aminmessi

پذیرش حساب نشدۀ کپی‌رایت؛ تحمیل هزینۀ گزاف به کشور

Recommended Posts

لیبرالیسم یعنی جامعه بی ایدئولوژیبی حد و مرز و بدون نقطه ای روشن که بشه به اون حمله کرد.
همه اقتصاد غرب خصوصیه پس کلا ما با هیچ کشوری در جنگ و چالش نیستیم و فقط یه عده محدود نشستن اون بالا و همه چیز دنیا ربطی به ما نداره :|

اما باید بگم چه میکند استاد زیبا کلام.

نظر مقام معظم رهبری بسیار دقیق هست در فتوای این مورد.
برخی دوستان که اطلاع کافی از مباحث دینی و اعتقادی و مخصوصا فقهی ندارن دخالتی در این مورد نکنن بهتر هست .اسلام با رنگ لیبرالی راه به جایی نمی بره آخرش سنجابی و بازرگان میشه.

کشورهای دنیا کافر نیستن و نهایتا اهل کتاب محسوب میشن.

این قانون رو باید به نوعی داخلی کرد و نمونه اون رو برای آثار داخلی به شدت اعمال کرد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تمام نظرات را خوندم با تمام نظرات آقا مصطفی موافقم.

دزدی تو اسلام حرامه و چنان واضحه که نیاز به تفسیر هم نداره.نمیتونیم بگیم چون یه آمریکایی اینو ساخته پس دزدیدنش شد حلال.طرف اینو ساخته اصلا باهاش جاسوسی هم میکنه خب مگه نمیگی جاسوسی میکنه پس چرا نصب و استفاده میکنی.میگیم ویندوز ابزار جاسوسیه همه هم ازش استفاده میکنیم.جالبه.

واما در مورد این جمله :

[quote]تفاوتي بين توليد داخل و خارج نمي كند مگر آن كه توليد آمريكا يا اسرائيل باشد.[/quote]

باید عرض کنم متاسفانه متاسفانه متااسفانه سیاست وارد دینمون هم شده.درحالی که باید برعکس باشه و دینمون وارد ساستمون بشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]لیبرالیسم یعنی جامعه بی ایدئولوژیبی حد و مرز و بدون نقطه ای روشن که بشه به اون حمله کرد.
همه اقتصاد غرب خصوصیه پس کلا ما با هیچ کشوری در جنگ و چالش نیستیم و فقط یه عده محدود نشستن اون بالا و همه چیز دنیا ربطی به ما نداره :|

اما باید بگم چه میکند استاد زیبا کلام.

برخی دوستان که اطلاع کافی از مباحث دینی و اعتقادی و مخصوصا فقهی ندارن دخالتی در این مورد نکنن بهتر هست .اسلام با رنگ لیبرالی راه به جایی نمی بره آخرش سنجابی و بازرگان میشه.

این قانون رو باید به نوعی داخلی کرد و نمونه اون رو برای آثار داخلی به شدت اعمال کرد.[/quote]

در خرابات مغان نور خدا می‌بینم / این عجب بین که چه نوری ز کجا می‌بینم

جلوه بر من مفروش ای ملک الحاج که تو / خانه می‌بینی و من خانه خدا می‌بینم

-------------------------

برادر جان. شما بنده‌ي حقير ليبرال كمونيست رو به حال خود رها كن و بذار به قول شما سنجابي و بازرگان بشم.

هرچند كه شأنيت كسائي چون بازرگان و سحابي (ان شاءالله منظورتون از سنجابي، همون سحابي بود ديگه؟!) رو بسيار بالاتر از كسائي مي‌دونم كه براي توجيه خواسته‌ها و منيت‌هاي نفساني‌شون، از دين سوء استفاده مي‌كنن و هر گناه و خبط و خطايي رو با آب دين تطهير مي‌كنن!

باده نوشی که درو روی و ریایی نبود / بهتر از زهدفروشی که درو روی و ریاست

تاريخ قرون وسطي، سرشار بوده از اين سوء استفاده‌ها از دين و نتيجه اش هم البته مشخصه!

ان شاءالله كه اين هم از ضعف دانش فقهي حقير و برگرفته از دكتر زيباكلام باشه و دوستان درست مي‌فرماين!

زياده عرضي نيست.
دوستان رو با مفاهيم اصيل فقه اسلامي (كه شباهت فوق العاده‌اي با تعاليم تلمود داره) تنها مي‌ذارم و فقط دعا مي‌كنم كه ان شاءالله دستور دزدي و امثالهم، برگرفته از فقه اسلامي باشه؛ نه فقه عشقاني!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون از الطاف شما یه خورده راحتتر فحش میدادی والا تعارف که نداریم icon_wink
آخه خدا خیرت بده من از کجای برخی نظرها دفاع کردم و چیزی گفتم وفقط چند مورد رو اشاره کردم شاید راه گشا باشه.
بقیه هم توصیه به همه بود نه فقط شما به جز او زیبا کلامه :|

به هر حال دست شما درد نکنه یا علی اخوی.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر مصطفی شما اول موضع خودتو درباره مهندسی معکوس مشخص کن ببینم نظرت چیه! به نظر شما مهندسی معکوس اف 5 دزدی نیست ؟ در حالی که اگه بخوایم اف 5 رو مهندسی معکوس کنیم باید دقیقا همون کاری رو انجام بدیم که با نرم افزار و بازی انجام میدیم ! یعنی نقشه برداری و سپس ساخت نمونه مشابه! در حالی که هنگام کپی نرم افزار هم 0و 1 های اونو به نوعی نقشه برداری میکنیم و بعدش مشابهشو تو سی دی خام ایجاد میکنیم!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگه می خوان خدمتی کنن قیمت کالاهای دیگه رو جهانی کنن.

نمی دونم چرا هر چیزی که باعث گرونی میشه سریع پیگیری میشه اما تا صحبت از ارزونی میاد همه جا می زنن.

وقتی درامد سالانه رو جهانی کردن .وقتی قیمت خودرو و .... رو جهانی کردن.نرم افزار رو هم جهانی کنن.

