death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

[quote]برادر Cheka

پرنده میگ 27 بود و شانسی و قط شانس محض با دوشکا زدنش[/quote]
الله اکبر! نمیدونم چرا بعد از اعتراضات اسامی زیبایی از سوریه شنیده میشه !
سوریه میگ 27 نداشت که!؟
[quote]
و آقای بشار اسد خوب کاری کردند که با تانک به استقبال تظاهرات مردم رفتند و هزاران نفر از مردم و مخالفین رو کشتند؟
[/quote]
اسد هیچ با تانک به استفبال مخالفین نرفت . تنها زمانی که در گیری ها در حمص درعا شدید شد شهر ها توسط تانکها محاصره شد.
[quote]و این به اصطلاح قیام شما هم از ابتدا نظامی و مسلحانه بود که واضحه طبق دستورالعملهای امنیتی در همه ی دنیا باید سرکوب بشه.(بدون توجه به اینکه دنبال خقوقشون هستند یا چه چیز مسخره ای مثلا میخوان)[/quote]
برادر من ، شما چقدر از ابتدا درگیری ها در سوریه اطلاع دارید؟ می خواهید همین جا فیلم های زیبایی از کار های بعضی ها در سوریه براتون بزارم!؟ سعی کنید بدون اطلاع از چیزی حرف نزنید . چون بعدا براتون مسئولیت ایجاد می کنه . برخورد جناب آقای اسد توی یکسال اول نبرد آنچنان برخورد دوستانه ای نبوده ! و متاسفانه در این مورد هیچ ماسمالی هم نمیتونیم بکنیم.
البته هدف من از این حرفا حمایت از دشمنان خونین مون یعنی خوارج زمان نیست. اما .....!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Haj_Rezvan' timestamp='1344883536' post='264732']
[quote]برادر Cheka

پرنده میگ 27 بود و شانسی و قط شانس محض با دوشکا زدنش[/quote]
الله اکبر! نمیدونم چرا بعد از اعتراضات اسامی زیبایی از سوریه شنیده میشه !
سوریه میگ 27 نداشت که!؟
[quote]
و آقای بشار اسد خوب کاری کردند که با تانک به استقبال تظاهرات مردم رفتند و هزاران نفر از مردم و مخالفین رو کشتند؟
[/quote]
اسد هیچ با تانک به استفبال مخالفین نرفت . تنها زمانی که در گیری ها در حمص درعا شدید شد شهر ها توسط تانکها محاصره شد.
[quote]و این به اصطلاح قیام شما هم از ابتدا نظامی و مسلحانه بود که واضحه طبق دستورالعملهای امنیتی در همه ی دنیا باید سرکوب بشه.(بدون توجه به اینکه دنبال خقوقشون هستند یا چه چیز مسخره ای مثلا میخوان)[/quote]
برادر من ، شما چقدر از ابتدا درگیری ها در سوریه اطلاع دارید؟ می خواهید همین جا فیلم های زیبایی از کار های بعضی ها در سوریه براتون بزارم!؟ سعی کنید بدون اطلاع از چیزی حرف نزنید . چون بعدا براتون مسئولیت ایجاد می کنه . برخورد جناب آقای اسد توی یکسال اول نبرد آنچنان برخورد دوستانه ای نبوده ! و متاسفانه در این مورد هیچ ماسمالی هم نمیتونیم بکنیم.
البته هدف من از این حرفا حمایت از دشمنان خونین مون یعنی خوارج زمان نیست. اما .....!
[/quote]

