death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

روسیه میخواد وایسه تا این چچنیا بیان شهرونداشو تو طرطوس سر ببرن؟!

والا این روسا که من دیدم خیلی ترسوتر از این حرفا هستن. شصتشون خبر دار بشه که دشمن داره میرسه به شونصد کیلومتریشون ، همه شهروندان خودشون رو از دریا و هوا بار میزنن میبرن. مثل همون 2 سال پیش که اوضاع بی ریخت شده بود.

• Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اجازه بدید مخالفت کنم.

اگر مناطقی به تکفیریها داده بشه، زمان هم داشته باشند، جنگ بدتری رو شروع می‌کنند.

باید متر به متر مقاومت کرد و با تغییر تاکتیک ها، بیشترین ضربان رو زد و هرگز ابتکار عمل رو به دشمن نداد. باید دشمن رو گیج کرد

خدا بزرگه، با نیرویی خیلی کمتر از نیروی سوریه میشه تومار تکفیریها رو در هم پیچید. کار فرهنگی میخواد و تاکتیک مناسب نظامی

خب این حرف درسته ولی به هر حال سوریه میره جناب حمص عزیز ... بعد اون چی ؟؟؟ عراق میتونیم جلوشون رو بگیریم... ولی لبنان چی ؟؟؟ هیچکس فکر لبنان هست ؟؟؟ جلوی یه لشکر مورچه قاتل رو چطور بگیره حزب الله ؟؟؟

اون موقع یه ارتش تندرو میمونه و ائتلافه شکست ناپذیر!!!
تروریستا تووی عراق (بجز بخش های خاص) جایگاه چندانی ندارند... اما باید برای هر سناریویی آماده بود...
مهمترین کاری که الان به نظرم باید انجام بشه اینه که خطوط مستحکم دفاعی ایجاد بشه در عراق... خطوطی که خودرو انتحاری با ۷ تن مواد منفجره هم نتونه چندان خللی تووی کارش ایجاد کنه...

موافقم باید خطوط دفاعی از همین الان توی مناطق جلوی سامرا کربلا و بغداد و نجف درست بشه از همین الان باید فکر اون روز باشن که باز زانوی غم بغل نگیریم...

فکر میکنم تا مدتی دیگه که حالا معلوم نیست چند وقت، باید تاپیک سوریه رو با عراق ادغام کنیم...

ویرایش شده در توسط IRIAF

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

والا همون دو سال پیشش هم معاون وزیرخارجه روسیه گفت: ممکن است مخالفین پیروز این جنگ داخلی باشند..!

جدایی طلبای شرق اکراینو که خوب حمایت میکنن. من صد درصد مطمئنم که نیروهای اسپتزنازشون تو شرق اکراین دارن همینجوری وول میخورن. حالا ما نخواستیم این اسپتزنانازهاشونو بیارن سوریه، لااقل از اون زرهی هایی که تو انباراشون داره خاک میخوره بدن خودمون راست و ریستشون میکنیم واسه عملیات.

.

اون موقعه چطوری جلوی دوستان رو بگیریم که بهترین تاکتیک ها رو بلدند و خاک جنگ چریکی رو خوردن...

همونجور که دوستان تو مطالب قبلیشون گفتن این وحوش فقط تو مناطقی که مردم محلی طرفدارشونن میتونن پیشروی کنن پس احتمال اینکه بتونن مناطق شیعه نشین عراقو بگیرن صفره حالا چه برسه به حمله به ایران!

ویرایش شده در توسط tirbarchi

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام
انشالله هرجا خدمت کردید موفق باشید .
ولی
واقعا در مورد من چی فکر میکنید ؟یا شعور جمعی ؟
شاید از من بزرگتر باشید ولی اصلا بحث سن نیست و اصلا سن مهم هم نیست . بلکه روش گفتار شماست ... وقتی با اوون لحن میایید و میگید ، فلان و فلان و از لفظ پسر خوب استفاده میکنید ، اینجا معنایی غیر از احترام پیدا میکنه .
"دوما که شرمنده به شخصه به جای کپی کردن ..." وقتی اینجور در جمع صحبت میکنید باید منتظر جوابش باشید نه اینکه بنویسی و یا علی مدد ... خداحافظ ! ما در برابر همه ی حرفهای خودمون مسئولیم .شما که مو سفید کردید بهتر میدونید ........

