rpg7

محاسبات بالستیک نهایی انفجار-برخورد-نفوذ-ترکشزایی

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

نمی خوام ضد حال بزنم ولی فقط تلاویو تقریبا 52 کیلومتر مربع هست. حالا حساب کنید چندتا موشک بزنیم کافیه.
البته قطعا جو روانی بدی ایجاد میکنه حتی یک دونش.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]
خواهش می کنم...وظیفم!
ولی یک چیز هست....شما پس مشخصات راکت بذارین!اطلاعات من کم درموردش.وزن راکت،وزن موادمنفجره،سرعت برخورد وزاویه برخورد
[/quote]
والله من زیاد در زمینه زاویه و سرعت برخوردشون اطلاع ندارم ، اما از دوستانی که اطلاع دارند می خوام که در اینجا قرار بدهند[/quote]

پس زحمتش افتاد گردن شما!!
من با کاربران اینجا زیاد آشنا نیستم ونمیدونم کی درمورد این راکتها اطلاعات داره..پس خودتون بی زحمت پی گیی کنین ودرتاپیک قرار بدین!! big_grin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]نمی خوام ضد حال بزنم ولی فقط تلاویو تقریبا 52 کیلومتر مربع هست. حالا حساب کنید چندتا موشک بزنیم کافیه.
البته قطعا جو روانی بدی ایجاد میکنه حتی یک دونش.[/quote]

لطفا باعث انحراف تاپیک نشین، اینجا فقط قرار بحث علمی و عدد انجام بدیم ومحاسبات ببینیم، نه اینکه بخواییم ببینیم چه تاثیری میذاره یا نه!

اگه اون حرفتون درست باشه ، هرموشک میتونه 1 یک دایره به شعاع 1 کیلومتر تحت تاثیر بذاره پس میشه A=3.14*1*1 square.kmetr

پس هر موشک تقریبا 3.14 کیلومتر مربع تحت تاثیر میذارزه حالا عدد مساحت به این مقدار تقسیم کنیم...میشه N=52/3.14=16.5

برای تحت پوشش داد کل تل آویو به 17 موشک با کلاهک 1 تنی نیاز داریم
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برای برخورد به ناو هواپیمابر...اولا باید طول وعرض وناو وهمچنین جنس بدنه وعرشه ناو بدونیم واینکه روی ناو چه چیزایی وجود داره ولی بدون فرمول هم باتوجه به شدت موج بلس تولیدی میشه حدس زد اگه یک تانک هم روی ناو باشه به دریا پرتاب بشه..ضمنا برای بررسی آسیب پرنده های روی ناو اول باید بدونیم چه پرنده هایی روی نو وجود داره وزن تقریبی شون چقدر.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]لطفا باعث انحراف تاپیک نشین، اینجا فقط قرار بحث علمی و عدد انجام بدیم ومحاسبات ببینیم، نه اینکه بخواییم ببینیم چه تاثیری میذاره یا نه! [/quote]
عجب استقبال گرمی!
به روی چشم. اگر چه بنده هم به همین خاطر عدد نوشتم.
نظری در مورد پاسختون داشتم ولی به احترام شما ازش فاکتور می گیرم.
=================================================================
اگر اجازه بدید یک تذکر آیین نامه ای بدم.
پست متوالی خلاف قوانین سایت هست. برای این که مشکلی به این خاطر پیش نیاد تمام مطالب را در قالب یک پست بنویسید و پاسخ بدید. می تونید بینشون با خط فاصله ی ممتد یا علامت مساوی های ممتد برای جدا کردن موضوعات خط بکشید مثل کاری که بالا انجام دادم یا در پایین انجام میدم.
------------------------------------------------------------------------------------
اگر هم بعد تر چیزی به ذهنتون رسید و هنوز کسی بعد شما پستی نداده بود از دکمه ی ادیت استفاده کنید و مطالب جدید را به مطالب قبلی بیفزایید.
تاپیک خوبی است خسته نباشید.
با تشکر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]لطفا باعث انحراف تاپیک نشین، اینجا فقط قرار بحث علمی و عدد انجام بدیم ومحاسبات ببینیم، نه اینکه بخواییم ببینیم چه تاثیری میذاره یا نه! [/quote]
عجب استقبال گرمی!
[/quote]

بسلام!!

