Ernesto_Rommel

کروز ، محدودیت ها و مزیت ها و راهکارها

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[font=comic sans ms,cursive]استفاده از لیزر ، همونطور که برادر مهدوی فرمودن چی؟
فکر کنم برای پایگاههای زمینی برای تامین انرژی مشکلی نداره، ولی برای دریاپایه..چرا!
یک سوال...زمان شلیک لیزر دوباره چطور؟یعنی زمان دو شلیک متوالی چطور حساب میشه؟
برادر حامدوف مهدنس اپتیک.....تشریف ندارن؟؟؟ [/font] :mrgreen: ویرایش شده در توسط rpg7
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='oldmagina' timestamp='1361634542' post='301655']
سلام
داشتم تاپیک رو میخوندم دیدم طرحها کاملا مدرن و تکنولوژیک هستند ولی یاد یه چیزی افتادم : توی کشاورزی بهترین و سریعترین راه برای از بین بردن علف هرز ، علف کشها هستند ولی اشکال کار این است که بعد یه مدتی علفها یاد میگیرند که مقابل علفکشها مقاوم شوند و دیگه اون علف کشه تاثیری روش نداره و باید رفت سراغ یه نوع جدیدتر و البته باز هم این چرخه تکرار می شود و در نهایت این علف هرزها همچنان هستند و هستند و... ولی یه روش مکانیکی قدیمی هست که هر چند ادعای نابودی دقیق و کامل علف هرز رو نداره ولی همیشه مقدار اون و ضرری رو که از اون متصوره تا حد قابل قبولی پایین میاره ؛ اونم وجین کردنه ، روشی که معمولا اتفاقی به عنوان مقاوم شدن در برابرش فرض نمیشه .
ببخشید مقدمه اش طولانی شد ولی می خواستم یه طرح خنده دار دیگه رو هم من بدم :
میشه توی مناطق کوهستانی اطراف مناطق حساس در داخل دره ها کابلهایی نه چندان کلفت با فاصله های اتفاقی و در ارتفاعهای اتفاقی به صورت عمود بر مسیر دره ها گذاشت ، همین کار را در مناصق صاف و بیابانی هم میشه انجام داد و به طور اتفاقی چند مدت یک بار حذف و اضافه شان کرد.. نیازی هم به برق و جریان الکترو مغناطیسی هم نداره و از دور شناسایی نمیشه .
[/quote]
اتفاقا به ذهن منم رسید ولی عیبش اینه که تو نقاط محدودی میشه اجراش کرد...

[quote name='rpg7' timestamp='1361645395' post='301696']
[font=comic sans ms,cursive]استفاده از لیزر ، همونطور که برادر مهدوی فرمودن چی؟
فکر کنم برای پایگاههای زمینی برای تامین انرژی مشکلی نداره، ولی برای دریاپایه..چرا!
یک سوال...زمان شلیک لیزر دوباره چطور؟یعنی زمان دو شلیک متوالی چطور حساب میشه؟
برادر حامدوف مهدنس اپتیک.....تشریف ندارن؟؟؟ [/font] :mrgreen:
[/quote]
یعنی ما تکنولوژی بکارگیری لیزر تو کشور رو داریم؟ به نظر من خود چنین پایگاه‌هایی خوشکلی هدف چاق‌وچله‌ای برای موشک‌ها خواهد بود! [img]http://www.military.ir/forums/public/style_emoticons/default/raised%20eyebrow.gif[/img]

