ALFARD

آیا سوخو 35 بی ام حریف f-22 میشود؟

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

دوست عزیز لرد اشرفی
رابطه به صورت خطی نیست که تناسب ببندیم.

در ضمن آمرام برد 150 کیلومتری ندارد.

گذشته از اینها، در یکی از جنگنده های جدید روسها، یک رادار با طول موج بلند (اگر اشتباه نکنم باند L) در لبه بال تعبیه شده که کارش فقط شناسایی پنهانکارهاست.
اگر کسی دسترسی داره این مقاله آوسیاایرپاور رو ببینه :
www.ausairpower.net/APA-NOTAM-140909-1.html

فقط باید دید که با طول بال 14 متر، این آنتنها یا باند ال به قدر کافی بزرگ هستند که رزولوشن قابل قبولی بدست بدهند؟
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10251/AESA-L-band-Radar-on-LEX-wing-T50.jpg[/img]
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بله متوجه شدم با حرف های جناب وارجو ولی باز هم خیلی کمه 42.5 اونم تو فضا اگه تو جو باشه بردش بیش از 30-40تا نیس اگر همهوا بارونی باشه هم که گفتم نمی شه بیش از 7-8کیلومتر روش حساب باز کرد این یعنی عین نابودی

[quote name='Lord-Soldier' timestamp='1375708376' post='326814']
دوست عزیز لرد اشرفی

گذشته از اینها، در یکی از جنگنده های جدید روسها، یک رادار با طول موج بلند (اگر اشتباه نکنم باند L) در لبه بال تعبیه شده که کارش فقط شناسایی پنهانکارهاست.

فقط باید دید که با طول بال 14 متر، این آنتنها یا باند ال به قدر کافی بزرگ هستند که رزولوشن قابل قبولی بدست بدهند؟
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10251/AESA-L-band-Radar-on-LEX-wing-T50.jpg[/img]
[/quote]هر چقدر هم که باشه بازم نمی تونه اف-22 رو تو 100 کیلومتری شناسایی کنه تو امید وارم نگی ابرام 100 کیلومتر هم برد نداره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام ...

البته دقت داشته باشید که اگه بین این دو جنگنده درگیری ایجاد بشه ، هم روس ها و هم آمریکایی ها آواکس هاشون تو هواست و جنگ الکترونیکی شدیدی رو هم همزمان اجرا می کنند ....

پس به احتمال زیاد خود اف 22 هم برد کشفش کم خواهد ( مگر اینکه بگیم اف 22 در برابر جنگ الکترونیک به صورت صد در صد ایمن هست !)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Lord-Soldier' timestamp='1375708376' post='326814']
دوست عزیز لرد اشرفی

[/quote]
عدد 150 کیلومتری رو به عنوان مثال گفتم به هرحال تصدیق میفرمایید که امرام دی بردی بیش از این داره و به زودی عملیاتی میشه
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تو جنگ الکترونیک و ضد الکترونیک همه میدونیم که آمریکا برتره ولی اگه بحث شما سر اینه که آیا جنگ ضد الکتریک آمریکا از جنگ الکترونیک روسها قوی تره نمی دونم ولی موضوع جالبیه شاید سعید بدونه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='lordashrafi' timestamp='1375715029' post='326860']
منظورت چیه؟
[/quote]

سلام
یعنی اگه جنگ بین آمریکا و روسیه بشه ، هیچ وقت این دوتا جنگنده تو آسمون با هم تنها رو به رو نمی شوند .... مطمئین باش انواع اقسام آواکس و رادارها اون ناحیه رو پوشش می دهند و به علاوه به صورت اسکادرانی با هم مواجهه می شوند در حالی که داده هاشون رو با همدیگه به اشتراک گذاشتند و انواع و اقسام روش های جنگ الکترونیک رو هم اجرا می کنند ....

یعنی مبارزه ی تن به تن نیست ، یک جنگ هوایی به تمام معنا خواهد بود ....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
منم شنیدم که بزودی عملیاتی می شه منتظرش هستیم ببینیم که واقعا بردش چقده فک کنم که چیزی حدود 180-200تا باشه

[quote name='100' timestamp='1375715518' post='326868']
منظورت چیه؟
[/quote]

سلام
یعنی اگه جنگ بین آمریکا و روسیه بشه ، هیچ وقت این دوتا جنگنده تو آسمون با هم تنها رو به رو نمی شوند .... مطمئین باش انواع اقسام آواکس و رادارها اون ناحیه رو پوشش می دهند و به علاوه به صورت اسکادرانی با هم مواجهه می شوند در حالی که داده هاشون رو با همدیگه به اشتراک گذاشتند و انواع و اقسام روش های جنگ الکترونیک رو هم اجرا می کنند ....

