death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

[quote]فعلا که تاپیک شده فقط جای اخبار (که البته خیلی هم مفیده و استفاده می کنیم) و نظرات یک یا دوخطی (که بنده به شخصه خیلی علاقمند به این نوع نظر دهی نیستم. چرا که دلایل طرف مقابل از بیان نظر کاملا بر خواننده پوشیده است). متاسفانه از تحلیل کامل و «گفتگوی ویژه خبری» خبری نیست...[/quote]
با این صحبت ها کاملا موافق هستم ، هر مباحثه ای حداقل باعث خواهد شد تا ما در پیش فرض های ذهنی خود که شاکله تحلیل های ما را شکل میدهند به نتایجی برسیم که بسیار مفید خواهد بود ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عکس

نقشه ای ازدمشق و ریف آن و موقعیت شهرک دیر سلمان در غوطه مشخص شده با نقطه ی آبی

[url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10218/51baf09b208f5.jpg"][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10218/thumb_51baf09b208f5.jpg[/img][/url]

دو نقشه از استان ادلب و موقعیت استراتژیک شهر اریحا

[url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10218/5268df9a9e8c62b2313b56ec2a535ddc.jpg"][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10218/thumb_5268df9a9e8c62b2313b56ec2a535ddc.jpg[/img][/url]

[url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10218/045009e0ceba3606928b15a5500c5083.jpg"][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10218/thumb_045009e0ceba3606928b15a5500c5083.jpg[/img][/url]

این دو گلابی هم با تابعیت لیبیایی در لاذقیه به درک واصل شدند

المجاهدين" الليبيين أبو عمارة وعروزة معتز الباح من كتيبة المهاجرين المتشددة، قتلا بالمعارك مع الجيش السوري في ريف اللاذقية.

[url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10218/522730bb434ad.jpg"][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10218/thumb_522730bb434ad.jpg[/img][/url] ویرایش شده در توسط aminor
  • Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بنده هم برای همین عرض کردم اگه ممکنه دسترسی به اون تاپیک رو هم آزاد کنن مدیران. هم برادر مصطفی، هم همین جنابان آنتی وار و فتح و برخی دیگه از دوستان که خودشون اینجا تشریف دارن و علی الظاهر ما رو لایق تحلیل های عمیق و علمی خودشون نمی دونن در اون تاپیک مطالب بسیار مفیدی داشتن که رای مطالعه وضعیت کنونی خیلی می تونه کارآمد باشه.[/quote]
اون تاپیک خدمت استاد اعظم سایت هست. باید شخص آقا سعید برش گردونند از مدیران فعلی کاری ساخته نیست متاسفانه.
البته بخشی از اون بحث ها در تاپیک مصر و انقلاب های عربی و... هست اگر اشتباه نکنم.
-------------------------------
اختیار داری برادر. همیشه خوندن متن های شما آموزنده هست.
فقط یک نکته را در تایید فرمایشات شما عرض کنم. کسایی که فکر می کنند اگر ما از بشار اسد حمایت نمی کردیم چه و چه می شد، به این نکته توجه ندارند که بشار اسد یک موجود بی اراده نبود که هیچ اختیاری غیر از باقی موندن در محور مقاومت نداشته باشه. به راحتی می تونست اگر از این طرف بی مهری و خیانت ببینه به یک باره خط عوض کنه... اون موقع قطعا آمریکایی ها اقلا برای مدتی هم که شده برنامه هایشان را عوض می کردند و کمر مقاومت را با عصای خودش می شکستند.... در صورتی که الان حتی بی ثباتی سوریه برای ما منافعی دارد.
یادمه یک زمان گفتیم که بی ثباتی در کشورها بهترین محیط برای بسط فکر و برنامه های ما هم هست...
نکته ی دیگری که بهش توجه نمی شود وزن اعتبار سیاسی کشورهاست. کشوری که بدون هزینه ابتدای کار پشت مهمترین همپیمانش را خالی کند... دیگر در هیچ زمینه ای شریک و متحد با ثبات قلمداد نخواهد شد...
حفظ بحرین و یمن ارزش استراتژیک عربستان در منطقه را بالا برد...
و حفظ سوریه یا حتی باقی ماندن تا آخرین لحظه در کنارش همین اثر را برای ما خواهد داشت...
اگر به هر نحو سوریه باقی بماند چه با اسد و چه بی اسد... وزن ما در منطقه به شکل فزاینده ای بالا خواهد رفت. تا همین جا ترمیم شکاف های میان گروه های شیعی در جهان اسلام در راستای همین اثر پذیری بوده
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ادامه بحث در این تاپیک ....