دوست من شما گویا همه ی حرفهای بنده رو نخوندین!
اگه خدا قبول کنه اطلاعات هم داریم!
یه بار دیگه متنی که نوشتم رو بخونید. بالاش نوشتم که اشاره ی من به اعتراضات غیر مسلحانه نبوده!!!!(برای چند هزارمین بار!)
من مسئولیت همه ی حرفهایی که توی اون پست زدم رو بر عهده میگیرم. به شرطی که درست بخونیدش.
----------------------------------------
ویرایش (20 دقیقه بعد) : دوستانی که از انقلابیون(چون از نظر اونها ارتش حیوانات آزاد در خیابان ، انقلابی هستند) دارن صرفا با مزدوران و "انصار" رژیم بشار اسد مبارزه میکنند ، لطفا [url="http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910523000291"]این فیلم[/url] رو ده بار نگاه کنند.
در آخر ببینند آیا باز هم میتونند اسم امام علی (ع) و ... رو به زبن بیارید (جالبه هم از فرزندان یزید حمایت میکنند- کسانی که رسما اعلام کرده اند که هر شیعه ای که ببینند خواهند کشت و تا به حال هم همین کار رو کرده اند و هم اسم امام علی!!! رو میارند...)
در صورتی که بتونید ، من جهنم رو براتون تضمین میکنم!!! ( که هم از علی دم میزنین و هم از این جنایتها حمایت میکنین! و قطعا حمایت کننده ی از این جنایتها شریک در خون مقتولان هست)
[url="http://media.farsnews.com/media/uploaded/files/video/1391/05/23/13910523000086.flv"]لینک دانلود فیلم سر بریدن یک نفر توسط حیوانات آزاد غیر سوری آنهم با شعار الله اکبر![/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اين هم [b]تایید [/b]همون كليپ سر بریدن که بعضیها میگن هیچ منبعی نداره:
[url="http://www.afp.com/ar/node/406352"]لینک از AFP[/url]
البته این مورد از AFP رو قبول ندارن احتمالا!
حداقل صداهاشون رو گوش بدید!!!
[url="http://translate.google.com/translate?sl=auto&tl=en&js=n&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fwww.afp.com%2Far%2Fnode%2F406352&act=url"]ترجمه لینک[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ویدئو اسارت خلبان سوری به گفته رویترز به نقل از مخالفین
[url="http://www.reuters.com/video/2012/08/13/a-captured-pilot-in-syria?videoId=237023729&videoChannel=1"]http://www.reuters.c...&videoChannel=1[/url]
اینم ویدئو سقوط هواپیما
[url="http://www.reuters.com/video/2012/08/13/video-shows-syrian-warplane-bursting-int?videoId=237021196&videoChannel=1"]http://www.reuters.c...&videoChannel=1[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کونومیست و راشا تودی، دو نما از وضعیت امروز نقاطی از سوریه را ارائه کرده‌اند که از کنترل دولت خارج شده‌اند.
به گزارش «تابناک»، اکونومیست به بررسی این موضوع پرداخته است که در مناطقی که کنترل دولت ازبین رفته است، چه کسانی کنترل امور را در دست گرفته‌اند. در ادامه، این مطلب به طور خلاصه آمده است:

