death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

جناب آنتی وار عرض ادب

شما شب دیر میری خونه و همبنکه وارد میشی میبینی پدرت اخم کرده بعد نمیتونی خودت رو گول بزنی وبگی حتما به خاطر اون لامپ دویستیه که تو چشش افناده .....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Ernesto_Rommel' timestamp='1378458103' post='336675']
سلام

اینطور که تو مشرق و بقیه جاها خوندم بچه های حزب الله که از لبنان غیب شده بودند سر از دمشق درآوردند و اگر این درست باشه پس ....!

ما منتظر عراق هم هستیم ...!

به قول یارو گفتنی : بچرخ تا بچرخیم برادر یانکی !

سناریو احتمال قریب به یقین کپی برابر با اصل لیبی هست با یک سری تفاوت : سوریه لیبی نیست که توی جبهه مقاومت جایی نداشته باشه ، کمر جبهه مقاومت هست ! پس .... !

آآآآآآآخ یعنی میشه انتقام وتر الموتور گرفته بشه ؟؟؟ میشه واقعا ؟

یا حق
[/quote]

به نظرتون موضع حزب الله در لبنان با این کار ضعیف تر نمیشه؟
آمریکا با خودش میگه فعلا که نمیشه بدون بهانه به خود لبنان حمله کرد، پس بذار توی سوریه بیشترین ضربه رو بهش وارد کنیم. بعید هم نیست نیروهای پیشمرگ یا آموزش دیده بفرستن که به طور مخصوص هدفشون ضربه زدن به حزب الله در سوریه باشه. ویرایش شده در توسط era_923

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارتش سوریه شهرک دیر سلمان و منطقه المحیطه رو در غوطه باز پس گرفت

[b][size=3][color=#ff0000]الجيش يستعيد بلدة دير سلمان والمنطقة المحيطة في الغوطة الشرقية بريف دمشق[/color][/size][/b]

منبع پارسی
[url="http://www.isna.ir/fa/news/92061509009/%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%B4-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87-%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84-%D9%85%D9%86%D8%B7%D9%82%D9%87-%D8%AF%DB%8C%D8%B1-%D8%B3%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D9%87"]http://www.isna.ir/f...دیر-سلمان-را-به[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='parvaaz' timestamp='1378458624' post='336681']
جناب آنتی وار عرض ادب

شما شب دیر میری خونه و همبنکه وارد میشی میبینی پدرت اخم کرده بعد نمیتونی خودت رو گول بزنی وبگی حتما به خاطر اون لامپ دویستیه که تو چشش افناده .....
[/quote]

کلا عکس معمولا گول زنک هست. شما به فیلمی که یکی دو صفحه قبل گذاشته شده دقت کنید. کاملا گویای مطلب هست.
اگر پدر شما نور افکن تو چشمش بود و اخم کرده بود شما حتما متوجه می شوید.
پوتین آدم دیپلماتی است و اتفاقا این را بارها نشون داده که در این جور مسائل دست کمی از نمونه ی آمریکایی ندارد. اگر موردی که شما می گویید صحت داشت مطمئن باشید ایشون این قدر کهنه کار بود که بدل دیپلماتیکش را بزند. ولی می بینیم که کل برخورد شکل دیگری دارد.
حتما فیلم را ببینید/
اگر هم چیزی باشد تنها در دیپلماسی عمومی و رسانه ای بروز پیدا کرده نه در ملاقات فوق...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
در تحلیلی که از شبکه 4 پخش میشد به همین مسائل تأکید میکرد ، مثلا در پایان نشست جی بیست ، پوتین که یک سیاستمدار خبره است و همیشه به اینگونه مسائل تأکید دارد ( چون آنگلا مرکل از سگ میترسید پوتین اکثرا سگ خودش رو میبرد پای میز مذاکره :mrgreen: ) وقتی رفت روی سن با چند حرکت رئیس جمهور ژاپن رو ناک اوت کرد و خودش رو در جایگاه برتر قرار داد ( مشکل ذاتی پوتین کوتاهی قد وی است ) ولی وقتی اوباما اومد با چند حرکت زیبا اولا همه توجه ها رو از پوتین به سمت خودش جذب کرد و ثانیا پوتین رو در موقعیت ضعیف گذاشت ! پوتین هم با تلاش هایی که کرد تونست کمی موقعیت خودش رو بهتر کنه ولی باز هم مغلوب اوباما شد !
بهتره بگیم که همه سیاستمداران درجه یک ( الزامه نه همه رئیس جمهور ها ) به این موضوعات آشنایی دارند ولی همه آنها توانایی اجرای درست حرکات رو ندارند و یا تحت تأثیر مشکلات مختلف ( مانند کوتاه قد بودن پوتین ) در موقعیت مغلوب قرار دارند !
امیدوارم سیاستمداران ما هم در این موضوعات کمی مطالعه بکنند ، در سخنرانی ها و مذاکرات زبان اندام یک نقش فوق العاده بازی میکنه ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مساله ی قد کاملا صحیح است و اوباما از این برتری ذاتی خودش به بهترین وجه به نفع خودش استفاده کرد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دیر سلمان با دایره قرمز مشخص شده است

