worior

PKT ریموت ، ساخت ایران

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

با تشکر سیستم بسیار جالبی هست

[quote name='talash' timestamp='1355659547' post='288844']
عالی که چه عرض کنم فوق العاده بود با تشکر خاص از صاعقه و ابراهیم جان

دوستان فقط یک نکته مثل اینکه در این پلتفرم این امکان هست که دو نوع مختلف دوربین حرارتی استفاده کرد یک نمونه ایرانی(؟) ویک نمونه نا مشخص
[/quote]

اینطور که مشخصات نشون میده ، دوربین سفیر 244 در زمینه ی آشکارسازی دارای برتری های مشخصی نسبت به دوربین دیگر هست که از جمله ی اونها به حساسیت 0.01 درجه ای نسبت به تغییرات حرارتی (NETD) هست که یعنی حداقل میزان اختلاف دمایی که حس میکنه 0.01 درجه سانتیگراد هست (این میزان در TBIR90 معادل 0.1 درجه ی سانتیگراده که یعنی حساسیتش کمتره) حساسیت بالاتر دوربین به معنی برد بیشتر هست در نتیجه میتونیم بگیم برد سفیر 244 بیشتر هست .

همچنین دوربین سفیر از دو لنز 60 میلیمتری و/یا 240 میلیتری استفاده میکنه که قطر لنز دوم بزرگتر از لنز هست در نتیجه باعث افزایش میدان دید (FOV) دوربین شده . تنها مزیت دوربین دوم که بنظر بنده میاد کار کردن روی باند LWIR (طول موج 8 تا 15 میکرون) هست که قابلیت آشکارسازی اهداف بصورت Passive رو به این دوربین میده (البته شاید سفیر هم بصورت پسیو ساخته شده باشه)

نکته ای که هست فکر کنم شلیک این سیستم بصورت کنترل از راه دور هست ، یعنی نظارت بصورت اتوماتیک انجام میشه اما شلیک به هدف بصورت کنترل از راه دور هست (برای جلوگیری از Friendly Fire) البته اضافه کردن قابلیت شلیک اتوماتیک بهش نباید کار سختی باشه
  • Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حالا که سایتش ساخته شده اخگر هم می تونه گزینه ی مناسبی برای آتش باری باشه ...
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کار اصلی انجام شده برای اضافه کردن هر تیربار و با هر کالیبری و در هر پلتفرمی مشکلی وجود نداره
شاید تنها نیاز به تقویت سیستم هیدرولیکی و سرومکانیسم باشه
و در نظر گرفتن تاثیر پروفیل گلوله در هدف گیری ویرایش شده در توسط king-kaveh
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=5][font=arial, helvetica, sans-serif]سلام[/font][/size]
[size=5][font=arial, helvetica, sans-serif]ممنون میشم یکی برای من بی سواد هم یه توضیحی بده تا بدونم این چیه دقیقا[/font][/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ALI' timestamp='1355657409' post='288829']
بله دقیقا.

تیربار NSV دقت خیلی خوبی در مسافت های بیش از 1200 متر داره و گزینه بسیار خوبی برای این سامانه است.
[/quote]

علی جان از اونجایی که شما مطالعه مفصلی در مورد توپها داشتید یه سوالی داشتم.

به نظرتون با توجه به اینکه برای همچین سامانه هایی که قرار نیست شخصی پشت توپ قرار بگیره، ساخت یک توپ ویژه برای این سامانه ها با مکانیسم ریکویلس (Recoilless) به صورتی که مثل برخی توپ های کالیبر بالاتر که گاز خروجی از انتهای توپ خارج بشه میتونه به دقت و کاهش ضربه وارده به سامانه کمک کنه؟

ضربه گیرهای دهانه لوله چقدر میتونه به دقت تیراندازی این اسلحه ها کمک کنه؟

نظرتون درباره توپهای ریولوری (Revolver Cannon) برای همچین سامانه هایی چیه؟ ویرایش شده در توسط M-ATF

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='M-ATF' timestamp='1355672049' post='288901']
به نظرتون با توجه به اینکه برای همچین سامانه هایی که قرار نیست شخصی پشت توپ قرار بگیره، ساخت یک توپ ویژه برای این سامانه ها با مکانیسم ریکویلس (Recoilless) به صورتی که مثل برخی توپ های کالیبر بالاتر که گاز خروجی از انتهای توپ خارج بشه میتونه به دقت و کاهش ضربه وارده به سامانه کمک کنه؟

[/quote]
ببخشد جفت پا میپرم وسط بحث بزرگان زمینی!
گاز خروجی از مرمی برای مسلح سازی خودکار سلاح لازم و نمیشه همینجوری هدرش داد!
والا سلاحت غیر اتوماتیک میشه وتک تیر میزنه.
البته میشه با توجه استفاده از برق خارجی، مکانیزم مسلح سازی سلاح هم برقی و بدون وابستگی
به گاز شلیک کرد دراینصورت مثل بعضی از گتلینگها مسلح سازی مستقل از انرژی گاز باروت
انجام میشه و هم برد گلوله بیشتر میشه و هم لگد سلاح گرفته میشه!
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='rpg7' timestamp='1355672607' post='288903']
[quote name='M-ATF' timestamp='1355672049' post='288901']