بخدا قصد توهین یا هرچیز دیگه ای مثل اون نداشتم...یک مقدار عجولانه به شما جواب دادم.معذرت می خواهم.تایم پستم حوالی ساعت 3 نیم صبح بوده واحتمالا در شرایط عادی نبودم big_grin
وهمچنین بخواطر امتحان بد مقداری ناراحت بودم...بازم عذر می خواهم واگر شما اون محاسبات خودتون نیاورین من هم دیگه تاپیک ادامه نمی دهم.باتمام وجودم اظهار پشیمانی می کنم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
tnt .rdx .comp b . hmxمی‌شه در مورد این مواد توضیح بدین و بگین کدمیکیشو ما تولید و استفاده می‌کنیم

باتشکر از تاپیک زیباتون چون تاحالا بسیار کم از قدرت تخریب سلاح‌ها صحبت شده بود و همیشه در حد حدس و گمان بود واقعا به یه چنین تاپیکی سایت نیز داشت

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]tnt .rdx .comp b . hmxمی‌شه در مورد این مواد توضیح بدین و بگین کدمیکیشو ما تولید و استفاده می‌کنیم

باتشکر از تاپیک زیباتون چون تاحالا بسیار کم از قدرت تخریب سلاح‌ها صحبت شده بود و همیشه در حد حدس و گمان بود واقعا به یه چنین تاپیکی سایت نیز داشت[/quote]

TNT...پرمصرفترین ماده منفجره است که لز زمان کشفش ده ها سال میگذره،قدرت انفجار بالا وایمن بودن از مزایاش وتولیدش کاری نداره icon_arrowd وبطور انبوهی درحال تولید توکشور ومعمولا در سلاح های انفجاری انبوه استفاده میشه...مثلا ماده منفجره راکت RPG-7 دو کیلوگرم TNT همچنین خرج انفجاری بسیاریی از گلوله های توپ وخمپاره هم از TNT

RDX مخفف این جمله است Research and Developed Explosive Charge به معنای ماده منفجره توسعه یافته است big_grin این ماده از ترکیب TNT90% +10% composite تشکیل شده است که به دلیل استفاده از Composite حالت انعطافی وخمیری مانند داره.البته درصد وجودش هم تلورانس داره و از 20 تا 5 درصد متغیره وبقیش هرچی اضافه مونده از TNT استفاده میشه وکاربرد های خاص خودش در انفجارهای پل وجاده و همچنین خرج موشک و...داره وتوکشورماهم تولید میشه

Comp B متاسفانه چیزی دربارش نمیدونم!

HMX جزئ قویترین مواد منفجره است و کاربردهای خاص داره که نوع ایرانیش هم وجود داره و که بنده ازش بی اطلاعم
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام

اگر مساحت تل ابيب (تلاويو ) را 52 كيلومتر مربع در نظر بگيريم يعني 52 ميليون متر مربع و براي هدف قرار دادن اين شهر از موشك شهاب 3 با سرجنگي به وزن 1000 كيلوگرم از نوع HMX استفاده كنيم چه تعداد موشك مورد نياز خواهد بود تا :

الف ) كل شهر با خاك يكسان شود :
- شعاع انهدام موشك 100 متر و مساحت تخريب 31400 متر مربع
- تعداد موشك مورد نياز 1656

ب) كل ساختمانهاي شهر تخريب شده يا دچار فروريزش گردد :
- شعاع انهدام موشك 200 متر و مساحت تخريب برابر 125600 متر مربع
- تعداد موشك مورد نياز 414 عدد

ج) تمام ساكنين ( و ساختمانهاي ) شهر لرزش شديد انفجار موشكها را احساس كنند
- شعاع تأثير موشك 1000 متر و مساحت تأثير برابر 3140000 متر مربع
- تعداد موشك مورد نياز 17 عدد

د) تمام شيشه ها خورد شوند
- شعاع تأثير 3000 متر و مساحت تأثير برابر 28260000 متر مربع
- تعداد موشك مورد نياز تنها دو عدد
( تلاويو با مساحت 52كيلومتر مربع ، تقريبا شعاعي معادل 4100 متر دارد )

[size=7]اميدوارم باز توي رياضي گند نزده باشم big_grin[/size]

