death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

1-دستگاه تبلیغی آمریکا در زمان بوش  برای توجیه حمله به عراق سند و مدرک ارائه کرد مبنی بر اینکه صدام  سلاح های شیمیائی خودش رو نابود نکرده و بعد از حمله و سقوط صدام  چیزی که صحت گفته های مقامات آمریکائی رو تائید کنه پیدا نشد.اگر هم کسی جرات مخالفت داشته باشه به سرنوشت دیوید کلی دچار میشه

2-مخالفین بشار اسد از هر نوع سلاح کالیبر سنگین که توانش رو داشتن بر ضد مناطق شهری استفاده کردن  همین طور در حفر تونل و منفجر کردن چندین تن مواد منفجره  در مناطق مسکونی و همچنین انجام عملیات انتحاری با صدها کیلو مواد منفجره در مناطق مسکونی و همچنین مخالفان بشار اسد مرتبا از غوطه مناطق شهری دمشق رو با توپخانه ی سنگین هدف قرار میدهند

3-مخالفین راکتی دارن به نام جهنم که متشکل از یک کپسول گاز خانگی هست  و قابلیت اینکه یک نوع  سلاح شیمیائی ابتدائی رو بتواند حمل کند وجود داره

4-مخالفین خود زنی هم انجام داده و میدهند  چون 72 فرقه  هستند که بعضا از هم متنفر هستند و دیده شده که سر همدیگرو با ساطور قطع میکنند

5-اگر ارتش سوریه میخواست سلاح شیمیائی به کار ببره از چرنده و پرنده و انسان در اشل دهها هزار نفر همه از دم کشته میشدند مانند اونچه که در جنگ تحمیلی اتفاق افتاد رو شاهد میبودیم.

6-پاکستان و قطر و عربستان بعنوان متحد منطقه ای آمریکا از طالبان حمایت میکردن و ایران از جبهه متحد شمال و هنگامی که امریکا افغانستان رو فتح کرد مناطق تحت نفوذ ایران بود که قابل تمدن سازی بود و مناطق جنوبی وحشیها و تروریستها بودن که تا همین امروز زیر بار حکومت نمیروند در عراق شورای همکاری خلیج فارس بعنوان متحدین منطقه ای آمریکا از مناطق سنی نشین حمایت میکردند و ایران از کردها و شیعیان حمایت میکرد  وقتی آمریکا اومد تنها مناطقی که توانست در آنجا کار کند مناطق تحت نفوذ ایران بود و مناطق تحت نفوذ متحدین منطقه ای اش  تا همین امروز تحت کنترل تروریستها بوده. در سوریه هم ترکیه و قطر و عربستان و اردن بعنوان متحدین منطقه ای آمریکا از مخالفین بشار اسد حمایت میکنند و ایران از نظام بشار اسد حمایت میکند.

7-همین غربی ها  اگر بخواهد زن و بچه هاشونو  به سوریه بفرستد ترحیج میدهند اونها رو به مناطق تحت کنترل بشار اسد بفرستند.

دولت امریکا اکنون اشتباه بودن مساله سلاح های کشتار جمعی را پذیرفته. سراسر امریکا هم پر است از کسانی که در این مورد تحقیق و پژوهش کرده اند و چیزیشان نشده . کمی راست گویی بد نیست .

مخالفان اسد ( شورشی ) هستند . کسی که کشتار را شروع کرده دولت و حکومت است . اگر فردا روز حکومت این مخالفان تظاهر کنندگانش را به رگبار بست هم باز چنین اتفاقی می افتد . اگر فردا النصره بخواهد در لاذقیه و طرطوس مخالفانش را به رگبار ببندد من به آن ها حق می دهم زیر مقرهای النصره تونل انفجاری بسازند .

این که راکت  جهنم رو قادر به حمل سلاح شیمیایی می دانید نشان دهنده سطح دانشتان در مورد سلاح های شیمیایی است . بیشتر مطالعه بفرمایید در این باب.

