misalu2001

فرق دشمنی ژاپن و دشمنی ما با آمریکا

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[size=5][b]آخه یکی نیست به این بنده خدا بگه پس عزت چی؟[/b][/size]
[size=5][b]عزت رو میخای با چی معامله کنی؟[/b][/size]
[size=5][b]ما یاد گرفته ایم زیر بار زور نریم به هر عنوان[/b][/size]
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='arsp' timestamp='1358664217' post='294743']
[/quote]
اینکه روسیه مجبوره دفاع موشکی آمریکا پشت مرزهاشو تحمل کنه و از اونطرف با آمریکا روابط سیاسی و گاهاً اقتصادی دارن آیا زیر بار زور رفتن. و یا حتی چین از اینکه دورتا دورش تحت محاصره دریایی هست و از اونطرف با آمریکا رابطه اقتصادی و سیاسی داره زیر بار زور رفته. ما بجای اینکه از طرف امتیاز غیر مستقیم بگیریم علناً و از سر ضعف وزارت امور خارجه؛ بهانه های بیخودی رو برای اعمال تحریمهای الکی به اونها دادیم.

دوست عزیز عزت رو چجور تصور میکنید و میبینید؟ آیا عزت برای الان مردم ما اینه که تا ساعت 2 نصفه شب توی صف خرید برنج باشن و با هزار منت بهشون برنج بدن. یا عزت اینه که تمامی کشورهای خارجه فرض میکنن که در ایران چیزی به اسم شهر وجود نداره!(گیر ندید که این به خاطر قدرت رسانه اونطرفه؛ بلکه این به خاطر دیر جنبیدن رسانه داخلی خودمونه که انسانها نابلد و غیر متخصص زیادی در خودش داره)
این حرفها شعاری هستن و خواهشاً مقداری منطقی فکر کنید.
الان این اعمال تحریمهای شدیدتر بر ضد کشورمون غیر از زورگویی هست. پس ما الان زیر بار زور هستیم به حرف شما؛ اینطور نیست؟

همیشه مشئله مذاکرات هسته ای و این مسائل من رو یاد اون دوره میندازه که اون تاجران مغول رو کشتن و به خاطر ندادن اون حاکم، کشورمون با خاک یکسان شد. اون موقع هم زیر بار زور نرفتیم که یک حاکم رو مجازات کنیم.(الان مسئله هسته ای خودمون شبیه حاکم اونوقته. خدایی نکرده منظور بد نگیرید و فکر نکنید منظور بنده متوقف کردن فعالیتهای هسته ایه) انشاء الله در دولت بعدی و با حمایت رهبری انقلاب؛ یکسری از این شعارهای قهرمانانه به زباله دانی تاریخ خواهند رفت.
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[/quote]
عزت را باید بدست بیاوری برادر جان.
با تنبلی و نفت فروشی (وطن فروشی واقعی) و شعار دادن و .... نه کسی عزیز شده نه خواهد شد.
عزت یک آرزوی بزرگ است. یک خواست خیلی متعالی. اما کشور ما مستحق عزت نخواهد بود تا زمانی که اقتصدی قوی داشته باشد.
تا زمانی که اقتصاد قوی نشود، ذلیل خواهیم ماند.
شما مثل جوانی برخورد می کنی که روبروی یک نمایشگاه ماشین قرار گرفته و یک بنز آخرین مدل را می بیند و می گوید این را من باید داشته باشم!
این انگیزه خوبی است اما این جوان باید چندین سال کار پر زحمت بکند تا به استحقاق تساحب این بنز برسد. تا وقتی استحقاقش را ندشته باشد تنها می تواند پوستر بنز را به دیوار اتاقش بزند.
این که امروزه ما در سطح دنیا عزیز نیستیم و عزت و عصمت ما مورد خدشه واقع می شود توسط همه (از روسیه و چین بگیر تا همین حماس) دلیل دارد و دلیل آن این است که:
معرفت در گرانی است به هر کس ندهند پر طاووس قشنگ است به کرکس ندهند
عزت گران است و برایش باید کار کرد! با شعار دادن و مدیریت امام زمانی (منظور همان بی مدیریتی و سپردن نتیجه به عهده امام زمان) عزت حاصل نشده و نخواهد شد.
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[/quote]دوست من به این میگن تضاد دیالکتیک تضاد باعث پیشرفت میشه این کسرت گرای جامعه عامل پیشرفت است ما میتوانیم در تقابل فکری با هم از هم دیگر یاد بگیریم . یک سخنی است که یادم رفته که گفته ولی خیلی قشنگه من از زبان روسی ترجمه میکنم (من حاضرم برای اینکه دشمنم حرفشو ازادانه بزنه جانم را فدا کنیم) این در حالیست اینجا همه مان دوستیم پس همه بایید تحمل دید یکی دیگر را داشته باشیم. یک چیز هم میخواست به میسالو جان بگم برای پیشرفت اقتصادی نیاز به کامل شدن چرخه فناوری است به طور مثال یک کارخانه خودرو سازی بایید تمامی نوع خودروها را در تمام مراحل طراحی تولید کنه مثل کامیون اتوبوس خودروی سواری در کلاسهای مختلف و شاسی بلند. در کشور مثل ایران که خیلی دیر وارد عرصه فن اوری شده چنین توسعه نیاز به حمایت دولتی داره ولی در کوتاه مدت یعنی که دولت باید در یک طرح ضربتی عمل بکنه بر عکس ان به فرسایش کشیده میشه. ویرایش شده در توسط GAGNUS

