mostafa_by

بررسی استراتژیک نبرد موشکی جمهوری اسلامی ایران

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif][url="http://www.military.ir/forums/user/8104-rpg7/"]rpg7[/url] عزيز از نظر تاريخي مشكل داريم :angry: زيرا 7 يا 8 تا v-2 نبوده! بلكه قريب 3000 تا بوده. :wub:
و از اين ميان، حدود 500 فروند به بخش اصلي شهر لندن اصابت كرده...[/font][/size]

[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]http://www.stahlbrandt.com/html/history/v1_v2_technical.html[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]http://www.aqa.63336.com/brilliant_answers/2009/04/what_fuel_did_a_v2_rocket_use.htm[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]http://en.wikipedia.org/wiki/V-2[/font][/size] ویرایش شده در توسط mahdavi3d

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]خوب بنظر میرسه نیروهای جبهه ما کاربر دوگانه پیدا کردند[/right]

[right]حامدوف هم بخش عملیاتی وتیکه باهم به عهده میگیره و برادر پارسا هم بخش عقبه و لجستیک مارو به عهده گرفته[/right]

[right]بزرگترین اتحاد وجبهه بندی میلیتاری درحال شکل گیری..حامدوف منتظر دستور حمله نباش با کوچکترین تحرکی موشک هات شلیک کن[/right]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان، میگم بهتر نیست این بحثا رو ببریم به صندلی داغ و غیره؟ فکر کنم تاپیک در مورد رزمایش سوریست (بود).

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چون بحث بيش از اندازه تخصصي شده و بالطبع من هم مطالعه‌ و دانشي در اين زمينه ندارم و كتابي در اين زمينه نخوندم، و همچنين ساير دوستان در اين زمينه صاحب نظر هستن و دانش بيشتري دارن، من به توصيه‌ي دوستان عمل كرده و ديگه در اين زمينه اظهار نظري نمي‌كنم تا بيشتر از اين شعار منفي و آيه يأس نخونم و با دادن نظرم، دوستان رو بيشتر از اين ناراحت نكنم.
هرچند كه شايد بهتر بود مي‌گفتم خيلي هم با اين مباحث غريبه نيستم. اينطور هم نبوده كه مهيب‌ترين صدا و لرزش انفجاري كه شنيده باشم، مربوط به چهارشنبه سوري‌هاي تهران بوده باشه! اينطور هم نيست كه از بيخ و بن، عرب عصر جاهليت بوده باشم و مواردي از اين دست.
ولي ترجيح مي‌دم كه در اين زمينه، بيشتر خواننده باشم تا خواننده‌ي سوره‌هاي يأس!

فقط يه نكته عرض مي‌كنم و بحثم تمام.
قطعاً فقط ما نيستيم كه به اين دانش‌ها دست پيدا كرديم ديگه؟ يعني امريكاي جهانخوار و صهيونيسم فلسطيني‌خوار هم به احتمال چند درصدي، چنين مواردي رو بهش رسيدن ديگه؟

اگه اين رو بپذيريم، فكر نمي‌فرمايين كمي ساده‌انگارانه باشه كه ايشان رو موجوداتي كپ كرده فرض كنيم كه تنها دارن با وحشت، ناخن‌هاشون رو مي‌جون و دارن انجيل و تورات مي‌خونن براي بخشايش گناهان‌شون و دعا دعا مي‌كنن كه اين موشك‌ها روي سرشون نياد؟!

فكر نمي‌كنين كه اگه بحث دقت موشك‌هاي بالستيك باشه، باز هم اينجا بحث علم كمي در اين مسئله تأثير داشته باشه و اگه خداي نكرده بپذيريم كه غربي‌ها در زمينه‌ي علمي از ما پيشرفته‌ترن و تازه امكان تست تسليحاتشون رو در هر منطقه از جهان دارن و اينكار رو هم كردن، يكم حداقل در اين زمينه دانش دارن كه بتونن اين مسائل رو بررسي كنن؟!!

اگه دقت و نقطه زني مد نظر بود، فكر نمي‌كنين اسرائيل كمي بيكار نبود كه بخواد تأسيسات هسته‌اي ما رو بمبارون كنه و مي‌تونست با چند تا موشك بالستيك دقيق، اين كار رو انجام بده؟!

-------------------------------------------------------------

صد البته من دانشش رو ندارم و حرفام در اين زمينه به رانندگان تاكسي و قصاب و بقال شبيه هست. شكي در اين نيست.

ولي با فرض پذيرش فرمايش دوستان و با فرض پذيرش اينكه غرب و اسرائيل هم تمامي اين محاسبات رو دونسته و مي‌دونه كه ديگه كاري از دستش برنمياد و خودش هم همراه با دوستان، به سپرهاي ضد موشكي‌اش مي‌خنده، يه سوال كله گنده مطرح مي‌شه :

پس اگه غرب و اسرائيل اينقدر شكننده هستن، چرا اينطور دارن ما رو انگولك مي‌كنن؟ چرا اينطور دارن تهديدمون مي‌كنن؟!

اگه اسرائيل مي‌دونه كه با 17 تا موشك بالستيك، كل تل آويو با خاك كوچه يكي مي‌شه و 7 ميليون جمعيت اسرائيل فرار رو بر قرار ترجيح مي‌دن و كاري هم از دستش ساخته نيست و نابودي‌اش حتمي، چرا اينطور داره تركتازي مي‌كنه و اين، ايالات متحده‌اس كه جلوي حمله‌اش به تأسيسات هسته‌اي ايران رو گرفته؟!!

زماني كه بحث بيداري اسلامي بود و دوستان، همراه با مسئولين، از به خاك سياه نشستن امريكا و اسرائيل سخن مي‌روندن، من اين سوال رو پرسيدم كه اگه اينا باعث بدبختي امريكاست، چرا امريكا اينطور داره جلو مياد و راه به راه فشار رو بيشتر هم مي‌كنه؟!

