death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

شرمنده ولی زیاد ناجور نیستاااااااا 

البته چند تارو حذف کردم

بعد 24 ساعت لینکشون میکنم

گفتی شهر در امنیت کامل شبیه این داروغه های قدیم که میگفتن شهر امن و امان اسوده بخوابید  وگرنه اگه منفی های من هم دنبال کنید متوجه میشید نظر من هم این بود که حمله ÷س زده شده لازم نبود دل و روده مردم رو نشون بدید!

• Upvote 5
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سنم توو پروفايلم هست
ميتوني بري ببيني
حرف از ادب نزن شما كه سخنانت گواه مودب بودنت هست
ميبيني چقدر بچه اي، من ي خبر دادم گفتم النصره شهر رو رو محاصره كرده
خب شما هم بگو و عكس بذار كه نه محاصره نيست
چرا طرفيت نداري باهات مخالفت بشه؟ مشكلت جاي ديگه است
شما بگو طرفدار النصره هستم من؟!!!
براي چي بايد طرفدار ي گروه كه سر بيگاناهان و ضعفا رو ميبره باشم؟!!
متاسفم كه ي خبر مخالف هم نميشه با عقايد شما جماعت گذاشت
درديه كم سوادي

ببین اینجوری نیست که شما میفرمایید، یه بنده خدایی، و نه این حقیر، یه پست گذاشت در مورد یورش مسلحین به ادلب و شکست اون، بعد شما فرمودید که اینجا فارس نیوز نیست این جور خبرا برای فارسه. خب حالا کی تحمل نداره!؟

شما هم با دلیل و مدرک خلافشو ثابت میکردی، چرا پست تهاجمی میذاری! نه دوست من نه شما طرفدار نصره هستی نه من طرفدار اسد، مثل بازی فوتباله یکی میگه گل صحیح بود یکی میگه آفساید بود، همین.

باشه من بی ادب و بی سواد. من حلال کردم شما هم بزرگواری کن منو ببخش. برای جلوگیری از انحراف تاپیک من دیگه بحث نمیکنم.

_________

چند منبع دیگه اینبار از طرفداران مخالفین شکست عملیات ادلب و عقب نشینی نصره رو تایید کردن.

خبر دیگه اینکه یک منبع خبری مخالفین از سوء قصد به جان سهیل حسن و بحرانی بودن شرایط ایشون خبر داده، البته تنها یک منبع این رو گفته و سایرین چه مخالف یا طرفدار حکومت تایید یا رد نکردن. ویرایش شده در توسط GRIPEN
  • Upvote 14
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دستور البغدادی به عقب‌نشینی از لبنان و کوبانی

سرکرده گروهک تروریستی داعش با ارسال نامه ای به عناصر خود در لبنان و سوریه، از آنها خواست از «بقاع»، «عرسال» و «کوبانی» عقب نشینی کنند.
به گزارش فارس، «ابوبکر البغدادی» سرکرده گروهک تروریستی داعش به عناصر خود در لبنان، و کوبانی (عین العرب) نامه فرستاده و از آنها خواسته است که از این مناطق عقب نشینی کنند.
روزنامه «رأی الیوم» به نقل از منابع الرقه گزارش داد، البغدادی سرکرده گروهک تکفیری داعش نامه ای به عناصر خود در لبنان فرستاده و فحوای این نامه، سرزنش شدیداللحنی خطاب به هسته های این گروهک در لبنان است؛ چرا که هسته های داعش در لبنان بسیار زود با ارتش لبنان درگیر شده اند.
به گزارش این روزنامه، سرکرده گروهک داعش از بر ملا شدن شمار تروریست های این گروهک و میزان گسترش آنها در لبنان بسیار ناراحت است، این در حالی است که گروهک تروریستی داعش در حال حاضر به آمادگی و بالا بردن توانایی خود نیاز دارد تا درگیری.
بنا بر این گزارش، در نامه بغدادی آمده است که هسته های گروهک تکفیری داعش در لبنان و به ویژه «عرسال» و منطقه «البقاع» با واکنش فعالیت می کنند؛ به گونه ای که ارتش لبنان زمانی که به صورت اتفاقی «عماد احمد جمعه» سرکرده این گروهک را بازداشت کرد، عناصر این گروهک وادار به جنگ با ارتش لبنان شدند؛ درگیری که گروهک تکفیری داعش آمادگی آن را نداشت و این مسئله باعث شد که میزان نفوذ داعش در عرسال و البقاع مشخص شود و تروریست ها در موقعیت دشواری قرار گیرند.
رأی الیوم ادامه داد، درباره جنگ کوبانی، منابع الرقه تأکید کردند که همه سرکرده های میدانی داعش، نشستی برگزار کردند تا طرح عقب نشینی داعش از کوبانی را بررسی کنند.
به گزارش این روزنامه، عناصر داعش نیز طبیعتا این پیشنهاد را در سایه مخالفت برخی از سرکرده های خود در رقه در دستور کار خود قرار داده اند. این در حالی است که سرکرده های داعش در عراق این مسئله را به گروه موسوم به مجلس شورایی وانهاده اند که برای این مسئله پدید آمد.

