death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

به نقل از پایگاه النشره خبرداد، گروه‌های تروریستی در سوریه در ادامه اقدامات جنایتکارانه خود علیه مردم این کشور،با شلیک چندین خمپاره روستاهای شیعه‌نشین نبل و الزهراء در استان حلب را هدف قرار دادند.
به گفته شاهدان عینی، این حمله تلفات جانی دربر نداشت.
بر اساس اعلام رسانه‌های سوری، گروه‌های تروریستی پیشتر نیز مناطق مسکونی در روستای المسعودیه واقع در حومه استان حمص را هدف حملات خمپاره‌ای قرار داده بودند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پست من شاید کمی بی ربط باشه برای همین پیشاپیش معذرت میخوام از همگی .

چند سالی هست که یه سوال فکر منو به خودش مشغول کرده ! این که ما مسلمان ها چرا نمیتونیم مثل آدم در کنار هم زندگی کنیم و همش سعی به تکفیر دیگران داریم ؟

رفتار دیگران تا زمانی که به ما اسیب نزند به خودشان مربوط هست .

به عنوان مثال همسایه من دوست ندارد حجاب خود را رعایت کند . دوست دارد بی دین باشد و اصلا دوست دارد انقدر مشروب بخورد تا بمیرد . دوست دارد کانال های

مستهجن تماشا کند . به من چه ؟

چرا باید من و امثال من در کار انان دخالت کرده و زندگی را به کامشان تلخ کرده و انها را تحریک به مقابله کنیم و جامعه را نا امن نماییم ؟

واقعا چرا ؟

• Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پست من شاید کمی بی ربط باشه برای همین پیشاپیش معذرت میخوام از همگی .

چند سالی هست که یه سوال فکر منو به خودش مشغول کرده ! این که ما مسلمان ها چرا نمیتونیم مثل آدم در کنار هم زندگی کنیم و همش سعی به تکفیر دیگران داریم ؟

رفتار دیگران تا زمانی که به ما اسیب نزند به خودشان مربوط هست .

به عنوان مثال همسایه من دوست ندارد حجاب خود را رعایت کند . دوست دارد بی دین باشد و اصلا دوست دارد انقدر مشروب بخورد تا بمیرد . دوست دارد کانال های

مستهجن تماشا کند . به من چه ؟

چرا باید من و امثال من در کار انان دخالت کرده و زندگی را به کامشان تلخ کرده و انها را تحریک به مقابله کنیم و جامعه را نا امن نماییم ؟

واقعا چرا ؟

با سلام خدمت همه دوستان گرامی

ممکن است ایشان دوست داشته باشد که در ایران به جای رانندگی از سمت راست خیابان در سمت چپ رانندگی کند . البته به خودشان مربوط است ولی پلیس علاوه بر جریمه و توقیف ماشین ایشان را برای معاینه جسمی و روانی به پزشک معرفی می کند . چرا که در هر جامعه ای قاعده و قانونی حاکم است که انسان ها جهت سلامت و سعادت زندگی اجتماعی باید آن ها را رعایت کنند . بر همین اساس است که دوفریضه امر به معروف و نهی از منکر جزو فروع دین اسلام آمده است چرا که ممکن است پلیس درون هر فرد به هر دلیلی نتواند وظایف خویش را به نحو احسن انجام دهد پس نیاز به پلیس بیرون خواهد بود تا آلودگی از محدوده فرد به محدوده اجتماع سرایت نکند . در امور پزشکی در اپیدمی ها و حتی بیماری های معمولی گاهی مجوز به دخالت در شخصی ترین امور انسان نیز برای پزشک معالج وجود دارد . ممکن است بیمار خوشش نیاید ولی به جهت سلامت خود و خانواده و جامعه مجبور به رعایت قرنطینه و ممنوع الملاقات شدن خواهد بود و دقیقا باید مطابق دستور پزشک رفتار کند . شیرینی و چربی و خوراکی های دوست داشتنی را استفاده نکند و دارو های تلخ و تزریق های دردناک را تحمل کند . هر چند که امری شخصی باشد و به دیگران هم مربوط نباشد که او دوست دارد چه بخورد و کجا برود .    