حالا همين سوال رو بايد كلي تر پرسيد!!
اگه همين مؤلفه‌ي ساده رو در نظر بگيريم، دو جواب بيشتر حاصل نخواهد شد :

1- غرب و امريكا و اسرائيل اصلاً حاليش نيست ايران چي داره و چقدر تسليحات ايران دقت داره و كشنده و مخربه و از سر نادوني‌اش داره اينطور مي‌تازه!

2- غرب و امريكا و اسرائيل اتفاقاً خوب مي‌دونه كه چه خبره.

-------------------------------------------------------------

شايدم سوال فوق، جواب سومي داشته باشه كه از نظر دوستان درست باشه و اون اينكه غرب و امريكا و اسرائيل با اونكه مي‌دونن كارشون تمومه و به آخر خط رسيدن و عمراً نمي‌تونن با ايران دربيافتن و درافتادن همان و نابودي همه‌شون همان، ولي براي اينكه كم نيارن و جلوي دنيا وجهه‌شون خراب نشه، دارن اينطور قلدر بازي درميارن!

والا اگه ما پخ كنيم، همه‌شون حساب كار دستشون مياد.

ولي با فرض پذيرش اين پاسخ، سوالي كه پيش مياد اينكه ما در طول اين سال‌ها، بويژه در دهه‌ي هشتاد و نود، سالي نبوده كه يكي دو رزمايش خفن پيامبر اكرم و امام علي و ساير ائمه‌ي اطهار و پيروان ولايت و چه و چه برگزار نكرده باشيم.
چيزي كه در اين رزمايش‌ها هم به نمايش گذاشتيم، تا دلتون بخواد توپ و تانك و بسيجي و موشك بوده! انواع و اقسام موشك‌ها.

حالا سوالي كه پيش مياد اينكه در مقابل اينهمه پخ ما، غرب چقدر جا زد؟! كدامين تحريم‌ها رو عليه ما مي‌خواست تصويب كنه، ولي نكرد؟

كدامين ممنوعيت‌ها رو كه مي‌خواست ترتيب بده، انجام نداد؟
كدامين حق مسلم ما رو در عرصه‌ي جهاني، به زور و با ترس پذيرفت؟

....

به عبارت ساده‌تر، اينهمه موشك‌هاي خفن كه فقط 17 تاش براي به خاك سياه نشوندن اسرائيل كفايت مي‌كنه، كدامين امتياز رو براي ما به ارمغان آورد؟!

======================================

اين درسته كه من و امثال من، يه ورق هم درخصوص اين چيزا نخونديم و دانش من با صباي بابا، تفاوتي نمي‌كنه.
ولي حداقل مي‌شه مدعيات رو با نتايج سنجيد ديگه؟ آيا اين حق رو هم ندارم؟!

======================================

برادر حامد عزيز؛

چون بحث فارس، تاپيك رو به انحراف مي‌كشه، اجازه بده اين بحث رو در جاي ديگري داشته باشيم.

ولي چيزي كه هست اينكه خيلي فرقه بين اشتباه در خبر و دروغ‌پردازي.

بچه‌هاي فارس انسان‌هاي خوب و فرشته‌اي هستن. خدا خيرشون بده.
من دارم ماحصل كار رو مي‌بينم. اينكه مصاحبه‌اي جعل مي‌شه! اينكه براي نشون دادن رشد و پيشرفت علمي، مواردي عنوان مي‌شه كه جز آبروريزي علمي، چيزي برامون نداره! اينكه اخبار يكسويه و يك جانبه‌اس و هر بچه‌اي مي‌تونه نقيضش رو پيدا كنه و چه و چه!!

فكر نكنم خبرگزاري فارس، چندان خبرگزاري مستقلي بوده و خودش با امكانات شخصي خودش به اينجا رسيده.

شايد اگه اينهمه امكانات و مهمتر از همه تسهيلات براي خبرنگاران (كه هر جايي راهشون بدن و هر چيزي رو بنويسن) رو هر خبرگزاري ديگري هم داشت، حداقل بدتر از فارس نمي‌تونست كار كنه!

پس فرمايش شما زماني معني داره كه ما به معني واقعي، خبرگزاري‌هاي مستقل و البته رسانه‌هاي آزاد (كه با وجود ذكر در قانون اساسي، چيزي شبيه به روياست) داشته باشيم و همه در شرايط رقابت يكسان قرار داشته باشن. اونوقت تازه مي‌شه به قياس نشست كه حضرات چه عملكردي داشتن.

والا فكر نكنم از معيارهاي امتياز دهي به نحوه‌ي انجام رسالت خبري خبرگزاري‌ها، ديانت و تقوا بوده باشه! هرچند كه همين ديانت و تقوا مي‌بايست خروجي‌هايي هم داشته باشه كه ...!

بگذريم.
اگه تمايل داشتي، مي‌شه مصداقي در اين زمينه در تاپيكي ديگه بحث كرد.

ولي اون مثال، از قضا مثال مرتبطي بود كه البته سرسري از كنارش گذشتي.
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

برادران لطفا باند بازی رو تو سایت رواج ندید ... هر کس فقط باید عقیده ی خودش رو بیان کنه ....
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]هرچند كه شايد بهتر بود مي‌گفتم خيلي هم با اين مباحث غريبه نيستم. اينطور هم نبوده كه مهيب‌ترين صدا و لرزش انفجاري كه شنيده باشم، مربوط به چهارشنبه سوري‌هاي تهران بوده باشه! اينطور هم نيست كه از بيخ و بن، عرب عصر جاهليت بوده باشم و مواردي از اين دست[/quote]

[right]این حرف شما بی انصافی..نمیدونم چرا هر چیزی میگیم شما تا انتهاش میریین! عصر جاهلیت وچهارشنبه سوری وصدا واین مسائل تیکه پرانی به حرف های بنده بیش نیست.[/right]

