death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

تنها حسن این قضیه اینه که دستشون برای نه تنها مردم منطقه بلکه مردم جهان رو شده و آن عدم صداقت   شیطنت   جنایت  و .... امریکا ومتحدانش است  چیزی که از اول انقلاب ملت مظلوم ایران به اون اشاره میکرد

جدا؟

مردم دنیا فعلا امریکا رو شوالیه‌ی سوار بر اسب سفید می‌بینه که به جنگ تروریست های داعش در سوریه و عراق رفته...و تنها چیزی که تاریخ به یاد خواهد داشت، حرکت کشورهای عربی(اسلامی) و امریکا و همکاری اونها در سرکوب داعشی هستن که قسمتی از عراق رو هم گرفت و میخواست کردستان عراق رو هم بگیره....

دو سال دیگه، چند تا فیلم تر و تمیز هم در خصوصش میسازن و دنیا هیچوقت به یاد نخواهد داشت که واقعیت چی بود...

• Upvote 14
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تنها حسن این قضیه اینه که دستشون برای نه تنها مردم منطقه بلکه مردم جهان رو شده و آن عدم صداقت   شیطنت   جنایت  و .... امریکا ومتحدانش است  چیزی که از اول انقلاب ملت مظلوم ایران به اون اشاره میکرد

از ثمرات تحلیل های "شبکه خبر" هست این تصور شما . یه کم واقع بین باشین :rose:

• Upvote 15
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این خانم محترم هم خلبان اف-16 هستند!!!!  مریم المنصوری، جمعی نیروی هوایی امارات و در بمباران سوریه

امارات فقط می خواد کلاس روشن فکری بزاره که یک خانم رو برای خلبانی اف 16 فرستاده

دوستان لطف می کنید یک توضیح بدید این موشک های تاک هاوک با چی هدایت می شوند؟ قدرت تخریبشون چقدره؟ چرا وقتی می شه با خواپیما هدف رو دقیق نابود کرد از موشک استفاده شده؟

راستی دیشب سردار فضلی (جانشین بسیج) مهمان برنامه شناسنامه بود. ایشون تو خاطراتشون گفت که بعد از اتمام جنگ به همراه چند نفر دیگه به دادگاه نیروهای مسلح فراخونده شد و حتی یکی از بزرگان سپاه برای مدتی بازداشت شد که پس از اینکه آقای هاشمی فهمیدند رفتند رایزنی کردند و ماجرا رو ختم به خیر کردند

این موضوع در راستای نقل قول دوستمون از بی بی سی فارسی بود و دوست دیگری که این مطالب رو ساخته ذهن رسانه شیطان پیر دونسته بودند

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/348513/%DA%A9%D8%A7%D8%AE-%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%AC%D9%85%D9%87%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D8%AE%D8%B7-%D9%82%D8%B1%D9%85%D8%B2-%D9%85%D8%A7-%D8%A8%D9%88%D8%AF-%D9%82%D8%B5%D8%AF-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%D9%86-%D9%81%D8%B1%D8%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85-%D9%88-%D8%A7%D9%86%D9%81%D8%AC%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D9%81%D8%B4%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D8%AC%D9%86%DA%AF%DB%8C%D8%AF%D9%86-%D9%87%D8%B1%DA%AF%D8%B2-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D9%85

مجری: در سال های بعد از جنگ با حاج محمد کوثری بازداشت شدید؟

فضلی : آقا این موارد را رها کنید.

مجری: نه! شما هم بازداشت شدید؟

فضلی: حاج محمد آقا نور چشم ما است؛ فرمانده لشگر محمد رسول الله (ص) بودند که من مرید ایشان هستم. در رکاب امام (ره) از هیچ فداکاری دریغ نکردند؛ توضیحات وی هرچه بوده همان است. زمانی اجازه پادگانی را در کنار حاج محمد آقا در کرج برای مرکز آموزش گرفته بودم.

زمانی ما را به سازمان قضایی احضار کردند. در این زمان من در تهران نبودم و به حاج محمد آقا پیغام دادم که شما هم نروید چرا که به نظر می رسید سناریویی است برای شکستن قبح رزمنده ها. ما خلاف دستور و تدبیر عمل نکردیم که برای توضیحات برویم؛ حاج محمد آقا رفت و وی را چند ساعتی نگاه داشتند.