[/quote]نظر من اینه که امکان نداره جنگ بشه جنگ بین قدرت ها نیازمند یه حاکمه کم عقله که کشورش از نظر نظامی و اقتصادی حداقل یه سرو گردن بالاتراز رقباش باشه مث هیتلر در آلمان اگه آلمان جنگ رو شروع نمی کرد همه می دونیم که قدرت آلمان خیلی بیشتر از آمریکا ی امروزمی شد مطمئنم ابر قدرت آلمان میبود و دنیا رو زیر پا می ذاشت ویرایش شده در توسط lordashrafi

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='lordashrafi' timestamp='1375715398' post='326866']
تو جنگ الکترونیک و ضد الکترونیک همه میدونیم که آمریکا برتره ولی اگه بحث شما سر اینه که آیا جنگ ضد الکتریک آمریکا از جنگ الکترونیک روسها قوی تره نمی دونم ولی موضوع جالبیه شاید سعید بدونه
[/quote]
تاپیک زیر رو مطالعه کنید:
http://www.military.ir/forums/topic/18385-su-24-در-برابر-f-15s/page__hl__سوخو
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='lordashrafi' timestamp='1375715987' post='326869']
منم شنیدم که بزودی عملیاتی می شه منتظرش هستیم ببینیم که واقعا بردش چقده فک کنم که چیزی حدود 180-200تا باشه

منظورت چیه؟
[/quote]

سلام

[/quote]نظر من اینه که امکان نداره جنگ بشه جنگ بین قدرت ها نیازمند یه حاکمه کم عقله که کشورش از نظر نظامی و اقتصادی حداقل یه سرو گردن بالاتراز رقباش باشه مث هیتلر در آلمان اگه آلمان جنگ رو شروع نمی کرد همه می دونیم که قدرت آلمان خیلی بیشتر از آمریکا ی امروزمی شد مطمئنم ابر قدرت آلمان میبود و دنیا رو زیر پا می ذاشت
[/quote]

سلام

این نیازی به حاک کم عقل نیست ... نیاز به نظامی گری بالا و گره خوردن امور داره که آمریکا کم کم بهش می رسه ...

اگه ترس از جنگ اتمی نبود ، به احتمال زیاد ما داشتیم در مورد جنگ جهانی سوم بحث می کردیم ....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]منم شنیدم که بزودی عملیاتی می شه منتظرش هستیم ببینیم که واقعا بردش چقده فک کنم که چیزی حدود 180-200تا باشه[/quote]
قطعا چیز مخوفی خواهد بود میگن تو تست ها احتمال برخورد با هدفش بالای 98 درصد بوده اگه حقیقت داشته باشه خیلی چیز مخوفی هست اونم از 200 کیلومتری

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='death' timestamp='1375717357' post='326900']
[quote]منم شنیدم که بزودی عملیاتی می شه منتظرش هستیم ببینیم که واقعا بردش چقده فک کنم که چیزی حدود 180-200تا باشه[/quote]
قطعا چیز مخوفی خواهد بود میگن تو تست ها احتمال برخورد با هدفش بالای 98 درصد بوده اگه حقیقت داشته باشه خیلی چیز مخوفی هست اونم از 200 کیلومتری
[/quote]مخوف به معنای واقعی ی کلمه فکر کن از هر دوهزارو پونصد باری که دوتاشون بیان طرفن فقط یه بار جون ب در می بری در ضمن امکان نداره تا ده سال دیگه هیچ راداری بتونه تو 100کیلومتری شناساییش کنه چه برسه به 200 کیلومتر
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='100' timestamp='1375716936' post='326892']
[quote name='lordashrafi' timestamp='1375715987' post='326869']

منظورت چیه؟
[/quote]

سلام

[/quote]نظر من اینه که امکان نداره جنگ بشه جنگ بین قدرت ها نیازمند یه حاکمه کم عقله که کشورش از نظر نظامی و اقتصادی حداقل یه سرو گردن بالاتراز رقباش باشه مث هیتلر در آلمان اگه آلمان جنگ رو شروع نمی کرد همه می دونیم که قدرت آلمان خیلی بیشتر از آمریکا ی امروزمی شد مطمئنم ابر قدرت آلمان میبود و دنیا رو زیر پا می ذاشت
[/quote]

سلام

این نیازی به حاک کم عقل نیست ... نیاز به نظامی گری بالا و گره خوردن امور داره که آمریکا کم کم بهش می رسه ...