[quote]
[right]اگه اسرائيل مي‌دونه كه با 17 تا موشك بالستيك، كل تل آويو با خاك كوچه يكي مي‌شه[/right]
[right][/quote][/right]
[right]کی این حرف زده؟؟؟خداوکیلی گفتیم با 17 تا؟ واقعا بی انصافی[/right]
[right]وقتی شما یک حرف میگیرین وبه بدترین شکل ازش استفاده می کنین چه انتظار بحث علمی میشه داشت؟[/right]

[right]و....من هم ازشما کوچکترم هم کم سابقه تر وهم گناهکارتر[/right]
[right]ببخشید اگر چیزی گفتم سو برداشت کردین ومیگم که دیگه بحث ادامه نمیدهم[/right]
[right]موفق باشین[/right]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حالا که بحث اینقدر داغ شده، با اجازتون بنده یه پیام بازرگانی این وسط بیام که شما هم گلویی تازه کنید -_-
امیدوارم که باعث انحراف نشه، صرفا جهت اطلاع رسانیه ^_^
در بحث شلیک موشکهای اسکاد در جنگ خلیج ([b]معلومه که فارسه آقا جان[/b]) سال 91، این عمل صرفا یک نمایش تبلیغاتی بزرگ برای کشورهای عربی و همچنین مهاجمان به عراق و اقدامی کاملا هماهنگ شده با آمریکا و اسرائیل بوده تا اولا صدام که بعنوان سیف العرب با همان شمشیر اعراب پس از جنگ هشت ساله شناخته میشد، کمی وجهه خودش رو در کشورهای عربی حفظ کنه و ثانیا دستاویز بسیار خوبی برای مهاجمان به رهبری آمریکا باشه که "عراق اگر بهش حمله نشه، اسرائیل رو نابود میکنه" و اینها دقیقا در زمانی بود که انتفاضه مردم عراق در جریان بود و...
بگذریم :angry:
در اون اتفاق تعداد 40 موشک شلیک شد که 39 تای اونها به سرزمینهای اشغالی اصابت کرد و چهلمین موشک به سوریه رسید
اما تلفات کاملا عجیب و غریب بود
تلفات اسرائیل از اصابت 39 موشک اسکاد تنها 2 نفر بود که اونها هم بر اثر سکته قلبی ناشی از ترس فوت کردن (از منابع خودشون)
اما تلفات انسانی تک موشک فرود اومده در سوریه 27 نفر کشته بود!!!
البته از تلفات موشکهای فرود اومده در مناطق فلسطینی نشین، آماری منتشر نشد!!
چون سازمان آزادیبخش ..... :wub:.اینم بگذریم
اسرائیلیها این رو گذاشتن به حساب معجزه و اینکه خدا هواشون رو داره و دشمناشون رو تار و مار میکنه
بعدها تعدادی از مخالفان صدام اعلام کردند که موشکهای شلیک شده به اسرائیل کلاهک خالی داشتن و کلا این وقایع یک نمایش تبلیغاتی بوده
برای اطلاع بیشتر دوستان رو ارجاع میدم به کتاب Miracles during the Gulf War (معجزات جنگ خلیج) نوشته Roslyn Bailey
طبق منابع اسرائیلی، برخی موشکها در داخل خانه ها و مناطق مسکونی سقوط کرد اما هیچکدام از اونها حتی یک موشک منفجر نشدن! :D
اونهایی که به دریا سقوط کردن، حسابشون جداست
باز همون منابع مشاهده کرده بودن که بعضی موشکها در کلاهکشون بجای مواد منفجره، سیمان حمل میکنن!!!! :lol: !!
جالبه بدونید که موشکهای پاتریوت تعدادی از اسکادهای خالی رو ساقط کرده بود
سه موشک رو هم باد برد :lol:
و باقی ماجرا...
اینها رو شاگرد کوچیک شما، اشاره کرد تا اساتید در محاسبات و پیش بینی های خودشون درنظر بگیرن و بعضا دچار خطا نشن
موفق باشید
(وضعیت خیلی خطرناک شده، موقع تایپ کردن همینطور پشت سر هم پاسخ میاد...من برم تا اوضاع خرابتر نشده :D )
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]نمیدونم کی میخوام عبرت بگیرم که نباید اینجا بحث کرد...خدامیدونه :angry: شاید بار چندم من که میگم پشت دست خودم داغ می کنم تا دیگه بحث کنم..باید از دوستانی که تونستن جلوی بحث کردن خودشون بگیرن مشورت بگیرم مثل ارنستو...بهرحال خدا کمکم کنه[/right]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b]مصطفي عزيز:[/b]

[quote]فقط يه نكته عرض مي‌كنم و بحثم تمام.
قطعاً فقط ما نيستيم كه به اين دانش‌ها دست پيدا كرديم ديگه؟ يعني امريكاي جهانخوار و صهيونيسم فلسطيني‌خوار هم به احتمال چند درصدي، چنين مواردي رو بهش رسيدن ديگه؟
اگه اين رو بپذيريم، فكر نمي‌فرمايين كمي ساده‌انگارانه باشه كه ايشان رو موجوداتي كپ كرده فرض كنيم كه تنها دارن با وحشت، ناخن‌هاشون رو مي‌جون و دارن انجيل و تورات مي‌خونن براي بخشايش گناهان‌شون و دعا دعا مي‌كنن كه اين موشك‌ها روي سرشون نياد؟![/quote][size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]ما هم چنين فرضي نكرديم.
عرض شد كه (آمريكا) به اندازه پروژه آپولو داره در ضد بالستيك هزينه مي‌كنه...[/font][/size]

