super_comando

تحلیل و پیگیری تحولات عراق

Recommended Posts

هر چند من با خودم قرار گذاشتم جواب اين جور دوستان رو ديگه ندم و سعي هم ميكنم

ولي خب براي اينكه بقيه دوستان بدونن

اين لينك CNN هست در رابطه با وقع طوفان شن در استان الانبار و شهر الرمادي  ( حتما ببينيد)

http://arabic.cnn.com/middleeast/2015/05/26/iraq-anbar-massive-sand-storm-pro-isis-reactions

عاصفة رملية ضخمة تضرب الأنبار..

اينكه ي عده متوهم سلفي فكر ميكنن طوفان شن رو خدا براشون فرستاده نشانه جهل و ناداني بسيار آنهاست

شيعه اي كه عملياتش رو با اسم حسين (ع) شروع كرده با يك غبار از هدف دست نميكشه و روحيه اش رو از دست نميده

حذف شود

ویرایش شده در توسط GRIPEN
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اي خدا من ديگه از دست اينها بريدم ( GRIPEN ميخوام از دست تو الان برم توو خيابون فرياد بزنم )

اين  خبركجا لينك به سايت " الشرق الاوسط " داده؟!! يا منبعش اون سايته؟!!

اين خبر در صفحه " الشرق الاوسط " سايت CNN عربي اومده يعني در صفحه اخبار " خاورميانه " اومده

چقدر روي يك اشتباه اصرار داري؟ مثلا چي رو ميخواي ثابت كني؟

zEDmX.jpg

ویرایش شده در توسط amirarsalankhan
  • Upvote 12
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با هواشناسی نمیشه پیش بینی کرد ؟ قبلا هم یکی دوبار در سوریه وضعیت اب و هوایی عملیات ها رو مختل کرده . یاد فیلم تک تیرانداز امریکایی افتادم . الانبار وضعیت اب و هوایی بدی داره و هر لحظه ممکنه از این توفان ها رخ بده

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط worior، 5 خرداد 1394 - off topic
مخفی شده توسط worior، 5 خرداد 1394 - off topic

یکیم تو میلیتاری هست  که حالا  نمیخام اسمشو بیارم تمام پستاش رنگیه  مداد رنگی مبلبتاریه خدا حفظش کنه  :mrgreen:  
یدانه واو  رو هم رنگ میکنه من اعصابم نمیکشه دیگه icon_eek  

• Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

این لینک کلیپ اسرای اطراف رمادی هست برای امروز، منبع هم پیج تحولات و اصل کلیپ از اخبار میادین

https://www.youtube.com/watch?v=3CFQvhGWnLg&feature=youtu.be

من اسرا رو میبینم ولی طوفان شن رو نه

• Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این لینک کلیپ اسرای اطراف رمادی هست برای امروز، منبع هم پیج تحولات و اصل کلیپ از اخبار میادین

https://www.youtube.com/watch?v=3CFQvhGWnLg&feature=youtu.be

من اسرا رو میبینم ولی طوفان شن رو نه

سلام. عرض ادب :rose:

طوفان شن رو نمیدونم منتها همین الان در ایلام طوفان گرد و خاک هست که از عراق اومده . از امروز صبح تازه رسیده 

یا حق

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آرزوی بارزانی برای برقراری روابط نزدیک با تلاویو!

به تازگی مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق مصاحبه ای با شبکه دوی اسرائیل انجام داده که در آن اظهارت عجیب و غریبی بیان کرده است. وی در این مصاحبه از این که روابط کردستان با رژیم صهیونیستی همانند سابق نیست ابراز تاسف می کند و ابراز امیدواری می کند که روابط دو طرف بیش از پیش عمیق شود و به گفته او دوران روابط بسیار نزدیک و حسنه دهه های هفتاد و هشتاد میلادی باز گردد.

به گزارش روزنامه لبنانی الاخبار، مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق در دیداری ویژه با شبکه دوی اسرائیل گفته است که تمایل دارد روابط خود را با اسرائیل گسترش دهد و آن را به دوران گذشته باز گرداند، دقیقا همانند دهه هفتاد و هشتاد میلادی زمانی که روابط بسیار نزدیکی میان دو طرف وجود داشت. بارزانی این اظهارات را در چارچوب بررسی اوضاع سیاسی و امنیتی کردستان عراق در یک مصاحبه تلویزیونی با این شبکه بیان داشته است.