اون دوستانی هم که دم از اسلام می زنن خواهشا بگن از ویندوز اوریجینال استفاده می کنن یا کرک شده و خیلی نرم افزار های دیگه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]برادر مصطفی شما اول موضع خودتو درباره مهندسی معکوس مشخص کن ببینم نظرت چیه! به نظر شما مهندسی معکوس اف 5 دزدی نیست ؟ در حالی که اگه بخوایم اف 5 رو مهندسی معکوس کنیم باید دقیقا همون کاری رو انجام بدیم که با نرم افزار و بازی انجام میدیم ! یعنی نقشه برداری و سپس ساخت نمونه مشابه! در حالی که هنگام کپی نرم افزار هم 0و 1 های اونو به نوعی نقشه برداری میکنیم و بعدش مشابهشو تو سی دی خام ایجاد میکنیم![/quote]
برادر رضاي عزيز؛
هرچند كه عرض كردم در بحث ترجيح مي‌دم شركت نكنم و عرض جديدي نداشته باشم و به قول دوستان، گوشه‌ي عافيت برگزينم و بيش از اين اسلام ليبرالي‌ام رو به رخ حريفان نكشم، لكن به احترام شما و اينكه حقير رو خطاب قرار دادين پاسخ اين فرمايشتون رو مي‌دم.

ببينين بزرگوار. مهندسي معكوس، راه ميانبري هست براي استفاده از علم و تكنولوژي بكار رفته در اون محصول. استفاده از علم هم لزوماً سرقت نيست! كما اينكه خيلي‌ها ميان تجربيات و دانشي كه در رسيدن به اين نرم افزار استفاده كردن رو خودشون به اشتراك مي‌ذارن. هرچند كه كپي كردن طرح‌هاي ديگران و به عبارتي عدم رعايت اثر معنوي و حق اختراعش، باز يه نوع سرقت محسوب مي‌شه! ولي قابل قياس با موضوعي كه شما فرمودين نيست!!

شما در اين حالت مياين كدهاي ويندوز رو بررسي مي‌كنين و براي نوشتن سيستم عامل جديدي كه دارين ازش بهره برداري مي‌كنين.
درسته كه براي بدست آوردن اين علم، شما عملاً اقدام به سرقت اطلاعات فرمودين. ولي حداقلش اينه كه دسترنج ديگري رو مفت مفت بالا نمي‌كشين و خودتون هم يه زحمتي مي‌كشين ديگه! نه؟!!

اينكه شما از كدهاي يه نرم افزار استفاده كنين، زمين تا آسمون با قرار دادن CD يا DVD در Duplicator و فروش اون بدون كوچكترين زحمت، يا دانلود از سايت‌هاي اينترنتي بصورت كرك شده فرق مي‌كنه!

فكر نكنم رايت كردن، به معني مهندسي معكوس باشه!! نه؟!

---------------------------------------------------------------

از طرف ديگه اگه مهندسي معكوس، صرفاً براي كسب علم و تجربه باشه شايد قابل اغماض باشه بخش سرقت علمي‌اش!
ولي طبيعتاً قرار نيست F 5 رو رنگ كنيم و جاي هواپيماي توليد ملي غالب كنيم! يا T 72 رو كمي تغيير بديم و بگيم تانك صد در صد طراحي و ساخت داخله! اشتباه مي‌كنم؟

اما در تمامي اين‌ها، توليد و خلاقيت بكار رفته. ولي در استفاده از محصول كرك شده چي؟!!

================================

همون‌طور كه عرض شد نيازي نيست پاسخي به من داده باشين تا روي من كم بشه.
به خودتون رجوع كنين و ببينين اين مواردي كه دارين مي‌فرمايين، دليله يا بهانه.

زياده عرضي نيست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote] مهندسي معكوس، راه ميانبري هست براي استفاده از علم و تكنولوژي بكار رفته در اون محصول. استفاده از علم هم لزوماً سرقت نيست! [/quote]

برادر مصطفی الان فرض کن ما در شاخه های مختلف هوافضا خیلی ضعیفیم (مثل آیرودینامیک و...) و اصولا سایر کشورها هم با تجربه به این علوم رسیدن ( البته بعضی هاشونم شاید با غارت آلمان به اینجا رسیدن!) و تجربه رو تبدیل کردن به علم و دارن تو دانشگاه هاشون تدریسش میکنن! حالا ما میخوایم هواپیما بخریم ولی بهمون نمیفروشن ! دانش و امکانات بالایی هم نداریم(فرضا )تا یه طرح جدیدی ارائه کنیم و تو آزمایشگاه ها مورد ارزیابی قرار بدیم و در نهایت اشکالات رو برطرف و طرح رو تولید انبوه کنیم ! پس میاییم و یه اف 5 رو که آزمایش پس داده اوراق میکنیم از تمام قطعاتش الگو برداری میکنیم ( با روش های خاصی که وجود داره!) و بعدش شروع میکنیم به ساختنش!

حالا به نظرتون این اف پنجی که ما ساختیم (منظور صاعقه نیست) با اف 5 شرکت Northrop تفاوتی داره؟ آیا اون شرکت حق نداره ما رو مثل شما دزد خطاب بکنه؟

برادر سعید مبحث دکمپایل ( به دست آوردن سورس برنامه) رو مطرح کردن که البته درسته و من هم کپی اون برنامه رو مطرح کردم که البته نیازی نیست که دوباره مطرح کنم و معتقدم کپی سی دی با (فرضا) CloneCD همون مهندسی معکوسه و هیچ فرقی نداره !

[quote]
اينكه شما از كدهاي يه نرم افزار استفاده كنين، زمين تا آسمون با قرار دادن CD يا DVD در Duplicator و فروش اون [color=red]بدون كوچكترين زحمت[/color]، يا دانلود از سايت‌هاي اينترنتي بصورت كرك شده فرق مي‌كنه![/quote]

