death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

باز سازی سوریه چقدر هزینه دارد؟

نتایج یک بررسی از سوی روزنامه الوطن سوریه نشان داد، در صورتی که جنگ داخلی سوریه متوقف و از امروز بازسازی آغاز شود، حدود 73 میلیارد دلار نیاز است تا سوریه به حالت اول بازگردد.
به گزارش مشرق، ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه نوشت: روزنامه الوطن از قول عامر یوسف، کارشناس مسائل عمرانی و زیر ساخت‌ها نوشت، بمباران‌ها، درگیری‌ها و تخریب زیرساخت‌ها در جریان جنگ سوریه به صورت کامل یا تا حدودی 5 / 1 میلیون ساختمان و محل مسکونی را نابود کرده است.

این روزنامه که به دولت بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه نزدیک است، نوشت، در صورتی که بازسازی سوریه از همین امروز آغاز شود، 10 هزار سازه ساختمانی، 15 هزار کامیون، 10 هزار میکسر بتون و حدود شش میلیون کارگر نیاز دارد.

این کارشناس همچنین گفت، این بازسازی حدود 73 میلیارد دلار هزینه در برخواهد داشت.

به گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه، در جریان درگیری‌ها و آغاز جنگ داخلی سوریه در مارس 2011 میلادی، بیش از 110 هزار تن کشته شدند که 40 هزار و 100 تن آنها را غیرنظامیان تشکیل می‌دهند.

لينک خبر :http://www.mashreghnews.ir/fa/news/246192/باز-سازی-سوریه-چقدر-هزینه-دارد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mamali' timestamp='1378281806' post='336097']
پوتین گفت: روسیه به صورت مشروط با حمله نظامی به سوریه موافقت می کند.

به گزارش عصر ایران ، رئیس جمهور روسیه در مصاحبه مشترک با آسوشیتدپرس و کانال یک تلویزیون روسیه گفت: اگر ثابت شود دولت دمشق در حمله شیمیایی اخیر در سوریه، گناهکار بوده است به شرط موافقت سازمان ملل متحد، روسیه با عملیات نظامی علیه دولت سوریه موافقت خواهد کرد.

پوتین همچنین نسبت به اقدام نظامی یکجانبه خارجی علیه سوریه هشدار داد و از غرب خوست دلایل قانع کننده ای درباره دخالت دمشق در حمله شیمیایی در سوریه در اختیار سازمان ملل متحد قرار دهد.

وی افزود: روسیه به تعهدات نظامی خود در برابر سوریه عمل خواهد کرد البته مسکو تحویل دادن موشک های "اس 300" به سوریه را به حالت تعلیق درآورده است.

رئیس جمهور روسیه توضیح داد: مسکو برخی از اجزای تشکیل دهنده سامانه موشکی اس 300 را در اختیار سوریه قرار داد اما ارسال بقیه قطعات و بخش های این سامانه موشکی فعلا متوقف شده است.

پوتین تهدید کرد: در صورتی که کشورهای غربی بدون مجوز شورای امنیت سازمان ملل متحد به سوریه حمله نظامی کنند؛ روسیه سامانه های موشکی قوی را به هر کشوری می فروشد.
[url="http://www.asriran.com/fa/news/294102/%D9%BE%D9%88%D8%AA%DB%8C%D9%86-2-%D8%B4%D8%B1%D8%B7-%D9%85%D8%B3%DA%A9%D9%88-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%88%D8%A7%D9%81%D9%82%D8%AA-%D8%A8%D8%A7-%D8%AD%D9%85%D9%84%D9%87-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87"]http://www.asriran.c...-نظامی-به-سوریه[/url]
[/quote]

[size=5]بر پدرت لعنت با اون s300 ت كه چند ساله هي فقط شل كن سفت كن ميكني[/size]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان بحث نفت و دلار رو در تاپیک دیگری پیگیری کنید به موضوع تاپیک مربوط نیست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]من نمی دونم این آمرکایی های بی شرف با این همه جنایتی که کردند چطور اینقدر وقیحانه در مورد استفاده از سلاح شیمیایی صحبت می کنند. و جالب تر از همه اینه که در رسانه های جهانی هیچ حرفی از این جنایات نیست[/right]
[right]متاسفم برای رسانه های خودمون که به هیچ وجه وظیفه ی خودشون رو به درستی انجام نداند.[/right]
[right]انشاالله آقامون میاد و ریشه ی تمام ظالم های دنیا رو می کنه[/right]
[right]اللهم عجل لولیک الفرج[/right]

[right][url="http://www.598.ir/fa/pages/?cid=162357"]حملات شيميايي آمريکا به کودکان/عکس16+[/url][/right]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
دوستان بحث نفت و دلار رو در تاپیک دیگری پیگیری کنید به موضوع تاپیک مربوط نیست
[/quote]

