death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

تا جایی که من می دانم این بازرسان می تواند با برسیی صحنه اثابت راکت یا موشک سمت شلیک را تعیین کنند البته بمباران های بعدی اسد این کار را مشکل کرد
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
منظور من از دعا اونقدر حقیر که برخی برداشت کردن نیست . قبلا برداشت خودم از دعا رو ارائه کرده بودم :

فرمایش امیر المومنین (ع) : [color=#0000ff]«علما بان ازمه الامور بیدک»[/color]؛ یعنی اولیای تو علم یقینی دارند و می دانند که زمام همه کارها در دست تو و در اختیار توست. (نهج البلاغه، خطبه 227)
. [color=#0000ff]ازمه الامو طرا بیده و الکل مستمده من مدده[/color] .
مهار همه چيز در دست او است همه چيز و همه طرف ها از عنايت او استمداد مي كند

سنت الهی اینگونه هست که :
سوره مباركه اسراء آیه ۲۰
[b][color=#ff0000]كُلًّا نُمِدُّ هٰؤُلاءِ وَهٰؤُلاءِ مِن عَطاءِ رَبِّكَ ۚ وَما كانَ عَطاءُ رَبِّكَ مَحظورًا[/color][/b]
[color=#696969]هر یك از این دو گروه را از عطای پروردگارت، بهره و كمك می‌دهیم؛ و عطای پروردگارت هرگز (از كسی) منع نشده است.[/color]

[color=#ff0000][size=4][b]إِن يَمْسَسْكُمْ قَرْحٌ فَقَدْ مَسَّ الْقَوْمَ قَرْحٌ مِّثْلُهُ وَتِلْكَ الأيَّامُ نُدَاوِلُهَا بَيْنَ النَّاسِ وَلِيَعْلَمَ اللّهُ الَّذِينَ آمَنُواْ وَيَتَّخِذَ مِنكُمْ شُهَدَاء وَاللّهُ لاَ يُحِبُّ الظَّالِمِينَ [/b][/size][/color]
اگر شما را زخمى رسد آن گروه- كافران- را نيز زخمى مانند آن رسيد، و اين روزها- پيروزيها و شكستها- را ميان مردمان مى‏گردانيم [تا آنها را بيازماييم‏] و تا خدا كسانى را كه ايمان آورده‏اند باز شناسد- يعنى تا معلوم سازد و بشناساند، و آنان كه نمى‏دانند بدانند- و از شما شهيدانى- يا گواهانى- برگيرد و خدا ستمكاران را دوست ندارد- اگر چه گاهى به ظاهر پيروز شوند-

صبر و پایداری مسلمین و جبهه حق نباید کمتر از جبهه باطل باشد
«قد مسّ القوم قرح» دشمنان شما نيز زخم برداشته اند
«تلك الايام نداولها» اين روزهاى تلخ سپرى مى‏شود. حوادث تلخ و شیرین سپری می شود .و حرکت و جریانهای تاریخ در دست و اراده خداست
«و ليعلم اللّه الّذين امنوا» خدا مؤمنان واقعى را از منافقان باز مى‏شناساند.
«و يتخذ منكم شهدا» خداوند از شما گواهانى را براى آينده تاريخ مى‏گيرد.
«واللّه لايحب الظالمين» خداوند مخالفان شما را دوست ندارد.
امام صادق‏ عليه السلام درباره‏ اين آيه فرمودند: از روزى كه خداوند آدم را آفريد، قدرت و حكومت خدايى و شيطانى در تعارض با يكديگر بوده‏اند، امّا دولت كامل الهى با ظهور حضرت قائم ‏عليه السلام تحقّق مى‏يابد.

اهل ایمان بجای تکیه بر قدرتها و اراده ها و حوادث ، توکل و تکیه بر خدا میکنن و در پیروزیها شکر و در شکست ها صبر پیشه میکنن

اینکه ما بجای توکل بر خدا تکیه مون بر پشتیبانی روسیه و چین و یا امکانات مادی و یا از این قبیل امور باشه اول شکست هست و خودش نوعی شرک محسوب میشه (شرک خفی - خلاف توحید) همه ابزارها و قدرت ها فقط وسیله هستند

همه اراده ها و قدرت ها معطوف به اراده و خواست خداست

[color=#ff0000]دعا کنیم[/color] رفع بلا از سر مسلمین و شیعه بشه و خدا مکر دشمنان رو به خودشون برگردونه . ما که نمیدونیم حکمت خدا در چیه

خدا میتونه مکر دشمنان رو تبدیل به ضد خودشون کنه
در این بین باید ببینیم که آیا هدف ما چیه ؟ اگه هدف یاری خدا باشه سنت خدا اینه که در نهایت پیروزی و نصرت قطعی الهی برای متقین و صابرین هست .

