mostafa_by

بررسی استراتژیک نبرد موشکی جمهوری اسلامی ایران

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote][b] محاسبات بالستیک نهایی انفجار-برخورد-نفوذ-ترکشزایی[/b]
[url="http://www.military.ir/forums/topic/21183-%D9%85%D8%AD%D8%A7%D8%B3%D8%A8%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%B3%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D9%81%D8%AC%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%D9%81%D9%88%D8%B0-%D8%AA%D8%B1%DA%A9%D8%B4%D8%B2/page__st__60"]http://www.military....شز/page__st__60[/url]

از وسطش لینک زدم که راست بری سر اصل مطلب. اتفاقا بنده هم در این مورد تصور مشابه با شما داشتم که به لطف محاسبات کاملا علمی این دوستمون تغییر کرد.

این ها که شعار نیست؟

حالا چندتا موشک برای تل آویو و چندتا خلیج فارس برای ناوهواپیما بر لازمه؟[/quote]

اين محاسبات بيشتر جنبه نظري داره در واقعيت قدرت انفجاري يک تن سر جنگي شهاب سه, خيلي کمتر از اون هست. اصلا بزاريد مساله رو يکجور ديگه باز کنيم!
جنگ جهاني دوم: آلمان به موشک باران لندن مي پرداخت دو نوع موشک شليک ميشد موشک v-1 با سر جنگي هشتصد کيلو و موشک v-2 با سر جنگي يک تن (معادل شهاب سه)
البته قدرت v-2 از شهاب سه بيشترهست چون برخلاف شهاب کل موشک به هدف برخورد ميکنه نه فقط کلاهک! نتيجه چي شد? تعداد موشک هايي که به لندن شليک شد
چند برابر تعداد موشک هايي هست که ما اصلا توانايي توليد اون رو داريم. آيا لندن خراب شد? تلفات هم براي سه سال موشک باران آنقدر زياد نبود......
اين در صورتي هست که تمام موشک هاي ما به هدف برخورد کنه! بگذريم که در بهترين حالت, تنها نيمي از موشک هاي ما به اسراييل ميرسند و در بين راه توسط انواع واقسام
سامانه هاي ضد بالستيکي که براي نابودي موشک هاي بالستيک خيلي سريعتر از موشک ها ما ساخته شدند, نابود ميشند.
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
[right]برادر حامد عزيز؛[/right]
[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]صد البته بنده مخلص برادر rpg7 عزيز هم هستم و در سواد و دانش ايشون كوچكترين شكي ندارم.[/font][/color][/right]
[right][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][color=#282828].[/color][/font][/right]
[right].[/right]
[right][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][color=#282828].[/color][/font][/right]
[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]پس اصلاً چرا برم سراغ صنايع هوايي؟! همين تعداد موشك كفايت مي‌كنه!![/font][/color][/right]
[/quote]
برادر مصطفی؟ نخوندی تاپیک رو!
:angry: نه؟
اون قدرها که به نظر میاد سخت نیستا! :wub:
گفتی بی خیال یک چیزی می نویسم رفع تکلیف می کنم؟ :D
اخوی تمام این فروض شما و ان قلت هاتون در اون جا طرح شد و به صورت قابل قبولی پاسخ داده شده. اگر سوالی براتون روشن نشده اون وقت با دلیل مدرک بیا طرح کن. اصلا یک بخشیشو خود من پرسیدم ایشون جواب دادن. ایناهاش:
[url="http://www.military.ir/forums/topic/21183-%d9%85%d8%ad%d8%a7%d8%b3%d8%a8%d8%a7%d8%aa-%d8%a8%d8%a7%d9%84%d8%b3%d8%aa%db%8c%da%a9-%d9%86%d9%87%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%a7%d9%86%d9%81%d8%ac%d8%a7%d8%b1-%d8%a8%d8%b1%d8%ae%d9%88%d8%b1%d8%af-%d9%86%d9%81%d9%88%d8%b0-%d8%aa%d8%b1%da%a9%d8%b4%d8%b2/page__st__60#entry252928"]http://www.military...._60#entry252928[/url]

یک بخشیشم یک دوستی قبلش پرسید:
[url="http://www.military.ir/forums/topic/21183-%d9%85%d8%ad%d8%a7%d8%b3%d8%a8%d8%a7%d8%aa-%d8%a8%d8%a7%d9%84%d8%b3%d8%aa%db%8c%da%a9-%d9%86%d9%87%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%a7%d9%86%d9%81%d8%ac%d8%a7%d8%b1-%d8%a8%d8%b1%d8%ae%d9%88%d8%b1%d8%af-%d9%86%d9%81%d9%88%d8%b0-%d8%aa%d8%b1%da%a9%d8%b4%d8%b2/page__st__45#entry252828"]http://www.military...._45#entry252828[/url]

خلاصه این طوری نمیشه که شما تاپیک رو درست نخونی و بعد بیای تازه زیرآبشم بزنی!