[quote]فكر نمي‌كنين كه اگه بحث دقت موشك‌هاي بالستيك باشه، باز هم اينجا بحث علم كمي در اين مسئله تأثير داشته باشه و اگه خداي نكرده بپذيريم كه غربي‌ها در زمينه‌ي علمي از ما پيشرفته‌ترن و تازه امكان تست تسليحاتشون رو در هر منطقه از جهان دارن و اينكار رو هم كردن، يكم حداقل در اين زمينه دانش دارن كه بتونن اين مسائل رو بررسي كنن؟!!
اگه دقت و نقطه زني مد نظر بود، فكر نمي‌كنين اسرائيل كمي بيكار نبود كه بخواد تأسيسات هسته‌اي ما رو بمبارون كنه و مي‌تونست با چند تا موشك بالستيك دقيق، اين كار رو انجام بده؟![/quote][size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]البته! مي‌توان موشك پرشينگ را نام برد كه نقل به مضمون از جناب ايلومينيتور (كه چند وقتي هست متاسفانه در سايت نمي‌بينيمشان) شايد دقتش حتي از خيلي از موشك‌هاي بالستيك امروزي هم بيشتر بوده باشد.
وليكن بايد به راهبرد كشورها (با توجه به شرايطي كه دارند) دقت كرد، امكان ايجاد يك نيروي هوايي مقتدر با توان داخلي نبوده (بحث خريد هم كه به سان جوكي مي‌ماند، خودتان كه به شرايط بهتر آگاهيد...)، آنها چنين محدوديت‌هايي را نداشتند بنابراين راهبردشان چيز ديگري بوده...[/font][/size]

[quote]ولي با فرض پذيرش فرمايش دوستان و با فرض پذيرش اينكه غرب و اسرائيل هم تمامي اين محاسبات رو دونسته و مي‌دونه كه ديگه كاري از دستش برنمياد و خودش هم همراه با دوستان، به سپرهاي ضد موشكي‌اش مي‌خنده، يه سوال كله گنده مطرح مي‌شه :
پس اگه غرب و اسرائيل اينقدر شكننده هستن، چرا اينطور دارن ما رو انگولك مي‌كنن؟ چرا اينطور دارن تهديدمون مي‌كنن؟![/quote][size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]همانطور كه عرض شد، بحث دفاع ضد بالستيك به‌سان يك چالش و يك موضوع باز، در مقابل ما قرار دارد و اينطور نيست كه آنها اين همه هزينه را براي باد هوا انجام بدهند. بلكه يك جنگ خاموش بين مراكز تحقيقاتي دو طرف محسوب مي‌شود كه مستمرا ادامه دارد و بايد ديد در نهايت كداميك غالب و كدام مغلوب خواهد شد...[/font][/size]

[quote]
اگه اسرائيل مي‌دونه كه با 17 تا موشك بالستيك، كل تل آويو با خاك كوچه يكي مي‌شه و 7 ميليون جمعيت اسرائيل فرار رو بر قرار ترجيح مي‌دن و كاري هم از دستش ساخته نيست و نابودي‌اش حتمي، چرا اينطور داره تركتازي مي‌كنه و اين، ايالات متحده‌اس كه جلوي حمله‌اش به تأسيسات هسته‌اي ايران رو گرفته؟!![/quote][size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]همانطور كه در تاپيك مورد نظر هم اشاره كردم براي پاسخ تمام عيار به هزاران موشك نياز است...[/font][/size]

[quote]زماني كه بحث بيداري اسلامي بود و دوستان، همراه با مسئولين، از به خاك سياه نشستن امريكا و اسرائيل سخن مي‌روندن، من اين سوال رو پرسيدم كه اگه اينا باعث بدبختي امريكاست، چرا امريكا اينطور داره جلو مياد و راه به راه فشار رو بيشتر هم مي‌كنه؟!
حالا همين سوال رو بايد كلي تر پرسيد!!
اگه همين مؤلفه‌ي ساده رو در نظر بگيريم، دو جواب بيشتر حاصل نخواهد شد :
1- غرب و امريكا و اسرائيل اصلاً حاليش نيست ايران چي داره و چقدر تسليحات ايران دقت داره و كشنده و مخربه و از سر نادوني‌اش داره اينطور مي‌تازه!
2- غرب و امريكا و اسرائيل اتفاقاً خوب مي‌دونه كه چه خبره.[/quote][size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]در بحث قدرت مادي و نظامي، تازه مولفه هاي محدودي كه صرفا براي بقاي جمهوري اسلامي لازم است، كسب شده است (نكند شما دشمن را دست كم گرفتيد و تصور مي‌كنيد به دشمنان ضعيفشان اجازه بقا مي‌دهند!؟ :angry:)؛ فرضا توان كنترل تنگه هرمز در زمان نياز، يا تعداد كافي موشك براي تحميل خسارات كافي به دشمن و... اما كماكان در دامنه قرار داريم و تا قله راه زيادي باقي است. براي اعمال فشار متقابل به المان‌هاي فراوان ديگري نياز است، مثلا اقتصاد قوي، فناوري قوي در تمام حوزه‌ها، اتحاد قوي در منطقه و...

يك مثال روشنگرانه اين كه، مثلا نمي توان قائل به اين بود كه سالي، 5 تا 10 ماهواره پرقدرت نظامي و جاسوسي، براي آمريكا دستاوردي ندارد يا اقتداري ايجاد نمي‌كند! يا مثلا ماهواره‌هاي تلويزيوني و... [/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]بنابراين هر وقت ما هم به چنين مولفه‌هايي دست پيدا كرديم، امكان فشار متقابل خواهيم داشت. خلاصه اين كه راه نرفته بسيار است... [/font][/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='rpg7' timestamp='1342167096' post='260306'][quote]هرچند كه شايد بهتر بود مي‌گفتم خيلي هم با اين مباحث غريبه نيستم. اينطور هم نبوده كه مهيب‌ترين صدا و لرزش انفجاري كه شنيده باشم، مربوط به چهارشنبه سوري‌هاي تهران بوده باشه! اينطور هم نيست كه از بيخ و بن، عرب عصر جاهليت بوده باشم و مواردي از اين دست[/quote]

