rpg7

محاسبات بالستیک نهایی انفجار-برخورد-نفوذ-ترکشزایی

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

آر پی جی جان واقعا آفرین .

اوایل تاپیک خیلی تخصصی بود اما رفته رفته جذاب شد !

فقط یک سوال و یک درخواست داشتم :
سوال اینکه برای محاسبه ای برخورد فاتح به تل آویو از نرم افزار استفاده کردی ؟

خواهش هم داشتم این بود که بعد از محاسبه شهاب 3 , برخورد یک خلیج فارس بر روی ناو هواپیمابر را حساب کن که خیلی جذاب است ! مخصوصا بتوانی میزان تلفات اف 18 های روی آن را بدست بیاری !

ممنون

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]خوب در یک پرتابه ی بالستیک ماکسیمم سرعت در حدقال ارتفاع و لحظه ی برخورد به زمین رخ میدهد.
ما اخرین عددی رو که داریم 650 است و درست اینه که همین عدد رو ملاک قرار بدیم چون در هر صورت میخواهیم اخرین مدل این خانواده رو بررسی کنیم.[/quote]
سلام
قاعدتا در شرایط ایدال ( نبود جو ) همین طور هست اما در دنیای واقعی و در سرعت های بالای صوت صورت مسئله کلا فرق میکنه ... مثلا همین سجیل قبل از ورود به جو غلیظ تا 12 ماخ سرعتش ذکر شده اما حین برخورد سرعت نهایتا ( خوشبینانه ) یک سوم این مقدار هست
==================
برادر rpg ( اسمتو لو بده اگر سکرت نیست !) دست شما درد نکنه ...یک کار دیگه باقی مونده
محاسبه همین پارامترها و نحوه پخش موج انفجار روی یک سازه دریایی مثل ناو هواپیما بر برای موشک خلیج فارس ...
WARHEAD:650KG RDX 0R HMX
SPEED : MACH 3
باقی پارمترها هم مثل فاتح 110
[b]یک مسئله دیگه حتما واتر مارک سایت و اسم خودتون را روی جداول و تصاویر درج کنید ( قبل از اینکه کپی پیسرهای عزیز چشمشون به این گنج نایاب بیفته !)[/b]
--------
برای زاویه برخورد این عکس ها کمک میکنه ( البته خلیج فارس میتونه باز زاویه تند تر هم برخورد بکنه )

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/Persian_Gulf_Ballestic_Missile__650kg_-_300km_02.jpg[/img]

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10_8911181144_L600.jpg[/img]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]5)موشک به داخل زمین نفوذ نکرده است والا اگر نفوذ داشته باشد خسارت بیشتر می شود[/quote]

RPG-7 عزیز به نظرم برخورد با زمین باعث گرفتن موج انفجار و کاهش قدرت تخریب میشه
و به همین دلیل هم بسیاری از موشک ها طوری طراحی میشند که در نزدیکی زمین منفجر بشند.

در مورد زاوبه برخورد هم میشه اثرش رو به جز میزان انرژی جنبشی وارده مشخص تر بگی ؟
منظورم اینه که زاویه برخورد در میزان تخریب ناشی از موج انفجار هم ایا تاثیر داره؟

در کل تاپیک جالبی است ممنون

یه نتیجه گیری
5000 تا فاتح 110 میتونه تل آویو رو کلا از بین ببره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]آر پی جی جان واقعا آفرین .

اوایل تاپیک خیلی تخصصی بود اما رفته رفته جذاب شد !

فقط یک سوال و یک درخواست داشتم :
سوال اینکه برای محاسبه ای برخورد فاتح به تل آویو از نرم افزار استفاده کردی ؟

خواهش هم داشتم این بود که بعد از محاسبه شهاب 3 , برخورد یک خلیج فارس بر روی ناو هواپیمابر را حساب کن که خیلی جذاب است ! مخصوصا بتوانی میزان تلفات اف 18 های روی آن را بدست بیاری !

ممنون[/quote]

خواهش می کنم.
نرم افزار نه از محاسبا وفرمولهای انفجار وبالستیک 2 استفاده کردم
انشاالله این دفعه شرایط ایجاد شده در اثر برخورد به ناو هواپیمابر برسی می کنیم ولی بنظرم فکر نکنم بعد برخورد چیزی از ناو بمونه big_grin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]5)موشک به داخل زمین نفوذ نکرده است والا اگر نفوذ داشته باشد خسارت بیشتر می شود[/quote]

RPG-7 عزیز به نظرم برخورد با زمین باعث گرفتن موج انفجار و کاهش قدرت تخریب میشه
و به همین دلیل هم بسیاری از موشک ها طوری طراحی میشند که در نزدیکی زمین منفجر بشند.