الان کی داره احساسی بحث می کنه و شعار میده؟ (البته شما شعار منفی میدی! آیه یاس می خونی)
شما داری محاسبات به این دقیقی و تخصصی تو حوزه ی تسلیحات رو که همه ی جای دنیا مبنای کار هست را با حرف های دم دستی و شعر خوندن زیر سوال می بری؟ بدتر از همه این که یک بحث کاملا کارشناسی رو بهش اتیکت محاسبات کاغذی می زنی! خوب اخوی این محاسبات کاغذی از روی کاغذ که نیومدن. از دل تجربه در اومدن. یکی ندونه فکر می کنه ریاضات محض دادیم دستت. من موندم اگر شما اینارم شعار می دونی اصولا چی رو علمی و حقیقی میشناسی؟
یک بخش های دیگر از صحبتتون هم که مربوط به دقت موشک ها میشه اگر یک گشت بزنی تو همین سایت، بزرگان دیگری مثل آقا محمد و میثم و... که تخصص دارن توضیح دادن که cep l موشک های ما چقدره و با نسبت قدرت انفجارشون چه اتفاقی می افته. حتی فکر کنم cep انواع ورژن های شهاب 3 را هم برات نوشته باشن که خیالت راحت بشه که مشکلی وجود نداره. (یادمه آقا سعید یک زمان نوشته بود ضریب خطای در ماکسیمم برد شهاب صد متر هست که با توجه به قدرت انفجارش اصلا به حساب نمی آید. دیگه بگذریم از موشک های تازه ساز تر، حالا نه اصلا شما بگو ده کیلومتر، وقتی با شهری به مساحت 52 کیلومتر طرفیم چقدر احتمال داره موشک تو شهر نخوره؟)
من به شما یقین میدم آمریکایی ها و اسرائیلی ها و هر حکومت دیگه ای که از خرد بهره مند باشه این محاسبات را کرده، هم برای تسلیحات خودش و هم برای تسلیحات ما و لذا بر همین اساس هست که عاقلانه معمولا تصمیم می گیرند.

فکر نمی کنی این جور مواقع باید از متخصصش سوال کنی (مثل برادر آر پی جی) جای این که نظریه پرداز بشی؟

[quote]
[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]پ.ن : چندي پيش خبري كميك در فارس نيوز خوندم مبني بر اينكه :[/font][/color][/right]
[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]دانشمند جوان ايراني، موفق به ساخت موتوري شد كه نيروي محرك خودش رو بدون نياز به سوخت و الكتريسيسته، از درون خودش تأمين مي‌كنه!![/font][/color][/right]
[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]جالب‌تر اينكه اين كشف تاريخي رو هم به ثبت رسونده!![/font][/color][/right]
[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]اينجا بود كه به روح پرفتوح قانون دوم ترموديناميك و مباحث مربوط به انرژي و راندمان و مبحث اصطكاك و ساير مباحث مربوطه، درودي فرستادم و از خداوند متعال براي نويسندگان اين قوانين، آرزوي بخشش و مغفرت كردم.[/font][/color][/right]
[/quote]
الان این پا نوشت این جا چه کاربردی داشت؟
من موندم شما چه نفعی از تخریب خبرگزاری فارس می بری که در هر پستت مربوط و نامربوط پاچه ی این بندگان خدا رو می گیری؟
کم از این دست اخبار اشتباه تو حوزه ی علم و فن آوری در خبرگزاری های مطرح دنیا دیده میشه؟