http://www.military.ir/forums/topic/24684-تحلیل-و-پیگیری-تحولات-سوریه/

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تاپیک تحولات سوریه بهانه صف آرایی شرق و غرب قفل هست و فقط به عنوان مرجع میتونین بهش رجوع کنین ، این تاپیک رو به بخش ارسال تاپیک به سایر بخشها منتقل کردم ، اگر دسترسی ندارید بفرمایید تا جای دیگری منتقل کنم .... ؛

http://www.military.ir/forums/topic/23281-تحولات-سوریه-،-بهانه-صف-آرایی-غرب-و-شرق/
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='worior' timestamp='1378479277' post='336771']
تاپیک تحولات سوریه بهانه صف آرایی شرق و غرب قفل هست و فقط به عنوان مرجع میتونین بهش رجوع کنین ، این تاپیک رو به بخش ارسال تاپیک به سایر بخشها منتقل کردم ، اگر دسترسی ندارید بفرمایید تا جای دیگری منتقل کنم .... ؛

[url="http://www.military.ir/forums/topic/23281-تحولات-سوریه-،-بهانه-صف-آرایی-غرب-و-شرق/"]http://www.military....رایی-غرب-و-شرق/[/url]
[/quote]
متاسفانه دیده نمیشه !

[color=#0000cd]مجددا بررسی کنید [/color]
[color=#0000cd]worior[/color]

[color=#000000]ممنون حل شد.[/color] ویرایش شده در توسط oldmagina

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
worrior جان بخش ارسال به سایر بخشها کلا انگار قابل دسترسی نیست !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام دوستان

خبر اسقرار 45 هزار تروریست در مرزهای لبنان و اردن بر حمله به سوریه حقیقت داره؟
در صورتی که جواب بله هست چه راههایی برای مقابله با این حرکت هست؟
این تعداد چقدر می تونند تاثیرگذار باشند؟

با تشکر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif][b][color=#800000]درخواست اوباما از پنتاگون درباره سوریه[/color][/b]

[color=#0000CD]رئیس جمهوری آمریکا به وزارت دفاع این کشور دستور داده است اهدافی که قرار است در سوریه هدف حمله قرار بگیرند بیشتر شوند.[/color]
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از نیویورک تایمز، در پاسخ به ادعای آژانس های اطلاعاتی آمریکا مبنی بر جابجایی نیروها و تجهیزات نظامی سوریه برای به کارگیری سلاح های شیمیایی، باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا به پنتاگون دستور داده است که لیست اهداف بالقوه در سوریه که از سوی سازمان های اطلاعاتی به کاخ سفید پیشنهاد شده است را توسعه دهند.

به گفته مقامات آمریکایی، باراک اوباما درحال حاضر به دنبال آنچه که به گفته کاخ سفید تنزل توانایی بشار اسد برای حمله شیمیایی است می باشد. این به این معنی است که 50 سایت یا بیشتر باید جزء اهدافی باشند که قرار است مورد حمله قرار بگیرند.
این درحالیست که آژانس های اطلاعاتی فرانسه پیش از تصمیم اوباما برای کسب مجوز از کنگره 30 هدف احتمالی حمله را به واشنگتن معرفی کرده بودند.

