super_comando

تحلیل و پیگیری تحولات عراق

Recommended Posts

[quote name='jalalfalahi' timestamp='1403878654' post='388749']

جال نیست هما حکومت خودکردان کردستان عراق میخواد دستش باشه اما هیچوت کار صدام رو در جهت عکس انجام نمیده.
این سوالو هم باید خود کرکوکی ها جواب بدن.دولت مرکزی یا حکومت هریم؟؟؟؟
طی چندین سال گذشته حکومت هریم خیلی خوب پیشرفت کرده و تقریبا الان از نظر اقتصادی خود مختاره .مردم انفجار های هر روزه دولت مالکی رو میخوان یا ارامش و پیشرفت اربیل؟؟؟؟
[/quote]
این هم از اون حرف ها بود برای تغییر حاکمیت باید کل مردم کشور نظر بدن نه مردم یه شهر یا یه استان دوست عزیز !!! هر چند بعید حتی مردم خود کرکوک هم خواهان بودن پیشمرگه ها باشن نوع نگرش اقلیم کردستان به سوی الیگارشی فامیلی داره میره نه یه حکومت دموکراتیک که بخواد کار امریکا فدرال رو بکنه !
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مشکل عراق نیروی هوایی نیست ؛ مشکل اینه که اگر خلبان عراقی باشه ممکنه به جای داعش بره بغداد رو بزنه !
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mehran55' timestamp='1403889953' post='388783']
دولت عراق [color=#a52a2a][size=4]چه ظلمی [/size][/color]به سنی ها کرده؟؟ [img]http://www.military.ir/forums/public/style_emoticons/default/raised%20eyebrow.gif[/img] اصولا کلمه ظلم دارای بار مفهومی مشخصی هست و نمیشه به هر کار خلاف میل مردم ؛ ظلم لقب داد..........

..............ا غیر کرد هستن) [color=#ff0000]الحاق به حریم (یا بقول شما هریم[/color]) کردستان رو میپذیرند؟
خودمختاری کردستان با فروش نفت ملت عراق اتفاق افتاده و نه با توسعه زیر ساخت های اقتصادی
دولت خودمختار کردستان، مثل ایران زمان قاجار با ذخایر ملی اون منطقه برخورد میکنه. نفت رو میفروشه و باهاش وانت فورد آمریکائی میخرن icon_eek icon_eek
[/quote]

نمیدونم چرا با این هریم ؛ یاد [b]حریم سلطان[/b] میفتم ... !؟! :thinking: ... :cool: ... [img]http://www.military.ir/forums/public/style_emoticons/default/big%20grin.gif[/img]
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از حق نگذریم، استدلال برادر مهران بسیار متین و جالب بود. تشکر :rose:
  • Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Ernesto_Rommel' timestamp='1403879006' post='388751']
سلام

آرامش و پیشرفت اربیل ؟

گویا اکراد شهرک پیروزی صدام حسین رو یادشون رفته ! چشمک

باید تاریخ رو نگاه مچدد بندازید که اگر بر فرض امروز آرامشی هم در مناطق کردنشین هست ( که صدالبته هست اما دلایل کاملا مشخص داره !) به چه خونبهای گزافی به دست اومده

و البته این آرامش قطعا دیری نمی پاید حتی اگر داعش و اکراد دست در دست یکدیگر دهند به مهر !

چرا که داعش به سراغ بعثی ها هم خواهد رفت وقتی که کار دولت عراق رو تموم کنه ! چه برسه به اکراد !

هم کردها هم داعش هدف شون یکی هست ... تشکیل دولت

و صدالبته تاریخ قضاوت کرده چه لکه ننگ بر پیشانی چه کسانی خواهد ماند ....

و من الله توفیق !
[/quote]
امار خود روزنامه های ایرانی رو بخونید یکی مثل سیروان و اطلاعات.توی عملیات انفال که صدام علیه کردستان انجام داد که فک کنم یکی دو هفته طول کشید 186 هزار نفر قتل عام شدند ،2500 روستا با خاک یکسان شد و... .
این ارامش با خونه خیلی بیتر تز این به دست اومذه
چرا باید این حجم بالا انسان کشته بشن؟؟؟؟؟چرا نباید کسی ازشون دفاع کنه؟؟؟؟
به نظر شما حق کردستان نیست که یه کشور داشته باشه توی این شرایط؟؟؟؟تاریخ رو بخونید ،کرد ها همیشه مدافع بودن نه مهاجم.با این همه قدمت و... کرد ها حق ندارن یه حکومت داشته باشن تا بتونه به طور رسمی و سازمان دهی دفاع کنه؟؟؟؟؟؟؟
  • Upvote 1
  • Downvote 52