من کم و بیش با بچه های فارس نشست و برخواست داشتم. خیلی هاشون از مومن ترین و صادق ترین آدم هایی هستند که بنده دیدم (چون بقیه ی رسانه های چپ و راست رو هم کم و بیش دیدم به شما می گم که از جمله حرفه ای ترین ها هم هستند). فرق فارس با خیلی از سایت های دیگه ی ایرانی این هست که فارس خبرگزاری است نه رله کننده ی خبر. فارس علاوه بر مونیتورینگ خبر خودش هم خبر جمع می کنه و در اقصا نقاط جهان خبرنگار داره. از قضا وسط کویر کار رسانه ای ایران به حق فارس خوب تونست با اومدنش تحول ایجاد کنه و هنوزم یک سر و گردن از غالب رقباش جلوتره. همین هست که همه زوم کردن روش از داخل و خارج که خرابش کنن. وگرنه هر آدمی که کار خبری کرده باشه می دونه وقتی شما وارد عرضه ی تولید خبر بشید خبرهاتون ضریب خطا داره و شما همیشه در کورس هستی بین سرعت و دقت. همچنین باید انعکاس وقایع رو متناسب با سیاست رسانه ایتون تدوین کنید.
مسئله این هست که فارس تو جبهه ی اول و خط مقدم هست و خیلی جاها تونسته خیلی از توطئه های خارجی و داخلی رو خنثی کنه، برای همینه که دارن به بدترین شکل ممکن ترور اعتباریش می کنن.
حالا ببینید من و شمایی که با این قضیه همراه میشیم داریم به کی خدمت می کنیم و به کی خیانت.

خوب هست آدم در گفتارش تقوا را مد نظر داشته باشد و زحمات چندتا بچه مومنی که با کمترین امکانات و سخت ترین شرایط دارن با غول های کله گنده و امپراطورهای رسانه ای دنیا مقابله می کنند را ضایع نکند.
=======================================

[b][color=#b22222]برادر اشتوکای عزیز،[/color][/b]
[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]در مورد دقت محاسبات در عمل بنده تخصص ندارم و اگر خود برادر آر پی جی توضیح بدن بهتر هست (شاید بنده اشتباه می کنم ضمن این که باید دید مواد منفجره ی هر کلاهک چیست) اما[/font][/color][/right]

[right][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][color=#282828]اصولا مقایسه ی لندن با تلاویو صحیح نیست. لندن نزدیک به هزار هفصد کیلومتر مربع بدون احتساب حومش وسعت داره و جمعیتش با جمعیت کل اسرائیل برابری می کنه (بیش از هفت میلیون). البته این آمار جدید هست و من خبر از مساحت و جمعیت لندن در زمان جنگ دوم جهانی ندارم ولی حدث می زنم باز هم قابل مقایسه نباشد. تازه لندن فقط یکی از ده ها شهر مهم و صنعتی و بزرگ انگلستان هست. در حالی که اسرائیل تعداد شهرهای در حد تل آویوش بسیار محدوده.[/color][/font][/right]
[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]ضمن این که زندگی الان با زمان جنگ جهانی بسار تفاوت کرده. الان ما به زیر ساخت های الکترونیکی، صنایع، مراکز بهداشتی و.... خیلی وابسته تر هستیم تا زمان جنگ جهانی دوم. اگر تاسیسات مهم یک شهر نابود بشه عملا زندگی فلج خواهد شد[/font][/color][/right]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]در مورد سامانه های ضد بالستیک، برادر اشتوکا اگر ما اول رادارهای اونا رو زدیم اون وقت می خوان چیکار کنن؟[/font][/color][/right]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]سلام بر برادر مصطفی بای کبیر[/right]

[right][quote]ولي مسئله اينجاست كه ما در شرايط تست و در بيابان صاف و در چند صد متري‌مون آزمايش نمي‌كنيم كه همه چيز روي كاغذ درست از آب دربيااد!!

طرح‌هاي كاغذي، بردي بيشتر از روي كاغذ هم پيدا نمي‌كنن[/right]
[right][/quote][/right]

[right]باید خدممتون چندتا نکته متذکر شوم[/right]

[right]اول اینکه کلا فرضیات شما در مورد محاسبات وفرمول اشتباه بوده..متاسفانه. چون...این فرمول ها برخلاف فرمایش های شما تئوری وکاغذی نبودند بلکه همشون مبنای تست میدانی وتجربی داشتند[/right]

[right]دوم..درمحاسبات تا حد امکان دست پایین شرایط گرفته شده بودند ...یک سری ضرائبی وجود داشتند که برای سادگی مساله 1 در نظر گرفته شدند که در واقع بیشتر از 1 می شدند[/right]

[right]سوم..این اشتباه خیلی از دوستان وشما مرتکب شدین...موج انفجار مثل موج صوت در نظر گرفتین..نمی دونم درمورد انفجار مطالعه تخصصی داشتین یا نه..اگرنه من کتاب [size=5]مهندسی انفجار[/size] نوشته کسانی که مورد وثوق شما هستند ودارم......انتشارات نظامی ایالات متحده[/right]