من به جانشین حضرت امام (ره) در دفاع مقدس رجوع کردم وی نسبت به برخورد قضایی واکنش نشان داد؛ با هماهنگی جانشین امام (ره) آن پادگان در اختیار ما قرار گرفته بود؛ آقای هاشمی جانشین امام در دفاع مقدس بودند و من به ایشان رجوع کردم، با هماهنگی ایشان هم ما پادگان را گرفته بودیم. من به ایشان گفتم که پادگانی که با اجازه شما برای تربیت کادر اموزش گرفته بودیم حالا دارد این گونه با احکام قضایی رفتار می‌شود و برادر کوثری هم بازداشت کردند. ایشان به شدت برافروخته شدند با بخش قضایی برخورد تندی داشتند و گفتند که چرا با رزمنده ها این گونه رفتار می شود هنوز عرق این بچه ها خشک نشده است. بعد هم  مرکز آموزش در آن پادگان ادامه یافت.

در جایی هیاتی از ستاد کل نیروهای مسلح برای بازرسی آمده بودند که شهید صیاد شیرازی در این هیات بازرسی بود، جمع بندی ایشان بر این بود که بهتر است سپاه این پادگان را تخلیه کند؛ زمانی که فرمان مولای ما رسید به والله لحظه ایی درنگ نشد، فرمان تخلیه ابلاغ شد؛ پادگان شهید همت را به وزارت محترم کشاورزی تحویل دادیم.

ویرایش شده در توسط mopmop
  • Upvote 3
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان لطف می کنید یک توضیح بدید این موشک های تاک هاوک با چی هدایت می شوند؟ قدرت تخریبشون چقدره؟ چرا وقتی می شه با خواپیما هدف رو دقیق نابود کرد از موشک استفاده شده؟

راستی دیشب سردار فضلی (جانشین بسیج) مهمان برنامه شناسنامه بود. ایشون تو خاطراتشون گفت که بعد از اتمام جنگ به همراه چند نفر دیگه به دادگاه نیروهای مسلح فراخونده شد و حتی یکی از بزرگان سپاه برای مدتی بازداشت شد که پس از اینکه آقای هاشمی فهمیدند رفتند رایزنی کردند و ماجرا رو ختم به خیر کردند

این موضوع در راستای نقل قول دوستمون از بی بی سی فارسی بود و دوست دیگری که این مطالب رو ساخته ذهن رسانه شیطان پیر دونسته بودند

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/348513/%DA%A9%D8%A7%D8%AE-%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%AC%D9%85%D9%87%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D8%AE%D8%B7-%D9%82%D8%B1%D9%85%D8%B2-%D9%85%D8%A7-%D8%A8%D9%88%D8%AF-%D9%82%D8%B5%D8%AF-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%D9%86-%D9%81%D8%B1%D8%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85-%D9%88-%D8%A7%D9%86%D9%81%D8%AC%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D9%81%D8%B4%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D8%AC%D9%86%DA%AF%DB%8C%D8%AF%D9%86-%D9%87%D8%B1%DA%AF%D8%B2-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D9%85

موشک توم هاوک موشک کروز با برد قریب به 2500 کیلومتر هست. در یک مستندی که پخش شد گفتن که هدایت تلویزیونی هم داره و با دوربین روی کلاهک مسیر خودش رو پیدا میکنه با استفاده ار عوارض زمین بالا و پائین میره . لابد از ماهواره هم استفاده میکنه و سیستم جی پی اس (که خب اصولا در قریب به اتفاق همه محصولاتشون استفاده میشه)

به علت کروز بودن و نزدیکی به زمین کشف این موشک دردسر بزرگی برای نیروهای مسلح کشور مدافع هست . چون تایم خیلی کمی رو در دید خواهد بود . در اخر مسیر هم به علت مانور هایی که داره هدف قرار گرفتنش هم دشوار هست که خب سیستم های بسیاری برای این موشک ساخته شدن ولی خب در میدان عمل فعلا سیستمی به صورت حساب پس داده نتوسته جلوی این موشک ها دفاع مواثری رو داشته باشه

و اینکه چرا از هواپیما استفاده نمیشه اینه که موشک های توم هاوک وظیفه اصلیشون سرکوب دفاع هوایی و سیستم های اصلی نظامی کشور و یا گروه متخاصم هست وبعد از اینکه مطمئن شدن تهدید خاصی وجود نداره و امن هست از نیروی هوایی استفاده میشه اینجوری احتمال تلفات و به خطر افتادن خلبانان به حداقل و یا صفر می رسه

:rose:

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

فرماندهی مرکزی نیروهای آمریکایی چهارشنبه شب از انجام حملات جدید به مواضع داعش در سوریه از جمله به یک مجموعه پالایشگاهی نفت خبر داد.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه «یو‌اس‌ای‌تودی»، فرماندهی مرکزی نیروهای آمریکایی چهارشنبه شب اعلام کرد جنگنده‌های آمریکا، عربستان و امارات چندین نقطه در سوریه را هدف قرار داده‌اند.

