Skyhawk

سوالات و مشکلات کاربران ( کامپیوتر و شبکه )

Recommended Posts

[quote]عزیزم ، تو پروژه هایی که حداکثر دو یا سه نفری هستند ، این جنم برنامه نویسی یعنی افزایش خطاها ، افزایش زمان اجرای کار و در نهایت از دست دادن کار !!!![/quote]

همه دنیا داره سمت ساده کردن برنامه نویسی پیش میره این تفکر اشتباهیه که هرچیزی که سخت تره پس حتمآ بهتره!!! افرادی که به صورت Native و تنها با استفاده از API های خود ویندوز برنامه نویسی می کنند (بدون استفاده از هیچ کتابخانه ای) تنها برای ساختن یه پنجره خالی باید 70 خط کد بنویسند و حداقل 20 تابع رو فراخوانی کنند شما خودتون حساب کنید که این شیوه برنامه نویسی چقدر تعداد باگ ها و خطاها رو افزایش میده و نتیجتآ هزینه و زمان اتمام پروژه سر به فلک میزاره!!!

برنامه نویسی در لینوکس برای برخی جذابیت داره فقط به این دلیل که این سیستم عامل هیچ محدودیتی براشون ایجاد نمی کنه و تمام API های کرنل در اختیارشون هست در حالی که مایکروسافت به خاطر سیاست های انحصارطلبانه اش بسیاری از API های کرنل ویندوز رو منتشر نکرده که این کار به مذاق خیلی ها خوش نیومده! نمونه اش دعوای چند سال پیش شرکت های امنیتی مثل نورتون بر سر انتشار همین API ها بود که مدعی بودند مایکروسافت قواعد رقابت عادلانه رو رعایت نمی کنه و این شرکت ها بدون داشتن این توابع نمی تونند محصولاتشون رو بهینه کنند.

شما بسته به حوزه ای که قصد فعالیت در اون زمینه رو دارید باید قضاوت کنید وگرنه پلت فرم برتر مطلق در هیچ زمینه ای وجود نداره. بنده بر اساس تجربیات نصفه و نیمه ام در برنامه نویسی میگم که برنامه نویسی در لینوکس برای برنامه نویسان تازه کار جهنمیه که اونها رو از انتخابشون پشیمون خواهد کرد! البته اگه برنامه نویسی پوسته لینوکس توسط پایتون رو هدف این عزیزان فرض نکنیم!!!

[quote]مثلا من نشستم با OpeGl کار کردم و هنوز که هنوزه به درستی نتونستم کتابخانه ی glut رو پیدا کنم ... یکی پیدا کردم که خود کتابخانه مشکل داشت !!!!! ( شاید هم محیط مجمتع برنامه نویسیم - code::block - مشکل داشت !! )[/quote]

مشکلت دقیقآ کجاست؟ تو کامپایل مشکل داری یا تو اجرا؟ کتابخانه کامپایل شده glut رو باید در پوشه system32 خودتون کپی و بعد رجیستر کنید. بنده خودم پروژه درس گرافیک رایانه ای رو با همین glut در کدبلاک نوشتم و بدون مشکل کامپایل و اجرا شد!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='pckho0r' timestamp='1372840760' post='319447']
[quote]عزیزم ، تو پروژه هایی که حداکثر دو یا سه نفری هستند ، این جنم برنامه نویسی یعنی افزایش خطاها ، افزایش زمان اجرای کار و در نهایت از دست دادن کار !!!![/quote]

همه دنیا داره سمت ساده کردن برنامه نویسی پیش میره این تفکر اشتباهیه که هرچیزی که سخت تره پس حتمآ بهتره!!! افرادی که به صورت Native و تنها با استفاده از API های خود ویندوز برنامه نویسی می کنند (بدون استفاده از هیچ کتابخانه ای) تنها برای ساختن یه پنجره خالی باید 70 خط کد بنویسند و حداقل 20 تابع رو فراخوانی کنند شما خودتون حساب کنید که این شیوه برنامه نویسی چقدر تعداد باگ ها و خطاها رو افزایش میده و نتیجتآ هزینه و زمان اتمام پروژه سر به فلک میزاره!!!