[right]به همین علت مثلا در مورد قضایای حادثه 11 سپتامبر خیلی ها سوال میکنن...مگه میشه یه هواپیما وانفجارش در اون طبقه بالا باعث فروریختن کل ساختمان بشه؟؟[/right]
[right]انصافا کسی میتونه این تخریب توجیه کنه؟[/right]
[right]مساله انفجار وامواج وحوادث بعد اون بسیار تخصصی و علمی است وهمه از انفجار فقط دود واتش اون میشناسن..والله در پی انفجار پارامترهای زیادی تولید میشن وباید بررسی بشن[/right]
[right]خلاصه امر اینه که وارد شدن وزیر سوال بردن مبحثی که علم ناقصی درموردش است زیاد درست نیست[/right]

[right]چهارم...بحث استفاده از جنگنده یا موشک برای امریکا نسبت به ما از زمین تا آسمان فرق داره ، این مبحث خیلی روشن تلفات انسانی از مردم برای ما بسیار سنگین برای اونها تمام میشه وموجب تقویت اراده مردم ایران میشه کما اینکه در دوران دفاع مقدس این ثابت شده وباعث شده خیلی ها نظرشون عوض بشه واونها این خوب وبهتر از من وشما میدوند[/right]

[quote]

[right]اين محاسبات بيشتر جنبه نظري داره در واقعيت قدرت انفجاري يک تن سر جنگي شهاب سه, خيلي کمتر از اون هست. اصلا بزاريد مساله رو يکجور ديگه باز کنيم!
جنگ جهاني دوم: آلمان به موشک باران لندن مي پرداخت دو نوع موشک شليک ميشد موشک v-1 با سر جنگي هشتصد کيلو و موشک v-2 با سر جنگي يک تن (معادل شهاب سه)
البته قدرت v-2 از شهاب سه بيشترهست چون برخلاف شهاب کل موشک به هدف برخورد ميکنه نه فقط کلاهک! نتيجه چي شد? تعداد موشک هايي که به لندن شليک شد[/right]
[/quote]

[right]برادر اشتوکا عزیز...[/right]

[right]آخه این چه مقایسه ای هست؟؟؟[/right]

[right]به نظر شما الان یک کیلو ماده منفجره جدید با یک کیلو ماده منفجره جنگ جهانی دوم یکی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟[/right]
[right]به نظر شما تاثیر اتفجار مواد منفجره خطی؟یعنی یک روند مشخصی داره؟؟[/right]
[right]اگر شما هم دلتون خواست بهم پی ام بدین تا کتاب مهندسی انفجار براتون بذارم تا مطالعه کنین[/right]
[right]آیا میدونستین در آزمایشگاههای صنایع ما همیشه در حال آپدیت وتقویت مواد منفجره هستیم :angry: ...یا هستند؟[/right]
[right][size=5]آخه حاجی....اون مال 70 سال پیش بود والان جوون های ما دارن کارهای محیرالعقولی انجام میدن که بعضا حتی باعث تعجب امرای ارتش وسپاه میشن :wub: :D وخواب شیرین از چشمان دشمنان وشهرک نشینان جهود می گیرند؟[/size][/right]

[right]=======[/right]
[right]بهرصورت ما نسبت به علممون هیچ غیرتی نداریم وبا نظرات کارشناسی دوستان نظرمون به سرعت عوض میشه[/right]
[right]ولی یک چیز خدمتتون عرض کنم که تجربه شخصی بوده.....یکی از دوستانم میگفت وقتی بمب 2000 پوندی با سرجنگی ساده تی ان تی تست شد[/right]
[right]برادر مصطفی حتما میدونند که ا پوند 453 گرم که کلا میشه906 کیلوگرم تی ان تی وقتی بمب منفجر شد ایشون در فاصله 3 کیلومتری بودند...ایشون میگفتند که زمین داشت زیر پای من میلرزید و وحشت تمام وجود من گرفته بود....با وجود اینکه ده ها بار در معرض انفجار قرار گرفته بودم ولی تابحال فکر نمیکردم که همچین تاثیری داشته باشه[/right]
[right]خوب ...[size=5]این نه شعار نه کاغذ نه ربطی به شتاب ثقل محترم 9.8 شما داره [/size]فقط یک [size=5]احساس تجربی از انفجار[/size]...حتما این هم میدونین که موج زمین لرزه ای انفجار هیچ ربطی به موج شوکی اون نداره واز طریق زمین منتقل میشه وفرمول های خاص خودش داره[/right]
[right]یک شوخی[/right]
[right]انشاالله هیچ وقت هیچ یک از کاربرها در معرض انفجار قرار نگیرند بالااخص برادر مصطفی...ولی هروقت قرار گرفتین باخودتون میگین هیییی آرپی جی 7 راست میگفت[/right]
[right]=======================[/right]
[right]دست اخر[/right]