نیویورک تایمز نوشت: برای اولین بار، دولت آمریکا درباره استفاده از هواپیماهای آمریکایی و فرانسوی برای حمله هوایی علیه اهداف ویژه صحبت کرده است. این درحالیست که علاوه بر حملات هوایی حملات موشکی کروز نیز انجام خواهد شد. این درحالیست فشارهایی نیز برای درگیر کردن دیگر نیروهای ناتو وجود دارد.
براساس این گزارش، به گفته مقامات نظامی آمریکا از جمله ژنرال مارتین دمپسی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا، دیگر اهداف و تجهیزات سوریه که احتمالا از پایگاه های شیمیایی این کشور حفاظت می کنند، تجهیزات دفاع هوایی، سایت های موشکی دوربرد و کوتاه برد و واحدهای نظامی دیگر نیز جزء اهداف بالقوه هستند.
براساس این گزارش، درحالیکه تعدادی از نمایندگان سنا و کنگره خواستار محدود کردن طرح حمله نظامی به سوریه هستند تعدادی دیگر از اعضای جمهوریخواه کنگره نیز معتقدند که طرح فعلی برای براندازی بشار اسد کافی نیست.[/font][/size]

[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif][color=#FF8C00]۱۵ شهريور ۱۳۹۲[/color][/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]http://www.entekhab.ir/fa/news/127808[/font][/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اصولاً زمان کافی رو داشتیم و گفتم اگر مسئولی دلسوزی این مملکت باشه تا 2 سال آینده باید جواب بده. اصولاً یه تفاوت ما با نژادهای خاورمیانه ای اینه که همیشه ما سهم خودمون رو از جهان میخوایم و بر عکس اعراب لگد مال و تن پرور نیستم که نمونه یکیش ارتش جناب اسد[/quote]
جوباتون درست و منطبق با زمان نبود
اروپا 400 سال صرف رسیدن به این جا کرده

[quote]علم اگر براش سرمایه گزاری کنی تا حد خاصی درونزاست یعنی تا اون حدی که دیگران از افکار علمی شما استفاده کنن. نمونش علم نظامی ژاپن و آلمان جنگ دوم. علم بیرون زا امروزه خیلی راحت از گذشته قابل دسترسه کما اینکه یکی از کتابهای مربوط به ساخت موتورهای جت میتونه کل اطلاعات ساخت نمونه اولیه که پایه علمیشه رو در اختیار شما قرار بده. علم بعد از ساخت اون و تحقیقات و هزینه های اون میشه سرمایه گزاری که در کشور خودمون خیلی کم مورد توجه هستش.[/quote]
پس کلا شما نمی دونید علم و به دست آوردنش چطوره چون علم درون زا مستلزم زمان طولانی و اختراع از اول هست و در عین حال تکنولوژی امروز دیگه مثل قبلا نیست حتی اگر خود نمونه رو هم بهش ما بدن نمی تونین به این راحتی کپی ازش بزنین.

[quote]جناب اسد و مخالفینش باید برن، حالا کجا خدا میدونه! آینده سوریه باید مثل مصر و تونس میبود که اینگونه نشد و ایشون راه حل جنگ داخلی و نابودی کشورش رو انتخاب کردن و از اول هم مشخص بود کار به الان خواهد کشید چرا که این یه فرصت طلایی برای از بین بردن یک ساز مخالف آمریکا در دنیاست. اسد دیگه مشروعیتش رو از دست داده حداقل برای 90 درصد دنیا. میخوای تا اسم ببرم. حالا شما بگو حکومت مردمی که حتی مردمی هم نیست. این مسائل ربطی به این نداره که مخالفینش مشتی بدتر از خودش و یکسری غارنشین آدمکشن.[/quote]
اساسا فرض شما نادرست هست و اون اینکه اگر مردمی نیست چرا ریزش ارتش اونها کمه و تا الان بعد از حدود 3 سال سرپاست؟
اگر حکومتی پشتوانه مردمی نداشته باشه بی شک چند ماه بیشتر دوام نمیاره پس وضعیت سوریه چرا اینگونه هست؟
چرا غربی ها می خوان به سوریه حمله کنن؟؟

[quote]رسمیت کشورهای اروپایی بیشتر از کل دنیا حائز اهمیت هست و اینکه اینو رد کنیم میشیم حکایت حرفای جناب دکتر که میگفت دو سه تا کشور اروپایی!!! دوست من الان از بعد همکاری علمی و تحقیقاتی و اقتصادی و تجاری ملاک فقط اروپاست این واقعاً دیگه غیر قابل رد شدنه[/quote]
با بحث شما در مورد علم تناقض داره نمیشود هم توان ساخت داخلی داشت بر پایه یک موتور مثلا جت ساده و از طرفی همکاری علمی تحقیقاتی و اقتصادی و تجاری با اروپا حتما لازم بشه.
نه اینکه اینطور نباشه ولی در بیان شما تناقض هست

