Skyhawk

سوالات و مشکلات کاربران ( کامپیوتر و شبکه )

Recommended Posts

[quote name='Electro_officer' timestamp='1373714866' post='321261']
برنامه من چی؟ :mrgreen:
[/quote]
سلام
الکترو جان از روش سی نویسهای قدیمی icon_cheesygrin استفاده میکنی ولی برنامه خوبی است فقط یه متغیر i به نظر من اضافه است و کار خاصی انجام نمی دهد و می توانستی از اول همون کار رو با j انجام بدهی .
ضمنا برای مرتب شدن نوشته هات میتونی از تگ code استفاده بکنی ( البته توی نوت پد همه رو درست بکن و تگ رو هم اضافه بکن و بعد از ریختن روی ویرایشگر فروم چپ چین بکن. نگران قیافه عجیب غریب نشان داده شده توی ویرایشگر فروم هم نباش )
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
روش قدیمی چیجوریه؟ روش نو چیجوریه؟ من برنامه‌نویسی رو بر اساس آموزش های دایتل‌ کبیر یاد گرفتم و سی رو انتخاب کردم چون برای کار با میکروکنترلر بهش نیاز داشتم. البته بیسیک هم میشد ولی با توجه به پایه‌ای که از سی داشتم و ضمنا اینکه حس کردم سی حرفه‌ای تر هست اومدم رو سی. البته امثال من خیلی با پردازش کاراکتر کاری ندارند. اینم اصلاح شده. البته شرط ادامه حلقه کمی نیاز به اصلاح داره مثلا با وارد کردن 3 هم برنامه از حلقه میاد بیرون فکر نمیکنم خیلی مساله خاصی باشه. irartesh خواستی اینش رو هم اصلح میکنم ولی به نظرم اهمیتی نداره.

[left][CODE]
// written by Electro_officer.

#include <stdio.h>
#include <string.h>

int main ()
{

char string [256];
int i;
int a = 1; // While is true for te first time.

printf("In the name of GOD\n\n");

while ( a == 1 )
{
printf("Enter you're string here:\n");
scanf("%s", string);

i = strlen(string); // Extracting string size.
i -= 1; // Ignoring NULL.

printf("\nThe reversed string is:\n");

for( ; i>=0 ; i-- )
{
printf("%c" , string[i]);
}

printf("\n\n");
printf("Enter:\n1:Contniue\n2:Quit\n");
scanf("%d", &a);
printf("\n\n");

}

}
[/CODE][/left]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
while (word!="q")
[/quote]

البته بهتر بود که شرط به این شکل اصلاح بشه:
[left][CODE]word!="q" || word!="Q" [/CODE][/left]

اونوقت اگر طرف با حرف بزرگ نوشت به هر دلیلی، برنامه ارور نمیده! :)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Electro_officer' timestamp='1373717745' post='321273']
روش قدیمی چیجوریه؟ روش نو چیجوریه؟[/quote]
سلام
منظورم روش خاصی نبود . قدیمها برنامه نویسها عادت داشتند برای مشخص کردن هر شرط و حلقه و یا منویی از اعداد استفاده بکنند . شما هم برای شرط حلقه ات از همین روش استفاده کرده ای . یاد اون موقعها افتادم. icon_cheesygrin

[quote name='senaps' timestamp='1373718000' post='321276']

[left][CODE]while (word!="q") [/CODE]

[/left]

[/quote]
نظر شما صحیح تر است و برنامه را کاربر پسند تر میکنه ولی در هر صورت برنامه ارور نمیده و فقط با q از برنامه خارج میشه و نه Q . ویرایش شده در توسط oldmagina

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='oldmagina' timestamp='1373713187' post='321248']
سلام دوست عزیز
به شکل زیر اصلاح بکنی بهتر است :

چون شرط حلقه do - While همان کار کنترل حلقه را برای شما انجام می دهد و نیازی به در یافت هر باره یک متغیر جدا برای خروج نیست. البته با حلقه while شما هم همین کار به راحتی انجام می شود و تفاوت آن یک بار اجرای بیشتر حلقه است که زیاد هم چیز مهمی نیست.
[/quote]
داداش با این حلقه آشنایی کامل دارم ولی مشکل(مشکل که،صلیقه من یه جور دیگس)اینجاس که متن یه بار نوشته میشه و در داخل حلقه قرار نمی گیره.

