و فول دیگری با اینکه بیرون بازی دوستن از کوره در میره و میزنه اون یکی رو ناکار میکنه هست.... پس کلا تعجب نکنید که یانکی ها کسی رو نمیبینن و همینطوری شلیک میکنن و یا شاید طالبانی هم باشه ولی کلا قصه اینجوریه که درگیریها بیشتر جنبه توجیه حضورشون باشه.

اما در مورد " تک تیرانداز" دوستان تصور درستی ظاهرا ندارن! کلا هر تک تیراندازی مگه خل و چل باشه که از یه جای کاملا ثابت اقدام به شکار چندین هدف کنه....بنده حقیر خودم در زمان جنگ چند بار در سمَت " تک تیرانداز" هم کار کاردم. اون موقع هم ما حد اکثر دو گلوله از یک جا اون هم پشت سر هم و به نهایت دو هدف شلیک میکردیم و مدام تغییر جا میدادیم. چه برسه به جنگهای امروزی که به نسبت مدرنتر شده. چون در جنگ همیشه این یک اصل و قانونه که شما اول تک تیراندازها و تیربارچی ها و آرپی جی زنها رو باید بزنی تا راهت باز بشه....برای همین غالب تلفات در جنگها از این دسته ها هستند. برای همین غیر تک تیرانداز که باید تک باشه و مخفی ، بقیه دو تا کمک حد اقل دارن که وظیفه اصلیشون پوشش و حمایت از تیربارچی و آر پی جی زن ها شون در هنگام شلیک هست.

این طالبان رو کاری ندارم چون قصه شون از پایه فرق داره. ولی مطمئن باشید که یک نیروی مسلح منسجم اگه کسی رو برای شکار و تک تیراندازی در منطقهای بذاره قطعا در مورد حمایت ازش در مقابل هواگردها تدبیری در نظر میگیره که دوش پرتابها فقط یک راهش هست.

یا علی مدد.
  • Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='najaf47' timestamp='1353003312' post='282916']
بسمه تعالی

با سلام

دوستان چند نکته:

اول اینکه جنگ امریکا و طالبان که هر دو خبیثن یه جنگ زرگری هست و کلا بیشتر به بازی میمونه تا جنگ...(((اصلا فلسفه بوجود اومدن و حیات ننگین طالبان این بود که اولا در خط مقاومت افغان تشتت ایجاد بشه و بعد هم خود امریکا کنترل این خط رو بدست بگیره. و ثانیا امریکا بهانه ای برای تقویت حضور نظامیش در منطقه و افغانستان داشته باشه برای محاصره ما و همچنین استیلا بر منابع و معادن غنی افغانستان.))) این تلفات دو طرف هم طی برخی درگیریهاشون اینطوریه که مثل توی بازی فوتبال که دو طرف با همدیگه دوستن ولی در اثر یه خطا و فول دیگری با اینکه بیرون بازی دوستن از کوره در میره و میزنه اون یکی رو ناکار میکنه هست.... پس کلا تعجب نکنید که یانکی ها کسی رو نمیبینن و همینطوری شلیک میکنن و یا شاید طالبانی هم باشه ولی کلا قصه اینجوریه که درگیریها بیشتر جنبه توجیه حضورشون باشه.

اما در مورد " تک تیرانداز" دوستان تصور درستی ظاهرا ندارن! کلا هر تک تیراندازی مگه خل و چل باشه که از یه جای کاملا ثابت اقدام به شکار چندین هدف کنه....بنده حقیر خودم در زمان جنگ چند بار در سمَت " تک تیرانداز" هم کار کاردم. اون موقع هم ما حد اکثر دو گلوله از یک جا اون هم پشت سر هم و به نهایت دو هدف شلیک میکردیم و مدام تغییر جا میدادیم. چه برسه به جنگهای امروزی که به نسبت مدرنتر شده. چون در جنگ همیشه این یک اصل و قانونه که شما اول تک تیراندازها و تیربارچی ها و آرپی جی زنها رو باید بزنی تا راهت باز بشه....برای همین غالب تلفات در جنگها از این دسته ها هستند. برای همین غیر تک تیرانداز که باید تک باشه و مخفی ، بقیه دو تا کمک حد اقل دارن که وظیفه اصلیشون پوشش و حمایت از تیربارچی و آر پی جی زن ها شون در هنگام شلیک هست.

این طالبان رو کاری ندارم چون قصه شون از پایه فرق داره. ولی مطمئن باشید که یک نیروی مسلح منسجم اگه کسی رو برای شکار و تک تیراندازی در منطقهای بذاره قطعا در مورد حمایت ازش در مقابل هواگردها تدبیری در نظر میگیره که دوش پرتابها فقط یک راهش هست.