بله بزرگوار...اصولا جنگ داخلی سوریه از دید شما خودزنی بوذه است و حکومت اسد کاری نکرده . همه حکومت های استبدادی که دچار شورش می شوند به جای این که اشتباهات خود را بپذیرند ( توطعه خارجی!! ) و ( خودزنی ) را علم می کنند . هیچ فرقی هم بین حکومت شرقی و غربی در این مورد نیست. فرق من و شما این است که من به همه مسائل به صورت پدیده های تاریخی نگاه می کنم و در این مورد بی طرف هستم ، شما هر چه را که حکومت کشورمان تایید کند ، تایید می کنید.

با استدلال شما دولت عراق هم می توانست دراواخر جنگ تحمیلی شهرهای بزرگ ایران را با سلاح شیمیایی هدف قرار داده و صدها هزار نفر را بکشد .اصولا مثل این که شما مفاهیمی به اسم بازدارندگی و جنگ محدود را نمی شناسید و فقط total war مد نظرتان است .

در سال 1991 هم غربیها اگر کسی را می فرستادند می فرستادند به مناطق تحت تسلط رژیم بعث عراق...چون مخالفانش سلاح های سنگین چندانی نداشتن...همین شیعیان شورشی بعثی های صدامی را در 1991 با اره نصف کردند ، زنده سوزاندند و حرم علی (ع) را به میدان اعدام تبدیل کردند .کارشان هم طبیعی بود . مقصر شورش همیشه حکومت است نه شورشیان. این اصل مسلم تاریخ و علوم سیاسی است .

راستی از کی تا حالا احمدشاه مسعود شده تحت نفوذ ایران ؟ مناطق تحت نفوذ ایران مناطق هزاره ها بود که دیدیم چه بر سرشان آمد .

شما هم به جای حاشیه سازی بهتر است بحث فنی و علمی بکنید . در مورد حمله شیمیایی غوطه حرف زدم .مدرک مناسب در این مورد بدهید و از حاشیه سازی پرهیز کنید .

• Upvote 5
  • Downvote 26

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یکی از بزرگترین پرسشهای من همیشه این بوده که روضه خوندن اینها در برابر سند و مدرک در چه حالی به پادشاهی هخامنشی کشیده خواهد شد، از محیط زیست، تا یازده سپتامبر به همه چی دست می اندازن تا خودشون رو توجیه کنند،‌و تمام این حرفها یک جواب داره: هر کسی هر ظلمی هم بکنه توجیه جنایت شما نمیشه،

اونها بد شما از اونها بدتر.

جنابعالی هستید که میرید چهار تا مقاله از برون موزز میخونید فکر میکنید عالم دهر وقایع سوریه هستید

قریب به یک سال پیش بود که بعد از مصاحبه حاجی زاده ما گفتیم سوخو ها دارن می رن سوریه و اینوسط بچه بازی های بابک شروع شد.

دحدود یک روز قبل از اینکه عکس فیتر های نهاجا دربیاد من تو استاتوسم خبر بحث بابک و تام سر همچین قضیه ای رو دادم،‌اوریکس خبر رو منتشر کرد،‌ وبعد شروع شد استناد کردن های الیوت هیگینز و ری توئیت هاش

این یک عیاری به شما میده که خود الیوت بعضی از تیکه هاش رو از کجا میاره.

اما در اون مورد خاص الیوت اطلاعات ورودیش رو از گزارش بازرسان سازمان ملل آورد.

برای شما فرقی نخواهد کرد، به گوشها و چشمهاتون مهر ظلم خورده، ظلم به زن و بچه مردم. و آخرش هم مثل اینکه دارید حساب پس میدید. وضعیت میدانی گواه اینه

• Upvote 2
  • Downvote 23

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

...

شما هم به جای حاشیه سازی بهتر است بحث فنی و علمی بکنید . در مورد حمله شیمیایی غوطه حرف زدم .مدرک مناسب در این مورد بدهید و از حاشیه سازی پرهیز کنید .

ادعا رو شما مطرح کردی مدرک رو از طرف مقابل طلب میکنی؟!
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ادعا رو شما مطرح کردی مدرک رو از طرف مقابل طلب میکنی؟!