در ضمن ، این لینکی که از گذشته گذاشتید چه ربطی داشت ؟؟؟! خب که چی ؟ چیرو مثلا قصد دارید ثابت کنید ؟؟ :)
بله
اوون زمان اصلا صفحه ی تحولات جهان اسلامی وجود نداشت که من بخوام مدیرش باشم !! و بله اوون زمان در کنار خبرهای خودم از پیج مصطفی هم کپی میکردم .... خب که چی ؟؟؟!!! :thinking:
ندونستن عیبه ؟؟ نه والله . نمیدونستم نمیدونم ، انشالله بدونم :) .
خیلی بهتر بود بجای زیر رو کردن گذشته و آینده ؛ همون جمله ی آخر جوابتون رو تو جوابتون به من قرار میدادید , و بهتر بود افکار سال گذشتتون رو آپ دیت میکردید و زود قضاوت نمیکردید.

**
خدا ببخشه

سلام مجدد

دوست عزیز اگر خودتون رو جمع نزنید در مورد شخصیت شما تصوری ندارم و باور کنید فرصتش رو هم ندارم

با لینک که مربوط به گذشته بود و عملیات غوطه شرقی و این که اذعان دارید اون زمان کپی هم انجام میدادید صرفا خواستم اشاره کنم که با توجه به سوابق اطلاع نداشتم از مدیریت فعلی شما...
بگذریم... بازم اگر نکته ازاردهنده ای بود عذرخواهی میکنم
موفق باشید
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عربستان هم که چند برابر زرهی منطقه تاو خریده..

دقیقا :

http://foreignpolicy.com/2013/12/12/why-is-saudi-arabia-buying-15000-u-s-anti-tank-missiles-for-a-war-it-will-never-fight/

http://defense-update.com/20140424_washington-supply-14000-tow-missiles-saudi-national-guard.html#.VT-zctKqqko

http://www.defenseindustrydaily.com/the-2006-saudi-shopping-spree-a-hardened-networked-national-guard-02462/

البته نمیدونم منظور شما از توان زرهی منطقه کدوم کشورها هست. ولی اگر بخوایم تعداد تجهیزات زرهی خودمون و عراق و ..... رو حساب کنیم ، قطعا عبارت چند برابر شما درست از آب درمیاد.

این 15000 تا موشک تاوی که خریدن برای کامیون های بنز 10 چرخ ترابری ما هم بسه چه برسه به.....

ویرایش شده در توسط naserr

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام مجدد

دوست عزیز اگر خودتون رو جمع نزنید در مورد شخصیت شما تصوری ندارم و باور کنید فرصتش رو هم ندارم

با لینک که مربوط به گذشته بود و عملیات غوطه شرقی و این که اذعان دارید اون زمان کپی هم انجام میدادید صرفا خواستم اشاره کنم که با توجه به سوابق اطلاع نداشتم از مدیریت فعلی شما...
بگذریم... بازم اگر نکته ازاردهنده ای بود عذرخواهی میکنم
موفق باشید

عرض کردم.

خدا ببخشه .

شما هم موفق باشید .

درگیریهای جدید در درعا بین طرفدارهای داعش و تروریستهای مسلح مقداری بالا گرفته ..

30 ژانویه 2015 (تقریبا میشه 10 دی ماه 93) بود که برای اولین بار این گروه تروریستی در پی انتشار پیامی اعلام موجودیت کرد .

حوزه ی فعالیت این گروه تروریستی در استان درعا و قنیطره هست .در ابتدا زیاد جدی گرفته نمیشد ، البته قبل از اعلام موجودیت بصورت هسته های پنهان هم فعالیت میکردند .

تا اینکه در بهار 2015 میلادی حمله ای رو به کاروانهای جبهه النصره و ارتش آزاد ترتیب دادند .