این اهداف شامل مجموعه‌ای متشکل از 12 پالایشگاه کوچک بوده است که به گفته آمریکا در اختیار گروه «داعش» قرار داشته و این گروه از آن کسب درآمد می‌کرده است.

در بخشی از بیانیه آمریکا آمده است: «فعلا در حال ارزیابی نتیجه حمله به پالایشگاه‌ها هستیم، اما نشانه‌های اولیه از موفقت حملات حکایت دارد. یک خودروی داعش هم نابود شده است. این پالایشگاه‌های کوچک سوخت مورد نیاز برای عملیات‌های داعش، هزینه‌های عملیات‌های جاری آن‌ها در عراق و سوریه را تأمین کرده و ضمنا سرمایه‌ای برای عملیات‌های آتی آن‌ها بودند. با توجه به تولید روزانه بین 300 تا 500 بشکه بنزین در این پالایشگاه‌ها، تخمین زده می‌شود که داعش از آن‌ها روزانه تا 2 میلیون دلار درآمد داشته است.»

در حملات چهارشنبه شب از ترکیبی از جنگنده‌ها و پهپادها استفاده شده است. اهداف این حملات در شرق سوریه در نزدیکی شهرهای «المیدان»، «حسکه» و «ابوکمال» قرار داشته‌اند. علاوه بر این، آمریکا اعلام کرده است که چهارشنبه شب یک خودروی داعش در نزدیکی منطقه «دیر الزور» در شرق سوریه هدف قرار گرفته است.

ائتلاف تحت هدایت آمریکا روز چهارشنبه پنج حمله دیگر نیز در سوریه و عراق انجام داده بود. آمریکا از روز سه‌شنبه رسما عملیات نظامی در سوریه را آغاز و اعلام کرد این حملات تا مدتی ادامه خواهد یافت. دولت هلند روز چهارشنبه اعلام کرد که بر اساس برنامه‌ای که از آمریکا دریافت کرده، فاز اول عملیات علیه داعش بین 6 تا 12 ماه طول می‌کشد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مجری: در سال های بعد از جنگ با حاج محمد کوثری بازداشت شدید؟

فضلی : آقا این موارد را رها کنید.

مجری: نه! شما هم بازداشت شدید؟

فضلی: حاج محمد آقا نور چشم ما است؛ فرمانده لشگر محمد رسول الله (ص) بودند که من مرید ایشان هستم. در رکاب امام (ره) از هیچ فداکاری دریغ نکردند؛ توضیحات وی هرچه بوده همان است. زمانی اجازه پادگانی را در کنار حاج محمد آقا در کرج برای مرکز آموزش گرفته بودم.

زمانی ما را به سازمان قضایی احضار کردند. در این زمان من در تهران نبودم و به حاج محمد آقا پیغام دادم که شما هم نروید چرا که به نظر می رسید سناریویی است برای شکستن قبح رزمنده ها. ما خلاف دستور و تدبیر عمل نکردیم که برای توضیحات برویم؛ حاج محمد آقا رفت و وی را چند ساعتی نگاه داشتند.

من به جانشین حضرت امام (ره) در دفاع مقدس رجوع کردم وی نسبت به برخورد قضایی واکنش نشان داد؛ با هماهنگی جانشین امام (ره) آن پادگان در اختیار ما قرار گرفته بود؛ آقای هاشمی جانشین امام در دفاع مقدس بودند و من به ایشان رجوع کردم، با هماهنگی ایشان هم ما پادگان را گرفته بودیم. من به ایشان گفتم که پادگانی که با اجازه شما برای تربیت کادر اموزش گرفته بودیم حالا دارد این گونه با احکام قضایی رفتار می‌شود و برادر کوثری هم بازداشت کردند. ایشان به شدت برافروخته شدند با بخش قضایی برخورد تندی داشتند و گفتند که چرا با رزمنده ها این گونه رفتار می شود هنوز عرق این بچه ها خشک نشده است. بعد هم  مرکز آموزش در آن پادگان ادامه یافت.