در مورد زاوبه برخورد هم میشه اثرش رو به جز میزان انرژی جنبشی وارده مشخص تر بگی ؟
منظورم اینه که زاویه برخورد در میزان تخریب ناشی از موج انفجار هم ایا تاثیر داره؟

در کل تاپیک جالبی است ممنون

یه نتیجه گیری
5000 تا فاتح 110 میتونه تل آویو رو کلا از بین ببره[/quote]

بعد ورود سرجنگی به داخل و انفجار بدلیل ایجاد موج محبوس وسرانجام انعکاس امواج برگشتی وحباب ایجاد شده در داخل سطخ زمین درسته برد امواج کم میشه ولی قدرت امواج بسیار قوی تر میشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
زاویه حمله هرچقدر به 90 نزدیکتر باشه امواج انعکاسی وتشکیل ستون ماخ احتمال وجودش بیشتر میشه.هرچقدر زاویه حمله کمتر بشه در طرفی که زاویه از 90 بیشتر میشه باعث اتلاف انعکاس امواج میشه....

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/52.png[/img]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
افرادی که خواهان استفاده از این مقاله هستند.......
یادشون باشه هرگونه کپی واستفاده فقط باید با ذکر سایت انجام بشه والا از نظر شرعی مشکل دارد
تمام حقوق این مقاله متعلق به سایت میلیتاری می باشد

مخلص همه بچه های سایت...علی اصغر!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
rpg7 گرامی، موج انعکاسی از قواعد انعکاس تبعیت نمی کند؟ طبق آنچه که در تصویر مشخص است، همواره attack و reflection بر هم عمود هستند!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]rpg7 گرامی، موج انعکاسی از قواعد انعکاس تبعیت نمی کند؟ طبق آنچه که در تصویر مشخص است، همواره attack و reflection بر هم عمود هستند![/quote]

کاملا حرفتون درسته...ازقواعد انعکاس امواج مکانیکی تبعیت نمی کند البته دلیلش نمی دونم!ولی فکر کنم بخاطر امواج فراصوتی وتنشی موجود در موج ضربه ای باشه وهمیشه امواج ضربه ای موج شوک زوایای 90 درجه باهم می سازند مجموع زوایای حمله وانعکاس 90 می شود به همین دلیل با کاهش زاویه باعث اتلاف می شود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در اوج موشکباران شهر تل آویو ناگهان موشک شهاب 3 با سرجنگی 1000 کیلوگرمی وبا سرت 1000 متر بر ثانیه وبا زاویه حمله حدود 75 درجه به شهر بندری حیفا اصابت می کند...آسیب وتلفات چگ.نه است؟

محاسبات، Pso فشار وارده موج ضربه ای در فواصل نوشته شده است.درصورت نیاز وابهام جدول بفرمایین تا توضحات اضافه بدم
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/53.png[/img]

آسیب ساختمانها
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/54%7E2.png[/img]

تلفات انسانی
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/55%7E0.png[/img]
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
علی اصغر جان عالیه
فقط یک سئوال بنظرت اگر بخوایم شرایط واقعی رو در نظر بگیریم تا چه حد نتیجه تغییر می کنه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]علی اصغر جان عالیه
فقط یک سئوال بنظرت اگر بخوایم شرایط واقعی رو در نظر بگیریم تا چه حد نتیجه تغییر می کنه؟[/quote]

آهان...این سوال درست وحسابی!
فرمولها بر اساس نتایج واقعی است واگه بخواهیم حد اشتباهی یا تلورانس ها در حد چند متر...یعنی
اگه نوشته تا 100 متری همه میمیرن امکان مرگ تا فاصله 120 متری ویا حداکثر فاصله کشنده میتونه 80 متری باشه.پس جوابهای ما زیاد دور از اشتباه نیست ومیشه گفت 80% با واقعیت تطبیق داره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
واقعا شادمون کردی
انشالله اگه وقت داشتی نتایج برخورد راکت های آرش و کاتیوشا معمولیو فجر3 و5 رو هم محاسبه کن البته فعلا فکر کنم خلیج فارس مقدم تره. به شدت منتظره نتایج خلیج فارس هستیم!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]واقعا شادمون کردی
انشالله اگه وقت داشتی نتایج برخورد راکت های آرش و کاتیوشا معمولیو فجر3 و5 رو هم محاسبه کن البته فعلا فکر کنم خلیج فارس مقدم تره. به شدت منتظره نتایج خلیج فارس هستیم![/quote]

خواهش می کنم...وظیفم!
ولی یک چیز هست....شما پس مشخصات راکت بذارین!اطلاعات من کم درموردش.وزن راکت،وزن موادمنفجره،سرعت برخورد وزاویه برخورد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
خواهش می کنم...وظیفم!
ولی یک چیز هست....شما پس مشخصات راکت بذارین!اطلاعات من کم درموردش.وزن راکت،وزن موادمنفجره،سرعت برخورد وزاویه برخورد
[/quote]
والله من زیاد در زمینه زاویه و سرعت برخوردشون اطلاع ندارم ، اما از دوستانی که اطلاع دارند می خوام که در اینجا قرار بدهند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.