نظر شما چیه جناب چکا در مورد این صحبت پوتین ؟

پوتین گفت: روسیه به صورت مشروط با حمله نظامی به سوریه موافقت می کند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یحتمل باز کاه و جوی مرغوبی غربیها ریختن تو آخور این نارفیق
بد نارفقیه این پست نامرد
آمریکا با همه جنایتکاری و وحشیگریش تا آخر پشت دوستاش وامیسه و پشتشونو خالی نمیکنه
نمونه های بارزش:
کره جنوبی
بحرین
کویت
عربستان
( خواهشا نگین پشت حسنی مبارک رو خالی کرد که حسنی مبارک مهره سوخته آخر عمری بود که باید میرفت و بار فتنش بدترین ضربه رو به مصر زد ،اآغتشاش و آشوب و تضعیف اقتصاد و ارتش و... که همه به نفع فقط و فقط و فقط ولد چموش و طفل نامشروعش اسراییل تموم شد و بس ، تازه جایگاه مخالفین و مبارزین ظاهری مثه اخوان رو هم خووووب تضعیف کرد و گذاشتشون تو قوری!!!! ، خیلی راحت اومد یه کودتا ارتشی رو بازگشت پیروزمندانه دموکراسی نامید!!!!! به این میگن حمایت )
آمریکا اجازه نمیده یه نیم بند قطعنامه ضد اسراییل تصویب بشه ، در مقابل روسیه فرت و فرت پشت سر هم قطع نامه های ضد ما رو تصویب میکنه و حتی میاد بالاتر از قطع نامه های سازمان ملل سیستمهای دفاعی رو هم بهمون نمیده ، اونایی رو که قرارداشون به خیلی قبلتر از قطع نامه ها و تحریمهای سازمان ملل برمیگرده ، حتی همون مواقعی هم که قطع نامه نبود آخر پشتیبانی بود از جنگنده هاش ، چه پشتیبانی میکرد از میگ 29 و سوخو 24 ها آخر پشتیبانی بود
شاهکارش در همراهی و همکاری در نیروگاه اتمی بوشهر هم که جزو آثار باستانی و اسناد تاریخی ما شده
پست تر و بی صفت تر و نامرد تر از خودشون فقط خودشونن شاید چینی ها هم
ایراد از ماهاست که شعارهای نه شرقی و نه غربی اول انقلاب یادمون رفته ، ایراد از ما اینه که فقط شعار میدیم و عمل نمیکنیم ، ایراد از ما ست که سر در وزارت امور خارجه امون هنوز نه شرقی نه غربی نوشته اما ناجور و وحشتناک و خیلی بدتر از قبل سوریدیم تو دامن شرق و اونم پست ترینهاش چین و روسیه
آره منم قبول دارم آمریکا و انگلیس پستن ، اما از اونا پست تر روسیه و چین هستن

ما باید از این روزهای سوریه درس بگیریم
باید بدونیم که :
[b]کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من[/b]
چی دارم میگم چرا ناخن انگشت خودمون ؟
[b]گر بخارد پشت من انگشت من
خم شود از بارمنت پشت من
همتی کن تا بخارم پشت خویش
وارهم از منت انگشت خویش[/b]

ما باید همت کنیم توکل کنیم به الله و با توسل به ایمه اطهار دستامونو رو زانوان خودمون بزنیم و یا الله گویان بلند شیم ، این روزهای سوریه وروسیه و ...درسیه برای من و شما و همه ماها ، همه اونایی که فکر میکنن با تکیه به هر ابرقدرت پوشالی میتونن مملکت رو حفظ کنن
هر ابرقدرتی چه شرقی و چه غربی
یادمون رفته هیچ قدرتی بالاتر از خدا نیست و هیچ پشت و همراهی به وفاداری هم میهنان خودمون نیست !!! باید تفرقه ها رو دور بریزیم ، باید چندین وچند برابر حالت عادی کار کنیم ،زحمت بکشیم و تلاش کنیم ، باید بدونیم که هدفمون عالی تر و متعالی تر از دودوتا چهارتای روزگاره
باید به اقتدار و سربلندی و توانمندی ایران عزیز فکر کنیم
برای بلند شدن و کوشیدن فردا هم دیره حتی امروز هم دیره ، دیر کردیم ، خواب بودیم ، اما باید جبران کنیم
از همین الان ویرایش شده در توسط elo
  • Upvote 7
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تحلیل مهم سرلشکر سلیمانی از بحران سوریه در جمع خبرگان رهبری/تا آخر از سوریه حمایت می‌کنیم/ هلاکت منافقین در پادگان اشرف؛ مهمتر از عملیات مرصاد/ پاسخ محکم حاج قاسم به مخالفین داخلی سوریه

فرمانده سپاه قدس گفت:‌ آمریکا در مصر به دنبال دموکراسی، در سوریه به دنبال حقوق بشر و در ایران نگران بحث هسته‌ای نیست بلکه هدف اصلی‌‌اش این است که خط مقاومت را بشکند؛ ما تا آخر از سوریه حمایت می‌کنیم.

