death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

شادي مردم در قامشلي در پي آزاد سازي كوباني

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10312/B8XexF9IUAAHgQI.jpg]thumb_B8XexF9IUAAHgQI.jpg[/url]      [url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10312/B8XewLDIMAAdN61.jpg]thumb_B8XewLDIMAAdN61.jpg[/url]         [url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10312/B8Xe0HqIAAICy86.jpg]thumb_B8Xe0HqIAAICy86.jpg[/url]

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سربازرو نگاه کن دست به جیب وایستادهه /// تو ارتش که اضاف خدمت میزنن ولی مثل اینکه سپاه همه چی تمامه

• Upvote 8
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آدم نمیدونه از آزادی کوبانی خوشحال بشه یا ناراحت!

• Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سربازرو نگاه کن دست به جیب وایستادهه /// تو ارتش که اضاف خدمت میزنن ولی مثل اینکه سپاه همه چی تمامه

حاجی اونی که اونجاست لباس سرباز تنش هست لزوما سرباز نیست
انتظار نداری که برا حفاظت فرمانده سپاه قدس یه مشت سرباز معمولی امنیت تامین کنن
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در جریان انتقال محموله سلاح‌های آمریکایی به گروه‌های معارض سوری، این محموله در داخل سوریه و در چند کیلومتری جدار مرز با ترکیه به دست داعش افتاد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از پایگاه تحلیلی-خبری الوقت، روز گذشته در جریان انتقال محموله سلاح‌های آمریکایی به گروه‌های معارض سوری، این محموله در داخل سوریه و در چند کیلومتری جدار مرز با ترکیه به دست داعش افتاد.

قرار بود این محموله که شامل انواع موشک‌های ضدزره از جمله تاو، کورنت و میلان و همچنین انواع سلاح‌های سبک نارنجک، مین‌های ضدنفر، ضدتانک و مواد انفجاری است به دست گروه ثوار الاسلام به فرماندهی جمال معروف برسدکه نیروهای داعش با اطلاع قبلی از زمان  و محل ورود محموله به خاک سوریه توانستند با حمله به نیروهای گروه ثوارالاسلام این محموله را در اختیار خود درآورند.

ارتش آمریکا علی‌رغم درخواست نیروهای ثوارالاسلام؛ اقدام به بمباران این محموله سلاح نکرد. گفته می‌شود که این محموله یکی از بزرگترین کمک‌های تسلیحاتی آمریکا به معترضان سوریه تا به حال بوده است.

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آدم نمیدونه از آزادی کوبانی خوشحال بشه یا ناراحت!

چون در امضای کاری متردد باشی آن طرف اختیار کن که بی آزارتر باشد ... گلستان سعدی

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چقدر دلم تنگ شده برای خبر خوشی از داخل سوریه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! حتی در سایت هم مدت هاست که خبر خوشی یافت نمیشه!!!!!!!!!

صدا و سیمای جمهوری اسلامی هر شب خبرهایی میده که انگار بساط معرضین و داعش از سوریه برچیده شده

:-( :-( :-( :-( :-( :-( :-(

ویرایش شده در توسط Mohebbi
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چقدر دلم تنگ شده برای خبر خوشی از داخل سوریه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! حتی در سایت هم مدت هاست که خبر خوشی یافت نمیشه!!!!!!!!!

:-( :-( :-( :-( :-( :-( :-(

نبينم غم داشته باشي

چه جور خبري دوست داري از سوريه بشنوي

خودم سه سوت خبرش رو برات كار ميكنم

فقط بگو

ویرایش شده در توسط amirarsalankhan
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این همه مهمات رو گذاشتن و رفتن ؟!

اصلا چر از اینا برای جلوگیری پیشروی مهاجمین استفاده نکردن ؟!

اصلا چرا موقعی که مطمئن شدن مقر تیپ داره سقوط میکنه اینا رو نفرستادن رو هوا یا تله انفجاری میزاشتن موقعی که این جونور ها وارد شدن منفجر شه ؟! امیدوارن  پس بگیرن ؟!