[right]من بیصبرانه مشتاقانه حریصانه منتظر نقد شما و کاربران دیگر هستیم[/right]

[right]برای یک زورآزمایی صرفا کارشناسی تحقیقی وعلمی نه شعاری وداد وفریادی[/right]

[right]انشاالله که خدا من رو از جهل نجات بده و به روشنی علم ودانش هدایت کنه ...امین[/right]
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]دوستان عزیز[/right]
[right]هنگامی که دولت شیعی مقتدر ایرانی در هزاره سوم میلادی سخن از «محو اسرائیل» به میان می آورد نظر به ریشه ها و بسترهای تاریخی اش و نیز برنامه ریزی ها و جهت گیری های اصولی و بنیادی اش اندیشیدن به این حقیقت که در این غائله بسیار جدی است چندان دشوار نمی نماید، حال جزئیات ابزاری و هویت ماشینی فرآیند و پیاده سازی چه تواند بود در این میان کمتر نظر جاهلی را که حقیر باشم نسبت به خود جلب می نماید[/right]
[right]اما ... واقعیت امر آن است که خصم قسم خورده آن سوی مرز برخورد نیز از شالوده حقیقی یعنی جوهره تاریخی اتفاقا شفاف این مساله نیز کاملا آگاه است و کوشیده است تا بطرق مختلف از دامنه و بسط این پدیده آزارنده بکاهد، با این حال، بسیاری از این متخاصمین سوگند یاد کرده تا کنون هر چه کردند در واقع آب در هاون کوبیدند[/right]
[right]گاه این گزاره را می نویسم که «واقعیت های تاریخی یک منطقه ریشه دار همچون خاور نزدیک را نمی توان با اتکا به قوطی حلبی های پرنده یا رونده مغلوب یا دقیق تر عرض کنم: مقلوب کرد» شاید این نیز نشان از جهل حقیر دارد علی ایحال، ترجیح می دهم بار دیگر پژواک اش دهم تا تاکیدی باشد بر اینکه جهود کوه نشین تا کنون هر چه در توان و مقدورات منطقه ای و جهانی (با توجه به محدودیت های واقعی دشمنان ما) داشتند بکار بستند و موثر واقع نشد[/right]
[right]برخورد محتمل است و شاید بسیار نزدیک نیز باشد[/right]
[right]ما ایرانیان هر چند که خواهان چنین اصطکاک پر دردسر و سختی نیستیم[/right]
[right]با این حال، پیشاپیش به استقبال اش رفته ایم چرا که خوی خصم کین توزمان را بخوبی می شناسیم و از میزان فرصت طلبی و عمل گرایی اش بوضوح آگاه ایم[/right]
[right]بگذارید با شما برادرانم فاش سخن بگویم که نقطه نهفته در گفتار وزیر محترم دفاع را دست کم نگیرید[/right]
[right]به حقیقت، در چنان نبردی دشمنان مان با فضایی بسیار ناآشنا و نو در میدان نبرد رو در رو خواهند شد و انتخاب، گزینش میان ماندن یا بازگشت نیست، بلکه برگزیدن از میان مرگ و بقا در همان لحظه برخورد خواهد بود[/right]
[right]قبور سربازان متجاوز در مرزهای جنوبی کشورمان نه نماد است و نه ژست سیاسی ... ما ایرانیان شیعی مسلک بسیار مصمم تر از آن ایم که در ظاهر بچشم می آید[/right]
[right]برادرانم[/right]
[right]نه فسانه ای در کار است و نه فانتزیایی[/right]
[right]برای چنین مقصودی بیش از دو دهه کار حقیقی و مفید انجام شده است و می شود[/right]
[right]دانستن همین نکته برای حقیر کفایت می کند[/right]
[right]دشمنان ما با هر ابزاری اکنون خود را در آستانه یک ریسک امنیتی/نظامی یافته اند[/right]
[right]و آن چیزی نیست جز ... همطرازی ایران زمین در برخی حوزه های حساس فناوری نظامی و در واقع امر، مشکل بزرگ خصم دون نیز که دست کم یک دهه ذهنیت تاریک اش را بخود مشغول داشته همین است[/right]
[right]بیش از دو انتخاب وجود ندارد[/right]
[right]به رسمیت شناختن توأم با احترام خاص قدرت ایران زمین در این منطقه[/right]
[right]یا تن در دادن به جنگی که پایان آن را ایشان خود در مقالات و تحلیل هاشان بخوبی گمانه زنی کرده اند شاید هزاران بار آن هم از پایان دهه 90 میلادی تا کنون[/right]
[right]سیاست بازدارندگی نیز در برابر ایران که به مثابه گزینه سوم طرح می شود بقول آن فرستاده ویژه شان برنز توفیق چندانی در برابر کشورمان نخواهد یافت[/right]
[right]دوستدار همه برادران[/right]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مصطفی بای ، اگه خیلی شک داری ، موتونم طرز ساخت یک نوع ماده منفجره ساده رو بهت بگم که از فاصله 20 متریت که منفجر بشه تا 2 روز به خودت بلرزی .................!!!!!!!!!!!!!
شما هم بهتره وقتی جایی اطلاعات نداری بیشتر مطالعه کنید. . هدایت هایی بسیار دقیق مثل جی پی اس وجود داره ، که الان جای بحثش اینجا نیست چون هر کدوم شرایط خاص خودش رو داره .