به گزارش رجانيوز، یکی از اعضای مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با فارس، به سخنان سردار حاج قاسم سلیمانی در نطق دیروز وی در مجلس خبرگان رهبری اشاره کرد و گفت: سردار سلیمانی در این جلسه به قضیه عراق و اردوگاه اشرف پرداخت که بیش از 50 نفر از آنها کشته شدند که بسیاری از آنها از سران منافقین بودند و 10 نفر نیز مفقود شدند و این قضیه ، مهمتر از حمله مرصاد بود و در واقع وعده خداوند محقق شد.

سردار سلیمانی درباره مسئله سوریه نیز گفت: عده‌ای انتقاد می‌کنند که چرا ما از سوریه اینقدر حمایت می‌کنیم که باید در پاسخ آنها گفت: ما به تبلیغات دشمن توجه نداریم چرا که سوریه خط مقدم مقاومت است و این واقعیت انکارناپذیر است؛ ما وظیفه داریم از مسلمانان حمایت کنیم زیرا آنها زیر فشار و ظلم هستند.

وی افزود: در قضیه حمله به سوریه 7 کشور در خط مقدم قرار دارند و در واقع معتقد به سقوط بشاراسد هستند، این کشورها عبارتند از قطر، ترکیه، عربستان، فرانسه، انگلیس، آمریکا، اسرائیل.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران اضافه کرد: در حال حاضر سران رژیم صهیونیستی اصرار عجیبی دارند که بشار برود و حتی می‌گویند القاعده هم بیاید بهتر از بشار است.

سردار سلیمانی گفت: پس از سقوط قذافی یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس 4 میلیارد دلار در لیبی سرمایه‌گذاری کرد که ایران در آنجا نفوذ نکند؛ الان برخی از کشورهای حوزه خلیج فارس ایران هراسی را در دستور کار خود قرار داده‌اند و اولویت اصلی‌شان این موضوع است.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران به بحث جنگ شیعه و سنی اشاره کرد و گفت: برخی کشورهای منطقه نمی‌خواهند ایران نفوذ داشته باشد و در همین راستا قطر در سوریه 12 میلیارد دلار هزینه کرده اما باید گفت با همه این موارد ایران نفوذ خوبی در کشورهای اسلامی دارد.

وی گفت: وقتی صدام سقوط کرد با افرادی همچون تاچر صحبت شد که این کشور را اداره کنند، اما با توجه به مرجعیت شیعه در عراق و نفوذ ایران، آمریکا نتوانست به هدفش برسد.

سردار سلیمانی تاکید کرد: 95 درصد کسانی که در سوریه می‌جنگند از خارج وارد این کشور شده‌اند و رهبرانشان در خارج هستند و 5 درصد باقیمانده نیز فراریان ارتش به حساب می‌آیند که ارتش آزاد را تشکیل داده‌اند و برخی سلفی‌های سوریه نیز جزء این 5 درصد هستند.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران اتقلاب اسلامی اظهار داشت: جبهه النصره پاتوقی از کشورهای مختلف شده است و کارهای بسیار وحشیانه‌‌ای انجام می‌دهند که برخی از آنها بقدری فجیع است که نمی‌توان گفت، بطوری که برخی از مخالفان اسد اگر انتخابات صورت گیرد به بشار رای می‌دهند و معتقدند بشار از آنها دموکراتیک‌تر‌ است.

سردار سلیمانی ادامه داد: علمای اهل سنت عراق و روحانیون به دست القاعده کشته می‌شوند تا جنگ شیعه و سنی به راه بیا‌ندازد.

وی گفت: در حمله به سوریه آمریکا روش‌های مختلفی برای سرنگونی بشار آزمایش کرد، فشار سیاسی و ورود القاعده از جمله آنها است و آخرین بهانه هم استفاده از سلاح شیمیایی است که در این قضیه هم به نتیجه نمی‌رسند.

سردار سلیمانی در پایان خاطرنشان کرد: آمریکا در مصر به دنبال دموکراسی، در سوریه به دنبال حقوق بشر و در ایران نگران بحث هسته‌ای نیست بلکه هدف اصلی‌شان این است که خط مقاومت را بشکنند؛ ما تا آخر از سوریه حمایت می‌کنیم و الان قضیه سوریه برای آمریکا حیثیتی شده از این رو این همه دست و پا می‌زند و حتی در ظاهر می‌خواهد موفقیت‌آمیز بیرون بیاید.