اگه ترس از جنگ اتمی نبود ، به احتمال زیاد ما داشتیم در مورد جنگ جهانی سوم بحث می کردیم ....
[/quote]امکان نداره که آمریکا شروع کننده ی جنگ باشه چون می دونه نمی تونه روسیه رو بگیره واگر هم بگیره باید از اقتصادش بزنه
کدوم مشکل :1:بدهکاری: یه سری مطلب نوشته بودم که 99 درصد باور نمی کنید برای همینم پاکش کردم تا در ابتدا مفهوم بیکاری رو متوجه کنم بهتون این یه لینکو بگیرید و بخونینش من خودم دانشجوی فوق اقتصادم این لینک برای همه قابل فهم نیست ولی مهم ترین نکتشو بهتون می گم این که آمریکا 16تلریون دلار بدهکار است 6.6تلریونشو به بانک مرکزی آمریکا بدهکاره (درون سازمانی و نیازی نیست که پول خارج بشه از مملکتشون)پنج تلریونشو به سرمایه داران داخلی و 4.4تلریونشو به خارجی ها در واقع 55 در صد این 4.4 رو نمی شه گفت بدهکاری چون برای مثال اگه کشوری به آمریکا یه بشکه نفت بفروشه ولی به جای این که پولشو برای خرید کالا های آمریکایی خرج کنه بره ذخیرش کنه اینو بدهی به حساب می آرن آمریکا نباید این یدهی رو برگردونه بلکه باید اینو حساب کنه چون بدون اینکه چرخ اقتصاد آمریکارو بچرخونه پول از کشور خارج شده (امری معمولی) اینم لینکش[url="http://rajanews.com/detail.asp?id=147405"]http://rajanews.com/detail.asp?id=147405[/url] ویرایش شده در توسط lordashrafi

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برد نمونه های فعلی آمرام 30 مایل (48 کیلومتر) عنوان شده. البته در درگیری ها هیچ وقت در این برد استفاده نشده

بردی که برای امرام دی مطرح شده - که البته هنوز ساخته نشده - بدون تغییر اندازه اصلا عملی نیست. نمیشه که بدون تغییر موتور و ... از 50 کیلومتر به 200 کیلومتر برسیم. تازه همان 50 کیلومتر هم تا به حال عملی نشده. بقیه اش پیشکش
لذا معلوم نیست که این عدد قابل اعتنا باشد.

[left]
some AMRAAM firing range:
-1992 F-16 against MiG-25 - 6km (col.North)
-1994 F-16 against Jastreb - over a dozen of kilometers
from 'Allied Force' against MiG-29 (shooter F-15C) :
25km Rodriguez
10km Shower
25km Hwang
10km Hwang[/left]

[left]We can also give conclusion from red flag ~20 miles for the F-22 AMRAAM shoot against EF...[/left]

ویرایش :
برد بستگی خیلی زیادی به ارتفاع شلیک، میزان مانور، سرعت هواگرد در هنگام شلیک، جهت دو هواگرد (تعقیب، روبرو شدن، و ...) و پارامترهای دیگر دارد.
این فروم بحث خوبی در باره برد آمرام دارد :
[url="http://forum.keypublishing.com/showthread.php?97983-AIM-120-range-questions"]http://forum.keypubl...range-questions[/url] ویرایش شده در توسط Lord-Soldier
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='bandeh' timestamp='1375741837' post='327053']
چه جالب از سوخو 35 و اف 22 رسیدیم به اقتصاد و بدهی دولتهای مختلف در دنیا icon_cheesygrin icon_eek
[/quote]ببخشید دیگه نباید بحثو منحرف می کردم درمورد برد ابرام هم باید بگم که نمونه های اولیش باتوجه به شرایطی مثل:باد-وجود یا عدم وجود بارندگی سرعت جت هنگام پرتاب و...تونسته بودن برد بین 180-220 کیلومتری هدف رو مورد اثابت قرار بدن دلیل اصلی این که ابرا مدل قبلی که گفته میشدزیاد برد داره باسرعت فک کنم4-5ماخ به سمت هدف حرکت می کنه و در مقابل جنگنده ای مث میگ29 که می تونه ب اسرعت حد اکثر 2ماخ حرکت کنه (من در معادلم جای 2ماخ 2.5 ماخ در نظر گرفتم تا محاسبه برای عموم راحت باشه )هر ثانیه حد اقل800متر به اون نزدیک میشه در مقابل میگ هم 800 متر در هر ثانیه داره به ناحیه ای که ابرام در اون قدرت مانور کافی نداره و سرعتش هم کم میشه نزدیک میشه (ناحیه ای که موشک نمی تونه هواپیمایی رو که زیاد مانور میده بزنه)لذا با محاسبه ی ذهنی میشه گفت هواپیمای آمریکایی باید به دشمنش هنگامی شلیک کنه که درست بین برد موثر راکت و هواپیما قرار داره البته به خلبانان آمریکایی گفته میشه که دشمن راکت توانمندی برای انهدامشون نداره و نیز سیستم های جنگ الکترونیک اونها مانع قفل کردن هواپیمای دشمن رو اونا میشه لذا اون ها بدترین شرایطو در نظ می گرفتن و به هدف نزدیک تر می شدن تا ریسک نکرده باشن اگه هوا خوش می بود و جهت باد به ضررشون نبود به عینه میدیدید که این موشک ها حتی در 70 کیلومتری هم برد داشتن باید اضافه کنم که این موشک ابرام جدید سرعتش خیلی خیلی بیشتره ولذا بازده ی این برد نیز افزایش پیدامی کنه با محاسبات من ای دفعه در مقابل میگ 31 با 2.2ماخ سرعت 140-160تا برد داره ویرایش شده در توسط lordashrafi

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.