death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

[quote name='HHL' timestamp='1344199871' post='263659']
تصاویر رویترز از شهر حمص بعد از درگیریها**البته اگه دیگه بشه بهش گفت شهر!

[url="http://uk.reuters.com/news/pictures/slideshow?articleId=UKRTR359SX#a=29"]http://uk.reuters.co...UKRTR359SX#a=29[/url]

آدم یاد تخریب شهرها تو جنگ جهانی می افته!
[/quote]

دقیقا یک جای سالم به شهر باقی نمونده ...
جالب اینجاست صدا و سیما اهنگ همه چی اروم می خونه وزارت خارجه از یک هشدار خشک خالی به اتباع ایران برای سفر به سوریه دریغ می کنه!!...
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یه مشت تروریست با وارد شدن زوری به خونه های مردم و تبدیل خونه های مردم به سنگر و افراد بی گناه به سپر انسانی شهر رو به چه روزی انداختن

جالب اینجاست که این تروریست ها چقدر طرفدار تو سایت خودمون دارن ! ! !

واقعا کاری رو که اسرائیل نمی تونست انجام بده اونها مجانی براش انجام دادن
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نکته اینجاست که برای ایالات متحده بازی دو سر برد هست. هم سوریه را به اغتشاش کشوندند و از سوریان و مسلمانان این طرف می کشند و تخریب می کنند و هم طرف مقابل که از بنیادگرایان و متعصبان تند مذهبی به اصطلاح دشمن امریکا و همراه القاعده به قولی کشته میشن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]به گزارش فارس، خبرگزاری انگلیسی "[url="http://www.reuters.com/article/2012/08/06/syria-crisis-iranians-idUSL6E8J6BCS20120806"]رویترز[/url]" مدعی شد که 3 نفر از گروگان‌های ایرانی در بمبارانی که توسط ارتش سوریه انجام شد، به شهادت رسیدند.[/right]
[right]این خبرگزاری همچنین ادامه داد که گروهک ارتش آزاد سوریه تهدید کرده است در صورتی که ارتش سوریه به حملات خود پایان ندهد، سایر گروگان های ایرانی را خواهند کشت.[/right]
[right]گفتنی است ارتش سوریه طی روزهای اخیر و امروز ضربات سنگینی در منطقه صلاح الدین بر تروریست ها وارد کرد و جاده مواصلاتی حلب به ترکیه نیز به تصرف ارتش سوریه درآمد که همین امر موجب شده تا یکی از شاهراه های لجستیک گروه های مسلح سوری قطع شود.[/right]
[right]تروریست‌های مسلح ساعت 12 ظهر روز شنبه به وقت محلی دمشق به اتوبوس زائران ایرانی که از محله زینبیه به سمت فرودگاه در حرکت بودند، حمله ور شده و آنها را ربودند.[/right]
[right]یک مقام رسمی دولت سوریه به خبرنگار فارس گفت: زائران ایرانی برای زیارت به حرم حضرت زینب(س) رفته بودند که از آنجا عازم فرودگاه شوند و به تهران برگردند که بلافاصله بعد از حرم مطهر و در حالی که به سمت فرودگاه در حرکت بودند، مورد حمله تروریست‌های وابسته به ارتش آزاد سوریه قرار گرفتند[/right]

[right][url="http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910516001196."]http://www.farsnews....13910516001196[/url][/right]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right][size=5]من گفتم اخر عاقبت خوبی در انتظار اینا نیست...حقشه ایران برای ازادی اینا یه کاری بکنه ....چه میدونم صابرین رو بفرسته اینا رو نجات بدن یا از کلاه سبزا استفاده کنه ....این نیروها که فقط برای جنگ کشور تعلیم ندیدن[/size][/right]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]من گفتم اخر عاقبت خوبی در انتظار اینا نیست...حقشه ایران برای ازادی اینا یه کاری بکنه ....چه میدونم صابرین رو بفرسته اینا رو نجات بدن یا از کلاه سبزا استفاده کنه ....این نیروها که فقط برای جنگ کشور تعلیم ندیدن[/quote]