[quote]
while (word!="q")
[/quote]

[/quote]

بعد اگه با q کوچیک بنویسه حلقه ادامه پیدا میکنه!من تابع tolower رو گذاشتم که به هر صورتی وارد کرد کوچیک بشه.

[/quote]

من گیج شدم.لغاتش یکسان هستن تقریبا ولی چینششون فکر نکنم.

به هر حال من اینجوری تغیرش دادم.
[CODE]
using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;
/////////irartesh
namespace ax_or_barax
{
class Program
{
static void Main(string[] args)
{
string q="d";
while (q!="q")
{
Console.Write("Type your word:");
string word = Console.ReadLine();
if (word == "")
{
Console.WriteLine("Your text not correct");
}
else
{
int num = word.Length;
num -= 1;
char[] caar = new char[num];
caar = word.ToCharArray();
for (int i = num; i >= 0; i--)
{
Console.Write(caar[i]);
}
}
Console.WriteLine("\nIf you want exit press q");
q = Console.ReadLine();
q = q.ToLower();
}
}
}
}
[/CODE]

راستی دوستان نمیشه تایپیک برنامه نویسی زد؟چون من در هفته دوتا پروژه کوچیک دارم.هم تمرین میشه و هم می تونیم با زبان های دیگه هم آشنا بشیم ویرایش شده در توسط irartesh

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='irartesh' timestamp='1373718980' post='321284']
[quote name='oldmagina' timestamp='1373713187' post='321248']
سلام دوست عزیز
به شکل زیر اصلاح بکنی بهتر است :

چون شرط حلقه do - While همان کار کنترل حلقه را برای شما انجام می دهد و نیازی به در یافت هر باره یک متغیر جدا برای خروج نیست. البته با حلقه while شما هم همین کار به راحتی انجام می شود و تفاوت آن یک بار اجرای بیشتر حلقه است که زیاد هم چیز مهمی نیست.
[/quote]
داداش با این حلقه آشنایی کامل دارم ولی مشکل(مشکل که،صلیقه من یه جور دیگس)اینجاس که متن یه بار نوشته میشه و در داخل حلقه قرار نمی گیره.

[quote]
while (word!="q")
[/quote]

[/quote]

بعد اگه با q کوچیک بنویسه حلقه ادامه پیدا میکنه!من تابع tolower رو گذاشتم که به هر صورتی وارد کرد کوچیک بشه.

[/quote]

من گیج شدم.لغاتش یکسان هستن تقریبا ولی چینششون فکر نکنم.

به هر حال من اینجوری تغیرش دادم.
[CODE]
using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;
/////////irartesh
namespace ax_or_barax
{
class Program
{
static void Main(string[] args)
{
string q="d";
while (q!="q")
{
Console.Write("Type your word:");
string word = Console.ReadLine();
if (word == "")
{
Console.WriteLine("Your text not correct");
}
else
{
int num = word.Length;
num -= 1;
char[] caar = new char[num];
caar = word.ToCharArray();
for (int i = num; i >= 0; i--)
{
Console.Write(caar[i]);
}
}
Console.WriteLine("\nIf you want exit press q");
q = Console.ReadLine();
q = q.ToLower();
}
}
}
}
[/CODE]

