super_comando

تحلیل و پیگیری تحولات عراق

Recommended Posts

[quote name='k98' timestamp='1403804834' post='388509']
[url="http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1393/04/05/13930405144229584_PhotoL.jpg"]http://media.farsnew...9584_PhotoL.jpg[/url]

[url="http://www.farsnews.com/imgrep.php?nn=13930405000560"]http://www.farsnews....=13930405000560[/url]
[/quote]

پیشمرگه از ژ-3 استفاده میکنه ؟ از کجا خریدن ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Sorena_Noshad' timestamp='1403808177' post='388517']
[/quote]ترکیه که کاربر ژ3 هست میتوانه اسلحه صادر کنه
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط 00Amin، 5 تیر 1393 - ???????
مخفی شده توسط 00Amin، 5 تیر 1393 - ???????
[quote name='ALIHITLER' timestamp='1402497825' post='384723']
این سر لشکر چرا خودشو تسلیم کرده؟
این تاپیک دارن باسرعت دو صفحه در ساعت جلو میره خدا رحم کنه icon_eek
احتمالا تا جمعه نوری مالکی به ایران فرار کرده
بیرون کردن داعش اسون تر از کرد ها هست اینا ترئریستن ولی کرد ها استعداد تبدیل شدن به پارتیزان رو دارن و دفعشون سخته
[/quote]

ببخشید منظورتون کدوم کورد هاست؟؟؟؟؟
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
[quote name='Sorena_Noshad' timestamp='1403808177' post='388517']
[/quote] در سال 57 تروریست ها به پادگان مهاباد حمله کردند و انجا را غارت کردند . حال همان اوباش زندگی پادگانی ولی بدون سلاح دارند.شاید سلاح خودشان را تحویل داده باشندترکیه هم می تواند رسمی یا غیر رسمی سلاح در اختیار اینان قرار داده باشد
  • Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='jalalfalahi' timestamp='1403808600' post='388521']
ببخشید منظورتون کدوم کورد هاست؟؟؟؟؟
[/quote]

[right]منظور شما کدوم دسته است؟ کردها یا کوردها...؟؟؟ اونایی که میگن کرد با اونایی که میگن کورد خیلی فرق دارن با هم...[/right]
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
[quote name='alen' timestamp='1403692806' post='388223']
توافقنامه محرمانه با داعش در کردستان عراق !
.........................
یک منبع آگاه به سایت "المسله" خبر داد که برخی از سران کرد عراق، طی چند دور گفتگوی محرمانه با اعضای باقیمانده حزب منحل بعث و سران گروه تروریستی موسوم به "دولت اسلامی در عراق و شام" (داعش) در یکی از هتل های اربیل، به توافق دست یافتند. آخرین مورد این جلسات، دوشنبه شب برگزار شد.
این منبع که خواست نامش فاش نشود، درباره مفاد این توافقنامه اظهار داشت: مهمترین بند این توافق، عدم تعرض نیروهای کُرد پیشمرگه به عناصر داعش در همه مناطق ِ تحت امر دولت محلی کردستان عراق است.
وی افزود: این توافق همچنین عدم تعرض عناصر داعش به دفاتر احزاب کُرد در مناطقِ تحت کنترل داعش را شامل می شود و فراتر از آن به احزاب کُرد عراقی اجازه می دهد، در شهرهای موصل و تکریت، دفاتر خود را بازگشایی کنند.
این منبع تاکید کرد: بر اساس این توافق، عناصر داعش می توانند از جادۀ میان موصل در استان دهوک به سمت ترکیه استفاده کنند و نیروهای پیشمرگه حق نخواهند داشت متعرض نیروهای داعش شوند یا خودروهای آنان را بازرسی کنند.
به گفته این منبع، دفاتر دو حزب کُرد اتحادیه میهنی و حزب دموکرات کردستان عراق، از ظهر دیروز در موصل بازگشایی شدند و برخی از اعضای این دو حزب، در این دفاتر به محل کار خود برگشتند.
"هرکی قد" عضو مرکز سازمانی اتحادیه میهنی کردستان در نینوا، در روز دهم ماه جاری میلادی، از تخلیه دفتر مرکزی نینوا و دفاتر احزاب کردستان در موصل خبر داده بود.