پادشاهان جنگ درست می‌کنند و البته جنگها نیز پادشاه جدیدی بر سر کار می‌آورند. یک سال پیش، نیروهای دولتی تلاش کردند که وارد جبل زاویه منطقه‌ای در جنوب غربی شهر حلب شوند که در آن 33 روستا وجود دارد. در آن زمان، کارگری به نام جمال معروف با کمک هفت نفر دیگر، درگیری با نیروهای دولتی را شروع کردند. اکنون وی مدعی است که هفت هزار نفر را فرماندهی می‌کند و بر مناطقی از استان روستایی ادلب از مرز ترکیه تا شهر حما در جنوب کنترل دارد. وی اخیرا نام گروه خود را از "شهدای جبل زاویه" به "شهدای سوریه"، تغییر داده است.
کشاورزان سنی که تاکنون زیتون و انجیر و گیلاس پرورش می‌دادند سابقه‌ای طولانی در مخالفت با دولت دارند. با شدت گرفتن درگیری‌های حلب، نیروهای دولتی از بسیاری از این مناطق منتقل شده‌اند و تنها بعضی پست‌های پراکنده نظامی دولت باقی مانده‌اند.
برعکس جاهای دیگر که مخالفین در دو قالب گروه‌های غیرنظامی و نظامی در هماهنگی با یکدیگر کار می‌کنند، در این جا امور در دست افراد دیگری است. جمال معروف یکی از دو فرد قدرتمند ادلب است. وی به افرادش ماهانه معادل 60 دلار حقوق می‌دهد و برای خودش زندان و دادگاه دارد.
در فاصله بیست دقیقه رانندگی در جاده، علی بکران رهبر یک گروه شورشی دیگر است که نام خود را گردان قصاص گذاشته است.گروه وی کوچکتر است. گروه وی در درون ساختمانی مستقر است که در آن در قفسه‌های کتاب، بمب‌های جاده‌ای قرار داده شده است. گروه وی کوچکتر است. وی لیستی را نشان می‌دهد که در آن نام افراد و سلاحی را که در اختیار آنها قرار داده است ثبت کرده و افراد در مقابل نامشان اثر انگشت خود را زده‌اند.
به نظر می‌رسد گروه‌های دیگر خشن‌تر باشند. در روستای سرجه که پر از درخت‌های زیتون است، ابو عیسی فرماندهی گروهی از عناصر جهادی به نام "شاهین‌های سوریه" را در دست دارد. آنها رنگ سیاه متداول القاعده را دارند و رهبر گروه که انگشتری با نگین بزرگ در دست دارد می‌گوید: "ما دولتی اسلامی می‌خواهیم". رهبر گروه مدعی است که عده زیادی قصد پیوستن به ما را دارند زیرا سلاح کافی و افراد آموزش دیده در اختیار داریم و در صراط مستقیم حرکت می‌کنیم.
هیچ کدام از این گروه‌ها به گروه موسوم به ارتش آزاد سوریه که مقر آن در ترکیه قرار دارد نپیوسته‌اند. اما فرماندهان ایرن گروه‌های نستقر در جبل زاویه، تقریبا هر ده روز یک بار جمع می‌شوند تا درگیری خود با نیروهای دولتی را برنامه‌ریزی کنند. اما این هماهنگی احتمالا چندان دوام نخواهد آورد، زیرا ایدئولوژی‌های متفاوتی دارند. بیشتر افراد گروه تندرو ابوعیسی کسانی هستند که پدرانشان نیز با دولت حافظ اسد درگیر بوده‌اند. این گروه به خوبی سازمان یافته و منابع مالی زیادی دارند. تجار ثروتمند به این گروه پول می‌دهند اما افراد بکران حتی مهمات کافی نیز ندارند.
شاید افراد محلی مایل باشند از شورشیان حمایت کنند اما تاکتیک‌های آنها، عده‌ای را نگران کرده است. در مدرسه‌ای که اکنون به شکل زندان در آمده است پسر 24 ساله رنگ پریده‌ یکی از ژنرالهای سوری به سر می‌برد. هنگامی که از زندان‌بان پرسیده می‌شود وی چرا در زندان است، انگشتانش را به نشانه درخواست پول به هم می‌مالد. جمال معروف می‌پذیرد که بسیاری از زندانیان در واقع گروگان هستند.

از طرف دیگر، راشا تودی به بررسی رفتار مخالفین با کارمندان دولت پرداخته است. به گزارش راشا تودی، ویدئویی بهت‌آور که در یوتیوب منتشر شده است، آشکارا نشان‌دهنده قساوت علیه کارمندان دولت است. در این ویدئو نشان داده می‌شود که مخالفین اجساد کارمندان اداره پست را از پشت بام ساختمانی بلند به پایین پرتاب می‌کنند.
در این ویدئو، صدها نفر پلکان ورودی اداره پست را احاطه کرده‌اند و در حالی که اجساد از بالا به پایین پرت شده و روی پله‌ها به پایین غلت می‌خورند، فریاد الله اکبر سر می‌دهند و با تلفن‌های همراه خود از این صحنه عکس و فیلم می‌گیرند.

