death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif][quote]کدام اشتباهات؟
هدف ایران مگر حفظ اسد هست؟؟؟[/quote]آیا شواهد چیز دیگری را نشان می‌دهد؟ icon_eek [/font][/size]

[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif][quote]تضاد در منافع و ایدئولوژی دو کشور دشمنی ایجاد میکند ، استکباری و امپریالیستی بودن آمریکا هم به ایدئولوژی پشت سیستم حاکم بر کشور (کاپیتالیسم) که کشورهای دیگر را تا حداکثر حد ممکن استثمار میکند بازمیگردد.[/quote]و مثلا اگر در این راه احیانا و فرضا 400 تا کودک هم با گاز شیمیایی کشته بشن، لابد توجیه میشه! نه؟[/font][/size]

[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif][quote]مهدوي جان حتي اگر شيميايي کار خود بشار بوده باشه که نيست باز ما بايد از
بشار حمايت کنيم سوريه از دست بره نوبت ماست ديگه خيلي نميشه توي شرايط حساس
و بحث بودن يا نبودن رعايت خيلي چيزها رو کرد![/quote]بالاخره باید تکلیف هدف و وسیله رو روشن بکنیم. چه هدفی و چه وسیله‌ای![/font][/size]

[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif][quote]جناب مهدوی مثل اینکه قریب الوقوع بودن ارائه گزارش یا واضح تر بگم دیکته بازرسان شعبه نیویورک وزارت خارجه امریکا و بعد اون هم لابد حمله آرمانشهر غرب زده ها به سوریه باعث ذوق زدگی بیش از حد شما شده تا جاییکه به کل فراموش کردید ما 35 ساله برای این کاغذپاره ها پشیزی ارزش قائل نیستیم ! فروپاشی اعتقادی و خلا ایدئولوژیکی که شما آرزوش رو برامون دارید که بماند icon_cheesygrin[/quote]... (سه نقطه یعنی ارزش پاسخ دادن نداشت! icon_cheesygrin)[/font][/size]

[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif][quote]1-آیا شما بازرسان سازمان ملل رو ملاک قرار دادین یعنی اینکه اونا یک چیزی رو تایید بکنن (مثلا حمله شیمیایی کار اسد بوده یا نه؟)برای شما کافیه؟[/quote]بنده کاره‌ای نیستم که برایم کافی‌ باشه یا نه! بنده علاقه‌مند به روشن شدن حقیقت ماجرا هستم.[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif].[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif][quote]2-منظور شما از اینکه میفرمایید به جز بد و بدتر (یعنی اسد ومخالفانش)گروه سومی که توانایی سر کار اومدن و بدست گرفتن حکومتو دارن کیا هستن؟[/quote]همان جبهه‌ای که متاسفانه امروز ایالات متحده داعیه دار حمایت از اوست (مردم سوریه، حتی اگر مخالف بشار باشند)[/font][/size]

[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]=====================[/font][/size]

[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]دوستان:[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]درد بنده این هست: زمانی که انگشت اتهام به سمت اسد گرفته شد، چرا نباید این ما باشیم که زودتر از همه اعلام بکنیم که حاضریم تیم حقیقت یاب بفرستیم و حتی همه‌گونه همکاری را در راستای روشن شدن حقیقت موضوع داشته باشیم؟[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]چرا نباید این ما باشیم که زودتر از همه اعلام بکنیم که اگر ثابت بشه که کار بشار بوده، اول از همه خود ما او را مجازات خواهیم کرد؟[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]و...[/font][/size]
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mahdavi3d' timestamp='1378412427' post='336528']
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]اون چیزی که باید دعا کرد اینه که نتیجه گزارش بازرسان چیزی جز عاملیت جناب بشار یا ارتشش باشه... که اگر جز این باشه، خیلی‌ها باید سرشون رو بندازن پایین...[/font][/size]
[/quote]

بنده نمیدانم شما با این کلامتون شعور ما را به چالش کشیدید یا خودتون رو؟؟!!

واقعا خنده داره من نمیدونم چرا هر چی جریان روشنفکری تو کشور ما هست سمت و سویش یکطرفه و به یک سوست!

خوب اگر شما گزارش بازرسان رو معیار میدونید و اصولا به اینجور سازمانهایی که فقط جهت حفظ منافع چند کشور خاص ایجاد شده اند اعتماد دارید بنده هیچی نخواهم گفت چون هیچ حرفی نخواهم داشت!