.
[/quote]
من این حرفو رد میکنم چون اگه توافقی بود الان بینشون درگیری نبود و پیشمرگ ها شهید نمی دادن.بارزانی به مالکی گفته بود که به دولت مرکزی کمک کنه اما قبول نکرد و حاظرم نیست دولت انتقالی تشکیل بده.ارتش که دستش نیست و همه تجهیزات دسته تروریت های داعشه.از طرف دیگه هم داره درگیری های مذهبی شدت پیدا میکنه احتمال اینکه عراق میدان جنگ همه گروه ها از جمله ایران و روسیه و امریکا و عربستان بشه خیلی قووووویه
  • Upvote 3
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='jalalfalahi' timestamp='1403809523' post='388529']
من این حرفو رد میکنم چون اگه توافقی بود الان بینشون درگیری نبود و پیشمرگ ها شهید نمی دادن.بارزانی به مالکی گفته بود که به دولت مرکزی کمک کنه اما قبول نکرد و حاظرم نیست دولت انتقالی تشکیل بده.ارتش که دستش نیست و همه تجهیزات دسته تروریت های داعشه.از طرف دیگه هم داره درگیری های مذهبی شدت پیدا میکنه احتمال اینکه عراق میدان جنگ همه گروه ها از جمله ایران و روسیه و امریکا و عربستان بشه خیلی قووووویه
[/quote]
درخواست اقلیم رد شد چون از اول هم معلوم بود هدفشون چی بود. گسترش مناطق تحت سیطره‌ی اقلیم بدون در نظر گرفتن مصالح ملت عراق .. از همان ابتدا با جلوگیریشون از برگزاری جلسه پارلمان مشخص بود چی تو سرشونه. الان هم موضع گیری‌های بارزانی و .. وفاداری اقلیم به تمامیت ارضی عراق رو کاملا مشخص میکنه.
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستانی که با شنیدن اینجور اکاذیب رگ گردنشون بشدت متورم میشه یه لحظه، فقط یه لحظه، فکر کنن یا تحقیق کنن که کلا چند تا «سوخو»ی عراقی به ایران اومده که ما بخواهیم 88 تاش رو برگردونیم؟!
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در (ویرایش شده) · مخفی شده توسط 00Amin، 5 تیر 1393 - ???????
[quote name='IRIAF' timestamp='1403808948' post='388524']
[right]منظور شما کدوم دسته است؟ کردها یا کوردها...؟؟؟ اونایی که میگن کرد با اونایی که میگن کورد خیلی فرق دارن با هم...[/right]
[/quote]
ببین داداش من نمیخوام بحث رو منحرف کنم.ایشون میگه خارج کردن داعش از کوردها سخت تره.منظورشون عراقه یا ایران؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

[quote name='Electro_officer' timestamp='1403809769' post='388530']
درخواست اقلیم رد شد چون از اول هم معلوم بود هدفشون چی بود. گسترش مناطق تحت سیطره‌ی اقلیم بدون در نظر گرفتن مصالح ملت عراق .. از همان ابتدا با جلوگیریشون از برگزاری جلسه پارلمان مشخص بود چی تو سرشونه. الان هم موضع گیری‌های بارزانی و .. وفاداری اقلیم به تمامیت ارضی عراق رو کاملا مشخص میکنه.
[/quote]
اگه الانم بخوان میتونن مناطقشون رو گسترش بدن اما این کارو نمیکنن.در ضمن اگه کرکوک رو نمی گرفت الان همش تروریست بود مثلا همه شهر های دیگه.
شما کدومو ترجیح میدید؟؟قدرت هریم یا قدرت داعش؟؟
در ضمن شما گفتید ملت عراق.باید میگفتید دولت عراق چون اگه همه ملت عراق راضی بودن از جمله ارتش که جزی از ملته اونوقت یه گروه تروریستی نمی تونست این همه پیشروی کنه و خطر جدی واسه همه منطقه بشه ویرایش شده در توسط jalalfalahi
  • Upvote 1
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
[quote name='jalalfalahi' timestamp='1403810029' post='388531']
اگه الانم بخوان میتونن مناطقشون رو گسترش بدن اما این کارو نمیکنن.در ضمن اگه کرکوک رو نمی گرفت الان همش تروریست بود مثلا همه شهر های دیگه.
شما کدومو ترجیح میدید؟؟قدرت هریم یا قدرت داعش؟؟
[/quote]
مطمئنا نمیتونه وگرنه دریغ نمیکرد. ارتش عراق در موصل به این کشور خیانت کرد عملا ارتشی وجود نداشت طبیعیه که جایی که مدافع نداشته باشه سقوط میکنه.. البته مساله ای که من مطرح کردم این نبود بالکل..
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
[quote name='IRIAF' timestamp='1403808948' post='388524']
[/quote]

سلام میشه بفرمایی فرقش چیه داداش. اگه تاپیک منحرف میشه نامه خصوصی کن.
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
[quote name='blender' timestamp='1403680806' post='388166']
رائفی پور کجایی که اون نقشه ی خاورمیانه ی بزرگت را نیاز داریم ...