در نهایت توکل بر خدا و تسلیم به خواست خدا
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من به صورت کلی دارم میگم.قطعاً کسی که اونگونه با مخالفینش رفتار میکنه استفاده از سلاح شیمیایی توسطش نباید اونطور که دوستان کاملا غیر ممکن میدونن، غیر ممکن باشه.بحث اینه که باید دوستان به کارنامه آقای اسد نگاه کنن و بعد یه نگاهی به این مسئله بندازن تا یه درصدی حداقل امکان استفاده از سلاح شیمیایی توسط ایشون رو ممکن بدونن.

به هر حال با وجود این که من هم اعتقادی به استفاده از سلاح شیمیایی توسط بشار اسد ندارم ولی طرف مقابل هم در مقابل شواهد ما شواهدی منتشر کرده که باید هر دو رو بررسی کرد و در کنارش منتظر گزارش سازمان ملل و وقایع بعد از اون هم بود.همین! حرف های دو طرف رو شنید و صبر کرد و هیچ اتفاقی رو این وسط غیر ممکن ندونست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
بیایید یک سناریو رو بررسی کنیم:
این نقشه سوریه به نظر دوستان اگر حمله زمینی شد و قرار شد کشورهای همسایه نیروی زمینی به سوریه بفرستند نیروهای کدام کشور اول به دمشق میرسند و تروریست های جبهه النصر با نیروهای خارجی چگونه رفتار میکنند.
[img]http://www.freeworldmaps.net/asia/syria/syria-map-physical.jpg[/img]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]جناب رسول: شما اشتباهات جبهه خودی را مد نظر قرار نداده و صرفا به مکر دشمن می‌پردازید (شاید جبهه خودی را بری از اشتباه می‌دانید، شاید هم آن را بخشی از همان مکر دشمن می‌دانید!)[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]در هر صورت همانطور که بنده با قاطعیت نمی‌توانم بگویم این فاجعه اخیر کار جناب بشار و یا ارتشش بوده، شما هم با قاطعیت نمی‌توانید بگویید که نبوده.[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]و اگر به هر صورتی اثبات بشه که بوده. اصولا دیگر فکر نمی‌کنم ادامه حمایت از بشار با هیچ توجیهی امکان‌پذیر باشه و شما باید ماجرا رو از دست رفته تلقی کنید. و هیچ نوجیهی هم نداره! ما که رژیم صهیونیستی را یک رژیم کودک‌کُش می‌دانیم (به حق هم همینطوره) اگر فرضا اثبات بشه که این فاجعه شیمیایی اخیر (که تعداد زیادی کودک در اون کشته شده) کار بشار بوده باشه، دیگر با چه رویی و با چه منطقی از بشار حمایت کنیم؟[/font][/size]
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mahdavi3d' timestamp='1378413501' post='336534']
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]البته حقم دارید... دعا رو عموما برای آنچه که در آینده قراره اتفاق بیافته (یا نیافته) انجام می‌دن... مثل اینن می‌مونه که شما امتحانی را خراب کرده باشید بعد دعا کنید که نتیجه خوب بشه! در حالی که این دعا رو قبل از وقوع امتحان باید انجام می‌دادید...[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]خیلی علاقه دارم بدانم [color=#ff0000]اگر اثبات بشه [/color]که این حملات کار بشار و یا ارتش بشار بوده امثال جنابعالی چه حرفی برای گفتن خواهید داشت؟ انکار خواهید کرد یا محکوم؟ شایدم توجیه؟ :thinking: [/font][/size]
[/quote]
به نظرتون چه ارگان و کسانی باید این قضیه رو اثبات کنن تا قابل پذیرش باشه؟؟؟

[quote name='mahdavi3d' timestamp='1378414206' post='336539']
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]علت اینکه بنده در حال حاضر از واژگانی چون "اگر" و "شاید" و... استفاده می‌کنم این هست که به دلیل اهمیت بسیار زیاد، قصد ندارم تا قطعی شدن موضوع اظهار نظر قطعی بکنم. ولیکن شواهد میدانی وقوع این جنایت هولناک خود نشان از خیلی چیزها دارد که دوستان خود می‌توانند این شواهد را جستجو بکنند... [/font][/size]