یا علی مدد.
[/quote]

برادر نجف سلام ....

من هم چند نکته من در باب فرمایش کاملا صحیح شما ایراد کنم به گمانم بد نباشه

من کاری به فلسفه وجود طالبان و امریکا و جنگ بینشون ندارم ! نه اینکه بخوام رابطه آخور و کله مبارک رو منکر بشم و از این حرفا اما...

اما می رسیم به مسئله جان عزیز و تفکرات ویژه نیروهای طالب!

هر ادمی وقتی تفنگ برمیداره به همون اندازه ای که فکر از بین بردن طرف مقابلشه به فکر از بین نرفتن خودشم هست حتی بیشتر!
حالا چطور میشه نیروهای طالبان از جون بی مقدارشون در راه اهداف امریکایی بگذرن که همه جوره یه دشمن کامل و خطرناک براشون بوده و هست!!!!
اگه اندک ذره ای هم عقل واسه اینها قائل باشیم نباید منکر این بشیم که اینها تو درگیری قصد کشت با هم برخورد می کنند!
و ایضا آمریکایی ها هم کم نبوده که از بیخ و بن به سمت ریشه هجوم بردن و .....

-------------------------------------------------

اما در مورد تک تیراندازها هم یه مسئله کوچکی که هست اینه که در برخی محیط ها میشه خیلی بیشتر از دو تیر هم شلیک کرد یحتمل شما تو مناطق بیابانی با پوشش محدود محیطی قرار داشتید و مخفیگاه برای شما و نوع پوشش گیاهی منطقه بسیار محدود بوده و الا تو برخی مناطق بیش از ده تیر هم میشه انداخت و دیده نشد مثل مناطق جنگلی!

و اتفاقا در برخی مناطق اون چیزی که ممکنه شما رو لو بده همین تحرک و جابه جایی شماست مثل مناطق کوهستانی و صخره ای!

قبلا هم تو همین تاپیک گفتم که اگه نیروی مهاجم بویی از وجود تک تیرانداز تو منطقه حس کنه تا این خطر براش وجود داشته باشه دیگه نمی تونه هردمبیل بلند شه و همیجوری واسه خودش تیر در کنه!

پس همین نفس وجود تک تیرانداز مانعی است برای طرف چه رسد به اینکه بخواد به شکار هم بپردازه!

هم کلامی با شما مایه افتخاره good_luck

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
اگه اندک ذره ای هم عقل واسه اینها قائل باشیم نباید منکر این بشیم که اینها تو درگیری قصد کشت با هم برخورد می کنند!
[/quote]

این طالبانی که امروز داره مبارزه میکنه یه مشت ادم های بی‌سواد و بدبخت هستن که به بهانه‌ها و دلایل مختلف فریب رهبرانشون رو خوردن و اومدن وسط و فکر میکنن دارن کار خوبی میکنن که جونشون رو پای این نمایش میدن!!و اینجوری نیست که همشون با امریکا ارتباط داشته باشن!! همین که اونی که اینا رو شارژ میکنه ارتباط داشته باشه کافیه!! وگرنه اینا عددی نیستن که بخوان این همه سال اون همه نیرو رو گیر بیارن که و اذیتشون کنن.... یه عملیات سنگین همشون رو محو میکرد میرفت پی کارش!

-----------------
در مورد تک‌تیر انداز بنده هیچ تجربه‌ای ندارم، ولی به نظرم وقتی طرف استتار کرده، تا وقتی که از سایلنسر استفاده کنه و نتونن مکان دقیقش رو تشخیص بدن، میتونه بزنه... چونکه جای دقیقش رو بلد نیستن و فقط حدودی میدونن داره از کجا میزنه!! همین که یه گروه رو چند ساعت معطل کنه اونم با 2-3 شلیک خودش کلی کاره!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='HHL' timestamp='1353011805' post='282959']
[quote name='najaf47' timestamp='1353003312' post='282916']
بسمه تعالی

با سلام

دوستان چند نکته:

یا علی مدد.
[/quote]

برادر نجف سلام ....

من هم چند نکته من در باب فرمایش کاملا صحیح شما ایراد کنم به گمانم بد نباشه

من کاری به فلسفه وجود طالبان و امریکا و جنگ بینشون ندارم ! نه اینکه بخوام رابطه آخور و کله مبارک رو منکر بشم و از این حرفا اما...