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حالا چرا بحث به سمت خودروسازی رفته؟ چرا بحث رو به سمت صنایع مثل نفت گاز و پتروشیمی نرفته؟
چون ما خودرو تو خیابونهامون میبینیم ولی صنعت نفت رو تا نری جنوب نمیبینی (خیلی که تهران زندگی می کنن حتی یک بارهم از کنار پالایشگاه تهران نرفتن)
در صنعت نفت میشه الان اینها با دقت بیان کردن
فیلترها و کاتالیست ها بالای 60% به فن آوری رسیدیم
در تولید قطعات استاتیک مانند بویلر، برج خنک کننده، ستون تقطیرهای عظیم، مبدلهای حرارتی بالای 90% فن آوری و تولید داخل
در فطعات متحرک مانند پمپ ها به بالای 70%
در فطعات متحرک مانند توربینها به بالای 50%
در فطعات متحرک مانند کنرسورها به بالای 50%
در لوله و اتصالات بالای 80%
البته لازم هم نیست همه اینها 100% بشن چون خیلیهاشون نیاز کشور به حدی نیست که مقرون به صرفه باشه که خودمون تولید بکنیم، مثلا همین کمپرسورهای خط اتیلن غرب که وارداتی بودن و کلا تو کشور 5و6 تا استفاده نداره (فقط تو همون خط استفاده شد)
الان کم کم ایران داره به سمت کنترل پیش میره.
تو صنعت نیروگاهی اطلاعاتم فقط در سطح کارهائی که با مپنا داشتیم اینو میتونم بگم مپنا جزو 7 شرکت بزرگ نیروگاه سازی در دنیا شده و تقریبا تمام نیازهای داخل رو داره براورده میکنه
من از صنعت فولاد و سیمان و غیره اطلاع چندانی ندارم ولی کشوری که تولیدکنندگانش به سطح استانداردهای روز صنعت نفت برسن نباید کار سختی برای تولید قطعات صنایع دیگه هم داشته باشن (البته به جز صنعت هسته ای)
تو دنیا 2 چیز بالاترین استانداردها رو دارن 1: صنعت هسته ای 2 صنعت هوا و فضا. کشوری که بتونه به سطع تکنولوژی و استانداردهای اون برسه تو جاهای دیگه مشکلات چندانی نداره.
همیشه جائی که 2 چیز توش مطرح باشه پول زیاد و ابروی سیاسی استانداردهاشم سختگیرانه تر میشه.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='AliMH' timestamp='1358754169' post='294965']
حالا چرا بحث به سمت خودروسازی رفته؟ چرا بحث رو به سمت صنایع مثل نفت گاز و پتروشیمی نرفته؟
چون ما خودرو تو خیابونهامون میبینیم ولی صنعت نفت رو تا نری جنوب نمیبینی (خیلی که تهران زندگی می کنن حتی یک بارهم از کنار پالایشگاه تهران نرفتن)
در تولید قطعات استاتیک مانند بویلر، برج خنک کننده، ستون تقطیرهای عظیم، مبدلهای حرارتی بالای 90% فن آوری و تولید داخل
البته لازم هم نیست همه اینها 100% بشن چون خیلیهاشون نیاز کشور به حدی نیست که مقرون به صرفه باشه که خودمون تولید بکنیم، مثلا همین کمپرسورهای خط اتیلن غرب که وارداتی بودن و کلا تو کشور 5و6 تا استفاده نداره (فقط تو همون خط استفاده شد)
تو صنعت نیروگاهی اطلاعاتم فقط در سطح کارهائی که با مپنا داشتیم اینو میتونم بگم مپنا جزو 7 شرکت بزرگ نیروگاه سازی در دنیا شده و تقریبا تمام نیازهای داخل رو داره براورده میکنه
من از صنعت فولاد و سیمان و غیره اطلاع چندانی ندارم ولی کشوری که تولیدکنندگانش به سطح استانداردهای روز صنعت نفت برسن نباید کار سختی برای تولید قطعات صنایع دیگه هم داشته باشن (البته به جز صنعت هسته ای)
تو دنیا 2 چیز بالاترین استانداردها رو دارن 1: صنعت هسته ای 2 صنعت هوا و فضا. کشوری که بتونه به سطع تکنولوژی و استانداردهای اون برسه تو جاهای دیگه مشکلات چندانی نداره.
همیشه جائی که 2 چیز توش مطرح باشه پول زیاد و ابروی سیاسی استانداردهاشم سختگیرانه تر میشه.
[/quote]
با سلام، بنده شرمنده هستم که پاسخ همه دوستان را نمی توانم بلافاصله بدهم. انشالله تک تک پاسخ خواهم داد.