مثل این میمونه تو روز روشن خورشید رو به یه نفر نشون بدی بعد اون طرف بگه من که چیزی نمیبینم! آیا شما حرف دیگیری خواهید داشت....

[quote][size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]چه خوب که شما حرم تعصب بنده را نسبت به شخصیتی که یکی از امیدهای این ملت برای سربلندی این کشور هست به خوبی احساس می‌کنید. باعث افتخار بنده هست.[/font][/size][/quote]

کلا همین یک جمله شما در وصف شخصی که همه ما ایرانیان خوب میشناسیمش افکار شما را نشان میدهد!

واقعا موفق باشید!
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام ....
می گم همین شورای امنیت نیست که ما رو به خاطر بمب نساخته چپ و راست تحریم می کنه ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
والا تو این جهان باید با زور مستقیم و مشتی آهنین وایسی و از خودت دفاع کنی و در برابر همگان قد علم کنی. بنده همین رو میدونم و اگر امروز آمریکا اون رویه داره و اونها هم اینو یادگرفتن، ما هم باید داشته باشیم. اینکه ما فقط روبروی خودمون چند راه مجسم کردیم و با این تفکر که اگر از این راه ها به هدف نرسیم نابود میشیم تفکر کاملاً غلط، و بعضا براندازی هست که بیش از هر چیزی ما رو تهدید میکنه!
اینکه سوریه از دست بره نوبت ماست و ............ حرف کاملاً بی اعتباریه و مکرراً جهل کامل! چرا باید نوبت ما باشه؟چرا سوریه به این روز افتاد؟ سوریه به این روز افتاد به خاطر فقر اقتصادی-فقر علمی-فقر آگاهی و قروت خودبزرگ بینی. جناب بشار اسد تا امروز هیچگونه تلاشی برای پیشرفت کشورش نکرده و فقط به فکر حکومت و چپاول و خوش گذرانی بودن و امرزو این بلا سرشون اومده فقط به خاطر ناتوانی در مسئولیتشون بوده! نه توان نظامی بزرگی و قوی داره نه توان علمی نظامی داره نه صنعتی داره در واقع یه مصرف کننده کامل. چطور انتظار دارید اینجور حکومتی دوام بیاره؟
خیلی ساده بگم:بزرگترین درس سوریه برای ما این بود که ناتوان باشی و بخوای نفس بزنی لهت میکنن.
الان اگر مسئولین ما خیلی دلسوز ما باشن و بخوان که بلای سوریه(که محاله) سر ما نیاد فقط باید روی طرحهای اقتصادی و صنعتی و نظامی سرمایه کذاری کنن. این کار یعنی دلسوزی نه دخالت مستقیم در سوریه و بهانه دادن در این اوضاع دست دشمنان.
دقیقاً نگاه کنید اگر روسیه و ایران حمایتشون رو از اسد دریق میکردن همون 2 سال پیش اسد صاف شده بود چرا؟ چون توان داخلی نداشتن. اگر موشکی بود اگر سلاحی بود اگر پدافندی بود همش از طرف بیگانگان بوده همین.

کلاً خلاصه بگم: عقب ماندگی علمی و آگاهی عاقبت کشورهایی مثل لیبی و مصر و سوریه رو به این روز رسوند نه هیچ کشور دیگه ای.