ظاهرا ارتش آزاد سوریه که اصلی‌ترین گروه مسلح داخلی مخالف دولت است، عامدانه کارمندان دولت را هدف گرفته است. دولت سوریه حدود یک و نیم میلیون کارمند دارد. در ایام اخیر، پزشکان، معلمین و کارمندان شهری صرفا به خاطر حضور در محل کار خود، در معرض خطر ربایش و یا ترور قرار دارند.
خبرنگار راشا تودی به نقل از عمار صافی که جراح است گزارش داده است که «اسناد نشان می‌دهد که مخالفین مسلح لیست تروری شامل نام دانشمندان، مهندسین، پزشکان و کارمندان دولت دارند.» فارس صافی برادر وی که مجرب‌ترین خلبان هواپیماهای غیرنظلمی در سوریه بوده است نیز ترور شده است.
در ماه‌های اخیر نیز ویدئوهایی از تیرباران دسته‌جمعی هواداران دولت در حلب و نیز قتل محمد السعید مجری تلویزیون سوریه منتشر شده است. بنا به گزارش آسوشیتد پرس "جبهه النصره" از گروه‌های تندروی کمتر شناخته شده که با القاعده در ارتباط است در وبسایت‌های نزدیک به این گروه اعلام کرده است برخی از قهرمانان یک شاخه این گروه مجری فوق را پس از بازجویی اعدام کرده‌اند.
این در حالی است که در روزهای اخیر، ویدئوهایی از سر بریدن طرفداران دولت در اطراف شهر حلب توسط مخالفین افراطی دولت منتشر شده است.

http://www.tabnak.ir/fa/news/265269/%D8%A2%D9%86-%DA%86%D9%87-%DA%A9%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D8%AF

سلام...
خواستم عکس ها رو به لینک تبدیل کنم ولی گویا لینکش به بزرگی یک صفحه هست !!!!!!!!!!؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
این عکس رو نگاه کنید ...
[center][url="http://myup.ir/viewer.php?file=34033415706007595662.png"][img]http://myup.ir/images/34033415706007595662_thumb.png[/img][/url][/center]
[center][size=1]برای دیدن در اندازه اصلی روی عکس کلیک کنید [/size][/center]
این کلا برای غرب خیلی مشکل داره ...

مناطق ساحلی کاملا علوی هستند و بندر ترتوس هم با این مناطق راه داره .... احتمال اینکه در صورت سقوط اسد ، روسیه و چین از به وجود آمدن یه کشور علوی ( البته برای حفظ بندر ترتوس ) حمایت کنند بسیار زیاده ....
اونوقت ترکیه می ماند و بدبختیش در جنوب و اسرائیل و مرزهایی که دست تندروهاست ... اینجوری عملا آمریکا به دست خودش یه اهرم فشار جدید به آل سعود داده !!!

تازه هنوز هم حزب الله راح ارتباطی کمک رسانیش رو خواهد داشت ....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
مناطق ساحلی کاملا علوی هستند و بندر ترتوس هم با این مناطق راه داره .... احتمال اینکه در صورت سقوط اسد ، روسیه و چین از به وجود آمدن یه کشور علوی ( البته برای حفظ بندر ترتوس ) حمایت کنند بسیار زیاده ....
اونوقت ترکیه می ماند و بدبختیش در جنوب و اسرائیل و مرزهایی که دست تندروهاست ... اینجوری عملا آمریکا به دست خودش یه اهرم فشار جدید به آل سعود داده !!!