برادر مصطفی مگه یه دزد برای سرقت از یه منزل زحمت نمیکشه و جون خودشو به خطر نمیندازه ؟ پس چطور زحمت اون به حساب نمیاد ولی زحمت کسی که مهندسی معکوس کرده و بدل جنس اصلی رو ساخته به حساب میاد و از خطاش چشم پوشی میشه؟ مگه Northropیا شرکت Bell زحمت نکشیدن و سرمایه گذاری نکردن روی طرح هاشون ؟ مگه اینا شرکت خصوصی نیستن؟ پس چطور میشه برای مایکروسافت حق قائل شد ولی برای بل و نورث روپ حقی قائل نشد؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]برادر مصطفی الان فرض کن ما در شاخه های مختلف هوافضا خیلی ضعیفیم (مثل آیرودینامیک و...) و اصولا سایر کشورها هم با تجربه به این علوم رسیدن ( البته بعضی هاشونم شاید با غارت آلمان به اینجا رسیدن!) و تجربه رو تبدیل کردن به علم و دارن تو دانشگاه هاشون تدریسش میکنن! حالا ما میخوایم هواپیما بخریم ولی بهمون نمیفروشن ! دانش و امکانات بالایی هم نداریم(فرضا )تا یه طرح جدیدی ارائه کنیم و تو آزمایشگاه ها مورد ارزیابی قرار بدیم و در نهایت اشکالات رو برطرف و طرح رو تولید انبوه کنیم ! پس میاییم و یه اف 5 رو که آزمایش پس داده اوراق میکنیم از تمام قطعاتش الگو برداری میکنیم ( با روش های خاصی که وجود داره!) و بعدش شروع میکنیم به ساختنش! [/quote]

شرمنده میان بحث می پرم
فکر کنم در اسلام ما یک قوانین همیشگی داریم که در حالت عادی اجرایی هستند اما در حالت اضطرار می شکنند
مثال واضح گوشت مردار است که اگر مجبور شدی و دیدی می میری باید بخوری

وقتی شما در حالت مرگ و زندگی هستی و هر لحظه احتمال حمله و کشتن شماست حالت اضطرار بوجود می آید و شما برای تنها برای رفع احتیاج ضروری و حق حیات می توانی از اف 5 کپی هم کنی
اما وقتی نیاز رفع شد می بایست اول درصد ساخت داخلی را درست کنی و بعد خسارت بنده خدایی که از او دزدی بدهی
مثلا ایران از اف 5 کپی می کند وقتی نیازش رفع شد می بایست روی ساخت هواپیمای داخلی کار کند و بسازد و در کنار آن حق و هزینه ای به شرکت سازنده اف 5 بدهد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مقام معظم رهبري:

اگر توليد داخل باشد، بنابر احتياط واجب اجازه توليد كننده شرط است و اگر توليد خارج باشد، تابع قرارداد است. (آيت الله خامنه اي ، اجوبه، س 1343)

--------------------------------------------------------------
نظر رهبری در بالا کامل روشن و واضح است و باید برای همه حجت باشد،چه شرعی و چه قانونی.

ناپیک جالب و اموزنده ای بود،کفار! میشه بکید فرق کفار و موحدین یعنی چی؟! اصلا کلمه موحد رو یکی برای من معنی کنه!
اینها جزء کفارند و ... یعنی چی،مصطفی جان بنده با نظرات شما به صورت 100% موافق هستم و بهتر بگم شما هر انچه من میخواستم بگویم را گفتید.

برخی فراموش کرده اند که ما(مسلمان ، مسیحی، زرتشتی و حتی یهودی و ...) قبل از هر چیز مخلوق خداوند یکتا هستیم ، انسان هستیم و بعد در ادیان مختلف دسته بندی می شویم،لااقل به حقوق انسانی که اعتقاد دارید؟! چرا ما باید دسترنج دیگران را که با زحمت بدست امده مفت و راحت مصرف کنیم و روی جماعتی که اکثرا مسیحی هستند یعنی خداوند یکتا را قبول دارند و در دین ما مورد احترام هستند برای منافع شخصی انگ کافر بودن بزنیم و هزار اسمان و ریسمان کنیم که حق این جماعت یا هر انسان دیگری را ضایع کنیم...

اقایونی که دم از کفار میزنند و محصول امریکایی برادران من پس سی پی یو اینتل و ای ام دی نخرید چون هر دو امریکایی هستند و شائبه متعلق بودن به یهود را دارند،شما با خرید سی پی یو در حقیقت به کفار!!! کمک میکنید،اگر این عمل را انجام دهید دیگر نیازی ندارید با استفاده از این نرم افزارهای استکبار جهانی! ...

---------------------------------------------------------------------------------------
مطمئن باشید که همچین قوانینی به رویت رهبری عزیز می رسد و برسی می شود و ایشان برخی اجازه ها را صادر میکنند،چون از لحاظ شرعی و سیاسی حرف ایشان در سیستم حکومتی حجت است...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]برادر مصطفی شما اول موضع خودتو درباره مهندسی معکوس مشخص کن ببینم نظرت چیه! به نظر شما مهندسی معکوس اف 5 دزدی نیست ؟ در حالی که اگه بخوایم اف 5 رو مهندسی معکوس کنیم باید دقیقا همون کاری رو انجام بدیم که با نرم افزار و بازی انجام میدیم ! یعنی نقشه برداری و سپس ساخت نمونه مشابه! در حالی که هنگام کپی نرم افزار هم 0و 1 های اونو به نوعی نقشه برداری میکنیم و بعدش مشابهشو تو سی دی خام ایجاد میکنیم![/quote]

دنیای مجازی کامپیوتر و دنیای واقعی قابل قیاس نیست.
مهندسی معکوس تو صنعت نرم افزار به کپی کردن اون نمیگن.معادل کپی نرم افزار تو محصولات فیزیکی وجود نداره که بخوای مقایشه هم بکنی.

مثلا یه هلی کوپتر طرف اومد سه سال روش کار کرده هلی کوپتر ساخته و مثلا داره 300 هزار دلار میده شما میای دوسال وقت میزاری مهندسی معکوش میکنی و نمونشو میسازی میدی 200 هزار دلار هزینه مالی چندانی به سازنده وارد نمیشه.
اما در مورد نرم افزار دو حالت مختلف هست مثلا دانلودر هست سازنده میفروشه 50 دلار یکی میاد حالا به روشهای مختلف اینو مهندسی معکوس میکنه و مشابهشو میده 40 دلار.اما حالت دوم کسی مثل منو شما هر دوتا این نرم افزار هارو با صرف نهایت 5 دقیقه کپی میکنه تو یه سی دی میده هزار تومن.این حالت دوم ضرری بسیار بیشتری وارد میکنه به سازنده.

