super_comando

تحلیل و پیگیری تحولات عراق

Recommended Posts

[quote name='generalx' timestamp='1407486267' post='399950']
دمتاسفم که تعدادی کاربر بی اطلاع یا کم سن سال روی در امان بودن ایران تاکید می کنن منتظر باشید تا ببینید یکی دو سال دیگر داعش را در مرزهای خودمان ببی

منتظر روزی باشید که چنین جنایاتی را در خود ایران ببینید به نظر من همین امروز باید ارتش وسپاه برای حمله به عراق اماده شوند البته ارتش وسپاهی که اکثر نیروهایش سرباز های ساده هستند در مقابل این حیوانات هار و حرفه ای
همین طوری بگین فلان جا این طوری نمیشه ما حسابشونو می رسیم
[size=5]گرچه به نظر من همین الان هم خیلی دیر شده خیلی دیر talk_to_the_hand[/size]
[/quote]
دخالت مستقیم و گسترده ایران دیر یا زود اتفاق خواهد افتاد...کم کم باید آماده بشیم....من خودم شخصا بصورت داوطلب برای جنگ با این وحوش آماده هستم
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ariya0912' timestamp='1407486900' post='399951']
دخالت مستقیم و گسترده ایران دیر یا زود اتفاق خواهد افتاد...کم کم باید آماده بشیم....من خودم شخصا بصورت داوطلب برای جنگ با این وحوش آماده هستم
[/quote]

شما میگی داوطلب هستید ، ولی یک سوال ! چقدر کار با اسلحه رو بلدید؟

چه برتری نسبت به نیروهای داعش داریم ما؟!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hamedof' timestamp='1407487020' post='399952']شما میگی داوطلب هستید ، ولی یک سوال ! چقدر کار با اسلحه رو بلدید؟[/quote]من سال 86 آموزشم تو عجبشیر بوده و از 100 نمره 95 رو در تیراندازی گرفتم(با ژ3 از فاصله های 100-200 و 300 متری) و خدمتم هم در مرز عراق بود(تپه شهدا)

[quote] چه برتری نسبت به نیروهای داعش داریم ما؟![/quote]
از نظر فردی برتری چندانی نداریم ولی واحدهای توپخانه و نیروی هوایی(هرچند ضعیف)برتری ماست ویرایش شده در توسط ariya0912
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Ernesto_Rommel' timestamp='1407488870' post='399960']
سلام بر عجب شیری ها

مخلصیم داداش ! زودتر میگفتی ! عرض ارادت ! :rose: big_hug :applause:
[/quote]
عجبشیری هستی ادیب جان؟ icon_cheesygrin
ما مخلصتیم برادر :rose:
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به قولی : پاسدار نیستیم ولی پاسدارها رو دوست داریم ! الان هم عجب شیری نیستیم ولی عجب شیری ها را دوست داریم
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='M-ATF' timestamp='1407473563' post='399913']
پیشروی داعش تو مناطق سنی نشینی که دارای حمایت مردمی هست، توجیه پذیره ولی پیشروی تو مناطقی مثل کردنشین ها یا دیگر اقلیتهای مذهبی، یه دلیلش قصور خود اون مردم و از گسستگی اون ها از همدیگر هستند،

تو خبر ها بود که 200 هزار نفر از سنجار آواره شدن، تو این 200 هزار نفر ، 20 هزار جوون پیدا نمی شد که با داعش مقابله کنه؟
وقتی داعش به تلعفر حمله می کرد، سنجاری ها فکر نمی کردن ، بعد از تلعفر نوبت اونهاست؟

برای من پیشروی به سمت اربیل و سقوط اربیل توسط داعش غیر ممکنه
[/quote]اتفاقا داعش بیشتر ترجیح میده به مناطق غیر سنی نشین حمله کنه چرا؟چون انگیزه بخش تر هست وقتی بخواد وارد مناطق سنی نشین بشه باید خدمات شهری و این مسائل رو انجام بده و برای تبلیغات از کیسه اش خرج کند ولی وقتی به یک منطقه ی مسیحی نشین حمله کنه نیروها میدونن که اموال و خانه ها و زن ها به عنوان غنیمت جنگی بینشون تقسیم میشه این خودش انگیزه ی زیادی به وحوش میده
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right][quote name='ariya0912' timestamp='1407487181' post='399953']
من سال 86 آموزشم تو عجبشیر بوده و از 100 نمره 95 رو در تیراندازی گرفتم(با ژ3 از فاصله های 100-200 و 300 متری) و خدمتم هم در مرز عراق بود(تپه شهدا)