لينک خبر : http://www.rajanews.com/detail.asp?id=166946

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='elo' timestamp='1378294163' post='336132']
بد نارفقیه این پست نامرد
آمریکا با همه جنایتکاری و وحشیگریش تا آخر پشت دوستاش وامیسه و پشتشونو خالی نمیکنه
نمونه بارزش بحرین
کویت
عربستان
( خواهشا نگین پشت حسنی مبارک رو خالی کرد که حسنی مبارک مهره سوخته آخر عمری بود که باید میرفت و بار فتنش بدترین ضربه رو به مصر زد ، آغتشاش و آشوب و تضعیف اقتصاد و ارتش و... که همه به نفع فقط و فقط و فقط اسراییل تموم شد و بس ف تازه جایگاه مخالفین و مبارزین ظاهری مثه اخوان رو هم خووووب تضعیف کرد ، خیلی راحت اومد یه کودتا ارتشی رو بازگشت دموکراسی نامید به این میگن حمایت )
آمریکا اجازه نمیده یه نیم بند قطعنامه ضد اسراییل تصویب بشه ، در مقابل روسیه فرت و فرت پشت سر هم قطع نامه های ضد ما رو تصویب میکنه و حتی میاد بالاتر از قطع نامه های سازمان ملل سیستمهای دفاعی رو هم بهمون نمیده ، اونایی رو که قرارداشون به خیلی قبلتر از قطع نامه ها و تحریمهای سازمان ملل برمیگرده ، حتی همون مواقعی هم که قطع نامه نبود آخر پشتیبانی بود از جنگنده هاش
شاهکارش در همراهی و همکاری در نیروگاه اتمی بوشهر هم که جزو آثار باستانی و اسناد تاریخی ما شده
پست تر و بیصفت تر و نامرد تر از خودشون فقط خودشوننن شاید چینی ها هم
ایراد از ماهاست که شعارهای نه شرقی و نه غربی یادمون رفت
آمریکا و انگلیس پستن
اما از اونا پست تر روسیه و چین هستن
باید بدونیم که :
کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من
گر بخارد پشت من انگشت من
خم شود از بارمنت پشت من
واره از منت انگشت خویش

ما باید همت کنیم توکل کنیم به الله و با توسل به ایمه اطهار دستامونو رو زانوان خودمون بزنیم و یا الله گویان بلند شیم
درسیه برای من و شما و همه ماها
همه اونایی که فکر میکنن با تکیه به هر ابرقدرت پوشالی میتونن مملکت رو حفظ کنن
یادمون رفته هیچ قدرتی بالاتر از خدا نیست و هیچ پشت و همراهی به وفاداری هم میهنان خودمون نیست
باید تفرقه ها رو دور بریزیم
باید چندین وچند برابر حالت عادی کار کنیم ، باید بدونیم که هدفمون عالی تر و متعالی تر از دودوتای روزگاره
باید به اقتدار و سربلندی وئ توانمندی ایران عزیز فکر کنیم
امروز هم دیره
از همین الان
[/quote][quote name='elo' timestamp='1378294163' post='336132']
بد نارفقیه این پست نامرد
نمونه بارزش بحرین
کویت
عربستان
( خواهشا نگین پشت حسنی مبارک رو خالی کرد که حسنی مبارک مهره سوخته آخر عمری بود که باید میرفت و بار فتنش بدترین ضربه رو به مصر زد ، آغتشاش و آشوب و تضعیف اقتصاد و ارتش و... که همه به نفع فقط و فقط و فقط اسراییل تموم شد و بس ف تازه جایگاه مخالفین و مبارزین ظاهری مثه اخوان رو هم خووووب تضعیف کرد ، خیلی راحت اومد یه کودتا ارتشی رو بازگشت دموکراسی نامید به این میگن حمایت )
آمریکا اجازه نمیده یه نیم بند قطعنامه ضد اسراییل تصویب بشه ، در مقابل روسیه فرت و فرت پشت سر هم قطع نامه های ضد ما رو تصویب میکنه و حتی میاد بالاتر از قطع نامه های سازمان ملل سیستمهای دفاعی رو هم بهمون نمیده ، اونایی رو که قرارداشون به خیلی قبلتر از قطع نامه ها و تحریمهای سازمان ملل برمیگرده ، حتی همون مواقعی هم که قطع نامه نبود آخر پشتیبانی بود از جنگنده هاش
پست تر و بیصفت تر و نامرد تر از خودشون فقط خودشوننن شاید چینی ها هم
ایراد از ماهاست که شعارهای نه شرقی و نه غربی یادمون رفت
آمریکا و انگلیس پستن
اما از اونا پست تر روسیه و چین هستن
باید بدونیم که :
کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من
گر بخارد پشت من انگشت من
خم شود از بارمنت پشت من
واره از منت انگشت خویش

ما باید همت کنیم توکل کنیم به الله و با توسل به ایمه اطهار دستامونو رو زانوان خودمون بزنیم و یا الله گویان بلند شیم
درسیه برای من و شما و همه ماها
همه اونایی که فکر میکنن با تکیه به هر ابرقدرت پوشالی میتونن مملکت رو حفظ کنن
یادمون رفته هیچ قدرتی بالاتر از خدا نیست و هیچ پشت و همراهی به وفاداری هم میهنان خودمون نیست
باید تفرقه ها رو دور بریزیم
باید چندین وچند برابر حالت عادی کار کنیم ، باید بدونیم که هدفمون عالی تر و متعالی تر از دودوتای روزگاره
باید به اقتدار و سربلندی وئ توانمندی ایران عزیز فکر کنیم
امروز هم دیره
از همین الان
[/quote]