به شخصه با هیچ مقابله‌ی سختی به اندازه‌ی سامانه‌ی میلنیوم حال نکردم....
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[font=comic sans ms,cursive]میلینیوم به نظر میرسه خیلی کارایی داشته باشه، شنیدیم تو افغانستان برای زدن خمپاره ها نصب شده، آیا کسی موفقیتی ازش دیده؟(توزدن خمپاره)[/font]
[font=comic sans ms,cursive]اصلا یک سوال....وقتی همچنین سامانه ای بسیار خوب میتونه باشه، چرا ازش تو شناورهای دیگه استقبال نشده؟(بجز معدود شناورهای اروپایی)[/font]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام
اولین کار باید چه باشد ؟
پدافند غیر عامل
شناسایی
رهگیر و انهدام
به نظر من اگر پدافند غیر عامل درست اعمال شود خیلی هزینه ها پایین می اید .
دومین نکته شناسایی است مسیرهای که بیشترین احتمال عبور است را به درستی شناسایی کنیم و بهترین مانع و پدافند را قرار دهیم . با کار گذاشتند وسای بصری مانند دوربین یا ناظر انسانی وغیره سعی شود که بهترین سیستم کشف را ایجاد کنیم . مثلا با یک شبکه دوربن و استفاده از نرم افزار های خواص عمقی که عدف شناسایی می شود را گسترش بدهیم و زمان بیشتری را بدست اوریم .در ضمن در بحث پدافندی از پدافند چند لایه استفاده شود . نکته مراکز مهم را بصورت اهمیتی که دارند دست بدندی کنیم برای دشمن اهداف بیشتری ایجاد کنیم .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بله، میشه هر چقدر که بخوایم اخلالگر قوی بذاریم توی کشور، ولی همین اخلالگرهایی که دوستان میگن، میشه هدف اولیه بمبارونها و موشکهایی مثل هارم!
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر از برادر ادیب عزیز
همونطور که آر پی جی 7 گرامی اشاره فرمودن، بهترین و مطمئن ترین راه، نابودی موشک کروز هست. در صورت موفقیت گمراه سازی موشکها قطعا فشار روی پدافند کم میشه و نقاط بیشتری تحت پوشش پدافند قرار میگیرن چون دیگه لازم نیست به صورت متمرکز دور یک منطقه حساس جمع بشن. در مورد پدافند دوستان خیلی خوب اشاره کردن که سامانه میلنیوم قابلیتهای بالایی داره و ایران که تولید کننده توپهای اورلیکن هست قطعا میتونه با سرمایه گذاری درست، گلوله هایی مشابه گلوله های 35 م.م. میلنیوم تولید کنه. ولی مشکل همون قضیه کشف موشکه!
فرض کنید موشک مورد نظر از هواپیما پرتاب بشه(مثلا استورم شیدو) و اصلا هدفش تخریب سیستمهای دفاع هوایی ما باشه. در این صورت با از دست رفتن رادارها و سایتهای پدافندی عملا راهی جز تماشای اصابت موشکها به اهداف اصلی نداریم. مساله دیگه هدایت موشکه که بسته به نوعش متفاوته. مثلا اگر به هدایت تصویری هم مجهز باشه نمیشه فقط با جمینگ دورش کرد. یا اینکه مثلا موشک تاماهاوک چندین سامانه هدایت داره که باعث دردسر خواهد شد.
حالا با توجه به سابقه ایران در این زمینه میشه یه حدسهایی زد:
1-طی جنگ 2003 عراق، یکی از موشکهای کروز آمریکایی به جنوب ایران اصابت کرد و فکر میکنم کشته هم داشت. اون موقع کسی میگفت این کار روسها بوده و داشتن دستگاههای گمراه کننده موشکی که به ایران دادن رو تست میکردن.
2-ماجرای آر کیو 170 و قطع ارتباطش با ماهواره اصلی(اگر درست باشه) و نفوذ به سیستم داخلیش و تغییر مختصات فرودگاه نشون میده نفوذ به سیستم موقعیت یاب دشمن برای ما ممکنه. در این صورت حتی میتونیم اهدافی که مد نظر خودمون هست رو به موشکهای دشمن بدیم و بدون شلیک کردن حتی یک گلوله، با موشک تاماهاوک پایگاههای آمریکا در یکی از کشورهای دوست و برادر عربی رو هدف قرار بدیم. البته تعداد موشکهای کروز در حملات آمریکا خیلی بالاست و فکر میکنم فقط در یک شب 700 تا از همین کوچولوها راهی بغداد شدن. گذشته از اون زمان بسیار کمی برای هک کردن یک موشک داریم.
راستی گویا برادران ونزوئلایی سیستم میلنیوم رو در اختیار دارن.
ویدیوی تست انهدام خمپاره(فکر میکنم 120م.م) توسط میلنیوم در یوتوب موجوده برادر آر پی جی7.
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
oldmaginaجان سلام

طرح سبک و زیبایی هست که نمونه های تاریخی بسیار زیاد و موفقی هم داره که قبلتر هم اشاره کردم، یک نمونه ش عراق علیه هواپیماهای ما استفاده کرد ...

بله حق با شماست، اصولا دلیل پیشرفت تکنولوژی همون مساله مقاوم شدن هست ! مثال میگم : هلیکوپترها وقتی که تسلیحات ضدهوایی اومد از نوع موشک کوتاه برد به مشکلات زیادی برخورد کردند همه فکر میکردند که عمر هلیکوپتر جنگی به سر اومده ولی با هلفایر ها و موشک هایی که در برد بلند شلیک میشدند عملا باز هم شاهد حضور موفق هلیکوپتر جنگی هستیم ...