ویرایش شده در توسط CHAF
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
توی تویتر برخی خبر زدن که سهیل حسن زخمی شده و وضعیت وخیمی داره. هرچند هنوز منابع کاملا معتبر تایید نکردن، ولی امیدوارم مثل خیلی دیگه از خبرهای تروریست ها، صرفا پروپاگاندا باشه.

دوستان کسی خبر موثق نداره در این مورد؟ ویرایش شده در توسط era_923

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کنفرانس ضد سوری «دوستان سوریه» ماه آینده در لندن برگزار خواهد شد 

کشورهای موسوم به «دوستان سوریه» قرار است 10 نوامبر (دو هفته دیگر) در لندن برای حمایت از مخالفان خارج‌نشین سوریه موسوم به «ائتلاف ملی معارضان» نشستی جدید برگزار کنند. وبگاه خبری «ایلاف» گزارش داد، کشورهای موسوم به دوستان سوریه در سطح وزاری خارجه 10 نوامبر نشستی را در لندن برگزار خواهند کرد و در این نشست «هادی البحره» رئیس گروه موسوم به «ائتلاف ملی سوریه» و شماری از اعضای این ائتلاف حاضر خواهند شد. پس از اینکه البحره پست ریاست این گروه خارج نشین را عهده‌دار شد، این نشست برای نخستین بار برگزار می‌شود. به گزارش این وبگاه خبری، البحره در پایان ماه جاری عازم مصر خواهد شد و با وزیر خارجه این کشور دیدار خواهد کرد و پس از سفر به استانبول، با دیپلمات‌های ترکیه، کنفراسی را برای فعالیت این مخالفان برگزار خواهد کرد. این در حالی است که مخالفان خارج نشین سوریه از آغاز جنگ علیه دولت و ملت سوریه، با پشتیبانی ترکیه و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، و حمایت کشورهای اروپایی و آمریکا علیه دمشق فعال هستند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اين نقشه هم از موقعيت شهر ادلب و نحوه تهاجم جبهه النصره به اين شهر منتشر شده

اين حمله البته شكست خورد ولي بسيار غافلگير كننده بود

نيروهاي دولتي هم مواضعشون در اطراف شهر رو به شدت تقويت كردند

و مدعي باز پس گيري تل مسطومه شدن، هنوز مخالفان تاييد نكردن اين امر رو و هنوز مدعي هستن كه جنوب ادلب رو در اختيار گرفتن و ارتباط آن را با ساير نقاط قطع كنن

منفي بارون كنين منتظرم

n7aryyc0cjec9piutf3s.png

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب امیر ارسلان خان

اتفاقا بنده به شخصه از اینکه جنابعالی با این کیفیت تصاویرخبری و تفسیر اونها را قرار میدید

بسیار خوشحالم وتشکر میکنم و امیدوارم این بحث ها باعث کند شدن ارسال خبر از طرف جنابعالی نباشد

همانطور که جناب گریپن عزیز هم فرمودند مثل بازی فوتبال هستش شاید

البته نکته ایی که در ذهنم پررنگ هستش اینه که ادلب در طول این مدت درگیری ها بعلت نزدیکی بیش از اندازه به مرز ترکیه و اینکه امکان ترانزیت سلاح برای مخالفین به راحتی قابل انجام بوده است سقوط نکرده و علت عدم سقوط شهر از چند حالت خارج نیست (این دوتایی که به ذهن بنده میرسه )

یا ارتش استحکامات قوی دراونجا داره

یا مخالفین طرفدار خاصی داخل شهر ندارند

هرکدوم از این دو دلیل باعث میشه که هر عملیاتی اونجا موفقیت آمیز نباشه (حداقل توی این سه سال خورده ایی نبوده )

البته این اصل درسته که از اونجای که حریف فکرشو نمیکنه بهش ضربه بزن و بفرمایش جنابعالی اصل غافلگیری بسیار اینجا پررنگ بوده ولی فکر کنم کمی طرف مقابل رو هم دست کم گرفته بودند به همین جهت عرض کردم خودکشی

البته بازم یک چند روزی باید صبر کرد

توی تویتر برخی خبر زدن که سهیل حسن زخمی شده و وضعیت وخیمی داره. هرچند هنوز منابع کاملا معتبر تایید نکردن، ولی امیدوارم مثل خیلی دیگه از خبرهای تروریست ها، صرفا پروپاگاندا باشه.