[quote name='100' timestamp='1378418403' post='336574']
سلام ....
می گم همین شورای امنیت نیست که ما رو به خاطر بمب نساخته چپ و راست تحریم می کنه ؟
[/quote]
همون شورای امنیت، متحد ظاهری خودمون دوبار به خاطر امتیاز اقتصادی امضاش کرد! یادتون رفته. اون دیگه به سیاستهای دولت قبلی ربط داشت.
درود بر شرف مصدق که از همون شورای امنیت انگلیس پیر رو با لگد از کشور بیرون کرد. مهم اینه که چطوری سیاست داشته باشی که ازش استفاده کنیو برخورد کنی.
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mahdavi3d' timestamp='1378417129' post='336562']
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]ما به چه دلیلی آمریکا را استکبار جهانی می‌نامیم؟ و چرا با آمریکا دشمنی داریم؟[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]---------------------[/font][/size]
[/quote]
چند تا دلیل میخواین براتون بشمارم....
کلا حمایت ایران از بشار اسد نیست از مقاومته.اگه بشار از سلاح استفاده کرده باشه بازم فرقی نمیکنه در کل چون اون کسایی که از ایران و حزب الله جونشون رو در این راه از دست میدن(شهید میشن) برای بشار از دست نمیدن....
بشار بد .دلیل شما برای اینکه مخالفاش خوب هستن چیه...عراق رو نمیبینید روزی چند ده نفر به خاک و خون کشیده میشن یا تو همین سوریه کم جنایت انجام دادن این سلفیا....به هر نحوی اینا بیان به قدرت مقاومت ضعیف میشه ....
امریکا دل به حال نه من و نه شما نه هیچ کس دیگه نمی سوزونه ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یه سوال؟
آیا واقعاً در آینده سوریه جایی برای اسد و مخالفانش هست یا خیر؟ اگر مخالفان بمانند کدام گروه؟ آیا مردم یا گروه های تندو تیز. اگر بشار اسد بماند همان رسمیت قبل را در بین کشورهای اروپایی دارد؟آیا میتوان با اقتصاد نابود شده و کشوری با خاک یکسان شده و بدتر از آلمان جنگ دوم میتوان به بقای خودش ادامه دهد؟ آیا اگر همین جریان ادامه پیدا کند سوریه مثال افغانستان دوره کمونیستها نخواهد بود؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان یادشون باشه که طبق حدیث مولی علی علیه السلام، در فتنه فضا غبار آلود و تشخیص حق و باطل سخت میشه و فتنه رو وقتی داره میاد نمیشه شناخت و وقتی رفته از پشت سر میشه تشخیص داد.
فتنه 88 که یادتون هست، توش یک دختر خانم کشته شد، همه جو ساختند که کار بسیجه و براش شواهد و دلایل هم ساختند. بگذریم که خون اون بنده خدا هدر شد و سودش رو هم وطن فروشها و اربابان امپریالیستشون بردن ولی قاتل دقیق اون خانم هیچ وقت پیدا نشد. ما معتقدیم فاعل غایی کار منفعت برنده از اونه.
در قضایای شیمیایی سوریه هم همینه، اولا بازرسان به فرموده تعیین نتیجه میکنند. دوستان از یاد نبرند که به بهانه همین بازرسان به عراق حمله کردند و به ما گیر دادند و هزارجور پدرسوخته بازی در آوردند. ثانیا در اون بلبشوی سوریه که سگ هم صاحبش رو نمیشناسه، کشف عامل شلیک دو سه تا راکت واقعا سخته
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بحث الان بی خودی و لجبازی داره پیش میره . علتش اینه که اسم از شخصی اورده شد که بقول خودشون در حرم تعصبشون قرار داره

این شخص گندی زده و حالا هزار توجیه برای رفع و رجوع کردنش ....

صحنه حوادث سوریه مشخصه و طرفینش هم معلومن و عملکرد و اهدافشون هم برای همه طی این دو سال و خورده ای مشخصه
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mahdavi3d' timestamp='1378418257' post='336571']
[font=tahoma, geneva, sans-serif][size=3]و مثلا اگر در این راه احیانا و فرضا 400 تا کودک هم با گاز شیمیایی کشته بشن، لابد توجیه میشه! نه؟[/size][/font]
[/quote]

حتی بر فرض مقصر بودن ارتش سوریه در این حمله ، در جنگ نقل و نبات پخش نمیکنند جناب مهدوی ! طبق لینکی که خودتان چند صفحه پیش قرار دادید تا الان 110 هزار نفر در این جنگ جانشان را از دست داده اند که احتمالا مسئول مرگ هزاران نفر از آن ارتش سوریه است ، حالا معنی این نامساوی 400>110000 رو متوجه نمیشوم !
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Sorena_Noshad' timestamp='1378417949' post='336570']
یعنی واقعاً من باید برای اثبات سرکوب مخالفین در اوایل قضایا که هنوز به صورت مسلحانه در نیومده بود سند و مدرکی یا فیلم و عکسی ارائه کنم ؟! یعنی باید برای زندانیان مخالف ایشون و پدرشون و سالها دیکتاتوری ایندو که هر دیکتاتوری هم همراه با کشتار مخالفینش معنا پیدا میکنه سند ارائه کنم ؟! این ها که دیگه اظهر من الشمسه و هر دو طرف بهش معترف هستند.وارد مصداقی مانند حوله یا حما نمیشم چون همونطور که گفتم منظورم برخورد کلی ایشون و اساساً نظام سوریه با مخالفان نه مسلح بلکه غیر مسلحشون بود.
[/quote]