در جریان مصاحبه خبرنگاران این شبکه تلویزیونی نیز نمایش داده شدند که به همراه نیروهای پیشمرگ و جنگ افزارهای نظامی آنها در حرکت هستند و گزارش تهیه می کنند. آنها همچنین از نیروهای پیشمرگ درباره چگونگی مبارزه با داعش و محورهای رویارویی با آن نیز گزارش می دادند.

شبکه دو اسرائیل علاوه بر مسعود بارزانی با سیروان بارزانی، برادرزاده مسعود بارزانی نیز به عنوان فرمانده نیروهای پیشمرگ که بر عملیات مبارزه با تروریست های داعش اشراف دارد و آن را فرماندهی می کند نیز مصاحبه کرد.

الاخبار سپس به اظهارات انریکه تسیمرمن، تهیه کننده این گزارش اشاره می کند. تسیرمن می گوید: «وقتی وارد فرودگاه بین المللی اربیل شدیم، مورد استقبال مقامات کردستان قرار گرفتیم، شماری از معاونان بارزانی در انتظار ما بودند، آنها گفتند به دلیل این که منطقه به شدت متشنج است و درگیری های شدیدی علیه داعش در جریان است شما را در طول مسیر همراهی می کنیم.»

در عین حال ژنرال سیروان نیز با هیئت ارسالی شبکه دو اسرائیل همراه می شود و جبهه های مبارزه با داعش را خود به آنها نشان می دهد.

تسیمرمن تاکید می کند، این برای نخستین بار است که رئیس اقلیم کردستان قبول می کند که با یک شبکه اسرائیلی مصاحبه کند. بارزانی در این مصاحبه علاوه بر ابراز تمایل به بازگشت دوران بسیار نزدیک روابط اقلیم کردستان با اسرائیل می گوید: «به یاد می آورم که چقدر یهودی در مناطق کردنشین زندگی می کردند. حتی روستای ما و جایی که من به دنیا آمدم کلی یهودی داشتیم. ما روابط بسیار خوبی با آنها داشتیم. ما از اسرائیل هم می خواهیم تا آن جا که ممکن است در جهت تحکیم روابط با ما گام بردارد.»

الاخبار سپس به اظهارات سیروان بارزانی اشاره می کند که انتقادی عجیب و غریب از حکومت بشار اسد می کند و مدعی می شود: «اسد ادعا می کند اسرائیل دشمن است اما خود ملتش را شستشوی مغزی می دهد و مانع از تحقق دموکراسی و آزادی برای مردمش می شود. در حالی که اسرائیلی ها نه دشمن هستند و نه افرادی خطرناک! کسانی که اسرائیل را دشمن می دانند، هدفشان این است که منازعات اسرائیلی – فلسطینی به قوت خود باقی بمانند بدون این که به راه حلی برسند، آنها می خواهند به این طریق به مردم خود دروغ بگویند در حالی که اسرائیل هیچ مشکلی ندارد!»

سیروان بارزانی در بخش دیگری از اظهارات خود می گوید: «آن چه ما از گزارش ها می بینیم و شبکه های عربی نیز آن را تایید می کنند، نشان می دهد که اعراب از این که در اسرائیل زندگی می کنند، راضی هستند و از وضعیت اقتصادی بهتری نسبت به اعرابی که در کشورهای عربی زندگی می کنند، برخوردارند!»