پست اول رو بخونید می فهمید مدرک چیه ...به علاوه گزارش آقای سلستروم...توانایی به کارگیری سلاح شیمیایی با خلوص 90 درصد در سطح بالا با راکت برکان در اختیار چه کسی بوده ؟ در مورد برنامه شیمیایی عراق و مقایسه اش با گروهی ( حتی گروهی مثل آوم شینریکیو ژاپن با آن همه امکانات ) هم اندکی تحقیق بد نیست .
مرد و مردانه بگویید به خاطر منافع حکومت ایران اگر بشار چنین کاری هم بکند بد نیست . دروغ و تزویر صفت انسان باوجدان نیست . انشالله مصداق آیه ختم الله علی قلوبهم نباشید . ویرایش شده در توسط Moltke
  • Upvote 4
  • Downvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
معلومه وحوش داعش رو به نابودین که بعضی تازه یاد بدی خشونت افتادن
  • Upvote 8
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من میدونم مدرک چیه، در این مورد در بالاترین سطح بین المللی رسما تحقیقات صورت گرفته و اتهامات رسما ثابت نشد، حداقل گزارشهای اونها که اینو میگه، یعنی به سوالاتی مثل آیا حمله شیمیایی صورت گرفته و اگر آری مشخصا توسط چه کسی؟ جواب مشخصی ندادن ولی خوب در دنیای ارهاب و وهاب همه چی به یک نقطه ختم میشه، جنایت روافض انجاس بر
ضد ابریا اهل سنت بلاشکه. شما مدرک مستند غیر از وجدان خودت داری لینک بذار.
در ضمن اهل تزویر و بی وجدان کسی هست که انتحاری و بمب گذاری بی پایان مشتی خدا نشناس رو در حق غیر نظامیان توجیه میکنه، کی بود انتحاری های تکفیری ها رو توجیه میکرد؟ میگفت چون نیروی هوایی ندارن ناچار انتحاری میزنن؟
این انتحاری ها رو فقط در خط مقدم نمیزنن اتفاقا اصلش رو بر ضد غیر نظامیان در مساجد و حسنیه ها میزنن، حدود یک میلیون شیعیان عراق از 2003 تا کنون در اثر همین کار بمب و انتحاری کشته شدن کدوم وجدانی این جنایت و نسل کشی رو میتونه توجیه کنه؟ اینقدر وجدان وجدان نکن شما.

هیچ موسسه بین المللی رسما اسم طرف به کارگیرنده رو نمیاره...مثال جنگ ایران و عراق رو زدم...مدرک هم دادم که جنابعالی مثل این که حوصله خواندن نداری.
دروغگویی هم که شاخ و بال ندارد. در همان پست ها بارها حرام بودن عملیات انتحاری را مطرح کردم . کشتارهای صدام و در تاپیک اخیرم جنایت افشار افغانستان را مطرح کردم .منظورم بحث نظامیش بود نه توجیه اخلاقی جناب گریپن .
تلفات عراق پس از جنگ هم حدود 120 هزار نفر بوده با آمار خود دولت عراق که با مراجعه با نقشه ها و مدارک مستند می توانید ببینید بیشترش غیرنظامیان سنی قربانی انتقام جویی کور میلیشیاهای شیعه بوده اند.البته این هم نتیجه مستقیم سر به نیست شدن صدها هزار شیعه مخالف صدام بود ولی این که قتل و کوچاندن اجباری عرب های سنی چه از طرف کردها ( خودم کرد هستم ولی حقیقت را انکار نمی کنم )و شیعه ها پس از جنگ عراق کار رایجی بوده انکارکردنی نیست. در مورد بمب گذاری ها هم آن دنیا یقه اسد و آصف شوکت را بگیرید که کمک دست گروه های افراطی سنی در این جنایات بودند. خدایشان نیامرزد.
من به بانگ بلند می گویم الا لعنه الله علی قوم الظالمین حتی اگر برادرم باشد . شما جراتش را دارید ؟
جناب حاج رضوان
گاز کلر چندان کشنده نیست و در تله انفجاری گذاشتنش سخت نیست.ماجرای غوطه و سارین و برکان و پرتاب بشکه گاز از بالگرد بحث ماست .منطقی بحث کنید . ویرایش شده در توسط Moltke
  • Upvote 1
  • Downvote 18

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

قبل از غوطه، حوله رو داشتیم یادتون هست که! اون شیوه کشتار رو کیا توش حرفه ای بودن و هستند! تو وضعیتی که شورای امنیت قرار بود درباره سوریه تصمیم بگیره!