علي اصغر عزيز ، ممنون ! واقعا در درك اوضاع كمك بزرگي به من كردي !
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کاملا درست فرمودین...شهری که شعاع اون تنها 4.1 کیلومتر بسیار آسیب پذیر ومردم کل شهر تنها با اصابت یک موشک میتون صدای انفجار بشنون و....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]الف ) كل شهر با خاك يكسان شود :
- شعاع انهدام موشك 100 متر و مساحت تخريب 31400 متر مربع
- تعداد موشك مورد نياز 1656[/quote]اگر هر تیر شهاب3 را 1 میلیون دلار فرض کنیم (که با توجه به بومی بودن موشک، شاید کمتر هم بیافتد!) با خاک یکسان کردن تلاویو، کلا 1.6 میلیارد دلار خرج بر می دارد که زیاد نیست. اگر بخواهیم مقایسه ای انجام بدهیم، این میزان هزینه، معادل خرید تنها 16 فروند جنگنده نسل پنج است (با فرض هر فروند 100 میلیون دلار).
بنابراین با فرض صحت تمامی محاسبات، با هزینه معادل خرید تنها 16 فروند جنگنده مدرن نسل پنج، می توان با تعداد کافی موشک، تلاویو را با خاک یکسان کرد.

rpg7 گرامی ببخشید که تاپیک را منحرف نمودیم. icon_arrowd big_grin
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
rpg7 گرامی ببخشید که تاپیک را منحرف نمودیم. icon_arrowd big_grin[/quote]

این حرفا چیه مهدوی جان!!اتفاقت تاپیک درمسیرش!
حالا اگر اطلاعاتی درمورد مشخصان ظاهری ناوهواپیمابر دارین قرار بدین بازهم از جناب آنتی وار عذرخواهی می کنم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]برای تحت پوشش داد کل تل آویو به 17 موشک با کلاهک 1 تنی نیاز داریم
[/quote]

فقط 17تا .
بیچاره اسراییل که باید روزی 20 30 تا از اینا رو تحمل کنه. big_grin

اما با تجربه ی شخصی که از این انفجارات دارم بهتون می گم حتی همین تعداد هم بسیار زیاد است. و با برخورد اولین موشک تلاویو مثل شهر ارواح می شه .

نمونه شخصی این موضوع که من به یاد دارم انفجار در ملارد کرج بود که در فاصله ی 15 کیلومتری موجب لرزش شدید ساختمان و شنیدن صدای مهیب بود طوری همه گمان کردن زلزله امده و همچنین شیشه ی خونه ی یکی از اشنایان نیز شکست!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]برای تحت پوشش داد کل تل آویو به 17 موشک با کلاهک 1 تنی نیاز داریم
[/quote]

فقط 17تا .
بیچاره اسراییل که باید روزی 20 30 تا از اینا رو تحمل کنه. big_grin

اما با تجربه ی شخصی که از این انفجارات دارم بهتون می گم حتی همین تعداد هم بسیار زیاد است. و با برخورد اولین موشک تلاویو مثل شهر ارواح می شه .

نمونه شخصی این موضوع که من به یاد دارم انفجار در ملارد کرج بود که در فاصله ی 15 کیلومتری موجب لرزش شدید ساختمان و شنیدن صدای مهیب بود طوری همه گمان کردن زلزله امده و همچنین شیشه ی خونه ی یکی از اشنایان نیز شکست![/quote]
دوست عزیز انفجاری که در پادگان ملارد اتفاق افتاد منفجر شدن چند تن سوخت موشک نسل جدید ایرانی بود نه کلاهک جنگی.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بسلام!!

بخدا قصد توهین یا هرچیز دیگه ای مثل اون نداشتم...یک مقدار عجولانه به شما جواب دادم.معذرت می خواهم.تایم پستم حوالی ساعت 3 نیم صبح بوده واحتمالا در شرایط عادی نبودم Neutral
وهمچنین بخواطر امتحان بد مقداری ناراحت بودم...بازم عذر می خواهم واگر شما اون محاسبات خودتون نیاورین من هم دیگه تاپیک ادامه نمی دهم.باتمام وجودم اظهار پشیمانی می کنم[/quote]
سلام
اخوی این چه پستیه زدی با خاک یکسان شدیم big_grin
بی زحمت شعاع بلست مرام کشی رو هم حساب کن.

اما نکته ای که به ذهنم رسیده بود این که شهرهایی که ساختمان های مرتفع دارن احتمالا باعث میشن اون بخشی از موج انفجار که در هوا منتقل میشه خفه بشه. لذا این شعاع به احتمال زیاد کاهش پیدا می کنه.
حتی اگر یک طرف محل بر خورد موشک ساختمان های مرتفع و یک طرف ساختمان های کوچک داشته باشه احتمالا شکل انفجار از حالت کروی خارج میشه و بازتاب انفجار به سمت ساختمان های با ارتفاع کمتر میره.

البته این تصورات ذهنی بنده است. در عالم محاسبه نمی دونم چقدر واقعی خواهد بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.