گویا آقای سیروان بارزانی رفتارهای ددمنشانه و خصمانه اسرائیلی ها با مسلمان عرب و غیرعرب جهان را نمی بیند که به هر بهانه ای آنها را مورد تجاوز قرار می دهند و حقوق مسلم آنها را ضایع می کنند. اسرائیل تنها رژیمی در دنیا است که بی محابا دیگر کشورهای مستقل دنیا را تهدید نظامی می کند و به آنها حمله نظامی انجام می دهد بدون این که با واکنش در خور توجهی از سوی جامعه جهانی مواجه شود. او در حالی اسرائیلی ها را دشمن نمی داند و آنها را افراد بی خطری توصیف می کند که روشن است در پس بسیاری از تحولات منطقه دسیسه ای اسرائیلی پنهان است که منجر به هدر رفتن خون هزاران بی گناه شده است. او در حالی کسانی که اسرائیل را دشمن می دانند، مخالف حل منازعات فلسطین و اسرائیل توصیف می کند که تجاوز مرتب اسرائیل به مردم غزه و کشتار بی رحمانه آنها را نادیده گرفته است. حتی روشن است در پس پرده جنگ سوریه نیز ردی از اسرائیل وجود دارد.

http://www.irdiplomacy.ir/fa/page/1948116/آرزوی+بارزانی+برای+برقراری+روابط+نزدیک+با+تلاویو.html

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تعداد اسرای داعشی خیلی زیادن. خبر صحت داره

اگه آره چجوری اسیر شدن؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

صحبت هایی شد که به عنوان سقیر کبیر یا پروپاگاندایست یا وحشی مغول منم حرف هایی دارم.

فرقه بین تجزیه طلب و یا مخالف نظامی که محاربه و یا معاند هست .شاید این فرق ها رو خیلی ها تو انجمن قبول نداشته باشن اما قانون و توسط ایران و همچنین سایر دول جهان بینشون فرق هست .

چرا تو این انجمن راجعه به این تشکیلات های ترک های ایرانی صحبت نمیشه؟ چون تو این انجمن بیشتر تو حوضه های سازمانی هایی صحبت شده که مسلح هستند

چرا تشکیلات ترک ها تیش مامانی هستند ؟ رهبراشون رو من نمی شناسم ولی کسی که میتونه رهبر یه سازمان یا تشکیلات سیاسی بشه تیتیش مامانی نیست  و این ترک ها  به عنوان طیف هدف این سازمان ها هستند که تیتیش مامانی هستند.من فکر کنم اینم درست نباشه و این بخش هم تیتش مامانی نیستند.

این رهبران دست به تبلیغ خشونت نمی زنند ،چون می دانند خشونت توجامعه هدفشون طرفدار نداره . می دونن که خشونت چاره کار نیست .با کشتن چهار تا سرباز یه سرهنگ مرکز نه حرف اینا رو میشنوه و نه اینا قهرمان خلق میشن. با کشتن یه معلم روستایی یا ضرب و شتمش می دونن دولت نمیاد زبون اونا را اموزش بده یا دست از تبلیغ مذهب رسمی مثلاً بر داره

این مطالب مثل کشن هر چقدر بکشی میان .این مطالب باز نمی کنم ولی به جناب تیربارچی در یه مورد میخوام توضیح بدم .یعنی با پیدا کردن چند کلمه بین مغولی و ترکی مشکل شما حل میشه ؟ اینا زبان ها از یه دسته از زبان ها هستند و در گذشته در همسایگی هم بوده اند و از هم تاثیر هم گرفته اند .برای اینکه مشکلاتتون بیشتر حل بشه برین به کلماتی که از سومر ها باقی مونده نگاه کنین اونا هم کلماتی مثل ات(اسب) و سو(اب)  و ده ها کلمه دیگه رو با همین تلفظ امروزی و یا خیلی نزدیک به این چند هزار سال پیش به کار می بردند .خیلی مشتاقم بدونم از این چه نتیجه ای می گیرن

دوستان این مطلبو از اول تا آخر بخونین. ممکنه این بحثا از نظرتون بی اهمیت باشه ولی بعضیا با سوء استفاده از همین بحثا دارن دسیسه چینی میکنن که برای امنیت ملی ما میتونه خطرناک باشه. قسمتی از بحثم به عراق هم ربط پیدا میکنه :)

جناب قادر ابتدا جواب شما رو در باره زبانشناسی و تبارشناسی میدم:

