death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

بسم الله الرحمن الرحیم

اسیر از نیروهای لجان شعبیه

مذهب: اهل تسنن

محل سکونت سابق: محله بلاط تحتانی شهر حلب(این محله تحت کنترل مسلحینه ولی با موج بمب بشکه ای که سهیل حسن راه انداخت همه ملت فرار کردن غرب حلب در مناطق تحت سیطره نظام)

ایشون در تله میاسات اسیر شده.

ljwduse8jl88le7h8mve.jpg

http://8pic.ir/images/ljwduse8jl88le7h8mve.jpg

vr1s925icaivyu0rbrzg.jpg

http://8pic.ir/images/vr1s925icaivyu0rbrzg.jpg

به نقل از پیچ تحولات سوریه

ویرایش شده در توسط ahmad1361

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

اگر ایشون بره ترکیه

کار در سوریه بازهم بیشتر گره میخوره

مگر اینکه ترکیه بخواد ایشون رو قبول نکنه که اینبار به نفع ما میشه

اگر امکان داره بیشتر توضیح بدید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگر امکان داره بیشتر توضیح بدید

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب airborn

در وضعیت فعلی و با توجه به اقدام حماس علیه دولت سوریه

در صورت نزدیکی بیشتر به مرزهای سوریه و نمک گیر کردن بیشتر توسط ترکیه

احتمالا فعالیت ضد دولتی حماس در سوریه بیشتر خواهد شد (البته قطر و ترکیه در یک خط قرار دارند ولی نزدیکی جغرافیایی و امکان خط گیری در صورت حضور در ترکیه بیشتر میشود)

و اگر ترکیه ایشان را نپذیرد(که احتمالش کم هستش)

ایشان طعم انتخاب دوستان غلط را خواهد چشید

و ناچار به دوستان سابق پناهنده خواهد شد و دران صورت مجبور است سیاست ضد دولت سوری خود را کاهش دهد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، منابعی نزدیک به معارضان سوریه در جنبش «حزم» وابسته به اخوان المسلمین به روزنامه الوطن سوریه، گفتند که افسران ترک با دستور رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه برای نجات تروریست‌ها از محاصره ارتش سوریه (در حلب) وارد عمل شده‌اند.

ترکیه معلوم بود نمیتونه شرایط فعلی حلب را تحمل کنه. اگرخبر درست باشه ائتلاف افسران ترک و چچنی ها و ازبک ها ( که شاید از لحاظ زبانی هم به هم تا حدودی نزدیک باشند! )در حلب احتمالا با پیشروی ها شکل جدی تری هم به خودش خواهد گرفت.

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

داعش دانشکده پزشکی افتتاح کرد + عکس

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ گروه تکفیری داعش اعلام کرد یک دانشکده پزشکی در استان الرقه پایگاه اصلی خود در سوریه افتتاح کرده که مدت زمان تحصیل در آن ۳ سال است.

این دوره سه ساله، به شش مرحله تقسیم می‌شود و جنبه‌های نظری و عملی پزشکی را شامل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، فعالان می‌گویند در اطلاعیه‌ای که در شماری از مناطق رقه توزیع شده، دیوان بهداشت وابسته به گروه داعش، شرط‌های پذیرش در دانشکده پزشکی را اعلام کرده است. بنا بر این اعلام سن داوطلبان نباید کمتر از ۱۸ سال و بیشتر از ۳۰ سال باشد و همچنین باید فارغ التحصیل دوره متوسطه در شاخه علوم تجربی با معدل ۸۰درصد به بالا باشند.

این اطلاعیه برای کسانی که شرایط جنگ باعث شده نتوانند مدرک پایان دوره متوسطه را دریافت کنند، تسهیلاتی قائل شده است. افراد مشمول این تسهیلات می‌شوند که معدل دوره راهنمایی آن‌ها، از ۸۰درصد بیشتر باشد که در این صورت می‌توانند در امتحان رقابتی برای ورود به دانشگاه شرکت کنند.