[url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10218/23722040053495468529.jpg"][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10218/thumb_23722040053495468529.jpg[/img][/url]
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='100' timestamp='1378403327' post='336455']
[b]آمریکا اگه می خواست با چهارتا لبخند دیپلماتیک و چهارتا موضع گیری متناقض نقشه های استراتژیکش رو نادیده بگیره ، حالا به قول خودشون sole super power ( تنها ابر قدرت جهان ) نمی شدند ...این بدیهیات رو نمی تونیم به دوستان یاد بدیم چون خودشون می دونند و سعی می کنند خودشون رو فریب بدهند ...[/b]
[/quote]
باید بدن از روی این جمله بی نهایت بار بنویسند، شاید فهمیدند

[quote name='mahdavi3d' timestamp='1378406609' post='336492']
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]گویند ادب را از که آموختی، گفتم از اون قبلی...
جناب فتح بهتر نبود ابتدا نگاهی به ارسال اون فرد می‌انداختید؟
اگر کاربرد "بی‌ربط" در مورد یک کاربر با هویت مجهول در فضای مجازی از نظر شما بی‌ادبی هست، مسلما کاربرد این کلمه در مورد یکی از عالی‌ترین مقامات مملکتی باید به طرز اولی بی‌ادبی باشه (که خوب مسلما خلاف قوانین سایت هم میشه...) - اگر هم بی ادبی نست که خوب بحثی نداریم...

در مورد کلمه "مشخص" هم بهتره بحثی نداشته بشیم که... بماند... [/font][/size]
[/quote]
دو نکته رو بگم ، چون در بخش عمومی سخن پراکنی میکنید باید همین جا هم جواب بگیرید
اول اینکه درباره کلمه نامربوط توضیحات مناسب و کافی داده شده احتمالا بخاطر همون شدت تعصب روی افراد خاندان ..... نخوندید و نیازی به تکرار مکررات نیست، و یا شاید هم خواندید اما چون از جانب دیگری صادر شده اون رو بی ارزش دوستنید(چون به بت فکری شما جسارت شده) بجای اینکه به ماقال توجه کنید تمام هوش حواستون معطوف من قال شده (از ابتداییات مباحثه)

دوم درباره کاربر مجهول که گفتید، صرف دادن نام در فضای سایبر تعیین کننده مجهول بودن یا معروف (شناخت) میشه؟ نمیخوام عین همین نکته رو درباره خودتون بگم
بنده هم از این به بعد خودم رو جعفری 4 بعدی قلم خواهم داد، حالا از مجهول به معلوم انتقال موضع دادم؟
جالبه hee_hee
  • Upvote 1
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=#ff0000]لطفا این بحث را ادامه ندید...[/color]

[color=#ff0000]وگرنه مجبور میشیم برای حفظ موضوع تاپیک و کشیده نشدن کار به تخلفات دیگه پست ها را مخفی کنیم.[/color]