از طرف دیگه در حالت مهندسی معکوس سازنده اصلی مطمعنه که نسخه مهندسی شده کیفیت کمتری نسبت به اصلی خواهد داشت یا نشانش اینقدر معتبر هست که اطمینان به رقابت داره.اما با گپی کردن در واقع با محصول خود طرف به جنگش میرید و سازنده بدبخت هم کار زیادی از جز قبول یه شکست بزرگ از دستش بر نمیاد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]مسئله اینجاست که ما خیلی راحت نشستیم و دست روی شکم مبارک گذاشتیم! و هیچ تلاشی نمی کنیم و هی اسمون ریسمون می بافیم که بله اونا دول کفارن و همه اموالشون برای ما حلال! در صورتی که خیلی از این محصولات ساخت شرکت های خصوصی هست که هیچ ربطی به دول کفار ندارن! و صرفا دست رنج یه عده خارجی هست! که می خان از غبلش یه نونی سر سفرشون برای زن بچه بیارن!! [/quote]

این شرکتهای خصوصی به دولت توسعه یافته کفار مالیات نمیدن ؟![/quote]

ایا ما می تونیم دست روی شکم مبارک نزاریم و نخریم!؟مجبوریم استفاده کنیم ایا؟!
---------------------------------------------------

پارسال بازی ایرانی گرشاسب روی شبکه استیم قرار گرفت فروشش در حد خودش جالب بود!
اون طرف از این بهانه ها ندارن؟!

[quote]فكر نكنم رايت كردن، به معني مهندسي معكوس باشه!! نه؟! [/quote]

چرا در واقع! البته در لغت بهش مهندسی معکوس نمی گن بهش می گن مهندسی بر عکس!! :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسم الله الرحمن الرحيم
لَمْ يَكُنِ الَّذِينَ كَفَرُوا مِنْ أَهْلِ الْكِتَابِ وَالْمُشْرِكِينَ مُنفَكِّينَ حَتَّى تَأْتِيَهُمُ الْبَيِّنَةُ (1)

«كافران اهل كتاب و مشركان رها نمي شوند تا دليلي آشكار برايشان بيايد.»
http://www.andisheqom.com/Files/faq.php?level=4&id=4770&urlId=2136

[quote]مقام معظم رهبري:

اگر توليد داخل باشد، بنابر احتياط واجب اجازه توليد كننده شرط است و اگر توليد خارج باشد، تابع قرارداد است. (آيت الله خامنه اي ، اجوبه، س 1343)

--------------------------------------------------------------
نظر رهبری در بالا کامل روشن و واضح است و باید برای همه حجت باشد،چه شرعی و چه قانونی.
[/quote]

بله نظر امام خامنه ای بسیار دقیقه و حتی برای برای تولید داخل احتیاط واجب بکار بردن نه اینکه بگن حتما اجازه تولید کننده شرطه (گرچه من خودم فکر میکنم باید به احتیاط واجب عمل کرد)اما برای تولید خارج گفتن که تابع قرارداد است و البته ما هم هنوز قانون کپی رایت رو نپذیرفتیم!
[quote]
ناپیک جالب و اموزنده ای بود،کفار! میشه بکید فرق کفار و موحدین یعنی چی؟! اصلا کلمه موحد رو یکی برای من معنی کنه!
[/quote]
موحد یعنی کسی که به وحدانیت خدا معتقده و برای خدا شریک قائل نیست ! آیا مردم آمریکا به وحدانیت خدا اعتقاد دارن؟
------
اما شرک در لغت و اصطلاح به اين معناست که براي خدا همتا و شريكي قرار دهيم.
صاحب مفردات مي گويد: شرك انسان در دين بر دو قسم است: 1. شرك عظيم كه عبارت است از اثبات شريك براي خداي تعالي و اين بزرگترين نوع كفر است... .2. شرك صغير: عبارت است از جايگاهي براي غير خدا در برخي امورات قرار دادن مانند رياء و نفاق در امور.[10]
[10] . المفردات راغب، ذيل مادة شرك، ص 259 و 260.

بهتره خودتون متن کامل رو مطالعه کنید:

[quote]برخی فراموش کرده اند که ما(مسلمان ، مسیحی، زرتشتی و حتی یهودی و ...) قبل از هر چیز مخلوق خداوند یکتا هستیم ، انسان هستیم و بعد در ادیان مختلف دسته بندی می شویم،لااقل به حقوق انسانی که اعتقاد دارید؟! چرا ما باید دسترنج دیگران را که با زحمت بدست امده مفت و راحت مصرف کنیم و روی جماعتی که اکثرا مسیحی هستند یعنی خداوند یکتا را قبول دارند و در دین ما مورد احترام هستند برای منافع شخصی انگ کافر بودن بزنیم و هزار اسمان و ریسمان کنیم که حق این جماعت یا هر انسان دیگری را ضایع کنیم...
[/quote]

دکتر زمانی در ادامه بخش اول ،سخنان خود را به بحث مسالة شناسایی و بررسی موحد بودن یا مشرک بودن مسیحیان و یهودیان اختصاس داد، و در این باره گفت: حدود 11 نفر از فقهای بزرگ شیعه،. مانند: مرحوم آیت الله رکوعی، حضرت امام خمینی(ره) مرحوم آیت الله حکیم، مقدس اردبیلی، صاحب جواهر، صاحب ریاض و دیگران؛ معتقدند که اهل کتاب، یعنی مسیحیان و یهودیان، مشرک اند وی دلایل این قول را چنین بر شمرد: دلایل آن ها تعدادی از آیات قرآن است که دلالت بر اعتقاد مسیحیان و یهودیان به بنوت «حضرت عیسی» و«عزیر» نسبت به خدا دارد.

1ـ و قالت الیهود عزیرابن الله، و قالت النصاری: المسیح ابن الله ذالک قولهم با فواههم یظاهئون قول الذین کفروا من قبل، قاتلهم الله انی یوفکون (سورة توبه آیة 30 )

استدلال این فقها این است که پسر دانستن و فرزند دانستن برای خدا موجب شرک است.این استدلال مورد تأمل قرار گرفته است و مخالفان به این مطلب 3 پاسخ داده اند؛ بنوت (دانستن پسر برای خدا) موجب شرک نمی شود؛ شرک این است که ما در کنار خدا، به خدای دیگری هم معتقد شویم. اگر گفتند پسر خدا مانند خدا است، یعنی خدا است، این منجر به شرک می شود. ولی صرفاً اعتقاد به این که خدا، پسری دارد و آن پسر، خدا نیست ، این موجب کفر است؛ اما موجب شرک نیست. چنان که یهودیان عزیر را پسر خدا دانستند؛ اما او را خدا ندانستند؛ بلکه احیا گر «تورات» دانستند. چون تورات پس از حمله بخت النصر از بین رفت و در دوران کوروش، عزیر آمد و تورات را بازنویسی کرد، و یهودیان را از مسأله فقدان کتاب نجات داد. به این دلیل، او را احیا گر تورات و یهود دانستند و به همین دلیل نام«ابن الله» را به او دادند.