طرح خوبی هست و کم هزینه

در رابطه با لیزر، بنده به یقین اطلاع دارم که از نوعی توپ لیزری در .... استفاده میشه ... موفق هم استفاده شده ... اینکه بشه هماهنگ ش کرد با یک سامانه راداری ( چون قطعا نیاز به دقت بالا در شلیک داره ) کمی صعب به نظر میرسه ....

mihandost جان تشکر از حضور پربارت ...
آره گفتی پدافند غیرعامل یاده تصاویر اون پایگاه پروازی معروف امریکا افتادم که از بالا عین یک شهر کشاورزی بود !!!
راست میگی خداییش!
اما در مواقع بسیار زیادی ( از جنگ خلیج فارس 1 به بعد ) عملا نیروهای نفوذی و پیشقراول بسیاری به مناطق عملیاتی اعزام میشن که کار نشانه گزاری لیزری و .. انجام میدن و بارها و بارها انجام شده
یعنی الان اگر میگن فلانی تکاور هست برای این نیست که صد نفر رو میکشه به این خاطر هست که میتونه پشت مواضع دشمن فرود بیاد به راحتی به عمق بره و مکان های مهم رو شناسایی کنه و در صورت نیاز خرابکاری کنه یا درگیر بشه و ...

پس پدافند غیرعامل یک قسمت ماجراست ولی در مقابله با موشک های کروز که قطعا نیازمند هدایت از عمق هستند میشه از روش هایی که اشاره داشتید استفاده کرد مثل دید بصری دیده بانی ....

ممنون از نکاتی که اشاره کردید

heliaa جان ممنون از حضورت ! خوبی ؟ سلامتی ؟ نمی بینیمت زیاد ؟ چشمک

خوب صد درصد درست میگی !
مثل یه زنجیره غذایی هست .... یعنی شما دکوی و ... میزاری درست ؟ همینا خودش میشه غذای یه سلاح دیگه و از قضا همون موشک میشه قضای یک سلاح دیگه و ... !
شاید بشه اینطور گفت ... اصل اول در شلیک کروز غافلگیری هست به نظر بنده ... یعنی اگر تاریخ نظامی امریکا و ... نگاه کنیم موشک های کروز همیشه وقتی شروع شدند که آژیر جنگ به صدا درنیومده ( استناها بماند)
وقتی که قبل شلیک کروز قرار باشه هارم شلیک بشه فکر کنم اوضاع خیلی سخت تر بشه برای کروز ها ...
ولیکن حرف شما کاملا قابل قبول هست و درست ، و روی این مساله میشه طرح های مختلفی در یک تاپیک جداگانه زد

خیلی به جا اشاره کردید ... ممنون !

Reichsmarschall جاننننننننننننننن خودم ، من حرفی ندارم ! چشمک
خوب کامل گفت دیگه چی بگم ؟

دیگه کسی واقعا نیست طرحی تو ذهنش باشه ؟ بیایید بابا شاید فرستادیم تون امریکا دوره ببینید ! چشمک

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='heliaa' timestamp='1361656607' post='301745']
بله، میشه هر چقدر که بخوایم اخلالگر قوی بذاریم توی کشور، ولی همین اخلالگرهایی که دوستان میگن، میشه هدف اولیه بمبارونها و موشکهایی مثل هارم!
[/quote]
سلام
من دقیقا متوجه نشدم منظورتون از اخلالگر جی پی اس جمر هست یا دیکوهای راداری هم شاملش میشه اما یک دو نکته
ابتدا اینکه جمرها و دیکوها یک مزیت خیلی خوبی که دارند کوچک و جمع و جور بودن انهاست به علاوه اینکه در تیراژ بالا قابل تولید هستند ...مثلا دیکوی یک رادار چند صد کیلویی شاید 50 کیلو هم وزن نداشته باشه ! چون قرار هست فقط منتشر کننده امواج باشه و تقلیدی از رادار مادر را به نمایش بگذاره ...ایضا در مورد جی پی اس جمر ها هم همچنین و تولید در تیراژ بالای این جمرها هم برای یک کشور کاملا ممکن هست

نکته دوم این که اصولا جمرها و دیکوها را برای این تولید میکنیم که در رسیدن دشمن اهداف اصلی مشکل ایجاد کنیم اگر قرار هست برای هر جمری یک هارم شلیک بشه که دقیقا هدف ما براورده شده ...
==================
من برای این بحث کروز یک ایده پهپادی دارم !