[/quote]
ببخشد جفت پا میپرم وسط بحث بزرگان زمینی!
گاز خروجی از مرمی برای مسلح سازی خودکار سلاح لازم و نمیشه همینجوری هدرش داد!
والا سلاحت غیر اتوماتیک میشه وتک تیر میزنه.
البته میشه با توجه استفاده از برق خارجی، مکانیزم مسلح سازی سلاح هم برقی و بدون وابستگی
به گاز شلیک کرد دراینصورت مثل بعضی از گتلینگها مسلح سازی مستقل از انرژی گاز باروت
انجام میشه و هم برد گلوله بیشتر میشه و هم لگد سلاح گرفته میشه!
[/quote]
بله، ولی فکر نمی کنم تمامی گاز باروت تولید شده برای مسلح سازی نیاز باشه.

جناب Richsmarschal می تونم بپرسم این عکسارو کجا گرفتید؟ ویرایش شده در توسط M-ATF

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بله، ولی فکر نمی کنم تمامی گاز باروت تولید شده برای مسلح سازی نیاز باشه.[/quote]
درسته .. ولی بهرحال بخشی از اون صرف عقب بردن آلات متحرک میشه که اگه قرار باشه گاز خارج کرد
ابن مقدار هم میره بیرون مگه اینکه چندتا سوراخ در عقب ایجاد کرد که زمان خروجی گاز باروت زیاد بشه
و دراین مدت تاخیر آلات متحرک تحریک بشه .. ولی فکر کنم تو مسلح شدن سلاح مشکل ایجاد کنه!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[url="http://www.military.ir/forums/user/513-m-atf/"][color="#225985"]M-ATF[/color][/url] عزیز فکر میکنم سه سال پیش تو نمایشگاه تجهیزات پلیسی و امنیتی تهران
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='M-ATF' timestamp='1355657142' post='288822']
[quote name='ALI' timestamp='1355656534' post='288818']
البته امیدوارم یک نمونه بزرگتر از این هم ساخته بشه که قابلیت استفاده با تیربار NSV رو هم داشته باشه.

[/quote]

من هم فکر می کنم. NSV بهترین گزینه موجود هست برای این سامانه.
[/quote]
ببخشید، من تصور می کردم، NSV در کشور موجود هست. ویرایش شده در توسط M-ATF

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Reichsmarschall' timestamp='1355673600' post='288910']
[url="http://www.military.ir/forums/user/513-m-atf/"][color=#225985]M-ATF[/color][/url] عزیز فکر میکنم سه سال پیش تو نمایشگاه تجهیزات پلیسی و امنیتی تهران
[/quote]
یعنی در بهترین حالت ایران طی 3 سال هیچ پیشرفتی نداشته icon_cheesygrin
  • Upvote 4
  • Downvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان کاش میشد با نمونه خارجی مقایسش نمود کسی از دوستان اطلاعاتی در این زمینه داره؟

مثلا نمونه ای از این ریموت تیربارها بر روی تی 90 ام اس نصب شده است همچنین نمونه هایی بر روی انواع نفربرهای رژیم غاصب صهیونیستی و همچین لئوپارد ان جی نصب شده است البته نمونه هایی که بر روی تانک ها نصب هستند فکر کنم از سیستم کنترل آتش کلی تانک استفاده میکنند.

نمونه های مشابه ابن سیستم در مرزهای رژیم غاصب صهیونیستی بر روی برجک هایی نصب است!

[quote name='M-ATF' timestamp='1355674684' post='288915']
[quote name='M-ATF' timestamp='1355657142' post='288822']
[quote name='ALI' timestamp='1355656534' post='288818']
البته امیدوارم یک نمونه بزرگتر از این هم ساخته بشه که قابلیت استفاده با تیربار NSV رو هم داشته باشه.

[/quote]

من هم فکر می کنم. NSV بهترین گزینه موجود هست برای این سامانه.
[/quote]
پوزش می خوام، من تصور می کردم، NSV در کشور موجود هست.
[/quote]
اتفاقا تیربار ان اس وی در کشور موجود میباشد و بر روی تانکهای تی 72 عملیاتی هست

[quote name='MERCEDES' timestamp='1355674844' post='288916']
[quote name='Reichsmarschall' timestamp='1355673600' post='288910']
[url="http://www.military.ir/forums/user/513-m-atf/"][color=#225985]M-ATF[/color][/url] عزیز فکر میکنم سه سال پیش تو نمایشگاه تجهیزات پلیسی و امنیتی تهران
[/quote]
یعنی در بهترین حالت ایران طی 3 سال هیچ پیشرفتی نداشته icon_cheesygrin
[/quote]
از اظهار نظر شما هم متشکریم!
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]از اظهار نظر شما هم متشکریم![/quote]
شما برداشت دیگه ای از این مساله میکنی؟
قضیه ی پراید وانت که 4 ساله داره تو نمایشگاههای مختلف شرکت میکنه

اونم فقط نمایش ، احتمالا اینم هیچوقت عملیاتی نمیشه
  • Upvote 3
  • Downvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.