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط Electro_officer، 6 تیر 1393 - ????...
مخفی شده توسط Electro_officer، 6 تیر 1393 - ????...
[quote name='jalalfalahi' timestamp='1403897304' post='388801']
امار خود روزنامه های ایرانی رو بخونید یکی مثل سیروان و اطلاعات.توی عملیات انفال که صدام علیه کردستان انجام داد که فک کنم یکی دو هفته طول کشید 186 هزار نفر قتل عام شدند ،2500 روستا با خاک یکسان شد و... .
این ارامش با خونه خیلی بیتر تز این به دست اومذه
چرا باید این حجم بالا انسان کشته بشن؟؟؟؟؟چرا نباید کسی ازشون دفاع کنه؟؟؟؟
به نظر شما حق کردستان نیست که یه کشور داشته باشه توی این شرایط؟؟؟؟تاریخ رو بخونید ،کرد ها همیشه مدافع بودن نه مهاجم.با این همه قدمت و... کرد ها حق ندارن یه حکومت داشته باشن تا بتونه به طور رسمی و سازمان دهی دفاع کنه؟؟؟؟؟؟؟
[/quote]
میخوای از تهاجم کرد ها هم بگم ؟؟؟
بیخیال همه اقوام اشتباه داشتند و چیز غریبی نیست تنها اقوامی تهاجم و غارت نداشتند وجود خارجی نداره . خیالت راحت

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
ارسال شده در · مخفی شده توسط Electro_officer، 6 تیر 1393 - ????...
مخفی شده توسط Electro_officer، 6 تیر 1393 - ????...
[quote name='death' timestamp='1403887043' post='388777']
این هم از اون حرف ها بود برای تغییر حاکمیت باید کل مردم کشور نظر بدن نه مردم یه شهر یا یه استان دوست عزیز !!! هر چند بعید حتی مردم خود کرکوک هم خواهان بودن پیشمرگه ها باشن نوع نگرش اقلیم کردستان به سوی الیگارشی فامیلی داره میره نه یه حکومت دموکراتیک که بخواد کار امریکا فدرال رو بکنه !
[/quote]
خوب بحث سره یه شهره و نه تموم عراق.پس یه انتخابات توی همین شهر برگزار میشه و به حکومت کردستان اری یا نه میدن.داداش من و تو کرکوکی نیستیم که شرایط مردم شهر رو درک کنیم پس هیچ پیشبینی نمیتونیم ازش داشته باشم.
اقلیم کردستان به هر طرفی که رفته مهم نیست مهم اینه که مردم راضین و این یعنی حکومت مردمی.چند سال پیش صد ها نفر اومدن و تظاهراک کردن،بارزانی خودش اومد و گفت اگه کسه دیگه ای میشناسید که به نظرتون از من بهتر حکومت میکنه بیارینش معرفی کنید و مردم خودشون دیدن حق با اونه خودشون اروم شدن.
مثلا من الان دارم توی یه کشور دموکراتیک و مردم سالاری دینی زندگی میکنم!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
[quote name='Electro_officer' timestamp='1403897582' post='388802']
خب لرها هم یه کشور میخوان و ایضا ترک ها و .. قشنگ میشه نه؟ تمامیت ارضی این کشور با خون جوانان این مملکت حفظ شده و امثال جنابعالی مطمئن باش دارید آب در هاون می‌کوبید. این مباحث مزخرف تجزیه طلبانه رو تو این فروم تزریق نکنید. تشریف ببرید تو فرومهای دیگه جوک تعریف کنید اینجا جای تجزیه طلب نیست. تکرار کنید اکانتون رو بن میکنم.