• Upvote 4
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ممکن است ایشان دوست داشته باشد که در ایران به جای رانندگی از سمت راست خیابان در سمت چپ رانندگی کند . البته به خودشان مربوط است ولی پلیس علاوه بر جریمه و توقیف ماشین ایشان را برای معاینه جسمی و روانی به پزشک معرفی می کند . چرا که در هر جامعه ای قاعده و قانونی حاکم است که انسان ها جهت سلامت و سعادت زندگی اجتماعی باید آن ها را رعایت کنند . بر همین اساس است که دوفریضه امر به معروف و نهی از منکر جزو فروع دین اسلام آمده است چرا که ممکن است پلیس درون هر فرد به هر دلیلی نتواند وظایف خویش را به نحو احسن انجام دهد پس نیاز به پلیس بیرون خواهد بود تا آلودگی از محدوده فرد به محدوده اجتماع سرایت نکند . در امور پزشکی در اپیدمی ها و حتی بیماری های معمولی گاهی مجوز به دخالت در شخصی ترین امور انسان نیز برای پزشک معالج وجود دارد . ممکن است بیمار خوشش نیاید ولی به جهت سلامت خود و خانواده و جامعه مجبور به رعایت قرنطینه و ممنوع الملاقات شدن خواهد بود و دقیقا باید مطابق دستور پزشک رفتار کند . شیرینی و چربی و خوراکی های دوست داشتنی را استفاده نکند و دارو های تلخ و تزریق های دردناک را تحمل کند . هر چند که امری شخصی باشد و به دیگران هم مربوط نباشد که او دوست دارد چه بخورد و کجا برود .    

دوست من مثال شما جالب نبود . نقش مثبت قانون در هدایت انسان را نمیتوان نادیده گرفت اما پیروی از قانون تنها به این دلیل که قانون است کاری عاقلانه نیست ! 

اگر حرف شما درست بود مردم قوانین رژیم قبل را تغییر نمیدادند و با عمل به همان ها سعادتمند میشدند !

قوانین به مرور زمان نیاز به تغییر و اصلاح دارند . به نظر من قوانین فعلی کشور در زمینه حریم خصوصی و ازادی های فردی اندکی زورگویانه است و نیاز به اصلاح دارد .

کشور باید در همه زمینه ها پیشرفت کند و پیشرفت نباید تنها در زمینه نظامی خلاصه شود .

برای تحقق این پیشرفت هم ما باید دخالت در کار دیگران کنار گذاشته و اجرای قانون (هرچند زورگویانه باشد) را به دولت و قانون گذار سپرده و به نوعی کاسه ی داغ تر از آش نشویم .

• Upvote 4
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست من مثال شما جالب نبود . نقش مثبت قانون در هدایت انسان را نمیتوان نادیده گرفت اما پیروی از قانون تنها به این دلیل که قانون است کاری عاقلانه نیست ! 

اگر حرف شما درست بود مردم قوانین رژیم قبل را تغییر نمیدادند و با عمل به همان ها سعادتمند میشدند !

قوانین به مرور زمان نیاز به تغییر و اصلاح دارند . به نظر من قوانین فعلی کشور در زمینه حریم خصوصی و ازادی های فردی اندکی زورگویانه است و نیاز به اصلاح دارد .

کشور باید در همه زمینه ها پیشرفت کند و پیشرفت نباید تنها در زمینه نظامی خلاصه شود .

برای تحقق این پیشرفت هم ما باید دخالت در کار دیگران کنار گذاشته و اجرای قانون (هرچند زورگویانه باشد) را به دولت و قانون گذار سپرده و به نوعی کاسه ی داغ تر از آش نشویم .

با احترام به نظر شما باید عرض کنم مردم به این علت قوانین رژیم قبل را تغییر دادند که این قوانین مطابق اسلام و قرآن نبود و رژیم قبل نیز حاضر نبود در راستای انطباق قوانین خود با قوانین الهی کاری انجام دهد . بدیهی است که تنها مراجع قانون گذاری صلاحیت تغییر قوانین را دارند که در مورد قوانین الهی این مرجع تنها خدا است و نه کس دیگر . اکنون نیز اگر قانونی وضع می شود صرفا سلیقه شخصی نیست بلکه در راستای پیروی از قوانین اسلام و قرآن است . اسلام برای خوراک وپوشاک و سبک زندگی انسان در راستای سعادت و سلامت برنامه اعلام کرده است و در این برنامه نه تنها سلامت و سعادت شخص که سلامت و سعادت جامعه را در نظر گرفته است . ممکن است روزگاری در ایران تصویب شود به جای رانندگی از سمت راست بهتر است از  سمت چپ رانندگی کنیم و فرمان ماشین ها را به جای سمت چپ در سمت راست ماشین قرار دهیم . این قانون چون مرجع قانونگذاری آن خود انسان است قابل تغییر است . اما قوانین مربوط به شراب و بی حجابی منشا الهی دارند و تغییر آنها دست انسان ها نیست ممکن است روزگاری انسانها به آنها عمل نکنند که به واسطه آن عذاب و کیفر الهی در انتظار آن ها خواهد بود و قوانین الهی پا بر جا خواهد بود . در این موارد شرایط زمانه تاثیری ندارد . اما در مورد ماهواره چرا همانطور که قبلا ویدیو چنین شرایط داشت .