از نظر فردی برتری چندانی نداریم ولی واحدهای توپخانه و نیروی هوایی(هرچند ضعیف)برتری ماست
[/quote][/right]
[right]من جزو نیروهای تکاور دریایی، نیروی دریایی بودم[/right]
[right]:)[/right]
[right]از همتون خفن ترم[/right]
[right]به مدت ده دقیقه ژ3 رو نگه میدارم[/right]
[right]بعد که خسته شدم کم کم می زارمش زمین[/right]
[right]:)[/right]
[right]مهم نیست نسبت به داعش برتری داریم یا نه[/right]
[right]مهم اینه که چه سراغشون بریم و چه نریم، اونا سراغمون میاند[/right]
[right]لااقل اگه خودمون بریم سراغشون جنگ تو عراقه نه توی ایران[/right]
[right]تازه داعشی ها هم که همه آموزش دیده نیستند[/right]
[right]هر 5 بسیجی رو بسپارند به یک سپاهی یا ارتشی آموزش دیده[/right]
[right]بابا اینا از ارتش تا دندون مسلح بعث که بدتر نیستند[/right]
[right]بعثی ها پشتیبانی هوایی و توپخونه و شیمیایی و کمک های شوری و آمریکا رو داشتند[/right]
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
داعش خر کیه بابا... جرات نمیکنه یه گلوله سمت ما شلیک کنه
والا ما به تعداد زیاد همین الان نفوذی داریم بین داعش...الحمدالله داعش از شکل یه گروهک خارج شده و تبدیل به یه سازمان شده و همین اعث شده نفوذ توش کار سختی نباشه!
فقط میمونه شکار البغدادی
  • Upvote 7
  • Downvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='M-ATF' timestamp='1407474994' post='399917']
اونها گفته میشد دانشجوی نظامی تکریت بودن، ولی به هر حال اسیر بودن، اون هم نه اسیر جنگی به این معنی که از سربازانی که در مقابل شما می جنگن اسیر بگیری،

تازه به قول شما سرباز فراری هم باشن، می گید سرباز فراری که فرماندهانشون رهاشون کردن اینام بدون هیچ سلاحی پا گذاشتن به فرار.

از نظر من اون 1700 نفر اسیر جنگی هم نبودن ولی حتی کشتار اسیر جنگی هم جنایت جنگی محسوب میشه اون هم در این حجم.
[/quote]

در تکامل صحبت های قبلی که چرا شخصا اونها رو حتی در حد اسیر جنگی نظامی نمی دونم:
[quote]
[color=#9A1010][font=Arial][size=4][b][center]
[b] [url="http://www.asriran.com/fa/news/349541/%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%B4%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DB%8C%DA%A9-%D9%81%D8%A7%D8%AC%D8%B9%D9%87-%D8%AA%DA%A9%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D9%87%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%B9%D8%B1%D8%A7%D9%82"]گزارشی از یک فاجعه تکان دهنده در عراق[/url][/b]
[/center][/b][/size][/font][/color][color=#000000][font=tahoma, Arial][size=2][background=rgb(248, 248, 248)]
یکی از نمایندگان استان دیوانیه در جنوب بغداد روز پنج شنبه در جلسه علنی پارلمان، مرثیه ای برای این قربانیان نوجوان خواند و از مجلس خواست تا کمیته ای برای تحقیق و بررسی وضعیت آنان تشکیل شود.[/background][/size][/font][/color][color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=2]
یورش برق آسای داعش در 20 خرداد گذشته به حدی غافلگیر کننده بود که به همان میزان فاجعه بار، فاجعه ای که در آن تعداد غیر قابل شمارشی از نظامیان عراقی قربانی یک توطئه و خیانت توامان منطقه ای و داخلی شدند.

به گزارش ایرنا، از جمله این قربانیان، 1700 دانشجویی بودند که در پایگاه هوایی ˈاسپایکرˈ در استان صلاح الدین، دوره آموزشی خود را می گذراندند.

همه آن ها زیر 22 سال بودند و هنوز دوران آموزشی خود را به طور کامل طی نکرده بودند که به صورت غافلگیرانه ای به اسارت درآمدند.