-_-

تقریبا کسی از نیروها در تیپ 82 زنده نمونده. سرتیپ ، سرهنگ و سرلشکر ارتش سوریه در تیپ 82 از دست داده!

این غنیمتهای مسلحین در برابر اون چیزی که عربستان و امریکا براشون می فرستن صفره!

نیروهای ارتش فقط وقت کردن با تانک و نفربر شهدا رو بکشن عقب. دو تا شهید و یه اسیر دست مسلحین مونده البته.

اگر نیروی جدید به درعا تزریق نشه و حالت تدافعی ادامه داشته باشه پایان سال 2015 شایدم زودتر مخالفین تصرف کل استان درعا رو جشن می گیرن!

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حاجی اونی که اونجاست لباس سرباز تنش هست لزوما سرباز نیست
انتظار نداری که برا حفاظت فرمانده سپاه قدس یه مشت سرباز معمولی امنیت تامین کنن

برفرض اصلا سرهنگ باشه، وقتی از جلوش سردار رد میشه باید حالت درست بگیره.

(البته احترام نظامی لازم نیست چون باید قرد روبه رو لباس نظامی تنش باشه ولی برای احترام فرد میتونه احترام بزاره، وقتی لباس نظامی تن آدم هست، سلام و احترام هم با ادای احترامات نظامی ادا میشه)

* آموزش و اجرای این موارد در سپاه واقعا ضعیف هست.

* من مطمئنم که طرف سربازه.

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برفرض اصلا سرهنگ باشه، وقتی از جلوش سردار رد میشه باید حالت درست بگیره.

(البته احترام نظامی لازم نیست چون باید قرد روبه رو لباس نظامی تنش باشه ولی برای احترام فرد میتونه احترام بزاره، وقتی لباس نظامی تن آدم هست، سلام و احترام هم با ادای احترامات نظامی ادا میشه)

* آموزش و اجرای این موارد در سپاه واقعا ضعیف هست.

* من مطمئنم که طرف سربازه.

عزیزم واسه همینه که سپاه سپاهه. اسمش روشه سازمان شبه نظامی... در واقع نظم سپاه در بی نظمیشه... جنگ اینو ثابت کرد وگرنه سردار همون جا میتونست خفش کنه...

• Upvote 3
  • Downvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

imosi جان تلفات ارتش چقدر بوده مگه ؟ فکر کنم اولش گفتید عقب نشینی صورت گرفته درسته ؟ الان چه تعداد مردم در شهر درعا (قسمتی که دست ارتش هست ) زندگی میکنن ؟ ایا درعا فرودگاه داره ؟ فکر میکنم اگه فرودگاه نداشته باشه در صورت بسته شدن راه سخت بشه حفظش کرد . برای بسته شدن راه هم طبق نقشه ای که گذاشته شد فقط کافیه شهر ازرع و 3-4 تا روستای اطرافش مثل قرفا و نامر و سسحیلیه و دالی گرفته بشه . البته با گرفتن دو روستای قرفا و نامر هم راه بسته میشه ولی برای اینکه محکم کاری کنن و اسیب پذیر نباشن باید مناطق بیشتری رو تصرف کنن .

نگرانی من این هست که در اینده سلاح های به مراتب خطرناک تر از تاو هم به دستشون برسه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

فرض کنید مثلا یگ گروه مخالفین به نام "ألوية الفرقان" که یکی از گروههای قدرتمند در درعا و قنیطره هست ، 2 هزار تا مسلح داشته باشه.

چون می بینه ارتش سوریه و نیروهای دفاع وطنی کم هستن و در موقعیت دفاعی. نتیجه می گیره که نظام قصد پیشروی نداره. 500 تا رو میذاره در جبهه ها مراقب باشن. 1500 تا دیگه رو می بره جایی که میخواد تصرف کنه.