حریم خصوصی و آزادی های فردی در هر کشوری تعریف خاص خود را دارد . در آمریکا قانونگذار اجازه شنود مکالمات تلفنی و ایمیلها و شبکه های اجتماعی افراد را می دهد و در برخی موارد مجوز نصب دوربین و شنود در منازل اشخاص را هم صادر می کند و در فرودگاه ها بدون استثنا همه باید از دستگاه اسکن عبور کنند . فرقی نمی کند شخص مورد نظر مسلمان یا غیر مسلمان یا زن یا مرد و یا آمریکایی و یا غیر آمریکایی باشد . خیلی از افراد در خود آمریکا هستند که این کار را مغایر حریم خصوصی و آزادی فردی می دانند اما به هر حال تبعیت می کنند . چون به چشم خود فرو ریختن برج های دوقلو را در یازده سپتامبر دیده اند .

• Upvote 4
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پس شما یکی از اونایی هستی که به خاطر اینکه با دیدن موی باز خانوما تحریک میشی و کف و خون قاطی میکنی و خانوما مجبورن محجبه باشن... :(

فک نمی‌کردم این تیپ ادما واقعا وجود داشته باشن :(

بزرگوار از روی یک جمله چند کلمه ای شاید خیلی درست نباشه در مورد شخصیت یک آدم اینطور قطعی اظهار نظر کنید

اون سرباز بدخت آدمه؛ چند ماه هم هست خونه نرفته؛ اوج بی انصافیه که یک خانم از جبهه خودی با اون وضع بیاد بینشون شاید باعث اذیت شدن یکیشون بشه

همه سربازا ممکنه مثل شما افسار چشم و دلشون دست خودشون نباشه

--------------------------------------

یادمه یک خبرنگار غربی رفته بود با یک اسیر ایرانی (دوران دفاع مقدس) 12 یا 13 ساله مصاحبه کنه؛ پسره تا زمانی که خانم خبرنگار حجاب سرش نکرد حاضر به مصاحبه نشد. نه به خاطر اینکه کف و خون قاطی کرده بود بلکه به این دلیل که حفظ حریم ها شرط عقل و دینه

بگذریم

من به شخصه سعی می کنم زود در مورد سایرین قضاوت نکنم شما رو هم به این امر توصیه می کنم

توی فرهنگ های غربی اصلاً قضاوت کردن در مورد دیگران به کل یک امر ناپسنده

:rose:

--------------------------------------------------

خلیفه خود خوانده داعش به تازگی مدعی شده که پیامبر اسلام(ص) به خوابش آمده و به وی گفته که از موصل خارج شوند!

http://www.daesh.ir/1393/12/24/%D8%A7%D8%A8%D9%88%D8%A8%DA%A9%D8%B1%D8%A7%D9%84%D8%A8%D8%BA%D8%AF%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85%D8%A8%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%A8-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D8%A8/

ویرایش شده در توسط mopmop
  • Upvote 9
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شعر علی‌ معلم برای سردار قاسم سلیمانی
علی معلم دامغانی، شعری را به پاس رشادت و حمیت سردار سرلشکر قاسم سلیمانی سرود.