اگه اسرائیل بود حتما نیروی ویژه ای می فرستاد و از گروگان گیران زهرچشم حسابی می گرفت

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='arminheidari' timestamp='1344282779' post='263815']
[quote]من گفتم اخر عاقبت خوبی در انتظار اینا نیست...حقشه ایران برای ازادی اینا یه کاری بکنه ....چه میدونم صابرین رو بفرسته اینا رو نجات بدن یا از کلاه سبزا استفاده کنه ....این نیروها که فقط برای جنگ کشور تعلیم ندیدن[/quote]

اگه اسرائیل بود حتما نیروی ویژه ای می فرستاد و از گروگان گیران زهرچشم حسابی می گرفت
[/quote]

بعدش هم شورشیان چند نفر رو بکشند و چند تا کارت شناسایی و پاسپور در بیارن که آره تمام این جنگ رو سپاه راه انداخته ! و کل ماجرای سوریه کار سپاه بوده !! ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بعدش هم شورشیان چند نفر رو بکشند و چند تا کارت شناسایی و پاسپور در بیارن که آره تمام این جنگ رو سپاه راه انداخته ! و کل ماجرای سوریه کار سپاه بوده !! ... [/quote]
حق با شماست در واقع تجربه کارهای اسرائیل، این امر را برای اسرائیل دور از انتظار نمی کند
و من این حرف را در باب اسرائیل گفتم البته اسرائیل برایش هیچ قطعنامه و حرفی اعتبار ندارد و قبول هم ندارد
و در آخر هم همیشه می آید می خندد و می گوید ما نه رد می کنیم و نه تایید و حرف دیگران را پشیزی حساب نمی کند

ایران هم می تواند چنین کاری کند بشرط اجرای دو بند بالا که من خودم به شخصه بعید می دانم ایران این روند را بخواهد یا اجرا کند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ولی خب نمیشه دست رو دست گذاشت و تماشا کرد!!

این سومین آدم ربایی بر علیه ایرانیان در چند وقت اخیره!! روند بدی داره شکل میگیره!

به نظر من ایران باید با این اتفاقات مقابله به مثل کنه اما با احتیاط و در نظر گرفتن تمام این مسایل!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تجربه نشون داده که ایران در این جور وقایع دست رو دست نمیذاره وبطور جدی تعقیب و دستگیری و یا هلاکت و تنبیه همه عاملان و مشوقان و طراحان اینجور اقدامات تروریستی رو در دستور کار خودش قرار میده نمونه اش ریگی و یا قاتلین شهدای هسته ای

ولی باز تجربه نشون داده که ایران در این مواقع با صبر و حوصله خیلی زیاد کارش رو دنبال میکنه و احساسی و زودهنگام اقدام نمیکنه ولی با توجه به تنهایی ما و در مقابل کثرت و تنوع دشمنانمون و اتحاد اونها و همچنین خباثتشون ممکنه منجر به شهادت تعداد بیشتری از گروگانها و یا حتی همه اونها بشه

بقول قدیمی ها دیر گیر هست ولی شیر گیره

امروز خبرگزاریها هشدار فیروزآبادی ریاست ستاد کل نیروهای مسلح خطاب به ترکیه و عربستان و قطر رو منتشر کردند :