در مورد سپر موشکیشون هم من بهشون می خندم ، چون واقعا هزاران بار اثبات شده است که ضعفی بسیار بیشتر از اوچیزی داره که شما فکر می کنید . نمونش تاخیر 2 دقیقه در زدن 1 راکت با سرعت 500 کیلومتر بر ساعت .......

در ضمن شما بهتره برید ببینید ناوهای ساعر چطور نتونستند با 1 موشک کرم ابریشم (همون نور خودمون c802) درگیر بشند و با چه شانس موشک رو سر ناو منفجر شد و نه در روی عرشه ..........
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]حامد جان[/right]
[right]برادر بزرگ و عزیزم[/right]
[right]خواهش دارم حدود و ثغور و مرزهای ادب و نزاکت کاملا مراعات بشه[/right]
[right]هر کس نظری داره[/right]
[right]ایده و باور اش محترمه[/right]
[right]تمام[/right]
[right]این خواهش این کوچک ترین برادر شما از شما و از همه سروران و عزیزان میلیتاریسته[/right]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
به نظر شما الان یک کیلو ماده منفجره جدید با یک کیلو ماده منفجره جنگ جهانی دوم یکی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به نظر شما تاثیر اتفجار مواد منفجره خطی؟یعنی یک روند مشخصی داره؟؟
اگر شما هم دلتون خواست بهم پی ام بدین تا کتاب مهندسی انفجار براتون بذارم تا مطالعه کنین
آیا میدونستین در آزمایشگاههای صنایع ما همیشه در حال آپدیت وتقویت مواد منفجره هستیم :angry: ...یا هستند؟
[/quote]

من قصد نداشتم محاسبات شما رو زير سوال ببرم. حتما شما درزمينه فيزيک انفجار از مني که الکترونيک خونده بيشتر ميدونيد, منتها چيزهايي من تا به حال مطالعه کردم
به زعم خودم !

.نهايت قدرت انفجاري که مواد منفجره غير اتمي دارند در نهايت 1/7 تا دو برابر TNT براي HMX هست.
مواد منفجره از زمان جنگ جهاي تغيير زيادي نکردند(HMX,RDX,Amatol,Semtex,........)
ما هم اگر خيلي هنر کرده باشيم کلاهک ها با HMX پر شده که دوبرابر آماتول که ماده منفجره موشک هاي آلماني بود قدرت انفجاري داره.
صد البته باعث تخريب و ترس و وحشت زيادي ميشه يا ميتونه پالايشگاه يا نيروگاه رو از کار بندازه ولي براي تخريب شهر شما به هزاران احتياج داريد!
نتيجه تخريب خيلي متفاوت از موشک باران لندن نخواهد بود! چه بسا کمتر!!!!! که ما نه آنقدر موشک دوربرد داريم چون توان صنعتي آلمان حتي اواخر جنگ رو نداريم(نگيد داريم
!) اردوگاه کار اجباري هم نداريم که ملت رو گشنه و تشنه مجبور به ساخت موشک کنيم مثل اس اس!