:

رایت شوکت مسلمانی
سیف دین قاسم سلیمانی

قاصم کفر و سیف اسلامی
رسته جان از خودی و خودکامی

ای پس‌افکند قرنها عظمت
دشمنت خاک باد در قدمت

خه بنام ایزد حاج قاسم گُرد
پهلو پارسی و خوزی و کُرد

یادگار شجاعت چمران
شاهد حصر و بدر و حاج عمران

ببر اروند و شیر خرمشهر
از دفاع و جهاد و جنگت بهر

ای سپهدار پور ایرانی
خاشه دیدة‌ انیرانی

سیف دینی تو و صلاح‌الدین
از در فتحی و فلاح‌الدین

ای امیر سپاه و فرمانده
خصمت از صولت تو درمانده

مرزبان سوادِ آئش باش
تر تراش درخت داعش باش

ای دلت پاسدار شرزة باغ
تر درو کن گیاه هرزه باغ

تا مبادا کَشن شود روزی
تِلو پور پَشن شود روزی

به مَهل کٌندة گَچف گردد
دشمن مشهد و نجف گردد

کاش با توبه پاکدین به فَقُم
باز خیزد به قصد عزت قم

تا به دیدار مهدی موعود
شیعه مرتضا بسوزد عود

کار دین از خدم به کام شود
حجت مصطفا تمام شود

تا در آید عیان ز در آقا
در قدومش فغان شود غوغا

خان شود مست اسم اعظم او
جان عالم فدای مقدم او
  • Upvote 8
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عكس منتسب به سوخو 22 ايراني بر فراز آسمان سوريه منطقه حمص

( دوستمون جناب mo313 هم بهش اشاره كرده بودن ديروز)

mv2sxkyfyjdag8328t8e.png

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عكس منتسب به سوخو 22 ايراني بر فراز آسمان سوريه منطقه حمص

( دوستمون جناب mo313 هم بهش اشاره كرده بودن ديروز)

mv2sxkyfyjdag8328t8e.png

رنگ استتارش با نمونه ی سوری متفاوته ولیکن ما سوخو 22 نداشتیم.احتمالا همون سو22 های دپو شده تو شیراز بودن..قبلا شایعاتی در مورد اعزام هیات سوری در مورد بررسی اینها مطرح بود..اگر واقعا اینها رو عملیاتی کرده باشند و فرستاده باشند سوریه باید گفت نیروی هوایی سوریه در وضع فجیعی به سر میبره..!

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

رنگ استتارش با نمونه ی سوری متفاوته ولیکن ما سوخو 22 نداشتیم.احتمالا همون سو22 های دپو شده تو شیراز بودن..قبلا شایعاتی در مورد اعزام هیات سوری در مورد بررسی اینها مطرح بود..اگر واقعا اینها رو عملیاتی کرده باشند و فرستاده باشند سوریه باید گفت نیروی هوایی سوریه در وضع فجیعی به سر میبره..!

الا اينكه اينها بتونن قاصد شليك كنن....دور ايستاها خيلى مهمن توى اين مرحله نبرد
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جان و بشار ، البته قبل تر ها

alalam_635621320199799758_25f_4x3.jpg

عکس از العالم فارسی :  http://fa.alalam.ir/news/1685785

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بشار اسد و علی طیب نیا ، البته امروز

381b9c101e516c72054422516dfdd703.jpg

عکس از ابنا :  http://www.abna24.com/persian/service/iran/archive/2015/03/16/677191/story.html

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

icon_eek به دنبال شکست‌های ‌پیاپی گروه تروریستی داعش در عراق، این گروه با انتشار ویدئویی از تشکیل یک یگان جدید به نام "العسره" برای افزایش توان نظامی خود خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، گروه تروریستی داعش در عراق با انتشار ویدئویی در صفحه شخصی خود در پایگاه اجتماعی "توییتر"، از تشکیل این یگان جدید خبر داد.

در این فیلم، رژه نظامی گروهی آموزش دیده از اعضای داعش و آموزش آنان برای تیراندازی، بالا رفتن از موانع، فرود از ساختمان‌های بلند و پل‌ها نمایش داده شده است.

در تصاوبر منتشر شده از سوی داعش، یگان جدید بسیار شبیه به نیروهای مبارزه با تروریسم در ارتش‌های جهان است.

یکی از فرماندهان داعش در این ویدئو اعلام می‌کند که "والی نینوا" دستور تشکیل "ارتش العسره" را صادر کرده است. وی می‌گوید: برای تثبیت جایگاه خود به ارتشی نیاز داریم که از مرزهای ما و امنیتمان حفاظت کند و اعضای این ارتش باید با انواع فنون جنگی و استفاده از انواع سلاح‌های سبک و سنگین آشنا باشند

. http://www.tabnak.ir/fa/news/484218/%D8%AF%D8%A7%D8%B9%D8%B4-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%B4-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AA%D8%B4%DA%A9%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%A7%D8%AF

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.