میشه همین جمرها را روی هواگردها یا پهپادهای با سقف پرواز بالا نصب کرد (بالگرد یا بال ثابت ) تا به صورت سیار یک منطقه را از بالا جم و مثلا مختصات اشتباه را القا کنند ...... میشه ؟
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]میشه همین جمرها را روی هواگردها یا پهپادهای با سقف پرواز بالا نصب کرد (بالگرد یا بال ثابت ) تا به صورت سیار یک منطقه را از بالا جم و مثلا مختصات اشتباه را القا کنند ...... میشه ؟[/quote]

خیلی خوب بود پارسا!!!
صدآفرین... :mrgreen:
طرح خیلی خوبی به نظر میاد!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='rpg7' timestamp='1361704400' post='301808']
[quote]میشه همین جمرها را روی هواگردها یا پهپادهای با سقف پرواز بالا نصب کرد (بالگرد یا بال ثابت ) تا به صورت سیار یک منطقه را از بالا جم و مثلا مختصات اشتباه را القا کنند ...... میشه ؟[/quote]

خیلی خوب بود پارسا!!!
صدآفرین... :mrgreen:
طرح خیلی خوبی به نظر میاد!
[/quote]

جدی؟؟ خوب بود یا ضایع بود ! :mrgreen: یا قبلا ...کلا میشه 50 تومان علی جان چون شمایی !
===========
حالا با یک پهپاد جت با مداومت پروازی مناسب ( مجهز به تجهیزات شناسایی الکترو اپتیکال ) و قابلیت شلیک موشک های حرارتی بر ضد اهداف کروز چطوری .... یا چند تا پهپاد که این کار ها را با هم تیمی ! انجام بدن ( شناسایی / جم / شلیک ...هاردکیل و سافت کیل !)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[font=comic sans ms,cursive]البته ...میشه طرح شمارو مقداری تغییر داد.[/font]
[font=comic sans ms,cursive]مثلا چند لانچر مخصوص شلیک پهپادهای مورد نظر در انتها رینگ پدافندی قرار داد تا با رد شدن موشک از همه[/font]
[font=comic sans ms,cursive]این دیوارها...این پهپادها در مسیر موشک پرتاب بشن...!![/font]
اسمش میذاریم (( کریزی پهپاد))[img]http://www.military.ir/forums/public/style_emoticons/default/rolling%20on%20the%20floor.gif[/img]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب خوبی پهپادها همین هست که الزاما برای پرواز یا فرود باند لازم نیست .... مثلا میشه در مسیر های پیش بینی شده در شعاع خاصی همین پهپادها را اماده نگه داشت تا به محض شناسایی تارگت ...پهپاد را حرکت داد تا مثلا در نقطه x این دوتا هم دیگه را ملاقات ! کنند و اون کروز را با موشک حرارتی هدف قرار داد
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام بر همگی
فکر کنم تو رزمایش اخیر گفتن برای منهدم کردن بالگرد از مین های جهنده هم استفاده کردن خب چه مشکلی داره اگر بر علیه موشک کروز هم این مین ها مورد استفاده قرار بگیرند به نظرتون امکانش هست؟ یعنی نقطه های کور راداری در نزدیکی مراکز حساس از این مین ها پر بشن؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='crazy-doctor' timestamp='1361717160' post='301847']
خوب خوبی پهپادها همین هست که الزاما برای پرواز یا فرود باند لازم نیست .... مثلا میشه در مسیر های پیش بینی شده در شعاع خاصی همین پهپادها را اماده نگه داشت تا به محض شناسایی تارگت ...پهپاد را حرکت داد تا مثلا در نقطه x این دوتا هم دیگه را ملاقات ! کنند و اون کروز را با موشک حرارتی هدف قرار داد
[/quote]
طرح جالبیه. آثار گرمایی کروز چقدره؟ اینم نقطه ضعفی هست چون کروز که دیگه فلیر نداره بخواد موشک رو منحرف کنه!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام
یک مار وجود دارد در طبیعت برای اینکه طعمه را بدست اورد خود را به مردگی می زند وقتی طمعه با خیال راحت به ان نزدیک شد انرا شکار می کند . این یک نوع فریب است .اگر دشمن را به جایی که می خواهیم هدایت کنیم ، نه انجا که هدفش است باز اگر کماندو به فرستد ایا باز مهم است .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.