برادر من مشکل اونا نیستن مشکل ما هستیم نمی خواهیم درک صحیحی از جهان داشته باشیم با شعار نه شرقی نه غربی نمیشه پیشرفت کشور به اندازه لازم به میزان لازم باشه بشدت عقب می افتیم و از یک طرف دیگه بوم
می افتیم راه حل تغییر نگاه ما در تعریف منافع و سیاست خارجی ما هست بهرحال واسه یک توسعه همه جانبه هم شرقی هم غربی باید باهاش کار کرد و این ملزم سیاستمدارانی کارکشته و تیزبین و متاسفانه فقط باید به منافع کشور خودمون فکر کنیم اینو می گم متاسفانه چون کلا باید اخلاق رو فراموش کرد در سیاست البته واسه همین هست که شخصا هیچوقت وارد کار سیاسی و احزاب نمی شم چون می دونم اگه وارد بشی بخوای در جهان فعلی کارت بدرد مملکتت بخوره باید پایبند اخلاق نباشی حداقل اونجائی که منافع با اخلاق تضاد پیدا می کنه
این دنیا رو بد ساختن یه دوستی دارم ایران نیست باهم در تماسیم همیشه میگه جلیل این دنیا دنیای یهودی هاست اونا اینجورش کردن فرهنگ اوناست که بر ما حاکم شده اینهمه حرص و آز و زیاده خواهی مال اوناست
من خیلی معتقد به طرح توطئه نیستم ولی بعضی وقت ها شواهدی می بینم که انگار حق با اونه
اساسا طرح بانک ها و بورس .واقعا مال اوناست اینم که پی اصلی جهان امروز هست غرض ار این حرف ها این هست که فکر کنم ماهم به جائی کم کم برسیم که بین کنار اومدن با وضع موجود یا حذف گردونه جهان
باید یکی رو انتخاب کنیم فکر می کنم ماجرای سوریه یکی از طلیعه های اون هست
  • Upvote 2
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
البته این بحث نفت و دلار یک نکته ی پنهانی داره ...

هر گونه حمله به عربستان و دول خلیجی ، یعنی حمله به بخشی از پشتوانه ی دلار ....

اقتصاد آمریکا نمی تونه به یکباره کاهش مثلا 5% ارزش دلار رو تحمل کنه !!! ( ایران که نیست که ملت به این جور وقایع عادت داشته باشند !! )
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هشدار حسنین هیکل: "جنگ بزرگ در راه است"

همه مقامات آمریکایی می‌گویند که تجاوز نظامی به سوریه، حمله‌ای محدود به منظور ادب کردن سوریه است اما روند تحولات نشان می‌دهد که اهداف آمریکا به مراتب بزرگتر از آن چیزی است که تاکنون رسانه‌ای شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) از لبنان، اوباما در اقدامی عجیب و تحت عنوان کهنه شده‌ای به نام "تصمیم گیری استراتژیک در سایه حاکمیت دموکراسی در آمریکا" حمله نظامی را به تاخیر انداخت تا کنگره نیز در این اراده جنگی با باراک حسین اوباما همراه شود.

اما نقل و انتقال‌های نظامی ناوگان‌های آمریکا، آرایش نظامی رژیم صهیونیستی، آماده باش و دخالت قطعی ترکیه و سعودی در حمله به سوریه، موج فراخوانی مجموعه‌های مسلح در داخل سوریه در کنار پمپاژ گسترده انواع و اقسام سلاح و ادوات نظامی از طریق ترکیه به سوریه و تجهیز ارتشی جدید از مجموعه‌های مسلح ضد نظام در اردن از سوی سعودی و فعل و انفعالات نظامی گروه‌ها و مجموعه‌های مخالف حزب‌الله در لبنان همه و همه نشان می‌دهد که بر خلاف آنچه که اوباما می‌گوید نه جنگی محدود بلکه جنگی بزرگ در راه است تا ضمن یکسره کردن تکلیف نظام سوریه تغییرات اساسی در منطقه خاورمیانه ایجاد شود که دنباله همان نظریه خاورمیانه جدید است، خاورمیانه‌ای که نیروهای مقاومت در آن جایی ندارند و دکترین آمریکا مبنی بر حفظ امنیت اسرائیل به کرسی می‌نشیند. اگرچه ممکن است واکنش‌های غیر منتظره نظامی نیروهای سوریه و نیروهای هم پیمان او در منطقه این نظریه را همچون تلاش‌های سال 2006 در جنگ سی و سه روزه بر هم بزند اما دولت آمریکا با همین هدف و دکترین برنامه نظامی خود در حمله و تجاوز نظامی به سوریه تنظیم خواهد کرد.

محمد حسنین هیکل، چهره سرشناس مصری در همین خصوص مطلبی نوشته است که بسیار قابل توجه است.