[color=#ff0000][size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]اینکه شما در سوریه، 2 جبهه بیشتر نمی‌بینید، نظر شماست. می‌توان جبهه های بیشتری دید...[/font][/size][/color]
[/quote]
چه جبهه هایی؟؟؟

اون چیزی که این وسط هست اینه که به نظر من این جنگ اگر آغاز هم بشه برای ما ایرانی ها نعمتی بزرگ هست هر چند در بلند مدت نیاز داریم یک تدبیر داشته باشیم وگرنه آسیب جدی می بینیم ولی در کوتاه و میان مدت دست برد با ماست حتی اگر سوریه حکومتش عوض بشه.
موضوع این نیست که بشار می تونه مقاومت کنه یا نکنه مهم این هست که در این جنگ باید به غربی ها و اعراب ارتجاعی بدترین ضربات ممکن زده بشه که نتونن 5 تا 10 دیگه خودشون رو به وضعیت ایده آل برسونن.

فرض کنین حمله آغاز شده و سوریه سکوهای نفتی، ایسگاه های پمپاژ، پالایشگاه های گازی و نفتی و میادین عرببستان و قطر رو هدف بگیره و تلفات جبران ناپذیری به اونها بزنه. اتفاقی که می افته اینه که ممکنه تولید و صادرات این کشورها به شدت پایین بیاد و اگر کانال سوئز هم بسته بشه روند فروش و عرضه نفت دچار مشکل اساسی میشه.این دفعه خود عربستان هدف هست و نمیتونه التهاب بازار رو با افزایش تولید بالانس کنه و قیمت نفت می کشه بالا اونم سرسام آور.
ایران چون مستقی در جنگ شرکت نمی کنه نمی تونن ایران رو هدف بگیرن پس ایران به تولید طبیعی خودش ادامه میده و نفتش هم بهتر فروش میره.
با افزایش قیمت نفت درآمد کشور زیاد میشه. و از طرفی رقبای منطقه ای خودش در سیاست و اقتصاد رو برای مدتی حذف می کنه و در واقع زمان می خره.

ترکیه با چند حمله دچار مشکل اقتصادی میشه و در واقع رقیب بعدی ایران هم دچار مشکل میشه.
نیروهای غربی می تونن متحمل خسارات و تلفات شدیدی بشن و این خودش می تونه برای ایران بردی اساسی باشه. در نهایت اسد امکان سقوطش اینقدر زیاد نیست ولی به شدت ضعیف و سوریه نابود میشه ولی ما برای امنیت خودمون زمان کافی خریدیم و تا آینده هم خدا بزرگه.
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]ما به چه دلیلی آمریکا را استکبار جهانی می‌نامیم؟ و چرا با آمریکا دشمنی داریم؟[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]---------------------[/font][/size]

[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]اصولا حمایت ما از سوریه به قرینه حمایت از جبهه مقاومت و آن هم به قرینه اعتقادات و آرمان‌هایمان بوده. اگر قرار باشه نگاه سود محورانه (نگاه‌های تاکتیکی و استراتژیک مادی در قبال مسئله فلسطین) حاکم باشه که اصل و اساس ماجرا زیر سواله که...[/font][/size] ویرایش شده در توسط mahdavi3d
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Sorena_Noshad' timestamp='1378416183' post='336553']
من به صورت کلی دارم میگم.قطعاً کسی که [size=6][b]اونگونه[/b][/size] با مخالفینش رفتار میکنه استفاده از سلاح شیمیایی توسطش نباید اونطور که دوستان کاملا غیر ممکن میدونن، غیر ممکن باشه.بحث اینه که باید دوستان به کارنامه آقای اسد نگاه کنن و بعد یه نگاهی به این مسئله بندازن تا یه درصدی حداقل امکان استفاده از سلاح شیمیایی توسط ایشون رو ممکن بدونن.

به هر حال با وجود این که من هم اعتقادی به استفاده از سلاح شیمیایی توسط بشار اسد ندارم ولی طرف مقابل هم در مقابل شواهد ما شواهدی منتشر کرده که باید هر دو رو بررسی کرد و در کنارش منتظر گزارش سازمان ملل و وقایع بعد از اون هم بود.همین! حرف های دو طرف رو شنید و صبر کرد و هیچ اتفاقی رو این وسط غیر ممکن ندونست.
[/quote]

خیلی دوست دارم شواهدی بر این ادعاهای اونگونه ببینم از طرف اسد...