حجت الاسلام زمانی درارتباط با انواع معانی متصور بنوت، تعدادی از آنها را به شرح زیر بیان کرد:

یک معنای بنوت این است که فرزند، فرزند حقیقی مانند انسان باشد و خداوند، پدر واقعی باشد؛ چنان که حضرت مریم، مادر واقعی است. این معنا مورد قبول قرار نگرفته است. در مناظره ای که پیامبر اکرم(ص) با مسیحیان داشتند، از ایشان پرسیدند: شما معتقدید واقعاً عیسی پسر خداست و خداوند مانند دیگر پدران، نقش پدری ایفا کرده است؟ آن ها استغفار کردند و گفتند: اصلاً این، مورد نظر ما نیست.

معنای دیگر بنوت عزیز بودن انسان برای خداست. این معنا بیشتر در انجیل وجود دارد؛ به دلیل این که حضرت عیسی چندین جمله و فقره در انجیل به حواریون فرمودند: خدا را اطاعت کنید‹ لتسیروا ابناء الله.› بنوت به این معنا اشکال ندارد.

دکتر زمانی در تبیین دلیل دوم از آیات قرآن گفت :آیة دوم که برای مشرک بودن اهل کتاب به آن استناد شده است، آیاتی است که راجع به ربوبیت مطرح شده اند. «اتخذوا احبارهم و رهبانهم ارباباً من دون الله و المسیح ابن مریم» آن ها، علمای خود و مسیح را به عنوان ارباب مطرح کردند. و‹ ما امروا الا لیعبدوا الها واحداً لااله الا هو سبحانه عما یشرکون»و حال این که دستوری که ما به آن ها دادیم، فقط عبادت خدای واحد بوده است. خداوند منزه است از آن چه که شرک می ورزند.

استدلال شده که این آیه بر شرک مسیحیان و یهودیان دلالت می کند؛ با این بیان که این ها آمدند حضرت مسیح و علمای خود را ارباب من دون الله قرار دادند؛ یعنی رب غیر الهی، و شرک هم، معنایی جز این ندارد. یکی از معانی بارز شرک این است . دوم اینکه :علاوه بر این، در ادامة آیة می فرماید: «و ما امروا الا لیعبدوا الهاً واحداً »یعنی این ها از این امر تخلف کردند.؛ عبادت غیر خدا را کردند.

و در نهایت میگوید: «سبحانه عما یشرکون»، این ها شرک ورزیدند. استدلال جمعی از فقها این است که آیه مزبور با این سه واژه، دلالت بر شرک مسیحیان و یهودیان دارد. نتیجه این که مسیحیان و یهودیان مشرک اند وطبق آیة قرآن: «انما المشرکون نجس»، نجس می باشند.

دکتر زمانی در باره نقدی که برخی دیگر از مراجع قائل به طهارت مطرح کرده اند،خاطر نشان ساخت که با استفاده از روایاتی که وجود دارد، گفته اند: مقصود از ارباب عبادت و شرک، شرک در اطاعت است؛ به دلیل این که یهودیان، مطیع محض عالمان شان شدند؛ گر چه آن ها بر خلاف نظر خدا و وحی الهی سخن گفتند.

دکتر زمانی در ادامه، به آیاتی که بیانگر اعتقاد مسیحیان به الوهیت حضرت عیسی می باشد و دلالتشان تام بوده و قابل نقد نیست اشاره کرد و در این راستا به چهار دسته از آیات استشهاد نمود:

1ـ «لقد کفر الذین قالوا ان الله هو المسیح بن مریم»، این جا دیگر جای توجیه نیست« و قال المسیح یا بنی اسرائیل اعبدوا ربی».

2ـ آیاتی که حضرت عیسی و مادرش را الله دانسته اند:

«و اذا قال الله یا عیسی ابن مریم أانت قالت للناس اتخذونی و امّی الهین من دون الله»

این آیه دلالت می کند بر این که مسیحیان دو اله غیر خدا برگزیدند.

3ـ آیاتی که عبادت حضرت عیسی و مریم را گزارش می کند.

«قل اتعبدون من دون الله ما لا یملک لکم ضراً و لا نفعاً»

4ـ آیاتی که مسألة تثلیث مسیحیان را مطرح می کند.

«لقد کفر الذین قالوا ان الله ثالث ثلاثه»

این آیات دلالت تام و روشن بر این مطلب دارد که مسیحیان هم به تثلیث، و هم به این که عیسی «الله» است، معتقد شدند.

من شناخت زیادی از فرقه های مسیحیت ندارم ولی انگار فرقه هایی تو مسیحیت وجود دارن که مشرک نیستن ! اما یهودیت رو نمیدونم!
[quote]
[quote]ILLUMINATOR
ممنون

در گذشته مستندی از تلوزیون پخش شد که گروهی از مسیحیان رو نشون میداد که تو ارمنستان ساکن بودن و اصلیتشون روس بود و انگار تبعید شده بودن ! اینا مرداشون ریش داشتن و زناشون تقریبا محجبه بودن(یادمه روسری داشتن) و همچنین شرابخواری نمیکردن و همچنین انگار به تثلیث معتقد نبودن و کلا از صلیب استفاده نمیکردن (چه تو کلیسا و یا در جای دیگه) اگه امکان داشت اینارو هم معرفی کنید! اسمشون یادم رفته![/quote]

خواهش میکنم. من اون مستند رو ندیدم و دقیقا نمیدونم اون گروه چه اسمی دارن.باید از چند نفر مطلع و بزرگتر بپرسم. کلا در حال حاضر زیر شاخه هایی از مسیحیت که تثلیث رو رد میکنن و بهش اعتقادی ندارن شامل گروههای میشن مثل : یونیتاریان - شاهدان یهوه - کلیسای زنده خدا - کلیسای متحد مسیح و یه عالمه گروه دیگه که تا حالا دربارشون مطالعه نداشتم و آشنایی هم با عقایدشون ندارم.
اون گروه ساکن در ارمنستان هم قطعا باید به یکی از همین مذاهب گرایش داشته باشن.تو این صفحه ویکی هم میتونید اطلاعات خوبی به دست بیارید:

http://en.wikipedia.org/wiki/Nontrinitarian
[/quote]