وی با اشاره به جنجال آمریکایی در‌خصوص استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه می‌نویسد: تاکنون بیش از صدهزار نفر در سوریه که بیشتر آنها از غیرنظامیان هستند کشته شده‌اند پس چرا تا پیش از آن این عاطفه شیطانی حرکتی نکرد؟ در جواب این سوال، جواب از قصد حقیقی برای تجاوزی بزرگ نهفته است که کل منطقه را هدف گرفته است.

حسنین هیکل سپس با تشریح پیروزی‌های ارتش سوریه در مناطق دیگر سوریه به عملیات نظامی سپر پایتخت که توسط ارتش سوریه به شکل کاملا مخفی طراحی و با موفقیت در دمشق آغاز شد، اشاره می‌کند و سپس به سناریوی به کارگیری سلاح شیمایی در اطراف دمشق می پردازد و می‌نویسد: نیروهای بندر بن سلطان (رئیس تشکیلات امنیتی سعودی) و عروسک‌های آمریکا در حال فروپاشی بودند، پس می‌بایستی شاهد این سناریو می‌بودیم: بمباران شیمیایی که قربانیان آن کودکان و زنان بودند و متهم اصلی نظام در موضع قدرتی است که جز با به کارگیری این سناریو هیچ چیزی او را به کنج نمی‌برد پس طبل‌های جنگ با هدف ادب کردن نظام سوریه به صدا درآمد اما حق این است که تجاوز نظامی مورد نظر برای دگرگونی موازنه‌ها برای بازگرداندن توازنی است که نتیجه آن زنده کردن ژنو 2 است، اما هدف از همه آنها حزب‌الله (مقاومت) است.

حسنین هیکل سپس تاکید می کند که وقوع جنگ حتمی است گرچه زمان دقیق آن معلوم نیست که آن را امری طبیعی می‌داند و در همین رابطه ادامه می‌دهد: (از سوی آمریکا) به محور مقاومت نمی‌توان اعلام کرد که چه زمانی جنگ آغاز می‌شود زیرا محور مقاومت قوی است، بسیار هم قوی است، به گونه‌ای که جنگ علیه مقاومت نیازمند پیش دستی، نیرنگ، بسیج همه ارتش‌ها، ریختن آتش سنگین و از همه آنها مهمتر پیش روی مجموعه‌های مسلح (داخل سوریه) به شکل زمینی است که به نیابت از ارتش‌های آمریکا و غرب می‌جنگند چه آن که آنها (آمریکا و غرب) به خوبی معنای سخن (قاسم) سلیمانی را فهمیده‌اند که هر سرباز آمریکایی را دعوت کرده که به همراه خود تابوتشان را نیز بیاورند.

از نظر حسنین هیکل نیروهای متجاوز نیاز به وقت دارند تا آرایش نظامی و تهاجمی خود را شکل دهند؛ از سویی دیگر اداره کنندگان جنگ نیاز به تغییر افکار عمومی دارند که از قضا در تصمیمات آنها هیچگونه نقشی هم ندارد بلکه نقطه استراتژیک برای آنها تمرکز نیروها به شکل دقیق و صحیح است.

هیکل می‌نویسد: در این هنگام ساعت صفر آغاز می‌شود، حمله بزرگ با شلیک و سقوط صدها موشک دوربرد بر فرودگاه‌ها، پایگاه‌ها و پادگان‌ها، زاغه مهمات و انبارهای سلاح‌های استراتژیک ارتش سوریه آغاز می‌شود و بعید نیست شخص رئیس جمهور سوریه بشار الاسد نیز هدف قرار بگیرد. این هجوم هماهنگ با پیش روی چهل هزار نیروی مسلح از اردن است که به خوبی توسط نیروهای آمریکایی آموزش دیده‌اند تا از راه درعا به سوی دمشق پیشروی کنند و همین وضعیت از ترکیه به سوی حلب، ادلب و چه بسا لاذقیه تا کوه‌های علویون صورت می‌گیرد.

حسنین هیکل سپس نگاه خود را متوجه تحولات داخلی لبنان می‌کند و می‌نویسد: در لبنان حدود هزار جنگجو در عرسال (شرق لبنان در مرزهای مشترک با سوریه) و پنح هزار نفر در اردوگاه عین الحلوه و دیگر اردوگاه‌های فلسطینی تدارک دیده شده‌اند(تا هم زمان وارد معرکه شوند) و البته نباید در این قدکشی نظامی آمریکایی فرزند نامشروع یعنی اسرائیل را از یاد ببریم که بار دیگر با تجربه زخم‌های جنگ (سی و سه روزه) 2006 وارد می‌شود اما این بار با امید به اجرای آرزوی تاریخی در کنار کمک و حمایت همه جانبه غرب و مجموعه‌های مسلح تکفیری وارد کارزار می‌شود و از همین رو است که می‌توانیم نبرد در پیش رو را معرکه احزاب (جنگ احزاب) بنامیم؛ اگر درست باشد که بگوییم دولت‌ها امروز همان احزاب هستند.