[b]دوستان این بحث رو ادامه ندید. فقط وقایع و تحلیل خبرهای عراق[/b] .
[/quote]
من دارم راجب به [b][size=4]کردستان عراق[/size][/b] حرف میزنم.لطفا به چیز دیگه ای ربطش ندید

داداش اسمت چی بود که میخواستی از تهاجم کرد ها حرف بزنی؟؟؟به خاطر منحرف نشدن تاپیک پیام شخصی بده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به گزارش خبرنگار اعزامی [url="http://www.farsnews.com"]خبرگزاری فارس[/url] به [color=#0000ff][b]عراق[/b][/color]، راهی کرکوک شدیم تا با فرمانده عملیات پیشمرگه علیه داعش مصاحبه‌ای را داشته باشیم.
سرلشکر «شیر کو» که بعدها فهمیدیم چند سالی در ایران بوده و بسیار به ایران و مردمانش ارادت دارد. با چند تماس و طی مسیری نسبتا طولانی به مقر وی که به مقر«راه آهن کرکوک» معروف است، رسیدیم. از آنجا که هنوز در منطقه بود و در راه رسیدن به مقر، مدتی را در اتاق فرماندهان منتظر ماندیم.
حضور چندین سرهنگ و سرتیپ در یک اتاق 12 متری برایم جالب بود که یکی یکی از مناطق عملیاتی خود می آمدند تا گزارش کار روزانه شان را به «امیر» بدهند.
حضور یک سرلشکر معمولاً با تشریفاتی همراه است و بخصوص در شرایط جنگی تصویر از یک فرمانده تصویری خاص است. اما امیر همه آن پیش زمینه‌های ذهنی را شکست وقتی با سادگی وارد شد و با همه احوالپرسی کرد و با زبان فارسی شروع به خوش و بش کرد.
امیر ما را به اتاق خود راهنمایی کرد و پیش از آغاز مصاحبه در مورد حضور 4 ساله اش در ایران و خاطرات خوش آن ایام گفت و گفت که اگر فرصتی پیش آید دوست دارد تا همه محبت‌هایی که از سوی دولت و ملت ایران در حق کردها شده را جبران کند.
دعا میکرد که ایران هیچگاه دچار شرایطی نشود که به کمک خارجی نیاز داشته باشد اما گفت اگر روزی چنین شد کردها همه تلاش خود را برای جبران چندین دهه مهمان نوازی و کمک و محبت ایران به کار خواهند بست.
در حین مصاحبه بیشتر به ارادت امیر به ایران پی بردم؛ وقتی که تلفنهایش را جواب نمی‌داد و همه حواسش به ما بود. تلفن‌هایی که هر کدام مهم و از سوی مقامات سیاسی – نظامی عراقی بود و یکی از آنها رئیس مجلس عراق بود که گفت یک ساعت دیگر(بعد از مصاحبه با ما) به دیدارش خواهد رفت.
مصاحبه پیش رو حاصل ساعتی گفت‌وگوی ما با امیر بود که به زبان فارسی با اصرار امیر انجام گرفت تا زبان فارسی خودش را نیز مروری دوباره کرده باشد.
[b]فارس:[/b] این منطقه پیش از این در اختیار ارتش عراق بود. حضور نیروهای پیشمرگه در آن چطور اتفاق افتاد؟
شیر کو: ما در گذشته در این محل مستقر بودیم. با اتفاقاتی که دو سال پیش رخداد(اشاره به اختلافات بین پیشمرگه و ارتش عراق در سال 2012 و عملیات دجله) این منطقه به ارتش واگذار شد و امنیت بخشی از آن را نیز ما بر عهده گرفتیم.
حدود 20 روز پیش با سقوط موصل و صلاح الدین و الانبار ما در این منطقه مستقر شدیم تا مانع پیشروی داعش شویم.
پیش از این لشکر 12 ارتش در این مکان مستقر بود. پس از ایجاد عملیات دجله ما این قسمت را در اختیار داشتیم البته گاهی درگیری‌هایی به وجود می‌آمد اما به هر حال مستقر شدیم. منطقه کرکوک از نظر امنیتی به 3 بخش تقسیم شد.
شمال کرکوک تابع ما بود، مرکز شهر تابع پلیس بود و فرمانداری کرکوک نیز تابع لشکر 12 بود و فرمانداری حویجه نیز تحت کنترل لشکر 12 بود.
زمانیکه موصل و صلاح‌الدین سقوط کردند، من با سرلشکر 12 صحبت کردم و متوجه شدم که ترسیده است و به او گفتم که حاضریم کمکشان کنیم اما قبول نکرد. حتی در جلسه استانداری کرکوک نیز دوباره تاکید کردم که ارتش توانایی مقابله ندارد و فرار خواهد کرد و مناطق تحت تسلط لشکر 12 به تصرف تروریست‌ها در می‌آید. مطمئن بودم که ظرف چند ساعت شهر سقوط می کند چرا که در چشمان سرلشکر ترس را می خواندم و نسبت به توانایی نیروهایش نیز شناخت کافی را داشتم.
پس از اشغال مناطق تحت کنترل ارتش از سوی تروریست‌ها، مجلس نمایندگان کرکوک از ما خواست تا سریع وارد عمل شویم و مناطق را باز پس گیریم و ما نیز چنین کردیم و ظرف یک ساعت مسیرهای منتهی به حویجه را تصرف و سنگر سازی کردیم و دفاع را از همین نقطه آغاز کردیم.
اکنون فرمانداری حویجه تحت کنترل تروریستهاست؛ ما می توانیم آن را آزاد کنیم اما باید دستور صادر شود تا عملیات خود را شروع کنیم.
موضوعی که وجود دارد این است که فرمانداری این شهر همه عرب هستند و آنها در شرایط کنونی تروریست‌ها را تایید می‌کنند و اگر صددرصد با تروریست‌ها نباشند، 50 درصد حویجه آنها را تائید می کنند که همین عامل، دلیل ماندگاری تروریست‌ها در این شهر است. حویجه تصور می‌کند که با حضور عناصر داعش از دست حکومت مرکزی آزاد شده و تمایلی به مقاومت در مقابل آنها ندارد.