زبان سومری یک زبان خیلی باستانی از یک خانواده تک عضویه.یعنی در هیچیک از دسته بندیهای زبانی قرار نمیگیره. تمدن سومر هم که مکانش بخشی از همین عراق کوفتی امروز باشه(دیدین حرفام به تاپیک ربط داشت icon_cheesygrin ) در حدود 4000 سال پیش منقرض شده و اونها الان نیستن تا ترک بودن یا نبودن خودشونو تایید کنن. ضمنا کلمات مشترک و مشابه زیادی هم بین زبان سومری و زبان های ایرانی(Iranian languages) وجود داره. شما رو به وبلاگ زیر ارجاع میدم. البته اینم بگم که نویسنده این وبلاگ ظاهرا معتقد هست که روح پاک آریایی در سومری ها هم حلول کرده و اونها برادران آریایی ما هستن. آقا جدا این سومری ها مردم خیلی مظلومی هستن. پانعرب ها گفتن اونا عربن، پانترکها گفتن اونا ترک بودن، عزیزان این وبلاگ هم که میگن اونا احتمالا آریائیان جان دل ما هستن، اخیرا هم عزیزان دانشگاه صلاح الدین اربیل ادعا کردن که سومریها از بیخ کرد بودن(البته این عزیزان اخیرا خیلی دیگه از اقوام زاگروس و آناتولی و بین النهرین رو کرد میدونن) بابا ما باید اون دنیا بهشون جواب پس بدیما! حواستون هست؟ :)  ضمنا اینم بگم که من به نژاد آریایی اعتقادی ندارم. به نظر من واژه آریایی که در متون کهن ایرانی اومده و به معنی پاک و نجیب هست، به معنی اخلاق و منش و کردار پاک هست و این که در کتیبه های هخامنشی از نسل آریایی گفته شده به معنی اینه که ما تیر و طایفه مون آدمای بزرگ منش و پاکی هستن که البته بعضی گزارش ها در باره  حضرات هخامنشی عکس این مطلبو نشون میده. از نظر نژادی من معتقدم که اکثر ما ایرانی ها از نژاد سفید مدیترانه ای(Mediterranean race) هستیم. و اینم بگم که من این نظریه کوچ اقوام ایرانی از جنوب سیبری به فلات ایران رو درست نمیدونم.

اینم اون وبلاگه

http://www.sumiran7000.blogfa.com/category/10

ضمنا من همه مطالب این وبلاگو نخوندما. نمیدونم توش مطالب ضد نظام هست یا نه. بود و نبودش به من مربوط نیست.فعلا که شیلتر نیست.