اینکه من بخوام مثلا به این استناد کنم که فرماندار و یا مسئول یکی از استان های سوریه رفته بود ناخن بچه هایی که اعتراض کرده بودن رو اون اوایل کشیده بود و بعد بخوام این رو ربط بدم به حمله شیمایی اخیر خوب این نشون میده که من صرفا دارم سعی می کنم حرفم رو به کرسی بنشونم اصلا هم به ارتباط این دو فکر نکردم که این کجا و آن کجا!!!

جنایت های این النصره رو که ما داریم به صورت روزانه می بینیم! پس هر طور که بریم می خوریم به همون خونه اول! یعنی من میگم فلان جنایت رو النصره انجام داد شما هم می فرمایید که فلان کاری که ارتش سوریه انجام داده جنایته!
بلاخره اگه وضع اینقدر خراب نبود که این وضعیت پیش نمی یومد!

تنها چیزی که باقی می مونه اینه که شما دلیل قانع کننده و درست بیارید(قابل پذیرش هم نبود اشکالی نداره!) که این کار به نفع ارتش سوریه بوده من هم دلیل میارم که این کار به نفع جبهه مخالف بوده! با نسبت 1 به 5 هم من قبول می کنم!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='nepton' timestamp='1378418986' post='336577']
یه سوال؟
آیا واقعاً در آینده سوریه جایی برای اسد و مخالفانش هست یا خیر؟ اگر مخالفان بمانند کدام گروه؟ آیا مردم یا گروه های تندو تیز. اگر بشار اسد بماند همان رسمیت قبل را در بین کشورهای اروپایی دارد؟[b]آیا میتوان با اقتصاد نابود شده و کشوری با خاک یکسان شده و بدتر از آلمان جنگ دوم میتوان به بقای خودش ادامه دهد[/b]؟ آیا اگر همین جریان ادامه پیدا کند سوریه مثال افغانستان دوره کمونیستها نخواهد بود؟
[/quote]
سوال شما مثل سوال بعضی از خبرنگاراست که میگن نظر مثبت شما در این قضیه چیه....
آگه سوریه توی جنگ با سلفیا پیروز بشه مشکلات آینده ان شاالله حل میشه... ویرایش شده در توسط redemption
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]آیا شواهد چیز دیگری را نشان می‌دهد؟ icon_eek [/font][/size][/quote]
سوال پرسیدم بنده و سوال جواب داره. در جواب سوال سوال پرسیدن نوعی فرار هست.

[quote][size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]بنده کاره‌ای نیستم که برایم کافی‌ باشه یا نه! بنده علاقه‌مند به روشن شدن حقیقت ماجرا هستم.[/font][/size][/quote]
حقیقت ماجرا چگونه و توسط چه کسی باید روشن شود؟؟؟
[quote][size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]و مثلا اگر در این راه احیانا و فرضا 400 تا کودک هم با گاز شیمیایی کشته بشن، لابد توجیه میشه! نه؟[/font][/size][/quote]
توجیه نمیشه ولی شما فراموش کردید ظاهرا که اگر هم اینطور باشه اولا کار اسد هست نه ما و دوما اگر اینطور هم باشه ما باید واقعیات رو ببینیم و بر اساس آرمان و واقعیت ها اقدام کنیم نه اینکه سر زیر برف کنیم که وای وای پیف پیف اسد بده ولش کنین بزارین سقوط کنه.
فرض کنیم کار اسد بوده فرض کنیم. در این حالت هم نمی تونیم با شرایط به وجود اومده اسد رو رها کنیم چون نوببت بعدی خود ماییم پس بهتره فعلا در سوریه درگیر باشن غربی ها.
در عین حال سوال پرسیدم چه جبهه هایی در اونجا هستن و چه کسانی؟؟ جوابی ندادید.