برخی گزارش ها از اعدام جمعی آنان حکایت دارد و برخی گزارش ها نیز حاکی از آن است که هنوز تعدادی از آنان در اسارت داعش به سر می برند.

برخی شاهدان و اهالی بومی منطقه می گویند، آن ها مسلح نبوده و هنگامی که نیروهای داعش بالای سرشان رسیدند، نمی دانستند چه اتفاقی افتاده است.

گفته می شود، برخی عشایر منطقه، مسوولان محلی استان صلاح الدین و فرماندهان نظامی ، ازجمله فرماندهان همین پایگاه، خیانت کرده و با تروریست های داعش در کشتار دانشجویان همکاری داشته اند.

یکی از نمایندگان استان دیوانیه در جنوب بغداد روز پنج شنبه در جلسه علنی پارلمان، مرثیه ای برای این قربانیان نوجوان خواند و از مجلس خواست تا کمیته ای برای تحقیق و بررسی وضعیت آنان تشکیل شود.

400 تن از این دانشجویان از استان دیوانیه بودند، آن طور که عباس الخزاعی گفته، خانواده های این قربانیان پیگیر عزیزانشان هستند و دنبال نشانی از آنان می گردند.

او گفت برخی منابع محلی خبر داده اند که داعش همه آن دانشجویان را اعدام کرده است.

وی در اثبات خیانت های صورت گرفته در کشتار دانشجویان گفت که نام هیچ یک از فرماندهان این پایگاه هنگام سقوط آن، در لیست کشته شدگان نیست.

حالا اما، دولت عراق مجبور شده است نام این دانشجویان را به عنوان شهید ثبت کند تا بتواند به خانواده های آنان خدمت رسانی کرده و موضوع را به صورت رسمی پیگیری کند.

پایگاه اسپایکر، یکی از مهم ترین پایگاه های هوایی عراق است که چند دهه پیش توسط ارتش بعثی صدام حسین احداث شد و یکی از مهم ترین مراکز هوایی و موشکی این کشور محسوب می شد تا زمانی که آمریکا در 2003 میلادی این کشور را اشغال کرد و نام ˈمایکل اسکات اسپایکرˈ خلبان کشته شده آمریکایی در جنگ خلیج فارس را بر آن نهاد.

این پایگاه در 12 کیلومتری غرب تکریت مرکز استان صلاح الدین، به دلیل موقعیت استثنایی جغرافیایی اش ، از اهمیتی استراتژیک برخوردار است، به طوری که می گویند هر نیرویی که آن در اختیار داشته باشد، بر سراسر شمال عراق مسلط خواهد بود و از همین رو داعش تلاش زیادی دارد این پایگاه را که در اولین روزهای هجوم در اواخر خرداد ماه تصرف کرده بود، باردیگر به دست آورد.

اما، اسپایکر تنها داستان غم انگیز این روزهای عراق نیست. اکنون بسیاری از خانواده های زندانیان یک زندان در موصل به نام ˈبادوشˈ نیز به دنبال پیگیری سرنوشت بستگان خود هستند.

این زندانیان، عمدتا شیعه، هنگام ورود داعش به استان نینوا، در بندهای خود و بی اطلاع از آن چه در حال وقوع بود، به سر می بردند و حالا بعد از گذشت نزدیک به دو ماه، هنوز از سرنوشت بسیاری از آنان اطلاعی در دست نیست.

گزارش ها حاکی است که زندانیان زیادی از این زندان را به صورت جمعی اعدام کرده اند که بیشتر آنان شیعه و برخی نیز ایزدی و مسیحی بوده اند.

این وقایع هولناک در میان صدها خبر و گزارش روزانه رسانه ها از تحرکات داعش در عراق گم بوده است و کمتر به آن توجه شده است.
[/size][/font][/color]
[color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=2]ناظران می گویند، عمق فاجعه به حدی است که در آینده ای که بحران فروکش کند و احصاء قربانیان شروع شود، عمق فاجعه خود را نشان خواهد داد.[/size][/font][/color]

http://www.asriran.com/fa/news/349541/%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%B4%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DB%8C%DA%A9-%D9%81%D8%A7%D8%AC%D8%B9%D9%87-%D8%AA%DA%A9%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D9%87%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%B9%D8%B1%D8%A7%D9%82
[/quote][quote name='Ludendorff' timestamp='1407476288' post='399921']
جنایت جنگیه . درسته
مدت زیادی اون تصاویر در خروجی رسانه های غربی بوده و اخیرا هم که ویدیوش منتشر شده بود هم همینطور