در مورد پاسخ علی آقا به فرمایش بنده اجازه بدهید کمی رک باشم.
به طور کلی علی آقا بنده اصولا با این شیوه "درصد" دادن میانه خوبی ندارم و این کار را یک کار اشتباه در بحث می دانم مگر اینکه منبع داشته باشید یا تحقیق میدانی خودتان باشد با جامعه آماری مناسب و شرایط خاص تحقیق میدانی.
از آنجا که احتمالا این درصدهایی که شما ارایه فرمودید در هیچ کدام از دو شرط بالا صدق نمی کند، بنده آنها را بیارزش می دانم و توصیه می کنم به جای درصد، بگویید مثلا بیشتر ولوها ساخت ایران است یا ...

اما اجازه بدهید به باقی فرمایشات شما بپردازم.
چرا ماشین سازی مطرح شد؟ جواب این سوال در قابل لمس بودن ابعاد و شرایط مساله است. همه ما به خوبی آگاهیم که یک کارخانه خودرو سازی باید چه شرایطی را داشته باشد و بنا بر این یک مثال مناسب است.
چرا صنعت نفت مطرح نشد؟ چون مثال باید چیز ملموس و قابل تصور و دم دستی باشد و مثالی که این خصوصیات را ندارد کارامد نیست.
اما شما میفرمایید ما در صنعت نفت پیشرفته هستیم و ... و بنا بر این خیلی هم وضعیت اقتصادی خراب نیست. اگر این گفته شما صحیح باشد نشان می دهد که ما پتانسیل صنعتی شدن را داریم و یک نمونه موفق از یک صنعت بزرگ را توانسته ایم بسازیم بنا بر این اگر روابط با کشورهای دیگر را خراب نکنیم و به زور خودمان را منزوی تر از پیش نسازیم، می توانیم امید داشته باشیم به صادرات این صنعت. یعنی اگر واقعا این حرفهای شما صحیح باشد، تاییدی است بر اینکه کار اقتصادی جواب می دهد و باید مثل ژاپن کار اقتصادی کرد و بیخودی شعارهای تند نداد.
امروزه می بینیم که ژاپن در مقابل رزمایشها و تهدیدات چین عملا هیچ واکنش تند رسانه ای نشان نمی دهد ولی کوتاه هم نمی آید و حق خود را مطالبه می کند. یک لحظه فرض کنید اگر ژاپن این قدرت اقتصادی را نداشت، با توجه به برتری نظامی چین آیا می توانست اینچنین مطالبه گر باشد؟