[quote]یادتون باشه اگر اروپا با آمریکا همسو نمیشد الان دلار بالای 3000 رو نمیدیدم و یا ناوگان هواپیمایی فرسوده یا و یا و یا و یا............... باید در نظر هم داشته باشیم که اروپا شامل 3 کشور اروپایی که در شورای امنیت حق وتو دارن میشه. رای پارلمان انگلیس هم که نشون داد زیادی هم چشم به فرمان نیستن. بستگی داره چه دولتهایی روی کار بیاد.[/quote]
مجددا فکر می کنم درست نمی فرمائید کافیه جنگ شروع بشه تا سر و کله همون انگلیس هم پیدا بشه.غربی ها متحد کامل هستن فقط تاکتیکی کمی با هم برخی اوقات همراه نمیشن وگرنه..../

[quote]کشور مردمی که میفرمائید نمونش رو میشه به ما بگی؟ اصلاً هست؟ هیچ کشوری در دنیا نیست که مردمی باشه و رمسمیت نداشته باشه اگر هست به ما بگید؟[/quote]
کشوری به اسم ایییییییییییییییییییییران

[quote]قای حکومتی اول از همه به اقتصاد هست. نگاه کنید الان اگر در سوریه معیشت مردم و آزادی مردم که باز همیشه با اقتصاد گره خورده تکمیل بود، مگه هار شده بودن که قیام کنن؟[/quote]
اشتباه شما در بحث از همین مفروضات اولیه هست و یکی از این مفروضات قیام مردم سوریه برای معیشت و آزادی. نمیگم اینطور نبوده ولی الان اینطور نیست

[quote]
اصولاً اگر مردم در رفاه کامل باشن بیشتر دنیا پرست میشن و اصولاً به فکر لذتهای مادی بیشتر گرایش پیدا میکنن مثل الان امارت متحده عربی یا قطر. بحرین رو ببینید و تاریخ اقتصادیش رو نگاه کنید که چرا مردمش برخواستن.

اینم در جواب مقایسه افغانستان و سوریه فعلی. افغانستا تازه خیلی جلوتره شما کابل رو دیدی؟؟؟ فعلاً که هیچ سوریه هیچ صنعتی نداشت و کاملاً به ایران و روسیه وابسته بود الان فک کنم باید کاسه گدایی هم دستشون بگیرن!
[/quote]
مشکل اینجا تازه آغاز میشه که مارکس هم فکر می کرد بنیاد و زیر پایه حکومت ها اقتصاد و روال حرکت اونها سیر خطی تاریخ به کمونیسیم یا جامعه بی طبقه هست اما همین انقلاب ایران کل میز بازی دنیا رو به هم زد و زده و هنوز هر کاری می کنن نتونستن قضیه رو جمع کنن.
بر عکس شما من معتقدم در نهایت فرهنگ اساس و بنیاد اقتصاد و سیاست و اجتماعات و علو نظامی کشوری هست

خیلی دوست دارم از اول بشینم با شما بحث کنم ولی خیلی وقته تا لازم نشه بحثی نمی کنم و زیاد تر سعی می کنم خواننده باشم

