RedArmy

نيروي هوايي جمهوري خلق چين

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

سلام هدف من از ايجاد اين تاپيك اينكه شما را اندكي با سومين نيروي هوايي جهان (بعد از آمريكا و روسيه) يعني نيروي هوايي جمهوري خلق چين آشنا كنم ! يكي از نقاط قوت اين نيرو تعداد بسيار زياد هواپيماهاي در اختيار آن است. نيروي هوايي و دريايي جمهوري خلق چين چيزي حدود 1500 (حتي بيشتر) جنگنده در اختيار دارند و ... منتظر مطالب من راجع به قدرت نيروي هوايي چين باشيد ! (اگه كسي راجع به اين موضوع اطلاعاتي داره قرار بده تا با همكاري هم تاپيك خوبي رو درست كنيم )
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تاپیک خوبی است فقط به یک نکته توجه کنید کیفیت بحث بیشتر میشود و آن اینکه توان هوایی چین را در دو زمان حال و آینده نزدیک بررسی کنید. توان کیفی چین تا سال 2015 به دو برابر کنونی افزایش یافته و طبق نظر سران ارتش چین قرار است به بیش از 1000 فروند سوخو27و30 مجهز شوند. پس اشاره ای به توان آینده این نیرو در سالهای 2015 الی 2025 و مقایسه آن با توان هوایی آن زمان آمریکا بهتر به یک نتیجه گیری مناسب کمک میکند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بي‌صبرانه منتظر ادامه فعاليت اين تاپيك هستم. البته به نظرم، بهتره همه چيز در حال حاضر سرش بحث شه. چون هيچ‌‌‌يك از ما، از پروژه‌هاي پنهان دو طرف و همچنين طراحي‌هاي جنگنده‌هاي آينده‌ي ايالات متحده بي‌خبريم. پس فعلاً بهتره به حال بپردازيم. بعداً براي سفر زمان، وقت به اندازه‌ي كافي خواهيم داشت :| !
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نیروی هوایی جمهوری خلق چین Republic of China Air Force ROCAF http://www.chinadaily.com.cn/china/2006-12/31/xin_31120330094623961293.jpg در ابتدا من یک آمار از سال 2005 نیروی هوایی چین میذارم تا شما ببینید در طی چند سال چقدر نیروی هوایی چین قوی تر شده ! و به قول آقا سعید تا سال 2015 قدرت این نیرو 2 برابر می شود ! پرسنل : 53 هزار نفر (تقریبا اندازه نیروی هوایی ما پرسنل داشته !) تعداد هواپیماهای جنگنده عملیاتی : 420 فروند تعداد هواپیماهای پیش اخطار : 6 فروند تعداد هواپیماهای ترابری و حمل و نقل : 36 فروند تعداد بالگرده ها : 35 فروند *یک نکته ای که باید به آن توجه کرد اینکه چون در بین نیروهای مسلح ما،فقط نیروی هوایی ما از هواپیمای جنگنده استفاده می کنه،ما توان هوایی تمام کشورهارو با قدرت نیروی هوایی اونا می سنجیم که این اصلا درست نیست در برخی از کشورها مانند چین نیروی دریایی نیز از هواپیماهای جنگنده استفاده می کنه ! پس ما باید نیروی دریایی چین هم در قدرت هوایی این کشور دخیل بدونیم ! آماری که عرض شد آمار نیروی هوایی چین در سال 2005 بود و من راجع به نیروی دریایی چین در اون سال صحبتی نکردم ! در اون سال نیروی دریایی چین هم تقریبا قدرت هوایی خوبی داشت که در مجموع قدرت هوایی چین در سال 2005 تقریبا خوب و مناسب بود ! در ادامه دو آمار از دو سایت جداگانه درباره نوع و تعداد هواپیماهای در اختیار نیروی هوایی چین میذارم . کدوم درسته خدا می دونه ! (شاید هیچ کدوم !)(این آمارها مال سال 2007 ) آمار اول هواپیماهای جنگنده (تعداد هواپیماها و وضعیت آنها)(نوع هواپیما) شرکت سازنده مدل ها جنگنده های نسل اول MiG-15 (از خدمت خراج شده )(رهگیر) J-5 (از خدمت خراج شده )(رهگیر) Shenyang J-6 (از خدمت خراج شده )(رهگیر) Shenyang جنگنده های نسل دوم J-7 ( بیش از 500 فروند)(رهگیر) Chengdu • (J-7I (F-7A • (J-7II (F-7B/M/P • J-7C/D • ( J-7E/G (F-7MG J-8 (حدود 50 فروند)(رهگیر) Shenyang • J-8 'Day Fighter • ( J-8I (J-8A • J-8E جنگنده های نسل دو و نیم ام J-8II (حدود 250 فروند)(رهگیر) Shenyang • F-8IIM • J-8C • J-8D • J-8F • J-8H جنگنده های نسل سوم سوخوي-27 (76 فروند)(رهگیر و مورد استفاده آن جهت برتری هوایی) Sukhoi • Su-27SK • Su-27UBK سوخوي-30 ام كا (100 فروند)(چندمنظوره و بمب افکن) Sukhoi • Su-30MKK • Su-30MKK2 اف سي-1 (4فروند نمونه اولیه)(چند منظوره سبک) Chengdu جي-10 (50 الی 70 فروند)(چند منظوره) Chengdu • J-10 تك كابين • J-10S دو كابين جي-11 (96 فروند)(چند منظوره) Shenyang • J-11 • J-11B • J-11BS جنگنده های نسل چهارم J-12 (در حال ساخت)(چند منظوره و پنهانکار) Shenyang J-13 (در حال ساخت)(چند منظوره و پنهانکار) Chengdu قابل توجه آقا سعید گویا دو طرح J-12 و J-13 تقریبا با هم ادغام شدند و طرح J-14 رو تشکیل دادند و دیگه خبری از J-12 و J-13 نیست . برای همین (این یه قسمتش قابل توجه دوست خوبم مصطفی) J-14 یک جگنده نسل چهارم محسوب می شود .(البته برخی اونو نسل پنج حساب می کنند و میگن چون در مجموع از دو طرح J-12 و J-13 پیشرفته تره پس یک نسل از اونا بالاتر حساب میشه !) دوستان منو ببخشید دیگه خسته شدم ادامه این آمار و آمار دوم باشه برای بعد !