اما می رسیم به مسئله جان عزیز و تفکرات ویژه نیروهای طالب!

هر ادمی وقتی تفنگ برمیداره به همون اندازه ای که فکر از بین بردن طرف مقابلشه به فکر از بین نرفتن خودشم هست حتی بیشتر!
حالا چطور میشه نیروهای طالبان از جون بی مقدارشون در راه اهداف امریکایی بگذرن که همه جوره یه دشمن کامل و خطرناک براشون بوده و هست!!!!
و ایضا آمریکایی ها هم کم نبوده که از بیخ و بن به سمت ریشه هجوم بردن و .....

-------------------------------------------------

اما در مورد تک تیراندازها هم یه مسئله کوچکی که هست اینه که در برخی محیط ها میشه خیلی بیشتر از دو تیر هم شلیک کرد یحتمل شما تو مناطق بیابانی با پوشش محدود محیطی قرار داشتید و مخفیگاه برای شما و نوع پوشش گیاهی منطقه بسیار محدود بوده و الا تو برخی مناطق بیش از ده تیر هم میشه انداخت و دیده نشد مثل مناطق جنگلی!

و اتفاقا در برخی مناطق اون چیزی که ممکنه شما رو لو بده همین تحرک و جابه جایی شماست مثل مناطق کوهستانی و صخره ای!

قبلا هم تو همین تاپیک گفتم که اگه نیروی مهاجم بویی از وجود تک تیرانداز تو منطقه حس کنه تا این خطر براش وجود داشته باشه دیگه نمی تونه هردمبیل بلند شه و همیجوری واسه خودش تیر در کنه!

پس همین نفس وجود تک تیرانداز مانعی است برای طرف چه رسد به اینکه بخواد به شکار هم بپردازه!

هم کلامی با شما مایه افتخاره good_luck
[/quote]

بسمه تعالی

جناب HHL عزیز علیک سلام.

در مورد بند اول عرایضتون درست متوجه نشدم ! میشه واضحتر بگید؟

در مورد تک تیرانداز هم حتی در مناطق جنگلی و کوهستانی هم اگر با نیروی زبده طرف بشه اینطور نیست که بتونه مدت زیادی به شلیک ادامه بده چون جهت شلیک بالاخره شناسایی میشه و و با انواع و اقسام تجهیزات اپتیکی و بصری و .... غیر از هواگردها سریعا محلش لو میره البته بُعد فاصله هم در سریعتر و دیرتر لو رفتنش موثره.

[quote]قبلا هم تو همین تاپیک گفتم که اگه نیروی مهاجم بویی از وجود تک تیرانداز تو منطقه حس کنه تا این خطر براش وجود داشته باشه دیگه نمی تونه هردمبیل بلند شه و همیجوری واسه خودش تیر در کنه![/quote]

با این حرفتون موافقم.

یا علی مدد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]سلام[/right]
[right]تشکر از زحمتی که کشیدید[/right]
[right]اما دانلود میسر نشد[/right]

[right]مدیافایر نداشت؟[/right]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]در مورد بند اول عرایضتون درست متوجه نشدم ! میشه واضحتر بگید؟[/quote]

نجف جان فرمودید جنگ بین این دو، جنگ زرگری است و مشقی!

منظور این حقیر این بود که جنگ زرگری یه اصل ساده داره و اونم اینه که جان طرفین باید حفظ بشه در صورتی که جنابان یانکی تا پاکستان هم برای کشتن اینها پیش رفتن و از کشتن اینها هم ابایی نداشتن و این باعث به وجود اومدن کینه ای میشه که ایدئولوژی، دستور شیخ خلیج نشین و امثالهم نمیشناسه و همین کار دست طرفین میده که اون حوزه هایی که اصلا دوست ندارن طرف مقابل واردش بشه ورود پیدا می کنند و درگیری، ضربه و ......!

کلیپ اولی icon_arrowd

[url="http://h1204.persiangig.com/video/m240%20and%20m203.FLV"]http://h1204.persian...40 and m203.FLV[/url]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
کلیپ اولی icon_arrowd
[/quote]

سلام..... بسیار ممنون ولی فقط دانلودر فایرفاکس دانلودش میکنه و IDM دخالتی نمیکنه و نمیتونه دانلودش کنه! راه حلی هست؟! اگر بیشتر ازاین کلیپ ها دارین لطفا بذارید!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1353073271' post='283092']
[quote]
کلیپ اولی icon_arrowd
[/quote]