اما عرض شود که همه ما بالاخره فرزندان آدم و حوا هستیم واینکه کلمات مشترکی بین  زبان های مختلف وجود داره عجیب نیست اما ملاحظاتی هم هست که باید اونارو درنظر گرفت. زبانهای ترکی در خانواده زبان های آلتایی قرار میگیرن. این اسم هم از رشته کوههای آلتای گرفته شده. مکان این رشته کوهها هم در محل تقاطع چهار کشور چین و قزاقستان و روسیه و مغولستان هست. جالبه کشور ترکیه میاد یه تانک میسازه به اسم آلتای بعد میگن ما به اونوریا ربط نداریم (که درست هم میگن و اینها تنها زبانشون ترکی هست که منشا آلتایی داره). اما میخوام رو همین موضوع بحث کنم که دوستانی در آذربایجان و ترکیه میگن ما ترک نژاد هستیم و در این سرزمینهام از گذشته های خیلی دور(بنا به ادعای بعضیاشون 7000 سال ) ملت به زبان ترکی حرف میزدن.همچنین میگن ترکمنها و ازبک ها و قزاق ها و سایر چشم بادومیهای آسیای میانه هم ترک نژاد هستن. بابا یکی ما رو روشن کنه چنین چیزی چطور ممکنه؟ بالاخره شما ترک نژادین یا اونا؟ البته این دوستان میگن: خوب شما هم که میگین زبانهای ایرانی از خانواده زبان های هندو- اروپایی هستن  پس چرا قیافه های ایرانیا با اروپاییا فرق داره ؟ جواب من اینه که اولا هندی ها یه مقداریشون از نژاد دراویدین هستن که با نژاد سفید مدیترانه ای قرابت هایی داره(از حیث شباهت اعضای چهره). ایرانی ها هم که از نژاد سفید مدیترانه ای باشن اگر دقت کنین تعداد قابل توجهیشون از نظر اعضای چهره(شکل چشم، دهن،دماغ، استخوان صورت، فک، جمجمه) شبیه اروپاییان با این تفاوت که رنگ پوست ایرانی ها تیره تره که این به خاطر حضور در عرض های پایین تر جغرافیایی و تابش عمودی تر آفتابه (همونطور که شاید بدونین صفات اکتسابی گاهی در اثر جهشهای ژنتیکی به صفات ارثی تبدیل میشن. همین تفاوت در رنگ پوست رو شما از شمال ایران به جنوب ایران برین مشاهده میکنین). و یک نکته مهم اینکه زبان های ایرانی از زیر شاخه زبان های هندو- ایرانی هستن که خود اینها زیر شاخه زبانهای هندواروپایی هستن. پس دیدیم که لا اقل زیر-زیرشاخه ای(دقت کنین دوبار نوشتم زیر) از یک خانواده زبانی گویشورانش ظاهرشون شبیه هم هست. حالا میپردازیم به زبان های ترکی: زبان های ترکی زیرشاخه زبان های آلتایی هستن. زبانهای ترکی خودشون به چند شاخه تقسیم میشن : خانواده چوواش، خانواده شمال غربی(قبچاق)، خانواده جنوب غربی(آغوز)و... که تاکید من رو همین زبانهای آغوزیه. زبان های ترکمنی و ترکی آذربایجانی و ترکی استانبولی هرسه زیر مجموعه زبان های آغوزی هستن. اگه یادتون باشه گفتیم که زبان های ایرانی که زیر-زیر شاخه زبانهای هندواروپایی هستن گویشورانش ظاهرشون شبیه همه اما حالا میبینیم که زیر-زیرشاخه ای از زبانهای آلتایی یکیشون میشه ترکمن های چشم بادومی(نا گفته نماند که گویش قسمتی از ازبک ها نیز آغوزی هست و همچنین در ترکستان چین زبان سالاری هم جزو زبان های آغوزی هست ) یکیشون میشه آذربایجان ایران و جمهوری آذربایجان(این جمهوری آذربایجان هم خودش بحثی داره) که قیافه هاشونو میدونیم چه جوریه، یه سریشونم میشن ترکیه ای ها که اونهام اکثرن از نژاد سفید مدیترانه ای هستن و در قسمتهای غربیش حتی بعضی مردمشون پوستهای خیلی سفید تر و ظاهر اروپایی تر دارن. اینو کجای دلمون بذاریم؟ لا اقل زیر-زیرشاخه یه خانواده زبانی گویشورانش باید ظاهرشون شبیه هم باشه دیگه. اون اِرگِنه کُن هم که بهش اشاره کردم فقط یه شباهت کلمه ای ساده نیست یه افسانه است با تمام ضمائمش.

در ترکیه امروزی که محل بروز و ظهور اقوام و تمدن های بسیاری بوده هیج مستندی مبنی بر تکلم به زبان ترکی قبل از ورود سلجوقیان وجود نداره. در این منطقه زبان های آناتولیایی(َAnatolian languages) رایج بودن که شاخه ای از زبان های هندواروپایی بودن. که منقرض شدن. نیمه غربی ترکیه هم که در هزاره اول پیش از میلاد محل تمدن هلنی(یونانی) بوده و بعدها در قلمرو امپراطوری رم قرار گرفته. نکنه میخواید بگید اسم شهر استانبول که همون کنستانتینوپل(شهر کنستانتین) بوده یه اسم ترکیه؟  قسمت قابل توجهی از شرقش هم که ارمنی نشین بوده که به همت عثمانی خیلیاشون کشتار شدن و بعضیاشون برای در امان موندن از کشتار ارمنی بودن خودشونو انکار کردن(حالا بگذریم از اینکه این یه نسل کسی برنامه ریزی شده بوده یا تلفات جنگ)