[b]فارس:[/b] اگر اهالی این منطقه این گروه را تایید می‌کنند چرا برخی از آنها آواره شهرهای دیگر شده‌اند؟
شیر کو: تروریست‌ها رفتارهای غیر انسانی زیادی دارند. طی دو هفته گذشته چندین دختر در این منطقه دست به خودکشی زده‌اند چرا که تحمل تجاوزات بی شمار آنها را نداشته و از شدت ناراحتی مرگ را ترجیح داده اند.
ائمه جماعت حویجه از خطبه خوانی منع شده‌اند و قضات شهر حق دادرسی ندارند و همه این امور را تروریست‌ها انجام می‌دهند، آن هم به شیوه خودشان که این موارد باعث نارضایتی مردم نیز شده است.
[b]فارس:[/b] آیا از این گروه اسیر هم داشته اید؟
شیر کو: در یک عملیات 10 نفر از آنها را اسیر گرفتیم. آنها خواستند که اسرا را با یک خبرنگار عراقی به نام «کامران نجم» معاوضه کنیم که این عمل از سوی ریش سفیدان منطقه انجام گرفت اما آنها به قول خود عمل نکردند و در قبال آزادی آن 10 نفر، کامران نجم را آزاد نکردند.

[b]فارس:[/b] آیا بعد از تحولات موجود و تثبیت شرایط، پیشمرگه به مواضع گذشته خود باز می‌گردد یا در مناطق فعلی که در دستتان است مستقر می‌مانید؟
شیر کو: این موضوع مربوط به مقامات سیاسی می شود و هر دستوری که به ما بدهند ما همان را اجرا می کنیم.

[url="http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930405000933"]http://www.farsnews....=13930405000933[/url]

پ ن : اگر بعضی از کردها محبت های ایران را بواسطه قدرت و ثروت فراموش کردند هنوز هستند بسیاریشون که اون محبت ها را از یاد نبردند. امیدوارم مسئولان ایرانی در این وقایع با درایت با کردها برخورد کنند تا هم هم پیمان عراقی و هم کردها را بدون رنجش هر کدوم به یک توافقی برسونیم. ترکیه کاملا منتظر هست با اون نیرنگ ها و تصمیمات قبیله ایش! در این شرایط ناگهان بشه دلسوز کردها و از فرداست که پرچم " اصلا نیمی از کشور من کرد هستند و از اول هم ما دوستان واقعی کردها بودیم " را بر علیه دولت عراق بلند کنند.

امیدوارم ظریف تمام فکرش را برای مذاکرات هسته ای نذاشته باشه و گوشه ای از زیرکی منتصب لهش! در سیاست را در این مناقشات هم به کار ببنده. ویرایش شده در توسط alala
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دیدن این کلیپ رو به دوستان توصیه میکنم

[url="http://www.aparat.com/v/JAYOC"]دشمن را از دور باید دید[/url]
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mehran55' timestamp='1403889953' post='388783']
دولت عراق [color=#a52a2a][size=4]چه ظلمی [/size][/color]به سنی ها کرده؟؟ [img]http://www.military.ir/forums/public/style_emoticons/default/raised%20eyebrow.gif[/img] اصولا کلمه ظلم دارای بار مفهومی مشخصی هست و نمیشه به هر کار خلاف میل مردم ؛ ظلم لقب داد.