بنا بر این اطلاعیه، داوطلبان دختر و پسر می‌توانند ظرف مدت یک ماه، به ساختمان دانشکده پزشکی در الرقه مراجعه کنند.

ba29b3440accb3aea9e83a76f5feba4a.jpg

abcac6ec3ba657d42b7df7e412404734.jpg
b9f02d93258b2dca5d97b9024e55de6c.jpg

ویرایش شده در توسط projectile
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اون از فاطمیون که آموزششون خیلی کمه. ولی بازم به غیرتشون 33 شهید دادن و منطقه سقوط کرد.

این لجان شعبیه جووونهای حلب هستن که تا یک سال پیش قبل از موج بمباران بشکه ای با مسلحین کنار هم زندگی می کردن. افسران ارتش سوریه هم جنگ رو جدی نگرفتن. آموزش خیلی سریع. 

طرف اصلا ممکنه ستون پنجم مخالفین باشه!. حزب الله فرمانده اش شهید شد تا مجبل و مناشر بریج رو کامل گرفتن. منطقه رو تثبیت کرد. سنگر بندی کردن. از تصاویر مشخص هست همه شرایط برای دفاع فراهم بوده.

طرف مقابل که حمله  می کنه چند صدنفری حمله می کنه. در راس حمله هم نیروهای خوب آموزش دیده. نیروهای لجان شعبیه فرار کردن! فقط یه اسیر من ازشون دیدم. نه یه قطره خون رو زمین. حتی کلاشینکف هم جا نذاشتن. وسایلشون رو برداشتن الفرار. فاطمیون 33 شهید دادن حداقل. پیکراشون دست مسلحین افتاد.

کل نقارین ، شیخ نجار ،شیخ زیات ، شهرک صنعتی شیخ نجار دست لجان شعبیه هست. رزمندگان شیعه و حزب الله و سپاه و نیروهای نمر(به فرماندهی سرهنگ صالح) الان جبهه های خطرناک و خط مقدم مثل سیفات، حندرات و ملاح رو پوشش میدن. دیگه اینقدر زیاد نیستن که از فرودگاه تا زندان مراقب وایستن.

من میگم نباید به سنی ها اعتماد کنن بعضی ها می گن چرا اینجوری می گی !وحدت اسلامی اسلامی خدشه دار میشه!

بابا حزب الله یک عضو سنی داره؟ چرا فقط شیعیان سوری حق عضویت در حزب الله رو دارن؟ خزب الله در لبنان هم عضو غیر شیعی نمی پذیره . سرایا مقاومت که از مذاهب دیگه هستن زیر نظر حزب الله فعالیت می کنن ولی از حزب الله جدا هستن.

من جای مسلحین بودم به نقارین ، تیپ80 ، شهرک صنعتی شیخ نجار حمله می کردم. در عرض یک هقته همه رو می تونن بگیرن. لجان شعبیه فرار می کنه. دیگه نیروهای شیعه مستقر در ملاح و حندرات و سیفات هم محاصره میشن و خیال مسلحین هم راحت میشه.

ویرایش شده در توسط iMosi
  • Upvote 9
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

همه متحد دارن ما هم متحد داریم اسلن نمیشه روشون حساب کرد اینا فقط به خاطر پول اومدن نه شجاعت نه  قیرت هیچی ندارن شدن مثل سربازای ایتالیایی و رومانیایی تو جنگ دوم جهانی آلمانها با تمام وجود میجنگیدن اونا با تمام وجود فرار میکردن باید یه تجدید نظر در مورد نیرو گیری بشه اینجوری نمیشه ادامه داد فقط نیروهای خوبمونو از دست میدیم برا نتیجه ای که 2 هفته ای اینا به باد میدن

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

داعش دانشکده پزشکی افتتاح کرد + عکس

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ گروه تکفیری داعش اعلام کرد یک دانشکده پزشکی در استان الرقه پایگاه اصلی خود در سوریه افتتاح کرده که مدت زمان تحصیل در آن ۳ سال است.

این دوره سه ساله، به شش مرحله تقسیم می‌شود و جنبه‌های نظری و عملی پزشکی را شامل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، فعالان می‌گویند در اطلاعیه‌ای که در شماری از مناطق رقه توزیع شده، دیوان بهداشت وابسته به گروه داعش، شرط‌های پذیرش در دانشکده پزشکی را اعلام کرده است. بنا بر این اعلام سن داوطلبان نباید کمتر از ۱۸ سال و بیشتر از ۳۰ سال باشد و همچنین باید فارغ التحصیل دوره متوسطه در شاخه علوم تجربی با معدل ۸۰درصد به بالا باشند.