منتها موشک باران ما يک فرق اساسي با آلمان داره و اون هم اينکه به علت دقت بهتر ما ميتونيم مراکز نظامي نيروگاهها و پالايشگاه ها و بنادر رو با دقت بزنيم و باعث فلج شدن دشمن بشيم و با زدن شهرها و مراکز جمعيتي روحيه دشمن رو تضعيف و حتي اون رو به تسليم وا داريم. منتها صد درصد يک کار رو نمي تونيم انجام بديم و اون هم نابودي و ويراني گسترده شهر اونجوري که دوستان تصور ميکنند!

با گذشتن هروز از جنگ توان شليک موشک ما پايين خواهد اومد. به دو دليل: يک برتري هوايي دشمن اگر با اسراييل درگير بشيم پاي آمريکا هم وسط هست و قادر نيستيم هر وقت دلمان خواست و از هر جايي شليک کنيم. مسلما لانچرها هم هدف قرار خواهند گرفت حالا سختر ولي تعدادشان کم ميشه........
اين همه سامنه پدافند موشکي از تاد و غيره تا اونهايي که اسراييل تکميل کرده چقندر نيستند و به نظر من در بهترين شرايط شصت يا هفتاد درصد موشک ها موفق به هدف برخورد ميکنند.

[quote][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]ضمن این که زندگی الان با زمان جنگ جهانی بسار تفاوت کرده. الان ما به زیر ساخت های الکترونیکی، صنایع، مراکز بهداشتی و.... خیلی وابسته تر هستیم تا زمان جنگ جهانی دوم. اگر تاسیسات مهم یک شهر نابود بشه عملا زندگی فلج خواهد شد[/font][/color][/quote]

درسته ولي بحث دوستان بر سر نابودي گسترده فيزيکي شهر بود.

[quote][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]در مورد سامانه های ضد بالستیک، برادر اشتوکا اگر ما اول رادارهای اونا رو زدیم اون وقت می خوان چیکار کنن؟[/font][/color][/quote]

حامد جان اين بحثي هست که تازگي ها خيلي ميشه ولي واقعا درتوانايي ايران در اين کار شک و شبهه فراواني هست! اينکه شما چطوري مي خواهيد با موشک بالستيک,
رادار سيستمي که وظيفش رهگيري و نابودي موشک شماست رو نابود کني!!!!!!! موشک زماني که شليک شد بلافاصله شناسايي ميشه, رادار هم نميشينه تا موشک بهش بخوره!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در مورد مورد موشک v 2 فکرکنم کلا 7 یا 8 تا بیشتر ازش ساخته و استفاده نشد و البته همین تعداد کم هم دقت چندانی نداشت (یعنی اصلا دقت نداشت!) ،
ولی با این وجود تاثیر روانی بسیار برجا گذاشت.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]
[/right]
[right][quote].نهايت قدرت انفجاري که مواد منفجره غير اتمي دارند در نهايت 1/7 تا دو برابر TNT براي HMX هست.
مواد منفجره از زمان جنگ جهاي تغيير زيادي نکردند(HMX,RDX,Amatol,Semtex,........)
ما هم اگر خيلي هنر کرده باشيم کلاهک ها با HMX پر شده که دوبرابر آماتول که ماده منفجره موشک هاي آلماني بود قدرت انفجاري داره[/quote][/right]

[right]مبحث نام بردن پیش اومده که مبحث خطرناکیه...نمیشه اینجا مطرح کرد که چی داریم وچی نداریم[/right]

[right]یک جمله بگم که این چیزایی که شما فرمودین ( اچ ام ایکس واماتول وآر دی ایکس و....) چیزی شبیه شوخی در مقایسه با تولیدات جدید کشور[/right]
[right] :angry: :wub:[/right]
[right]باور کنین بحث کم آوردن نیست، بهرحال این مسائل یک نکته خوب نشون میده که[/right]

[right]حفاظت اطلاعات خوب رعایت شده و حتی بروبچ زیرک و موبین میلیتاری هم بی خبرن[/right]

[right]ضمنا باید به عرضتون برسونم که برای مثال تی ان تی هم خودش چندین نوع ودرصد داره که زمین تا آسمون باهم فرق دارن چه برسه به....[/right]
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]مصطفي گرامي، منتظر شنيدن "پيشفرض‌هاي" مورد نظر شما هستيم.