مثلا اینکه سنی ها [color=#ff0000]دوست ندارند[/color] که [color=#0000cd]اکثریت شیعه[/color]، حکومت رو بدست داشته باشند و [color=#ff0000]اقلیت[/color] سنی مذهب [color=#008000]باید[/color] نخست وزیر و ... رو تعیین کنند [color=#800080]معنی ظلم رو برای من تداعی نمیکنه[/color] :winking: اگه شما دلیل یا مستند بهتری برای ظلم شیعیان بر سنی های عراق دارید خوشحال میشم بشنوم

حالا سوال اول من ([color=#a52a2a]بر اساس یه پیش فرض کاملا تخیلی[/color]) اینه که اگه یه گروه تند رو هم بریزن توی ایران ، مثلا زرتشتی های ایران براشون بهترین فرصت هست که حقوق شون رو بگیرن و حکومت مرکزی رو ساقط کنن و دوباره امپراطوری ساسانی رو احیاء کنن با این بهانه که قبلا حکومت این مملکت دست ما بوده و الان چون حکومت دست مسلمونهاست در حق ما ظلم شد؟؟ icon_eek
((زرتشتیان رو مثال زدم چون اصولا جنگ طلب نیستند. وگرنه میشد بجای زرتشتیان قومیتهائی مثل کرد و ترک و عرب و بلوچ و ... رو قرار داد :winking: که من از این مثالها پرهیز کردم تا بحث به انحراف نره و دوستان با تعصبات نژادی وارد بحث نشن ))
البته من هم با شما کاملا موفق هستم که این گروه ها رو [color=#ff0000]بهیچوجه[/color] نباید سنی و حتی مسلمان دونست. بخاطر [color=#b22222]انحرافات و بدعتهای وحشتناک[/color]ی که توی دین وارد کردند به نظر من تفکر تکفیری (مثل بهائیت) نه یک انشعاب از اسلام که [color=#0000cd]یک دین جدید[/color] هست

بقول کلمانسو: به سرنیزه میشه تکیه کرد اما نمیشه روی اون نشست (با زور میشه قدرت رو بدست گرفت ولی با زور نمیشه قدرت رو حفظ کرد)
من نمیدونم این [color=#006400]چجور[/color] دموکراسی هست که ارتش آزاد و بعد از اون جبهه النصره و داعش و ... میخوان [color=#008000]به زور سرنیزه[/color] به مردم سوریه [color=#006400]هدیه[/color] بدن؟؟؟

با کدوم معیار میگین که مالکی و اسد باید کنار برن؟
توی کدوم انتخابات یا رفراندم [color=#ff0000]مردم[/color] رأی به برکناری اونا دادن و اونها حاضر به [color=#ff0000]کناره گیری[/color] نشدن؟؟

مردم از بی حوصلگی اسلحه دست نگرفتن. ولی برای شناخت بهتر تحولات سوریه بهتره که در خصوص [color=#0000cd]جوامع عشیره گی اعراب[/color] اطلاعات داشته باشیم. بهتره که برای درک بهتر موضوع جملاتی از فیلم عروس آتش رو برات نقل قول کنم.
فرحان (حمید فرخ نژاد): اینجا عشیره است. عشیره چیه؟ عشیره یه خونواده است. ولی بزرگ. یکی دعوا کنه همه میرن جلو. یکی آشتی کنه. همه آشتی میکنن. قانون عشیره مال امروز و دیروز نیست. هزاران سال بوده و الان هم هست. [color=#ff0000]دست من و تو هم نیست[/color] که بگیم عشیره رو نمیخواهیم. اگه دوست نداشتی توی عشیره باشی، خوب میرفتی [color=#4b0082]یه جائی دیگه بدنیا می اومدی[/color] icon_eek icon_eek
آره عزیزم اوضاع کشورهای عربی با بافت عشیره ای اینجوریه. اگه یک نفر از عشیره توسط دولت کشته بشه تمام عشیره تفنگ بر میدارن و با دولت میجنگن. حالا [color=#006400][size=5]دیگه مهم نیست[/size][/color] که اون کشته شده، مبارز آزادی باشه یا تروریست جنایتکار. مهم نیست که قاتل زنجیره ای باشه یا شهروند بیگناه. :chicken: :chicken: باید دولت تقاص کشته رو با کشته شدن ارتش اش از دست بده talk_to_the_hand talk_to_the_hand
توی تحولات اوکراین هم دیدیم که [color=#a52a2a]پروژه شهید سازی و کشته شدن تظاهر کنندگان[/color] توسط کی رقم خورد :winking: :winking: حالا به نظر شما، [color=#8b4513]اولین[/color] کشته های تظاهرات سوریه [color=#8b4513]توسط کی[/color] کشته شدند؟توسط دولت؟ یا توسط خود مخالفین و [color=#ff0000]برای تحریک انتقام گیری عشیره ای[/color]؟