در جایی هیاتی از ستاد کل نیروهای مسلح برای بازرسی آمده بودند که شهید صیاد شیرازی در این هیات بازرسی بود، جمع بندی ایشان بر این بود که بهتر است سپاه این پادگان را تخلیه کند؛ زمانی که فرمان مولای ما رسید به والله لحظه ایی درنگ نشد، فرمان تخلیه ابلاغ شد؛ پادگان شهید همت را به وزارت محترم کشاورزی تحویل دادیم.

با سلام ، اول قصد نداشتم به این پست برادر عزیز مان پاسخ دهم ولی به جهت نام بردن از دو سردار پر افتخار دفاع مقدس ، لازم دیدم چند نکته را عرض کنم ،  بعد از جنگ  همین جناب آقای هاشمی که اکنون از سر خیر خواهی مشغول نوشتن خاطرات است و جهت گیری های بی مورد و جانبدارانه و بعضا" مغرضانه صدا و سیما در مصاحبه با عزیزانی نظیر سردار پرافتخار اسلام ، برادر عزیز جناب فضلی ، بار گناه بی مسئولیتی صدا و سیما را بیشتر می کند .

نکته اول ، بازداشت سردار فضلی و سردار کوثری چه ربطی به قضایای پایان جنگ داشت ؟؟

نکته دوم ، مساله تخلیه کردن یا تخلیه نکردن یک پادگان ، که نخست در اختیار شجره طیبه "جهاد سازندگی" بود و بعدا" به لطف همین آقایان خاطره نویس ، در وزارت کشاورزی وقت که مسئولیت آن بر عهده امثال" کلانتری ها" بود ، ادغام شد ، چه ربطی به محاکمه مسئولین جنگ در پایان جنگ با عراق داشت ؟؟

در پست قبلی هم ذکر کردم که این متن صرفا" یک عملیات روانی است و با درهم آمیختن راست و دروغ ، قصد شبهه افکنی دارد و لاغیر و مشغول کردن ما به مسائلی که باید در وقت خودش بررسی شود .

• Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آخ آخ یادم رفته بود که زنا تو اسلام ، هیچی نیستن ...

اصلاً جزء موجودات زنده حساب نمیشن ...

همه چیشون نصف مردا هست...

و حتی برای آب خوردن هم باید از پدر/برادر/همسرشون اجازه بگیرن ...

ناراحتی ، نگاه نکن که اسلامت ، ضعیف نشه و تو خندق بلا نیافتی ...

کجایی ؟ تو 1400 سال پیش ؟

انقد بمون تا بپوسی ...

• Upvote 3
  • Downvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
قرار بود داعشو بزنن نه زیر ساخت های اقتصادی سوریه !
طوری میگه پالایشگاه کوچک انگاری یه اتاق دوازده متریه
  • Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آخ آخ یادم رفته بود که زنا تو اسلام ، هیچی نیستن ...

اصلاً جزء موجودات زنده حساب نمیشن ...

همه چیشون نصف مردا هست...

و حتی برای آب خوردن هم باید از پدر/برادر/همسرشون اجازه بگیرن ...

ناراحتی ، نگاه نکن که اسلامت ، ضعیف نشه و تو خندق بلا نیافتی ...

کجایی ؟ تو 1400 سال پیش ؟

انقد بمون تا بپوسی ...

برادر اعصاب نداری ها! شبا قبل خواب گل گاو زبون بخور برای اعصاب مفیده

از کجا فهمیدی ناراحتم؟ کی گفته اسلام برای 1400 سال پیشه؟

کی گفته زن برای آب خوردن باید از همسرش اجازه بگیره؟

فازت چیه؟

جمله خیلی روشن بود. امارات برای اینکه جلوی کشورهای غربی نشون بده روشن فکره از بین این همه مرد یک زن رو فرستاده به عنوان خلبان جنگنده آموزش ببینه

زن ها روحیه لطیفی دارند و کلاً مناسب جنگیدن و کشتن و ... نیستند

همانطور که یک مرد بخاطر روحیاتش مناسب نیست مثلاً مربی مهد کودک بشه

کلاً بعضی ها بدشون نمیاد هرمطلبی رو یک جوری ربط بدند به اسلام و بعد بگند اسلام برای 1400 سال پیشه و بعد بگند ما متجدد و متمدنیم و مبری از این حرف هاییم

خدا همه ما رو به راه راست هدایت کنه

______________________________-

نامه اعتراضی روحانیون به سرکرده داعش
به گزارش مشرق به نقل از بی بی سی، این نامه خطاب به "ابراهیم عواد البدری" موسوم به "ابوبکر البغدادی" و به امضای بیش از یکصد تن از روحانیون و محققان اسلامی از کشورهای مختلف جهان انتشار یافته و در آن تاکید شده است که اقدامات داعش صراحتا با آنچه که در قرآن و حدیث آمده و تعابیر قابل قبول از آنها تعارض دارد.