[right]این حرف شما بی انصافی..نمیدونم چرا هر چیزی میگیم شما تا انتهاش میریین! عصر جاهلیت وچهارشنبه سوری وصدا واین مسائل تیکه پرانی به حرف های بنده بیش نیست.[/right]

[quote]
[right]اگه اسرائيل مي‌دونه كه با 17 تا موشك بالستيك، كل تل آويو با خاك كوچه يكي مي‌شه[/right]
[right][/quote][/right]
[right]کی این حرف زده؟؟؟خداوکیلی گفتیم با 17 تا؟ واقعا بی انصافی[/right]
[right]وقتی شما یک حرف میگیرین وبه بدترین شکل ازش استفاده می کنین چه انتظار بحث علمی میشه داشت؟[/right]

[right]و....من هم ازشما کوچکترم هم کم سابقه تر وهم گناهکارتر[/right]
[right]ببخشید اگر چیزی گفتم سو برداشت کردین ومیگم که دیگه بحث ادامه نمیدهم[/right]
موفق باشین[/quote]

به قول شاغلام، خدا وكيل، خدا به سر شاهد، بچه‌هاي ميليتاري خيلي نازك نارنجي شدن!
هر حرفي كه مي‌زنيم، بايد مواظب باشيم كه به كسي برنخوره.

انصافاً چرا اينطوريه؟! چرا از هر حرف همديگه، احساس تيكه انداختن و متلك پراكني مي‌كنيم؟!
خداييش اگه دوستان دو، سه سال پيش بودن و اون بحث‌هاي خفن رو مي‌ديدن كه رسماً با تانك از روي همديگه رد مي‌شدن، چي مي‌گفتن؟!

باور بفرمايين بعد از نوشتن متنم، سه، چهار بار خوندم و هر بار بيشتر تعديلش كردم كه بد به نظر نرسه و تيكه به نظر نرسه!
حالا چطوريه كه از همين كلام ساده هم برداشت به تيكه پراكني مي‌شه، ديگه نمي‌دونم!

آخه بزرگوار!
من با چه زبوني بايد بگم كه دانش تخصصي در اين زمينه ندارم؟!!

برادر من! مگه من مي‌تونم با فوق ليسانس موشك و بمب تركوني دانشگاه بووووقققق در زمينه‌ي علمي بحث كنم وقتي كه خودم ليسانس حسابداري دانشكده علوم اقتصادي (كه الان علي‌الظاهر شده دانشگاه) هستم؟! اونهم با گرايش دولتي؟!!

اگه بحث اقتصادي و يا حسابداري بود، بنده هم با تانك از روتون رد مي‌شدم!! ولي وقتي بحث تخصصي موشكه و اصطلاحاتي بكار مي‌برين كه من از روش هم نمي‌تونم بخونم، با چه زبوني بايد بگم در اين زمينه ورودي ندارم و نمي‌تونم بحثي داشته باشم؟!!!

خدا وكيلي شما چطور اين امر رو به نوشتار تبديل مي‌كني به جز اون حالتي كه من نوشتم؟!!

من چطور بايد مي‌نوشتم كه به شما برنخوره؟!!

--------------------------------

درخصوص 17 موشك :

[quote name='rpg7' timestamp='1338418901' post='252851'][quote]نمی خوام ضد حال بزنم ولی فقط تلاویو تقریبا 52 کیلومتر مربع هست. حالا حساب کنید چندتا موشک بزنیم کافیه.
البته قطعا جو روانی بدی ایجاد میکنه حتی یک دونش.[/quote]

لطفا باعث انحراف تاپیک نشین، اینجا فقط قرار بحث علمی و عدد انجام بدیم ومحاسبات ببینیم، نه اینکه بخواییم ببینیم چه تاثیری میذاره یا نه!

اگه اون حرفتون درست باشه ، هرموشک میتونه 1 یک دایره به شعاع 1 کیلومتر تحت تاثیر بذاره پس میشه A=3.14*1*1 square.kmetr

پس هر موشک تقریبا 3.14 کیلومتر مربع تحت تاثیر میذارزه حالا عدد مساحت به این مقدار تقسیم کنیم...میشه N=52/3.14=16.5

برای تحت پوشش داد کل تل آویو به 17 موشک با کلاهک 1 تنی نیاز داریم[/quote]
هرچند كه تكيه بر عدد 17، يكم اذيت كردن شماست. چون مي‌دونم نوشته شده :
[quote]ج) تمام ساكنين ( و ساختمانهاي ) شهر لرزش شديد انفجار موشكها را احساس كنند
- شعاع تأثير موشك 1000 متر و مساحت تأثير برابر 3140000 متر مربع
- تعداد موشك مورد نياز 17 عدد[/quote]

و

[quote]الف ) كل شهر با خاك يكسان شود :
- شعاع انهدام موشك 100 متر و مساحت تخريب 31400 متر مربع
- تعداد موشك مورد نياز 1656[/quote]

خوب برادر. تسليم؟!! الدخيل يا «آر بي جي»؟!

--------------------------------------------------

ممنون از توضيحات برادر hightech_speed؛

توضيحات بسيار خوب و مفيدي ارائه فرمودي. هرچند كه قبلاً بنده هم در اين زمينه و بالاخص درخصوص جنگ خليج 1، مواردي رو عرض كرده بودم و بحث اينكه اساساً اين جنگ، چه اهداف پشت پرده‌اي داشت و اساساً ميدان نبرد چگونه طراحي شد و قص علي هذا.

ولي خوب. موضوع بحث‌مون هم اين نبود. هرچند كه توضيحات شما بحث رو تكميل كرد.