پی نوشت : پیش از آقای رائفی پور هم کسانی بودند که در مورد این طرح آمریکایی ها حرف زدند ولی این بدبخت بیشتر همه مسخره شد ... حالا مستحقه بیاد سینه سپر کنه که « دیدن گفته بودم »

پی نوشت 2 : بیش از این تقسیم عراق ، از ادامه ی نقشه ی خاورمیانه ی بزرگ می ترسم ...
[/quote]
این هدف خیلی دست یافتینه !!! تنها راهش اینه که همه به هم احترام بزاریم.به تفکر اعتقاد دین و ... و حق همه رو رعایت کنیم اما فک میکنی این کارو میکنن ؟؟؟؟؟؟
مالکی به جای اینکه بیاد اصطلاحات کنه میگه من توی انتخابات برنده شدم حالا طبق قانون اساسی حق با منه.یکی بیاد به این بگه که اصلا قانون اساسی مشکل داره یا اجراش مشکل داره مثل بیشتر کشور های اطراف !!

[quote name='Electro_officer' timestamp='1403810255' post='388534']
مطمئنا نمیتونه وگرنه دریغ نمیکرد. ارتش عراق در موصل به این کشور خیانت کرد عملا ارتشی وجود نداشت طبیعیه که جایی که مدافع نداشته باشه سقوط میکنه.. البته مساله ای که من مطرح کردم این نبود بالکل..
[/quote]
چون میدونه گسترش مناطق هزینه داره و اونم مواجهه با داعشی که از غرامت جنگ هاش کلی تجهیزات گرفته و نیروهاشون چریکین و این گرون تموم میشه واسه هریم پس از مناطق تحت اختیارش دفاع میکنه

[quote name='Mr_Fox' timestamp='1403810404' post='388536']

سلام میشه بفرمایی فرقش چیه داداش. اگه تاپیک منحرف میشه نامه خصوصی کن.
[/quote]
این داداشمون منظورش اینه که
کورد ها ادمای تجزیه طلب و شورشی هستن
اما کرد ها ادمای وطن پرست و غیور و انسان های ولایت مداری هستن !!!!!
  • Downvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
کرد نه کورد...اینجا ایرانه و زبان رسمیش هم فارسیه، خونه خودتون میتونید بههر زبونی که خواستیدحرف بزنید ولی در یه فروم فارسی باید فارسی حرف بزنید خیلی ناراحتید برید فروم کوردی و کوردی حرف بزنید...حله؟؟؟
  • Upvote 12
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
[quote name='ronin313' timestamp='1403811124' post='388539']
کرد نه کورد...اینجا ایرانه و زبان رسمیش هم فارسیه، خونه خودتون میتونید بههر زبونی که خواستیدحرف بزنید ولی در یه فروم فارسی باید فارسی حرف بزنید خیلی ناراحتید برید فروم کوردی و کوردی حرف بزنید...حله؟؟؟
[/quote]
حله اما اگه رعایت بشه !!!
حرف زدن با زبونای دیگه پس ممنوعه ؟؟؟؟/!!!!! ببینیم و از اجراش لذت ببریم !
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
ارسال شده در (ویرایش شده) · مخفی شده توسط 00Amin، 5 تیر 1393 - ???????
یک تاپیک به زبان کردی یا ترکی بعید میدونم مشکلی داشته باشه اگر مفاهیم اون تاپیک خلاف قوانین فروم نباشه.
من نمیدونم اینکه هممون به کشوری به نام " ایران " که برای سانت به سانت مرزهاش در طول قرن ها خون ها ریخته شده احترام قائل بشیم و با کنایه یا بی کنایه به این سانتی مترهای ارزشمند نیشتر نزنیم، نه به خاطر خاک که به خاطر اون خون ها چقدر سخت هست مگه؟! چه کرد، چه عرب، چه ترک، چه لر، چه مازنی، چه فارس! ویرایش شده در توسط alala
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.