اونجا هم میگفتید شبیحه و ما شبیحه! 

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام خدمت همه دوستان گرامی

یگ خبر تاریخ گذشته :

به همراه مقادیری گاز سارین

بازداشت 12 عضو جبهه النصره در ترکیه

رسانه‌های ترکیه‌ گزارش دادند، مسئولان آنکارا گروهی از اعضای جبهه النصرة را در شهر آدانا به همراه مقادیری از گاز سمی سارین بازداشت کردند.

به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، برخی رسانه های ترکیه گزارش دادند که تعداد این گروه بازداشتی به 12 تن می رسد.

رسانه های ترکیه همچنین گزارش دادند که این افراد با حمله نیروهای ترکیه ای به خانه هایشان در شهر آدانا در 100 کیلومتری سوریه بازداشت شدند و پلیس دو کیلوگرم گاز سارین و سلاح های سنگین را در مقر این افراد کشف و ضبط کرد.

مطبوعات نوشتند که دادگاه عالی در آدانا دستور بازداشت افرادی را داد که احتمال می رفت برای یک حمله گسترده در شهر برنامه ریزی می کردند. تاکنون مشخص نشده است که چه اتهام هایی علیه این افراد صادر شده است.

در همین حال، الکساندر لوکاشویچ، سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که مسکو خواهان بازجویی های دقیق از این افراد است.

وی در اظهاراتی مطبوعاتی خاطر نشان کرد: گزارش های رسانه ای در خصوص بازداشت این افراد به همراه گاز سارین بسیار ما را نگران کرد. روسیه به هیچ وجه استفاده از هرگونه سلاح های شیمیایی را مورد قبول نمی داند.

لوکاشویچ عنوان داشت که دولت سوریه چندین مرتبه تاکید کرد که با استفاده از سلاح های شیمیایی در درگیری های داخلی مخالف بوده و این سلاح ها تحت نظارت و حفاظت شدیدی قرار دارد.

وی با بیان اینکه مسکو نیز بر همین باور است، گفت: مسکو چندین بار بر خطرهای ناشی از اقدامات تحریک آمیز گروه های تروریستی و رادیکال تاکید و اعلام کرد که این افراد از سلاح های کشتار جمعی و گازهای سمی علیه شهروندان استفاده می کند تا زمینه های لازم برای دخالت طرف های خارجی در سوریه را فراهم کنند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد: انتشار اخباری از بازداشت این افراد در ترکیه نشان داد که نگرانی های ما حقیقت داشت و ما تاکید می کنیم که باید بازجویی های لازم در خصوص این افراد صورت بگیرد و از تمام جزئیات این مسئله پرده برداشته شود تا تروریست ها این امکان را نیابند که علیه غیرنظامیان از سلاح های شیمیایی استفاده کرده و برای دخالت خارجی در سوریه اقدام تحریک آمیز انجام دهند.(ایسنا)

لینک خبر : http://www.jamejamonline.ir/NewsPreview/1064327626936285420

---------------------------

تاریخ خبر بازداشت افراد النصره 10 خرداد - استفاده از گاز سارین در غوطه 10 مرداد

• Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

جناب یامور شما قطعا چند جای کارت میلنگه

توصیه شدید میکنم دوباره برید از نو تعلیمات دینی دبستان تون رو بخونید !
البته بهتر هست قرآن رو هم بخونید