البته وقتي فرمودي دو نفر تلفات، بهتر بود اشاره‌اي هم به 297 نفر زخمي‌اش مي كردي.
اينطور نبود كه كل موشك‌هاي اسكاد عراقي، فاقد سر جنگي موثر بوده باشن. اون قضيه هم دلايلي داشت كه البته بهتره جداگانه مورد بررسي قرار بگيره.
چون ذكر ناقص واقعه ممكنه دوستان رو به اشتباه بندازه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر مهدي گرامي؛

[quote]ما هم چنين فرضي نكرديم.
عرض شد كه (آمريكا) به اندازه پروژه آپولو داره در ضد بالستيك هزينه مي‌كنه...[/quote]
بله. فرمايش شما متين.
عرض بنده، ناظر به فرمايش دوست بزرگوار ديگري بود كه اذعان داشت در برابر اين مسئله، كاري از دست غرب برنمياد.

[quote]البته! مي‌توان موشك پرشينگ را نام برد كه نقل به مضمون از جناب ايلومينيتور (كه چند وقتي هست متاسفانه در سايت نمي‌بينيمشان) شايد دقتش حتي از خيلي از موشك‌هاي بالستيك امروزي هم بيشتر بوده باشد.
وليكن بايد به راهبرد كشورها (با توجه به شرايطي كه دارند) دقت كرد، امكان ايجاد يك نيروي هوايي مقتدر با توان داخلي نبوده (بحث خريد هم كه به سان جوكي مي‌ماند، خودتان كه به شرايط بهتر آگاهيد...)، آنها چنين محدوديت‌هايي را نداشتند بنابراين راهبردشان چيز ديگري بوده...[/quote]
ببينين. عرض بنده اين نيست كه موشك بالستيك به درد نمي‌خوره و غرب چون مي‌دونه به درد نمي‌خوره روش سرمايه گذاري نكرده، ولي ما چون نمي‌دونيم و فكر مي‌كنيم به درد مي‌خوره، داريم اينطوري روش مانور مي‌ديم.

عرض بنده اين هست كه هر سلاحي، كاربرد خودش رو داره.
بارها و بارها اساتيد متخصص در همين سايت اعلام فرمودن كه موشك بالستيك، ارزش استراتژيك نظامي نداره و بيشتر بعد جنگ رواني‌اش مطرحه تا بعد نظامي‌اش.

براي نبرد، شما نياز به فلان مسلسل ندارين كه دقتش خيلي خفنه! چون اونقدر مولفه‌هاي برخوردهاي نزديك زياده كه شما حتي فرصت نشونه گيري رو هم ندارين.
پس طبيعتاً تسليحات دم دستي و مسلسل‌هايي كه صرفاً گير نكنن و راحت تعويض بشن و به قول خودموني راه دست باشن، براي اين دست درگيري‌ها كفايت مي‌كنه و كسي به سراغ سرمايه‌گذاري سنگين روي اين مسئله نمي‌ره!

در نقطه‌ي مقابل، براي برخوردهاي از راه دور ميان سرمايه گذاري مي‌كنن كه فلان سلاح، دقتش چقدر باشه و قدرتش چقدر و سرعتش چقدر و قس علي هذا!

قطعاً ما هم محدوديت‌هايي داشتيم كه رو آورديم به صنايع موشكي و مثل نقل و نبات داريم زلزال و شهاب و سجيل و چه و چه مي‌سازيم.
ولي مسئله اينجاست كه آيا ما با موشك‌هاي بالستيك، توان تقابل رو داريم يا نه.

اين مسئله‌اي هست كه مورد اختلاف بنده و ساير دوستان هست.
تمام عرض بنده هم اين هست كه هيچ چيز نمي‌تونه جاي چيز ديگري رو بگيره.
براي نقطه زني، هيچ كس نمياد روي موشك‌هاي بالستيك سرمايه گذاري كنه. هيچ كس البته به جز ايران.
والا همون‌طور كه عرض شد، غرب هم مغز درازگوش ميل نكرده بود كه بخواد با حمله‌ي هوايي و به خطر انداختن جون خلبان‌هاي آموزش ديده‌اش (كه ارزششون از طياره‌اي كه درش نشستن بيشتره) و جنگنده بمب افكن‌هاي گرون قيمتش، تهاجم نظامي انجام بده، وقتي كه مي‌تونه با يك دهم اون قيمت، چنين حمله‌اي رو به كمك تسليحات موشكي‌اش صورت بده.

[quote]همانطور كه عرض شد، بحث دفاع ضد بالستيك به‌سان يك چالش و يك موضوع باز، در مقابل ما قرار دارد و اينطور نيست كه آنها اين همه هزينه را براي باد هوا انجام بدهند. بلكه يك جنگ خاموش بين مراكز تحقيقاتي دو طرف محسوب مي‌شود كه مستمرا ادامه دارد و بايد ديد در نهايت كداميك غالب و كدام مغلوب خواهد شد...[/quote]
فرمايش شما صحيح.

ولي عرض بنده اين هست كه اگه غرب در اين زمينه اينقدر شكننده بوده، قاعدتاً نمي‌بايست شاخ و شونه كشي كنه.

كما اينكه ما در دهه‌ي هفتاد بسيار شكننده بوديم و بالطبع از شاخ و شونه كشيدن‌هامون هم چندان خبري نبود.

ولي در دهه‌ي هشتاد قوي‌تر شديم و روز به روز به ميزان تهديداتمون داره اضافه مي‌شه.

نمي‌شه گفت همه‌اش بلوف هست. چون بلوف هم تا جايي مي‌گيره و بخصوص اگه لو بره، اوضاع بدتر مي‌شه.

پس يه درصد هم بايد براي شعور غربي ها احترام قائل باشيم و اينطور موجوداتي ساكن فرضشون نكنيم و اينطور شعار نديم كه چپ نگاه كردن به ايران، مساوي خواهد بود با محو جهود كوه و غار و تپه نشين و قس علي هذا!!
چون بالطبع همين جهود كوه نشين جون دوست، اگه مي‌دونست كاري در برابر ايران از دستش برنمياد، اصلاً و ابداً چوب تو لونه‌ي زنبور نمي‌كرد!!