[quote][size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]همان جبهه‌ای که متاسفانه امروز ایالات متحده داعیه دار حمایت از اوست (مردم سوریه، حتی اگر مخالف بشار باشند)[/font][/size][/quote]
جناب مهدوی خیلی دیدم شما عده در کشور ما رو به شعار دهی و رویا پردازی و آرمانگرایی ..... صدا می کنید و تحت تاثیر برخی حرفهایی می زنید ولی شما خوتون هم برخی اوقات بدجور.....
به نظر شما امروز مردم سوریه توان تشکیل حکومتی دمکراتیک رو دارن؟؟؟
اصولا غرب و مخالفین مسلح القاعده النصره التوحید و....... اجازه تشکیل چنین حکومتی رو میدن؟؟؟
تکلیف گروه های ذکر شده چی میشه؟
آیا در روندی دمکراتیو در قضایا شرکت می کنن یا نه اقتدار گرایانه خواستار قبضه کل قدرت و اجرای قوانین و نظرات خودشون هستن؟؟؟

دوست گرامی کمی واقع بین باش امروز بودن همین اسد برای مردم سوریه یک نعمت هست

[quote]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]درد بنده این هست: زمانی که انگشت اتهام به سمت اسد گرفته شد، چرا نباید این ما باشیم که زودتر از همه اعلام بکنیم که حاضریم تیم حقیقت یاب بفرستیم و حتی همه‌گونه همکاری را در راستای روشن شدن حقیقت موضوع داشته باشیم؟[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]چرا نباید این ما باشیم که زودتر از همه اعلام بکنیم که اگر ثابت بشه که کار بشار بوده، اول از همه خود ما او را مجازات خواهیم کرد؟[/font][/size]
[/quote]
فعلا از متخصصین ما اونجا هستن
تیم حقیقت یاب؟؟؟ آیا نظرات اونها قابل قبول جامعه بین الملل و غرب هست در صورتی که خلاف نظر اونها باشه؟؟؟
مجازات اسد در صورت استفاده از سلاح به نظر شما چی هست؟؟؟

[quote]الان اگر مسئولین ما خیلی دلسوز ما باشن و بخوان که بلای سوریه(که محاله) سر ما نیاد فقط باید [color=#ff0000]روی طرحهای اقتصادی و صنعتی و نظامی سرمایه کذاری کنن[/color]. این کار یعنی دلسوزی نه دخالت مستقیم در سوریه و بهانه دادن در این اوضاع دست دشمنان.[/quote]
این کارها چقدر زمان می خوان؟؟؟

[quote]کلاً خلاصه بگم: عقب ماندگی علمی و آگاهی عاقبت کشورهایی مثل لیبی و مصر و سوریه رو به این روز رسوند نه هیچ کشور دیگه ای.[/quote]
علم درون زاست یا برون زا؟؟؟
راه رسیدن بهش چی هست؟؟؟
چقدر زمان بر هست؟؟؟
رابطه علم با سیاست چی هست؟؟؟
رابطه علم با ارتباطات جهانی و کشورها چی هست؟؟؟
در صورت دشمنی و تحریم راه پیشرفت چگونه باید طی بشه؟؟؟
علم تولید قدرت می کند و انحصار علمی توسط برخی چه معنایی داره؟؟؟
[quote]درود بر شرف مصدق که از همون شورای امنیت انگلیس پیر رو با لگد از کشور بیرون کرد. مهم اینه که چطوری سیاست داشته باشی که ازش استفاده کنیو برخورد کنی.[/quote]
میخواستین همین شورا حداقل ظواهر رو حفظ نکنه و انگلیس رو بیرون نکنه؟؟؟؟

