death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد امام جمعه اصفهان و نماینده این استان در مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی [url="http://www.tasnimnews.com/"]خبرگزاری تسنیم[/url]، با اشاره به صوت منتشر شده منتسب به هاشمی رفسنجانی با مضمون اتهام‌افکنی علیه حکومت سوریه درباره استفاده از بمب‌های شیمیایی علیه مردمش، خاطرنشان کرد: من وقتی این خبرها را و پیامک‌ها را دیدم، پیش خودم گفتم که بهترین راه آن است که از خودش (هاشمی رفسنجانی) بپرسم. وقتی از وی صحت و سقم این گفته‌هایش را پرسیدم دیدم خیلی ناراحت است. هاشمی رفسنجانی به من گفت: هیچ عاقلی قبول می‌کند که من چنین حرفی را زده باشم؟
آیت‌الله طباطبایی‌نژاد اضافه کرد: من به هاشمی گفتم که آنها صدا را دارند. هاشمی رفسنجانی در پاسخ به من گفت: "من صدا را خودم دیدم. صدا را درست کرد‌ه‌اند و خواسته‌اند که مثل من حرف بزنند. اصلاً این حرف و موضع من نیست. من گفتم آمریکا بهانه کرده که دولت سوریه علیه مردمش بمب‌های شیمیایی زده. گفتم آمریکا این‌طور گفته است نه‌اینکه موضع من باشد. این جزو اسرائیلیات است که من چنین حرفی را زده باشم".
این عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان "در جلسه امروز خبرگان بعضی آقایان به من اعتراض کردند و گفتند که صدای هاشمی هم منتشر شده"، اظهار داشت: من به آنها گفتم وقتی خودش این‌طور می‌گوید: نه این‌طور نیست و نگفته‌ام، چرا باید بگوییم که این شخصیت این حرف غیرمرتبط نامربوط را زده است. روایت داریم اگر 50 نفر هم بگویند فردی حرفی را زده ولی خود آن فرد بگوید نگفته‌ام، فصدقه و کذبهم (آن فرد را تصدیق کن و آنها را که می‌گویند گفته، تکذیب کن). این روایت امام صادق علیه السلام است.
آیت‌الله طباطبایی‌نژاد در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه آیا آقای هاشمی رفسنجانی صراحتاً تأکید کرد که حرفی مبنی بر استفاده حکومت سوریه از بمب‌های شیمیایی علیه ملت سوریه نزده است، گفت: بله من این موضوع را از ایشان پرسیدم و ایشان صراحتاً اعلام کردند که نگفته‌اند و صدایی که منتشر شده جعلی است.
به گزارش تسنیم، پیشتر و در پی نقل قول جنجالی نعیمه اشراقی از آیت‌الله هاشمی رفسنجانی درباره حوادث سوریه، رضا سلیمانی مدیرکل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام این اظهارات را تکذیب کرده بود و ضمن "شایعه" دانستن آن تأکید کرد که موضع هاشمی درباره سوریه،‌ فلسطین و‌ لبنان شفاف است و با یک شایعه مخدوش نمی‌شود.
به‌گفته سلیمانی، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی سوریه را به‌عنوان دژ مستحکم مقابله با رژیم اسرائیل می‌داند.
مدیر‌کل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تحریف اظهارات هاشمی در ملاقات با جمعی از مردم اصفهان گفته بود:‌ هاشمی آنجا گفت: بنده به حلبچه رفتم و دیدم که مردم مثل برگ خزان کشته شده بودند؛ سلاح شیمیایی سلاح مخوفی است و یکی از دلایل ختم جنگ احساس خطر از احتمال استفاده صدام از این سلاح علیه کشورمان بود. آقای هاشمی در آن دیدار گفت در سوریه هم این سلاح شیمیایی به کار برده شده اما اصلاً بحث دولت اسد را در این زمینه مطرح نکرد و گفت آمریکا می‌خواهد با این بهانه به سوریه حمله کند لذا سخنان هاشمی تحریف شده و خانم اشراقی تفسیر خود را مبنا قرار داده است.
مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه نیز درباره اظهارات منتسب به رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام پیرامون استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه توسط دولت گفت: اظهارات رییس‌ مجمع تشخیص مصلحت نظام تحریف شده و از سوی دفتر ایشان نیز تکذیب شده است.
به‌گفته سخنگوی وزارت امور خارجه، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، سوریه را دژ مستحکم مقابله با رژیم صهیونیستی خوانده که با بهانه قرار دادن استفاده سلاح شیمیایی به‌دنبال حمله به این کشور هستند.