در پایان نتیجه می گیرم که فرمایش شما تاییدی است بر انتقاد بنده به سیاستهای کلان کشور در به انزوا بردن سیاسی و اقتصادی کشور و تاکید بی پشتوانه بر نیروی نظامی.
امیدوارم حضرت عالی به تصحیح قسمتهایی که بنده ناقص عرض کرده ام بپردازید و بتوانیم در کنار همدیگر به دیدگاه کاملتری برسیم.
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]جناب، [url="http://www.military.ir/forums/user/6851-alimh/"]AliMH[/url] قابل توجه شما (لينك زير) :[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]http://www.sorayatv.ir/content/news/303/[/font][/size]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mahdavi3d' timestamp='1358781280' post='295050']
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]جناب، [url="http://www.military.ir/forums/user/6851-alimh/"]AliMH[/url] قابل توجه شما (لينك زير) :[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif][url="http://www.sorayatv.ir/content/news/303/"]http://www.sorayatv....ntent/news/303/[/url][/font][/size]
[/quote]
دوست عزیز خوب مطالعه فرمائید همون مقاله رو متوجه میشید که گفتن توانائی تولید 58% در ایران هست که به درصدهائی که من دادم نزدیکه!! ولی این درصدهائی هم که من دادم به معنی استفاده نیست اونم چندتا دلیل داره
1: مثلا تولید کننده میزان تولیدش محدوده و قابلیت تولید دربازه زمانی که ما لازم داریم رو نداره
2: یا استانداردهاش با استانداردهای قراردادی ما نمی خونده! چون متاسفانه هنوز تو صنعت نفت پراکندگی استاندارد داریم و حتی معادل سازی استانداردها هم جواب نمیده چون مثلا یک کار رو با ژاپن انجام میدیم یه کارو با آلمان یک کار رو با چین یه کار رو با روسیه و الی آخر
3: خیلی از کارهائی که با خارجی ها شروع میشه تعهد میگیرن که باید تا اینقدر جنس از خودشون بگیری وگرنه کار بی کار!!!

بله تو سیستم های کنترلی من هنوز ندیدم شرکت ایرانی وارد شده باشه ولی تو بحث عمرانی الان دیگه اصلا هیچ شرکت خارجی کار عمرانی انجام نمیده (عملیات عمرانی شامل تسطیح زمین و سازه های فولادی و بتی و زیرسازی ها)
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='misalu2001' timestamp='1358779859' post='295046']
[quote name='AliMH' timestamp='1358754169' post='294965']
[/quote]
با سلام، بنده شرمنده هستم که پاسخ همه دوستان را نمی توانم بلافاصله بدهم. انشالله تک تک پاسخ خواهم داد.

در مورد پاسخ علی آقا به فرمایش بنده اجازه بدهید کمی رک باشم.
به طور کلی علی آقا بنده اصولا با این شیوه "درصد" دادن میانه خوبی ندارم و این کار را یک کار اشتباه در بحث می دانم مگر اینکه منبع داشته باشید یا تحقیق میدانی خودتان باشد با جامعه آماری مناسب و شرایط خاص تحقیق میدانی.
از آنجا که احتمالا این درصدهایی که شما ارایه فرمودید در هیچ کدام از دو شرط بالا صدق نمی کند، بنده آنها را بیارزش می دانم و توصیه می کنم به جای درصد، بگویید مثلا بیشتر ولوها ساخت ایران است یا ...

اما اجازه بدهید به باقی فرمایشات شما بپردازم.
چرا ماشین سازی مطرح شد؟ جواب این سوال در قابل لمس بودن ابعاد و شرایط مساله است. همه ما به خوبی آگاهیم که یک کارخانه خودرو سازی باید چه شرایطی را داشته باشد و بنا بر این یک مثال مناسب است.
چرا صنعت نفت مطرح نشد؟ چون مثال باید چیز ملموس و قابل تصور و دم دستی باشد و مثالی که این خصوصیات را ندارد کارامد نیست.
اما شما میفرمایید ما در صنعت نفت پیشرفته هستیم و ... و بنا بر این خیلی هم وضعیت اقتصادی خراب نیست. اگر این گفته شما صحیح باشد نشان می دهد که ما پتانسیل صنعتی شدن را داریم و یک نمونه موفق از یک صنعت بزرگ را توانسته ایم بسازیم بنا بر این اگر روابط با کشورهای دیگر را خراب نکنیم و به زور خودمان را منزوی تر از پیش نسازیم، می توانیم امید داشته باشیم به صادرات این صنعت. یعنی اگر واقعا این حرفهای شما صحیح باشد، تاییدی است بر اینکه کار اقتصادی جواب می دهد و باید مثل ژاپن کار اقتصادی کرد و بیخودی شعارهای تند نداد.
امروزه می بینیم که ژاپن در مقابل رزمایشها و تهدیدات چین عملا هیچ واکنش تند رسانه ای نشان نمی دهد ولی کوتاه هم نمی آید و حق خود را مطالبه می کند. یک لحظه فرض کنید اگر ژاپن این قدرت اقتصادی را نداشت، با توجه به برتری نظامی چین آیا می توانست اینچنین مطالبه گر باشد؟