ولی برای رسانه ها و افکار عمومی قتل عام وحشیانه ی یه عده سرباز فراری یا نظامی با قتل عام مردم غیر نظامی و زن و کودک یکی نیست .
خوب این چیزیه که به واقع در واکنش مردم میبینیم

به نظر منم طبیعیه که واکنش به کشته شدن زنها و بچه ها که امکان دفاعی از خودشون ندارند بیشتر باشه
[/quote]
در خروجی رسانه ها بوده (البته بیشتر رسانه های فنی) اما همونطور که در پست قبلی صریح اشاره کردم منظورم مسئولین و نهاد های رسمی بین المللی بود،
چرا که اون چیزی که من شخصا دیدم ( که البته مشاهدات من جامع و بنابراین شاید صحیح نباشه) ابراز نگرانی نسبت به آوارگی اقلیت ها از سوی نهاد ها و مقامات رسمی بین المللی بسیار بیش از اعدام دسته جمعی و فجیع 1700 دانشجوی نظامی بوده که کشتارشون به ثبت و منتشر شده، در حالیکه هنوز در مورد اقلیت ها تا کنون بیشتر بحث آوارگی بوده و در معرض خطر مرگ بودن هست، و هنوز کشتار و اعدام هایی که در مورد اون دانشجوها اعمال شد در مورد اقلیت ها دیده نشده.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر اصلا جای بحث نداره. این رفتار غرب که ماه ها شاید بیشتر هست که اکثرا شیعیان توسط عوامل انتحاری و داعشیان کشته میشن به صورت بسیار فجیع و گسترده و نسل کشی سان! صدای هیچ کس برای حقوق بشر هم که شده در نمیاد و تازه در رسانه هاشون بحث دارند که این جانی ها را " پیکارجو " - " مبارز " یا " انقلابی " بخونند و تا موقعیتی پیش میاد که عده ای غیر از شیعیان دچار مشکل بشند سریع وارد عمل میشن خودشون و رسانه هاشون به قدری روشن هست که فکر کنم خودشون هم قبول کردند که " شیعیان " را و اون " شیعیان " غیر مد نظرشون را مدتی جزء " بشر " محسوبش نکنند!!
  • Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[center]
[b][color=black][font="Arial","sans-serif"][size=6]يک شرکت نفتي فعاليت خود را درميدان نفتي کردستان عراق به تعليق درآورد[/size][/font][/color][/b] [/center]

[center]
[center]
[center]
[right][color=black][font="Arial","sans-serif"][size=4]شرکت نفتی افرن[/size][/font][/color][color=black][font="Arial","sans-serif"][size=4]Afren[/size][/font][/color][color=black][font="Arial","sans-serif"][size=4] مستقر در لندن در پی پیشروی گروه تروریستی داعش به سمت منطقه نفت خیر کردستان عراق، فعالیت های خود را در میدان نفتی بردا رش[/size][/font][/color][color=black][font="Arial","sans-serif"][size=4]Barda Rash[/size][/font][/color][color=black][font="Arial","sans-serif"][size=4] در این منطقه به حال تعلیق درآورد.
این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد :« افرن در اقدامی احتیاطی فعالیت های خود را در میدان نفتی بردا رش به طور موقت متوقف کرده است.»
دیگر فعالیت های این شرکت در منطقه کردستان عراق به طور عادی ادامه دارد، اما مسئولان این شرکت اعلام کردند تحولات منطقه را از نزدیک رصد می کند.
به گزارش خبرگزاری رویترز از لندن، ین شرکت نفتی تصریح کرد احتمال نمی رود تعلیق فعالیت در میدان نفتی بدرا رش تاثیر قابل توجهی مالی بر این شرکت داشته باشد. [/size][/font][/color][/right] [/center] [/center] [/center]

[font="Calibri"][size="3"][color="#000000"] [/color][/size][/font] ویرایش شده در توسط projectile

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]سلام به همه عزیزانم در سایت میلیتاری.چند وقتیه که کمتر پست میزارم و بیشتر شنونده و خواننده نظرات دوستان هستم...[/right]