اما در مورد آذربایجان مستندات تاریخی نشون میده که زبان مردم آذربایجان گونه ای از زبانهای ایرانی بوده. که از اون به پهلوی هم یاد شده. احتمالا چیزی شبیه تاتی و تالشی و شاید ترکزبانهای آذربایجان غربی کردزبان و ترکزبانهای همدان لرزبان بوده اند و قس علی هذا. این شواهد رو میتونید در کتابهایی مثل احسن التقاسیم، التنبیه والاشراف، نزهه القلوب ببینین. و زبان مردم آذربایجان در اثر استیلای قبائل ترک به مرور ترکی شده چون اون قبائل ترک تمام امورات اونجارو بدست گرفته بودن و مردم برای رفع رجوع کاراشون مجبور به برقراری ارتباط با اونا بودن و به مرور ترکی بین اونها نشست. (جالبه بدونین که یه چیزی شبیه این اتفاق الان بین تالشها اتفاق افتاده و ازوقتی که جاده گردنه حیران درست حسابی ساخته شده  باعث شده تاجرای اردبیلی پاشون به جاهایی مثل آستارا خیلی باز بشه این تالشها که قبلا هم همسایه های ترکزبان داشتن و با ترکی آشنا بودن برای اینکه سرشون کلا نره یا اینکه خلاصه اون حس همشهری رو در فروشنده های ترکزبان بیانگیزن و احیانا یه تخفیفی بگیرن باهاشون ترکی حرف میزنن و اونطور که من  شنیدم بارها شده که دو تا  تالش که نمیدونستن طرف مقابلشونم تالشه با هم ترکی صحبت کردن)  اشعار ترکستیزانه شاعران آذربایجانی همچون نظامی گنجوی، خاقانی شروانی، قطران تبریزی هم موید ترکزبان نبودن مردم آذربایجان در گذشته هست چون کسی که خودشو ترک میدونه چرا باید همچنین شعرایی بگه؟

این فرایندهای تغییر زبانی در جاهای دیگه دنیا هم اتفاق افتاده. مثلا سرخپوستای آمریکا که الان انگلیسی زبان هستن خودشونو آنگلوساکسون نمیدونن. یا کشور های فرانسوی زبان آفریقا مثل سنگال و توگو خودشونو فرانسوی نمیدونن. سیاهپوستای سومالی و سودان رو هم نمیشه عرب دونست. نمیدونم خودشون به خودشون چی میگن. یه مورد از این فراموش کردن هویت مصریا هستن که با اون تمدن عظیمشون به خودشون میگن عرب در حالی که مصریا زبان مخصوص به خودشونو داشتن. البته مصریا و عربا هر دو از نژاد مدیترانه ای هستن.