در پایان نتیجه می گیرم که فرمایش شما تاییدی است بر انتقاد بنده به سیاستهای کلان کشور در به انزوا بردن سیاسی و اقتصادی کشور و تاکید بی پشتوانه بر نیروی نظامی.
امیدوارم حضرت عالی به تصحیح قسمتهایی که بنده ناقص عرض کرده ام بپردازید و بتوانیم در کنار همدیگر به دیدگاه کاملتری برسیم.
[/quote]
این درصدها نه مطالعه میدانی داشته نه چیزی چون من مسئول واحد خرید نیستم ولی چون مسئول واحد خرید تجهیزات از دوستان صمیمی من هست و با هم تو یک اتاق هستیم این امار رو به طور ضمنی به من داد.
دوست عزیز باید یه چیزهائی رو اول مشخص کنیم تا بتونیم نتیجه گیری کنیم
1: هیچ کشوری به هیچ کشوری تکنولوژی روز نمیده چرا؟ چون داره ازش پول در میاره
2: من تو گفته هام نگفتم که ما الان صنعت پیشرفته نفت رو داریم و اگه پست های قبلی منو خونده باشید ما تازه 10 ساله شروع کردیم به این سمت اومدیم و حداقل 5 سال دیگه کار داریم تا به حد قابل قبولی برسیم
3: باز گفتم حداقل 10-15 سال دیگه طول میکشه به دانش صنعت نفت برسیم که تو پست قبلیم مثال زدم که الان پژوهشگاه نفت با خاتم شروع کردن
برای این مسئله من مثال نروژ رو میزنم، اون وقتی که مخازن نفت برنت در دریای شمال در خاک نروژ یافت شد نروژی ها یک پروژه 30 ساله ریختن تا بتونن این مراحلی که ما الان داریم میریم رو برن و الان یک صنعت نفت پیشرفته داشته باشن، نمیدونم شما چه تصوری از علم دارید که فکر میکنید یک شبه و یا با یه حرکت چند ساله کوتاه مدت به جائی برسه.
یه کم به فروم های خارجی سر بزنید متوجه میشید که علم تو دانشگاهها تولید میشه و همین نروژ استانداردهای صنعت نفتش داره با استانداردهای ژاپن و المان و امریکا رقابل میکنه و جنگ دعوا دارن که مثلا استاندارد من بهتره وقتی که ما هنوز تو قطعه سازی هستیم اصلا نمیتونیم حرف از صنعت بزنیم. تازه من تو اخبار شنیدم که جهاددانشگاهی یک پروژه برای طراحی استانداردهای صنعتی بومی ایجاد کرده، شاید از دید شما چه کار عبثی است ولی هر کشوری اقلیم و شرایط جغرافیائی و زمین شناسی خاص خودشو داره پس اکثر کشورهای توسعه یافته بر اساس نیاز کشورشون استاندارد طراحی کردن.
در این مورد که روابط خوبه هیچ شکی نیست چون اگه همین شرکتهائی هم که الان وارد کار شدن وجود دارن به نعمت رابطه هست یعنی همین استانداردهائی که تو ایران کاربردی شدن به لطف همکاری با توتال و شل و غیره بوده که شرکتهای ما با زور شرکت نفت به اون شرکتها تو پروژه ها همکاری داشتن و کار رو کم کم یاد گرفتن.
از دید من شاید این صنعت حداقل برای کارهای پایه خودش (در حد پالایشگاه های گازی و ...) نیاز به 10 سال دیگه کار و تجربه اندوزی داره ولی تو صنعت پتروشیمی به علت پیچیدگی و گستردگیش از لحاظ علمی فقط روابط سیاسی باعث پیشرفتش میشه.

البته من چون تو زمینه خودروسازی فقط استفاده کننده از تولیداتشونم و دخلی تو سیستمشون ندارم نمیتونم نظری بدم ولی امیدوارم که صنعت خودروسازی از این دور باطلی که برای خودش ساخته خارح بشه (که من بعید میدونم با این شرایطی که ساخته شده بشه)

[color=#ff0000][size=5][b]جناب AliMH لطفا پست متوالی ارسال نکنید.[/b][/size][/color] ویرایش شده در توسط SHAHABESAGEB
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عالی بود.دمت گرم خدا خونوادتو نگهداره واست!
  • Upvote 1
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
لطفا اسپم نفرستید. تاپیکی را از دل خاک در بیارید که حرفی جدید برای زدن داشته باشید.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.