الان خبر میرسه که جیش یرموک در جنوب قنیطره با جیش الجهاد داعشی در سطح وسیع درگیر شده ؛ البته احرار الشام و جیش الاول و جیش الاسلام هم هستند .

تعدادی از نیروهای جیش الجهاد هم قبل از این درگیریها از گروه جدا شدند .

گروهای زیر شاخه ی این گروه شامل :

لواء ذوالنورین ، جماعه جند الاسلام ، حرکه مجاهدی الشام ، سرایای الجهاد ، جماعه ابو بصیر هستند .

امیر جیش الجهاد شخصی بنام ابو یوسف هست

باید منتظر بمانیم و ببینیم در آینده وضعیت این گروه در قبال سایر گروهای مسلح حاضر در جنوب چگونه خواهد شد .

CDoFVszWEAIJHMf_copy.JPG

CDsAJj1WAAAgkDH_copy.JPG

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان فضای ناامیدی حاکم شده... اخه چرا؟
زمانی که بشار کمین خورد همزمان فرمانده دژبان ارتش با مخالفین همکاری میکرد یا فرمانده محور جنوب و قنیطره به اردن فرار کرد و ژنرال ها پشت سر هم ارتش رو رها میکردند
الان میزان فرار از خدمت نظامیان سوری چقدره؟ اماری که دوستمون قرار دادند مربوط به قبل از فرمان عفو عموی هست که بسیاری از نظامیان به خدمت برگشتند و خود رسانه های غربی اذعان دارند ازدحام زیادی در وزارت اشتی ملی برای تسلیم شدن وجود داره ماه گذشته اولین تیپ مخالفین تو جنوب دمشق با فرماندهانش تسلیم شد

واشنگتن پست تحلیل زده سوریه کارش تمامه‏!‏ جالبه جمهوری خواهان و رسانه های طرفدارشون هنوز رو دارن درباره مدت سوریه نظر بدن:‏|‏ افتضاح ۴ سال پیششون و تخمین چند هفته رو فراموش کردند‏!‏
الان اوضاع پرسنل ارتش تثبیت شده است مخالفین تو شرق دمشق مدت هاست محاصره اند - حمص تحت کنترل هست حلب هم که یک گام تا محاصره داره...

اگر دولت بتونه منابع مالی برای پرداخت حقوق به نیروهای دفاع وطنی پیدا کنه و تعداد نیروها رو بیشتر کنه خیلی از مشکلات حله... الان مشکل سوریه نداشتن منابع مالی هست که با شرایط جدید متحدش و ۱۳۰ میلیارد دلار پول ازاد شده اش اوضاع عوض میشه تو عراق هم اگر نیروهای مردمی الانبار رو ازاد کنند همان طور که هادی العامری اعلام کرده برای تعقیب تکفیری ها ارد سوریه میشن به خاطر همین امریکا و قطر عربستان و ترکیه با ورود نیروهای مردمی به الانبار مخالفند
قطر و ترکیه و عربستان این نکته رو میدونند که دارن فشار زیادی وارد میکنند

از لحاظ نظامی زیاد نگران نباشید اصل توان هوایی و اتش توپخانه و موشکی است که برای سوری ها تامینه

الانم سپهبد فریج تهران هست
فقط سوری ها باید بتونند موج گسترده حملات رو بگیرند
  • Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

زمانی که بشار کمین خورد همزمان فرمانده دژبان ارتش با مخالفین همکاری میکرد یا فرمانده محور جنوب و قنیطره به اردن فرار کرد و ژنرال ها پشت سر هم ارتش رو رها میکردند
الان میزان فرار از خدمت نظامیان سوری چقدره؟ اماری که دوستمون قرار دادند مربوط به قبل از فرمان عفو عموی هست که بسیاری از نظامیان به خدمت برگشتند و خود رسانه های غربی اذعان دارند ازدحام زیادی در وزارت اشتی ملی برای تسلیم شدن وجود داره ماه گذشته اولین تیپ مخالفین تو جنوب دمشق با فرماندهانش تسلیم شد

خودتون فرمودید : مشکل اصلی پول هست، پولش تامین بشه همه مون امیدوار میشیم..