[quote name='nepton' timestamp='1378469074' post='336729']
برادر من یکی بهتون منفی دادم چون دلیل این حرف رو نفهمیدم و خیلی بیشتر شبیه یه قضاوت بچه گانه بود. دست بالا رو شما چطور تشخیص دادی؟ این خیلی برام جالب و گنگ بود! غالبا من خیلی کم از امتیازات استفاده میکنم ولی این مورد یه منفی دادم چون خیلی آبکی و تعصبی بود. شرمنده.
[/quote]
دوست گلم نه توهم هست نه تخیل و نه هیچ چیز دیگه ای.
در ساختار روابط عمومی ها و وزارت خانه هایی مثل وزارت خارجه آداب و تشریفات آموزش و رعایت می شه که کلاس هم هر ساله توسط استانداری ها برگزار میشه.
در این زمینه چگونگی راه رفتن و نشستین و غذا خوردن و احوالپرسی و..... آموزشداده میشه و مسئولین روابط عمومی سازمان ها و یا مسئولین تشریفات موظف هستن مدیران کل وزرا و دیگر مقاماتی را که در مراسمات رسمی شرکت می کنن در این زمینه توجیه کنن.
فرضا یکی از موارد این هست که شما وقتی در جلسه ای می شینید نباید زیر کفش شما به طرف مقابل شما باشه مثلا جوری پا روی پا نگذارید که کف پای شما به طرف بغل دستی که کنار شما هست باشه وگرنه تحقیر و توهین هست بلکه حتی اگر پا روی هم انداختین زانو روی زانو باشه و کف پا به طرف پایین.
سفیر خارجی در برابر یکی از مقامات کشورمون همین کار رو کرده بود و اون مقام هم مقابله به مثل کرده بود.

یا مورد دیگه اینکه کسی که اقتدار بیشتری داره معمولا در جای خودش می ایسته و طرف مقابل باید ابتدا به طرفش بره و دست دراز کنه و یا همین موضوع دست بالا و پایین و.....
اینها همیشه قبل از مراسم توسط مسئولین تشریفات دو طرف هماهنگ میشه.

یکی از مقام های عالی کشورمون تقریبا همیشه در برابر سفرا و وزاری خارجی ثابت می ایستاد و اونها جلو می اومدن و همیشه این روند رو به کار می برد ولی الان.....
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='death2' timestamp='1378473891' post='336744']
جناب چکا حقیقت داره ؟ با کلا توهمات وبلاگی هست ؟
هر چند که اگه 2 برابر این هم نیرو داشته باشه روسیه فقط نظاره گر حمله امریکا خواهد بود
[/quote]

الزاما روسیه نظاره گر نخواهد بود ، شکل قرارگیری اون ناوها میتونه دردسر های بسیاری برای آمریکا درست کنه ، هیچ کاری هم که نکنند میتوانند ...؛