و اما اینکه الان مردم آذربایجان با زبان ترکی مانوس هستن و دوست دارن به این زبان بیشتر پرداخته بشه و در مدارس آموزش داده بشه این حق اونهاست(این رو هم بدونین که زبان ترکی آذربایجانی یه زبان ترکی منحصر به فرده که توش کلماتی که باز مونده گویش قدیمی مردم آذربایجانه هنوزم یافت میشه. برای مثال مردم جمهوری آذربایجان به رنگ قهوه ای میگن پلیدی. کلمه ی قهوه ای از قهوه گرفته شده که یک گیاه بومی قاره آمریکا بوده و از رواجش در آسیا مدت زیادی نمیگذره) اصل 15 قانون اساسی هم آموزش زبان مادری اقوام و اقلیتها رو رو مجاز دونسته.و این نه تنها تهدیدی برای امنیت ملی نیست بلکه یه فرصت استثنایی هم هست چون آذربایجانی ها و ترکمن های ما میتونن سفیران فرهنگی، اقتصادی و... ما در کشورهایی باشن که زبان های ترکی در اونها رایجه و نفوذ ما رو در اون کشورها بیشتر کنن(این افراد چون پایه زبان های ترکی رو بلدن زبان های ترکی دیگه رو با مقداری مطالعه میتونن سریع یاد بگیرن.مثلا این پروژه های مهندسی آسیای میانه رو همشونو ما باید میگرفتیم که غفلت کردیم و چینیا رو دستمون زدن) واقعا نمیدونم چرا این اصل مغفول مونده.چطوره که زبان ارمنیا و آشوریا و یهودیا تو مدارسشون بهشون آموزش داده میشه مشکلی پیش نمیاد بعد ترکی و کردی و... آموزش داده بشه مشکل پیش میاد؟!!! البته چند وقت پیش شنیدم که در مدارس سقز در یکی از پایه های دوره راهنمایی یه کتاب ادبیات کردی آموزشش شروع شده که خبر خوشحال کننده ای بود و این میتونه تعمیم پیدا کنه.البته در آذربایجان باید در کنار زبان ترکی این مطلب که آذری ها ترک نژاد نیستن هم باید آموزش داده بشه تا بعضیا خیالات برشون نداره. البته به اینم دقت کنین که اصل 15 قانون اساسی به آموزش زبان مادری اشاره کرده نه آموزش به زبان مادری که قومگراها اونو هی تو بوق میکنن. منظور اینا از آموزش به زبان مادری اینه که فیزیک و شیمی و ریاضی و... کتاباش به زبان مادری نوشته بشه و آموزش داده بشه که این به نظر من و خیلیای دیگه یک گسست بزرگ بین بخشهای کشور بوجود میاره و معضلاتی به بار میاره. دیگه تو جاهایی مثل سوئد هم که به قولی تو این جور مسائل شاخه نمیان این کارو بکنن.یا مثلا تو آمریکا که جمعیت بزرگ هیسپانیک داره نمیان آموزش به زبان اسپانیایی دایر کنن. نمیدونم من که اینجوری فکر میکنم.

و اما در مورد جدایی طلبی و تشکیلات ترکهای ایرانی!

جناب قادر جدایی طلبی جدایی طلبیه. حال میخواد مسلحانه باشه که میشه محاربه، میخواد به قول خودشون مدنی باشه که میشه براندازی نرم(منظورم از تیتیش مامانی همون مبارزه به اصطلاح مدنی بود). واژه براندازی هم در قوانین ایران بار سنگینی داره امیدوارم که این تشکیلات کذایی حداقل این مشی مسالمت آمیزشونو همینجوری حفظ کنن. امیدوارم! فرمودید تشکیلات ترکهای ایرانی! عزیزم اینا که خودشونو ایرانی نمیدونن. میگن ایران اُخه.پیف پیف بو میده. بی کلاسه. و اون شواهدی هم که آوردم نشون میده اینها درصورت مساعد دیدن اوضاع(مثلا خدای ناکرده بروز یک خلا امنیتی در کشور) ممکنه وارد فاز مسلحانه هم بشن. گفتم ممکنه ها، شایدم نشن.

و در پایان جناب قادر برای اینکه بچه های سایت تکلیفشونو با شما بدونن به دو سوال زیر با بله یا خیر پاسخ بدید:

1- شما خودتونو ایرانی میدونید یانه؟

2- در صورتی که ایران درگیر یک جنگ فراگیر با ابرقدرتها بشه و دول جمهوری آذربایجان و ترکیه فرصت رو مقتنم بشمرن و بخوان به صورت گازانبری به آذربایجان حمله کنن و اونو به زور اشغال کنن و کشور به دلیل درگیر بودن در جبهه های دیگه نتونه اونارو بیرون کنه و اشغالگران یک سری از آدمای همون تشکیلات کذایی رو بذارن سر کار و اونها سرخود یا با یک رفراندوم نمایشی اقدام به اعلان استقلال کنن و صدای مخالفو سرکوب کنن شما آیا به عنوان اشغالگر با اونها مبارزه میکنین یا نه؟

ویرایش شده در توسط tirbarchi
  • Upvote 15
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مقتدی صدر گفته که انتخاب اسم لبیک یا حسین ( ع ) برای عملیات در صلاح الدین و انبار باعث سوء برداشت اهل سنت خواهد شد، اسم این عملیات باید به لبیک یا صلاح الدین یا لبیک یا انبار تغییر پیدا کند، منبع خبر:

http://www.alsumaria.tv/mobile/news/135321/iraq-news

چند چنده این بنده خدا!
  • Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.