راستی دوستان نمیشه تایپیک برنامه نویسی زد؟چون من هفته دوتا پروژه کوچیک دارم.هم تمرین میشه و هم می تونیم با زبان های دیگه هم آشنا بشیم
[/quote]
سلام دوست عزیز
اصلاح مورد نظر من شکل حلقه شما نبود ، بلکه منظور اصلی من از اصلاح برنامه شما بیرون بردن پیام دریافت q برای پایان حلقه ، از داخل حلقه شما بود و مجبور نکردن کاربر برای هر بار وارد کردن حداقل یک اینتر برای ادامه حلقه. :rose:
منظور شما را از قرار نگرفتن متن اول در داخل حلقه متوجه نشدم!؟ البته هر برنامه مطابق سلیقه برنامه نویس خودش نوشته میشود ولی اون قدیمها توی C به خاطر محدود بودن توان سیستم حتی یک بار اجرای بیشتر حلقه هم بار اضافی برای سیستم فرض میشد و تلاش میشد تا کمتر انجام بشود و به همین دلیل قدیمیها یه کمی در این مورد بد عادت بودند. البته با امکانات سیستمهای امروز در برنامه نویسی برای PC دیگه لازم نیست زیاد به این چیزها فکر کرد . icon_cheesygrin

در مورد یه تاپیک برای برنامه نویسی پیشنهاد فوق العاده ای است و اگر شما در این زمینه پیشگام شوید خیلی ها را خوشحال می کنید . :mrgreen: ویرایش شده در توسط oldmagina

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
راستی دوستان نمیشه تایپیک برنامه نویسی زد؟چون من هفته دوتا پروژه کوچیک دارم.هم تمرین میشه و هم می تونیم با زبان های دیگه هم آشنا بشیم
[/quote]
فکر بدی نیست با مدیر بخش رایانه و شبکه مطرح کنید. البته یه عیب هم داره و اونم اینکه سایت رو از فضای علوم نظامی دور میکنه.

[quote]ولی اون قدیمها توی C به خاطر محدود بودن توان سیستم حتی یک بار اجرای بیشتر حلقه هم بار اضافی برای سیستم فرض میشد و تلاش میشد تا کمتر انجام بشود و به همین دلیل قدیمیها یه کمی در این مورد بد عادت بودند. البته با امکانات سیستمهای امروز در برنامه نویسی برای PC دیگه لازم نیست زیاد به این چیزها فکر کرد[/quote]
اگر واقعا بخوایم حرفه‌ای فکر کنیم باید به این نکات دقت کنیم خصوصا اگه کار نظامی باشه این موضوع اهمیت بیشتری پیدا میکنه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Electro_officer' timestamp='1373719455' post='321288']
[quote]
[/quote]

فکر بدی نیست با مدیر بخش رایانه و شبکه مطرح کنید. البته یه عیب هم داره و اونم اینکه سایت رو از فضای علوم نظامی دور میکنه.
[/quote]

بالاخره این انجمن یه بخش به نام زیر داره:
[b] [url="http://www.military.ir/forums/forum/47-%d9%87%d8%b1-%da%86%d9%87-%d9%85%db%8c%d8%ae%d9%88%d8%a7%d9%87%d8%af-%d8%af%d9%84-%d8%aa%d9%86%da%af%d8%aa-%d8%a8%da%af%d9%88/"]هر چه میخواهد دل تنگت بگو[/url][/b]

هر چه که میخواهید بگویید اما به قوانین سایت پایبند باشید.

[quote name='oldmagina' timestamp='1373719276' post='321286']
سلام دوست عزیز
اصلاح مورد نظر من شکل حلقه شما نبود ، بلکه منظور اصلی من از اصلاح برنامه شما بیرون بردن پیام دریافت q برای پایان حلقه ، از داخل حلقه شما بود و مجبور نکردن کاربر برای هر بار وارد کردن حداقل یک اینتر برای ادامه حلقه. :rose:
منظور شما را از قرار نگرفتن متن اول در داخل حلقه متوجه نشدم!؟ البته هر برنامه مطابق سلیقه برنامه نویس خودش نوشته میشود ولی اون قدیمها توی C به خاطر محدود بودن توان سیستم حتی یک بار اجرای بیشتر حلقه هم بار اضافی برای سیستم فرض میشد و تلاش میشد تا کمتر انجام بشود و به همین دلیل قدیمیها یه کمی در این مورد بد عادت بودند. البته با امکانات سیستمهای امروز در برنامه نویسی برای PC دیگه لازم نیست زیاد به این چیزها فکر کرد . icon_cheesygrin
[/quote]