به گزارش خبرگزاری فارس، سردار سرلشکر سیدحسن فیروز آبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی سپاه، با اشاره به اوضاع منطقه و بخصوص فجایعی که توسط دشمنان سوریه به وقوع می پیوندد، اظهار داشت: آل سعود، قطر و ترکیه مسئول خون‌هایی هستند که در خاک سوریه ریخته می‌شود.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: این مبنای درستی نیست که کشورهای همسایه سوریه به کمک اهداف جنگ طلبانه شیطان بزرگ آمریکا بروند.
وی اظهار داشت: اگر این کشورها این مبنا را قبول کرده‌اند باید بدانند که بعد از سوریه نوبت ترکیه و بقیه کشورها خواهد بود.
فیروزآبادی با اشاره به اینکه آمریکا هر روز در خاک خود کفاره جنگ طلبی و خشونت طلبی خود را می‌پردازد، تأکید کرد: مبادا ترکیه، عربستان و قطر قربانی ترویج تروریسم القاعده شوند و از این بابت ما به دوستانمان هشدار می‌دهیم.
وی در ادامه گفت: القاعده و وهابیت امروزه گریبانگیر مسلمانان بی گناه شده‌اند و از این رو بایستی سران مسلمانان با تأمل بیشتر، در تقویت روحیه و حمایت از مسلمانان بکوشند و توجه کنند که نهی از منکر در بین مسلمانان یک تکلیف است.
عضو شورای مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: دشمنان اسلام در هیچ شرایطی دست از ترور بر نمی‌دارند و می‌بینید که همزمان با برگزاری مسابقات المپیک جهانی که مشعل صلح و دوستی و همزیستی مردم جهان است یک افسر انگلیسی در حال حمل 50 جلیقه انفجاری در فرودگاه کابل دستگیر می‌شود، آیا این جنایتکار قصد کشتن صدها مسلمان بی گناه از شیعه و سنی در منطقه را نداشته است؟
فیروز آبادی در پایان اظهار داشت: اینگونه توطئه‌های اختلاف برانگیز بایستی مایه عبرت مسلمین گردد و اتحاد و اتفاق مسلمانان را تقویت کند.
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910516001090

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من آقای فیروز آبادی زمان بدی رو انتخاب کردند واسه هشدار دادنشون مخصوصا الان که آقای صالحی داره به زور سعی می کنه تا از طریق کانال های دیپلماتیک یه جورایی زمینه آزادی زندانیان رو فراهم کنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به گزارش فارس، پایگاه خبری «روسیا الیوم» به نقل از خبرگزاری «خبر ترک» ترکیه اعلام کرد که «یگان‌های حفاظت مردمی» یا همان سازمان‌های مردمی وابسته به کمیته‌های خلق کُـرد سوریه 40 نظامی ترکیه را که از مرز وارد خاک سوریه شده بودند،‌ بازداشت کردند.
این خبرگزاری به نقل از سخنگوی «یگان‌های حفاظت مردمی» که یکی از کمیته‌های مردمی است و از حدود یک سال پیش برای حمایت از ساکنان کرد سوریه در مقابل تروریست‌ها شکل گرفته است، اعلام کرد که عناصر یگان‌ «چندین نظامی ترکیه را به این دلیل که حفظ مرزها از اولویت‌های آنان است، بازداشت کرده‌اند».
سخنگوی این یگان‌ها با «جنایتکار» خواندن نظامیان ترکیه اعلام کرد که این افراد تلاش می‌کردند که برای مخالفان سوریه، سلاح به خاک سوریه قاچاق کنند.
پایگاه خبری خبرپرس لبنان نیز اعلام کرد که افراد وابسته به کرد‌ها در سوریه 40 نظامی ترکیه را که از مرز عبور کرده و وارد خاک سوریه شده بودند بازداشت کردند.
از سوی دیگر روزنامه ملیت ترکیه اعلام کرد که وزارت خارجه ترکیه خبر بازداشت نظامیان خد در خاک سویه را تکذیب کرده است.
پیش از این شبکه خبری المیادین و برخی منابع سوری، به نقل از مقامات امنیتی در حلب سوریه اعلام کرده بودند که ارتش سوریه در درگیری‌های روز گذشته 8 خارجی بازداشت کرده است که یکی از آنان یک ژنرال ترکیه‌ای است.
سال گذشته نیز منابع ترکیه‌ای از جمله نشریه ایدنلی این کشور فاش کرده بود که 40 افسر ترکیه در چندین نوبت در سوریه بازداشت شده‌اند و تاکنون تلاش‌های آنکارا برای آزاد کردن آنان ناکام مانده است.
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910517000059