اما عقل سلیم ما که دیگه نم نکشیده! به کارنامه هم که نگاه کنیم اوضاع زیادی پیچیده تر نمیشه! دقیقا یادتون میاد چه زمانی کشتار حولی(حوله) اتفاق افتاد! ایا اون قضیه عین همین نبود که دقیقا موقع جلسه شورای امنیت درباره سوریه اتفاق افتاد که می خواستن باعث محکومیت و اجماع علیه دولت سوریه بشن! اون موقع النصره ای در کار نبود! بود اما حرفی ازش نبود! همون موقع یادم هست برخی ها به شبیه! استناد می کردن! در حالی که القاعده و النصره داشتن تو سوریه پشتک وارو می زدنند! تو اوج نقطه ای که به ضرر سوریه بود در این حادثه سوریه رو متهم می کردن!!!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Sorena_Noshad' timestamp='1378416183' post='336553']
من به صورت کلی دارم میگم.[color=#ff0000]قطعاً کسی که اونگونه با مخالفینش رفتار میکنه استفاده از سلاح شیمیایی توسطش نباید اونطور که دوستان کاملا غیر ممکن میدونن، غیر ممکن باشه[/color].بحث اینه که باید دوستان به کارنامه آقای اسد نگاه کنن و بعد یه نگاهی به این مسئله بندازن تا یه درصدی حداقل امکان استفاده از سلاح شیمیایی توسط ایشون رو ممکن بدونن.

به هر حال با وجود این که من هم اعتقادی به استفاده از سلاح شیمیایی توسط بشار اسد ندارم ولی طرف مقابل هم در مقابل شواهد ما شواهدی منتشر کرده که باید هر دو رو بررسی کرد و در کنارش[color=#ff0000] منتظر گزارش سازمان ملل[/color] و وقایع بعد از اون هم بود.همین! حرف های دو طرف رو شنید و صبر کرد و هیچ اتفاقی رو این وسط غیر ممکن ندونست.
[/quote]
چرا یک بعدی نگاه می کنید هم شرایط تغییر کرده و هم تفکرات و زمان و مکان و...... سوریه امروز سوریه سه سال پیش نیست و اسد امروز هم اسد سه سال پیش.
اصولا انسان خطی نیست که در رونی بمونه و یادر همون عقب و جلو بره و ساخته شرایط و تحولات درونی و برونی هست.
این حرف شما مثل این می مونه بگیم کلا اسد و شرایط سوریه هیچ تغییری نداشته و مواضع و نگاه ها و تفکرات هم تغییری نکرده.

سازمان ملل؟؟؟ زیاد نباید در قید و بند این یکی بود
[quote name='mahdavi3d' timestamp='1378416737' post='336558']
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif][color=#ff0000]جناب رسول: شما اشتباهات جبهه خودی را مد نظر قرار نداده و صرفا به مکر دشمن می‌پردازید[/color] (شاید جبهه خودی را بری از اشتباه می‌دانید، شاید هم آن را بخشی از همان مکر دشمن می‌دانید!)[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]در هر صورت همانطور که بنده با قاطعیت نمی‌توانم بگویم این فاجعه اخیر کار جناب بشار و یا ارتشش بوده، شما هم با قاطعیت نمی‌توانید بگویید که نبوده.[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif][color=#ff0000]و اگر به هر صورتی اثبات بشه که بوده. اصولا دیگر فکر نمی‌کنم ادامه حمایت از بشار با هیچ توجیهی امکان‌پذیر باشه[/color] و شما باید ماجرا رو از دست رفته تلقی کنید. و هیچ نوجیهی هم نداره! ما که رژیم صهیونیستی را یک رژیم کودک‌کُش می‌دانیم (به حق هم همینطوره) اگر فرضا اثبات بشه که این فاجعه شیمیایی اخیر (که تعداد زیادی کودک در اون کشته شده) کار بشار بوده باشه، دیگر با چه رویی و با چه منطقی از بشار حمایت کنیم؟[/font][/size]
[/quote]
کدام اشتباهات؟
هدف ایران مگر حفظ اسد هست؟؟؟