الان متوجه شدم.ولی من اینطور ترجیح میدم.
نمیشه به جای استفاده از تابع کوچیک کننده این رو در شرط حلقه قرار داد؟من گزاشتم ولی اگر هر دو حالت رو بزنی اصلا خارج نمیشه!
[CODE]
(q!="q") || (q!="Q")
[/CODE]

در ضمن نرم افزار بنده ویژوال استودیو 2012 با قابلیت برنامه نویس برای ویندوز 8 هست!اصل مایکروسافته با دات نت 4.5!!!سوغات استاده :mrgreen: ویرایش شده در توسط irartesh

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='irartesh' timestamp='1373720453' post='321291']
[quote name='Electro_officer' timestamp='1373719455' post='321288']
[quote]
[/quote]

[/quote]

بالاخره این انجمن یه بخش به نام زیر داره:
[b] [url="http://www.military.ir/forums/forum/47-%d9%87%d8%b1-%da%86%d9%87-%d9%85%db%8c%d8%ae%d9%88%d8%a7%d9%87%d8%af-%d8%af%d9%84-%d8%aa%d9%86%da%af%d8%aa-%d8%a8%da%af%d9%88/"]هر چه میخواهد دل تنگت بگو[/url][/b]

هر چه که میخواهید بگویید اما به قوانین سایت پایبند باشید.
[/quote]

نه بابا نمیخواد ببریش اونجا حالا به مدیرش بگو اگه اجازه داد همینجا یه تاپیک درست کن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اون شرط Q یا q از حلقه خارج نمیشه؟!
ما میگیم تا وقتی که کلمه‌ی ورودی این دوتا نیست، حلقه رو ادامه بده.... وقتی یکی از این دو حرف باشه، میپره بیرون دیگه.... الان ابزار دم دست نیست! وگرنه تست میکردم ببینم اشکالش کجاس

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1373721140' post='321297']
اون شرط Q یا q از حلقه خارج نمیشه؟!
ما میگیم تا وقتی که کلمه‌ی ورودی این دوتا نیست، حلقه رو ادامه بده.... وقتی یکی از این دو حرف باشه، میپره بیرون دیگه.... الان ابزار دم دست نیست! وگرنه تست میکردم ببینم اشکالش کجاس
[/quote]
من گذاشتم ولی بازم ادامه میداد.هر دو تا حرف رو امتحان کردم.

دوستان بیان http://www.military.ir/forums/topic/25042-همفکری-کاربران-برای-رفع-اشکالات-برنامه-نویسی/ ویرایش شده در توسط irartesh

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]چگونه، قابلیت فاصله مجازی در تایپ را در ویندوز 7 فعال کنم؟[/font][/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
منظورتون همون نیم فاصله است؟ مثلا بین ی و آ : می‌آیم.
اگه اینطوره نرم‌افزار MRT Keyboard Changer رو دانلود نصب کنید حله. برای نیم‌فاصله کافی است Shift + Space رو بگیرید البته بدون برنامه اصلاحی نمیشه. لینک:
http://www.win2farsi.com/?pact=product&ruid=p1&itemId=419&lang=fa&catId=87&ref=1&seWord=keyboard
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]ممنون، اون نرم‌افزار رو یه جایی نوشته بود که ممکنه مشکل ایجاد کنه. به جاش نرم افزار زیر را دانلود کردم. جواب داد. :[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]Persian Standard Keyboard - All Windows - x86/x64[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]http://www.softgozar.com/WebPage/Download.aspx?SoftwareId=1&Title=Persian-Standard-Keyboard---All-Windows---x86/x64[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]بازم ممنون.[/font][/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من با تقویم سون مشکل دارم وقتی فارسیش میکنم روزها رو عربی مینویسه مایکروسافت بی‌سواد! البته تو 8 این مشکل برطرف شده بود برا اصلاح سون برنامه‌ای نداریم؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.