[url="http://www.tasnimnews.com/Home/Single/132375"]http://www.tasnimnew...e/Single/132375[/url]

============================================================

,کاش خودشون به صراحت مصاحبه ای میکردند و قاطعانه رد میکردند و با واسطه همش تکذیب نمیشد.
ولی به هر حال به نظرم همه امیدوار هستند که ایشون به خاطر امنیت ملی هم که شده دعواهای سیاسی را وارد مباحث امنیتی و بین المللی کشور نکرده باشند و نکنند و به نظرم به هر حال چون اینبار نقل کننده خبر یکی از اعضای خبرگان هست باید فرض را بر صحت خبر فوق بزاریم و دیگه به حواشی نپردازیم. ویرایش شده در توسط alala
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگر یک در صد هم درست باشه احتمال زیاد با پدافند های روسی زده شده و دیگه از فردا که روسیه رو جمع کنه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از اصل خبر این قسمتش عجیب تره!!این پاکستانیه کیه؟دوستان وضعیتش تو اون فروم چه جوریه؟
[quote]even ground staff near to runway can't see this machine during takeoff[/quote]
من از لحنش برداشتم اینه که مسخره کرده البته یه نفر دیگه بهش درجواب گفته
[quote]at least they have better than yours, you can not shoot down US drone which is bombing on your people. Oh i forgot, USA is your ally [/quote]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='alala' timestamp='1378228872' post='335936']
آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد امام جمعه اصفهان و نماینده این استان در مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی [url="http://www.tasnimnews.com/"]خبرگزاری تسنیم[/url]، با اشاره به صوت منتشر شده منتسب به هاشمی رفسنجانی با مضمون اتهام‌افکنی علیه حکومت سوریه درباره استفاده از بمب‌های شیمیایی علیه مردمش، خاطرنشان کرد: من وقتی این خبرها را و پیامک‌ها را دیدم، پیش خودم گفتم که بهترین راه آن است که از خودش (هاشمی رفسنجانی) بپرسم. وقتی از وی صحت و سقم این گفته‌هایش را پرسیدم دیدم خیلی ناراحت است. هاشمی رفسنجانی به من گفت: هیچ عاقلی قبول می‌کند که من چنین حرفی را زده باشم؟
آیت‌الله طباطبایی‌نژاد اضافه کرد: من به هاشمی گفتم که آنها صدا را دارند. هاشمی رفسنجانی در پاسخ به من گفت: "من صدا را خودم دیدم. صدا را درست کرد‌ه‌اند و خواسته‌اند که مثل من حرف بزنند. اصلاً این حرف و موضع من نیست. من گفتم آمریکا بهانه کرده که دولت سوریه علیه مردمش بمب‌های شیمیایی زده. گفتم آمریکا این‌طور گفته است نه‌اینکه موضع من باشد. این جزو اسرائیلیات است که من چنین حرفی را زده باشم".
این عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان "در جلسه امروز خبرگان بعضی آقایان به من اعتراض کردند و گفتند که صدای هاشمی هم منتشر شده"، اظهار داشت: من به آنها گفتم وقتی خودش این‌طور می‌گوید: نه این‌طور نیست و نگفته‌ام، چرا باید بگوییم که این شخصیت این حرف غیرمرتبط نامربوط را زده است. روایت داریم اگر 50 نفر هم بگویند فردی حرفی را زده ولی خود آن فرد بگوید نگفته‌ام، فصدقه و کذبهم (آن فرد را تصدیق کن و آنها را که می‌گویند گفته، تکذیب کن). این روایت امام صادق علیه السلام است.
آیت‌الله طباطبایی‌نژاد در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه آیا آقای هاشمی رفسنجانی صراحتاً تأکید کرد که حرفی مبنی بر استفاده حکومت سوریه از بمب‌های شیمیایی علیه ملت سوریه نزده است، گفت: بله من این موضوع را از ایشان پرسیدم و ایشان صراحتاً اعلام کردند که نگفته‌اند و صدایی که منتشر شده جعلی است.
به گزارش تسنیم، پیشتر و در پی نقل قول جنجالی نعیمه اشراقی از آیت‌الله هاشمی رفسنجانی درباره حوادث سوریه، رضا سلیمانی مدیرکل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام این اظهارات را تکذیب کرده بود و ضمن "شایعه" دانستن آن تأکید کرد که موضع هاشمی درباره سوریه،‌ فلسطین و‌ لبنان شفاف است و با یک شایعه مخدوش نمی‌شود.
به‌گفته سلیمانی، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی سوریه را به‌عنوان دژ مستحکم مقابله با رژیم اسرائیل می‌داند.
مدیر‌کل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تحریف اظهارات هاشمی در ملاقات با جمعی از مردم اصفهان گفته بود:‌ هاشمی آنجا گفت: بنده به حلبچه رفتم و دیدم که مردم مثل برگ خزان کشته شده بودند؛ سلاح شیمیایی سلاح مخوفی است و یکی از دلایل ختم جنگ احساس خطر از احتمال استفاده صدام از این سلاح علیه کشورمان بود. آقای هاشمی در آن دیدار گفت در سوریه هم این سلاح شیمیایی به کار برده شده اما اصلاً بحث دولت اسد را در این زمینه مطرح نکرد و گفت آمریکا می‌خواهد با این بهانه به سوریه حمله کند لذا سخنان هاشمی تحریف شده و خانم اشراقی تفسیر خود را مبنا قرار داده است.
مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه نیز درباره اظهارات منتسب به رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام پیرامون استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه توسط دولت گفت: اظهارات رییس‌ مجمع تشخیص مصلحت نظام تحریف شده و از سوی دفتر ایشان نیز تکذیب شده است.
به‌گفته سخنگوی وزارت امور خارجه، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، سوریه را دژ مستحکم مقابله با رژیم صهیونیستی خوانده که با بهانه قرار دادن استفاده سلاح شیمیایی به‌دنبال حمله به این کشور هستند.