[right]یک سری نکته به دهنم رسید که میخوام بگم شاید تو تحلیل بزرگتر ها به کار اومد.ببینید همیشه برام سوال بود که واقعا چرا ما سربازانمون جلیقه ضد گلوله یا تسلیحات فردی مناسبی ندارن.تا اینکه با یکی از دوستان جایی رفتیم و ازکسانی حرف هایی شنیدم.میگفتند ما هفته ای یک بار رزمایش داریم و تو این رزمایش ها همه چیز در اختیار ما قرار میگیره.از جلیقه ضد گلوله بگیر تا مهمات کافی برای کسب تجربه کافی.اینکه حالا این امکانات به دو دسته طبقه بندی میشن...کیفیت خوب و کیفیت کمتر.کیفیت خوب رو معمولا ارشدها ها استفاده میکنن و گردان ها و یگانهای نخبه.مثلا کلاه های اهنی و جلیقه های سرامیکی سنگین مال سربازهای بیچاره است.از دوربینها و همه این مسائلی که هست اما در اختیار نیرووها تا روز مبادا قرار نمیگیره... و همین باعث میشه سرباز نتونه با اون امکانات تجربه کافی کسب کنه و به وقتش نمیتونه استفاده مناسبی داشته باشه از امکانات.البته اینایی که گفتم بیشتر در سپاه شرایط بهتره ولی ارتش بیشتر در مضیغه هست...[/right]

[right]اینا رو گفتم چون همیشه میگن سربازای ما امکانات و تجربه رزمی کافی برای نبرد با دشمنی مثل داعش رو ندارن یه کم گوشی دستتون بیاد و زیاد منفی فکر نکنید...ظاهری ترین لایه در این مساسل نظامی نیروی انتظامی و مرزبانی هستند که اونا هم امکانات تو انبار و درش هم قفل...و یک سری سرباز صفر بی تجربه بدون رزمایش...اما قسمت های دیگه شرایط خوبه....(یعنی شرایط بد نیست)[/right]

[right]الانم که به سلامتی نیروی هوایی سپاه داره خیلی هدفمند داعش رو میکوبه و تاثیر رو نشون داده چه برسه ارتش بخواد بیاد نیروی هوایی رو دخالت بده...[/right]

[right]نکته بعدی اینکه دوستانی که میگن خودمون رو اماده کنیم برای درگیری با داعش اخه عزیزان من،خود داعش هم گفته ما برای ایران برنامه ای نداریم و ایران حمله ای نمیکنیم.اینا یه دیوار میخوان بکشن از مرز ایران تا اسراییل.نه زورشون به ایران میرسه نه با پدر معنوی خودشون اسراییل کاری دارن.فوقش میان رو گروهک های کوچک داخلی سرمایه گداری میکنن. حالا این جو سازی های منفی چیه که اماده شیم و چفیه برداریم و این حرفا؟؟؟ فرض فرض فرض محالم داعش بخواد مستقیم و تو اسکیل بالا به ایران حمله کنه مطمئن باشید اینقدر نیروی نظامی ورزیده و کافی داریم که داعشی ها یزید و معاویه و اجدادشون جلوی چشماشون میاد و نیازی به حضور داوطلبان جوان نیست....[/right]

[right]داعش رو بزرگ نکنید... داعش خطرناکه اما بزرگ نیست. داعش با خیانت و ایجاد ترس و پولهای سعودی هست که پیشروی میکنه نه با کار نظامی... یه سری مستشار بردیم تو سوریه و عراق همونا دارن جنگ رو نگه میدارن و به نفع مقاومت تغییراتی به وجود اوردن...حالا حساب کنید سربازان زیر دست ایرانی باشند...[/right] ویرایش شده در توسط IRIAF
  • Upvote 10
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان در مورد سه تا مساله نظرم رو می گم که البته از نظر بعضی دوستان شاید درست نباشه.

اول اینکه با عرض معذرت خرتر از این اوباما احتمالا فقط پدر خودش هست. این یارو نمی دونه گروهی که به هیچ قید و بندی پایبند نیست در صورت حمله هواپیماهای آمریکایی از سپر انسانی استفاده خواهد کرد؟ اون موقع برای دفاع از اربیل و کردها می خواد چکار کنه؟ مطمئنا اگه کردها رو به خاطر کردها بکشه مضحکه خاص و عام می شه پس این یک حربه تبلیغاتی بیش نیست و هیچ هواپیمای آمریکایی به هیچ داعشی حمله نخواهد کرد.