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پرسنل : 53 هزار نفر (تقریبا اندازه نیروی هوایی ما پرسنل داشته !)
تعداد هواپیماهای جنگنده عملیاتی : 420 فروند
تعداد هواپیماهای پیش اخطار : 6 فروند
تعداد هواپیماهای ترابری و حمل و نقل : 36 فروند
تعداد بالگرده ها : 35 فروند

فکر کنم آمار رو اشتباه نوشتید! نیروی هوایی چین در سال 2005 دارای بیش از 2900 فروند هواپیمای جنگی عملیاتی بود از جمله 129 فروند سوخو27.

نسل جنگنده ها را هم یه پله کمتر گفتید! سوخو27 نسل چهار میباشد. نسل دو نیم نداریم. نسل دوم به جنگنده هایی اطلاق میشود که بین سالهای 1950 الی 1960 ساخته و عملیاتی شده اند.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

فکر کنم آمار رو اشتباه نوشتید! نیروی هوایی چین در سال 2005 دارای بیش از 2900 فروند هواپیمای جنگی عملیاتی بود از جمله 129 فروند سوخو27.

نسل جنگنده ها را هم یه پله کمتر گفتید! سوخو27 نسل چهار میباشد. نسل دو نیم نداریم. نسل دوم به جنگنده هایی اطلاق میشود که بین سالهای 1950 الی 1960 ساخته و عملیاتی شده اند.