یه بار می بره حمله می کنه به تل عرید و عین عفا حمله می کنن. یه بار می بره به جبا و خان ارنبه حمله می کنن. یه بار نیروهاش رو می بره به دلی و سحیلیه حمله می کنن.

تازه اگر هم نیرویی در حملات از دست بده چون همینجور جوانان استان درعا دارن در کمپها آموزش می بینن. جایگزین قبلی ها میشن.

سلاح و مهمات هم که اصلا کمبودی ندارن. از سعودی و قطر می رسه.

گروههایی مثل:

جیش الاول : حقوق مسلحین رو هم سعودی میده.

جبهه اسلامی

جبهه النصره و .....

تصور کنید همشون دقیقا وضعیت مشابه دارن. یعنی یک سوم نیروها برای مراقبت در جبهه ها می مونن. بقیه همه میان با هماهنگی با سایر گروهها به اون نقطه مورد نظر که میخوان تصرف کنن حمله می کنن.

خوب ارتش سوریه و نیروهای دفاع وطنی در برابر این همه مسلح که هر چی سلاح سبک و سنگین داشتن رو یک نقطه متمرکز کردن چقدر می تونن دووم بیارن؟ یک روز . دو روز از حمله بگذره دیگه مقاومت میشکنه.

اگر ارتش و نیروهای دفاع وطنی همینجور در حالت تدافعی در همه جبهه های درعا و قنیطره باقی بمونن ، منطق حکم می کنه منتظر شکستهای خیلی سخت تر برای ارتش سوریه باشیم.

هیچ تحرکی هم برای بستن مرزهای اردن با سوریه نمی بینم. بعید هم هست.

مخالفین هم برنامه شون دراز مدته. با خودشون میگن نیرو که هست. سلاح و مهمات و پول هم که هست.برای چی به سمت دمشق حرکت نکنیم؟چند سال هم طول بکشه. مهم نیست براشون.با اینکه هزینه زیادی رو متحمل میشن و تعداد زیادی کشته و زخمی رو دستشون می مونه ولی چون با نیروهای جدید جایگزین میشه مشکلی ندارن.

امیدی هم به توافق سیاسی هیچ کسی نداره.

خوب اردن هم تا زمانی که اسد تو دمشق قدرت دستشه مرزها رو نمی بنده. چون اربابش امریکا نمیذاره ببنده.

نتیجه: فعلا تا ماههای آینده از درعا فقط خبر بد میشنوید. 

اگر نگاه آخر الزمانی داشته باشید درعا یا همون دشت حوران محل ظهور سفیانی هست.
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شليكا تا خرخره زرهي شده ارتش سوريه

(حتي گيسو هم گذاشتن براش :mrgreen: ، من ديگه حرفي ندارم)

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10312/B8YWPTVIMAEbujO_jpg_large.jpeg]normal_B8YWPTVIMAEbujO_jpg_large.jpeg[/url]

• Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

imosi جان تلفات ارتش چقدر بوده مگه ؟ فکر کنم اولش گفتید عقب نشینی صورت گرفته درسته ؟ الان چه تعداد مردم در شهر درعا (قسمتی که دست ارتش هست ) زندگی میکنن ؟ ایا درعا فرودگاه داره ؟ فکر میکنم اگه فرودگاه نداشته باشه در صورت بسته شدن راه سخت بشه حفظش کرد . برای بسته شدن راه هم طبق نقشه ای که گذاشته شد فقط کافیه شهر ازرع و 3-4 تا روستای اطرافش مثل قرفا و نامر و سسحیلیه و دالی گرفته بشه . البته با گرفتن دو روستای قرفا و نامر هم راه بسته میشه ولی برای اینکه محکم کاری کنن و اسیب پذیر نباشن باید مناطق بیشتری رو تصرف کنن .

نگرانی من این هست که در اینده سلاح های به مراتب خطرناک تر از تاو هم به دستشون برسه .

نه شهر درعا و نه کل استان درعا فرودگاه نداره.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.