تازه هنوز هم حزب الله راح ارتباطی کمک رسانیش رو خواهد داشت ....[/quote]
صرف نظر از خیلی از مباحث اما با سلاح های شیمیایی سوریه چه کنیم!؟ در صورت سقوط این سلاح ها بدست کی می افته!؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
Morteza313 عزیز ، سوریه Mig-27 در اختیار نداره و مدل هواپیمای سقوط کرده نیز Mig-23BN (مدل صادراتی Mig-23B) میباشد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام
من نمیدونم دوستان با گذاشتن این فیلم ها چیو میخوان ثابت کنند؟
اینکه مخالفان جنایات های بسیاری کردند جای هیچ شکی نیست و قرار نیست کسی این چیز هارو انکار کنه و همانطور که برادر مصطفی عزیز هم گفتند جنگ بین باطل و باطل هست!
متاسفانه بعضی از دوستان نوشته های برادر مصطفی را نمیخونند و باز بر حرف های خودشون تاکید میکنند کسانی که این فیلم هارو به مخالفان بشار اسد تقدیم میکنند برن حمله ارتش بشار را با جنگنده ها به پناهندگان سوری در اردن و ترکیه را ببینن چشمانشونو فقط به این فیلم ها نبندند
بشار اسد دیکتاتور هست پدرشم دیکتاتور بوده و دوران چنین دیکتاتور هایی به سر امده اگر با اعتراضات مردمی کنار میکشید همان اتفاقی که در مصر افتاد شاهد چنین درگیری هایی نبودیم و باعث بانی تمام این اتفاقات شخص بشار اسد هست !
کسی که جنایتکار هست باید توسط جنایت کار دیگری از بین بره دقیقا همین اتفاقی که درسوریه افتاده بعد از سقوط بشار باید با انتخابات ازاد اینده ی سوریه را به دست مردم سوریه سپرد!
باز دوباره یه عده از دوستان اسم امام علی رااوردند !!!!
اما علی از حق ولایت خود که از جانب پروردگار تعیین شده بود گذشت فقط به خاطر اینکه خونی ریخته نشه و بعد از مدتی که مردم واقعیت را فهمیدند فرمودند اگر مردم دورم جمع نمیشدند و پهلوهایم را نمیفشردند قطعا ولایت را قبول نمیکردم حالا در کنار این بشار اسدی که به هر طریقی که ممکنه سعی میکنه در قدرت باقی بمونه و جنایت های بسیاری کرده ( البته الان گیر گروه های بد تر از خودش افتاده که به زودی سرشو میبرن! )
مقایسه میکنید؟؟
برید خجالت بکشید و برای خودتون دعا کنید و ترس از اخرت خودتون داشته باشید!
از برادر سعید خودم خواهش میکنم از ادامه ی بحث کردن با چنین افرادی
خودداری کند و طرفداری این عده از بشار هم فقط به خاطر منافع جمهوری اسلامی هست در غیر این صورت مثل لیبی میشد!!!(امیدوارم منظورمو فهمیده باشی)
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در مورد بحران سوریه همه طرفهای موافق و مخالف فهمیدن که نبرد میدانی و کار تروریست های سوریه تا چند ماه دیگه بطور کامل اما بصورتی تدریجی و آرام تموم میشه و همه طرفها دارن برای بعد از اون برنامه ریزی میکنند مثل ایران که از اجلاس مشورتی دوستان سوریه در تهران کارش رو شروع کرده

اما جالبه که اینجا برخی مدافعین تروریست ها از اعتماد به نفس بالایی برخوردارن و از خود تروریست ها هم امیدوارتر و داغترند که جای تبریک داره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پاسخ برخی حرفها مکرر در مکرر در همین تاپیک و تاپیک های دیگر داده شده، متاسفانه ....بذارید همون سکوت کنیم.

اما چون این عبارت داره تکرار میشه مجبورم از دوستان خواهش کنم حتما منبع این فرمایششون رو بفرمایند:

[quote]امام علی از حق ولایت خود که از جانب پروردگار تعیین شده بود گذشت فقط به خاطر اینکه خونی ریخته نشه[/quote]

شما تکلیف این یک جمله را روشن کنید قضیه ی سوریه پیش کش!
تحریف تاریخ معاصر شاید چندان مهم نباشد ولی تحریف تاریخ اسلام و سیره ی ائمه برای توجیه افکارمان.... برید واقعا خجالت بکشید.

=================================================================================

جهت تنویر اذهان:
حضرت علی علیه السلام می فرمایند:

[size=5][color=#000000][font=Tahoma]«کوتاهی من در امر خلافت، به خاطر ترس از مرگ نبود، بلکه به خاطر این سخن رسول خدا (ص) بود که فرمود: امت درباره ی تو خیانت کرده، به عهدی که من با آنان نموده ام وفا نمی کنند در حالی که تو نسبت به من مانند هارونی نسبت به موسی.»[/font][/color]
[color=#000000][font=Tahoma]سپس اضافه می کند: سؤال کردم تکلیف من در آن موقع چیست؟ رسول خدا (ص) فرمود: اگر کسی پیدا شد تو را یاری کند، با آنان مبارزه کن و حقت را بگیر، وگرنه صرف نظر نموده، خون خود را حفظ کن تا مظلومانه پیش من آیی.»(2)[/font][/color]
[color=#000000][font=Tahoma]در یکی دیگر از سخنانشان به این حقیقت تلخ تصریح کرده می فرمایند:[/font][/color]
[color=#000000][font=Tahoma]«اگر در میان امت چهل نفر مرد مصمم پیدا می کردم برای مبارزه با این قوم، قیام می کردم.»(3)[/font][/color]
[color=#000000][font=Tahoma]و نیز می فرمایند:[/font][/color]
[color=#000000][font=Tahoma]«هنگامی که به اطرافم نظر کردم، دیدم جز اهل بیتم یاور دیگری ندارم و حیفم آمد که آنها را تسلیم مرگ کنم.»(4)[/font][/color][/size]