دوستان کسی خبر موثق نداره در این مورد؟

تا کسی تصویر از جهات مختلف یا فیلمی ارائه نده در حد همین خبر باقی میمونه

فعلا که فقط مخالفین ذکر کردند اونم تصویری موجود نبوده

-----------------------------------------------------------------------------------------------

bavize_28329.jpg

عجب استتار نظامی

بنظرم محال بشه از هوا یک همچین محلی رو پیدا کرد از زمین و از نزدیکی هم به سختی میشه

ویرایش شده در توسط ahmad1361
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اون نظامی های لبنانی که در حمله ای نزدیک به حدود بیست نفرشون ربوده شدند در این فیلم اخیر چی ها گفتند که خانواده هاشون اینطور تعیین تکلیف می کنند. اصلا مگر وقتی یک نظامی وارد ارتش میشه احتمالاتی غیر از چنین سرنوشت هایی ( مرگ، اسیری، جراحت) اون هم در یک جنگ براش متصور هست که این ها از زمین و زمان طلبکارند ( هر چند یقینا ما به جای اونها نیستیم و بی انصافی است که بگیم حالشون را درک می کنیم ) ولی به هر حال این همه فشار و بازی رسانه ای تروریستها با این اسرا و درخواست های فوق منطقیشون : آزادی اسرا / درخواست منابع از دولت! / خروج حزب ا.. از سوریه ( کلی لبنانی و خارجی در النصره و داعش در سوریه میجنگند و به اون افتخار میکنند اونوقت شرطشون خروج افراد حزب ا.. از سوریه است ) و بازی برخی سیاستمداران لبنانی ماجرا را و ویدئوی اخیر انتشار یافته را به قول یکی از دوستان مشکوک کرده. مضاف بر اینکه بودند افرادی که از ارتش لبنان به تروریست ها ملحق شدند. و مضاف بر مضاف! که اگر دولت لبنان قبول کنه آیا این خانواده ها فکر نمی کنند که خون تمام شهدای ارتش لبنان و رنج خانواده هاشون همه در حقیقت به پشیزی ارزش گذاشته نشده! حالا میگیم حزب ا... اصلا به کنار.

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

به گزارش جهان به نقل از فارس، خانواده‌های اسرای ارتش و نیروهای امنیتی لبنان که تقریبا دو ماه گذشته توسط افراد مسلح وابسته به گروهک‌های تروریستی داعش و جبهه النصره در منطقه مرزی عرسال ربوده شده بودند، اعلام کردند که تا قبل تشدید فعالیت‌ها در روز چهارشنبه، ۴۸ ساعت به دولت لبنان مهلت می‌دهیم.

تلویزیون الجدید لبنان در گزارشی اعلام کرد که خانواده‌های نظامیان ربوده شده با برگزاری کنفرانس مطبوعاتی در محل تحصن خود در میدان ریاض الصلح بیروت، برای دولت و جریان‌های سیاسی ضرب الاجل ۴۸ ساعته مشخص کردند و پس از گذشت این مهلت، روز چهارشنبه آینده روز خشم خواهد بود.

بر اساس این گزارش، اهالی نظامیان ربوده شده، مذاکره با دولت و مسئولان نظامی لبنان را نیز تحریم کردند.

افراد مسلح وابسته به داعش و جبهه النصره تقریبا بیش از دو ماه گذشته از خاک سوریه وارد لبنان شده و پس از حمله به مراکز نظامی ارتش و نیروهای امنیتی، ده‌ها تن از سربازان ارتش و نیروهای ژاندارمری را به اسارت گرفتند. افراد مسلح خواسته‌هایی از جمله آزادی تروریست‌های وابسته به خود از زندان‌های لبنان، دریافت اموال از دولت لبنان و خروج حزب الله از سوریه را شرط آزادی اسرای لبنان اعلام کرده‌اند.

درگیری‌ها در عرسال زمانی آغاز شد که ارتش لبنان یکی از تروریست‌های جبهه النصره_شاخه القاعده در سوریه_ را دستگیر کرد و تروریست‌های القاعده‌ای نیز اقدام به حمله یک مرکز امنیتی در شهر عرسال در نزدیک مرز سوریه با لبنان کردند که در این حمله چهار نفر از جمله دو غیر نظامی کشته شدند و تروریست‌ها ۲۰ نفر از نیروهای امنیتی را ربودند.

http://www.jahannews.com/vdcauinem49nao1.k5k4.html

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

http://8pic.ir/images/r1waky0q51ff7xbxc4zl.jpg

سیطره ارتش سوریه و متحدینش بر روستای حوش الفاره در غوطه شرقیه دمشق. امروز صبح حمله برق آسایی رخ میده و مسلحین فرار می کنن. الان اطراف حوش الفاره درگیریهای سنگین گزارش میشه و ارتش میخواد در کارخانجات تل کردی هم پیشروی کنه.

به نقل از پیچ سوریه

---------------------------------------------------

اگر توی این غوطه شرقی توافق صلح میشد بسیار عالی بود (البته شاید غیر ممکن بنظر برسه ولی عالی بود) چون برای گرفتن همین یک منطقه کوچک اما بسیار مهم تعداد فراوانی شهید ازاین سمت و تعداد زیادی کشته از اون سمت خواهیم داشت که با هیچ سرمایه ایی جبران نمیشود

ویرایش شده در توسط ahmad1361
  • Upvote 11
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.