آقا سعيد ممنون از نظرتون اگر اطلاعاتي خلاف اطلاعات من داريد بذاريد و منبع هم ذكر كنيد تا ما هم اطلاعاتمون رو تكميل كنيم !
من كه اول همين تاپيك گفتم ممكنه آمار اشتباه باشه ! ما اينجا بحث ميكنيم تا به يك نتيجه معقولي برسيم هركسي اگه آمار و اطلاعاتي راجع به نيروي هوايي چين داره با ذكر منبع بذاره ! من آمارو اشتباه ننوشتم ممكنه آماري كه تو اون سايت بود اشتباه باشه تازه اونم بعيده ! چون اون سايت يكي از معتبرترين سايت هاي نظاميه ! در پايان آدرس اون سايت هم قرار ميدم تا خودتون ببينيد كه آمار از چه قراره !
راجع به 2900 جنگنده عملياتي كه شما گفتيد هم من خيلي شك دارم ! من تو سايت هاي مختلفي كه رفتم تعداد جنگنده هاي عملياتي نيروي هوايي چين چيزي بين 1000 تا حداكثر 2000 فروند بودند و هيچ كجا آمار 2900 فروندي شما را نديدم ! شايد اين تعداد مجموع هواپيماهاي نيروي هوايي و دريايي چين باشه ! من خودم اول همين تاپيك گفتم كه نيروي هوايي چين بسيار قدرتمنده و سومين نيروي هوايي جهان محسوب ميشه ! اما نبايد در قدرت واقعي چين اغراق كنيم !
راجع به نسل هاي مختلف جنگنده ها : سوخوي-27 در روسيه نسل چهارم حساب ميشه نه چين ! نسلهاي نيم دار هم داريم مثل سخوي-47 يا ميگ-39 كه نسل چهار و نيم محسوب مي شوند ! (نسل چهار و نيم تقسيم بندي كه من تو سايت وزارت دفاع روسيه ديدم !) و ....
خلاصه من فقط اطلاعات چند سايت معتبر نظامي رو ترجمه كردم كه در پايان آدرس اونارو هم ميذارم تا شما هم ببينيد !
خوشحال ميشم دوستان به ويژه جناب سعيد خان در تكميل و تصحيح اين مطالب من را ياري كنيد!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
قبل از این که ادامه آمار اول رو عرض کنم باید بگم من طی تحقیقات گسترده ای که در اینترنت راجع به نیروی هوایی چین انجام دادم به اطلاعات زیر راجع به این نیرو رسیدم نیروی هوایی چین در سال 2007 پرسنل : 250,000 نفر تعداد هواپیماهای جنگی عملیاتی : 2300 فروند و اینکه نیروی هوایی چین در آسیا قوی ترین نیروی هوایی هستش ! (آقا سعید فکر کنم حق با شما بود و نمی توان طی 2 سال تعداد هواپیماها رو از 420 به 2300 و تعداد پرسنل رو از 53 هزار نفر به 250 هزار نفر رساند ! اما من فقط اطلاعات یک سایت رو ترجمه کردم و تو اون اطلاعات دستی نبردم(من بی تقصیرم)! وقتی آمارها تموم شد آدرس اون سایت رو میذارم تا شما خودتون هم ببینید.) ادامه آمار اول هواپیماهای (تعداد هواپیماها)(نوع هواپیما) شرکت سازنده مدل ها IL-78 (4 فروند)(سوخت رسان) Ilyushin H-6 tanker (بیش از 10 فروند)(سوخت رسان) Xi'an H-6D tanker H-6D tanker Y-5 (بیش از 200 فروند)(حمل و نقل) Shijiazhuang Nanchang Y-5 Y-5A Y-5B Y-5C Y-5D Y-7 (بیش از 20 فروند)(حمل و نقل) Xi'an Y-7 Y-7-100 Y-7-200A/B MA-60 Y-7H Y-7G Y-8 (؟)(حمل و نقل) Shaanxi Y-8 Y-8A Y-8C Y-8F600 Y-9 (؟)(حمل و نقل) Shaanxi ايلوشين-76دي ام (18 الی 30 فروند)(حمل و نقل) Ilyushin Future transport (؟)(حمل و نقل) Shaanxi
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نیروی هوایی چین جز 3 کشور قدرتمند دنیا است هم در نیروی هوایی و هم در پدافند
با دارا بودن سیستم های سام 2و6و7و16که در داخل تولید می کند و 50 واحد تور ام یک و تولید سیستمی معادل اس 300و هم خرید ان توانایی دفاع را در برابر متجاوزین دارد.
در نیروی هوایی هم دارای تعداد زیادی هواپیما است
1-میگ19یاQ5 حدود600فروند
2-میگ19 یا J7 حدود700فروند
3-بمب افکن توپولف16 بالای 100فروند و تعدادی به عنوان تانکر سوخت رسان(ستون اصلی سوخت رسان در چین است)
4-تعداد کمی Xian JF-7وJ-8-Finback B
5-J-10که جنگنده ای تازه ساز و چالاک است حدود100 فروند
6-سوخو27 یا شنیانگ جی 11 فعلا حدود 100فروند که تا 2015 به 300فروند میرسد مونتاژ و ساخت چین
7-سوخو 30 حدود 100 فروند و احتمال اضافه شدن
8-سوخو33 گشت دریایی 50 فروند و احتمال 50 فروند دیگر
9-سوخو 34و35 احتمال خرید هر دو وجود دارد
10- احتمال خرید بمب افکن های توپولف22و95و160
11-سفارش 6 فروند تانکر سوخت رسان ایلیویشن78mk
12-سفارش چند نمونه A50 که در داخل و با کمک روسیه ساخته می شود
منبع:http://aerocenter.ir