برنامه نویسی در لینوکس برای برخی جذابیت داره فقط به این دلیل که این سیستم عامل هیچ محدودیتی براشون ایجاد نمی کنه و تمام API های کرنل در اختیارشون هست در حالی که مایکروسافت به خاطر سیاست های انحصارطلبانه اش بسیاری از API های کرنل ویندوز رو منتشر نکرده که این کار به مذاق خیلی ها خوش نیومده! نمونه اش دعوای چند سال پیش شرکت های امنیتی مثل نورتون بر سر انتشار همین API ها بود که مدعی بودند مایکروسافت قواعد رقابت عادلانه رو رعایت نمی کنه و این شرکت ها بدون داشتن این توابع نمی تونند محصولاتشون رو بهینه کنند.

شما بسته به حوزه ای که قصد فعالیت در اون زمینه رو دارید باید قضاوت کنید وگرنه پلت فرم برتر مطلق در هیچ زمینه ای وجود نداره. بنده بر اساس تجربیات نصفه و نیمه ام در برنامه نویسی میگم که برنامه نویسی در لینوکس برای برنامه نویسان تازه کار جهنمیه که اونها رو از انتخابشون پشیمون خواهد کرد! البته اگه برنامه نویسی پوسته لینوکس توسط پایتون رو هدف این عزیزان فرض نکنیم!!!

[quote]مثلا من نشستم با OpeGl کار کردم و هنوز که هنوزه به درستی نتونستم کتابخانه ی glut رو پیدا کنم ... یکی پیدا کردم که خود کتابخانه مشکل داشت !!!!! ( شاید هم محیط مجمتع برنامه نویسیم - code::block - مشکل داشت !! )[/quote]

مشکلت دقیقآ کجاست؟ تو کامپایل مشکل داری یا تو اجرا؟ کتابخانه کامپایل شده glut رو باید در پوشه system32 خودتون کپی و بعد رجیستر کنید. بنده خودم پروژه درس گرافیک رایانه ای رو با همین glut در کدبلاک نوشتم و بدون مشکل کامپایل و اجرا شد!
[/quote]

سلام
من این رو دانلود کردم و طبق خودش عمل کردم و حتی کد به کد هم از روی کتاب نوشتم ( حتی چندتا مثال آمده تو وب هم آوردم ) ولی موقع کمپایل کردن ، خطا می زد و من رو به فایل کتابخانه ای رجوع می داد !!!

http://www.sci.brooklyn.cuny.edu/~goetz/codeblocks/glut/

اعصابم بهم ریخته ...

البته بنده از کمپایلر پیش فرض code::block استفاده کردم !!!

راستی سایر کمپایلرها رو از کجا می شه دانلود کرد !؟ ( مثلا مال VC ++ )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='100' timestamp='1372843196' post='319457']
[quote name='pckho0r' timestamp='1372840760' post='319447']

[/quote]

سلام
من این رو دانلود کردم و طبق خودش عمل کردم و حتی کد به کد هم از روی کتاب نوشتم ( حتی چندتا مثال آمده تو وب هم آوردم ) ولی موقع کمپایل کردن ، خطا می زد و من رو به فایل کتابخانه ای رجوع می داد !!!

[url="http://www.sci.brooklyn.cuny.edu/~goetz/codeblocks/glut/"]http://www.sci.brook...odeblocks/glut/[/url]

اعصابم بهم ریخته ...

البته بنده از کمپایلر پیش فرض code::block استفاده کردم !!!

راستی سایر کمپایلرها رو از کجا می شه دانلود کرد !؟ ( مثلا مال VC ++ )
[/quote]

این فایل رو دانلود کن همه چیز رو داخلش توضیح داده + فایل های لازم :

http://mega-mind.persiangig.com/freeglut.rar
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با عرض سلام خدمت استاتید.
بنده روی ویندوزم Microsoft Net Freamework 4.0 رو دارم. یک آپدیت کننده هست که وقتی میخوام اجراش بکنم میکنه نسخه ران تایم این برنامه کاربردی پیدا نشد. در صورتی که نصبه. خواستم بدونم برای برطرف کردن این مشکل چی کار باید بکنم؟
این هم تصویری از خطا

[url="http://upload7.ir/images/32134009747884078418.jpg"]تصویر[/url]

[img]http://upload7.ir/images/32134009747884078418.jpg[/img]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزیز مدرن نیازی به .net 4 نداره نیاز به .net نسخه 3.5 داره که احتمالا نسخه شما مشکل پیدا کرده.یک پک کامل نسخه 3.5 رو دانلود کنید(شامل ورژنهای قدیمی هم هست) و دوباره نصب کنید. ویرایش شده در توسط Black_Angel
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
درود بر دوستان