حالا كه دوستان از روش معكوس براي زير سوال بردن بالستيك ما!! :D استفاده مي‌كنند و بحث لندن را پيش ‌مي‌كِشَند، ما هم يك قیاس مع الفارق :angry: بكنيم، به اين ترتيب كه: در كفايت بالستيك همين بس كه آمريكايي‌ها به اندازه پروژه آپولو (سفر به ماه) در زمينه ضدبالستيك هزينه مي‌كنند. :wub:[/font][/size]

[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]از بحث دقت و قدرت تخريب عبور شده و اينك كميت مطرح است (اين نظر بنده است)[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]و از طرف ديگر مهمترين چالش در بحث بالستيك، سيتم دفاع ضد بالستيك آمريكا و متحدان است و انتظار اين است كه به صورت يك جنگ خاموش بين مراكز تحقيقاتي ايران و آنها ادامه داشته باشد...[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]البته بنده هم منكر اين قضيه نيستم كه بالستيك به تنهايي كفايت نمي‌كند، وليكن "بالستيك" بخش مهمي از انتظارات را براورده مي‌سازد...[/font][/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]خوب...جبهه ما قویتر شده[/right]
[right]از نظر استراتژیک آنتی وار[/right]
[right]از نظر علمی مهدوی و خودم[/right]
[right]از نظر تیکه خامدوف[/right]
[right]از نظر تبلیغات هم پاتریوت[/right]
[right]ازنظر تاریخی گرین[/right]
[right]هاهاها...جناب مصطفی.. بیصبرانه منتظر ضدحمله های شما هستیم[/right]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]دوستان میشه خواهشی بکنم[/right]
[right]یا به این مشاجره و جدل خاتمه بدید اگر قراره به همین منوال پیش بره که امیدوارم اینطور نباشه و اینطور نشه[/right]
[right]یا اینکه بطور عمیق، آرام و جدی و آنالیتیک بحث بفرمائید[/right]
[right]شاید بسبب تحریر این پست بنده رو موأخذه بفرمائید اما از سر محبت و خیرخواهی با شما اساتید و برادران بزگوارم و منطبق بر شأن و جایگاه خاص میلیتاری وزین نوشتم[/right]
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]برادر پاتریوت[/right]
[right]شوخی ومزاحی بیش نبود!!! والا همه ما تو یک جبهه هستیم[/right]
[right]گفتیم فقط اوضاع تلطیف پیدا کنه[/right]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
گفتم بیخود کیبورد فرسایی نکنم .... یک یاداوری کوچیک[img]http://www.military.ir/forums/public/style_emoticons/default/icon_arrowd.gif[/img]
[quote name='crazy-doctor' timestamp='1338480945' post='252973']
[color=#0000cd]سلام
دوستان توجه کنید ! قرار نیست تلاویو را با خاک یکسان کنیم ... در بحث روانی برخود 2 عدد از موشک های ذکر شده به شهری در این ابعاد کفایت میکنه

لیست اولویت های ما برای حمله
1- مراکز نظامی / اعم از فرودگاهای نظامی / پادگان ها / کارخانجات مهم تسلیحاتی
2- مراکز تجاری / بنادر / کارخانجات / نیروگاهای برق
3- مراکز مهم سیاسی / پارلمان / ساختمان نخست وزیری ...[/color]

گزینه های ما
1- نسل اولیه شهاب 3 - کلاهک 1 تن - cep پائین ...برای حمله به مراکزی که به دقت پائین تری نیاز دارند / چون از نظر تعداد دست ما بازتر هست با شلیک در تعداد بالا برای اشباع سامانه های پدافندی هم قابلیت استفاده دارد ...

2- سری های متاخر شهاب -قدر اف 1 - سجیل 1و 2 ...کلاهک 500 کیلو .. دقت بالاتر
برای هدف های مهمتر ...

3- ( حزب الله ) فاتح 110 ... دقت بسیار خوب ...کلاهک 500 کیلو
نازعات /فجر 5 / و بطور کل توپخانه راکتی در حجم بالا

[/quote]

[b]ضمن این که توجه کنید هیچ کس نمیخواد جهود را به دریا بریزه ![/b] روش برخورد رسمی ما ...در همان سطحی که حمله شد جواب میدیم ...(البته این در مقابل امریکاست و در برابر رژیم صهیونیستی شاید سیاسیت ما متفاوت باشه )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
علی اصغر جان ، نکته ای را فراموش کردی !!!
خودم هم به صورت بومی موشک هایی رو آماده کرده ام !
تنها کافیست تا مصطفی 1 بار برای همیشه اشتباه کند تا دست ها بر روی لانچرها برود و تمامی مواضع استراتژیک دشمن ( مصطفی ) بای بای کند !!! :angry:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.