قرآن خیلی جاها اشاره داشته به کسیکه میگه مثلا من ایمان آوردم میگه بگو اسلام آوردی تازه بعدش میگه بگو این اسلامی هم که شما آوردید بدون نماز و زکات و ....صحیح نیست

کجا درس خوندی شما ؟ اصلا مطالعه ای داشتی در این زمینه که میای نظر میدی ؟

خدا به هیچ عنوان مسلمانی رو که آداب ظاهری اسلام رو رعایت نکنه به عنوان مسلمان نمیشناسه ، مسلمان یک سری آداب داره که شناخته میشه و این دیگه دست من و شما نیست

هرچقدرم آدم خوبی باشه و در حق دیگران بدی نکنه به هرحال خدا حساب ش رو جداگانه محسوب میکنه

یعنی چی ؟

یعنی ترازو که گذاشت هم خوبی هاش رو حساب میکنه هم بدی هاش رو

حالا اگر این خوبی با ظاهر و باطن اسلامی باشه وزنه ش سنگین تر هست اگر بدون اسلام باشه وزنه ش سبک هست یعنی هرچقدرم خوب باشه به دلیل وزنه سبک انگار نه انگار کاری کرده به اون صورت

این وعده خداست

خدا عادل هست برادر

تازه بر فرض اینکه اون شخص خوب باشه ها ؟ چون خیلی خوب ها به مرور خراب میکنند و ضد دین میشن

خیلی مسایل هست در باب عبادت که تکان دهنده ست فهم شون

شما میدونستید کسی که نماز رو سر وقت نخونه ثواب نمازش کمتره ؟؟؟ و تازه اگر وقت نماز صبح خواب باشه در دنیای دیگر نماز صبح لعنت ش میکنه و نفرین بر اون میفرسته ؟
میدونستید کسی که مسجد نزدیک خونه شون باشه ولی نماز رو در خانه بخوانه فردا قیامت مسجد نفرین ش میکنه ؟ و از خدا طلب جزا میکنه ؟

دین یعنی این

یا حق

شما هم برادر من بهتره به جای خوندن تفسیر قرآن معنیش رو بخونی یه چیزی ازش یاد بگیری که قرآن چی میگه و برای چی اومده. شما خودت هیچی از قرآن نمیدونی. یکبار معنی فارسیش رو از اول تا آخر بخون بعد میدونی مسلمانی اون چیزی نیست که شما بهش فکر میکنی. اگر اینجور که شما میگی باشه داعشی ها مسلمان کامل هستن دیگه؛ اینجور نیست!!! میگن اگر مسلمان بشی با ما هستی و قدمت رو چشم در غیر اینصورت دشمن خدا هستی و خونت حلاله و زن و بچت میشه برای ما مثل حمله 1400 سال پیش به ایران!!! به این موضوع هم عمل کردن. حالا داعشی مسلمان هست یا کافر؟!

برادر من بهتر نیست یکم مطالعت رو بیشتر کنی(منظور تیکه یا کنایه نیست)/چیزی که الان شما میگی افکار اعراب 1400 سال پیش هست که کل کتابهای فیزیک و نجو و ....رو به اسم اینکه قرآن کتاب کامل هست رو میسوزوندن. چیزی که از شما میبینم خداییش اخلاص هست و برای بنده قابل احترام، ولی با کمی تجربه و مطالعه کاملتر میشید.

در جایی از قرآن اومده که اسلام با ایمان زمین تا اسمون هست همانطور که میفرماید:ای پیامبر به قوم خود بگو شما اسلام آورده اید نه ایمان!

معنی و سنگینی این جمله رو با فقط اسلام و اسلام کردن خیلی فرق داره. اسلام یعنی دین تسلیم در برابر خدا(تسلیم به چه معنا؟ یعنی ما از قبل علیه خدا شمشیر کشیدیم یا میخوایم ناراحتش کنیم؟ خیر) بله درست هست ولی باید در نظر گرفت دینهای قبلی هم دین تسلیم در برابر خدا بودن. و ظرفیت پذیرندگان اون دینها با کسانی که در عربستان 1400 سال پیش انتخاب کردن فرق داره. الان در کشوری مثل سوئد فقط کافیه یه آمار بگیری ببینی در صدر کشورهایی هست که داره دین تسلیم در برابر خداوند رو اجرا میکنه. فقط هم نگاه کن به برکاتی که خدا داره براشون میفرسته! ما هم که ادعای دین برتری داریم خوردیم به خشکسالی چرا که ایمان نداشتیم و همون نداشتن ایمان مصرفگرایی رو به ارمغان آورد که نتیجش شده خشکسالی!