[quote]
اقایونی که دم از کفار میزنند و محصول امریکایی برادران من پس سی پی یو اینتل و ای ام دی نخرید چون هر دو امریکایی هستند و شائبه متعلق بودن به یهود را دارند،شما با خرید سی پی یو در حقیقت به کفار!!! کمک میکنید،اگر این عمل را انجام دهید دیگر نیازی ندارید با استفاده از این نرم افزارهای استکبار جهانی! ...
[/quote]
عجب سخنی ! آدم چی بگه؟

[quote]
مطمئن باشید که همچین قوانینی به رویت رهبری عزیز می رسد و برسی می شود و ایشان برخی اجازه ها را صادر میکنند،چون از لحاظ شرعی و سیاسی حرف ایشان در سیستم حکومتی حجت است...[/quote]
هر وقت این قانون رو قبول کردیم باید بهش پایبند هم باشیم ولی بحث بر سر اینه که آیا باید این قانون رو که دشمنان ما رو تقویت میکنه و البته به خودمون ضرر میزنه ( مثل قدرت خرید نداشتن دانش آموزان و دانشجویان رشته های کامپیوتر و نقشه کشی صنعتی و....) قبول کرد یا نه؟

[quote]
دنیای مجازی کامپیوتر و دنیای واقعی قابل قیاس نیست.
مهندسی معکوس تو صنعت نرم افزار به کپی کردن اون نمیگن.معادل کپی نرم افزار تو محصولات فیزیکی وجود نداره که بخوای مقایشه هم بکنی.[/quote]
اتفاقا کپی CD به CD و یا DVD به DVD عین مهندسی معکوسه و همچنین بدست آوردن سورس برنامه ( با دکمپایلر) و تغییر دادن سورس باز هم مهندسی معکوسه ! مثل اینکه اف 5 رو مهندسی معکوس کنی و توش تغییراتی بدی وبا نام صاعقه( صاعقه اول که ورودی هوای مستطیل شکل و یه توپ داشت) بسازی !

[quote]مثلا یه هلی کوپتر طرف اومد سه سال روش کار کرده هلی کوپتر ساخته و مثلا داره 300 هزار دلار میده شما میای دوسال وقت میزاری مهندسی معکوش میکنی و نمونشو میسازی میدی 200 هزار دلار هزینه مالی چندانی به سازنده وارد نمیشه.
اما در مورد نرم افزار دو حالت مختلف هست مثلا دانلودر هست سازنده میفروشه 50 دلار یکی میاد حالا به روشهای مختلف اینو مهندسی معکوس میکنه و مشابهشو میده 40 دلار.اما حالت دوم کسی مثل منو شما هر دوتا این نرم افزار هارو با صرف نهایت 5 دقیقه کپی میکنه تو یه سی دی میده هزار تومن.این حالت دوم ضرری بسیار بیشتری وارد میکنه به سازنده.

از طرف دیگه در حالت مهندسی معکوس سازنده اصلی مطمعنه که نسخه مهندسی شده کیفیت کمتری نسبت به اصلی خواهد داشت یا نشانش اینقدر معتبر هست که اطمینان به رقابت داره.اما با گپی کردن در واقع با محصول خود طرف به جنگش میرید و سازنده بدبخت هم کار زیادی از جز قبول یه شکست بزرگ از دستش بر نمیاد.[/quote]

توضیحات شما منو قانع نکرد!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]SHAHABESAGEB
بله نظر امام خامنه ای بسیار دقیقه و حتی برای برای تولید داخل احتیاط واجب بکار بردن نه اینکه بگن حتما اجازه تولید کننده شرطه (گرچه من خودم فکر میکنم باید به احتیاط واجب عمل کرد)اما برای تولید خارج گفتن که تابع قرارداد است و البته ما هم هنوز قانون کپی رایت رو نپذیرفتیم![/quote]

درباره نظر مراجع تقلید و کلامشان باید حتما این نظرات رو از نماینده آنها سوال کنید- احتیاط واجب در کلام مراجع تقلید یعنی فتوا و حتما باید به اون عمل کرد - اگر کلمه احتیاط خالی و بدون کلمه واجب اومده بود شاید میشد شک کرد که منظور احتیاط مستحب است یا واجب که تازه همین رو وقتی کلمه مستحب نیاید معمولا به واجب تفسیر میکنند- لذا برداشت شما از این کلمه صحیح نیست

[quote]fath

این قانون رو باید به نوعی داخلی کرد و نمونه اون رو برای آثار داخلی به شدت اعمال کرد.[/quote]

بحثهائی که اینجا مرح میشه دو جنبه داره - یکی نظرات شخصی افراد هست (چه مخالف چه موافق) که ادعا ندارند نظر اسلام هم حتما همینه اما خوب جوری بحث میکنند که اگر شما نظر اسلام رو از طریق فتوای مراجع یا روایات هم بیان کنید - مخاف بحث عملا چالشی عقلانی رو با دین مطرح میکنند و این درحد بحث اصلا اشکال نداره چون تو بحث فقهی ما حتما مکلف به قانع شدن برای اطاعت از دستورات اسلام نیستیم و پرس و جو و تحلیل و استدلال به شرطی که به حد رد کردن نظر صریح دین و محکوم کردن اون نرسه اصلا اشکال نداره و اصلا فلسفه یه بخشیش تو استدلالی کردن امور عقلانی دینه - البته تا جائی که ممکن باشه چون ما هرگز علم خدا رو نداریم تا فلسفه و کنه و حقیقت این حکم دینی رو بدونیم
دومین شکل بحث دراینجا متعلق به کسانیه که سعی میکنند از نظر دینی حکم حق و باطل رو بیان کنند و استناد به آیه نفی سبیل و اصطلاح کفر رو تفسیر و بیان میکنند و کلا دراین محدوده نظرات فقهی و دینی و استدلالی رو درجهت تقویت و تایید نظرشون کمک میگیرند- اینجا هم اگر کسی بحث کنه و حکم قطعی نده باز هم اصلا اشکال نداره بحث کنه ولی اگر نظر خودش رو مثل یک مرجع تقلید و فقیه و مجتهد بدونه -دچار خطا میشه و ممکنه این وجه آخر مورد نظر شما باشه