سلام..... بسیار ممنون ولی فقط دانلودر فایرفاکس دانلودش میکنه و IDM دخالتی نمیکنه و نمیتونه دانلودش کنه! راه حلی هست؟! اگر بیشتر ازاین کلیپ ها دارین لطفا بذارید!
[/quote]

این که همون کلیپ اولی همین تاپیکه، اما در مورد ساپورت IDM با گوگل کروم دانلود میکنه اما یه نیم چه مکسی داره!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ویدیو رو دیدم.... واقعا عجب احمقایین!!! تقریبا طرف 3 بار فاصله‌ی کمتر از 5 سانت این بابا رو زد!!! همینجوری گلوله میزد فقط و تو کلیپ اول(دارم کلیپ دوم و ادامه‌اش رو دانلود میکنم و مستقیم کردم برای دانلود دوستان دیگه!) 500 گلوله شلیک کرد!!! و فقط 3 خشاب 100 تایی دیگه داشت....
بقیه هم تفاوت چندانی نداشتن..... هیچ کدوم از اصول رو هم رعایت نمی‌کردن.... مثلا وقتی داشت خشاب عوض میکرد، سرش کاملا بیرون بود!!!! همه با هم شلیک میکردن و همه با هم ریلود! اصلا پشتیبانی معنی نداشت....
اواخر کلیپ یارو میگه فا..!! هی وانا شوت ون ای شوت؟! و بلند میشه و شروع میکنه به شلیک که باز طرف 20 سانت پایین تر(دیوار!) رو میزنه و میشینه سر جاش و رفیقش هم میگه بشین..... بعدشم همون جایی میشینه که چند لحظه‌ی پیش یه گوله‌ی سنگین بهش خورد.... باز رفیقش(فیلم‌بردار) بهش میگه الان یه گوله خورد به اون دیواره بیا اینور...!!!!
یعنی یه اسنایپر راحت 4 نفرشون رو شکار میکرد!!
جالب ترین صحنه‌اش وقتی بود که بغل دستیش یه منطقه‌ای رو بهش داد و گفت هول فا...ینگ ایریا!!(کل این قسمت رو بزن!) و ایشون هم لطف کرد عین 100 گلوله رو تو اون قسمت زد!!!
ضمن اینکه حدود 7 نیرو کنار دیوار و 4-5 نفر دیگه اونور تر دیده میشدن(15 نفر نظامی با کلی تجهیزات وهزاران گلوله!) بدون اینکه بدونن دارن به چا شلیک میکنن حدود 20 دقیقه (و خیلی بیشتر قبل از اینکه این کلیپ شروع بشه! با توجه به پوکه ها و نارنجک های روی زمین!) معطل شدن که فک کنم زمان بسیار زیادی میباشه!!!!

به هر صورت، ادامه‌ی این کلیپ رو میتونین اینجا ببینید...
[CODE]http://www.rodfile.com/2m967pzlr2s3/FIREFIGHT_ON_HELMET_CAM_IN_AFGHANISTAN_-_PART_2-_5B4_GZzjFyeaM_5D_5Bf34_5D_cyber-tube.ir.flv.html[/CODE]
همچنین اینم یه کلیپ دیگه! که یه اسنایپر با کالیبر بالا رو نشون میده که درگیر میشه با طالبان و بازم....!!!!
[CODE]http://www.rodfile.com/3qo1enx3m8og/SPEC_OPS_SNIPER_BATTLE_WITH_TALIBAN-_5Bb5VyY2dTuMA_5D_5Bf35_5D_cyber-tube.ir.flv.html[/CODE]

امیدوارم که دوستان خوششون بیاد از این تصاویر....

(به نظر میاد که نیروهای فرستاده شده اونقدرها که تبلیغ میشن هم قوی و باهوش نیستن!!!! تو این کلیپ دوتایی، 10 نفر سرباز رو می‌بینیم که گلوله هاشون تموم میشه بدون اینکه حتی یه نفر رو زده باشن! یا بدون اینکه بفهمن دشمن کجاست!

این ویدیو نشون میده که از چند سانتی یارو گلوله رد میشه!
[CODE]http://www.rodfile.com/d2vq7air89wa/Bullets_Miss_Soldier_By_Inches_-_Taliban_Seen_Firing-_5B5B8zGr9Ya_M_5D_5Bf34_5D_cyber-tube.ir.flv.html[/CODE]
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام بر همگی این سه تا ویدیو ی آخری حذف شده لطفا روی پرشین گیگ آپ کنید بشه دانلود در مورد اون دو ویدیو بالا هم اولی رو دیده بودم ولی دومی رو الان شاید از روی سایت دیدم ویدیو بیشتر دارید بزارید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.