[size=1][color=#000000][font=Tahoma]2- الشیعه و الحاکمون، ص 18.[/font][/color]
[color=#000000][font=Tahoma]3- لو وجدت اربعین ذوی عزم منهم لنا هضت القوم شرح ابن ابی الحدید، ج 2، ص 22 و 47.[/font][/color]
[color=#000000][font=Tahoma]4- «فنظرت فاذا لیس لی معین الا اهل بیتی فضننت بهم عن الموت...» نهج البلاغه، صبحی صالح، خ 26.[/font][/color][/size]

[url="http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=934&articleID=720885"]http://www.tebyan.ne...rticleID=720885[/url]
  • Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فیلم مونتاژی برادر مصطفی
صدای تیربار pk بوضوح مشخصه..صدا رو فیلم گذاشتن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ما علی از حق ولایت خود که از جانب پروردگار تعیین شده بود گذشت فقط به خاطر اینکه خونی ریخته نشه[/quote]

دوستان عزیزی که از حرمت نسبت دروغ به ائمه اطلاع داشتند کجا هستند؟

چه کسی گفته که امام علی علیه السلام برای اینکه خونی ریخته نشه کنار نشستند؟ یعنی خدا حکم ولایت داده بود و ایشان به خاطر مردم کنار گذاشت! معاذالله، سبحان الله و تعالی الله عنه علوا کبیرا

امام علی علیه السلام برای حفظ اسلام و به حکم خدا تا زمان ایجاد فرصت مناسب خانه نشین شدند... در حقیقت برای مصلحت، امری را فدای امری بزرگتر کردند چرا که اگر در آن زمان اصرار می کردند علاوه بر نابودی شیعیان و بسته شدن راه درست، اصل اسلام به خطر می افتاد و دیگر تازه مسلمان ها هم به شرک بازمی گشتند. اینجا ریخته شدن یا نشدن خون چه اهمیتی دارد؟ این دید مادی انگارانه و دنیاطلبانه غربی ها است که چون مرگ را پایان همه چیز می دانند ریخته شدن خون را محور و بزرگترین امر می دانند اما برای ما ... مگر با ارزش تر از خون سید الشهداء هم داشته ایم؟ پس خواهشا «خون مردم » «خون مردم» نکنید (یعنی این را مهمترین امر نپندارید نه اینکه قتل نفس زکیه مهم نیست، چرا مهم است اما هیچگاه محور نبوده و نیست چنانکه در نهروان شاهدش بودیم)

نکته دیگر درمورد تحولات سوریه این است که عده ای چون اسد را دیکتاتور می خوانند حکم به جایز بودن هرکاری علیه او می دهند. به نظر من می رسد که این امر از نگاه صفر و یکی به مسائل ناشی می شود. یعنی یا طرف معصوم و سفید سفید است یا سیاه سیاه! خیر اینطور نیست... اصلا هیچ دولتی در جهان نیست که صد در صد بر مبنای نظر مردم باشد. حالا کم و زیاد دارد. خود اینکه «دیکتاتور» شده بدترین فحش ما و مجوز انجام دادن هر کاری، از تبلیغات نظام مسلط بر رسانه هاست، چه اینکه اگر به معنا و ریشه این کلمه دقت کنیم نتایج جالبی به دست خواهیم آورد.