[url="http://www.tasnimnews.com/Home/Single/132375"]http://www.tasnimnew...e/Single/132375[/url]

============================================================

,کاش خودشون به صراحت مصاحبه ای میکردند و قاطعانه رد میکردند و با واسطه همش تکذیب نمیشد.
ولی به هر حال به نظرم همه امیدوار هستند که ایشون به خاطر امنیت ملی هم که شده دعواهای سیاسی را وارد مباحث امنیتی و بین المللی کشور نکرده باشند و نکنند و به نظرم به هر حال چون اینبار نقل کننده خبر یکی از اعضای خبرگان هست باید فرض را بر صحت خبر فوق بزاریم و دیگه به حواشی نپردازیم.
[/quote]

ائمه جمعه فلان رو باور کنیم یا فایل ویدئویی؟؟
جالبه چون ایشون میگه نگفتم باید باور کرد اما اون همه آدم که اونجا میگن گفته نباید باور کرد
یه زنگی به دوستانتون اونجا بزنید
[url="http://media.jamnews.ir/Original/1392/06/12/VID16044462.flv"]دانلود ویدئو[/url]

فکر نمیکنید دلیلی داره که خودش تکذیب نمیکنه؟

[quote]مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه نیز درباره اظهارات منتسب به رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام پیرامون استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه توسط دولت گفت: اظهارات رییس‌ مجمع تشخیص مصلحت نظام تحریف شده و از سوی دفتر ایشان نیز تکذیب شده است.
به‌گفته سخنگوی وزارت امور خارجه، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، سوریه را دژ مستحکم مقابله با رژیم صهیونیستی خوانده که با بهانه قرار دادن استفاده سلاح شیمیایی به‌دنبال حمله به این کشور هستند.[/quote]
از زیبایی های این مملکت همینه
سخنگوی وزارت خارجه بیانات منتسب به فردی خارج دولت رو تکذیب میکنه!!!!!!!!!!!!! icon_eek
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mjb' timestamp='1378229402' post='335940']
از اصل خبر این قسمتش عجیب تره!!این پاکستانیه کیه؟دوستان وضعیتش تو اون فروم چه جوریه؟

من از لحنش برداشتم اینه که مسخره کرده البته یه نفر دیگه بهش درجواب گفته
[/quote]
اون بنگلادشیه خوب صحبت می کنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خدا یا ما 75 میلیون رو با کیا کردی 6 میلیارد؟؟ icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek
[quote]They must have shot down F22 with Qaher 313[/quote]

[color=#000000][left][background=rgb(255, 255, 255)]
[/background][/left][/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارتش سوریه و حزب الله وارد شهر زملکا شدن!....