[quote]
یه سوال؟
آیا واقعاً در آینده سوریه جایی برای اسد و مخالفانش هست یا خیر؟ اگر مخالفان بمانند کدام گروه؟ آیا مردم یا گروه های تندو تیز. اگر بشار اسد بماند همان رسمیت قبل را در بین کشورهای اروپایی دارد؟آیا میتوان با اقتصاد نابود شده و کشوری با خاک یکسان شده و بدتر از آلمان جنگ دوم میتوان به بقای خودش ادامه دهد؟ آیا اگر همین جریان ادامه پیدا کند سوریه مثال افغانستان دوره کمونیستها نخواهد بود؟
[/quote]
اینکه چند تا شد icon_eek icon_cheesygrin
اما سوال های شما اشتباه هست
آیا در سوریه آلترناتیوی برای اسد هست؟؟؟
اگر مردم سوریه توان ایجاد دمکراسی و یا برپایی حکومتی دارن؟؟؟
رسمیت کشورهای اروپایی حائز اهمیت هست؟؟؟و اگر کشوری مردمی باشد حکومتش اصولا رسمیت جهانی مهم هست یا نه؟؟ اگر نه که بحثی نیست اگر هست تکلیف خواست مردم چه می شود؟؟؟
بقای حکومتی به طرفداری مردمی است یا اقتصاد او؟؟؟
شباهت سوریه فعلی و افغانستان چیست؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='HHL' timestamp='1378419428' post='336582']
اینکه من بخوام مثلا به این استناد کنم که فرماندار و یا مسئول یکی از استان های سوریه رفته بود ناخن بچه هایی که اعتراض کرده بودن رو اون اوایل کشیده بود و بعد بخوام این رو ربط بدم به حمله شیمایی اخیر خوب این نشون میده که من صرفا دارم سعی می کنم حرفم رو به کرسی بنشونم اصلا هم به ارتباط این دو فکر نکردم که این کجا و آن کجا!!!

جنایت های این النصره رو که ما داریم به صورت روزانه می بینیم! پس هر طور که بریم می خوریم به همون خونه اول! یعنی من میگم فلان جنایت رو النصره انجام داد شما هم می فرمایید که فلان کاری که ارتش سوریه انجام داده جنایته!
بلاخره اگه وضع اینقدر خراب نبود که این وضعیت پیش نمی یومد!

تنها چیزی که باقی می مونه اینه که شما دلیل قانع کننده و درست بیارید(قابل پذیرش هم نبود اشکالی نداره!) که این کار به نفع ارتش سوریه بوده من هم دلیل میارم که این کار به نفع جبهه مخالف بوده! با نسبت 1 به 5 هم من قبول می کنم!
[/quote]

برادر! بحث ما اساساً سر چیه ؟! مگه من نگفتم که اعتقادی به استفاده بشار اسد از سلاح شیمیایی ندارم ؟ خب پس چی ؟ من مشکلم اینه که بعضی از دوستان نگاه سفید و سیاه یا صفر و یکی دارن و درصدی هم احتمال نمیدن که شاید واقعاً بشار اسد این کارو انجام داده باشه (مثال برخوردهای پیش از جنگ رو زدم و حتی پیش از بشار اسد) ؟ و اگر انجام داده باشه واکنش ما باید چی باشه ؟ در اون صورت اگر ما حمایتمون رو ادامه بدیم پس قضیه این همه شعار که دادیم چی میشه ؟ این همه ایدئولوژی و و آرمان ؟ حتی اگر ثابت بشه که اسد از سلاح شیمیایی استفاده کرده ما باید دست از این حرف ها برداریم و هنوز اگر دفاع از ایشون طبق منافع ملی ماست، ادامش بدیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='cheka' timestamp='1378419346' post='336581']
حتی بر فرض مقصر بودن ارتش سوریه در این حمله ، در جنگ نقل و نبات پخش نمیکنند جناب مهدوی ! طبق لینکی که خودتان چند صفحه پیش قرار دادید تا الان 110 هزار نفر در این جنگ جانشان را از دست داده اند که احتمالا مسئول مرگ هزاران نفر از آن ارتش سوریه است ، حالا معنی این نامساوی 400>110000 رو متوجه نمیشوم !
[/quote]
این دیگر چه استدلالیست
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='redemption' timestamp='1378419507' post='336583']
سوال شما مثل سوال بعضی از خبرنگاراست که میگن نظر مثبت شما در این قضیه چیه....
آگه سوریه توی جنگ با سلفیا پیروز بشه مشکلات آینده ان شاالله حل میشه...
[/quote]
متاسفانه پیروزی در کار نیست اینو هم من هم همه دوستان میدونن و اگر کسی با این فکر که اسد پیروز میشه و کل مرزهاشو پس میگیره واقعا میگما که خودشو به خواب زده. چون اگر قرار باشه اسد بمونه حالا حالا ها شده هدفی برای سرگرم شدن تکفیری ها.! تازگیا توجه کردید که تو افغانستان دیگه خبری از حملات طالبان نیست یا خیلی کم دیده میشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.