حسنین هیکل در پایان می‌نویسد: من هرگز از احتمالات و سناریوها سخن نمی‌گویم بلکه همچنان که گفتم فقط یک سناریو(در تجاوز نظامی آمریکا به سوریه) وجود دارد و هرگز نه جنگ محدود است و نه گسترده بلکه جنگی است که با یک موشک آغاز و به کمتر از تغییر خاورمیانه پایان نمی‌یابد؛ اگر نگوییم که کل نظام جهانی را دگرگون می‌کند.

لينک خبر : http://isna.ir/fa/news/92061308223/هشدار-حسنین-هیکل-جنگ-بزرگ-در-راه-است
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

از لحاظ نظامی بحث کنیم ...

اصولا حملات موشک کروز ، برای اینکه کار اسد رو تمام کنه کافی نیست ( مگر اینکه از کلاهک های نا متعارف استفاده کنه ) ، موشک های کروز متعارف ( نه هایپرسونیک ) دو فاکتور خیلی مهم برای موفقیت لازم دارند :
1- دشمن هدف رو ندونه
2- دشمن زمان شلیک رو ندونه

ولی آمریکا هم هدف رو مشخص کرده و هم تا حدودی زمان شلیک ( حداقل به نیروهای بشار اسد آماده باش داده !! ) پس این قضیه ی جنگ محدود بو داره ...

از نظر من این ایده ی " حمله ی محدود " ، فقط یک بهانه هست که مردم آمریکا رو وادار به بپذیرش جنگ کنه ... زمانی که جنگ شروع شد ، نا محدود خواهد بود ... اون زمان هم مردم آمریکا تنها چیزی که می خواهند پیروزی در جنگ هست ( و اکثرشون پیروزی به هر قیمتی رو می خواند ) پس با یک جنگ بسیار گسترده و خونین رو به رو خواهیم بو د...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]مسئله این هست که بمحض حمله شروع حمله امریکا حزب الله کاملا الان درگیر هست و خود به خود اونم درگیر میشه البته فکر کنم اول حمله محدود خواهد بود اونا باید اول مسئله بررسی کنن بعد وارد[/right]
[right]ورطه میشن فکر نکنم از همون اول مستقیم وارد یک حمله همه جانبه بشن[/right]

[right]این خیانت فلسطینی ها رو هرگز فراموش نکنید[/right]
[right][color=#000000][font=Tahoma][size=3][background=rgb(248, 252, 255)]در لبنان حدود هزار جنگجو در عرسال (شرق لبنان در مرزهای مشترک با سوریه) و پنح هزار نفر در اردوگاه عین الحلوه و دیگر اردوگاه‌های فلسطینی تدارک دیده شده‌اند(تا هم زمان وارد معرکه شوند) [/background][/size][/font][/color][/right] ویرایش شده در توسط jalilnoori
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

گویا آیپک هم به صورت رسمی فشار خودش رو برای جنگ علیه سوریه آغاز کرده ...

[quote]

[left]America’s largest pro-Israel lobby has deployed its organization in Congress to push for the president’s war authorization against Syria, according to a senior official with the American Israel Public Affairs Committee (AIPAC) who called the effort a "full court press."[/left]
Earlier Tuesday, AIPAC issued a strong statement supporting the president’s call for congressional authorization of limited airstrikes against Syria. A senior official at AIPAC tells The Daily Beast that the organization’s leadership received a phone call from a senior White House official on Saturday, after the president’s surprise announcement that he would be seeking congressional authorization for a Syria strike, asking what AIPAC's position would be on a congressional resolution. This official said the lobby received similar calls from Republican and Democratic leaders in the House and Senate.
[/quote]

بنده از یک جای دیگه نقل قول کردم ... لینک اصلی فیلتر هست ... ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]این لینک خیلی جالب بود :[/right][color=#000000][font=Tahoma][size=3][background=transparent]
[background=transparent]به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر از العالم، مجتهد در صفحه خود در توییتر تأکید کرد: بر اساس اطلاعات درز کرده از اتاق عملیات مشترک آمریکا، اردن و عربستان، یکی از دلایل تأخیر حمله به سوریه، اطلاع از ورود شمار بسیاری از مزدوران و جاسوسان به سوریه است.

وی افزود، این اتاق عملیات از طریق مخالفان مسلح متوجه شده است که برخی از این مزدوران ردیاب همراهشان دارند تا در صورت حمله هدف قرار نگیرند. جنگ طلبان قصد دارند، تعداد و مکان دقیق مزدوران خود را به منظور حفظ مفیدها و از بین بردن تاریخ مصرف گذشته ها شناسایی کنند.

بر اساس این گزارش، اتاق عملیات در اهداف خود برای حمله به سوریه بازنگری کرده و ممکن است که این حمله به اهداف مشخصی در ارتباط با "مواد شیمیایی" محدود شود.