- اخرین تاکتیک های غربی رو شناسایی کنند .
- تمام سیگنالهای ، خطوط ارتباطی و فناوری های جدید مخابراتی آمریکا رو رصد کنند .
- براحتی تمام میتوانند موشک های تاماهاوک رو منحرف و مختل کنند بدون حتی روشن کردن یک کبریت .
- میتونند تمامی سیگنال های اخلال و فریب ، تعداد جنگنده ها و نوع و ترتیب حمله اونها رو رهگیری کنند .
- در آخر اینکه میتونند همه این موارد رو در اختیار ارتش سوریه قرار بدن تا کلیت عملیات ناکام بماند و اهداف کمی محقق بشوند ....
و ...
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شاید روسیه موشکی شلیک نکنه
اما همین که تمام فضای سوریه را رصد کنه و یا روی امواج جی پی اس پارازیت بفرسته کلی کمک به سوریه هست
شاید هم رادارهای روسیه کمک کن به پدافند سوریه
یعنی موشک از خاک سوریه شلیک بشه اما به کمک رادارهای روسیه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به گزارش [url="http://www.farsnews.com"]خبرگزاری فارس[/url]،‌ علی آهنی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فرانسه در مصاحبه‌ای با شبکه رادیویی «فرانس انفو» که امروز جمعه انجام گرفت با اشاره به گفت:
مشروح این مصاحبه از نظر خوانندگان می‌گذرد.
[b]فرانس انفو: آقای سفیر از اینکه دعوت فرانس انفو را پذیرفتید، تشکر می‌کنم. الان بحث سوریه طبیعتاً در صدر اخبار است و ایران و سوریه هم متحدان تاریخی می‌باشند. آیا ایران هنوز حامی بشار اسد است؟ [/b]
[b]آهنی:[/b] ما همواره از ملت سوریه و دولت قانونی آن که از کشور خود دفاع می‌کند، حمایت می‌کنیم. ما همیشه با سوریه و ملت سوریه رابطه تنگاتنگی داشته‌ایم. سوریه یکی از معدود کشورهای عرب بود که به هنگام 8 سال جنگ تحمیلی توسط رژیم صدام حسین از ما حمایت کرد و ما یک همکاری و رابطه بسیار نزدیکی با دولت سوریه داریم و طبیعتاً این رابطه را با سوریه ادامه می‌دهیم.
[b]فرانس انفو: آیا معنای حرف شما، این است که شما رفتار قدرت حاکم در سوریه را در مقابل شورشیان و در نتیجه سرکوب آنها از 2 سال قبل تا کنون را تایید می‌کنید؟ [/b]
[b]آهنی:[/b] باید اپوزیسیون سوریه را که ما با اکثر آنها رابطه داریم، از گروه‌های تروریستی که دست به هر عملی می‌زنند و جنایات زیادی می‌کنند، مرتکب شده‌اند و با برخی سرویس‌های خارجی یا کشورهای دیگر همکاری می‌کنند، تفکیک کرد. آنها با گروه‌های اپوزیسیون متفاوت می‌باشند. ما همیشه از یک راه حل سیاسی که تمام گروه‌های اپوزیسیون و نمایندگان دولت سوریه را شامل شود برای نیل به یک راه حل سیاسی حمایت کرده‌ایم.
[b]فرانس انفو: ما در مورد راه حل سیاسی صحبت خواهیم کرد، اما بار دیگر در مورد طرز اقدام دولت سوریه و یا روش‌هایی که به دولت سوریه نسبت داده می‌شود و خصوصاً حمله شیمیایی معروف 21 اوت در حومه دمشق که 1400 کشته، تعداد بیشماری از کشورها اطمینان دارند که دولت سوریه این جنایت را مرتکب شده است و فرانسه هم جزء این کشورها می‌باشد، نظر شما چیست؟ [/b]
[b]آهنی: [/b]باید دو نکته را تفکیک کرد. اولاً موضع ما در قبال استفاده از سلاح‌های شیمیایی کاملاً روشن است. ما استفاده از سلاح‌های شیمیایی توسط هر کسی را محکوم می‌کنیم.
[b]فرانس انفو: ایران خودش به هنگام جنگ ایران و عراق قربانی سلاح شیمیایی بود. [/b]
[b]آهنی: [/b]بله دقیقاً اما به هنگام جنگ صدام علیه ایران، قربانی شدیم و خاطره بسیار تلخی از کاربرد سلاح‌های شیمیایی داریم و قربانیان بسیار دادیم که هنوز نیز ادامه دارد. در آن زمان ملت عراق و اکراد عراق نیز قربانی شدند و در عین حال، دولت آمریکا به راحتی چشم‌های خود را بر این موضوع بست، در حالی که الان می‌خواهد از بشریت و شهروندان سوریه‌ای دفاع کند! استفاده از سلاح‌های شیمیایی که ما کاملاً مخالف آن می‌باشیم، متفاوت از بررسی این است که چه کسی در کاربرد آن دخیل بوده است. مدارک و شواهد عرضه شده از سوی غرب در مورد کاربرد سلاح‌های شیمیایی در سوریه به گفته کارشناسان ساختگی است.
[b]فرانس انفو: به گفته چه کارشناسانی؟ جناب آقای سفیر. بسیاری از کارشناسان و افرادی که به عنوان کارشناس تعیین کرده‌اند، تاکید دارند که این شواهد قابل اعتماد است و از کشورهای متعدد هستند. [/b]
[b]آهنی: [/b]وجود قربانیان روشن است. اما واقعاً از چه ماده‌ای استفاده شده است. این سوالی است که برای پاسخ آن منتظر گزارش هیئت سازمان ملل و اعلام آنها هستیم، اما اینکه چه کسی آن را استفاده کرده است، مبحثی است که اصلاً روشن نیست. ما اطلاعاتی را دریافت کرده‌ایم و به ما و به روسیه اطمینان داده شده که دولت سوریه در استفاده از سلاح شیمیایی علیه شهروندان سوری مداخله‌ای نداشته است. این نکته مهمی است.
[b]فرانس انفو: اعتقاد راسخ شما امروز این است که دولت سوریه بیگناه است در این جنایت؟ [/b]
[b]آهنی: [/b]بله کاملاً. بر طبق شواهد و داده‌های که تا کنون داریم.