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

3 سال پیش که اوضاع سوریه خراب بود با الان فرق داشت، اون موقع بشار کمبود نیرو نداشت، الان داره. خطاب به دوستانی که میگن الان هم مثل اون موقع هست. البته هیچ چیز غیر ممکن نیست و به نظر من با همین تعداد نفرات هم ارتش سوریه میتونه به طور کامل شکست بده طرف مقابل رو، ولی خیلی خیلی اما و اگر ها پیش رو داره و با عملکرد فعلی ارتش غیر ممکن به نظر میرسه پیروزی در این جنگ.

ویرایش شده در توسط era_923

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با این روند ارتش سوریه ، تا دو سال دیگه (وبلکه شاید خیلی زودتر!) زرهی ارتش سوریه ریشه کن میشه..! اونوقت قراره چه گلی به سر بگیریم!؟

مشکل ارتش های عرب ، در جنگ اسرائیل با سوریه و عراق با ایران به وضوح قابل رویته که بدون زرهی رسما فلج میشن

کافیه زرهی (به خصوص سنگینش که تانک باشه) رو ازشون بگیرید تا در رزم زمینی عملا حرف خاصی برای گفتن نداشته باشن و وا بدن

حتی در نبرد هایی مثل جنگ شهری که استفاده زرهی خیلی محدود میشه ولی باز هم اینها به زرهی تکیه میکنند به صورت حداکثری!

یه تغییر استراتژی همراه با آموزش میخواد که حداکثر نقش زرهی رو پشتیبانی اتش قرار بده و پیاده رو بفرسته جلو که البته دیره و شدنی نیست

-----

یکی از دلایل نرمش قهرمانانه همین خالی بودن دسته! برای حفظ سوریه برای برنامه های آتی در یمن و ... نیاز به پول هست

• Upvote 12
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مشکل ارتش های عرب ، در جنگ اسرائیل با سوریه و عراق با ایران به وضوح قابل رویته که بدون زرهی رسما فلج میشن

کافیه زرهی (به خصوص سنگینش که تانک باشه) رو ازشون بگیرید تا در رزم زمینی عملا حرف خاصی برای گفتن نداشته باشن و وا بدن

حتی در نبرد هایی مثل جنگ شهری که استفاده زرهی خیلی محدود میشه ولی باز هم اینها به زرهی تکیه میکنند به صورت حداکثری!

یه تغییر استراتژی همراه با آموزش میخواد که حداکثر نقش زرهی رو پشتیبانی اتش قرار بده و پیاده رو بفرسته جلو که البته دیره و شدنی نیست

-----

یکی از دلایل نرمش قهرمانانه همین خالی بودن دسته! برای حفظ سوریه برای برنامه های آتی در یمن و ... نیاز به پول هست

دقیقاً...
زرهی سوریه از تانک گرفته تا نفربر زرهی... از آموزش خدمه تا ترکیب های استفاده شده برای حمله... دچار مشکلات اساسی هست که رفعشون در حال حاضر بیشتر شبیه جوک میمونه!!!

●●●●●●●●●●●

واقعا سربازان ارتش سوریه وقتی میبینن که همسایه و هم شهری دیروز داره به سمتش شلیک میکنه... وقتی میبینن که از همه سمت داره بهشون حمله میشه... وقتی میبینن شمار زیادی از دوستان و همرزمان قدیمشون امروز دارن علیهشون میجنگن... باید هم روحیه جنگیشون به شدت افت کنه!!! باید همه مدام عقب نشینی انجام بدن... جنگ سوریه جنگ عجیبیه... ویرایش شده در توسط zAa9
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بدلیل کمبود شدید نیروی انسانی در جنگ سوریه که منجر به سقوط ادلب و در آینده ی نزدیک سقوط جبهه ی شمالی و شهر درعا در جبهه ی جنوبی خواهد شد

ویرایش شده در توسط armagdon
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.