مجتهد افزود: در مصر نیز اتاق عملیات دیگری برای ارتکاب جنایتی تاریخی در غزه و نابودی کامل حماس در حال برنامه ریزی است. وی تأکید کرد: در این اتاق عملیات عربستان، امارات و مصر با کمک "دحلان" (رئیس سابق سرویس امنیتی تشکیلات خودگردان) خود را برای حمله مصر به شهر فلسطینی "رفح" آماده می کنند و شاید این طرح طی 2 ماه آینده اجرا شود.

مجتهد اظهار داشت: در این برنامه، پس از روی دادن حوادث "تروریستی" ساختگی، دولت مصر فاش -ادعا- می کند که این حوادث در غزه طرح ریزی شده به همین دلیل تصمیم می گیرد به "تروریسم" در غزه پایان دهد.

مجتهد در ادامه گفت: بر اساس این برنامه، مصر با همراهی نیروهای دحلان به صورت زمینی به شهر فلسطینی رفح یورش می برد، و ارتش مصر در جریان این حمله شهر رفح را از وجود حماس "پاکسازی" کرده و به دحلان تحویل می دهد.

مجتهد درباره ادامه این عملیات برای نابودی کامل جنبش حماس، نوشت: پس از آن دولت مصر مدعی می شود که این مأموریت برای این منظور انجام شده که دیواری امن بین مصر و غزه ایجاد شود، و این منطقه در اختیار دحلان قرار می گیرد تا بقیه مأموریت را با حمایت لجستیکی مصر ادامه دهد. پس از آن نیز دحلان با حمایت مالی عربستان، امارات و پشتیبانی نظامی و اطلاعاتی مصر و با کمک نیروهای محمود عباس و اردن بقیه مناطق غزه را از وجود حماس "پاکسازی" می کند.[/background][/background][/size][/font][/color]
[color=#000000][font=Tahoma][size=3][background=transparent]
[background=transparent]شایان ذکر است؛ این فعال عربستانی که به دلیل داشتن اطلاعات بسیار دقیق از مسائل پشت پرده خاندان آل سعود، بسیاری او را یکی از افراد نزدیک به این خاندان و یا از شاهزادگان ناراضی می دانند، با نام مستعار "مجتهد" به منبع موثقی از اخبار پشت پرده این کشور تبدیل شده است .[/background][/background][/size][/font][/color]
[color=#000000][font=Tahoma][size=3][background=transparent]
[background=transparent][url="http://www.irinn.ir/news/26616/%D8%B9%D9%84%D8%AA-%D8%AA%D9%88%D9%82%D9%81-%D8%AD%D9%85%D9%84%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%9B-%D9%86%D8%A7%D8%A8%D9%88%D8%AF%DB%8C-%D8%AD%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D9%88-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%B1-%D8%AA%D8%B1%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%87%D8%A7"]http://www.irinn.ir/news/26616/%D8%B9%D9%84%D8%AA-%D8%AA%D9%88%D9%82%D9%81-%D8%AD%D9%85%D9%84%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%9B-%D9%86%D8%A7%D8%A8%D9%88%D8%AF%DB%8C-%D8%AD%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D9%88-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%B1-%D8%AA%D8%B1%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%87%D8%A7[/url][/background][/background][/size][/font][/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به گزارش سرویس بین الملل جام، "باراک اوباما" رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا در مصاحبه خبری به همراه رئیس جمهور سوئد حضور یافت.

نشست خبری اوباما که به دلیل حساسیت موضوع سوریه و تهدید نظامی سوریه از سوی غرب، از چندین رسانه منطقه همچون العربیه، الجزیره، المیادین، اسکای نیوز عربی، بی بی سی عربی و ... تحت پوشش قرار گرفته بود، عنوان داشت: من از موافقت کنگره آمریکا برای حمله به سوریه مطمئن هستم.

در ادامه در حالی که رئیس جمهور سوئد از اطمینانش در استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه و عدم اطمینان از استفاده نظام سوریه از این سلاح ها صحبت به میان آورد؛ اوباما نیز با ادامه بهانه سازی های خود علیه سوریه، بر ادعاهای خود اصرار ورزید.

[b]وی در ادامه سناریوهای خود علیه سوریه گفت: ایران در استفاده نظام سوریه از سلاح شیمیایی اعتراف کرده است.[/b]

رئیس جمهور آمریکا ادامه داد: هدف اصلی ما تضعیف نظام سوریه در قدرت استفاده از سلاح های شیمیایی است.

شایان ذکر است، سخنانی که به نقل از یکی از مسئولین بلندپایه کشورمان که اخیرا در مورد سوریه ایراد شده، و تا کنون از سوی وی و یا دفترش تکذیب نشده است؛ دستاویزی برای آمریکا و متحدانش جهت ادامه سناریوی جنگ و حمله به حلقه ای از محور مقاومت شده است.

[url="http://jamnews.ir/detail/News/230355"]http://jamnews.ir/detail/News/230355[/url]

»تاسفانه به نظر تاثیر خودش را گذاشت. فارغ از درست یا غلط بودن. رسانه های غربی در چنین مواقعی دنبال نطفه ای هستند تا تبدیلش کنند به یک موجود قدرتمند.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.