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان بنظر من تنها راه نجات سوریه از این بحران توجه و انجام دو راهکار است:

اولین راهکار این هست که یجورایی کاملا مرزاشو ببنده(استفاده از ترکیب بدون سرنشین برای شناسایی و هلی بورن در نقاط کوهستانی و استفاده از خودروهای تاکتیکال و نفربرهایی مثل بی ام پی 2 در مناطق دشتی و باز فوق العاده جواب میدهد) و نذاره تدارکات و نفرات جدید به تروریست ها برسه و این کارو به هر قیمتی که شده انجام بده حتی اگر باعث کاهش نفرات در رویارویی اصلی انها در میدان واقعی جنگ و داخل شهرا باشه.این کار ظرف دو هفته و حتی شاید کمتر باعث میشه تروریست ها مهماتشون تموم بشه وحسابی خسته شوند و در تنگنا قرار بگیرند و دست به حماقت های بزرگی بزنند که کاملا به ضررشون تموم میشه.

دومین راهکار هم کشاندن درگیری ها از شهرها به خارج شهرها یا جاهایی که قبلا از وجود غیر نظامی ها پاکسازی شده و آنها رو به جاهای امن منتقل کردند میباشد در واقع یعنی ریختن تروریست ها از شهرا بیرون که بعید میدونم بشه انجامش داد ولی اگر واقعا درگیری ها به خارج شهرها و حتی مناطق کوهستانی یا جنگلی(راستش با طبیعت سوریه زیاد آشنا نیستم ولی فکر کنم بیشتر دشت باز هست) کشیده بشه ظرف چند هفته تروریست ها همگی قتل عام میشوند که البته تروریست ها این رو خوب میدانند.

خلاصه بهترین راهکار برای ارتش جناب بشار اسد در حال حاضر بستن کامل مرزها به هر زحمتی که شده و بدست آوردن کنترل کامل شهرهای بزرگ است و سپس با تضعیف قوا و مهمات ارتش تروریست اقدام به نابودی کامل آنها نماید و در این بین زمان بشدت مهم میباشد.

از دوستان خواهشمندم در این موارد بحث کنند
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بهترین کار و اولویت بالا قطع مهمات و تجهیزات شورشیان است
اما هم ترک ها در مرز فضولی می کنند هم اسد نیروی کافی برای حفظ مرزها ندارد
اما می تواند با کمک نیروی هوایی محموله های مهمات را شناسایی و هدف قرار دهد که نیاز به دیدبان مخفی در مناطق مرزی دارد
قطع مهمات خیلی سخت است اما مهمات کمتر دردسر کمتر

شورشیان می دانند که در جنگ کلاسیک نابود می شوند پس زمین بازی را تغییر نمی دهند
اما اسد می تواند با کمک تک تیرانداز در مناطق شهر اقدام به گرفتن تلفات و یا زخمی از شورشیان کند که به شدت سودمند است بویژه ایجاد ترس از مرگ
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='DEXON' timestamp='1344267127' post='263786']
[quote name='HHL' timestamp='1344199871' post='263659']
تصاویر رویترز از شهر حمص بعد از درگیریها**البته اگه دیگه بشه بهش گفت شهر!

[url="http://uk.reuters.com/news/pictures/slideshow?articleId=UKRTR359SX#a=29"]http://uk.reuters.co...UKRTR359SX#a=29[/url]

آدم یاد تخریب شهرها تو جنگ جهانی می افته!
[/quote]

دقیقا یک جای سالم به شهر باقی نمونده ...
[/quote]

البته توجه داشته باشید که به عکسهای رویترز اعتباری نیست. من که خودم عکاسم می دونم که میشه طوری عکس گرفت که همه جا خراب دیده بشه یا طوری عکس گرفت که کمترین آسیبها دیده بشه.

ویرایش : البته من منکر این نیستم که شهر صدمه دیده، این رو عرض کردم که یک جای سالم در شهر مونده یا نه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.