تو بحث کفر تعابیر متفاوته و اصطلاح کلی کفر از بت پرستان تا حتی همون اهل کتاب که عیسی رو هم خدا میدانند یا یهود که عزیر رو پسر خدا میدونند شامل میشود- من خودم یکبار تو روز تولد حضرت عیسی از رادیو نظر یک کشیش همین هم وطنمون رو شنیدم که میگفت عنوان پیامبر برای حضرت عیسی نوعی پائین اوردن مقام ایشان هست و ما اورا پسر خدا میدانیم - با عنوان پسر و پدر و روح القدس که صراحتا درقرآن عنوان کفر براینان اطلاق شده
اما اصولا درایه نفی سبیل منظور از کفر هرآنچه درمقابل اسلام است و متخاصم با آن است استفاده میشود و مثلا منظور این نیست که ما برای کشور متخاصم غیر مسلمان و مثلا مسیحی -که اتفاقا درهمان زمان صدر اسلام روم مسیحی بوده است- اجازه نفوذ بدهیم
[quote]amirhessam
برخی فراموش کرده اند که ما(مسلمان ، مسیحی، زرتشتی و حتی یهودی و ...) قبل از هر چیز مخلوق خداوند یکتا هستیم ، انسان هستیم و بعد در ادیان مختلف دسته بندی می شویم،لااقل به حقوق انسانی که اعتقاد دارید؟! چرا ما باید دسترنج دیگران را که با زحمت بدست امده مفت و راحت مصرف کنیم و روی جماعتی که اکثرا مسیحی هستند یعنی خداوند یکتا را قبول دارند و در دین ما مورد احترام هستند برای منافع شخصی انگ کافر بودن بزنیم و هزار اسمان و ریسمان کنیم که حق این جماعت یا هر انسان دیگری را ضایع کنیم...

اقایونی که دم از کفار میزنند و محصول امریکایی برادران من پس سی پی یو اینتل و ای ام دی نخرید چون هر دو امریکایی هستند و شائبه متعلق بودن به یهود را دارند،شما با خرید سی پی یو در حقیقت به کفار!!! کمک میکنید،اگر این عمل را انجام دهید دیگر نیازی ندارید با استفاده از این نرم افزارهای استکبار جهانی! ... [/quote]

برادر عزیز بحثی که دوستان مطرح کردند به نوعی نظر اسلام رو دراین باره مطرح میکرد که چون ما دین رسمیمون اسلامه فرض رو براین گذاشتند- حالا از این محدوده خارج اگر بشویم خوب نظرات دیگه ای ممکنه به گوش برسه - وقتی وارد بحث دین به معنی اصلی و مستندات اون بشیم حتما مطابق با حق هست و محاله مخالف حق باشه - اما درزمانی که مستنداتی نباشه و استنباطی باشه ممکنه خطائی رخ بده - بخاطر همینه که باید از مجتهد اعلم تبعیت کرد و اگر امام معصوم حاضر باشند که موضوع کاملا روشن خواهد بود
درباره اینکه دین نسبت به کسانی که با اهل اسلام خصومت و جنگ دارند - اموال آنها را مجاز به تصرف میداند - لازم است توجه بفرمائید - این دزدی نیست و البته بحث اینکه ما از این موضوع بخواهیم درجهت اثبات موضع بالا استفاده کنیم یک مقوله دیگست که جای بحث داشته- اما خواستم مطرح کنم که درشرایط خاصی همون حقوق انسانی مدنظر شما نقض خواهد شد چون درخدمت جنگ افروز است- کافیست به برخی غزوه های زمان حضرت رسول صلی الله علیه وآله ملاحظه بفرمائید- بعضی از آنها برای تصرف اموال تجاری طرف مقابل بوده است.

درمورد بحث بالا هم اولا کسانی که مخالف حق کپی رایت هستند این رو بصورت مطلق مطرح نکردند و مشروط به شرایطی که به ما ضربه بخوره اون رو مطرح کردند وگرنه درشرایط متعادل هر عقل سلیمی تعدی به حقوق معنوی دیگری رو مردود میدونه و هیچ توجیهی هم نداره - انگ کافر رو هم مانمیزنیم - برطبق احکام اسلام اگر فقیه جامع الشرایط اعلم که فتوا میده تشخیصش این باشه که این شرایط بر همین کشورهای خارجی انطباق داره اون رو بیان میکنه و کسانی که این بحث رو به این شکل جلو بردند نظرات امثال این مراجع رو هم شنیدند و درجهت همون نظرات و آنچه تا حالا بیان شده - ادامه نظر میدهند