به هر حال چیزی که اکنون عیان است این است که عده ای تروریست با اعتقادات فاسد و خطرناک برای جهان، که از ده ها ملیت هستند و از کشورهای خارجی پول، تسلیحات و حمایت می گیرند عنان مبارزه با حکومت اسد را به دست گرفته اند. اینها باید با شدت تمام سرکوب شوند و یک نفر از آنها هم زنده نماند و هیچ اسیری هم از آنان گرفته نشود، مگر کسی که توبه کند و برگردد، مشابه کاری که امیرالمومنین علیه السلام با پدران فکری این خوارج جدید انجام داد. پس از این است که می توان در مورد آینده سیاسی سوریه و اصلاحات صحبت کرد. به نظر می رسد که از دید تهران، امر اول نزدیک شده است که کار به برگزاری اجلاس برای امر دوم کشیده شده است.

در مورد بعد نظامی قضیه هم، تحلیل من این است که نابودی تشکیلات و سلاحهای سنگین تروریستها و بستن راه تدارکاتی ایشان از عهده ارتش سوریه بر می آید و نزدیک هم هست، اما تأمین امنیت بحث دیگری است که بدون حضور نیروهای مردمی (کسانی که در همان محل زندگی می کنند) امکان پذیر نیست، تجربه ای که ما در مورد بسیج و در مورد پیشمرگان کرد مسلمان هم داشته ایم. با توجه به اینکه جدیدا اخبار بیشتری از حضور عشایر ونیروهای مردمی می شنویم بعید نیست که ایرانی ها درسهایی از کردستان به طرف سوری منتقل کرده باشند. البته حضور نیروهای مردمی نیز به معنای امنیت صد در صد نخواهد بود، مشابه شرایطی که در کردستان در دهه هفتاد داشتیم. به نظر من این قضیه مشابهت بسیاری با غائله کردستان در اوایل انقلاب دارد به جز جنبه فرهنگی نیروهای سپاه که منجر به مردمی شدن حرکت آنان داشت، لقب مسیح کردستان هم بی سبب به شهید بروجردی داده نشد. راه سوری ها هم همین است...
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
روسیه تا آخر پشت اسد خواهد ماند
روسیه از خسارت هایی که غرب در قبال مواضعش در برابر سوریه متوجه آن کرده، ابایی ندارد و به هیچ وجه نیز قصد ندارد تسلیم فشار غربی‌ ها شود و از مواضع خود کوتاه بیاید. دیپلماسی ایرانی: تزوی ماگین، متخصص امور روسیه در تازه ترین تحقیق خود که مرکز امنیت ملی اسرائیل آن را منتشر کرده است، می گوید که روس ها بدون هیچ محافظه کاری ای از نظام دکتر بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه حمایت می کنند و به هیچ وجه هم قصد ندارند که مواضع خود را تغییر دهند و تصمیم گیران سیاسی در مسکو به هیچ وجه قصد ندارند که موضعشان در پشتیبانی از اسد را تغییر دهند.

به گزارش روزنامه القدس العربی، چاپ لندن، وی همچنین می گوید که موضع روسیه از زمان آغاز تحولات و ناآرامی ها در آن یعنی بیش از یک و سال نیم گذشته تا کنون تغییر نکرده است و این کشور تلاش می کند که این موضع را با حفظ مواضع چین همچنان حفظ کند و در این راه هیچ توجهی به تخریب روابطش با غرب نیز ندارد اگر چه مسکو هیچ اعتباری به خسارت هایی که از اتخاذ این مواضع متوجه آن شده است نیز نمی دهد. فشارهای غربی ها نیز باعث نخواهد شد تا مواضع خود را تغییر یا حتی نرم کند.