[quote]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]اصولا حمایت ما از سوریه به قرینه حمایت از جبهه مقاومت و آن هم به قرینه اعتقادات و آرمان‌هایمان بوده. اگر قرار باشه ن[color=#b22222]گاه سود محورانه[/color] (نگاه‌های تاکتیکی و استراتژیک مادی در قبال مسئله فلسطین) حاکم باشه که اصل و اساس ماجرا زیر سواله که...[/font][/size]
[/quote]
نگاه خود شما دقیقا سودمحور هست چون استوار بر بود و نبود یک نفر هست اما تفکر غیر سودمحور اصولا فرد رو نمی بینه بلکه فرد فقط نماد هست. ویرایش شده در توسط fath
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mahdavi3d' timestamp='1378417129' post='336562']
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]ما به چه دلیلی آمریکا را استکبار جهانی می‌نامیم؟ و چرا با آمریکا دشمنی داریم؟[/font][/size]
[/quote]

تضاد در منافع و ایدئولوژی دو کشور دشمنی ایجاد میکند ، استکباری و امپریالیستی بودن آمریکا هم به ایدئولوژی پشت سیستم حاکم بر کشور (کاپیتالیسم) که کشورهای دیگر را تا حداکثر حد ممکن استثمار میکند بازمیگردد.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهدوي جان حتي اگر شيميايي کار خود بشار بوده باشه که نيست باز ما بايد از
بشار حمايت کنيم سوريه از دست بره نوبت ماست ديگه خيلي نميشه توي شرايط حساس
و بحث بودن يا نبودن رعايت خيلي چيزها رو کرد!

چون جريان سوريه براي ما بحث بودن يا نبودن هست!
از اين حرفها گذشته که بشار خوبه يا بد.....
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب مهدوی مثل اینکه قریب الوقوع بودن ارائه گزارش یا واضح تر بگم دیکته بازرسان شعبه نیویورک وزارت خارجه امریکا و بعد اون هم لابد حمله آرمانشهر غرب زده ها به سوریه باعث ذوق زدگی بیش از حد شما شده تا جاییکه به کل فراموش کردید ما 35 ساله برای این کاغذپاره ها پشیزی ارزش قائل نیستیم ! فروپاشی اعتقادی و خلا ایدئولوژیکی که شما آرزوش رو برامون دارید که بماند icon_cheesygrin
  • Upvote 4
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب آقای مهدوی دوست عزیز بهتره شما موضع خودتونو یکم شفافتر کنید؟
1-آیا شما بازرسان سازمان ملل رو ملاک قرار دادین یعنی اینکه اونا یک چیزی رو تایید بکنن (مثلا حمله شیمیایی کار اسد بوده یا نه؟)برای شما کافیه؟
2-منظور شما از اینکه میفرمایید به جز بد و بدتر (یعنی اسد ومخالفانش)گروه سومی که توانایی سر کار اومدن و بدست گرفتن حکومتو دارن کیا هستن؟
جواباتونو لطفا واضح بدین ممنون

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='HHL' timestamp='1378417157' post='336563']
خیلی دوست دارم شواهدی بر این ادعاهای اونگونه ببینم از طرف اسد...

اما عقل سلیم ما که دیگه نم نکشیده! به کارنامه هم که نگاه کنیم اوضاع زیادی پیچیده تر نمیشه! دقیقا یادتون میاد چه زمانی کشتار حولی(حوله) اتفاق افتاد! ایا اون قضیه عین همین نبود که دقیقا موقع جلسه شورای امنیت درباره سوریه اتفاق افتاد که می خواستن باعث محکومیت و اجماع علیه دولت سوریه بشن! اون موقع النصره ای در کار نبود! بود اما حرفی ازش نبود! همون موقع یادم هست برخی ها به شبیه! استناد می کردن! در حالی که القاعده و النصره داشتن تو سوریه پشتک وارو می زدنند! تو اوج نقطه ای که به ضرر سوریه بود در این حادثه سوریه رو متهم می کردن!!!
[/quote]

یعنی واقعاً من باید برای اثبات سرکوب مخالفین در اوایل قضایا که هنوز به صورت مسلحانه در نیومده بود سند و مدرکی یا فیلم و عکسی ارائه کنم ؟! یعنی باید برای زندانیان مخالف ایشون و پدرشون و سالها دیکتاتوری ایندو که هر دیکتاتوری هم همراه با کشتار مخالفینش معنا پیدا میکنه سند ارائه کنم ؟! این ها که دیگه اظهر من الشمسه و هر دو طرف بهش معترف هستند.وارد مصداقی مانند حوله یا حما نمیشم چون همونطور که گفتم منظورم برخورد کلی ایشون و اساساً نظام سوریه با مخالفان نه مسلح بلکه غیر مسلحشون بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.