[quote]همانطور كه در تاپيك مورد نظر هم اشاره كردم براي پاسخ تمام عيار به هزاران موشك نياز است...[/quote]
خدا از دهنتون بشنوه.

[quote]در بحث قدرت مادي و نظامي، تازه مولفه هاي محدودي كه صرفا براي بقاي جمهوري اسلامي لازم است، كسب شده است (نكند شما دشمن را دست كم گرفتيد و تصور مي‌كنيد به دشمنن ضعيفشان اجازه بقا مي‌دهند!؟ :angry:)؛ فرضا توان كنترل تنگه هرمز در زمان نياز، يا تعداد كافي موشك براي تحميل خسارات كافي به دشمن و... اما كماكان در دامنه قرار داريم و تا قله راه زيادي باقي است. براي اعمال فشار متقابل به المان‌هاي فراوان ديگري نياز است، مثلا اقتصاد قوي، فناوري قوي در تمام حوزه‌ها، اتحاد قوي در منطقه و...

يك مثال روشنگرانه اين كه، مثلا نمي توان قائل به اين بود كه سالي، 5 تا 10 ماهواره پرقدرت نظامي و جاسوسي، براي آمريكا دستاوردي ندارد يا اقتداري ايجاد نمي‌كند! يا مثلا ماهواره‌هاي تلويزيوني و...
بنابراين هر وقت ما هم به چنين مولفه‌هايي دست پيدا كرديم، امكان فشار متقابل خواهيم داشت. خلاصه اين كه راه نرفته بسيار است... [/quote]
فرمايش شما صحيح. ما در ميانه‌ي راه هستيم و خيلي از مسائل هنوز باقي مونده.

ولي به همين خاطرم هست كه از دوستان بزرگوار انتظار دارم اينطور شعاري قضيه رو به پيش نبرن و تمامي مؤلفه‌ها رو در نظر بگيرن.

البته باز دوستاي سايت كه خوبن. از نظر برخي عزيزان كه در جامعه مي‌بينيم، كساني كه كيهان رو ملاك صحت كامل جهان مي‌بينن، ايران رو در بالاترين قله‌ها مي‌بينن كه به قول حسين شريعتمداري، اقتصادي رو به رشد و در پيشرفت رو روز به روز داره تجربه مي‌كنه و هر كم و كاستي هست، از توطئه‌ي جريان انحرافيه! والا گروني معني نداره وقتي اقتصاد رو به رشده (باز خدا پدر مهدي طائب رو بيامرزه كه اين توطئه و خيانت داخلي رو در كنار تحريم‌ها ذكر كرده و درصدي هم براي تحريم‌ها وزن قائل شده! والا حاج حسين كه ...!).

مشكل اينجاست كه بسياري از مسئولين دارن اينطور شعار مي‌دن كه ما به قله رسيديم و غرب به ته دره و چه و چه!

اونوقت وقتي همين ادبيات شعاري در سايت ديده مي‌شه، باعث زجر من و امثال من مي‌شه كه اينجا هم ... بله؟!

قطعاً ايران عزيز دشمنان بسياري داره و البته پيشرفت‌هاي قابل توجهي هم داشته.

ولي آيا اين پيشرفت‌ها، اونقدر بوده كه الان بخوايم اينطور مقابله به مثل كرده و به قول معروف تهديد در برابر تهديد داشته باشيم؟!!

من روي اين مسئله، يه مقدار شك دارم و فكر مي‌كنم كمي نتيجه‌ي اخبار نادرستي باشه كه مي‌رسه.

تمام ترسم هم از اين هست كه اين دست اخبارهاي به زعم بنده نادرست، عاقبت امر كار دستمون بده!
همون‌طور كه در طول تاريخ، حتي اماده‌ترين ارتش‌ها و نيروهاي نظامي، بعلت زمان‌بندي بد نابود شدن!!

اين نابودي، ربطي به تسليحات و آمادگي و پيشرفت و علم و چه و چه شون نداشت! چرا كه يك جنگ، به مؤلفه‌هاي فراواني بيش از موارد مذكور مربوط هست.

------------------------------------------------------------

اما عرض بنده، قسمت مهمتري هم داشت كه شايد در بين امواج عرايض بي‌ارزش حقير ناديده باقي موند :

[quote]شايدم سوال فوق، جواب سومي داشته باشه كه از نظر دوستان درست باشه و اون اينكه غرب و امريكا و اسرائيل با اونكه مي‌دونن كارشون تمومه و به آخر خط رسيدن و عمراً نمي‌تونن با ايران دربيافتن و درافتادن همان و نابودي همه‌شون همان، ولي براي اينكه كم نيارن و جلوي دنيا وجهه‌شون خراب نشه، دارن اينطور قلدر بازي درميارن!

والا اگه ما پخ كنيم، همه‌شون حساب كار دستشون مياد.

ولي با فرض پذيرش اين پاسخ، سوالي كه پيش مياد اينكه ما در طول اين سال‌ها، بويژه در دهه‌ي هشتاد و نود، سالي نبوده كه يكي دو رزمايش خفن پيامبر اكرم و امام علي و ساير ائمه‌ي اطهار و پيروان ولايت و چه و چه برگزار نكرده باشيم.
چيزي كه در اين رزمايش‌ها هم به نمايش گذاشتيم، تا دلتون بخواد توپ و تانك و بسيجي و موشك بوده! انواع و اقسام موشك‌ها.

حالا سوالي كه پيش مياد اينكه در مقابل اينهمه پخ ما، غرب چقدر جا زد؟! كدامين تحريم‌ها رو عليه ما مي‌خواست تصويب كنه، ولي نكرد؟

كدامين ممنوعيت‌ها رو كه مي‌خواست ترتيب بده، انجام نداد؟
كدامين حق مسلم ما رو در عرصه‌ي جهاني، به زور و با ترس پذيرفت؟

....