[color=#0000cd]مطمئن هستی[/color] که این آرزوی شما یعنی احیای عثمانی، دموکراسی و عدالت رو به خاورمیانه هدیه میده؟
توی دولت عثمانی دموکراسی بود؟ عدالت چطور؟ آزادی دینی چطور؟

به نظر شما اگه توی کرکوک رفراندم برگزار بشه اکثریت مردم اونجا (که اتفاقا غیر کرد هستن) الحاق به حریم (یا بقول شما هریم) کردستان رو میپذیرند؟
خودمختاری کردستان با فروش نفت ملت عراق اتفاق افتاده و نه با توسعه زیر ساخت های اقتصادی
دولت خودمختار کردستان، مثل ایران زمان قاجار با ذخایر ملی اون منطقه برخورد میکنه. نفت رو میفروشه و باهاش وانت فورد آمریکائی میخرن icon_eek icon_eek
[/quote]
همه رسانه ها هم میگن و تنها شیعیان انکار میکنن.یه سر به عراق بزنید و از مردم سنی مذهب سوال کنید.الانم که سفر به عراق هم که اسون شده بری سپاه با جون و دل میفرستنت

همه ی مردم یه کشور انتظار دارن که حکومت به یه چشم نگاهشون کنه.دولت باید بر اساس صلاحیت انتخاب بشه.مثلا رییس جمهور باید حتمااااا شیعه باشه خودش یه ظلا به اقلیت هست.اصلا باید دین و سیاست رو جدا کرد.
یه مثال ساده تر منی که سنی هستم توی یه امتحان ورودی دانشگاه باید سوالات مطابق مذهبم نداشته باشم و مجبورم به سوالاتی جواب بدم که با باور و اعتقاد من متفاوته !!
مردم باید خودشون انتخاب کنن که بهشون ملحق بشن یا نه.دینم به من میگه با کشت و کشتار مخالفه و میبینم این گروه از این قاعده پیروی نمیکنه پس من تمایلی ندارم بهشون اضافه بشم.
مردم اگه از وضع ناراضی باشن بیان تظاهرات کنن به قول اقای روحانی گاز انبوری وارد کار میشی !!!

هیچچچچچچ حکومتی پا برجانیست مگر حکومت الله .
وقتی اون اولا مردم سوریه تظاهرات میکردن چرا اسد حاظر به اصلاحات نشد؟؟مردمم مبارزه مسلحانه رو پیش گرفتن حالا به حکومت برسن یا نه.
باید حق تظاهرات به مردم در کشور های دموکراسی داده بشه تا بتونن مشکلاتشون رو بگن و دولت هم خالصانه در جهت رفعش عمل کنه.
تو برو بگو از این شرایط اقتصادی شکایت دارم فورا میگیرنت و اینور و اونورت میکنن یه اسم ضد انقلاب و اقدام علیه امنیت ملی روت میزنن بعد...

یه سفر که به کردستان سوریه بری میفهمی تا چندی قبل اینا حتی شناسنامه نداشتن!!!!!!!!!!شما اینو به عنوان ظم محسوب نکنید.ظلم از نظر شما همونیه که به ضرر شما انجام بدن!
رفراندی که تحت نظر همون حکومت برگزتر بشه شما میخواید چه نتیجه ای داشته باشه؟؟؟؟مثل 88 که دست اقای احمدی نژاد بود.

من گفتم مثل عثمانی نه خود عثمانی!وسعت حکومت عثمانی رو در نظر بگیر.من اونو میگم البته با حکومتی محمدی.باید اختلافات رو حل کرد.
فک میکنی چرا عثمانی رو از هم پاشیدن و طوری هم مرز بندی کردن که همیشه این کشور ها سر مرز اختلاف داشتن.تکه تکه شد تا استعمار بتونه راحت کنترل کنه.و الانم میخواد بیشتر از این تکه تکه بشه.