اگر در اسلام در عربستان(مسئله چگونگی حجاب رو که میدونید؟ چجور شد که خداوند دستور حجاب رو برای پیامبر فرستاد) مسئله حجاب اومد در دینهای دیگه هم اومده ولی مسئله ای هست که اونها فکر رو سالم کردن و فکر سالم خودش یه حجاب هست ولی بله برای عربستان و مردمان و ژنتیک عربهای اونجا لازمه حجاب با بقعه خیلی مهمه!

ویرایش شده در توسط nepton
  • Upvote 4
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بعضی از این دوستان اگه تو روز روشن بگن خورشید داره میدرخشه من انکار میکنم و میگم شبه... اخه عناد تا کجا... چهار تا مفت خوری و فساد اتصادی داخلی رو هم بهونه میکنن که بگن شماها خودتون ظالمید و به مردمتون ظلم میکنید...خب که چی ؟ میخوای بزنیم همه چی رو تعطیل کنیم درش رو تخته کنیم چون یه سری دزد هم توی سیستم حکومتی جمهوری اسلامی هستند ؟؟؟

• Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

...

قریب به یک سال پیش بود که بعد از مصاحبه حاجی زاده ما گفتیم سوخو ها دارن می رن سوریه و اینوسط بچه بازی های بابک شروع شد.
دحدود یک روز قبل از اینکه عکس فیتر های نهاجا دربیاد من تو استاتوسم خبر بحث بابک و تام سر همچین قضیه ای رو دادم،‌اوریکس خبر رو منتشر کرد،‌ وبعد شروع شد استناد کردن های الیوت هیگینز و ری توئیت هاش
این یک عیاری به شما میده که خود الیوت بعضی از تیکه هاش رو از کجا میاره.
اما در اون مورد خاص الیوت اطلاعات ورودیش رو از گزارش بازرسان سازمان ملل آورد.

...

یک سوال کوچیک برادر اصلا میفهمی چی میگی؟ آیا با خودت حرف میزنی، داری بلند بلند فکت شیت میگی؟ بقول سد ممد اذیتی؟ چیه داستان؟

...

برای شما فرقی نخواهد کرد، به گوشها و چشمهاتون مهر ظلم خورده، ظلم به زن و بچه مردم. و آخرش هم مثل اینکه دارید حساب پس میدید. وضعیت میدانی گواه اینه

تا کی خواب و خیال؟ 4 سال گذشت کی داره تو سوریه حکومت میکنه؟ تا کی میخوای خودت رو گول بزنی؟ وضعیت میدانی از بعد از قصیر تا حالا داره گواهی میده خواب و خیال شما در عالم واقع تعبیری نداره.

بعد مهر ظلم بر دل هم جزو فکت شیت هاست یا کم آوردید متوسل به ماوراء الطبیعه، ببخشید متافیزیک، شدید؟
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تصاویر استفاده ی داعش از سلاح شیمیایی

اینو تو تاپیک عراق گذاشتم ولی به نظرم دیده نشد برای همین اینجا میزارم.

در حالی که در روزهای گذشته یکی از مسئولان عراقی اعلام کرد که ادله ای در اختیار دارد که نشان می دهد داعش در سه حمله مختلف از گاز کلر استفاده کرده است، تصاویر جدید، استفاده داعش از این سلاح را تایید میکند.

http://irinn.ir/news...تصاویر-استفاده-%D8%AF%D8%A7%D8%B9%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D9%84%D8%A7%D8%AD-%D8%B4%DB%8C%D9%85%DB%8C%D8%A7%DB%8C%DB%8C

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.