به عبارت ساده‌تر، اينهمه موشك‌هاي خفن كه فقط 17 تاش براي به خاك سياه نشوندن اسرائيل كفايت مي‌كنه، كدامين امتياز رو براي ما به ارمغان آورد؟![/quote]

=====================================

پ.ن : خدا رو شكر كه حداقل از ادبيات بنده، برادر مهدوي برداشت بدي نداشت و باعث شد بحث ادامه پيدا كنه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اگه اسرائيل مي‌دونه كه با 17 تا موشك بالستيك، كل تل آويو با خاك كوچه يكي مي‌شه و 7 ميليون جمعيت اسرائيل فرار رو بر قرار ترجيح مي‌دن و كاري هم از دستش ساخته نيست و نابودي‌اش حتمي، [b]چرا اينطور داره تركتازي مي‌كنه و اين، ايالات متحده‌اس كه جلوي حمله‌اش به تأسيسات هسته‌اي ايران رو گرفته؟!![/b][/quote]

سلام

یک سوال : آیا اسرائیل بدون آمریکا می تواند هواپیماهای جنگی خویش را مجهز به تسلیحات به طرف ایران بفرستئ و عملیاتی انجام دهد و باز گردید به خود اسرائیل !؟

اگر بحث پایگاه های دیگر کشور ها مطرح هست که باید بگویم بدون آمریکا ، اسرائیل شانسی برای استفاده از پایگاه های آن ها ندارد !!

حتی بدون آمریکا ، اسرائیل مجبور است حداقل از حریم هوایی دو کشور دیگر بگذرد تا به حریم هوایی ایران برسد !!

..........

پس نتیجتا اینکه اسرائیل بدون آمریکا کار خاصی نمی تواند انجام دهد !!! البته اگر اسرائیل را فراتر از آمریکا می دانید و به حقه های تبلیغاتی غرب باور دارید ، بحث دیگری است ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست بزرگوار؛

يكبار شرح عمليات «اپرا» رو بدقت مورد مطالعه قرار بدين.
پاسخي نسبي به فرمايش شماست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]مصطفی جانم[/right]
[right]اول سلام[/right]
[right]دوم خوشحالم از اینکه مباحثه به این نقطه رسید[/right]
[right]سوم: کلان نگری شما تحسین برانگیزه و من دوستش دارم و از این منش شالوده ای در بحث کاملا استقبال می کنم، گاهی لازمه که یک موش رو در ماز در پی یک تکه پنیر ببینیم! که به گمان من همون جهود کوه نشین باشن ... بگذریم[/right]
[right]چهارم: جهود کوه نشین ناظر به مذبح ضد اندیشه ایشان است و نه انکار [b]هومو آرکتوس [/b]بودن ایشان (و نه [b]هومو ساپینس[/b] بودن شان) که این تا پایان عمر و هر جای این کره ارض که باشم ملازم حقیر خواهد بود من در فرنگستان نامی این حمقاء را از نزدیک مشاهده کرده ام و حالم بالکل دگرگون شده است!؟ شاید ضرور آید که شما، برادر بزرگوار من، معلم من نیز از نزدیک ایشان را تحت مطالعه همه جانبه قرار دهید، ... «چوب در لانه زنبور کردن» مصادیق فراوان دارد ... بنا بر استدلال شما بسیاری از اقدامات نظام جمهوری اسلامی ایران نیز از آغاز تا کنون چوب در لانه زنبور کردن است، به گمان حقیر نه این ابزار مصروف تمثیل حضرتعالی و نه تلویح و اشاره ای که در آن است شایسته و برازنده موضوع تحت بحث نیست، وانگهی بسیاری از قدرت های جهانی با این پارادایم عمل کرده اند و مگر یانکی یان چوب در لانه زنبور شبه جزیره کره نکردند و ... سپس چه شد!؟ تصور می کنید فی الحال در همان خاور دوری که کانون چشم غره نظامی اش و لبخند ملیح دیپلماتیک اش سرحدات کره شمالی جناب کیم و خانواده ارجمند ایشان باشد!؟ اوضاع بسیار بر وفق مراد یانکی هاست!؟[/right]
[right]پنجم: قدری واقع بینی بنا به فرمایش شما که من نیز آن را می ستایم در روزگار ما موهبتی آسمانی است بشرط آنکه دو سویه و چند جانبه نگر باشد[/right]
[right]ششم: خوب است که اشاره ای به راهبرد صحیح و منطقی نظام در برابر بدنه جنگ ساز غرب سیاسی/اقتصادی فرمودید چرا که خلاف نگره شما به توانمندی های امنیتی/دفاعی ایران ما منشی صحیح و متین هست و خواهد بود، چه ایراد اساسی بر زمانبندی اش وارد است، اگر ما نقش کشور مخالف خوان و شناگر خلاف جهت رودخانه ... و ... غرب فرهنگی/سیاسی را پذیرفته ایم جای گلایه ای باقی نمی ماند مگر آنکه کسی یا کسانی هنوز تصور زمانه شعب را در ذهن بپرورند[/right]
[right]هفتم: این بحث قدری کج و معوج پیش آمده چرا که جنبه های فنی آن باید بیش از وجوه بلاوجه پروپاگاند آن مورد توجه قرار گیرد که دوستان تکنیکال و فاضل مان پاسخ مان را تا حدودی ارائه فرموده اند، با این حال، بحث از راهبرد و رویکرد و روش مندی سیاسی و کیاست و تدبیر کلان جذابیت های پنهان دیگری دارد که حقیر حاضر است تا حدودی در آن پیشروی کند[/right]
[right]شاگرد کوچک شما[/right]
[right]زیاده جسارت است ...[/right]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.