[b]فرانس انفو: در ایران نیز این بحث وجود دارد و قطعاً شما دقیق‌تر از ما آن را دنبال کرده‌اید. [color=#ff0000]خصوصاً آنچه در خصوص رئیس جمهور اسبق، آقای رفسنجانی گفته شده طبق خبر یک آژانس خبری ایرانی که ایشان گفته دولت سوریه مسئول این حمله شیمیایی است.[/color] این سخنان اول انعکاس داده شد و سپس توسط این آژانس خبری حذف شد. چه اتفاقی افتاده است؟ [/b]
[b]آهنی:[/b] شما آقای رفسنجانی را که یک شخصیت سیاسی است، خوب می‌شناسید. وی دیدگاه‌های خود را دارد اما این اطلاعات و ویدئوی ساختگی را نیز تکذیب کرده است. در جهان فعلی، آسان می‌شود اینگونه ویدئوها را آماده کرد و ساخت ولی قطعی است که این مطلب از سوی وی گفته نشده، زیرا ایشان همیشه در این خصوص موضع روشنی داشته است.
[b]فرانس انفو: [color=#ff0000]با این حال تکذیبیه روشن حداقل به ما در فرانسه نرسیده است.[/color] اگر توسط سازمان ملل اثبات شود که دولت سوریه سلاح شیمیایی علیه ملت خود استفاده کرده است، چه خواهید کرد؟ [/b]
[b]آهنی: [/b]من به شما گفتم موضع ما کاملاً روشن است. ما همیشه استفاده از سلاح شیمیایی را محکوم کرده‌ایم. از طرف هر کسی که باشد ولی باید صبر کرد زیرا تا کنون حتی هیئت بازرسی که در سوریه بوده، دستور العملی برای بررسی اینکه چه کسی مسئول بوده دریافت نکرده است و این امر باعث تاسف است.
[b]فرانس انفو: نشست جی 20 ادامه دارد و در اخبار ساعت 8 به آن اشاره کردیم. قدرت‌های بزرگ موضع واحد ندارند، اگر فرانسه و ایالات متحده به سوریه حمله کنند آیا ایران عکس العمل نشان می‌دهد؟ آیا ایران وارد جنگ می‌شود؟ سوال من ساده است و یک پاسخ روشن را می‌طلبد جناب سفیر. [/b]
[b]آهنی: [/b]اول باید دانست که هدف از این حمله نظامی که افکار عمومی فرانسه و جهان با آن مخالف هستند، چیست. گفته شده که باید افرادی را که پشت استفاده از سلاح شیمیایی بوده‌اند، تنبیه کرد. آیا واقعاً با یک حمله نظامی می‌توان افراد را تنبیه کرد. این اصلاً اطمینان بخش نمی‌باشد. آنچه مهم است مقاصد است و به نظر می‌رسد یک حمله احتمالی امور را پیچیده‌تر می‌کند و دسترسی به راه حل سیاسی را به تعویق می‌اندازد. در حالیکه همه حتی فرانسه و آمریکا تاکید بر آن دارند و می‌گویند باید به سوی یک راه حل سیاسی و دیپلماتیک رفت، ولی ما مطمئن هستیم که در یک حمله نظامی، راه حل سیاسی را که ما از نخست طرفدار آن بوده‌ایم، و همچنین ابتکارات دبیرکل سازمان ملل و فرستاده ویژه، آقای اخضر ابراهیمی که ما همیشه با وی در تماس هستیم، به عقب می‌اندازد.
[b]فرانس انفو: آیا این راه حل سیاسی که شما می‌گویید ایران می‌خواهد در آن نقش داشته باشد، هنوز ممکن است؟ [/b]
[b]آهنی: [/b]بله کاملاً برای اینکه تنها راه می‌باشد. بحران سوریه راه حل نظامی ندارد. باید در این مسیر رفت و باید همه گروه‌های اپوزیسیون و دولت را تشویق کرد که پشت میز مذاکره بیایند.
[b]فرانس انفو: ولی سوال خودم را تکرار می‌کنم. اگر حملات انجام بشود آیا عکس العمل و خصوصاً یک عکس العمل نظامی از سوی ایران وجود خواهد بود؟ [/b]
[b]آهنی: [/b]هنوز که به آنجا نرسیده‌ایم. باید دید ابعاد این تصمیم که هنوز روشن نمی‌باشد با توجه به مخالفت افکار عمومی در اروپا و آمریکا با حمله، چه خواهد بود؟ هنوز به آنجا نرسیده‌ایم که تا بخواهیم موضع خود را اعلام کنیم.
[b]فرانس انفو: شما مثل ما مصاحبه رئیس جمهور سوریه، بشار اسد را در این هفته با لوفیگارو خوانده‌اید. طبق نظر نامبرده، ایران و حزب الله و سوریه منافع یکسانی دارند. این اصطلاح دقیق اوست. آیا موافق می‌باشید؟ [/b]
[b]آهنی: [/b]طبیعتاً نقاط مشترک و منافع مشترک وجود دارد.
[b]فرانس انفو: نفع مشترک سوریه، ایران و حزب الله چیست؟ [/b]
[b]آهنی: [/b]دفاع از حقوق مشروع ملت سوریه. این هدف ما می‌باشد. حاکمیت آنها، اتحاد آنها، تمامیت ارضی، استقلال آنها برای ما نکات مهمی می‌باشند و ما بر این نکات تکیه داریم.
[b]فرانس انفو: چند روز دیگر، مذاکرات در خصوص موضوع مهمی برای ایران یعنی پرونده هسته‌ای آغاز می‌شود. آغاز مجدد مذاکرات در 27 سپتامبر است. آیا ایران با پیشنهاد جدیدی می‌آید؟ [/b]
[b]آهنی: [/b]2 روند مذاکره وجود دارد. یک روند با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است که در تاریخ 27 سپتامبر انجام می‌شود و مربوط به همکاری‌های فنی بین ایران و آژانس است و روند دیگر با 5+1 است که دو طرف در حال بررسی هستند و تاریخ آن بعد از ملاقات آقای ظریف و خانم اشتون در سازمان ملل خواهد بود که طی آن در مورد چارچوب مذاکرات و تاریخ آن تصمیم می‌گیرند.
[b]فرانس انفو: آیا امید پیشرفت دارید؟ [/b]
[b]آهنی:[/b] بله کاملاً. البته بستگی به رویکرد و طرز عمل 5+1دارد. اگر واقع بین باشند می‌توان به راه حلی عادلانه و منصفانه رسید که هم نگرانی‌های احتمالی رفع شود و هم حقوق مشروع ما به رسمیت شناخته شود.