خودمختاری کردستان از طریق فروش نفت ملت عراق تحقق یافته؟؟؟؟؟؟؟؟؟یه کم منطقی حرف بزن.خون دادن خود مختاری گرفتن الانم با فروش نفت خودشون تونستن زیر بنای اقتصادی رو گسترش بدن.حتی ود عرب ها میرن اونجا واسه سرمایه گذاری.
نفت رو فروختن صرف سازندگی خودشون کردن نه اینکه نفت رو بفروشن و واسه برادران در منطقه اسلحه خریداری بشه !!!مثلا اقتصاد الان ایران به نفت وابسته نیست!!
  • Upvote 5
  • Downvote 43

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='alala' timestamp='1403898132' post='388806']
به گزارش خبرنگار اعزامی [url="http://www.farsnews.com"]خبرگزاری فارس[/url] به [color=#0000ff][b]عراق[/b][/color]، راهی کرکوک شدیم تا با فرمانده عملیات پیشمرگه علیه داعش مصاحبه‌ای را داشته باشیم.
سرلشکر «شیر کو» که بعدها فهمیدیم چند سالی در ایران بوده و بسیار به ایران و مردمانش ارادت دارد. با چند تماس و طی مسیری نسبتا طولانی به مقر وی که به مقر«راه آهن کرکوک» معروف است، رسیدیم. از آنجا که هنوز در منطقه بود و در راه رسیدن به مقر، مدتی را در اتاق فرماندهان منتظر ماندیم.
حضور چندین سرهنگ و سرتیپ در یک اتاق 12 متری برایم جالب بود که یکی یکی از مناطق عملیاتی خود می آمدند تا گزارش کار روزانه شان را به «امیر» بدهند.
حضور یک سرلشکر معمولاً با تشریفاتی همراه است و بخصوص در شرایط جنگی تصویر از یک فرمانده تصویری خاص است. اما امیر همه آن پیش زمینه‌های ذهنی را شکست وقتی با سادگی وارد شد و با همه احوالپرسی کرد و با زبان فارسی شروع به خوش و بش کرد.
امیر ما را به اتاق خود راهنمایی کرد و پیش از آغاز مصاحبه در مورد حضور 4 ساله اش در ایران و خاطرات خوش آن ایام گفت و گفت که اگر فرصتی پیش آید دوست دارد تا همه محبت‌هایی که از سوی دولت و ملت ایران در حق کردها شده را جبران کند.
دعا میکرد که ایران هیچگاه دچار شرایطی نشود که به کمک خارجی نیاز داشته باشد اما گفت اگر روزی چنین شد کردها همه تلاش خود را برای جبران چندین دهه مهمان نوازی و کمک و محبت ایران به کار خواهند بست.
در حین مصاحبه بیشتر به ارادت امیر به ایران پی بردم؛ وقتی که تلفنهایش را جواب نمی‌داد و همه حواسش به ما بود. تلفن‌هایی که هر کدام مهم و از سوی مقامات سیاسی – نظامی عراقی بود و یکی از آنها رئیس مجلس عراق بود که گفت یک ساعت دیگر(بعد از مصاحبه با ما) به دیدارش خواهد رفت.
مصاحبه پیش رو حاصل ساعتی گفت‌وگوی ما با امیر بود که به زبان فارسی با اصرار امیر انجام گرفت تا زبان فارسی خودش را نیز مروری دوباره کرده باشد.
[b]فارس:[/b] این منطقه پیش از این در اختیار ارتش عراق بود. حضور نیروهای پیشمرگه در آن چطور اتفاق افتاد؟
شیر کو: ما در گذشته در این محل مستقر بودیم. با اتفاقاتی که دو سال پیش رخداد(اشاره به اختلافات بین پیشمرگه و ارتش عراق در سال 2012 و عملیات دجله) این منطقه به ارتش واگذار شد و امنیت بخشی از آن را نیز ما بر عهده گرفتیم.
حدود 20 روز پیش با سقوط موصل و صلاح الدین و الانبار ما در این منطقه مستقر شدیم تا مانع پیشروی داعش شویم.
پیش از این لشکر 12 ارتش در این مکان مستقر بود. پس از ایجاد عملیات دجله ما این قسمت را در اختیار داشتیم البته گاهی درگیری‌هایی به وجود می‌آمد اما به هر حال مستقر شدیم. منطقه کرکوک از نظر امنیتی به 3 بخش تقسیم شد.
شمال کرکوک تابع ما بود، مرکز شهر تابع پلیس بود و فرمانداری کرکوک نیز تابع لشکر 12 بود و فرمانداری حویجه نیز تحت کنترل لشکر 12 بود.
زمانیکه موصل و صلاح‌الدین سقوط کردند، من با سرلشکر 12 صحبت کردم و متوجه شدم که ترسیده است و به او گفتم که حاضریم کمکشان کنیم اما قبول نکرد. حتی در جلسه استانداری کرکوک نیز دوباره تاکید کردم که ارتش توانایی مقابله ندارد و فرار خواهد کرد و مناطق تحت تسلط لشکر 12 به تصرف تروریست‌ها در می‌آید. مطمئن بودم که ظرف چند ساعت شهر سقوط می کند چرا که در چشمان سرلشکر ترس را می خواندم و نسبت به توانایی نیروهایش نیز شناخت کافی را داشتم.
پس از اشغال مناطق تحت کنترل ارتش از سوی تروریست‌ها، مجلس نمایندگان کرکوک از ما خواست تا سریع وارد عمل شویم و مناطق را باز پس گیریم و ما نیز چنین کردیم و ظرف یک ساعت مسیرهای منتهی به حویجه را تصرف و سنگر سازی کردیم و دفاع را از همین نقطه آغاز کردیم.
اکنون فرمانداری حویجه تحت کنترل تروریستهاست؛ ما می توانیم آن را آزاد کنیم اما باید دستور صادر شود تا عملیات خود را شروع کنیم.
موضوعی که وجود دارد این است که فرمانداری این شهر همه عرب هستند و آنها در شرایط کنونی تروریست‌ها را تایید می‌کنند و اگر صددرصد با تروریست‌ها نباشند، 50 درصد حویجه آنها را تائید می کنند که همین عامل، دلیل ماندگاری تروریست‌ها در این شهر است. حویجه تصور می‌کند که با حضور عناصر داعش از دست حکومت مرکزی آزاد شده و تمایلی به مقاومت در مقابل آنها ندارد.