چندی پیش یکی از بزرگوارن سایت که فکر کنم جناب شهاب ثاقب بود مرورگری بنام flock معرفی کرد که از قضا مرورگر جالبی بود و من خیلی ازش خوشم اومد و خیلی امکانات خوبی داشت متاسفانه من نمیتونم آپدیتش کنم و وقتی که گزینه ی check for updates رو میزنم خطا میده دوستان کسی میدونه جریان چیه ؟ کسی از این مرورگر استفاده می کنه ؟
ممنونم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='siavash75' timestamp='1372864424' post='319532']
بنده روی ویندوزم Microsoft Net Freamework 4.0 رو دارم. یک آپدیت کننده هست که وقتی میخوام اجراش بکنم میکنه نسخه ران تایم این برنامه کاربردی پیدا نشد. در صورتی که نصبه. خواستم بدونم برای برطرف کردن این مشکل چی کار باید بکنم؟
این هم تصویری از خطا
[/quote]
رو xp فریمورک 4 نصب نمیشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Maldini' timestamp='1372939674' post='319717']
این هم تصویری از خطا
[/quote]
[/quote]با دات نت 3.5 حل میشه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='siavash75' timestamp='1372939763' post='319718']
این هم تصویری از خطا
[/quote]
[/quote]
همون فریمورک 4 هم با حقه و ترفند و نصب چندتا برنامه جانبی هم نصب میشه
اما 3.5 رد خور نداره
ولی حالا چرا xp?? الان 7 دیگه خیلی روتین شده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
راستش یه سوال دارم نمیدونم جاش اینجاست یا نه حالا میپرسم شاید یکی جواب داد
حقیقتش من و پسر عمه ام میخوایم جنرال بازی کنیم(من pc اون لپ تاپ) سیم lan هم وصله
همدیگه رو هم پیدا میکنیم
تمام مشخصات معلومه
فقط پلی رو که میزنیم میگه سریال نامبر شما در حال استفاده است
کسی میدونه مشکل چیه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Maldini' timestamp='1372940264' post='319719']
[quote name='siavash75' timestamp='1372939763' post='319718']
این هم تصویری از خطا
[/quote]
[/quote]
همون فریمورک 4 هم با حقه و ترفند و نصب چندتا برنامه جانبی هم نصب میشه
اما 3.5 رد خور نداره
ولی حالا چرا xp?? الان 7 دیگه خیلی روتین شده
[/quote]
من با سون مشکل ندارم و خیلی هم رابط کاربریش خوبه اما اکس پی راحت تر هستم. در هر صورت ممنون برادر. یا علی

[quote name='babakiya' timestamp='1372940339' post='319720']
سلام
راستش یه سوال دارم نمیدونم جاش اینجاست یا نه حالا میپرسم شاید یکی جواب داد
حقیقتش من و پسر عمه ام میخوایم جنرال بازی کنیم(من pc اون لپ تاپ) سیم lan هم وصله
همدیگه رو هم پیدا میکنیم
تمام مشخصات معلومه
فقط پلی رو که میزنیم میگه سریال نامبر شما در حال استفاده است
کسی میدونه مشکل چیه؟
[/quote]
موقع نصب هر دوتان از به سریال استفاده کردن. اون قسمت هست که باید کد هارو وارد کنید. هر دوتاتون یکی وارد کردین
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از پچ هاتون نیست؟ آخه من هم دقبقا همین مشکل رو داشتم وقتی که اون برطرف شد بعد میگفت سرور تایم آوت :) نگران نباش، یه ذره بگرد کرک اینا پیدا کن و اون فایل هایی که [url="http://www.military.ir/forums/topic/24849-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%AC%D9%86%D8%B1%D8%A7%D9%84-%D8%A7%D9%86%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D9%85-%D8%9F/"]ابراهیم[/url] گذاشته توی سایت رو هم دانلود کن درست میشه. لامصب بازی آنلاین اونقدر بدبختی میخواد برای راه اندازیش نیروگاه های هسته ای ما اینقدر کار نمی خواد big_grin
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
میدونم اما به نظرم باید فایل ها و پچ های مورد نیاز رو نصب کنی تا بدون مشکل باشه
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.