تکبیر!!!! :applause:[size=4] [/size]
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
مثل اینکه همه باورشون شده!
[/quote]

این یارو داره مسخرمون میکنه! :)...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Ximosi' timestamp='1378230303' post='335951']
ارتش سوریه و حزب الله وارد شهر زملکا شدن!....

تکبیر!!!! :applause:
[/quote]

زملکا تو ریف دمشقه؟؟؟....مصطفی جان خواهشا اطلاعات داری کامل بذار اینجوری بخوای سربسته مطلب بذاری کسی متوجه نمیشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1378230528' post='335954']
این یارو داره مسخرمون میکنه! :)...
[/quote]

هه......جدی؟
:silly: پسر ضایع بازی شد!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

ایالات متحده ی آمریکا تکذیب کرده یا نه ... !؟ ویرایش شده در توسط 100

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b] جزئیات تازه ای از آزمایش موشکی امروز صهیونیست ها در مدیترانه[/b]

بین الملل > خاورمیانه - خبرگزاری تسنیم:
آزمایش موشکی رژیم صهیونیستی که با هدف رادارگریزی انجام گرفته بود، براساس ادعای تل آویو در گذشته در دریای سیاه شکست خورده بود اما امروز در آزمایش دریای مدیترانه آزمایش موفقیت آمیز را پشت سر گذاشت.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از کانال 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی؛ آزمایش موشک بالستیکی که ظهر امروز به وقت محلی در دریایی مدیترانه انجام گرفت، فراتر از یک آزمایش معمولی موشک بالستیک بود.
این شبکه در این باره توضیح داد: تل آویو امروز تصمیم گرفت، در شرایط حساس حاکم بر منطقه خاورمیانه و حضور ناوهای جنگی در دریایی مدیترانه که همه از احتمال آغاز اقدام نظامی برضد سوریه نگران بودند، این آزمایش موشکی را انجام دهد.
مقامات رژیم صهیونیستی در این باره مدعی شدند: هدف از آزمایش موشکی امروز که با پدافند هوایی مشترک ارتش های این رژیم و پدافند آمریکایی مستقر در دریایی مدیترانه انجام گرفت، اهدافی غیر از بررسی توان موشکی بود.
این مقامات نظامی صهیونیست افزودند: موشکی که امروز آزمایش شد، علاوه بر بالستیک بودنش، سیستم پارازیت راداری هم به همراه داشت و تل آویو و آمریکا قصد داشتند، موفقیت یا شکست این موشک را به وضوح در عمل برای خود ثابت کنند.
مسئولان نظامی اسرائیلی در ادامه این ادعاها گفتند: آزمایش این موشک بالستیک، که به تجهیزات پارازیت راداری مجهز بوده، در گذشته در دریایی سیاه آزمایش شده بود و با شکست مواجه شده بود، چرا که به محض شلیک ان به مدت یک دقیقه از پرتاب از سوی رادارهای پیشرفته روسیه رهگیری شده بود.
این مسئولان افزودند: این بار سعی کردیم موشک مذکور را در دریای مدیترانه امتحان کنیم، که بعد از پرتاب معتقدیم بسیار موفقیت آمیز عمل کردیم، به نحوی که تمام رادارهای نظامی منطقه مدیترانه نتوانستند آن را ره‌گیری و شناسایی کنند.
مقامات رژیم صهیونیستی در این باره در پایان مدعی شدند: آزمایش موشکی امروز در دریایی مدیترانه موفق بود، اما در دریایی سیاه شکست خورد و باید برای موفقیت آن از شکست ها و پیروزی های بعدی تجربه ها را مورد توجه قرار دهیم.
گفتنی است امروز برخلاف ادعای مقامات نظامی تل آویو، وزارت دفاع روسیه نخستین کشوری بود که به محض شلیک این موشک از پرتاب آن در منطقه مدیترانه مطلع شد و حتی مسیر دقیق آن را تا سقوط در دریا رهگیری کرده بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
این مسئولان افزودند: این بار سعی کردیم موشک مذکور را در دریای مدیترانه امتحان کنیم، که بعد از پرتاب معتقدیم بسیار موفقیت آمیز عمل کردیم، به نحوی که تمام رادارهای نظامی منطقه مدیترانه نتوانستند آن را ره‌گیری و شناسایی کنند.
[/quote]