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بيش از 1000 فروند ميگ 19 دارن..آيا كاربردي هم ميتونن داشته باشن؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تنها رقیب نیروی هوایی چین اف22 است علاوه بر اینها چین مجهز به هزاران موشک ضد هوایی از برد 6کیلومتر تا 300 کیلومتر است که تماما ساخت چین و یا پیشرفته ترین موشک های ضد هوایی ساخت روسیه است که در نبود نیروی هوایی چین تواتایی منهدم کردن هر هدف را دارد
از جمله انها می شود به 50 سیستم تور ام یک و ساخت موشکی در حد و اندازه اس 300 روسی و تولید سام 16 که بردی حدود 50 کیلومتر دارد . موشک سام 2 که میتواند اهدافی را در ارتفاع 30 کیلومتری مورد هدف قرار دهد بهمراه موشک های قاره پیما و موشکهای ضد رادار اشاره کرد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جالب بود .فکر نمیکنی واسه کشوری با ایــــــــــــــــــــــــــــــــن وسعت و اینهمه ادم این تعداد کم باشه؟؟ :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از لحاظ دارا بودن به جنگنده ، به غیر از جنگنده های روسی سوخو 27 که فکر کنم همون جی-11 و سوخو 30 و بقیه جنگنده هایی که قراره اضافه بشند ، اساسا کمی قدیمی هست .

ولی مثل اینکه در زمینه سیستم های دفاع هوایی مثل سامانه های اس-300 و تور ام و سام خوبه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
روند توسعه صنعت هوافضای چین، کار را به جایی رسانده است که شرکت های این کشور مشابه الگوی آمریکایی با ساخت دو نمونه و رقابت با هم به دنبال جلب نظر نیروی هوایی چین برای انتخاب نمونه پهپاد با برد/سقف پرواز/مداومت پرواز بالا هستند.
به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق، یکی از این دو رقیب، پرنده بدون سرنشین گلوبال هاوک چینی است که برخی تصاویر منتشره، احتمال ورود به خدمت آن را در نیروی هوایی چین تقویت می کنند.
با توجه به نمایش این پهپاد که از آن با نام ژیانگ لانگ یاد می شود در نمایشگاه های مختلف وجود آن موضوع جدیدی نیست اما تاکنون هیچ تأییدی مبنی بر انتخاب این پرنده ارتفاع بالا از سوی نیروی هوایی چین در دست نبوده است. اما تصویر جدیدی که در یک پایگاه هوایی چین گرفته شده است نشان می دهد که گلوبال هاوک وارد خدمت شده است.