دوم اینکه آرزوی همچین نبردی رو خیلی ها دارن و البته اکثرا هم احتمالا تا پای نبرد هم پیش می رن ولی ... ولی اون موقع هست که معادلات تغییر می کنه. نبرد شهری اون هم با گروهی مثل داعش از زمین تا آسمان نه از زمین تا آخر منظومه شمسی با آموزش سربازی در فلان جا و بهمان جا فرق می کنه. با درگیری های مرزی با چند قاچاقچی پاپتی فرق می کنه. من خودم آدم ترسویی نیستم و دقیقا در همچین شرایطی بودم. اوایل دهه 70 که حزب دموکرات در شمال غرب ایران جنگ مسلحانه می کرد من خودم اونجا بودم. اون موقع هم به همین راحتی که الان در عراق سر می برن، سر می بریدن. بین سرباز و بسیچی و پاسدار هم فرقی نبود. حتی کارمندان دولت هم در امان نبودند. این رو گفتم که بدونید تحت هر شرایطی شخصا بودم و می دونم که از هر 10 نفر تحت شرایط عادی شاید فقط یکی مرد جنگ باشه و در میدان جنگ هم از هر 10 نفر شاید فقط یکی کم نیاره. جنگ همچین هم راحت نیست که آرزوش رو داشته باشیم. مثال مناسب هم برای حرف من فرار کردهای عراقی و تخلیه شهرهاست.

سوم اینکه اعتماد به نفس کاذب اصلا خوب نیست. داعش یا هر گروه و کشور دیگری در شرایط فعلی که کشور مقتدر و دارای اتحاد هست جرات نمی کنه حمله کنه. ما باید شش دنگ حواسمون جمع باشه. من خودم دیدم که با شلیک چند گلوله در آذربایجان غربی در عرض چند ساعت ترک و کرد با هم درگیر شدن و نتیجه به کشتار مردم غیر نظامی ختم شد. منظورم جریان غارت پادگان مهاباد و میتینگ نظامی حزب دموکرات بود که به درگیری قومی کشیده شد. یک شیطنت ناجوانمرادنه کافی هست تا همچین اتفاقی دوباره تکرار بشه و ابعاد اون گسترده بشه. از این جریانات تو کشورمون کم نداشتیم. برای مثال جریان کاریکاتور روزنامه ایران و ...

[quote name='IRIAF' timestamp='1407501593' post='400040']
[right]داعش رو بزرگ نکنید... داعش خطرناکه اما بزرگ نیست. داعش با خینت و ایجاد ترس و پولهای سعودی هست که پسشروی میکنه نه با کار نظامی... یه سری مستشار بردیم تو سوریه و عراق همونا دارن جنگ رو نگه میدارن و به نفع مقاومت تغییراتی به وجود اوردن...حالا حساب کنید سربازان زیر دست ایرانی باشند...[/right]
[/quote]

یک طرف مساله هم اینه که داعش رو کوچک هم نکنید. آخه یه لحظه فکر کنید ببینید کی حاضر می شه به خاطر پول سعودی ها یا هر کس دیگری عملیات انتحاری انجام بده؟ مساله فراتر از اینهاست. اکثر نیروهای داعش فدایی هستن. برای همینه که در مدت کوتاهی اینقدر پیشروی کردن.
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Wiesmann' timestamp='1407502094' post='400041']
دوستان در مورد سه تا مساله نظرم رو می گم که البته از نظر بعضی دوستان شاید درست نباشه.

یک طرف مساله هم اینه که داعش رو کوچک هم نکنید. آخه یه لحظه فکر کنید ببینید کی حاضر می شه به خاطر پول سعودی ها یا هر کس دیگری عملیات انتحاری انجام بده؟ مساله فراتر از اینهاست. اکثر نیروهای داعش فدایی هستن. برای همینه که در مدت کوتاهی اینقدر پیشروی کردن.
[/quote]

[right]بله درسته اما ایا داعش همچین پایگاه مردمی رو در ایران داره؟؟؟؟ خیر !!!! دقیقاااا دقیییقااااا داعش به همین خاطر سمت ایران نخواهد امد.. البته انشاالله...انشالله این ایران خواهد بود که سمت انها هجوم خواهد برد[/right] ویرایش شده در توسط IRIAF
  • Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.