در بخش اول این نامه، که به دو زبان انگلیسی و عربی در اختیار رسانه ها قرار گرفته، آنچه که امضاکنندگان نامه تخلفات داعش از اصول دین اسلام می دانند فهرست وار ذکر شده و بخش دوم، به تشریح این نظرات با استفاده از متون اسلامی اختصاص یافته است.

در این نامه، دادن عنوان خلیفه و رهبر مسلمین به ابوبکر البغدادی مردود دانسته شده و صلاحیت او در صدور فتوا مورد تردید جدی قرار گرفته است.

نویسندگان با اظهار این نظر که رهبر مسلمین باید با اجماع همه مسلمانان برگزیده شود، از البغدادی پرسیده اند: چه کسی اختیار امور امت اسلام را به شما سپرد؟ آیا گروه شما؟ اگر چنین است، گروهی متشکل از چند هزار نفر خود را متصدی و حاکم یک میلیارد و نیم مسلمان جهان قرار داده است. چنین روشی مصداق دور باطل در منطق است زیرا به این معنی است که: فقط ما مسلمان واقعی هستیم و تصمیم می‌گیرم که خلیفه کیست، ما فردی را به رهبری برگزیده‌ایم و هر کس از او پیروی نکند، مسلمان نیست و حق انتخاب خلیفه را ندارد.

نویسندگان نامه در بخش دیگری خطاب به سرکرده داعش می نویسند: شما بسیاری از مردم بیگناه را کشته اید که نه با شما در جنگ و نه مسلح بودند بلکه فقط با عقاید و رفتار شما مخالفت می کردند در حالیکه صرفا به دلیل اینکه افرادی دارای مذهب و نظر متفاوتی هستند، نمی‌توان علیه آنان اعلام جهاد داد.

این گروه از محققان و روحانیون مسلمان توصیف عملیات نظامی داعش به عنوان جهاد را به شدت محکوم کرده و می نویسند: جهاد صرفا یک جنگ دفاعی است و اعلام جهاد هم شرایط خاصی را دارد و جنگ داعش، واجد این شرایط نیست.
  • Upvote 7
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کم کم باید منتظر ورود نیروهای زمینی این اعتلاف به سوریه باشیم، فقط برای من سواله که آمریکا مستقیما نیروهای خودش را وارد خواهد کرد یا فقط در حد پشتیبانی و هدایت توسط مستشارانش پیش خواهد رفت.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ارتش سوريه امروز توانست بر منطقه صنعتي عدرا در شمال شرقي دمشق مسلط شود

شورشيان به سمت دوما عقب نشيني كردند

مخالفين، ارتش سوريه رو به استفاده از سلاح هاي شيميايي (گاز كلر) در اين حمله متهم مي كنند

تصاوير مجروحان حمله شيميايي  به عدرا

56caodqs6t0hj77vk6kz_copy.JPG

r4tcf56z6yhs90gnb0vr_copy.JPG

به عقيده كارشناسان نطامي با توجه به حساسيت افكار عمومي غرب نسبت به حملات شيميايي،متهم شدن دولت سوريه توسط مخالفان به انجام اين قبيل اقدامات بهانه لازم را به نيروهاي ائتلاف به جهت گسترش عمليات بر عليه مواضع ارتش سوريه مي دهد.

ویرایش شده در توسط amirarsalankhan
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ارتش سوريه امروز توانست بر منطقه صنعتي عدرا در شمال شرقي دمشق مسلط شود

شورشيان به سمت دوما عقب نشيني كردند

مخالفين، ارتش سوريه رو به استفاده از سلاح هاي شيميايي (گاز كلر) در اين حمله متهم مي كنند

تصاوير مجروحان حمله شيميايي ارتش سوريه به عدرا

r4tcf56z6yhs90gnb0vr.png

56caodqs6t0hj77vk6kz.png

به عقيده كارشناسان نطامي با توجه به حساسيت افكار عمومي غرب نسبت به حملات شيميايي، دولت سوريه با انجام اين قبيل اقدامات بهانه لازم را به نيروهاي ائتلاف به جهت گسترش عمليات بر عليه مواضع ارتش سوريه مي دهد.

خب بهانه امریکایی ها هم جور شد!!!

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.