ژیانگ لانگ یک پهپاد شناسایی با ارتفاع و مداومت پروازی بالا و برخوردار از موتور جت توربوفن است که شباهت های بسیاری به پهپاد ارتفاع بالای آمریکایی «آر-کیو-4 گلوبال هاوک» دارد. از جمله پیکربندی بال و بدنه، نوع موتور، دم V شکل که موتور بین آنها قرار دارد، ورودی هوای موتور و محل قرارگیری آنتن ارتباط ماهواره ای. سیاست نمونه برداری و یا کپی کامل محصولات موفق صنعتی، سالها است که توسط چین دنبال شده و با جدیت نیز ادامه دارد و ژیانگ لانگ یکی از نتایج این راهبرد است.
به گزارش مشرق، در نمونه دوم از این دسته پهپادها، که با نام Soar Dragon(اژدهای بلندپرواز) شناخته می شود، علاوه بر استفاده از طرح آمریکایی آر-کیو-4 گلوبال هاوک، تفاوت ها و ابتکاراتی نیز به چشم می خورد. محل قرارگیری آنتن SATCOM، ورودی هوای موتور و احتمالاً نوع آن(جت توربوفن) شبیه به آر-کیو-4 بوده ولی دم آن از نوع سنتی تکی و عمودی است. جالب ترین ویژگی سوردراگون، استفاده از طرح «بال متصل» است که سطح بزرگ بال مانند جایگزین با دم افقی به بال متصل شده است که باعث افزایش چشمگیر نیروی برا و در نتیجه افزایش محموله قابل حمل، افزایش برد پروازی و بهبود کیفیت پروازی در ارتفاع بالا شده و جالب اینکه این طرح در خود آمریکا نیز طرحی نو محسوب می شود.

سوردراگون 14.3 متری با دهانه بال 25 متر با ویژگی های پیش گفته به برد پروازی 7000 کیلومتر و سقف پرواز 18000 متر دست می یابد. سرعت پیمایشی آن 750 کیلومتر بر ساعت، جرم محموله قابل حمل آن 650 و جرم خود پرنده حدود 7500 کیلوگرم عنوان شده است.

این گونه پهپادهای دوربرد و بلندپرواز، برای امور گوناگونی چون شناسایی و تجسس و نظارت طولانی مدت و کمک به هدفگیری اهداف در ورای دید سامانه های زمینی(مثلاً موشک بالستیک ضدکشتی دوربرد دی-اف-21) کاربرد دارند.

http://mashreghnews.ir/files/fa/news/1390/4/14/76887_928.jpg

http://mashreghnews.ir/files/fa/news/1390/4/14/76934_466.jpg

در ایران نیز بر روی نمونه های دوربرد از پهپادها کار می شود که پهپاد کرار با موتور جت در واقع جزو اولین نسل از آنها محسوب می شود.

منبع : www.mashreghnews.ir/fa/news/55430/رقابت-شرکت-های-چینی-در-ساخت-پهپاد-قاره-پیما!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=14]این چینی ها آخر آدم رو هم کپی میکنند

البته توان مهندسی معکوس و ساخت نمونه از روی دستگاههایی با این تکنولوژی بالا خودش کم چیزی نیست[/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
که خوشبختانه ما به این توان مهندسی معکوس پهبادها دست یافتیم .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.