یک موضوع که اینجا لازمه تا حدی بهش توجه بشه که بالاتر هم جناب مصطفی تاحدی اون رو مطرح کردند - بحث کرک کردن و مهندسی معکوس و استفاده معمولی و اصطلاحا کپی از نرم افزاره
البته ایشون درهر چندحالت هم بحث سرقت رو با تفاوت شدت اون تایید فرمودند
ما تو بحث کپی رایت بحث سرقت ادبی و هزاران مقوله دیگر رو داریم حتی طرح یک شیء صنعتی و مشابه سازی اون که مدعی اگر بتونه اون رو اثبات کنه که این ابتکار از اول متعلق به اون بوده- اون شرکت باید غرامت بده لذا گستره این قانون خیلی وسیعه
ما نسبت به نرم افزار های خارجی مثل چین و روسیه نیستیم که درحال کرک کردن نرم افزار ها باشیم و معمولا استفاده کننده ایم و این استفاده هم مثل مال دزدی که خود اصل مال به تاراج رفته نیست و به نوعی اون شرکت از سودش زده میشه و میتونسته با داشتن قرار داد با دولت ایران این حقش رو حفظ کنه اگرچه ما کپی رایت هم نداشته باشیم یعنی بیاد مثل برخی شرکتها نمایندگی فروش داشته باشه - البته با زهم اصل موضوع که برخورد با قاچاقچیان این محصولا ت هست رو دولتدرست وکامل انجام نمیده اما باید درزمینه این موضوع به مسئله مدیون بودن به صاحب حق توجه کرد و با توجه به داشتن قرار داد با کشور مثل محصولات داخلی باهاش برخورد کرد
اصولا شرع همیشه ضامن حد اقلهاست و مثلا ضمن اینکه دردین برخی از بحثها مردوده و محکومه اما احکامش هم مطرح شده - مثلا زنا مردوده اما کسی که این عمل رو انجام بده مثلا درضمن مسائلی مثل حج - آیا حج اون باطل شده یا نه بیان میکنه و منظورش این نیست که با بیان این مسائل تجویزی برای برخی از اعمال بده که عیب نداره رفتی این کار رو کردی کفاره بده ومثلا فلان
دختر صاحب ابن عباد (از بزرگترین زهاد )پیش فقیه ان زمان رفت و پرسید اگر کسی از نور چراغ کاروانهای عبوری از محل برای مطالعه استفاده کند ایا اشکال دارد - ایشانپرسید شما که هستید(از عمق توجه و ظرافت سوال فرد تعجب کرد) ایشان گفت فرزند صاحب ابن عباد هستم- فقیه گریست و گفت بله برای شما اشکال دارد
منظورم از این بیان این بود که ما از حد اقلهای احکام دینی که شرط بطلان یا صحت ظاهری اعمال هستند در احکام مطلع میشویم اما این مسائل یک جنبه حداکثری هم دارد که در اخلاق و عرفان مطرح است و مثلا ایت الله قاضی در بحث سیر الی الله مطرح نمودند که حق الناس مانع از رسیدن به آن مراحل است - لذا دینی که اینهمه ظرافت را در اعمال و رفتار اهل خودش قائل است واقعا ظلم است که این نسبت بهش داده بشه که با انگ زدن به افراد دیگه درصدد غصب اموال اونهاست (نمیگم شما حتما منظورتون اینه - اما به نوعی خواننده از بیان شما ممکنه این رو برداشت کنه)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اتفاقا کپی CD به CD و یا DVD به DVD عین مهندسی معکوسه و همچنین بدست آوردن سورس برنامه ( با دکمپایلر) و تغییر دادن سورس باز هم مهندسی معکوسه ! مثل اینکه اف 5 رو مهندسی معکوس کنی و توش تغییراتی بدی وبا نام صاعقه( صاعقه اول که ورودی هوای مستطیل شکل و یه توپ داشت) بسازی ! [/quote]
دوست عزیز بفرمایید با چه زبان برنامه نویسی کار میکنید تا روشن کنم جنابعالی را.
کسانی که نشستن پشت کامپیوتر و فکر میکنن همه این نرم افزار به همون راحتی کپی کردن تولید میشن نمیشه انتظار داشت چنین قوانینی را قبول کنن.

معادل مهندسی معکوس در صنعت نرم افزار همون به قول شما دکامپایله که معمولا دیکامپایلی در کار نیست آخرش مجبورید با کد های اسمبلی سر و کله بزنید. و به تکنولوژی و کد و روشی که طرف به کار برده پی ببرید و یکی مشابهش را [color=red]بسازید[/color].

معادل کپی کردن تو دنیای واقعی وجود نداره. تو یه چشم به هم زدن از یه فایل میتونید 20 تا کپی بگیرید.آیا تو دنیای واقعی هم همینطوره؟ قانون پایستگی جرم در دنیای صفر و یک مفهومی نداره چون جرمی در کار نیست.و به همین راحتی میشه به تعداد دلخواه از هر فایلی کپی گرفت.

یه نمونه عملی نشونتون بدم:

بر فرض مثال کد زیر را در نظر بگیرید :

int x;
x=x+1

تبدیل به اسمبلی

x dw 0;
add x,1

تبدیل به کد ماشین

100 010 010 010 011 110 100 100 100 100 001 001

و تمام حالا به عکس عمل این کار میگن معندسی معکوس :

بعد

x dw 0;
add x,1

و در برخی مواقع ممکنه به کد اصلی هم برسیم :

int x;
x=x+1

و از روشی که به کار بسته استفاده میکنیم.
اما کار کپی حتی یه مرحله هم جلو نمیره:

اول اینه :

بعد میشه این :

یعنی مفت و مجانی.

تو مهندسی معکوس فرد متخصص میاد اجزای سیستم را برسی میکنه و تولید دانش میکنه.تو کپی کردن هر شخص بی اطلاعی بدون کوچکترین آگاهی از مراحل ساخت یا دانش ساخت نرم افزار اونو کپی میکنه و هیچ فواید علمی یا فنی در کار نیست.
فکر کنم تا اینجا متوجه شدید که مهندسی معکوس با عمل کپی زمین تا آسمان فرق داره.

باز هم میگم معادل کپی در کامپیوتر در دنیای واقعی وجود نداره و اثبات هم میکنم :

یه قانون طبیعی میگه دو جسم شبیه هم میتونن باشن اما عین هم امکان نداره.

حالا چرا امکان نداره :
ذرات بنیادی دنیای کامپیوتر صفر و یک هستند که با اشیای موجود (نرم افزار) فوقش 4 مرحله تفاوت دارن. کد ماشین - اسمبلی - زبان سطح بالا

اما تو دنیای واقعی این فاصله بسیار زیاده و بعضی زنجیره هم مبهم :
زنجیره اول :
کوارک ها - ذرات زیر اتمی - اتم ها - مولکول
زنجیره دوم :
نامعلوم

زنجیره اول + زنجیره دوم = سلول زنده - موجودات پر سلولی(که در عین زنده بودن از موجودات زنده دیگه تشکیل شدن (سلول) ) و .....

خب حالا ببینید امکان کپی کردن (ساختن عینش با ذرات موجود)چنین ساختاری هست؟؟؟

و دلیل دوم بر رد وجود عمل کپی در واقعیت :
کامپیوتر ساخته دست بشر هست و دستیابی ذرات بنیادیش که صفر یک هست مقدوره و به راحتی روش کپی کردنش هم دست بشر هست.

اما دنیای واقعی ساخته دست ما نیست و دسترسی به بنیادی ترین ذراتش مقدور نیست چه برسه به کار کردن روی اون.از طرفی هنوز بسیاری از همین ذرات به درستی کشف نشدن.

بنابراین امر کپی کردن یک شی موجود در دنیای واقعی به هیچ عنوان امکان پذیر نیست.البته برای انسان.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.