[b]فارس:[/b] اگر اهالی این منطقه این گروه را تایید می‌کنند چرا برخی از آنها آواره شهرهای دیگر شده‌اند؟
شیر کو: تروریست‌ها رفتارهای غیر انسانی زیادی دارند. طی دو هفته گذشته چندین دختر در این منطقه دست به خودکشی زده‌اند چرا که تحمل تجاوزات بی شمار آنها را نداشته و از شدت ناراحتی مرگ را ترجیح داده اند.
ائمه جماعت حویجه از خطبه خوانی منع شده‌اند و قضات شهر حق دادرسی ندارند و همه این امور را تروریست‌ها انجام می‌دهند، آن هم به شیوه خودشان که این موارد باعث نارضایتی مردم نیز شده است.
[b]فارس:[/b] آیا از این گروه اسیر هم داشته اید؟
شیر کو: در یک عملیات 10 نفر از آنها را اسیر گرفتیم. آنها خواستند که اسرا را با یک خبرنگار عراقی به نام «کامران نجم» معاوضه کنیم که این عمل از سوی ریش سفیدان منطقه انجام گرفت اما آنها به قول خود عمل نکردند و در قبال آزادی آن 10 نفر، کامران نجم را آزاد نکردند.

[b]فارس:[/b] آیا بعد از تحولات موجود و تثبیت شرایط، پیشمرگه به مواضع گذشته خود باز می‌گردد یا در مناطق فعلی که در دستتان است مستقر می‌مانید؟
شیر کو: این موضوع مربوط به مقامات سیاسی می شود و هر دستوری که به ما بدهند ما همان را اجرا می کنیم.

[url="http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930405000933"]http://www.farsnews....=13930405000933[/url]

پ ن : اگر بعضی از کردها محبت های ایران را بواسطه قدرت و ثروت فراموش کردند هنوز هستند بسیاریشون که اون محبت ها را از یاد نبردند. امیدوارم مسئولان ایرانی در این وقایع با درایت با کردها برخورد کنند تا هم هم پیمان عراقی و هم کردها را بدون رنجش هر کدوم به یک توافقی برسونیم. ترکیه کاملا منتظر هست با اون نیرنگ ها و تصمیمات قبیله ایش! در این شرایط ناگهان بشه دلسوز کردها و از فرداست که پرچم " اصلا نیمی از کشور من کرد هستند و از اول هم ما دوستان واقعی کردها بودیم " را بر علیه دولت عراق بلند کنند.

امیدوارم ظریف تمام فکرش را برای مذاکرات هسته ای نذاشته باشه و گوشه ای از زیرکی منتصب لهش! در سیاست را در این مناقشات هم به کار ببنده.
[/quote]

حالا به همون داداش ها بگو الان با موشک هاشون هریم رو بمباران کنن !!!
  • Downvote 21

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.