[color=#ff0000]برادر مهدوی، ازتون خواهش می کنم پاسخی اگر دارید بزرگتری کنید در پی ام بهشون بدید که تاپیک بیشتر از این به حاشیه نره.[/color]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mohammaddanger' timestamp='1378459176' post='336686']
سلام
در تحلیلی که از شبکه 4 پخش میشد به همین مسائل تأکید میکرد ، مثلا در پایان نشست جی بیست ، پوتین که یک سیاستمدار خبره است و همیشه به اینگونه مسائل تأکید دارد ( چون آنگلا مرکل از سگ میترسید پوتین اکثرا سگ خودش رو میبرد پای میز مذاکره :mrgreen: ) وقتی رفت روی سن با چند حرکت رئیس جمهور ژاپن رو ناک اوت کرد و خودش رو در جایگاه برتر قرار داد ( مشکل ذاتی پوتین کوتاهی قد وی است ) ولی وقتی اوباما اومد با چند حرکت زیبا اولا همه توجه ها رو از پوتین به سمت خودش جذب کرد و ثانیا پوتین رو در موقعیت ضعیف گذاشت ! پوتین هم با تلاش هایی که کرد تونست کمی موقعیت خودش رو بهتر کنه ولی باز هم مغلوب اوباما شد !
بهتره بگیم که همه سیاستمداران درجه یک ( الزامه نه همه رئیس جمهور ها ) به این موضوعات آشنایی دارند ولی همه آنها توانایی اجرای درست حرکات رو ندارند و یا تحت تأثیر مشکلات مختلف ( مانند کوتاه قد بودن پوتین ) در موقعیت مغلوب قرار دارند !
امیدوارم سیاستمداران ما هم در این موضوعات کمی مطالعه بکنند ، در سخنرانی ها و مذاکرات زبان اندام یک نقش فوق العاده بازی میکنه ...
[/quote]واقعا مسابقه ی جالبیه مسابقه ی سیاست!
یعنی اوباما تونست سران گروه 20 رو متقاعد کنه؟!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
درسته صحیح نیست مطلب مربوط به آقای هاشمی را دوباره بلد کنیم ولی یک نکته تنها برای ثبت در تاریخ!! را اگر تحلیل کنیم فکر کنم بد نباشه.
آقای هاشمی سیاستمدار زیرکی هستند. در ارتباط با احمدی نژاد به هر حال با تمام تاکتیک هاشون در حال حاضر احساس پیروزی می کنند و بعضا در بسیاری از سخنرانیهاشون از " دیدید گفته بودم ها " که به موقعش با توجه به تحلیل شرایط انجام داده بودند و گفته بودند به کرات استفاده می کنند.
من امیدوارم با توجه به سخنرانی ایشون و عدم تکذیب مستقیم خودشون هدفشون این نباشه این ماجرا را در رابطه با سران نظام هم انجام بدند. به هر حال همه میدونیم ایران در رابطه با سوریه باید یک تصمیم سرنوشت ساز بگیره. همه میدونیم هر تصمیمی تبعاتی خواهد داشت. و همه میدونیم کم و یا زیاد این تبعات تاثیر خودشون را بر زندگی مردم عادی هم خواهد گذاشت. و در نهایت همه میدونیم در هر تصمیمی با توجه به شرایط پیچیده و ضد عملکرد! دشمنان ممکنه بعضی شرایط اونطوری پیش نره که شما انتظار داشتید. و در نهایت به هر حال در این مورد به خصوص چشم ها همه به تصمیم گیرنده خیره خواهد شد و کسی کاری به این نخواهند داشت ایا فلان مسئول کار خودش را به درستی انجام داد در جریان پیش برد تصمیم یا خیر؟ فلان ارگان همکاری کرد یا خیر ؟ فلان شخص! سنگی انداخت یا خیر؟ و ده ها مورد اینچنینی دیگه..
امیدوارم در اون روزهایی که مطمئنا هیچ دوستدار ایران اسلامی خواهان به وجود اومدنش نیست شاهد برخی حرف ها و تحرکات نباشیم.

این تنها یک گمانه زنی هست و با نگاهی به نیمه خالی!! لیوان ..

لطفا بحث را ادامه ندید در این مورد. من خودم در وهله اول امیدوارم آقای هاشمی با عملکرد پیش روشون جواب محکمی به همه ما در این مورد بدند. ویرایش شده در توسط alala
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ssadeghs' timestamp='1378452177' post='336646']
مهم اینه که هنوز پوتین دست بالا را دارد :)
به عکس دست دادن دقت کنید تو زبان اندام سیاست مدارا مساله مهمی براشون به حساب می آید
[/quote]

لطفا کسی که منفی داده بیاد بگه دلیلش چی بوده ؟ من یک عکس را تشریح کردم نه نظر دادم نه بحث کردم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=#333333][font='lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif][size=3]قرية المشيرفة : [/size][/font][/color]

[color=#333333][font='lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif][size=3]صوت انفجار ضخم ناجم عن استهداف مستودع للذخيرة و سيارات الإطفاء تعمل على السيطرة على الحريق .. [/size][/font][/color]

[color=#333333][font='lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif][size=3]مصدر من أهالي القرية أكد عدم وقوع أي إصابات و لا اشتباكات في محيطها و سبب الانفجار مجهول حتى اللحظة[/size][/font][/color]

تو لاذقیه یه انبار سلاح منفجر شده...کار آمریکاست یعنی؟ :chicken:[size=4] [/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='lordashrafi' timestamp='1378462040' post='336704']
واقعا مسابقه ی جالبیه مسابقه ی سیاست!
یعنی اوباما تونست سران گروه 20 رو متقاعد کنه؟!
[/quote]
نه ! سران گروه بیست گفتند که بهتره آمریکا جنگی رو شروع نکنه !