[url="http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920615000660"]http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920615000660[/url]
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خدا بگم چکارت کنه جناب ..

بقول دوستان جهنم ته هم داره؟؟؟؟
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='worior' timestamp='1378482661' post='336785']
الزاما روسیه نظاره گر نخواهد بود ، شکل قرارگیری اون ناوها میتونه دردسر های بسیاری برای آمریکا درست کنه ، هیچ کاری هم که نکنند میتوانند ...؛

- اخرین تاکتیک های غربی رو شناسایی کنند .
- تمام سیگنالهای ، خطوط ارتباطی و فناوری های جدید مخابراتی آمریکا رو رصد کنند .
- براحتی تمام میتوانند موشک های تاماهاوک رو منحرف و مختل کنند بدون حتی روشن کردن یک کبریت .
- میتونند تمامی سیگنال های اخلال و فریب ، تعداد جنگنده ها و نوع و ترتیب حمله اونها رو رهگیری کنند .
- در آخر اینکه میتونند همه این موارد رو در اختیار ارتش سوریه قرار بدن تا کلیت عملیات ناکام بماند و اهداف کمی محقق بشوند ....
و ...
[/quote]

با توجه به اینکه پوتین اعلام کرده در صورت حمله به سوریه به آن کمک خواهیم کرد به نظر شما این کمک ها تا چه حدی خواهد بود؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.