ماگین در تحقیق خود در پاسخ به این پرسش که آیا نگرانی روسیه از به قدرت رسیدن اسلام گرایان تنها دلیل اصلی اتخاذ مواضع در حمایت از بشار اسد است یا این که روسیه منافع دیگری را نیز دنبال می کند، می گوید: اولا همه چیز ضرورتا به نظام پرزیدنت اسد باز نمی گردد. سوریه در کنار ایران آخرین سنگر روسیه در خاورمیانه محسوب می شود، و این به دلیل همان چیزی است که از آن به بهار عربی نام برده می شود، اکنون برای روس ها روشن شده است که به نفع غرب در حال کنار گذاشتنشان از منطقه هستند. غربی که با قدرت گرفتن حکومت های سنی از آنها روز به روز بیشتر حمایت می کند، در نتیجه سقوط سوریه و احتمال ضرری که از این سقوط متوجه ایران می شود، احتمال تشکیل دولت ها و حکومت هایی که دشمن روسیه در سراسر خاورمیانه و شمال آفریقا باشند، وجود دارد و برای همین روسیه اجازه نمی دهد که چنین اتفاقی بیفتد. ثانیا، مسکو با دفاع قاطع از سوریه به روشنی بیان می کند که با هر گونه مداخله خارجی در سوریه مخالف است و باید این حق به مردم سوریه داده شود که خود سرنوشتشان را تعیین کنند.

این پژوهشگر صهیونیست در ادامه گزارش خود درباره احتمال حمله نظامی به سوریه می نویسد: تمامی نشانه ها و دلایل حاکی از آن است که در حال حاضر احتمال حمله نظامی خارجی به سوریه وجود ندارد. روسیه موضعی روشن در برابر آن اتخاذ کرده و غرب نیز نسبت به آن بی توجه است. مساله ای که باعث شده است تا مسکو بازیگر مهم و فعال در پرونده سوریه شود و دائما نسبت به یافتن هر گونه جانشینی برای اسد هشدار دهد.

وی درباره مشکلات روسیه در تعامل با جامعه جهانی می نویسد: از ناحیه جهانی و همچنین امور متعلق به مرزهای روسیه، مسکو مشکلات روشنی با غرب دارد. مسکو تلاش می کند که مشکلاتی که تانو و امریکا در برابرش می گذارند را مهار کند و گمان می کند که تحولاتی که در منطقه رخ می دهد در مناطق حیاتی است که امنیت ملی روسیه را مورد تهدید قرار می دهد. در عین حال غرب و امریکا تلاش می کنند تا بر قفقاز، گرجستان و آذربایجان تا آْن جا که بتوانند نفوذ و دخالت کنند تا از تاثیر روسیه بر آن منطقه بکاهند.

ماگین تاکید می کند، ترکیه شریک طرح های امریکا است و آنکارا گمان می کند که با این همراهی می تواند در برابر نفوذ ایران در منطقه بایستد.

وی در گزارش خود همچنین می نویسد: روسیه از تحولات جاری در آسیای مرکزی نیز نگران است، به خصوص که ازبکستان می گوید که از همکاری دفاع مشترک با روس ها منصرف شده است. حرکتی که روس ها از آن معنای پیوستنش به جبهه غرب را تعبیر می کنند.

وی همچنین می نویسد: روس ها و امریکایی ها همچنان بر سر استقرار سپر دفاع موشکی اختلاف دارند و روس ها همچنان پروژه های امریکا در این زمینه را رد می کنند.

این پژوهشگر اسرائیلی درباره اهداف روسیه از حمایت از سوریه و برنامه هسته ای ایران نیز می گوید: مسکو انتظار دارد که بدین ترتیب بتواند برگ های برنده ای در اختیار داشته باشد تا از مصالح خود در برابر غرب دفاع و در مذاکراتش با غرب با دست پر پشت میز مذاکره بنشیند. از این رو اختلاف های امریکایی ها و روس ها باز هم افزایش خواهد یافت و شاهد اختلافات بیشتری در امور خاورمیانه میان آنها خواهیم بود.

لينک خبر :http://www.irdiplomacy.ir/fa/page/1905458/%D8%B1%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%87+%D8%AA%D8%A7+%D8%A2%D8%AE%D8%B1+%D9%BE%D8%B4%D8%AA+%D8%A7%D8%B3%D8%AF+%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%D8%AF+%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AF.html
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اون دسته از دوستان که نسبت به حرمت دروغ بستن به ائمه اگاهند چرا همچین کاری می کنند!
اگر امام علی به خاطر خون مردم از حکم خدا گذشت، یحتمل امام زمان (عج) هم به خاطر خون مردم هست ظهور نمی کنند. کما اینکه اگر این حضرت 313 یار و یاور داشته باشند مطمئن با اذن الهی ظهور خواهند کرد.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.