[quote name='ssadeghs' timestamp='1378465402' post='336714']
لطفا کسی که منفی داده بیاد بگه دلیلش چی بوده ؟ من یک عکس را تشریح کردم نه نظر دادم نه بحث کردم
[/quote]
بعضی ها دست به منفیشون خوبه ، دلیل نمیخواد همینطوری منفی میدن ! من مثبت هام تموم شده وگرنه جبرانشون میکردم ...
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=#0000ff][size=6]منبع روس: سامانه دفاع موشکی سوریه بسیار کارآمد است[/size][/color]

يک منبع آگاه در ارتش روسيه مي‌‎گويد نيروهاي دفاع هوايي سوريه مي‌توانند هر گونه هواپيماي دشمن و نيمي از موشک‌هاي تاماهاک را در حريم هوايي اين کشور رديابي کنند.
اين منبع آگاه که به عنوان فرمانده سامانه دفاع هوايي معرفي شد، به خبرگزاري اينترفاکس و شبکه صداي روسيه گفت: «سامانه دفاع هوايي سوريه بسيار کارآمد است.»

وي افزود سامانه دفاعي سوريه از سامانه‌هاي موشکي ضدهوايي بوک استفاده مي‌کنند که «براي رديابي موشک‌هاي کروز استفاده مي‌شوند. سوريه چنين تسليحاتي دارد و اين تسليحات بسيار کارآمد هستند.»

اين فرمانده پيشين گفت که اين سامانه «به شکلي ساخته شده است که هواپيماي دشمن با ورود به حريم هوايي سوريه و محدوده رادار سامانه دفاعي رد يابي مي‌شوند و در نهايت نمي‌توانند از آن خارج شوند.»

اين در حالي است که کميته روابط خارجي مجلس سناي امريکا روز چهارشنبه به طرح دولت اين کشور براي حمله نظامي عليه سوريه به اتهام استفاده دولت دمشق از سلاح‌هاي شيميايي راي داد. دولت سوريه همواره استفاده از سلاح‌هاي شيميايي را رد کرده است.

لفاظي‌هاي جنگ طلبانه عليه سوريه بعد از اين شدت گرفت که مخالفان حکومت سوريه ۳۰ مرداد (۲۱ اوت) ادعا کردند که نيروهاي دولتي مواضع شبه نظاميان در مناطق عين ترما، زملکا و جوبر را هدف حمله شيميايي قرار دادند که در پي اين حمله بيش از هزار نفر کشته شدند.

دمشق همواره اين اتهام را رد کرده است.

با اين وجود، شماري از کشورهاي غربي به وِيژه امريکا، فرانسه و انگليس با عجله يک کمپين تبليغاتي را آغاز کرد تا ار اقدام نظامي عليه مردم سوريه را ترغيب کند.

ناآرامي‌هاي خونين از سال ۲۰۱۱ گريبان‌گير سوريه است. بر اساس گزارش‌ها، غرب و هم‌پيمانان منطقه‌اي آن به ويژه قطر، عربستان سعودي و ترکيه از شبه‌نظاميان سوريه حمايت مي‌کنند.

به گزارش سازمان ملل متحد، بيش از ۱۰۰ هزار نفر از زمان آغاز ناآرامي‌ها در اين کشور کشته و هفت ميليون و ۸۰۰ هزار نفر نيز بي‌خانمان شده‌اند.

همچنين، سازمان ملل در گزارش اخير خود اعلام کرده است که نزديک به چهار ميليون و ۲۵۰ هزار نفر از آغاز درگيري‌ها در سوريه بي‌خانمان شده‌اند.

کميسارياي عالي پناهندگان سازمان ملل مي‌گويد نزديک به يک ميليون و ۸۰۰ هزار نفر از مردم سوريه در ۱۲ ماه گذشته از اين کشور گريختند که به طور ميانگين روزانه پنج هزار نفر از مرزهاي سوريه وارد کشورهاي همسايه شده‌اند.

http://www.presstv.com/detail.fa/322257.html

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.