این اطلاعیه برای کسانی که شرایط جنگ باعث شده نتوانند مدرک پایان دوره متوسطه را دریافت کنند، تسهیلاتی قائل شده است. افراد مشمول این تسهیلات می‌شوند که معدل دوره راهنمایی آن‌ها، از ۸۰درصد بیشتر باشد که در این صورت می‌توانند در امتحان رقابتی برای ورود به دانشگاه شرکت کنند.

بنا بر این اطلاعیه، داوطلبان دختر و پسر می‌توانند ظرف مدت یک ماه، به ساختمان دانشکده پزشکی در الرقه مراجعه کنند.

ba29b3440accb3aea9e83a76f5feba4a.jpg

abcac6ec3ba657d42b7df7e412404734.jpg
b9f02d93258b2dca5d97b9024e55de6c.jpg

تکراری

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

انهدام تانك ارتش سوريه به وسيله موشك TOW در منطقه صنعتي شيخ نجار شمال شرقي حلب

zec9odzr2tnke3liiye9.png

من ویدئوش رو دیدم به تانک نخورد . کاربر تانک هم قبلش از تانک خارج شد و فرار کرد . اینم ویدئو (فیلتره) :

http://www.liveleak.com/view?i=d75_1420583851

فاصله هم به نظر زیاد بود چون بیشتر از 20 ثانیه طول کشید تا موشک به تانک برسه اگه سرعت موشک رو 300 متر در ثانیه در نظر بگیریم فاصله میشه 6000 متر ؟ تاو همچین بردی داره یا سرعت موشک اولش کمه و بعد بیشتر میشه ؟

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

صفحه 912

شرمنده ندیده بودم

این خبر را من امروز تو سایت ابنا دیدم

از مدیران میخوام اگر امکان داره پستم را حذف کنند

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شرمنده ندیده بودم

این خبر را من امروز تو سایت ابنا دیدم

از مدیران میخوام اگر امکان داره پستم را حذف کنند

نیاز به عذرخواهی نیست من خودم ید طولانی در این کار دارم

پیش میاد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

همه متحد دارن ما هم متحد داریم اسلن نمیشه روشون حساب کرد اینا فقط به خاطر پول اومدن نه شجاعت نه  قیرت هیچی ندارن شدن مثل سربازای ایتالیایی و رومانیایی تو جنگ دوم جهانی آلمانها با تمام وجود میجنگیدن اونا با تمام وجود فرار میکردن باید یه تجدید نظر در مورد نیرو گیری بشه اینجوری نمیشه ادامه داد فقط نیروهای خوبمونو از دست میدیم برا نتیجه ای که 2 هفته ای اینا به باد میدن

دوست عزیز

تو سوریه نیرو کجا بود؟

این گزینش و این حرفها موقع صلح کاربرد داره

همین زمان جنگ تحمیلی(نیمه دوم جنگ) میرفتی مسجد ثبت نام میکردی

7 تا 10 روز اموزش تو پادگان بعد خط مقدم!

البته رزمنده شیعه خصوصا ایرانی قابل قیاس با هیچ نیرویی نیست

اما منظور اینه الان تو سوریه یک تفنگ چی رو هم غنیمت میدونن....

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست عزیز

تو سوریه نیرو کجا بود؟

این گزینش و این حرفها موقع صلح کاربرد داره

همین زمان جنگ تحمیلی(نیمه دوم جنگ) میرفتی مسجد ثبت نام میکردی

7 تا 10 روز اموزش تو پادگان بعد خط مقدم!

البته رزمنده شیعه خصوصا ایرانی قابل قیاس با هیچ نیرویی نیست

اما منظور اینه الان تو سوریه یک تفنگ چی رو هم غنیمت میدونن....

بله نتیجش هم این میشه که میبینیم موقعیتیو که با هزار بدبختیو چانفشانی تصرف و تثبیت شد دو دستی خدمت ازبکاو چچنی ها تقدیم شد یه شاخه گلم به عنان تشکر گزاشتن اونجا

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.