سلام
ولیکن تمامی خبرگزاری های دنیا رهگیریش کردند ...
در ضمن ، این عزیزان فراموش کردن که پارازیت انداختن خودش یعنی اینکه « بیا که من اینجام » !؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کارشناس ارشد نظامی مصری:
[b] "موشک ها را پدافند سوریه ساقط کرده است"[/b]

ساقط شدن موشك هاي آمريكايي - صهيونيستي توسط سوريه
قاهره، العالم - کارشناس ارشد نظامی-راهبردی مصر تاکید کرد که هدف از پرتاب دو موشک از سوی آمریکا و رژیم صهیونیستی به سمت سواحل سوریه، محک زدن سامانه های ضدموشکی سوریه بود که هدف قرار گرفتن این دو موشک نشان داد که توانایی مقابله سامانه دفاعی سوریه قوی است.

سرلشکر "عادل القلا" روز سه شنبه در گفت وگو با شبکه خبری العالم، گفت: واضح است که آمریکا و رژیم صهیونیستی سعی می کنند برای حمله به سوریه با یکدیگر هماهنگ شوند، اما باید توجه داشت که بسیاری از کشورهای دنیا از اطراف آمریکا پراکنده شده اند و اوباما عملا در طرح حمله به سوریه تنها مانده است.
وی افزود: پرتاب یک موشک که از صحرای نقب در فلسطین اشغالی به سوی سواحل سوریه بوده توسط رژیم صهیونیستی بوده و موشک دیگر نیز از یک شناور آمریکایی در دریای مدیترانه شلیک شده که این امر گزارش روسیه درباره این موشک ها را تایید می کند.
وی درباره علت پرتاب این دو موشک از سوی ارتش رژیم صهیونیستی و آمریکا در شرایط حساس منطقه، گفت: آمریکایی ها و صهیونیستها به دنبال محک زدن وجود ضدموشک های اس 300 روسیه هستند که در اختیار ارتش سوریه قرار دارد تا مطمئن شوند که آیا سوریه از چنین سامانه ضدموشکی برخوردار است یا خیر؟ در واقع این اقدام یک مانور برای گرفتن نبض معرکه و محک زدن توانایی های دو طرف و به هدف کشف مواضع موشکی سوریه و میزان آمادگی این کشور صورت گرفت.
القلا با اشاره به این که رژیم صهیونیستی تصور می کند که جنگ (میان آمریکا و سوریه) حتمی است، خاطرنشان کرد: به اعتقاد من آمریکا بعد از شلیک این دو موشک در حمله به سوریه عقب نشینی کرده است زیرا از یک طرف احتمال همکاری ایران و حزب الله با سوریه و همچنین استفاده روسیه و چین از حق وتو علیه اقدام آمریکا و از طرف دیگر همراهی نکردن دیگر کشورهای غربی از جمله انگلیس (به غیر از فرانسه) با اوباما باعث شده که ایالات متحده از حمله به سوریه منصرف شود و به راهی برای حفظ آبروی خود بیندیشد.
کارشناس نظامی ارشد مصری با اشاره به هدف قرار گرفتن دو موشک شلیک شده در دریای مدیترانه، گفت: من فکر می کنم این دو موشک توسط سامانه ضدموشکی سوریه منهدم شده اند و دولت دمشق در این باره سکوت اختیار کرده، چون نمی خواهد درباره داشتن ضدموشک هایی از این نوع و نیز مقرّ آنها اطلاعاتی به آمریکا و رژیم صهیونیستی ارائه کند و از طرف دیگر این موشک ها که از نوع بالستیک بوده اند و طول وعرض زیادی دارند به راحتی مورد اصابت سامانه ضدموشکی سوریه قرار گرفته اند.
وی در پایان تاکید کرد: آمریکا و رژیم صهیونیستی نمی توانند حتی یک سرباز روی خاک سوریه پیاده کنند و حمله احتمالی آنها به این کشور به صورت موشکی و فقط از راه دور خواهد بود که البته آزمایش موشکی آمریکایی ها و صهیونیست ها نیز با شکست روبرو شد.

[url="http://fa.alalam.ir/news/1513144"]http://fa.alalam.ir/news/1513144[/url] ویرایش شده در توسط babak1985
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='rpg7' timestamp='1378230852' post='335960']
هه......جدی؟
:silly: پسر ضایع بازی شد!
[/quote]یعنی یه ساعت داشتیم مسخره میشدیم من که داشتم باور میکردم قاهر313زدتش! به مدت یه ساعت خیلی کار نداشت که منو دانکی کنین! :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.